226 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

226 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

sobota, 24 września 2022 r., godz. 12:00

1. Album „Beijing Rongbao Zhai Xin Ji Shi Jian Pu”(Pekin, 1952) sygn.na klocku

teka z 2 tomami drzeworytów barwnych (łącznie 200), m.in. według Qi Baishi(1864-1957) i Zhang Daqian(1898-1983)   31,8x21,3x4 cm

Estymacja: 13.000-20.000,-

2. Zygmunt Bartkiewicz(1897-1987)

Rybacy(1956) sygn.dat.śr.d. ZBartkiewicz / 1956

olej, płótno, 45x62 cm

Estymacja:  1.200-1.600,-

3. Andrzej Bator(ur.1954)

RYTM – BŁĘKITNY(1993) sygn.p.d. monogramem autorskim, opisany i dat.na odwrociu ANDRZEJ BATOR / ... / 1993 rok

akryl, płótno, 95x95,5 cm

Estymacja:  13.000-18.000,-

4. Stanisław Batowski-Kaczor(1866-1946)

Św. Cecylia grająca na fisharmonii(1938) sygn.dat.l.d. S. Batowski / 1938.

olej, tektura, 70x43,5 cm

Estymacja:  10.000-13.000,-

5. Jacek Bigoszewski(1945-1997)

Z cyklu „Obraz”(1975) sygn.dat.na odwrociu JBigoszewski 1975

akryl, płótno, 60x60 cm

Estymacja:  6.000-9.000,-

6. Jacek Bigoszewski(1945-1997)

Horyzont(1988) sygn.nieczytelnie, dat.p.d. 88

linoryt barwny (30/50), 11,1x11,1 cm

Estymacja:  400-800,-

7. Tadeusz Dzióbkiewicz(1923-2000)

Planty(1976) sygn.dat.na odwrociu T.DZIÓBKIEWICZ / R 1976

olej, płótno, 46x33 cm

Estymacja:  600-900,-

8. Andrzej Gieraga(ur.1934)

Epitaph I(1988) sygn.dat.p.d. Andrzej Gieraga '88

technika własna, relief (e.a.), 15x11,8 cm

Estymacja:  900-1.500,-

9. Andrzej Gieraga(ur.1934)

Bez tytułu II(1988) sygn.dat.p.d. Andrzej Gieraga '88

technika własna, relief (7/50), 15,2x12 cm

Estymacja:  900-1.500,-

  10. Maksymilian Gierymski(1846-1874)

Na przejeździe sygn.l.d. M. Gierymski

olej, deska, 31x42,5 cm

Estymacja:  200.000-300.000,-

11. Stanisław Górski(1887-1955)

Góral z fajką sygn.l.d. St. Górski

pastel, papier, 50x35 cm

Estymacja:  4.000-6.000,-

12. Jerzy René Groszang(1929-2004)

Pałac Poznańskiego nocą sygn.p.d. Groszang.

akwarela, gwasz, papier/tektura, 40,8x62,4 cm (w św.p-p)

Estymacja:  6.000-9.000,-

13. Jerzy René Groszang(1929-2004)

Pejzaż ze stogami sygn.p.d. Groszang.

akwarela, gwasz, papier/tektura, 45,4x39,7 cm (w św.p-p)

Estymacja: 4.000-6.000,-

14. Adam Herszaft(1886-1942)

Sycylia sygn.l.d. Adam Herszaft i na płycie śr.d. Adam Herszaft

akwaforta, 16,3x22 cm

Estymacja:  1.000-1.500,-

15. Ryszard Hunger(ur.1940)

Z cyklu „Okno”(1983) sygn.dat.l.d. Hunger 83

olej, płótno, 46x38 cm

Estymacja:  1.800-2.500,-

16. Zygmunt Hyży(1911-1983)

Arturówek(1975) sygn.dat.p.d. Z HYŻY 75 R

olej, płótno, 81x65 cm

Estymacja:  1.500-2.200,-

17. Władysław Jahl(1886-1953)

Don Kichot zaatakowany(z teki „Don Quichotte”, Paryż 1951) sygn.p.d. Jahl

akwaforta, 20x14,8 cm

Estymacja:  1.200-1.600,-

18. Stanisław Jakubowski(1885-1964)

Stara świątynia sygn.p.d. St.Jakubowski

drzeworyt, 9,4x9,4 cm

Estymacja:  400-700,-

19. Teofil Jóźwiak(1926-1996)

Uliczka(1975) sygn.dat.p.d. T. Jóźwiak 75

gwasz, papier, 36,5x26 cm (w św.p-p)

