148 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

148 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

niedziela, 5 czerwca 2011 r., godz. 12:00

1. Henry Thomas Alken(1785-1851)

Scena z polowania sygn.na płycie l.d.

akwatinta, akwarela, 26.8x31.8  cm

cena: 440,-

2. Henry Thomas Alken(1785-1851)

Skok przez płot sygn.na płycie l.d.

akwaforta, akwatinta, akwarela, 27x3 cm

cena: 440,-

3. V. Bianchini(XIX w.)

Polowanie na dzika-kopia wg Fransa Snydersa(1579-1657) sygn.l.d.

olej, płótno, 91.5x129 cm

cena: 25.000,-

4. Alena Bilkova(ur.1946)

Bez tytułu(1989) sygn.dat.p.d.

sucha igła, relief, 15x9 cm

5. Wacław Borowski(1885-1954)

Portret kobiety sygn.l.d.

pastel, papier, 47x34.5 cm

cena: 4.400,-

6. Stanisław Borysowski(1901-1988)

Pejzaż górski sygn.p.d.

olej, płótno, 63x70 cm

cena: 12.500,-

7. Bronisław Chromy(ur.1925)

Butelki(1992) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 70x100 cm

cena: 5.000,-

8. Jan Cybis(1897-1972)

Kamienice sygn.p.d.

olej, tektura, 17.8x22.8cm

cena: 25.000,-

9. Marián Čunderlik(1926-1983)

Bez tytułu(1963) sygn.p.d.dat.l.d.

technika własna, 18.5x19.2 cm

10. Hein van Doren(ur.1930)

Degustacja sygn.l.d.

olej, płótno, 50.5x40.5 cm

11. Edward Dwurnik(ur.1943)

Brooklin(1998) sygn.dat.l.d.

akwarela, papier, 29.5x21  cm

12. Edward Dwurnik(ur.1943)

Latająca cukinia(2010) sygn.dat.p.d.

akwarela, tempera, papier, 23.8x31.9 cm

cena: 1.250,-

13. Kazimierz J.Dzieliński(1894-1955)

Kurza Stopka sygn.p.d.

akwaforta, sucha igła, 36x21  cm

14. Jan Dziewałtowski-Gintowt(1904-1980)

Wilno-Góra Trzech Krzyży(1937) sygn.dat.p.d.

olej, płótno/tektura, 60.5x39  cm

cena: 2.300,-

15. Jan Dziewałtowski-Gintowt(1904-1980)

Wilno-Zaułek Bernardyński(1930) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 55x46 cm

16. Jan Dziewałtowski-Gintowt(1904-1980)

Portret Józefa Chełmońskiego(1969) sygn.dat.p.d.

tusz, papier, 90x70 cm

cena: 2.300,-

17. Jan Dziewałtowski-Gintowt(1904-1980)

Matka(1937) sygn.l.d.dat.p.d.

tuszoryt, szkło, 18.4x18.2 cm

cena: 450,-

18. Henryk Fajlhauer(1942-1999)

Jerzemu Turowiczowi sygn.p.d.

miedzioryt, 17.5x7.8 cm

19. Stanisław Fijałkowski(ur.1922)

Paleta V sygn.dat.na krośnie

akryl, akwarela, pastel, płótno, 100x81 cm

cena: 59.000,-

20. Stefan Frisch(1878-1956)

Karpaty wschodnie. Po deszczu(1922) sygn.l.d.dat.na odwrociu

olej, tektura, 26.5x22 cm

cena: 700,-

21. Józef Gielniak(1932-1972)

Okupacja I(1957) sygn.p.d.dat.śr.d.

linoryt, 17.8x24.4 cm

cena: 4.700,-

22. Edward Grabowski(1904-1966)

Tańczmy sygn.p.d.

drzeworyt, 31.8x20  cm

cena: 190,-

23.  Eugeniusz Gramatyka(1905-1978)

Martwa natura sygn.p.d.

