150 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

150 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

niedziela, 23 października 2011 r., godz. 12:00

Image 1. Szczepan Andrzejewski(1892-1950)

Droga do wsi sygn.p.d.

olej, tektura, 8.5x12.5 cm

cena: 290,-

Image 2. Teodor Axentowicz(1859-1938)

Hucułka(1937) sygn.l.śr.

pastel, akwarela, tektura, 50x34.5 cm

cena: 29.000,-

Image 3. Andrzej M.Bartczak(ur.1945)

Ćwiczenia materiałowe. Rozmyślając o K.Malewiczu V(2002/2003)

sygn.dat.na odwrociu

technika własna, 42x57 cm

cena: 1.450,-

4. Marek Basiul(ur.1961)

Exterior II(1998) sygn.dat.p.d.

linoryt (E/A.), 48.2x58.5 cm

cena: 630,-

Image 5. Andrzej Bielawski(ur.1949)

Rzeczywista natura(1977) sygn.dat.p.d.

akwaforta, mezzotinta, miękki werniks, 62.3x48.3 cm

cena: 880,-

Image 6. Władysław Borowicki(1909-1997)

Cowboy sygn.p.d.

olej, pilśnia, 30.5x40.5 cm

Image 7. Adam Bunsch(1896-1969)

Króliki(1936) sygn.dat.l.d.

olej, płótno, 53x80 cm

cena: 13.000,-

Image  8. Jan Dobkowski(ur.1952)

Nokturn CXXVII(2010) sygn.dat.na odwrociu

akryl, płótno, 65x81 cm

Image  9. Jan Dobkowski(ur.1952)

Z cyklu Uniwersum XXIV(1992) sygn.dat.na odwrociu

akwarela, papier, 48x63 cm

Image 10. Jerzy Duda-Gracz(1941-2004)

Kamion nad Wartą-Obraz 1413(1990) sygn.dat.l.d.

olej, pilśnia, 72x81.5 cm

cena: 39.000,-

Image 11. Edward Dwurnik(ur.1934)

Warszawa Międzylesie(1967) sygn.dat.p.d.

gwasz, akwarela, papier, 29.5x41.7 cm

12. Edward Dwurnik(ur.1934)

Trzy paszczaki na Kazimierzu(2011) sygn.dat.p.d.

akwarela, tempera, papier, 32x24 cm

cena: 1.400,-

13. Stefania Dyboska(1890-?)

Kaplica Zygmuntowska sygn.p.d.

akwaforta, 29x20.8 cm

Image  14. Jan Dziewałtowski-Gintowt(1904-1980)

Mogiła lotnika(1968) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 38x55 cm

Image  15. Jan Dziewałtowski-Gintowt(1904-1980)

Klasztor Franciszkanów w Łodzi-Łagiewniki sygn.l.d.

olej, płótno, 81x60 cm

cena: 3.300,-

Image 16. Jan Dziewałtowski-Gintowt(1904-1980)

Wilno(1938) sygn.dat.p.d.

tusz, papier, 4x16.4 cm

Image 17. Otto Eichinger(1922-2004)

Zapalająca latarnię sygn.p.d.

akwarela, papier, 12.5x9.2 cm

cena: 630,-

Image  18. Włodzimierz Finke(ur.1945)

Atlant(2011) sygn.dat.p.d.

technika własna, 125x90 cm

cena: 5.600,-

Image  19. Włodzimierz Finke(ur.1945)

Polska(1977-2010) sygn.dat.p.d.

technika własna, 29.5x37 cm

Image 20. Stanisław Frasiak(1897-1950)

Willa włoska(1932) sygn.dat.p.d.

akwarela, gwasz, papier, 17.5x26.5 cm

Image  21. Stanisław Frasiak(1897-1950)

Wyspa(1932) sygn.dat.p.d.

akwarela, gwasz, papier, 17x26.5 cm

Image  22. Stanisław Gałek(1876-1961)

Krzew kosodrzewiny[Mgła w Tatrach] sygn.p.d.

olej, tektura, 31.5x47(w św.p-p) cm

cena: 4.100,-

Image 23. Leopold Gottlieb(1879-1934)

Major Leon Berbecki sygn.na kam.p.d.

litografia, 31x21.7 cm

Image 24. Tadeusz Gronowski(1894-1990)

Kompozycja z aktem i kołami  sygn.p.d.