Estymacja:  600-900,-

20. Joachim Kahane(1890-ok.1943)

Pejzaż z drzewem i ptakami(1939) sygn.dat.p.d. JKAHANE / 1939

blacha mosiężna, 98,5x46,5 cm

Estymacja:  7.000-10.000,-

21. Jerzy Klat(ur.1943)

Skraj lasu sygn.l.d. J.KLAT

olej, płótno, 61x92 cm

Estymacja:  2.000-3.000,-

22. Janusz Knake(1888-1963)

Portret mężczyzny w kożuchu(1915) sygn.p.śr. J. Knake / 1915

olej, płótno, 52,5x38 cm

Estymacja:  3.000-4.000,-

23. Wacław Kondek(1917-1976)

Dziadek (grający na wąsie) sygn.p.d. W.Kondek

drzeworyt, 24,2x18,3 cm

Estymacja: 600-900,-

24. Wacław Kondek(1917-1976)

Madonna(1963) sygn.p.d. W.Kondek, dat.l.d. 1963

linoryt, 40x20,2 cm

Estymacja:  800-1.200,-

25. Wacław Kondek(1917-1976)

Don Kichot V(1967) sygn.dat.p.d. WKondek 1967

litografia (2/6), 43,2x61 cm

Estymacja:  1.200-1.800,-

26. Malwina Konopacka(ur.1982)

Wazon Teresa(2018) sygn.na spodzie Malwina Konopacka 2018

ceramika szlachetna, szkliwo przezroczyste, malowany naszkliwnie złotem, 78x35x35 cm

Estymacja:  10.000-13.000,-

27. Ohara Koson [Shōson](1877-1945)

Orzeł w śnieżycy sygn.na klocku p.d.

drzeworyt barwny, 38,2x25,8 cm

Estymacja:  900-1.400,-

28. Tadeusz Kościelniak(1910-1996)

Wnętrze pałacu(1976) sygn.dat.p.d. Tad. Kościelniak / 1976

gwasz, papier, 35x35 cm

Estymacja:  400-600,-

29. Jerzy Krawczyk(1921-1969)

W pracowni [Basia](1957) sygn.dat.p.d. monogram autorski 57

olej, płótno, 74x60 cm

Estymacja:  35.000-45.000,-

30. Iwan Kulik(ur.1959)

Bez tytułu(2005) sygn.l.d. I.Kulik, dat.na odwrociu 2005

olej, płótno, 65x73 cm

Estymacja:  4.000-6.000,-

31. Utagawa Kunisada(1786-1865)

Hanachirusato, Matsukaze, Suzumushi, Takegawa - cztery plansze z serii „Ima Genji nishiki-e awase” oprawione w formie miniaturowego parawanu sygn.na klocku p.d., p.śr., l.d.

drzeworyty barwne, 24,3x17,4 cm każdy (przycięte), papier, tkanina, drewno, wymiary całości 47,5x125x2 cm

Estymacja:  4.000-6.000,-

32. Aleksander Kwiatkowski(ur.1919)

Pejzaż z rzeką sygn.l.d. A. KWIATKOWSKI

olej, pilśnia, 48,5x69 cm

Estymacja: 1.500-2.200,-

33. Jan Lebenstein(1930-1999)

Ilustracja do Eugenio Montale „Cinquante ans de poesie” sygn.p.d. Lebenstein

litografia barwna (70/100), 32,5x23,2 cm

Estymacja:  1.500-2.000,-

34. Jan Lebenstein(1930-1999)

litografia barwna (85/100), 32,5x22,5 cm

Estymacja:  1.500-2.000,-

35. Józef Makowski(1914-1997)

Łodzie rybackie na Helu(1933) sygn.dat.p.d. J. Makowski - 933 r

olej, tektura, 35x50 cm

Estymacja:  3.000-4.000,-

36. Jacek Markunas(1952-2005)

Pejzaż(1993) sygn.dat.p.d. J. MARKUNAS 93 r

pastel, papier, 40x50 cm

Estymacja: 700-1.000,-

37. Oleksy Fedorowicz Matiuszenko(1924-2012)

Zaporoże sygn.nieczytelnie l.d. cyrylicą i na odwrociu Матюшеико АФ.