olej, tektura, 22.5x31 cm

24. Jerzy Rene Groszang(1929-2004)

Zamglony pejzaż sygn.l.d.

akwarela, gwasz, papier, 45.5x61cm

25. H.S.Hangwitz(XIX w.)

Portret chłopca(1882) sygn.dat.p.d.

akwarela, papier, 39x24.2(w św.p-p)  cm

cena: 4.400,-

26. Fryderyk A. Hayder(1905-1990)

Pejzaż wiejski(1971) sygn.dat.l.d.

tempera, tektura, 50x70  cm

cena: 3.300,-

27. Eduard Hildebrandt(1817/18-1869)

„Igła Kleopatry” w Aleksandrii sygn.p.d.

akwarela, papier, 24x34.8(w św.p-p) cm

cena: 9.500,-

28. Władysław Jackiewicz(ur.1924)

Obraz III/2009 sygn.p.d.

olej, płótno    60x72.5 cm

cena: 19.000,-

29. Marian Jaeschke(1904-1980)

Martwa natura ze szklanką herbaty(1976) sygn.dat.l.d.

olej, płótno, 65x73 cm

cena: 4.000,-

30. Władysław Jagoda(ur.1928)

Arlekin sygn.l.d.

olej, sklejka, 40.5x31 cm

31. Jean Pierre Marie Jazet(1788-1871)

wg Carle Vernet(1758-1836)

Wyścigi konne sygn.na płycie p.d.

akwatinta, 30.5x37.2 cm

cena: 630,-

32. Zygmunt Kaczówka(1915-1996)

Gęsiarka nad rzeką sygn.p.d.

olej, pilśnia, 35x50 cm

33. Jakub Michał Kasprowicz(1905-1975)

Arabski targ sygn.l.d.

olej, płótno, 66x98 cm

cena: 8.800,-

34. Maria Kawalerowicz(1916-1996)

Portret sygn.p.d.

monotypia, 40x26(w św.p-p) cm

35. Marian Kępiński(ur.1942)

Studnia ciemności(1991) sygn.p.d.dat.l.d.

akryl, płótno/pilśnia, 46x46 cm

36. Marian Kępiński(ur.1942)

Miejsce(1992) sygn.l.d.dat.p.d.

akryl, płótno/pilśnia, 46x55 cm

cena: 5.000,-

37. Wacław Kondek(1917-1976)

Ziemia(1973) nsygn.

(potwierdzenie autorstwa przez Marię Kondek)

litografia, 45.5x62.5cm

cena: 390,-

38. Wacław Kondek(1917-1976)

Pierwsze kroki(z cyklu Teatrzyk lalek „Makabreska”, 1966)

nsygn.dat.l.d.(potwierdzenie autorstwa przez Marię Kondek)

litografia (5/7), 35.5x30.7 cm

cena: 390,-

39. Wacław Kondek(1917-1976)

Wiosna II(z cyklu Teatrzyk lalek „Makabreska”, 1966)

litografia (5/7), 51.7x36.5 cm

cena: 390,-

40. Jerzy Kossak(1886-1955)

Farys(1952) sygn.dat.l.d.

olej, tektura, 35x50cm

cena: 7.000,-

41. Jerzy Kossak(1886-1955)

Polowanie na dziki(1952) sygn.dat.l.d.

olej, tektura, 35x50 cm

cena: 6.000,-

42. Józef Krasnowolski(1897-1939)

Chałupa sygn.p.d.

olej, tektura, 51.5x61cm

cena: 4.500,-

43. Jerzy Krawczyk(1921-1969)

Chrystus w domu Szymona Faryzeusza(1957) sygn.l.d.dat.na odwrociu

olej, płótno, 72x85 cm

cena: 10.000,-

44.  Jerzy Krawczyk(1921-1969)

Wnętrze świątyni(1969) sygn.p.d.dat.na odwrociu

olej, płótno, 78x77 cm

cena: 10.000,-

45. Bolesław Kudewicz(1887-1957)

Portret starca(1933) sygn.dat.l.d.

