146 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

146 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

niedziela, 6 marca 2011 r., godz. 12:00

1. Teodor Axentowicz(1859-1938)

Starość i młodość sygn.śr.d.

pastel, tektura, 49,5x69,5 cm

cena: 39.500,-

2. Max Band(1900-1974)

Martwa natura z kwiatami sygn.p.d.

olej, tempera, papier/pilśnia, 60x49,5 cm

cena: 15.000,-

3. Bettina Bereś(ur.1958)

Kto o zdrowie dba czyste ręce ma(2005) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 60x50 cm

cena: 1.950,-

4. Daniel Berger(1744-1824)

wg Sebastian Carl Christoph Reinhardt(1738-1927)

Widok okolic Jeleniej Góry(1793) sygn.dat.na płycie p.d.

akwaforta, akwarela, 30,5x40,7 cm (w św.p-p)

5. Seweryn Bieszczad(1852-1923)

Sędzia Soplica sygn.p.d.

olej, tektura, 58x44,5 cm

cena: 11.500,-

6. Włodzimierz Borowski(1930-2008)

Bez tytułu(1963, z teki "Konfrontacje 63") sygn.dat.p.d.

technika własna, collage, papier, 11,9x8,5 cm

cena: 450,-

7. Urszula Broll(ur.1930)

Bez tytułu(1963, z teki "Konfrontacje 63") sygn.dat.l.d.

technika własna, 16x11,2 cm

cena: 300,-

8. Jan Władysław Chełmiński(1851-1925)

Amazonka na przejażdżce sygn.l.d.

olej, płótno dublowane, 54,1x46,6 cm

cena: 50.000,-

9. Toyohara Chikanobu(1838-1912)

Samuraj na koniu sygn.na klocku l.d.

drzeworyt barwny, 35,7x23,4 cm

10. Bronisław Chromy(ur.1925)

Solista(1992) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 70x110,5 cm

cena: 5.000,-

11. Hein van Doren(ur.1930)

Scena rodzajowa we wnętrzu sygn.l.d.

olej, płótno, 30x24 cm

cena: 1.250,-

12. Edward Dwurnik(ur.1943)

Kraków-Bielany(2009) sygn.dat.l.d.

olej, płótno, 55x46 cm

cena: 5.000,-

13. Edward Dwurnik(ur.1943)

Niebezpieczny koktajl poranny(2010) sygn.dat.p.d.

akwarela, tempera, papier, 24x32 cm

cena: 1.350,-

14. Edward Dwurnik(ur.1943)

Powiatowa manifa kobiet(2006) sygn.dat.śr.d.

akwarela, tempera, papier, 46x27,5 cm

cena: 1.600,-

15. Fedorowsky(XX w.)

Pejzaż wiejski sygn.p.d.

olej, tektura, 42,5x54 cm

16. Stanisław Fijałkowski(ur.1922)

Nieborów 9 VIII 2001-02 sygn.śr.d.dat.p.d.

akwarela, ołówek, papier, 33,5x23,7 cm

cena: 5.000,-

17. Stanisław Fijałkowski(ur.1922)

Collage(1958) sygn.dat.p.d.

collage, akwarela, papier, 34,5x25 cm

cena: 7.000,-

18. Erna Frank(1881-1931)

Tuileries sygn.p.d.

litografia (odbitka próbna), 19x24 cm

cena: 450,-

20. Karol Hiller(1891-1939)

Sieci rybackie na brzegu jeziora(1936) sygn.dat.p.d.

gwasz, papier, 23,5x33,5 cm (w św.p-p)

cena: 11.500,-

21. Utagawa Hirosada(czynny 1820-1860)

Scena z teatru kabuki sygn.na klocku p.g. i l.d.

drzeworyt barwny, 25,4x36,3 cm

22. Bartłomiej Jarmoliński(ur.1975)

Zwiastowanie(2004) sygn.l.d.

olej, pilśnia, 68x79 cm

23. Tadeusz Kalinowski(1909-1997)

Kompozycja geometryczna sygn.na odwrociu

olej, sklejka, 57,5x55 cm

cena: 3.750,-

24. Tadeusz Kantor(1915-1990)

Bez tytułu(z teki "Konfrontacje 63") sygn.na kam.śr.d.

litografia, 16,8x18 cm

cena: 700,-

25. Jakub Michał Kasprowicz(1905-1975)

Morze sygn.p.d.