olej, tektura, 13,2x22,5 cm

Estymacja:  600-1.000,-

38. Adela von Molnar(XIX/XX w.)

Nokturn z Capri sygn.p.d. A v Molnar

olej, tektura, 74x101 cm

Estymacja:  12.000-16.000,-

39. Jan Czesław Moniuszko(1853-1908)

Scena dworska sygn.p.d. J.Moniuszko

olej, płótno dublowane, 76,5x115 cm

Estymacja:  28.000-38.000,-

Wilk w stadzie owiec sygn.na klocku p.g. monogramem MS

drzeworyt, 10,3x7,8 cm

Estymacja: 350-600,-

Ilustracja do Henri van Booven „De Porocha”(1934) sygn.p.d. StefMrożewski i na klocku l.g. monogramem MS

drzeworyt, 14,2x9 cm

Estymacja:  400-700,-

„Qui me recipit …”. Karta świąteczna Eugène Strens(1935) sygn.na klocku p.d. monogramem MS

drzeworyt, 14,2x8,9 cm

Estymacja:  300-500,-

Najsłodszy grzech. Ilustracja do opowiadania Wacławy Potemkowskiej w tomie „Staroświecki sklep”(1938) sygn.dat.p.d. StefMrożewski / … 38 i na klocku p.d. monogramem MS

drzeworyt, 16,1x10 cm

Estymacja:  450-800,-

44. Stefan Mrożewski(1894-1975)

Mumia [Śmierć w Warszawie, Upiór](1939/1942) sygn.dat.p.d. StefMrożewski / Czaryż 22/7.42 i na klocku p.d. 1939 MS

drzeworyt, 13,9x9 cm

Estymacja: 700-1.200,-

45. Wilhelm (Wilk) Ossecki(1892-1958)

Psałterja(z Teki „Stary Poznań”, 1929) sygn.p.d. Ossecki

akwaforta, 24,9x17,8 cm

Estymacja:  600-900,-

46. Wilhelm (Wilk) Ossecki(1892-1958)

Tum(z Teki „Stary Poznań”, 1929) sygn.p.d. Ossecki

akwaforta, 24,9x17,7 cm

Estymacja:  600-900,-

47. Józef Panfil(ur.1958)

Motyw z Kazimierza sygn.p.d. J.Panfil

pastel, papier, 25x32,7 cm

Estymacja:  1.800-2.500,-

48. Józef Panfil(ur.1958)

Cerkiew w Nowym Brusznie(2020) sygn.dat.p.d. Panfil / 2020

pastel, papier, 17,7x24,6 cm

Estymacja: 1.500-2.000,-

49. Franciszek Pawlikowski(ur.1925)

Akt(1954) sygn.dat.p.d. Fr. Pawlikowski / 1954

sangwina, papier/tektura, 23x30 cm

Estymacja:  1.200-1.500,-

50. Alexander Pfohl(1894-1953)

Widok na Szrenicę i Śnieżne Kotły ze Szklarskiej Poręby sygn.p.d. A. PFOHL

akwarela, ołówek, papier, 25,5x31 cm

Estymacja: 1.500-2.000,-

51. Władysław Piosicki(1911-2010)

Zabudowania klasztorne na Bielanach(1974) sygn.dat.p.d. WPiosicki / Kraków 8IV74

akwarela, papier, 29x40 cm

Estymacja:  400-600,-

52. Mieczysław Korwin-Piotrowski(1869-1930)

Przed dworkiem zimą sygn.p.d. MK Piotrowski

olej, płótno, 59x77,5 cm

Estymacja:  12.000-16.000,-

53. Otto Eduard Pippel(1878-1960)

Widok jeziora Walchensee w Alpach Bawarskich sygn.p.d. Otto Pippel

olej, płótno, 107x97 cm

Estymacja:  12.000-17.000,-

54. Henryk Plich(1904-1986)

Kompozycja abstrakcyjna(1956) sygn.dat.p.d. HP. 56.

olej, tektura, 70x46 cm

Estymacja:  2.000-3.000,-

55. Jerzy Puciata(1933-2014)

Impresja z huty(1973) sygn.dat.l.d. Puciata 73

olej, płótno, 60x80 cm

Estymacja:  4.000-6.000,-

56. Barbara Rosiak(ur.1955)

Kanadyjska impresja(1987) sygn.dat.p.d. imp. Barbara Rosiak 1987.

akwaforta barwna (41/50), 24,8x18,7 cm

Estymacja:  1.000-1.500,-

57. Barbara Rosiak(ur.1955)

Pokusa(2000) sygn.dat.p.d. imp. Barbara Rosiak 2000.