olej, płótno, 80x60 cm

cena: 3.000,-

46. Utagawa Kunisada(1786-1864)

Scena na tarasie sygn.na klocku l.d.

drzeworyt barwny, 37x25.5 cm

cena: 1.400,-

47. Władysław Lam(1893-1984)

Przy nabrzeżu sygn.l.d.

olej, płótno, 46x61 cm

cena: 3.000,-

48. Aleksander Laszenko(1883-1944)

Dziewczyna z Ammanu(1935) sygn.dat.p.d.

olej, płótno/sklejka, 70x49.5 cm

cena: 14.500,-

49. Jan Lebenstein(1930-1999)

Zwierzę(1963) sygn.dat.l.d.

tusz, akwarela, papier milimetrowy, 30x41.7 cm

cena: 10.000,-

50. Alfred Lenica(1899-1977)

Kompozycja sygn.l.d.

tusz, akwarela, papier, 32.3x22.5(w św.p-p) cm

51. Leon Lewkowicz(1888-1950)

Portret dziecka sygn.wzdłuż prawej krawędzi

olej, sklejka, 24.3x20.5 cm

cena: 4.000,-

52. Romana Lipeż(ur.1917)

Martwa natura z cytrynami(1973) sygn.dat.p.d.

olej, pilśnia, 38.5x50.5 cm

cena: 1.250,-

53. Georg Majewicz(1897-1965)

Na leśnej polanie sygn.p.d.

olej, płótno, 60.5x50.5 cm

cena: 4.600,-

54. Jerzy Julian Makarewicz(1907-1944)

Widok z okna sygn.p.d.

olej, sklejka, 59.5x69.5 cm

cena: 5.000,-

55. Jerzy Julian Makarewicz(1907-1944)

Kaczeńce sygn.l.d.

olej, sklejka, 59.5x69.5 cm

cena: 5.000,-

56. Oleksy Fedorowicz Matiuszenko(ur.1924)

Pejzaż sygn.p.d.

olej, tektura, 35.5x46 cm

cena: 1.400,-

57. Jerzy Mazuś(ur.1942)

”Pourquio?”(1972) sygn.p.d.dat.l.d.

linoryt barwny (4/30), 86x49.7 cm

cena: 390,-

58. Zygmunt Menkes(1896-1986)

Akt podwójny sygn.l.d.

węgiel, papier, 40.5x58.2 cm

59. Zygmunt Menkes(1896-1986)

Akt siedzący sygn.l.d.

sangwina, papier, 61x43 cm

60. A. Michajłowski(XX w.)

Wnętrze pałacu(1912) sygn.dat.l.d.

olej, płótno, 76x62 cm

cena: 19.000,-

61. Abraham Neumann(1873-1942)

Pejzaż z dworkiem sygn.l.d.

pastel, papier, 48x63 cm

cena: 11.500,-

62. Jerzy Nowosielski(1923-2011)

Czarna pływaczka(1995) sygn.dat.l.g.

serigrafia, 59x45.2 cm

63. Andrzej Oleś(1886-1952)

Na ślizgawce(1937) sygn.dat.l.d.

olej, płótno, 41x51cm

cena: 2.400,-

64. Józef Panfil(ur.1958)

Sad sygn.l.d.

akryl, płótno/tektura, 13x18 cm

cena: 1.700,-

65. Józef Panfil(ur.1958)

Martwa natura sygn.p.d.

akryl, płótno, 27x41 cm

cena: 3.300,-

66. Włodzimierz Pawlak(ur.1957)

Rysunek III(2009) sygn.dat.l.d.

ołówek, papier, 22.7x32.2 cm

67. Igor Podolczak(ur.1962)

Front - Back(1988) sygn.dat.p.d.