olej, płótno, 60,5x90,5 cm

cena: 5.000,-

26. Hr. Konigshegen?(XX w.)

Pejzaż z klasztorem(1920) sygn.dat.l.d.

olej, tektura, 51x73 cm

27. Paul Kreisel(1891-1982)

Żuraw w Gdańsku sygn.p.d.

akwaforta, akwatinta, 22,8x17 cm

28. Wincenty Józef Kruszewski(1856-1900)

Uratowanie tonącej sygn.p.d.

olej, płótno, 27,5x40 cm

29. Bolesław Kudewicz(1887-1957)

Portret mężczyzny z papierosem(1932) sygn.dat.l.d.

olej, płótno, 82x64 cm

30. Toyohara Kunichika(1835-1900)

Aktorzy kabuki-tryptyk sygn.na klocku l.śr. i l.g.

drzeworyt barwny, 36,8x24,8, 36x24,2, 36x24,3 cm

cena: 2.250,-

31. Utagawa Kunisada(1786-1864)

Aktorzy teatru kabuki sygn.na klocku l.śr.

drzeworyt barwny, 36,5x24,5 cm

32. Lech Kunka(1920-1978)

Kompozycja z kołami sygn.p.d.

technika własna, pilśnia, 66x57,5 cm

33. Bolesław Kurzawiński(1898-1987)

Myśliwi przy ognisku sygn.p.d.

akwarela, papier, 32,5x62,5 cm

cena: 2.000,-

34. Zygmunt Kwiryński(ur.1949)

Kompozycja wyobraźni(2011) sygn.l.d.

olej, pilśnia, 60x73 cm

35. Zygmunt Landau(1898-1962)

Portret Stefana Tymowskiego sygn.l.g.(dedykacja)

olej, płótno, 80x66 cm

cena: 5.000,-

36. Leopold Lewicki(1906-1973)

Macierzyństwo sygn.p.d.

linoryt, 33,5x19 cm

cena: 820,-

37. Józef Łącki(ur.1944)

Wenecja(2004) sygn.dat.l.d.

olej, płótno, 46x38 cm

38. Antoni Łyżwański(1904-1972)

Pejzaż włoski(1968) sygn.dat.p.d.

olej, tektura, 19x14,5 cm

39. Grażyna Mackiewicz(1892-1962)

Budowa Starego Miasta w Łodzi nsygn.

akwarela, papier, 35x25,2 cm

40. Jacek Malczewski(1854-1929)

Podwórko z psem sygn.l.d.

olej, tektura, 34x34 cm

cena: 50.000,-

41. Rafał Malczewski(1892-1965)

Pejzaż z drzewem sygn.p.d.

akwarela, papier, 38,5x50,5 cm (w św.p-p)

cena: 8.900,-

42. C.A.Mann(XIX w.)

Sartowitz(Sartowice) sygn.na kam.p.d.

litografia, tinta, 11,8x19,9 cm

cena: 190,-

43. Zygmunt Menkes(1896-1986)

Akt siedzący sygn.l.d.

sangwina, papier, 61x43 cm

44. Zygmunt Menkes(1896-1986)

Akt na krześle sygn.p.d.

sangwina, papier, 61x43 cm

45. Antoni Michalak(1902-1975)

Portret kobiety sygn.l.d.

sangwina, papier, 35,5x24 cm

46. Jarosław Modzelewski(ur.1955)

W stawiku rybnym(2009) sygn.dat.p.d.

tempera żółtkowa, papier, 56x77 cm

cena: 8.800,-

47. Józef Mróz(1914-1990)

Portret Leonory Maludzińskiej(1964) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 100x73 cm

48. Czesław Mystkowski(1898-1938)

Drwale w lesie nsygn.

olej, papier/pilśnia, 44,5x57 cm

49. Zygmunt Nirnstein(1894-1969)

Pejzaż z drogą(1967) sygn.dat.l.d.

olej, pilśnia, 48,5x61 cm

cena: 4.000,-

50. Zygmunt Nirnstein(1894-1969)

Poranna mgła(1966) sygn.dat.p.d.

olej, pilśnia, 62,5x46,5 cm

cena: 4.000,-

51. Eduard Ovčáček(ur.1933)

Bez tytułu(1962, z teki "Argumenty 63" sygn.dat.p.d.

technika własna, druk wklęsły barwny, 16,8x9 cm

52. Józef Panfil(ur.1958)

Cerkiew w Powroźniku sygn.l.d.

