153 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

153 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

niedziela, 4 marca 2012 r., godz. 12:00

Do ceny wylicytowanej doliczana jest 15 % opłata manipulacyjna.

1. N. Altmann(pocz.XX w.)

Most w parku sygn.l.d.

olej, tektura, 25.5x35.5 cm

2. N. Altmann(pocz.XX w.)

Park sygn.p.d.

olej, tektura, 35.5x25.5cm

3. Herbert Bessel(ur.1921)

Bez tytułu(1979) sygn.dat.p.d.

akwaforta, akwatinta (85/100), 12.5x9.5 cm

cena: 100,-

4. Louis Douzette(1834-1924)

Port nocą sygn.l.d.

olej, płótno, 56x84 cm

cena: 15.000,-

5. Edward Dwurnik(ur.1943)

Darłówek(2009) sygn.dat.p.d.

akwarela, tempera, papier, 32x24 cm

6. Edward Dwurnik(ur.1943)

Św. Krowa(2008) sygn.dat.p.d.

akwarela, tempera, papier, 24x32 cm

7. Stefan Filipkiewicz(1879-1944)

Żółte róże w wazonie sygn.p.d.

olej, tektura, 35x50 cm

cena: 6.300,-

8. Jacek Gaj(ur.1938)

Taniec(1965) sygn.p.d.dat.l.d.

miedzioryt, 13x14 cm

cena: 800,-

9. Zdzisław Głowacki(1919-1987)

Statki przy nabrzeżu sygn.l.d.na passe-partout

tusz, akwarela, papier, 32.5x23 cm

cena: 1.300,-

10. Stanisław Ibis-Gratkowski(1923-1988)

Portret Konstantego Mackiewicza sygn.l.d.

olej, paleta malarska, 41.5x25.5 cm

11. George Graham(1881-1949)

Wybrzeże sygn.dat.l.d.

akwarela, papier, 34.5x52.5 cm (w św.p-p)

cena: 900,-

12. Jerzy R.Groszang(1929-2004)

Pejzaż V(1982) sygn.dat.p.d.

akwarela, papier, 32.5x59.5 (w św.p-p) cm

13. Jerzy R.Groszang(1929-2004)

Ognisko na łące sygn.p.d.

akwarela, gwasz, papier, 46.5x61.5 cm (w św.p-p)

14. Jerzy R.Groszang(1929-2004)

Pejzaż z wrzosowiskiem sygn.l.d.

akwarela, gwasz, papier, 43.5x41 cm (w św.p-p)

cena: 1.250,-

15. Pieter Stevens van Gunst(1659-1724)

wg Charles Le Brun(1619-1690)

Namiot Dariusza[Królowe perskie u stóp Aleksandra Wielkiego] nsygn.

miedzioryt, 69x93 cm

cena: 1.100,-

16. Natan Gutman(1913-1990)

Czytający chłopcy sygn.l.d.

olej, płótno, 65x54 cm

17. Adrienne Henczne-Deak(1890-1956)

Kwiaty w wazonie sygn.l.d.

olej, płótno, 50x40 cm

cena: 5.000,-

18. Utagawa Hiroshige(1797-1858)

Atak roninów na pałac z serii „Kanadehon chushingura“

sygn.na klocku l.d.(odbitka późniejsza)

drzeworyt barwny, 23.2x36.6 cm

19. Bolesław Hochlinger(1898-1979)

Kwiaty(1969) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 70x62 cm

cena: 5.000,-

20. Zbigniew Horbowy(ur.1935)

Wazon sygn.

szkło sodowe, barwione w masie, ręcznie formowane, wys.40 cm

21. Zbigniew Horbow(ur.1935)

Kieliszki-puchary 4 szt. sygn.

szkło sodowe, barwione w masie, barwniki proszkowe,

ręcznie formowane, wys.24.5, 27.5, 30, 32.5 cm

22. Alfred Jensen?(1859-1935)

Port w Hamburgu sygn.p.d.

akwaforta, sucha igła, akwarela, 24x33.5 (w św.p-p)

cena: 300,-

23. Stefan Just(1905-1977)

Portret Jerzego Stefańskiego(1947) sygn.dat.l.d.

olej, płótno, 76x53 cm

cena: 3.000,-

24. Stefan Just?(1905-1977)

Portret Jana Stefańskiego nsygn.

olej, płótno, 146x74 cm

cena: 4.000,-

25. Stanisław Kamocki(1875-1944)

Kościół na Pęksowym Brzysku sygn.l.d.

olej, tektura, 25.5x36 cm

cena: 9.000,-

26. Tadeusz Kokietek(1920-1982)

Woltyżerka(1945) sygn.dat.l.g.

