JOLANTA RUDZKA-HABISIAK. RYTM - KOLOR - IDEA

14 stycznia - 7 lutego 2022 r.

       Jolanta Rudzka-Habisiak (ur.1958) studiowała w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi (obecnie Akademia Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego). Dyplom uzyskała w Pracowni Tkaniny Unikatowej w 1985 r. (medal za pracę dyplomową „Macierzyństwo”). Uczestniczyła w ponad 130 wystawach zbiorowych - polskich i międzynarodowych oraz kilkunastu indywidualnych. Zajmuje się tkaniną artystyczną, projektowaniem dywanów, instalacją, obiektami wykorzystując do tego celu różnorodne materiały, w dużej mierze skórę, którą tnie na wąskie paski, farbuje, a następnie misternie wplata w podłoże z lnianej siatki. Tworzy kompozycje przestrzenne, reliefy i miniatury. Zainicjowała powstanie Fundacji Protextil promującej polską sztukę włókna zarówno w kraju jak i za granicą. Jest członkiem Friends of Fiber Art International (USA), wielokrotnie uczestniczyła w konkursach jako jurorka, a także projektowała i realizowała ekspozycje krajowych i zagranicznych wystaw. Jej twórczość jest bardziej znana poza granicami kraju niż w Polsce, a dzieła znajdują się w wielu prywatnych kolekcjach.

1. Zefir z cyklu „Simplony”(2021) sygn.dat.p.d. J.Rudzka-Habisiak'21

technika własna, przeploty, płótno, 70x70 cm (84x84 cm z ramą)

cena: 11.000,-  rezerwacja

2. Cream z cyklu „Simplony”(2022) sygn.dat.p.d. J.Rudzka-Habisiak 2022

cena: 11.000,-

3. Sand z cyklu „Simplony”(2022) sygn.dat.p.d. J.Rudzka-Habisiak 2022

cena: 11.000,-  rezerwacja

4. Black z cyklu „Simplony”(2021) sygn.dat.p.d. J.Rudzka-Habisiak'21

cena: 11.000,-  rezerwacja

5. Grey z cyklu „Simplony”(2022) sygn.dat.p.d. J.Rudzka-Habisiak 2022

cena: 11.000,-  rezerwacja

6. Rain z cyklu „Simplony”(2022) sygn.dat.p.d. J.Rudzka-Habisiak 2022

cena: 11.000,-

7. Candy z cyklu „Minimals”(2022) sygn.dat.na odwrociu JOLANTA RUDZKA HABISIAK 2022

technika własna, przeploty, płótno, 60x60 cm (74x74 cm z ramą)

cena: 9.000,-  rezerwacja

8. Smooth Horizon(2022) sygn.dat.na odwrociu JOLANTA RUDZKA HABISIAK … 2022

technika własna, przeploty, płótno, 100x100 cm

cena: 19.000,-

9. Pepito z cyklu „Sploty”(2022) sygn.dat.p.d. J.Rudzka-Habisiak 2022

technika własna, płótno, 60x60 cm

cena: 9.000,-

10. Płótno z cyklu „Sploty”(2022) sygn.dat.p.d. J.Rudzka-Habisiak 2022

cena: 9.000,-

11. Jersey z cyklu „Sploty”(2022) sygn.dat.p.d. J.Rudzka-Habisiak 2022

cena: 9.000,-  rezerwacja

12. Jodełka z cyklu „Sploty”(2022) sygn.dat.p.d. J.Rudzka-Habisiak 2022

cena: 9.000,-

13. Złotouste z cyklu „Symbole”(2022) sygn.dat.na odwrociu JOLANTA RUDZKA / HABISIAK / … / 2022

technika własna, płótno, 30x30 cm

cena: 3.900,-

14. Gwiazdki z cyklu „Symbole”(2022) sygn.dat.na odwrociu JOLANTA RUDZKA HABISIAK /… / 2022

cena: 3.900,-  rezerwacja

15. Truskawka black z cyklu „Symbole”(2022) sygn.dat.na odwrociu JOLANTA RUDZKA HABISIAK /… / 2022

cena: 3.900,-

16. Gruszka purple black z cyklu „Symbole”(2022) sygn.dat.na odwrociu JOLANTA RUDZKA HABISIAK /… / 2022

cena: 3.900,-

17. Banan blue z cyklu „Symbole”(2022) sygn.dat.na odwrociu JOLANTA RUDZKA HABISIAK /… / 2022

cena: 3.900,-