olej, płótno, 61x73 cm

cena: 8.000,-

53. Leonard Pękalski(1896-1944)

Podwórko sygn.p.d.

ołówek, akwarela, papier, 26,5x34,5 cm

54. Gustaw Pillati(1874-1931)

Góralka sygn.l.d.

olej, płótno/tektura, 61,5x28 cm

cena: 5.600,-

55. Henryk Płóciennik(ur.1933)

Akt(1987) sygn.dat.l.d.

tusz, papier, 19,7x28,4 cm

56. Thomas A.Prior(1809-1886)

wg Joseph M.W.Turner(1775-1851)

Wschód słońca we mgle sygn.na płycie p.d.

akwaforta, 51x63,5  cm

57. Antoni Stanisław Procajłowicz(1876-1949)

Pejzaż z polami sygn.p.d.

olej, sklejka, 19,5x29,5 cm

cena: 2.000,-

58. Zbigniew Pronaszko(1855-1958)

Ulica w Suchej(z teki "Czartak", 1928) sygn.na kam.p.d.

litografia barwna, 17,5x25,2  cm

cena: 480,-

59. Ryszard Tadeusz Ptaszyński(ur.1944)

Plac Zamkowy(2004) sygn.l.d.dat.na odwrociu

olej, płótno, 27x33 cm

cena: 880,-

60. Heinrich Rieter(1751-1818)

wg Johann Ludwig Aberli(1723-1786)

Pejzaż z wieżą sygn.na płycie śr.d.

akwaforta, akwarela, 41,5x59,8 cm

cena: 1.250,-

61. Leszek Rózga(ur.1924)

Bajoro(2006) sygn.dat.p.d.

sucha igła (odbitka próbna I), 34,5x29,8 cm

cena: 1.600,-

62. Leszek Rózga(ur.1924)

Kotek(1986) sygn.dat.p.d.

sucha igła (1/10), 35,2x27,4 cm

63. Hanna Rudzka-Cybisowa(1897-1988)

Martwa natura z różowymi chryzantemami sygn.l.d.

olej, płótno, 99,5x72,5 cm

cena: 22.500,-

64. Henryk Sajdak(1905-1995)

Gmach Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie sygn.p.d.

akwarela, papier, 29x38 cm (w św.p-p)

cena: 1.250,-

65. J. Schifer(XX w.)

Szałasy nad potokiem sygn.l.d.

akwarela, gwasz, papier, 35x60 cm

cena: 630,-

66. Christian Gottfried Schultze(1749-1819)

wg Johann Friedrich Wizani(1770-1835)

Zamek Weesenstein niedaleko Drezna sygn.na płycie śr.d.

akwaforta, akwarela, 42,7x53,5 cm (w św.p-p)

67. Tadeusz Sprusiak(1907-1985)

Kompozycja z kwiatami sygn.p.d.

technika mieszana, płótno, 70x60 cm

68. Władysław Stachowicz(1911-1979)

Stara Warszawa sygn.p.d.

akwarela, papier, 50x34 cm

69. Antoni Suchanek(ur.1933)

Plac Wolności(z teki "Łódź 1948") sygn.na kam.l.d.

litografia, 23x42 cm

cena: 490,-

70. Franciszek Sunderland(XX w.)

Zaułek warszawski(1925) sygn.dat.śr.d.

gwasz, papier, 28x21 cm (w św.p-p)

71. Henryk Szczygliński(1881-1944)

Pejzaż o zmierzchu(1930)sygn.dat.l.d.

olej, płótno, 50x65 cm

cena: 9.000,-

72. Jadwiga Umińska(1900-1983)

Kompozycja sygn.l.d.

technika własna, pilśnia, 29,5x27 cm

73. Wilhelm Unger(1837-1932)

wg Jacob Isaakszoon van Ruisdael(1628/29-1682)

Wodospad sygn.na płycie p.d.

akwaforta, 23,5x17,8 cm

74. Wilhelm Unger(1837-1932)

wg Gonzales Coques(1618-1684)

Para we wnętrzu sygn.na płycie p.d.

akwaforta, 17x25 cm

75. Miloš Urbásek(1932-1988)

Bez tytułu(1963, z teki "Argumenty 63") sygn.dat.l.d.

litografia barwna (10/200), 17,5x21,8 cm

76. Czesław Wasilewski(1875-1946)

Powrót z targu sygn.l.d.

