152 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

152 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

niedziela, 22 stycznia 2012 r., godz. 12:00

Do ceny wylicytowanej doliczana jest 15 % opłata manipulacyjna.

1. Teodor Axentowicz(1859-1938)

Portret dziewczyny sygn.l.d.

akwarela, pastel, papier/tektura, 50x35.2 cm

cena: 29.500,-

2. Stanisław Kaczor-Batowski(1866-1946)

Zaprzęg przed dworem(1924) sygn.dat.p.d.

olej, tektura, 39x56 cm

cena: 5.900,-

3. Maja Berezowska(1897-1978)

Scena rodzajowa(1962) sygn.dat.p.d.

akwarela, tusz, papier, 22.5x31 cm

4. Maja Berezowska(1897-1978)

Akt w pościeli(1954) sygn.dat.l.d.

tusz, akwarela, papier, 22x31.5 cm

5. Maja Berezowska(1897-1978)

Przy księżycu(1956) sygn.dat.p.d.

tusz, akwarela, papier, 31x22 cm

6. Stanisław Bogusławski(1893-1964)

Pejzaż zimowy z sosnami(1936) sygn.dat.l.d.

gwasz, papier, 48.5x65 cm

cena: 2.800,-

7. Tadeusz Brzozowski(1918-1987)

Snob(1986) sygn.dat.p.d.

akwarela, tusz, papier, 15x12 cm

cena: 9.500,-

8. E. Butowicz(I poł.XX w.)

Zwózka siana sygn.p.d.

akwarela, papier, 18.8x31.5 cm

9. Marc Chagall(1887-1985)

Okładka “Chagall. Lithograph II”(1963) nsygn.(kat.Mourlota nr 391)

litografia barwna, 30.3x51.7 cm

10. Marc Chagall(1887-1985)

Paysage aux Isbas - okładka(1957) nsygn.(kat.Mourlota nr 192)

litografia barwna, 23.2x20.1 cm

11. B. Czerniejewski(XX w.)

Wenecja sygn.p.d.

akwarela, papier, 16.5x24 cm

12. Edward Dwurnik(ur.1943)

Piątek(2009) sygn.p.d.dat.na odwrociu

akwarela, tempera, papier, 32x24 cm

cena: 1.250,-

13. Edward Dwurnik(ur.1943)

Świnoujście VI(1968) sygn.dat.p.g.

akwarela, papier, 30x41.5 cm

cena: 3.750,-

14. Edward Dwurnik(ur.1943)

Hipnoza(1985) sygn.dat.p.d.

sucha igła, 29.5x19 cm

cena: 940,-

15. Jan „Powała” Dzieślewski(1907-1985)

Młyn sygn.p.d.

drzeworyt barwny, 21.1x16 cm

16. Jan Dziewałtowski-Gintowt(1904-1980)

Wieża kościoła Bernardynów w Wilnie(1933) sygn.dat.na p-p.l.p.d.

fotografia, technika własna, 16.8x11.7 cm

17. Włodzimierz Finke(ur.1945)

Kokot modernistyczny(2011) sygn.dat.l.d.

technika własna, pilśnia, 68x28.5 cm

cena: 1.700,-

18. Irena Gerard de Festenburg(1915-1998)

Sad sygn.p.d.

olej, płótno, 38x42 cm

19. Tadeusz Gronowski(1894-1990)

Akt kubistyczny(1958) sygn.dat.p.d.

tempera, sklejka, 131x70.5 cm

cena: 15.000,-

20. Jerzy Rene Groszang(1929-2004)

Pejzaż z mgłami(1987) sygn.dat.p.d.

akwarela, gwasz, papier, 55.5x61 cm

21. Anna Güntner(ur.1933)

Projekt(1963) sygn.na odwrociu

olej, płótno, 80x50 cm

cena: 29.000,-

22. Wlastimil Hofman(1881-1970)

Aniołek sygn.p.d.