olej, sklejka, 133x65.5 cm

cena: 15.000,-

Image 25. Tadeusz Gronowski(1894-1990)

Kompozycja sygn.p.d.

olej, sklejka, 109.5x53.5 cm

cena: 13.000,-

Image 26. Jerzy Rene Groszang(1929-2004)

Jesień sygn.p.d.

akwarela, gwasz, papier, 47x42(w św.p-p) cm

Image 27. Władysław Heliodor Gumiński(1822/1823-1898)

W Kawęczynie(1890) sygn.dat.l.d.

ołówek, papier, 14x21.2 cm

cena: 220,-

Image 28. Michał Wacław Ichnowski(1857-1915)

Natchnienie sygn.p.d.

pastel, papier, 40.5x49 cm

Image 29. Mieszko Jabłoński(1892-1965)

Kobieta w czerwonym kapeluszu-studium sygn.p.d.

olej, tektura, 90.5x33.5 cm

Image 30. Jakubowski(XIX w.)

Miasteczko na kresach sygn.l.d.

akwarela, papier, 17.5x25.7(w św.p-p) cm

  31. Tadeusz Kantor(1915-1990)

Rysunki z korekty 2 szt.(1948) opisane i dat.

ołówek, papier, 18x20 i 17.5x20 cm

cena: 3.000,-

Image   Image

Image 32. Artur Klar(1895-1942)

Chałupa[Pejzaż wiosenny] sygn.l.d.

olej, tektura, 47.5x66 cm

Image 33. Artur Klar(1895-1942)

Pejzaż sygn.l.d.

olej, sklejka, 26.5x36.5 cm

Image 34. Maria Klass-Kazanowska(1857/1860-1898)

Przy ognisku sygn.p.d.

olej, tektura,  32.5x43.5 cm

cena: 10.000,-

Image 35. Jerzy Kossak(1886-1955)

Bitwa pod Kutnem 1939 sygn.p.d.

olej, płótno, 73x150 cm

cena: 25.000,-

Image 36. Stanisław Kostrzewski(1855-1899)

Sztorm(1895) sygn.dat.l.d.

olej, tektura, 40x65 cm

cena: 9.000,-

Image 37. Ludwik Kronic(1935-1993)

Kwitnące drzewo(1988) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 100x70 cm

cena: 1.250,-

Image 38. Zygmunt Kwiryński(ur.1949)

Ikebana sygn.l.d.

akryl, płótno/pilśnia, 55x71 cm

Image 39. Jan Lebenstein(1930-1999)

Zwierzę(1965) sygn.dat.l.d.

akwarela, tusz, papier milimetrowy, 28x40.5(w św.p-p) cm

cena: 8.800,-

Image 40. Aleksander Lesser(1814-1884)

Hołd Pruski(1865) sygn.dat.p.d.

ołówek, gwasz, papier, 36.5x50(w św.p-p) cm

cena: 10.000,-

Image 41. Konstanty Mackiewicz(1894-1985)

Scena w ogrodzie sygn.p.d.

olej, płótno, 105x115 cm

cena: 10.000,-

Image 42. Soter Jaxa-Małachowski(1887-1952)

Zakole Wisły pod Wawelem zimą(1919) sygn.dat.p.d.

olej, tektura, 26x42.3 cm

Image 43. Soter Jaxa-Małachowski(1887-1952)

Łódź na brzegu zatoki(1938) sygn.dat.p.d.

tempera, papier, 25x37.5(w św.p-p) cm

Image 44. Jerzy Morga(ur.1926)

Porwanie Europy(1961) sygn.dat.na odwrociu

gips patynowany, 42x41.5 cm

cena: 390,-

Image 45. Bogdan Niesiołowski(ur.1949)

Akt(1980) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 120x100 cm

cena: 1.300,-

Image 46. J.Novikoff(XIX/XX w.)