akwaforta, akwatinta, 9.7x7.5 cm

68. Stanisław Raczyński(1903-1982)

Zbójnicy sygn.na klocku monogramem p.d.

drzeworyt barwny, 28.7x24.3 cm

69. Leszek Rózga(ur.1924)

Miasto-dekoracja(1958) sygn.dat.p.d.

gwasz, papier, 21.7x26.2(w św.p-p) cm

70. Leszek Rózga(ur.1924)

Kanion(1995) sygn.dat.p.d.

akwaforta (epr. d’art.3), 14.7x20.3 cm

71. Jolanta Rudzka-Habisiak(ur.1958)

Z cyklu Minimale(2009) sygn.p.d.dat śr.d.

technika własna, 49x35 cm

cena: 6.300,-

72. Aleksander Sołtan(1903-1994)

Krokusy II(Teka Tatrzańska) sygn.p.d.

litografia (26/120), 32x24.5 cm

cena: 190,-

73. Jerzy Sosin(1929-1987)

Kompozycja sygn.l.d.

olej, deska, 14x7.3 cm

74. Tadeusz Sprusiak(1907-1985)

W miasteczku sygn.p.d.

olej, płótno, 50x60 cm

75. Anton Stankowski(1906-1998)

Bez tytułu sygn.p.d.

serigrafia (e.a.), 40x40 cm

cena: 630,-

76. Michał Stańko(1901-1969)

Miasteczko(1933) sygn.dat.p.d.

olej, karton, 10x13.5 cm

77. Antoni Starczewski(1924-2000)

II/ab+cd(1969) sygn.dat.p.d.

linoryt, bibułka japońska (7/30), 40x40 cm

cena: 800,-

78. Henryk Stażewski(1894-1988)

Kompozycja sygn.l.d.

gwasz, tektura, 15.5x25(w św.p-p) cm

cena: 22.500,-

79. F. Sudlow(XX w.)

Morze sygn.p.d.

olej, płótno, 70x100 cm

cena: 4.500,-

80. Barbara Szajdzińska-Krawczyk(1925-2005)

Kontrola techniczna(1986) sygn.dat.p.d.

olej, płótno   73x73 cm

Image Image

81. Jan Marcin Szancer(1902-1972)

Diabełki-projekty kostiumów do baletu „Pan Twardowski”

 2 szt. sygn.p.d.

akwarela, ołówek, papier      32x22.5 cm

cena: 1.800,-

82. Stanisław Szymański(ur.1941)

Hrubieszów sygn.na odwrociu

olej, płótno, 18x24 cm

cena: 1.250,-

83. Samuel Tepler(1918-1998)

Martwa natura na stole sygn.p.d.

serigrafia (235/275), 49.5x57.5 cm

84. Samuel Tepler(1918-1998)

Martwa natura sygn.p.d.

serigrafia (64/275), 45x60

85. Samuel Tepler(1918-1998)

Martwa natura sygn.p.d.

serigrafia (195/275), 37.2x73 cm

86. Samuel Tepler(1918-1998)

Martwa natura sygn.p.d.

serigrafia (165/275), 40.3x45.2 cm

87. Samuel Tepler(1918-1998)

Siedząca kobieta sygn.p.d.

serigrafia (204/275), 44.8 x34 cm

cena: 320,-

88. Samuel Tepler(1918-1998)

Portret kobiety z profilu sygn.p.d.

serigrafia (199/275), 24x31 cm

89. Samuel Tepler(1918-1998)

Portret kobiety sygn.p.d.

serigrafia (199/275), 24x31cm

90. Feliks Topolski(1907-1989)

Buddyjscy mnisi(Topolski`s Chronicle No 24 (276) XII 1965)

offset, litografia barwna (dwustronna), 45.5x58.3 cm

91. Feliks Zbigniew Turski(1899-1981)

Cynerarie sygn.p.d.

olej, pilśnia, 61x49 cm

92. Keist Vukowicz(XX w.)

Kwiaty w dzbanie na tle pejzażu sygn.l.d.