olej, sklejka, 41x51cm

cena: 19.000,-

23. Marian Jaeschke(1904-1980)

Martwa natura z pieczywem(1975) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 60x73 cm

cena: 3.950,-

24. Marian Jaeschke(1904-1980)

Martwa natura z misiem(1973) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 60x73 cm

cena: 3.950,-

25. Maria Józefa Józefowicz(1909-?)

Wędrowny dziad sygn.p.d.

olej, tektura, 28x22.5 cm

cena: 1.250,-

26. Stanisław Kamocki(1875-1944)

Pejzaż podgórski sygn.p.d.

olej, tektura, 45.5x69.5 cm

cena: 29.000,-

27. Eliasz Kanarek(1901-1972)

Dziewczynka w różowej sukience sygn.l.g.

olej, płótno, 81.5x61 cm

cena: 35.000,-

28. Jakub Michał Kasprowicz(1905-1975)

Rybacy wypływający na połów sygn.p.d.

gwasz, papier, 30.5x49 cm

cena: 1.750,-

29. Tadeusz Kokietek(1920-1982)

Zwiad partyzancki(1972) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 92.5x73.5 cm

cena: 8.500,-

30. Hanna Korczak-Idzińska(1913-2011)

Zaułek w Lovran sygn.l.d.

tusz, akwarela, papier, 32.5x23 cm

cena: 630,-

31. Leon Kosmulski(1904-1952)

Skały(1947-49) sygn.dat.p.d.

drzeworyt, 17.5x12.3 cm

cena: 320,-

32. Jerzy Kossak(1886-1955)

Spotkanie we wsi(1933) sygn.dat.l.d.

olej, sklejka, 29.5x37.5 cm

cena: 8.900,-

33. Jerzy Kossak(1886-1955)

Potyczka z bolszewikami(1937) sygn.dat.p.d.

olej, tektura, 29.5x39.5 cm

cena: 9.800,-

34. Nikifor Krynicki(1895-1968)

Willa w Krynicy sygn.pieczęcią na odwrociu

akwarela, kredka,  papier, 29x20.5 cm

35. Utagawa Kunisada(1786-1864)

Scena z teatru kabuki-tryptyk sygn.na klocku p.l.d.

drzeworyt barwny, 74.8x35.2 cm

cena: 3.300,-

36. Bolesław Kurzawiński(1898-1987)

Na targu sygn.p.d.

akwarela, papier, 15.7x27.5 cm

37. Zygmunt Kwiryński(ur.1949)

Pejzaż znad Pilicy sygn.p.d.

olej, płótno/pilśnia, 60x72 cm

38. Leopold Lewicki(1906-1973)

Siedzący sygn.p.d.

akwaforta, 15.6x12.5 cm

cena: 940,-

39. Edward McInnes(czynny 1842-1852)

wg Thomas Lawrence(1769-1830)

Gałązka rosy[Nadzieja] sygn.na płycie p.d.

mezzotinta, akwaforta, 40.7x27 cm

40. Soter Jaxa-Małachowski(1867-1952)

Przystań sygn.p.d.

akwarela, gwasz, papier/tektura, 25x34 cm

cena: 2.600,-

41. Artur Markowicz(1872-1934)

Rozmowa przy stoliku sygn.p.d.

ołówek, węgiel, papier, 25.5x34 cm

cena: 1.600,-

42. Józef Mehoffer(1869-1946)

Pejzaż z Wiśniowej sygn.p.d.

ołówek, papier, 21.5x26.5 (w św.p-p) cm

cena: 3.100,-

43. Józef Mehoffer(1869-1946)

Chłopiec-studium postaci do witrażu Bł.Mikołaja z Flue w katedrze we Fryburgu(1915-1919) sygn.p.d.

węgiel, papier, 47.5x31 cm

44. Salomon Meisner(1886-1942)

Wieś sygn.p.d.

olej, tektura, 25.5x31 cm

45. Salomon Meisner(1886-1942)

Uśmiechnięta dziewczyna sygn.p.d.

olej, tektura, 33x26.5 cm

46. Stefan Mrożewski(1894-1975)

Czyściec - Pieśń XVII z cyklu Ilustracji do "Boskiej Komedii" Dantego sygn.p.d.