olej, płótno, 68x115 cm

cena: 22.500,-

77. Ignacy Zygmuntowicz[Czesław Wasilewski](1875-1946)

Wyjazd na polowanie sygn.p.d.

olej, tektura, 51x70,5 cm

cena: 12.500,-

78. Józef Wasiołek(1921-2008)

Kwiaty sygn.śr.d.

olej, pilśnia, 50x40 cm (owal)

cena: 3.300,-

79. Leon Wyczółkowski(1852-1936)

Kompozycja kwiatowa(1928) sygn.dat.p.g.

akwarela, papier,47x63 cm (w św.p-p)

cena: 24.000,-

80. Michał Gorstkin Wywiórski(1861-1926)

Pejzaż z Bytynia(1915) sygn.dat.l.d.

olej, płótno/tektura, 29,5x39 cm

cena: 5.000,-

81. Krystyn Zieliński(1929-2007)

VIII-86(1986) sygn.dat.na odwrociu

akryl, pilśnia, 56x56 cm

cena: 5.000,-

82. A.N.(K.Z..., XX w.)

Dworska scena historyczna(1903)sygn.nieczyt.dat.l.d.

olej, płótno, 57x80 cm

cena: 3.150,-

83. A.N.(XIX w.)

Scena rodzajowa(1838) sygn.nieczyt.dat.p.d.

olej, płótno, 81x66 cm

cena: 17.500,-

84. A.N.(XVIII w.)

Scena przy wodopoju wg Paulusa Pottera(1625-1654) nsygn.

olej, płótno, 46,562,5 cm

cena: 17.500,-

85. A.N.(XX w.)

Portret dziewczyny w białej opasce nsygn.

pastel, papier, 58x47 cm

cena: 1.800,-

86. Cukiernica neoempirowa(Polska, I ćw.XX w.) nsygn.

stop metalu srebrzony, szkło szlifowane, wys.6.5, śr.10 cm

87. Filiżanka do herbaty secesyjna(Niemcy, l.10.XX w.)

sygn.Rosenthal

porcelana biała, malatura naszkliwna,złocenia

cena: 280,-

88. Grupa figuralna-Tygrysy(Niemcy, l.30.XX w.) nsygn.

majolika, szkliwo natryskowe, wys.24,dł.57 cm

89. Patera w kształcie kosza z owocami(Austro-Węgry, XX w.)

sygn.St.Peters-Gratz

majolika, szkliwo natryskowe; niewielki ubytek, śr.37,wys.14 cm

90. Patera neorenesansowa(Polska, I ćw.XX w.)

sygn.Norblin i Spółka

stop metalu srebrzony, odlew, szkło trawione, szlifowane;

nieznaczne uszkodzenie w postaci braku girlandy, wys.14,śr.21 cm

cena: 450,-

91. Popiersie Arabki(Austria lub Niemcy, początek XX w.) nsygn.

terakota, angoba, farby ceramiczne, wys.28 cm

cena: 570,-

92. Solniczki(Anglia, l.40.XX w.) nsygn.

srebro pr.850, 59.3 g

cena: 1.250,-

93. Talerze do zupy dla 2 osób i dania głównego dla 6 osób

(Niemcy, I ćwierć XX w.) sygn.Miśnia Manufaktura Królewska

oraz Wytwórnia Carla Teicherta-Filia w Eichwaldzie(ob.Dubi-Czechy)