olej, tektura, 18.5x22.5 cm

93. Anna Walcuch(ur.1913)

Siedząca dziewczyna sygn.p.d.

tusz, papier, 30.5x21.5 cm

cena: 290,-

94. Anna Walcuch(ur.1913)

Akt(1957) sygn.p.d.dat.l.d.

tusz, papier, 29.5x21 cm

cena: 290,-

95. Eugeniusz Waniek(1906-2009)

Kopiec Kościuszki(1978) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 56x38 cm

cena: 3.000,-

96. Józef Wasiołek(1921-2008)

Bełchatów(1980) sygn.dat.l.d.

olej, płótno, 80x100 cm

cena: 9.000,-

97. Józef Wasiołek(1921-2008)

Szczecin sygn.p.d.

olej, płótno, 80x100 cm

cena: 6.000,-

98. Józef Wasiołek(1921-2008)

Przy studni sygn.p.d.

kredka, papier, 27.8x20.2(w św.p-p) cm

99. Józef Wasiołek(1921-2008)

Na ławce sygn.l.d.

kredka, papier, 19.3x27.5(w św.p-p) cm

100. Józef Wasiołek(1921-2008)

Węglarz sygn.l.d.

węgiel, papier, 28x20(w św.p-p) cm

101. Józef Wasiołek(1921-2008)

Pchający wózek sygn.l.d.

kredka, papier, 20.2x28(w św.p-p) cm

102. Józef Wasiołek(1921-2008)

Wojna(1955) sygn.p.d.dat.l.d.

litografia, 26x37.5 cm

103. Zbigniew Ważydrąg(ur.1952)

Pejzaż(1998) sygn.dat.p.d.

olej, tektura, 12.7x20.3 cm

104. Lucyna Wranik-Bernhardt(ur.1919)

Obraz graficzny sygn.l.d.

olej, płótno, 89x41 cm

105. Władysław Zakrzewski(1903-1944)

Zabudowania sygn.p.d.

ołówek, papier, 12.3x20 cm

106. Kasper Żelechowski(1863-1942)

Dziewczyna w stroju ludowym sygn.p.d.

olej, tektura, 49.5x34 cm

cena: 6.300,-

107. A.N.(malarz polski czynny XVIII/XIX w.)

Maria Magdalena opłakująca Ukrzyżowanego Chrystusa nsygn.

tempera, emalie, szkło, 25.5x20 cm

(na odwrociu oprawy nota proweniencyjna: Karolina

Śrzyńska / opuściła Staw/ w d.13 listopada/1836/ JWP/

Po śmierci ciotki Śp. Kazimierza ze Świerzyńskich Pluto

dostałam ten obraz)

108. A.N.(XIX w.)

Portret kobiety nsygn.

olej, płótno, 59.5x45.5 cm

cena: 5.000,-

109. A.N.

Wnętrze świątyni nsygn.

olej, płótno, 68.5x102.5 cm

cena: 5.000,-

110. A.N.(XX w.)

Słoneczniki sygn.p.g.

olej, płótno, 100x75 cm

cena: 3.000,-

111. A.N.(XX w.)

Powrót z połowu nsygn.

olej, tektura, 24x34 cm

112. A.N.(Niemcy, l.30/40.XX w.)

Adam i Ewa sygn.monogramem wiązanym HK

terakota, wys.28.5 cm

cena: 650,-

113. Cukiernica neobarokowa

(Niemcy, I ćwierć XX w.) nsygn.

srebro pr.800, sztancowane, odlew, 350.8 g

114. Figura tygrysa(Niemcy, l.30.XX w.)

sygn.Rudolstadt-Volkstadt Schäfer&Vater

majolika, malatura podszkliwna, natrysk, wys.25, dł.54 cm

115. Figurki małych ogrodników w strojach holenderskich

(Austria, l.10.XX w.) sygn.(?)