drzeworyt, 31.2x24.5 cm

cena: 630,-

47. Jerzy Nowosielski(1923-2011)

Dwie kobiety z lustrem(1997) sygn.dat.p.d.

serigrafia (42/50), 77.5x58.5 cm

cena: 4.900,-

48. Janusz Orbitowski(ur.1940)

25/02(2002) sygn.dat.na odwrociu

relief, akryl, płyta, 50x40 cm

cena: 3.950,-

49. Józef Panfil(ur.1958)

Motyw z Podklasztorza(2010) sygn.l.d.

akryl, płótno/tektura, 24x18 cm

50. Pasiński(XIX/XX w.)

Kąpiel sygn.l.d.

olej, płótno, 64x54.5 cm

51. Fryderyk Pautsch(1877-1950)

Wesele huculskie sygn.p.d.

olej, płótno/tektura, 35x49 cm

cena: 12.500,-

52. Jerzy Pawłowski(1909-1989)

Widok Zamku w Warszawie sygn.p.d.

akwarela, gwasz, papier, 19.2x12.2 (w św.p-p) cm

cena: 890,-

53. Gena Pechaubes(XX w.)

Plac Zgody w Paryżu sygn.l.d.

olej, pilśnia, 33x41 cm

54. Leonard Pękalski(1896-1944)

Górski potok sygn.l.d.

akwarela, gwasz, papier, 21x29.5 (w św.p-p) cm

55. Bernard Picart(1673-1733)

Perseusz uwalniający Andromedę(z serii „The temple of the Muses“,1731) sygn.na płycie l.d.

miedzioryt, 35.7x25.7 cm

cena: 440,-

56. Henryk Plich(1904-1986)

Martwa natura z pomidorami(1926) sygn.dat.p.d.

olej, tektura, 35x41 cm

cena: 2.000,-

57. Kasper Pochwalski(1899-1971)

Pejzaż miejski(1932) sygn.dat.l.d.

olej, płótno, 64x45 cm

cena: 5.600,-

58. Kazimierz Podsadecki(1904-1970)

Droga wśród drzew(1968) sygn.l.d.dat.p.d.

olej, płótno/tektura, 30x34.5 cm

cena: 4.000,-

59. Zenobiusz Poduszko(1887-1963)

Pejzaż z drogą sygn.p.d.

olej, tektura, 12x16 cm

cena: 950,-

60. Jolanta Rudzka-Habisiak(ur.1958)

Interino, auri/purple(2011) sygn.p.d.dat.śr.d.

technika własna (1/20), 27.8x18.8 cm

61. Jan Skowroński(ur.1937)

Suszenie sieci sygn.p.d.

gwasz, papier, 22.5x37.5 cm

62. Tadeusz Sprusiak(1907-1985)

Szczerców sygn.p.d.

akryl, płótno, 60x73 cm

cena: 2.700,-

63. Tadeusz Sprusiak(1907-1985)

Martwa natura sygn.p.d.

olej, płótno, 70x70 cm

cena: 3.900,-

64. Bolesław Stawiński(1908-1983)

Siedzące postacie sygn.p.d.

ołówek, papier, 20x18  cm

cena: 630,-

65. Antoni Suchanek(1901-1982)

Ulica Piotrkowska z masywem kościoła katedralnego

(z teki „Łódź 1948”) sygn.dat.na kam.p.d.

litografia, 30x42 cm

66. Barbara Szajdzińska-Krawczyk(1925-2005)

Relaks(1980) sygn.dat.p.g.

olej, płótno, 115x73 cm

67. Wacław Szymanowski(1859-1930)

Drzewo sygn.p.d.

ołówek, papier, 17x23 cm

cena: 630,-

68. Marian Szyszko-Bohusz(1901-1995)

Wrzosowisko sygn.l.d.

olej, tektura, 31.5x26.5 cm

cena: 2.000,-

69. Józef Wasiołek(1921-2008)

Łódzki pejzaż sygn.p.d.