porcelana, malatura podszkliwna: wzór cebulowy, śr.24 cm

cena: 650,-

94. Talerz dekoracyjny Gros-bec de Cayenm(Francja, ok.1800)

sygn.Paryż-Halley

porcelana, malatura podszkliwna, złocenia, śr.23 cm

95. Talerz z podgrzewaczem do potraw(Niemcy, l.20/30.XX w.)

sygn.Württembergische Metallwarenfabrik

fajans, malatura podszkliwna: wzór cebulowy, stop metalu niklowany, śr.24 cm

cena: 300,-

96. Talerzyk(Niemcy, ok.1725) sygn.Miśnia Manufaktura Królewska [liczba 63- złotem]

porcelana, malatura podszkliwna, złocenia, dekoracja

Johanna Gregora Höroldta ze sceną rodzajową w typie chińskim

na tle stylizowanego pejzażu, śr.12.5 cm

cena: 7.000,-

97. Żardiniera(Polska, l.20/30.XX w.) sygn.Kummer-Warszawa

przetarcia warstwy srebrzenia, nieznaczne uszkodzenia,

wys.7.5, dł.24 cm

98. Brosza(Wietnam lub Chiny, l.60/70.XX w.) nsygn.

srebro pr.925, emalie, nefryt

cena: 360,-

99. Kamea na muszli

złoto 14 K, 8.2 g

cena: 2.300,-

100. Kolczyki

białe złoto 18 K, brylanty łącznie ok. 1.36 ct,

barwa H, czystość VS-Si2, 7.8 g

cena: 5.600,-

101. Pierścionek

złoto 14 K, brylant 0.5 ct, barwa H, czystość P2, 1.7 g

cena: 5.600,-

102. Pierścionek

złoto 14 K, brylant 0.35 ct, barwa K, czystość Si2,

2 brylanty łącznie 0.1 ct, 2.95 g

cena: 5.000,-

103. Pierścionek

złoto 14 K, brylant 0.23 ct, barwa I, czystość Si2, 1.8 g

cena: 3.750,-

MAPY POLSKI I INNYCH KRAJÓW

104.  [WIELKOFORMATOWA MAPA KRÓLESTWA POLSKIEGO]

Mikołaj Nipanicz: Mappa Królestwa Polskiego pod względem

jeograficznym, administracyjnym, duchownym, naukowym,

sądowym i przemysłowym, ułożona na zasadzie źródeł

urzędowych ...oprac. przez ...(Warszawa, 1870)

litografia barwna, arkusz 133x107 cm

Nieznane wydanie ściennej mapy Królestwa Polskiego (zły stan zachowania)

105. [MAPA POCZTOWA KRÓLESTWA POLSKIEGO]

I. Zinberg i sp.:  Mappa Pocztowa Królestwa Polskiego

z wykazaniem wszelkich dróg oraz odległości na nich, ułożona

podług najnowszych źródeł urzędowych(Warszawa,1873)

litografia barwna  62.5x52.5, arkusz 66x56 cm

Dobry egzemplarz pierwszego wydania dekoracyjnej i bardzo popularnej mapy pocztowej Królestwa Polskiego.

106. [MAPA POLSKI Z OKRESU PO WOJNIE POLSKO-BOLSZEWICKIEJ]

J. M. Bazewicz: Mapa Polski w Granicach Obecnych z Podziałem na Województwa(Warszawa, 1921)

litografia barwna, arkusz 67x58 cm

Mapa ścienna z okresu tworzenia granic Drugiej Rzeczypospolitej.

107. [WOJEWÓDZTWO LUBELSKIE]

Dr Stanisław Bryła i Stefan Siła-Nowicki: Mapa Województwa Lubelskiego(Warszawa, 1924)

litografia barwna, 95x67 cm

Rzadka, wielkoformatowa, pierwsza w niepodległej Polsce mapa województwa lubelskiego.

108. [POLSKA – MAPA HISTORYCZNA]

Jan Babirecki: Polska w roku 1771

(Spółka Wydawnicza w Krakowie,1895)

litografia barwna    65x57 cm

109. [WIELKIE KSIĘSTWO POZNAŃSKIE]

F. Omańkowska: Krótki opis historyczno-geograficzny Wielkiego  Księstwa Poznańskiego poświęcony dzieciom wielkopolskim(Poznań, ok.1912)

dołączona mapka Wielkiego Księstwa Poznańskiego

litografia barwna, 26.5x21 cm

cena: 60,-

110. [ATLAS POLSKI]

Eugeniusz Romer: Geograficzno-statystyczny Atlas Polski

(Warszawa i Kraków, 1916)   32.5x35 cm

ok. 70 nieliczbowanych stron, 31 tablic, teczka kartonowa

Słynny album Romera, wielkie osiągnięcie polskiej nauki, służący jako

kluczowy dokument przy określaniu granic 2-giej Rzeczypospolitej.