olej, płótno, 38x44 cm

cena: 4.400,-

27. Tadeusz Kokietek(1920-1982)

Muszkieter na koniu sygn.p.d.

olej, sklejka, 36x50.5 cm

cena: 5.000,-

28. Wacław Kondek(1917-1976)

Stary Młyn(1971) sygn.dat.p.d.

litografia (6/10), 43x60.5 cm

29. Jerzy Kossak(1886-1955)

Odwrót Napoleona spod Moskwy(1924) sygn.dat.l.d.

olej, płótno, 60.5x97 cm

cena: 19.000,-

30. Emil Krcha(1894-1972)

Martwa natura z cietrzewiami sygn.p.d.

olej, tektura, 53.5x37 cm

cena: 5.900,-

31. Jerzy Krawczyk(1921-1969)

Łódki sygn.p.d.

olej, płótno, 47x62 cm

cena: 5.000,-

32. Kriukow(II połowa XX w.)

Pejzaż wiejski z koniem(1989) sygn.cyrylicą, dat.p.d.

olej, pilśnia, 29x36 cm

33. Utagawa Kunisada(1786-1865)

Aktor Onoe Kikugorō III w roli Ōboshi Yuranosuke sygn.na klocku p.d.

drzeworyt barwny, 37.7x25.7 cm

34. Utagawa Kunisada(1786-1865)

Gejsza i sztuczne ognie z serii „Ukiyo meisho onna zue”

sygn.na klocku p.d.

drzeworyt barwny, 36.3x25.5 cm

35. Utagawa Kunisada(1786-1865)

Kobieta-lis Kuzunoha(scena z teatru kabuki) sygn.na klocku l.d.

drzeworyt barwny, 36.5x24 cm

36. Utagawa Kunisada(1786-1865)

Prowincja Echigo: Nahoe Yamashiro no kami Kanetsugu

z serii „60 prowincji Japonii” sygn.na klocku p.d.

drzeworyt barwny, 34.5x23.3cm

37. Utagawa Kunisada II(1823-1880)

Utagawa Hiroshige II(1826-1869)

Opowieść o księciu Genji sygn.na klocku l.d. i śr.g.

drzeworyt barwny, 32x21.7 cm

38. Otto Lang-Wollin(1881-1940)

Wioska rybacka sygn.l.d.

olej, płótno, 70x80 cm

39. Jean-Nicolas Laugier(1785-1875)

wg Jacques Louis David(1748-1825)

Ofiara Greków[Leonidas pod Termopilami,1826] sygn.dat.na płycie p.d.

akwaforta, 72x90 cm

cena: 1.100,-

40. Jan Lebenstein(1930-1999)

Zwierzę(1963) sygn.dat.p.d.

tusz, akwarela, papier milimetrowy/tektura, 28.5x39.5 (w św.p-p) cm

cena: 4.400,-

41. Krystyna Liberska(1926-2010)

Dziewczyna z różami nsygn.

olej, pilśnia, 47x34 cm

cena: 850,-

42. Tadeusz Łakomski(1911-1988)

Kwiaciarka krakowska sygn.p.g.

olej, płótno, 61x54 cm

43. Konstanty Mackiewicz(1894-1985)

Pejzaż z jeziorem i łódką sygn.l.d.

olej, płótno, 46x55 cm

cena: 5.000,-

44. Franciszek Maśluszczak(ur.1948)

Opuszczone domy(2005) sygn.dat.p.g.

akwarela, papier, 15x23.5 cm (w św.p-p)

cena: 1.700,-

45. Jerzy Mazuś(ur.1942)

Epilog(1972) sygn.p.d.dat.l.d.

linoryt barwny (5/30), 79x52.7 cm

cena: 190,-

46. Jerzy Mazuś(ur.1942)

”Pourquio?”(1972) sygn.p.d.dat.l.d.

linoryt barwny (4/30), 86x49.7 cm

cena: 190,-

47. Jerzy Mazuś(ur.1942)

Przekształcenie(1973) sygn.p.d.dat.l.d.

linoryt (2/30), 83x56.5 cm

cena: 190,-

48. Christo Stefanoff-Mendoly [Grzegorz Mendoly](1898-1966)

Wenecja(1934) sygn.dat.p.g.

olej, płótno, 80x60 cm

cena: 4.800,-

49. Józef Mieszkowski(1889-1950)

Pejzaż ze stawem(1935) sygn.p.d.dat.l.d.

olej, tektura, 30x39 cm

50. Jan Samuel Miklaszewski(1907-?)

Zima sygn.p.d.

akwaforta, sucha igła, ruletka, 15x9.8 cm

cena: 190,-

51. Juliusz Narzyński(ur.1934)

Kompozycja sygn.l.d.