akwaforta barwna (2/100), 19,8x14,5 cm

Estymacja:  900-1.400,-

58. Leszek Rózga(1924-2015)

Počitelij(1973) sygn.dat.p.d. LeszekRózga imp. XI/1973

akwaforta barwna (e.a. IV), 32,2x24,8 cm

Estymacja:  1.400-2.000,-

59. Jolanta Rudzka-Habisiak(ur.1958)

Blue Flare(2022) sygn.dat.p.d. JRudzHabisiak'22

technika własna, płótno, 100x100 cm

Estymacja:  20.000-27.000,-

60. Hermann Schmidtmann(1869-1936)

Zbieranie ziół sygn.l.d. H Schmidtmann

olej, płótno, 60,5x80 cm

Estymacja:  7.000-10.000,-

61. Karl Heinrich Schulz(1884-?)

Poznań: Ratusz sygn.p.d. Karl Schulz    akwaforta, akwarela, 15x9,8;

Widok na Ostrów Tumski i Wartę sygn.p.d. Karl Schulz     akwaforta, akwarela, gwasz, 10x14,8 cm

Estymacja:  400-600,-

62. Szczepan Skorupka(1903-1997)

Snopy na polu(1962) sygn.p.d. S.Skorupka -62

olej, płótno/tektura, 54x68,5 cm

Estymacja:  1.400-1.900,-

63. Tadeusz Sprusiak(1907-1985)

Kościół nsygn.

akwarela, papier, 33,5x49 cm (w św.p-p)

Estymacja:  1.200-1.800,-

64. Henryk Stażewski(1894-1988)

Relief multiple(1967) sygn.na odwrociu H. Stażewski oraz nalepka z wystawy w Galerii Foksal z 1967 r.

technika własna (metal, płyta), 38x25 cm

Estymacja:  250.000-400.000,-

65. Jarosław Szewczyk(ur.1985)

Virgen de Lágrimas y Favores. Semana Santa. Mano Cornuta (2013) sygn.dat.p.d. SZEWCZYK / 2013

akryl, płótno, 140x210,5 cm

Estymacja:  15.000-20.000,-

66. Franciszek Tatula(1889-1946)

Stary Ratusz w Poznaniu sygn.p.d. Fr. Tatula

akwaforta, akwatinta, 21,2x29,7 cm

Estymacja:  900-1.500,-

67. A. van der Borght(XX w.)

Kwiaty w wazonie sygn.p.d. A van der Borght

olej, płótno, 70,5x60 cm

Estymacja:  1.200-1.600,-

68. Hans Volkert(1878-1945)

Zestaw 5 ex librisów i 3 ilustracji do „Liebesfrühling” Friedricha Rückerta sygn. Hans Volkert

akwaforty, 16,4x10,2; 16x10,7; 15,7x11; 15,8x9,8; 14,5x11,2; 10,8x19; 10,9x18,8; 11x19 cm

Estymacja:  1.700-3.000,-

69. Józef Wasiołek(1921- 2008)

Łódź Fabryczna(ok.1962) sygn.p.d. J.WASIOŁEK

olej, płótno, 73x100 cm

Estymacja:  8.000-12.000,-

70. Max Werner(1879-1952)

Sosny na Rugii sygn.l.d. M. Werner.

olej, pilśnia, 68,5x58,5 cm

Estymacja:  1.000-1.400,-

71. Tadeusz Wierzbicki(XX w.)

Peonie w wazonie sygn.p.d. T.Wierzbicki

olej, płótno, 65,5x105 cm

Estymacja:  3.500-4.500,-

72. Wyszkowski(XX w.)

Jastarnia(1937) sygn.l.d. WYSZKOWSKI 1937

olej, sklejka, 25x60 cm

Estymacja:  2.000-3.000,-

73. Władysław Zakrzewski(1903-1944)

Kraków. Sukiennice sygn.p.d. Zakrz

akwaforta, akwatinta, 17,3x27,7 cm

Estymacja:  500-800,-

74. Włodzimierz Zakrzewski(1916-1992)

Komnata zamkowa(1969) sygn.dat.l.d. W.Zakrzewski 1969

olej, tektura, 44x34 cm

Estymacja:  4.000-5.500,-

75. Ignacy Zygmuntowicz(1875-1947)

Na polowaniu sygn.p.d. I. Zygmuntowicz

olej, płótno, 82x161 cm

Estymacja: 22.000-30.000,-

76. A.N.(XIX w.)

Jeźdźcy wschodni nsygn.