terakota polichromowana, liczne uszkodzenia, wys.40  i 39 cm

116. Filiżanka do herbaty(Polska, l.90.XIX w.)

nsygn.[Horodnica - okres Fiszela Sussmana]

porcelana biała, kalkomania, malatura naszkliwna, złocenia,

nieznaczne uszkodzenia

cena: 630,-

117. Kandelabr czteropłomienny

(Austria, l.10.XX w.) nsygn.

srebro pr.800, 953.7 g, wys.51

cena: 6.900,-

118. Komplet do herbaty neobarokowy:

dzbanek, mlecznik, cukiernica, taca(Niemcy, l.30/40.XX w.) nsygn.

srebro pr.835, 1218.9 g

cena: 10.300,-

119. Krater dekoracyjny(Śląsk Opolski, początek XIX w.)

sygn.Manufaktura hr Leopolda von Proskau-Prószków Śląski (Proskau)

fajans, brzusiec z dekoracją krajobrazową, wys.38

cena: 6.900,-

120. Patera neoklasycystyczna(Polska, I ćwierć XX w.)

sygn.Bracia Henneberg-Warszawa

stop metali srebrzony, szkło bezbarwne, szlifowane, wys.17, śr.28

121. Sztućce dla 12 osób: łyżka i widelec środka stołu,

łyżka wazowa, sztućce do dania głównego i przystawek,

łyżki do zupy i łyżki do kremu, łyżeczki do herbaty i mokki

(Polska, I ćwierć XX w.) sygn.Gorzuchowski-Wilno

srebro pr.84 złotniki, na trzonkach grawerowany monogram

wiązany „K.M.“, waga bez noży 3861.3 g

cena: 32.500,-

122. Teryna(Śląsk Opolski, l.80.XVIII w.)

sygn.Manufaktura hr Leopolda von Proskau - Prószków Śląski (Proskau)

fajans, dekoracja reliefowa, malatura podszkliwna, wys.18, dł.22

cena: 5.700,-

123. Wizytownik z figurką królika

(Polska lub Niemcy, l.20/30.XX w.) nsygn.

marmur, mosiądz, odlew, niewielki ubytek marmuru, śr.22

cena: 650,-

124. Lorgnon(Francja, l.10.XX w.) sygn.

złoto 18 K, 29 g

cena: 5.000,-

125. Medalion(Niemcy, I ćwierć XX w.)

złoto 14 K, 3.3 g

cena: 1.250,-

126. Pierścionek(Rosja, l.10.XX w.) sygn.

złoto 14 K, 7 brylantów łącznie 0.16 ct, barwa H-I,

czystość VVS2-Si2, sł/sł,

2 szmaragdy naturalne łącznie 0.17 ct, 3.1 g

127. Pierścionek(Polska, l.30.XX w.)

platyna, złoto 14 K, brylant 0.08 ct, 25 rozet diamentowych

łącznie ok. 1 ct, barwa H, czystość VS-Si2, sł/sł, 2.8 g

128. Pierścionek(Polska, l.20/30.XX w.)

złoto 14 K, brylant 0.65 ct, barwa I, czystość VS2, sł/sł, 2.5 g

cena: 7.800,-

129. Pierścionek(l.30.XX w.)

platyna, brylant 0.66 ct, barwa L, czystość P1, sł/sł, 2.5 g

cena: 6.300,-

130. Sygnet męski z herbem Pobóg

(Polska, I ćwierć XX w.)

złoto 14 K, srebro pr.800, 11.3 g, grawerowana dedykacja:

12 PAP Złoczów 28r./Wł.[adysław] Pobóg-Malinowski

cena: 5.000,-

131. Wisiorek

białe złoto 14 K, 28 brylantów łącznie 0.88 ct, barwa H,

czystość VS-P1, db/db, szafir naturalny 0.65 ct, 2.4 g

                                            MAPY POLSKI I INNYCH KRAJÓW

132. [ALPY LEPONTYŃSKIE]