U wodopoju(1903) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 52x74 cm

Image 47. Jerzy Nowosielski(1923-2011)

Akt(1997) sygn.dat.p.d.

serigrafia (42/50), 76.7x39.2 cm

cena: 4.900,-

Image 48. Andrzej Z.Oleś(1886-1952)

Bachanalia(1938) sygn.dat.l.d.

akwarela, gwasz, papier, 23x30.5 cm

cena: 880,-

Image 49. Jan Opaliński(ur.1956)

Na jasnym tle(2008) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 55x46 cm

Image 50. Ryszard Otręba(ur.1932)

Wyodrębnienie sygnału II(1987) sygn.dat.p.d.

gipsoryt (AP V), 61.5x42.8 cm

Image 51. Henryk Ożóg(ur.1956)

Pokój nr 8(2003) sygn.dat.p.d.

akwatinta, akwaforta barwna (3/50), 66.7x54.5 cm

cena: 550,-

Image 52. Józef Panfil(ur.1958)

Martwa natura sygn.p.d.

akryl, płótno/tektura, 18x24 cm

cena: 2.300,-

Image 53. Stefan Pieniążek(1888-1958)

Skalisty brzeg Adriatyku(1928) sygn.dat.p.d.

olej, tektura, 25.5x31 cm

cena: 1.750,-

Image 54. Antoni Piotrowski(1853-1924)

Ubieranie choinki(1916) sygn.dat.l.g.

akwarela, gwasz, papier, 23.5x19.6(w św.p-p) cm

cena: 10.000,-

Image 55. Henryk Plich(1904-1986)

Pejzaż z drzewem(1930) sygn.dat.l.d.

olej, sklejka, 53x60 cm

cena: 1.750,-

Image 56. Henryk Płóciennik(ur.1933)

Akt(1987) sygn.dat.l.d.

tusz, papier, 24.5x17.5 cm

Image 57. Henryk Redlich(1838/40-1884)

wg Jana Matejki(1838-1993)

Kazanie X. Skargi(1874) sygn.na płycie p.d.

miedzioryt, 39.5x71.2 cm

Image 58. Leszek Rózga(ur.1924)

Bezmiar V(1966) sygn.p.d.

akwaforta, 42.7x49.5 cm

Image 59. Jolanta Rudzka-Habisiak(ur.1958)

Pasmino (lemon/argenti) sygn.p.d.

technika własna (1/20), 12.5x9.5 cm

cena: 230,-

Image 60. Jolanta Rudzka-Habisiak(ur.1958)

Break (coloris, au, 2011) sygn.p.d.dat.l.d.

technika własna (1/20), 27.8x18.8 cm

Image 61. Władysław Rząb(1910-1992)

Gra w bilard nsygn.

tusz, papier, 29.2x20.7 cm

Image 62. Władysław Rząb(1910-1992)

Śniadanie nsygn.

tusz, papier, 32.5x22.8 cm

Image 63. Paolo Sala(1859-1924)

Koncert na bałałajce sygn.l.d.

akwarela, papier/tektura, 47x35.5 cm

Image 64. B. Sapierski(XX w.)

Portret mężczyzny w kapeluszu sygn.p.d.

akwarela, pastel, papier, 49.5x34.5 cm

Image 65. Hans Seydel ?(1866-1916)

Na łódce sygn.p.d.

sucha igła, 21x29 cm

cena: 220,-

Image 66. Henryk Siemiradzki(1843-1902)

Sjesta patrycjusza(1881) sygn.dat.l.d.

olej, płótno, 76x125 cm

cena: 1.900.000,-

Image 67. Józef Skrobiński(1910-1979)

Martwa natura z garnkami sygn.p.d.

olej, płótno, 53.5x64.5 cm

cena: 1.400,-

Image 68. Józef Skrobiński(1910-1979)

Rynek sygn.p.d.

olej, tektura, 70x95.5 cm

Image 69. Józef Skrobiński(1910-1979)

Fragment architektury sygn.p.d.

akwarela, ołówek, papier, 33.5x24.5 cm

cena: 390,-

Image 70. Anton Stankowski(1906-1998)

Kompozycja sygn.p.d.

serigrafia, 40x40 cm

cena: 630,-

Image 71. Henryk Stażewski(1894-1988)

Kompozycja z trzema aktami sygn.p.d.

tusz, papier, 21.5x28 (w św.p-p) cm

cena: 6.300,-

Image 72. Jan Marcin Szancer(1902-1973)

Kurek na dachu(projekt scenograficzny do „Pana Twardowskiego”) sygn.p.d.

akwarela, papier, 32.5x21 cm

Image 73. Feliks Szewczyk(1863-1932)

Szwoleżerowie w zamieci sygn.p.d.

olej, płótno, 69x104 cm

cena: 4.900,-

Image 74. Stanisław Szwarc(1880-1953)

