PAULINA GRZELIŃSKA. MARZENIA SENNE

25 lutego - 14 marca 2022 r.

 wernisaż: 25 lutego, godz. 17:00

Paulina Grzelińska (ur.1996) jest artystką związaną z Łodzią. Tu mieszka i tu pracuje, tu też ukończyła w 2021 roku ASP im. Wł.Strzemińskiego, specjalizując się grafice artystycznej i przestrzennej oraz plakacie. Ma już na swoim koncie udział w krajowych wystawach zbiorowych i indywidualnych, m.in. w Galerii Bałuckiej oraz prezentację prac w ramach Międzynarodowego Triennale Małych Form Graficznych w 2020 r. Zdobyła nagrody w konkursach ASP im. Wł.Strzemińskiego oraz Małych Form Graficznych Amcor.

Malując obrazy artystka wykorzystuje różnorodne techniki, łącząc tradycyjne formy malarskie z przestrzennymi obiektami i collagem. Dąży do zróżnicowania faktur, kontrastowych form i zaskakujących zestawień kolorystycznych. Narzędzia te służą do malarskiego, ekspresyjnego ukazania pojedynczych lub zespolonych znaków, jakimi mogą być wyodrębnione litery lub słowa. Znaki owe, zdematerializowane, często wywodzą się z podświadomości, która odrealniona, krąży własnymi torami, raz umożliwia wydobycie zapomnianych wrażeń innym zaś razem gwałtowną zmianę toru myśli. W procesie tworzenia następuje oderwanie od otaczającej, często stresującej rzeczywistości, zaś proces twórczy staje się próbą egzemplifikowania skołatanych myśli, które, w czasami chaotyczny sposób, przenoszone są na płótno. Prezentowane obrazy odzwierciedlają „burzę neuronów”, która ma miejsce w procesie powstawania każdego z nich. Dlatego też są dynamicznie odmienne i mogą budzić dowolnie interpretowane skojarzenia, ale też i spójne, poprzez uprzedmiotowienie natręctwa powracających myśli.

1. Obrazek na przetrwanie pandemii(2020) sygn.dat.na odwrociu PAULINA GRZELIŃSKA 2020

technika mieszana, płótno, 50x40 cm

cena: 730,-

2. Przelotne zachmurzenie(2021) sygn.dat.na odwrociu PAULINA GRZELIŃSKA 2021

technika mieszana, pilśnia, 100x100 cm

3. Odpłyń(2021) sygn.dat.na odwrociu PAULINA GRZELIŃSKA 2021

4. Pomiędzy(2021) sygn.na odwrociu PAULINA / GRZELIŃSKA

technika mieszana, płótno, 100x100 cm

5. Leśny labirynt(2021) sygn.dat.na odwrociu PAULINA / GRZELIŃSKA / 2021

technika mieszana, płótno, 107x107 cm

6. Na stałe na chwilę(2020) sygn.dat.na odwrociu PAULINA GRZELIŃSKA 2020

technika mieszana, płótno, 40x30 cm

cena: 590,-

7. Miło(2020) sygn.dat.na odwrociu PAULINA GRZELIŃSKA 2020

cena: 590,-

8. DOM DOM DOM(2020) sygn.dat.na odwrociu GRZELIŃSKA 2020

technika mieszana, płótno, 40x40 cm

cena: 590,-

9. Światło(2020) sygn.dat.na odwrociu PAULINA GRZELIŃSKA 2020

technika mieszana, płótno, 30x50 cm

cena: 590,-

10. Wyjdź mi z głowy!(2020) sygn.dat.na odwrociu PAULINA GRZELIŃSKA 2020

cena: 730,-

11. Odpuść(2021) sygn.dat.na odwrociu PAULINA / GRZELIŃSKA / 2021

technika mieszana, płótno, 60x50 cm

cena: 730,-

12. Przepływ(2021) sygn.dat.na odwrociu PAULINA / GRZELIŃSKA / 2021

technika mieszana, płótno, 50x50 cm

cena: 730,-

13. Społeczeństwo, mam nadzieję, że nie jesteś samotne beze mnie(2021) sygn.dat.na odwrociu PAULINA / GRZELIŃSKA / 2021

14. Dotknij mnie(2020) sygn.dat.na odwrociu PAULINA GRZELIŃSKA 2020

technika mieszana, płótno, 100x95 cm