J. H.Weiss(XVIII/XIX w.) Christophe Guérin(1758 -1831):

Le Mont Gotthard et Partie Des Grisons(Strasburg,1800)

miedz. kolorowany, obcięty po konturze, podzielony na sekcje (18), dublowany na płótnie, arkusz 58x76.5

133. [MAPA CZECH] Iohann Christophe Műller(1673-?):

Repraesentatio Geographica CIRCULI EGERANI nec non  ELNBO- / GENSIS in quo simul viae Egeranae In Thermas Carolinas [...] Exprototypo Mulleriano [...]  Norimbergae apud Homannianos Heredes A(Norymberga, 1742)

miedz. kolorowany powierzchniowo i liniowo, obcięty po konturze, podzielony na sekcje (12), dublowany na płótnie, arkusz 51.5x56

cena: 700,-

134. [MAPA CZECH] Iohann Christophe Műller(1673-?):

REGNI BOHEMIAE CIRCULUS / KAURZIMENSIS / ex MŰLLERIANIS [...] ab HOMANNIANIS HEREDIBUS

(Norymberga, 1773)

miedz. kolorowany powierzchniowo i liniowo, obcięty po konturze,

podzielony na sekcje (12), dublowany na płótnie, arkusz 49.5x55.5

cena: 700,-

135. [MAPA MORAW] Iohann Christophe Műller(1673 -?)

Iohann Baptysta Homann(1664-1724):

MARCHIONATUS /MORAVIAE/CIRCULI / ZNOYMENSIS / ET /IGLAVIENSIS [...] hac Mappa delineatos exhibet / Jo. Chr.Műller [...] Editore / Io. Baptista Homanno / Noribergae(Norymberga, przed 1724)

miedz. kolorowany liniowo i powierzchniowo, obcięty po konturze, podzielony na sekcje (12), dublowany na płótnie, arkusz 49.5x58.5

136. [MAPA MORAW] Iohann Christophe Műller(1673 -?) Iohann Baptysta Homann(1664-1724):

MARCHIONATUS / MORAVIAE / CIRCULUS / HRADISTIENSIS / [...] hac mappa delineatum exhibet / Jo. Chr. Műller [...] Editore / Ioh. Baptista Homanno / Noribergae(Norymberga, przed 1724)

miedz. kolorowany powierzchniowo i liniowo, obcięty po konturze, podzielony na sekcje (12), dublowany na płótnie, arkusz 49.5x58

137. [MAPA OKOLIC RZEKI SAARY]  H.L. Broenner:

Repraesentatio Westrasiae & totius Regionis intra MOSELLAM, RHENUM & MONTEM VOGESUM...(Frankfurt, 1762)

miedz. kolorowany, obcięty po konturze, podzielony na sekcje (18 + 3), dublowany na płótnie, arkusz 53.5x78

cena: 800,-

138. [MAPA ZIEM POMIĘDZY RENEM I MOZELĄ]

Balthazar Frederic Leizelt(XVIII w.) Peter Dewarat(?-1800):

KRIEGS THEATER DER TEUTSCHEN UND FRANZOESCHISCHEN GRAENZ LANDEN ZWISCHEN DEM RHEIN UND DER MOSEL IM JAHR 1794. VIERTES BLATT(Wyd. Mannheim, po 1794)

miedz. kolorowany liniowo i powierzchniowo, obcięty po konturze, podzielony na sekcje (24+ 4), dublowany na płótnie, arkusz 63x83.5

cena: 900,-

139. [WIDOK NYSY]

Franz Hogenberg(1535-1590), Georg Braun(1541-1622)

Nissa Silesior Sedes Episcopalis – Nysa Śląska, siedziba Biskupa(Kolonia, 1617)

miedz. kolorowany w epoce, wycięty z większego arkusza, 16.5x45.5 cm, na odwrociu tekst