Fala i sosna(1931, z teki „Morze polskie”) nsygn.

litografia, 33.7x45.2 cm

cena: 360,-

Image 75. Stanisław Szwarc(1880-1953)

Królowa Jadwiga nsygn.

litografia, 42.8x32.1 cm

cena: 360,-

Image 76. Stanisław Szwarc(1880-1953)

Wieczór na Helu(1931, z teki „Morze polskie”) sygn.p.d.

litografia, 35.2x26.7 cm

Image 77. Stanisław Szwarc(1880-1953)

Autoportret(1931, z teki „Morze polskie”) sygn.p.d.

litografia, 45x33.8 cm

78. Feliks Zbigniew Turski(1899-1981)

Ruiny zamku sygn.p.d.

olej, pilśnia, 47x58 cm

Image 79. Henryk Uziembło(1879-1949)

Dziewczyna z koszem sygn.l.d.

akwarela, papier, 37x28.5(w św.p-p) cm

Image 80. Wilhelm Wachtel(1875-1942)

Młodzież w kibucu sygn.na kam.p.i l.d.

litografia, 48.5x64.7 cm

cena: 630,-

Image 81. Józef Wasiołek(1921-2008)

Kwiaty w wazonie sygn.śr.d.

olej, pilśnia, 40x29.5(owal) cm

Image 82. Józef Wasiołek(1921-2008)

Portret mężczyzny sygn.l.d.

sangwina, papier, 28x20(w św.p-p) cm

cena: 430,-

Image 83. Józef Wasiołek(1921-2008)

Portret stojącego mężczyzny sygn.p.d.

kredka, papier, 28x20(w św.p-p) cm

cena: 430,-

Image 84. Artur Wasner(1887-1939)

Corrida w Madrycie(1913) sygn.dat.p.d.

olej, sklejka, 35.7x38.3 cm

cena: 6.900,-

Image 85. Artur Wasner(1887-1939)

Odpoczynek wędrowca sygn.p.d.

olej, płótno/tektura, 40.3x25.7 cm

cena: 5.000,-

Image 86. Leon Wyczółkowski(1852-1936)

Dalie sygn.l.d.

akwarela, papier, 35x49 cm

cena: 18.800,-

Image 87. Eugeniusz Zak(1884-1926)

Pierrot sygn.p.śr.

tempera, tektura, 68x52.5 cm

cena: 125.000,-

Image 88. A.N.(XX w.)

Wioska rybacka(1922) sygn.nieczyt.dat.p.d.

olej, płótno, 50x66 cm

Image 89. A.N.(XX w.)

Dwie kobiety z gołębiem sygn.nieczyt.l.d.

akwarela, gwasz, pastel, papier, 22.5x19.5(w św.p-p) cm

cena: 1.300,-

Image 90. A.N.

Partia szachów nsygn.

akwaforta, sucha igła, 19x25.5 cm

Image 91. Cache-pot(Francja, I ćwierć XX w.) nsygn.

majolika, szkliwo natryskowe, dekoracja reliefowa, wys.20, śr.24.5 cm

Image 92. Cukiernica skrzynkowa w stylu modernistycznym

(Niemcy, I ćwierć XX w.) sygn.WMF

stop metalu, srebrzony, wys.14.5, dł.16 cm

Image 93. Dzban do lemoniady z termosem na lód

(Niemcy, l.30.XX w.) nsygn.

szkło, stop metalu niklowany, wys.36 cm

Image 94. Ekrytuar neorokokowy

(Francja lub Belgia, I ćwierć XX w.) nsygn.

guma prasowana, szkło lane, stop metalu niklowany, dł.30 cm

cena: 630,

Image 95. Kafel ozdobny z wizerunkiem ptaków na gałązkach leszczyny (Niemcy, I połowa XX w.) sygn.Wytwórnia Carla Teicherta-Miśnia     porcelana, farby ceramiczne, malatura naszkliwna, 15x15 cm

Image 96. Patera ażurowa w kształcie koszyczka

(Polska, I ćwierć XX w.) sygn.Fraget

stop metalu, mosiądz, srebrzony, śr.18.5, wys.5.5 cm

Image  97. Patera secesyjna(Polska, pocz.XX w.)