111. [ATLAS HISTORYCZNY POLSKI]

Eligjusz Niewiadomski: Atlas do dziejów Polski zawierający 14 map barwnych(Warszawa, 1907)

litografia barwna, 31x30 cm

Image Image Image Image Image

Image Image Image Image Image

Image Image Image Image Image Image

112. [ATLAS HISTORYCZNY POLSKI]

Władysław Semkowicz, Karol Buczek, Tadeusz Czort:

Mapa Województwa Krakowskiego z doby sejmu czteroletniego(1788-1792)

oprac. pod kierunkiem Władysława Semkowicza…w dodatku Plan Miasta Krakowa z lat 1788-1792 opracował Tadeusz Czort(Kraków, 1930)

arkusz 75x94.5 cm

113. [ENGLISH ATLAS – DESCRIPTION OF POLAND]

Joh. JANSONIUS: The English Atlas Volume 1,

description of  Poland

(Oxford-Amsterdam, 1680) - reprint(USA, 1943)

offset, 57.5x35 cm

cena: 300,-

Image Image Image Image Image

114. [MAPA POLSKI POROZBIOROWEJ PO KONGRESIE WIEDEŃSKIM]

James WYLD: A Map of the Kingdom of Poland Describing its

Ancient Limits with the Dismemberments; Likewise its Present

Published by JA[me]S Wyld, Geographer to Her Majesty 5 Charing Cross(London, 1829)

miedz.kolorowany  55.3x62.3, arkusz 59x74cm

Bogata w szczegóły mapa terenów Polski po Kongresie Wiedeńskim

cena: 800,-

115. [POLSKA]

Eugeniusz Romer: Polska Mapa administracyjna 1920(Lwów, 1921)

25.5x31, arkusz 33x34cm

Szkolna mapka Polski z okresu kształtowania się granic 2-giej Rzeczypospolitej.

cena: 100,-

116. [MAPA POLSKI W GRANICACH POROZBIOROWYCH]

J. & G. Menzies, Thompson: Poland as Divided(Edynburg, 1817)

miedzioryt kolorowany, 45.7x50.8, arkusz 53.5x73 cm

117. [MAPA PRUS i POLSKI]

J. Arrowsmith: Prussia & Poland(London, 1842)

miedzioryt kolorowany 47x63, arkusz 55x63.5 cm

Szczegółowa mapa terenów Polski, Prus i Brandenburgii z angielskiego atlasu.

cena: 300,-

118. [WIELKIE KSIĘSTWO POZNAŃSKIE]

Zygmunt Świętopełk Słupski: W. Ks. Poznańskie

(odbita w zakładach Ziółkowskiego w Pleszewie)

litografia barwna, 78.5x63 cm

Atrakcyjna, litografowana mapa Wielkiego Księstwa Poznańskiego z kolorowymi herbami miast.

119. [ZIEMIA MIŃSKA - KRESY]

Mapa Ziemii Mińskiej-Rejony starostw

litografia kolorowana, arkusz 34x52 cm

Bardzo rzadka mapa administracyjna jednego z kresowych województw starej Rzeczypospolitej.

cena: 300,-

120. [POLSKA W GRANICACH Z 1939 ROKU]

Edward Stanford, Tadeusz Kowalski, T. Ungar: This is Poland –Polska –C’est la Pologne(Londyn, 1945)

offset, 56.5x44 cm Kolorowa mapa Polski z granicami z 1939 r.

121. [POLSKA]

Mapa Polski(Express Ilustrowany, Łódź, IX 1937)

offset, 30.5x27 cm

Gazetowa mapa Polski z danymi statystycznymi.

122. [EUROPA ŚRODKOWA]

Bernard Połoniecki: Połonieckiego Wielka Mapa Kolejowa Europy Środkowej(Lwów i Warszawa)

81.5x109 cm   Barwna mapa ścienna sieci kolejowej Europy Środkowej.

123. [POLSKA]

A. H. Dufour, Leonard Chodźko: La Pologne…(Paris, 1855)

litografia  31.3x24.2, arkusz 41.5x30.5 cm

Mapa dołączana do Historii Polski wydawanej przez Leonarda Chodźko w Paryżu.

124. [WOJEWÓDZTWO KRAKOWSKIE]

I.B.: Mappa Woiewództwa Krakowskiego

tusz, kredka, 45x45 cm

Rękopiśmienna mapa obszaru na północ od Krakowa

125. [POLSKA LITWA PRUSY]

Thomas Kitchin: Poland Lithuania and Prussia drawn from…(London, 1779)

miedzioryt kolorowany, 18.5x22, arkusz 21.5x25 cm

cena: 300,-

126. [POLSKA]

(I połowa XVIII w.)

miedzioryt, 18x25.5, arkusz 22.5x29 cm

cena: 300,-

127. [POLSKA I ŚLĄSK]

Polongne(!) et Silesie…. (Paris, ok.1650)

miedzioryt kolorowany 14x18, arkusz 17.5x23 cm

cena: 320,-

128. [POLSKA LITWA ŁOTWA]