pastel, papier, 49.2x63.5 cm

cena: 630,-

52. J. Nowak(XIX/XX w.)

Rynek Główny w Krakowie sygn.p.d.

akwarela, gwasz, papier, 16.5x34.5 cm

cena: 800,-

53. Jerzy Nowosielski(1923-2011)

Akt(z teki „Konfrontacje 1960“) sygn.dat.l.d.

linoryt, 15x9.8 cm

cena: 1.750,-

54. Jerzy Nowosielski(1923-2011)

Architektura cerkiewna(1997) sygn.dat.p.d.

serigrafia (14/50), 80x60 cm

cena: 4.900,-

55. Andrzej Z.Oleś(1886-1952)

Scena uliczna(1937) sygn.dat.l.d.

ołówek, akwarela, papier, 33.5x25 cm

56. Józef Panfil(ur.1958)

Martwa natura z bułką sygn.p.d.

akryl, płótno, 18x24 cm

57. Zygmunt Piotrowicz(1862-1956/7)

Targ(1885) sygn.dat.l.d.

olej, płótno, 83x136 cm

cena: 35.000,-

58. Henryk Płóciennik(ur.1933)

Akt(1991) sygn.dat.p.d.

tusz, akwarela, papier, 25x28 cm

cena: 650,-

59. Henryk Płóciennik(ur.1933)

Akt(1991) sygn.dat.l.d.

tusz, papier, 35x22.5 cm

cena: 650,-

60. Salvatore Postiglione(1861-1906)

Maria Magdalena u stóp krzyża sygn.p.d.

akwarela, papier, 62x49.5 cm

cena: 15.000,-

61. M. Potocka

Dream city(1964) sygn.dat.p.d.

technika własna, papier, 33x25 (w św.p-p) cm

cena: 630,-

62. Zbigniew Pronaszko(1885-1958)

Pejzaż podgórski(1930) sygn.dat.l.d.

akwarela, gwasz, papier, 24x34 (w św.p-p) cm

cena: 1.800,-

63. Stanisław Przesłański(1890-1968)

Portret Janiny Romanowskiej z d.Leinveber(1926) sygn.dat.p.d.

pastel, papier, 65x50 cm (owal)

cena: 5.000,-

64. Stanisław Przesłański(1890-1968)

W blasku ognia sygn.l.d.

pastel, papier, 44.5x57 (w św.p-p) cm

cena: 4.000,-

65. Erna Rosenstein(1913-2004)

Kompozycja(1963) sygn.dat.p.d.

tempera, papier, 53x35.5 cm

cena: 5.700,-

66. Zygmunt Rozwadowski(1870-1950)

Czwórka sygn.p.d.

akwarela, gwasz, tektura, 49.7x69 cm

cena: 13.800,-

67. Leszek Rózga(ur.1924)

Rudery - areopag(1963) sygn.dat.p.d.

akwaforta (7/50), 24.7x31.5 cm

cena: 1.250,-

68. Leszek Rózga(ur.1924)

Miss America(2001) sygn.dat.p.d.

akwaforta, akwarela (e.a.), 14.8x10 cm

69. Jolanta Rudzka-Habisiak(ur.1958)

Interino, auri/argenti(2011) sygn.p.d.dat.śr.d.

technika własna (3/20), 27.8x19 cm

70. A. Rychter(XIX w.)

Portret dziecka(1899) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 33x25 cm

cena: 1.400,-

71. A. Rychter(XIX w.)

Portret dziewczynki(1899) sygn.dat.l.d.

olej, płótno, 33x25 cm

cena: 1.400,-

72. Andrzej A.Sadowski(ur.1946)

Scena przed meczetem(1980) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 73x100 cm

cena: 4.400,-

73. S. Sewiński(XX w.)

Orientalna brama sygn.l.d.

akwarela, papier, 24.5x18 cm

cena: 880,-

74. Zygmunt Schreter(1886-1977)

Na rzece(1964) sygn.dat.l.d.

pastel, papier, 30x41 (w św.p-p) cm

75. Władysław Skoczylas(1883-1934)

Rynek w Kazimierzu nad Wisłą sygn.l.d.

akwarela, papier, 34x48 cm

cena: 7.000,-

76. Władysław Stachowski(1852-1932)

Targ sygn.l.d.

akwarela, papier, 20x29.5 (w św.p-p) cm

cena: 1.700,-

77. Franciszek Starowieyski(1930-2009)

Św. Patryk(1963) sygn.dat.p.d.

kredka, tusz, papier, 29.5x20.5 cm

78. Jonasz Stern(1904-1988)

Kompozycja nsygn.