olej, płótno, 66x85 cm

cena: 6.900,-

70. Wojciech Weiss(1875-1950)

Pejzaż z ceglastymi dachami sygn.p.d.

olej, tektura, 19x28.3 cm

cena: 12.500,-

71. Zygmunt Wierciak(1881-1950)

Elegant żydowski-projekt kostiumu(1928) sygn.dat.l.d.

tusz, akwarela, papier, 29.5x15 cm

72. Felicja Wierzbicka(ur.1913)

Forum Romanum(1930) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 61x51 cm

cena: 4.600,-

73. Antoni Wippel(1882-1969)

Kościół w Mikuszowicach sygn.p.d.

akwarela, papier, 34.5x48 cm

cena: 1.800,-

74. A.N.(XX w.)

Stare Miasto w Warszawie sygn.nieczyt.p.d.

akwarela, papier, 22.5x17.5 cm

cena: 320,-

75. A.N.(XX w.)

Pejzaż górski sygn.nieczyt.p.d.

olej, pilśnia, 39.5x50cm

cena: 950,-

76. A.N.(XX w.)

Sanna sygn.nieczyt.p.d.

akwarela, papier, 33.5x44.5 (w św.p-p) cm

77. A.N.(I poł.XX w.)

Martwa natura z grzybami(1941) sygn.nieczyt.l.d.

olej, płótno     30x42 cm

cena: 3.000,-

78. Dzban do lemoniady(Niemcy, I ćwierć XX w.) nsygn.

szkło bezbarwne, trawione, szlifowane, grawerowane,

stop metalu srebrzony, wys.28 cm

cena: 880,-

79. Dzbanek do wody(Anglia lub Francja, I ćwierć XX w.) nsygn.

stop metalu, srebrzony, wys.24.5 cm

80. Koszyczek na pieczywo

(Niemcy, I ćwierć XX w.) nsygn.[Argentor]

stop metalu, srebrzony, wys.7, dł. 26 cm

81. Lampa naftowa

(Belgia, początek XX w.) sygn.Brevetes Lampreur & Bernard

stop mosiężny, alabaster, szkło matowione, trawione,

szlifowane, grawerowane, emalie, wys.47 cm

cena: 1.250,-

82. Patera art deco(Polska, l.30.XX w.) sygn.nieczytelnie

stop metalu, srebrzony, szkło bezbarwne, trawione,

szlifowane, wys.25, śr.23 cm

83. Patera secesyjna w kształcie trójliścia

(Niemcy, l.10.XX w.) nsygn.

stop metalu, srebrzony wtórnie, wys.21, śr.41 cm

84. Paterka w stylu biedermeier

(Dolny Śląsk, l.60.XIX w.) nsygn.

szkło rubinowe, formowane, szlifowane, złocenia, wys.14.5 cm

85. Plakieta z wizerunkiem Amora i Psyche

(Anglia lub Niemcy, I ćwierć XX w.) nsygn.

biskwit zielony i biały, odlew, relief, śr.20 cm

86. Puchar-krater w stylu biedermeier

(Dolny Śląsk lub Czechy, l.50/60.XIX w.) nsygn.

szkło bezbarwne i mleczne, obciągane, szlifowane, złocenia,

emalie, dekoracja z motywem kwiatów europejskich, wys.15.5 cm

87. Solniczka i pieprzniczka(Anglia, I ćwierć XX w.)

srebro pr.850, 59.3 g

cena: 650-

88. Szczypce do cukru art deco(Niemcy, l.30.XX w.) sygn.Wilkens

srebro pr. 800, 15.1 g

89. Naszyjnik(Wietnam, I poł.XX w.) nsygn.

koral różowy, srebro pr. 925

cena: 570,-

90. Spinki do mankietów art deco(Polska, l.30.XX w.) nsygn.

stop metalu, złocony, emalia szara i czarna

91. Spinki do mankietów art deco(Polska, l.30.XX w.) nsygn.

stop metalu, złocony, emalie