PIOTR WOŹNIAK. EXODUS

PIOTR WOŹNIAK. EXODUS

 7 - 25 września 2018 r.

 wernisaż: 7 września, godz. 17:00

WYSTAWA PRZEDŁUŻONA DO 15 PAŹDZIERNIKA

      Piotr Władysław Woźniak (ur.1989, Olsztyn) w latach 2008-2014 studiował na Wydziale Grafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. W 2014 roku obronił dyplom w Pracowni Technik Drzeworytniczych i Książki Artystycznej prowadzonej przez prof. Dariusza Kacę, natomiast aneks w Pracowni Malarstwa I - Otwarta Księga prowadzonej przez prof. Andrzeja Mariana Bartczaka.

Swoje prace zaprezentował na wystawach indywidualnych: „Malum”, Galeria Bałucka, Łódź (2018), „Facticius”, Galeria Nowa, Łódzki Dom Kultury, Łódź (2017), „Toten totamten” w łódzkiej Galerii ELart (2016) oraz na wystawach zbiorowych: „Alchemic Body – Fire - Air - Water - Earth”, Galeria Laura Haber, Buenos Aires (2017), „I Ogólnopolski Konkurs Plastyczny Kolaż-Asamblaż 2016”, Galeria Sztuki Współczesnej Biuro Wystaw Artystycznych w Olkuszu (2016), „Trzeci Niezależny Salon Łódzkich Młodych Twórców”, Galeria ASP, Galeria Bałucka, Łódź (2016), „The 7th KIWA exhibition 2016”, Kyoto Municipal Museum, Kyoto (2016), „XI Quadriennale Drzeworytu i Linorytu Polskiego”, Galeria Sztuki BWA, Olsztyn (2015), Wystawa studentów Pracowni Technik Drzeworytniczych i Książki Artystycznej, Kutnowski Dom Kultury, Kutno (2013), „Grafika i Książka”, Śródmiejskie Forum Kultury, Łódź (2011).

 O wystawie:
     „Ideą przedstawionego cyklu asamblaży są rozważania nad małością naszej egzystencji wobec nieprzebłaganych praw natury, a także bezsilności wobec zjawisk wynikających z rozwoju cywilizacji, równie poważnych i bezwzględnych. Jako gatunek, który Ziemię sobie uczynił poddaną zbliżamy się do punktu, z którego nie będzie już powrotu.

Czy w jakiś paradoksalny sposób nie stajemy się podobni do Stwórcy, zsyłając sami na siebie plagi? Informacje o eksplozji śmierci przyniesionej przez totalitaryzmy, kataklizmy wywoływane przez ludzi i prowokowane epidemie zalewają nas za pośrednictwem mass-mediów powodując niemożność rozróżnienia dobra od zła. A może raczej, niemożność owa wynika z braku odpowiedzi na pytanie o istotę zła? Motyw vanitas w mojej twórczości ma za zadanie przypominać o nieuchronności przemijania i śmierci, której postrzeganie w dzisiejszych czasach uległo zbytniemu uproszczeniu. Wszechobecność nachalnych mediów goniących za sensacją powoduje, że stajemy się coraz bardziej odporni na widok brutalnych zbrodni, krwawych zgonów i zwłok. Jednocześnie galopująca, odhumanizowana digitalizacja powodująca zarządzanie nami za pomocą algorytmów i zacierająca różnicę pomiędzy światem realnym i wirtualnym zabijają w nas ludzkie cechy. Niedoskonałości wynikające z kruchości każdej ludzkiej istoty w połączeniu z współczesnymi echami biblijnych plag, chorobami i śmiertelnością przyczynią się do zagłady człowieczeństwa”.

1. Krew-Dam(2018) sygn.

odlew aluminiowy, akryl, płyta, 76.5x76.5 cm

cena: 2.600,-

2. Żaby-Cfardea(2018) sygn.

odlew aluminiowy, akryl, offset, drewno, płyta, 50x50 cm

3. Komary-Kinim(2018) sygn.

odlew aluminiowy, akryl, żywica poliestrowa, płyta,76.5x34.5 cm

cena: 1.450,-

4. Muchy-Arow(2018) sygn.

odlew woskowy, akryl, offset, płyta, 106.5x76.5 cm

cena: 2.600,-

5. Pomór bydła-Dewer(2018) sygn.

czaszka zwierzęca, odlew aluminiowy, drewno, elementy metalowe, akryl, offset, płyta, 94x74 cm

6. Wrzody-Szchin(2018) sygn.

odlew aluminiowy, gwoździe, akryl, akwarela, płyta, 76.5x36.5 cm

cena: 1.450,-

7. Grad-Barad(2018)

odlew aluminiowy, akryl, offset, płyta, szkło, 76.5x56.5 cm

cena: 2.600,-

8. Szarańcza-Arbe(2018) sygn.

szkło, gniazda owadów, akryl, polimer, 71x29 cm

9. Ciemność-Choszech(2018) sygn.

odlew aluminiowy, żywica poliestrowa, akryl, płyta, 86.5x54.5 cm

cena: 2.300,-

10. Śmierć pierworodnych-Makat Bechorot(2018) sygn.

odlew aluminiowy, lustro, elementy metalowe, akryl, offset, drewno, 124x42.5 cm