olej, deska, 20,4x25,5 cm

Estymacja:  2.500-4.000,-

77. A.N.(XIX w.)

Wieczerza w Emaus nsygn.

olej, płótno dublowane, 27,5x39 cm

Estymacja:  800-1.200,-

78. A.N.(XIX w.)

Alegoria słuchu nsygn.

olej, płótno, 41x32 cm

Estymacja:  1.700-2.200,-

79. A.N.(XX w.)

Podwórko(1950) sygn.nieczytelnie dat.p.d. 50.

drzeworyt, 11,48,3 cm

Estymacja:  150-250,-

80. Buliera neobarokowa(XIX/XX w.) nsygn.

cyna srebrzona, dno dzbanka mosiężne, wys.31,5 cm

Estymacja:  2.000-3.000,-

81. Buliera secesyjna(pocz.XX w.) nsygn.

mosiądz, srebrzenie przetarte w 90%, wys.25 cm

Estymacja:  1.500-2.000,-

82. Figurka leżący górala(Pacyków, l.20-30.XX w.) sygn. wycisk Made in Poland / P w trójkącie / 1 207 / 2 56 / 5 / 1, podszkliwnie pieczęć: PACYKÓW / w owalu herb Rogala w kolorze zielonym

fajans malowany, szkliwiony, 8,5x21,5x6,5 cm

Estymacja:  8.000-12.000,-

83. Kandelabr czteropłomienny(Warszawa, 1860-1872)
sygn. N / FRAGET W WARSZAWIE / GALW

plater, wys.39 cm, na podstawie grawerowany monogram wiązany MM / 1879 30 / X 1904, na grawerce przetarcie srebrzenia

Estymacja:  3.000-4.000,-

84. Kielich mszalny(Rosja, Moskwa, 1882-1888) sygn. cyrylicą: B.C / 84 Św. Jerzy [Wiktyor Sawinkow, czynny w latach 1855-1888 w Moskwie]

srebro pr.84, 427,1 g, grawerka, wnętrze czary złocone, wys. 22 cm

Estymacja:  7.000-10.000,-

85. Koszyczek ażurowy z motywem truskawek(Warszawa, IV ćw.XIX w.) sygn. FRAGET / N / GALW: / cyrkiel i skrzyżowane młotki / SEC / 1167

plater, śr.19 cm, wys. z uchwytem 14 cm,  przetarcia srebrzenia, ślady dawnego zagniecenia formy

Estymacja:  700-1.000,-

86. Lampa wisząca z motywem kwiatowym(I ćw.XX w.) nsygn.

szkło mleczne barwione, malowane, złocenie, blacha wytłaczana, brązowiona, wys. z łańcuchem 75 cm, niewielkie pęknięcie szkła, przetarcia złocenia

Estymacja:  700-1.300,-

87. Nożyk do kopert z okresu wiktoriańskiego
(Londyn, 1897) sygn. lew / b

srebro pr. 925, kość, dł.16 cm

Estymacja:  500-800,-

88. Nożyk do masła z okresu georgiańskiego(Anglia, Birmingham, 1828) sygn. lew / punca nieczytelna / T.S /  kotwica / E [Thomas Shaw, czynny w Birmingham od 1822]

srebro pr. 925, kość, dł.17 cm

Estymacja:  550-750,-

89. Papierośnica(Rosja, Moskwa, 1893) sygn. orzeł carski dwugłowy / cyrylicą: П. ОВЧИННИКОВЪ / Л.O / 1893 / 88 / Św. Jerzy [złotnik Paweł Owczinnikow, czynny w Moskwie 1853-1916, probierz Lew Fridrichowicz Oleks, czynny w Moskwie 1889-1894]