Map of the several Countries… Mapa pokazująca kraje, przez które wojska Rosji musiałyby przejść w drodze do Prus

miedzioryt, 23x18 cm

i Poland(R.Scott-Edynburg, XVIII/XIX w.)

miedzioryt, 20.4x24 cm

129. [GENEALOGIA PIASTÓW I JAGIELLONÓW]

Henri Abraham Chatelain, Nicolas Guedeville:

(Amsterdam, 1718)

miedzioryt, 39x93.5(odbijany z dwóch płyt), arkusz 43x98.5 cm

Efektowne drzewa genealogiczne z herbami i z mapką Polski i Śląska. Piękny egzemplarz w bardzo dobrym stanie.

130. [POMORZE GDAŃSKIE]

Neue Karte der Provinz West-Preussen(Herm. Gaebel. Danzig)

litografia barwna, arkusz 75.5x100 cm

Rzadka, szczegółowa, bardzo atrakcyjna mapa ścienna Pomorza Gdańskiego.

cena: 450,-

131. [AUSTRO-WĘGRY]

Marsch und Reise Karte des Österreichischen Keiserstaates zum Dienstgebrauchte für Ofiziere der K.K. Armee

litografia, arkusz 70.5x96.5cm

Rzadka wojskowa Mapa Cesarstwa Austriackiego.

132. [MAPA ROZMIESZCZENIA PRZEMYSŁU WYDOBYWCZEGO

W EUROPEJSKIEJ CZĘŚCI ROSJI]

W. M. Makarov: Gornopromyshlennaya i Zawodskaya Karta Evropeyskoy Rossii(1909)

litografia, arkusz 150x135 cm

Bardzo rzadka, ścienna mapa przemysłowa Rosji Europejskiej.

cena: 900,-

133. [ZACHODNIA I WSCHODNIA CZĘŚĆ IMPERIUM ROSYJSKIEGO]

M. Rigobert Bonne: Partie Occidentale de l'Empire de Russie,

Extrait de l'Atlas Russien et d'autres Cartes. Partie Orientale de l'Empire de Russie, Extrait de l'Atlas Russien et d'autres Cartes(Paris, 1771)

miedzioryt kolorowany, 43x61.5, arkusz 52x69 cm

Piękny, sklejony z dwóch map egzemplarz mapy Imperium Rosyjskiego z bogatą i szczegółową siecią hydrograficzną Syberii.

134. [ROSJA EUROPEJSKA - CZĘŚĆ PÓŁNOCNA]

Jan Barend Elwe, Guillaume de L’isle: Carte Nouvelle de  Moscovie Represente la Partie Septentrionale(Amsterdam, 1792)

miedzioryt kolorowany, 42x55.5, arkusz 53.7x62.4 cm

Szczegółowa Mapa Północno - Wschodniej części Imperium Rosyjskiego, piękny egzemplarz.

cena: 950,-

135. [ROSJA EUROPEJSKA]

F.W.Streit: Europaeisch Russische Reiche(Leipzig, 1829)

miedzioryt kolorowany, 50x40 cm

136. [MAPA ŚWIATA, PÓŁKULA PÓŁNOCNA]

Hrabia de Redern: Hemisphere Septentrional dresse en 1754  par M. LeComte de Redern, Curateur de l’Academie des Sciences et de belles Lettres…execute par ordre de l’Academie(Berlin, 1762)

miedzioryt kolorowany, 48.3x58.5, arkusz 56x71 cm

cena: 300,-

137. [MAPA ŚWIATA, PÓŁKULA POŁUDNIOWA]

Hrabia de Reder: Hemisphere Meridional dresse en 1754 par M. LeComte de Redern, Curateur de l’Academie des Sciences et de belles Lettres…execute par ordre de l’Academie(Berlin, 1762)

miedzioryt kolorowany, 48x58.5, arkusz 56x71 cm

Bardzo rzadka mapa półkuli południowej z wczesnym przedstawieniem Australii.

138. [POLSKA]

Iohann Baptist Homann Regni Poloniae Magnique Ducat 9 [!] Lithuaniae Nova et exacta Tabula ad mentem Starovolcii descripta a Iohanne Bapt. Homanno(Norimbergae, ok.1736)

miedzioryt kolorowany, 49.5x56.5 cm

Dekoracyjna mapa Rzeczypospolitej w granicach „od morza do morza”