nsygn.[Towarzystwo Akcyjne Roman Plewkiewicz i S-ka]

stop cynowy, srebrzony, szkło trawione, szlifowane, wys.36 cm

cena: 1.800,-

Image 98. Solniczka w stylu art deco

(Niemcy, l.30.XX w.) nsygn.(WMF)

stop metalu, srebrzony, złocony, wkłady szklane, dł.10, wys.9.5 cm

Image  99. Talerz do ciasta(Niemcy, I połowa XX w.)

sygn.Rosenthal (Typ Victoria)

porcelana w odcieniu kości słoniowej, złocenia, kalkomania, śr.30.5 cm

Image 100. Wazonik(Niemcy, II połowa XX w.) sygn.Rosenthal

biskwit, dekoracja reliefowa, wys.12 cm

cena: 290,-

Image 101. Żardiniera(Belgia, I ćwierć XX w.)

sygn.Boeh Freres- La Louviere

majolika, dekoracja natryskowa, złocenia,

nieznaczne pęknięcie jednego ucha, dł.43, wys.17 cm

cena: 880,-

Image 102. Bransoleta(Indie-Anglia, ok.1904)

5 miniatur, gwasz, kość słoniowa, złoto 18 K, na zapięciu

grawerowany monogram: AF i data 1904, 15.9 g

Image 103. Brosza(Niemcy, l.20.XX w.)

16 brylantów w starym szlifie, 5 rozet diamentowych, diamenty

łącznie ok.0.96 ct, złoto 14 K i platyna, 5.32 g

cena: 3.900,-

Image 104. Kolczyki(Persja, l.30.XX w.)

2 szmaragdy, 36 diamentów łącznie ok. 0.6 ct,

złoto 14 K, srebro pr.800, 9.06 g

cena: 3.900,-

Image 105. Kolczyki(Niemcy, II połowa XX w.)

2 akwamaryny łącznie ok. 2.2 ct, 80 brylantów łącznie

ok. 1.32 ct, złoto 18 i 14 K, 5.88 g (jedno z zapięć wtórne)

cena: 5.600,-

Image 106. Pierścionek(Niemcy, l.30.XX w.) sygn.Theodor Fahrner

50 markazytów, spinel, srebro pr.925, 4.28 g cm

cena: 780,-

Image 107. Pierścionek(Niemcy lub Włochy, II połowa XX w.)

1 brylant 0.2 ct (top wesselton), czystość SI 2, małe brylanty

łącznie ok. 0.8 ct, 4 szafiry kaboszony, 14 szafirów w szlifie

francuskim łącznie ok. 1.08 ct, białe złoto 18 K, 5.38 g

cena: 5.600,-

Image 109. Pierścionek(Persja, l.30.XX w.)

1 szmaragd, 6 diamentów łącznie ok. 0.12 ct, srebro pr.800, 5.9 g

cena: 950,-

Image 110. Wisiorek(Niemcy, l.10.XX w.)

sygn.Theodor Fahrner, Pforzheim

oliwin, perły, srebro pr.935, 7 g

cena: 2.250,-

111. Wisiorek z łańcuszkiem(Persja, l.30.XX w.)

1 szmaragd, 63 diamenty łącznie ok. 0.5 ct, złoto 14 K,

srebro pr.800, 9.54 g

cena: 3.650,-

112. [Europa] Europa

(z Atlasu F. Handtkego i dr K. Sohra, Karol Flemming Głogów, 1844)

litografia kolorowana liniowo, 31.6x37.2 (arkusz 35.6x44.3) cm

cena: 180,-

113. [Prusy Wschodnie] Ost-Preussen

litografia kolorowana liniowo, 37.3x28.8 (arkusz 44.7x35.5) cm

cena: 180,-

114. [Prusy Zachodnie] West-Preussen

litografia kolorowana liniowo, 30x37.2 (arkusz 35.5x44.5) cm

cena: 160,-

115. [Śląsk] Provinz Schlesien

litografia kolorowana liniowo, 32x40.4 (arkusz 35.5x44.5) cm

cena: 180,-

116. [Poznań] Provinz Posen

litografia kolorowana liniowo, 36.7x27.8 (arkusz 44.5x35.5) cm

cena: 160,-

117. [Pomorze Zachodnie] Provinz Pommern

litografia kolorowana liniowo, 29.7x40.5 (arkusz 35.5x44.5) cm

118. [Dania] Daenischer Staat

litografia kolorowana liniowo, 37x32.2 (arkusz 44.5x35.5) cm