srebro pr. 88, 178 g, emalia, wnętrze złocone, 2,3x12x7,5 cm

Estymacja:  20.000-25.000,-

90. Patera(Niemcy, Miśnia, pocz.XX w.) sygn. skrzyżowane miecze / punkt / 49., wycisk II / 15 / 2

porcelana biała, wytłaczana, złocenia, śr.27,5 cm

Estymacja:  900-1.400,-

91. Patera(Włocławek, l.60.XX w.) sygn. Made / in Poland / WŁOCŁAWEK / Zakłady Fajansu Rewolucji 1905 / Hand painted

fajans malowany, szkliwiony, śr.30,3 cm

Estymacja: 400-600,-

92. Patera(Niemcy, Drezno, po 1945) sygn. W / K / Dresden / Made in Germany / handpainted

porcelana biała malowana, złocenie, śr.27,7 cm

Estymacja: 250-350,-

93. Patera imari  z motywem kwiatowym(Japonia, II poł.XIX w.) nsygn.

porcelana biała malowana, kobalt, złocenie, śr.45 cm

Estymacja:  1.800-2.500,-

94. Patera imari z motywem kwiatowym i żurawiami(Japonia, XIX/XX w.) nsygn.

porcelana biała malowana, kobalt, złocenie, śr.41 cm

Estymacja: 1.200-1.800,-

95. Patera imari z motywem wędkarza(Japonia, XIX/XX w.) nsygn.

porcelana biała malowana, kobalt, złocenie, śr.30 cm, przetarcie złocenia na krawędzi patery

Estymacja:  700-1.300,-

96. Patera imari z motywem żurawi(Japonia, I poł.XX w.) nsygn.

porcelana biała malowana, kobalt złocenie, śr.37,5 cm

Estymacja:  1.300-1.800,-

97. Plakiety dekoracyjne-para(Austria, pocz.XX w.):
Cyganka z tamburynem sygn. MUSTERSCHUTZ / JM/ 1 / 4435 i
Cyganka z papugą sygn. MUSTERSCHUTZ / JM/ 1 / 4436  [Johann Maresch (1821-1914)]

terakota, relief polichromowany, 50x34x6,5 cm, niewielkie ubytki

Estymacja:  2.500-4.000,-

98. Pojemniki na cukierki - Popiersia cara Mikołaja II Romanowa i Aleksandry Fiodorownej Romanowej(Francja, pocz.XX w.) sygn. LA TSARINE / BONBONS / JOHN TAVERNIER i LE TSAR NICOLAS II / BONBONS / JOHN TAVERNIER [John Tavernier - producent cukierków, Legras&Cie -producent szkła)

szkło mleczne opalowe, wys.31 i 33 cm, brak zaślepień pojemnika, drobne uszkodzenia

Estymacja:  8.000-11.000,-

99. Pucharek-flet z motywem roślinnym(Rosja, Moskwa, 1908-1926) sygn. cyrylicą НСС / delta kokosznik 84

srebro pr. 84, 76,4 g, grawerka, wys.17,5 cm, ślady licznych zagnieceń

Estymacja:  400-600,-

100. Pucharek z secesyjnym motywem kwiatowym(Rosja, Moskwa, przed 1914) sygn. cyrylicą ППП (?) / 84 kokosznik ИЛ [probierz: Iwan Siergiejewicz Lebiedkin, czynny w Moskwie 1898-1914]

srebro pr. 84, 109 g, grawerka, wys.13,5 cm

Estymacja:  500-800,-

101. Talerz ażurowy z monogramem(Niemcy, Miśnia, pocz.XX w.)
sygn. skrzyżowane miecze, wycisk 7 / 68 / 56

porcelana biała, malowana, grisaille, złocenie, ażur, śr.24 cm, ślady naprawy ażuru, uzupełnienie złocenia

Estymacja:  800-1.100,-

102. Trzy talerze z dekoracją kwiatową(Niemcy, Miśnia, II ćw.XX w.) sygn. skrzyżowane miecze (dwukrotnie przekreślone w szkliwie), na dwóch talerzach wycisk 1 22, na trzecim talerzu 1 82

porcelana biała malowana, śr.25,3 cm

Estymacja:  700-1.000,-

103. Uchwyt do szklanki(Warszawa, 1857-1883) sygn. orzeł carski dwugłowy / w owalu: NORBLIN&CO / GALW. / WARSZAWA / N / W / 91

plater, grawerka, wys.6 cm, na korpusie grawerowany monogram wiązany KR

Estymacja:  300-500,-

104. Wazony z tańcami polskimi-para(Chodzież, l.60.XX w.)
sygn. P w wieńcu laurowym / CHODZIEŻ / MADE IN / POLAND

porcelit, natrysk, kalka, złocenie, proj. dekoracji Zofia Stryjeńska, wys.20,5 i 21 cm

Estymacja:  600-1.000,-

105. Wiaderko do lodu(Niemcy, l.30.XX w.)
sygn. struś / WMF w tarczy / 0X / I / O / MET / R / E

plater, wys.23 cm, na brzuścu grawerowana dedykacja: L.B.S. / Pereinamoji dovana / Klaipeda 1937.IX.

Estymacja: 450-700,-