(na odwrociu potwierdzenie autorstwa przez Barbarę Jaroszyńską-Stern)

akwarela, papier, 30.5x22.5 cm (w św.p-p)

cena: 4.900,-

79. Jan Styka(1858-1925)

Postać leżącego mężczyzny sygn.p.d.

ołówek, papier, 17.5x30.5 cm

80. Antoni Suchanek(1901-1982)

Brzeg morza sygn.p.d.

olej, płótno, 80x100 cm

81. Jadwiga Tetmajer(1891-1975)

Wiejskie podwórko sygn.p.d.

olej, płótno/sklejka, 32.5x43.5 cm

82. Iwan Trusz(1869-1940)

Pejzaż sygn.p.d.cyrylicą

olej, tektura, 45x63 cm

cena: 30.000,-

83. Antoni Uniechowski(1903-1976)

Święcone u księcia Radziwiłła sygn.p.d.

tusz, akwarela, papier, 17.5x17.5 cm

cena: 1.400,-

84. Józef Wasiołek(1921-2008)

Zakopane(1977) sygn.dat.l.d.

olej, płótno, 80x100 cm

85. Leonard Winterowski(1886-1927)

Portret kobiety(1912) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 105.5x79 cm

cena: 21.500,-

86. Warren Woodward(1920-1993)

Crested Heron sygn.p.d.

serigrafia, relief, 59x45.5 cm

cena: 630,-

87. Sofi Zezmer [Zofia Zezmer](ur.1959)

Kompozycja nsygn.

drewno, stop metali, wys.22 cm

88. Wiktor Zin(1925-2007)

Pejzaż z kapliczką sygn.p.d.

węgiel, pastel, papier, 27x33.5(w św.p-p)

cena: 1.300,-

89. A.N.(XIX w.)

Portret mężczyzny nsygn.

olej, płótno, 49x39.5 cm

90. A.N.(XX w.)

Kwiaty na parapecie nsygn.

olej, tektura, 27x21 cm

91. A.N.(XX w.)

Widok na wieżę kościoła Św.Mikołaja w Hamburgu sygn.nieczyt.p.d.

akwaforta, sucha igła,  42.5x29.5 cm (w św.p-p)

cena: 300,-

92. Barometr(Francja, I ćwierć XX w.) nsygn.

drewno liściaste, mosiądz, emalia, szkło, wys.65 cm

93. Dzbanek do wody(Niemcy, I ćwierć XX w.) nsygn.

szkło manganowe, stop metalu, srebrzony, wys.25.5 cm

cena: 630,-

94. Figurka foksteriera(Niemcy, l.30.XX w.)

sygn.Hohenberg-C.M.Hutschenreuter

porcelana biała, malatura podszkliwna, natrysk, dł.22, wys.10.5 cm

95. Figurka papugi(Niemcy, I połowa  XX w.) sygn.Rosenthal

porcelana, malatura podszkliwna, natrysk, wys.17.5 cm

cena: 880,-

96. Figurka psa w stylu art deco

(Niemcy lub Francja, l.30. XX w.) nsygn.

stop metali, alabaster, marblit, dł.27, wys.13 cm

97. Kieliszki do wina art deco-12 szt.

(Polska, I ćwierć XX w.) nsygn.

szkło bezbarwne i szmaragdowe, dmuchane, wys.17.5 cm

cena: 320,-

98. Koszyczek na owoce(Niemcy, I ćwierć XX w.) nsygn.[Argentor]

stop metalu, srebrzony, dł.28.5,wys.18 cm

99. Lichtarz trójpłomienny(Niemcy, l.60.XX w.) nsygn.

porcelana biała, złocenia, dekoracja reliefowa, wys.28 cm

100. Łyżeczki do herbaty dla 12 osób(Niemcy, l.30.XX w.) nsygn.

srebro pr. 800, 306 g

cena: 880,-

101. Patera w kształcie kosza(Niemcy, l.30.XX w.) nsygn.

stop metali, srebrzony, szkło bezbarwne, szlifowane, wtórne,

wys.46, śr.20.5 cm

cena: 950,-

102. Portfel na bilon(Niemcy, I ćwierć XX w.) nsygn.

srebro pr.800, 28.2 g

103. Solniczki neobarokowe-para(Francja, I ćwierć XX w.) nsygn.

srebro pr.800, wkład szklany, odlew, sztancowany

cena: 630,-

104. Pierścionek(Wietnam lub Chiny, l.60.XX w.) nsygn.

srebro pr.900, ametysty, filigran, 7.2 g cm

105. Pierścionek(Polska, l.60.XX w.) nsygn.

srebro pr.800, karneol, 8.3 g