159 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

159 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

niedziela, 20 stycznia 2013 r., godz. 12:00

1. Stefan Anders(1889-1970)

Szkice postaci - rysunki 3 szt.   ołówek, papier

18.5x12.5 cm sygn.p.d.

13x8.5 cm sygn.p.d.

11.5x7 cm nsygn

Estymacja: 1.500 - 2.000

2. Ryszard Bednarek(ur.1937)

Portret kobiety sygn.na odwrociu

olej, płótno, 95x77 cm

Estymacja: 4.000 - 6.000

3. Abraham Behrmann(1876-1942)

Akt sygn.l.d.

olej, sklejka, 45x30.5 cm

Estymacja: 5.000 - 6.000

4. Alfred Chambert(czynny 1938-1953)

Miasto francuskie w czasie wojny(1940) sygn.dat.p.d.

akwarela, papier, 22.7x35.5 cm

Estymacja: 1.000 - 1.300

5. Jan Dobkowski(ur.1942)

Zbliżenie(1970) sygn.dat.na odwrociu

olej, płótno, 78x72 cm

Estymacja: 7.000 - 9.000

6. Jan Dobkowski(ur.1942)

Himalaje LVII(2004) sygn.dat.na odwrociu

akryl, płótno, 33x33 cm

Estymacja: 5.000 - 7.000

7. Jan Dobkowski(ur.1942)

Pejzaż wyobraźni(1988) sygn.dat.na odwrociu

olej, pilśnia, 39x61 cm

Estymacja: 5.000 - 7.000

8. Stanisław Dybowski(1895-1956)

Na hali sygn.p.d.

gwasz, tektura, 35x30.2 cm

Estymacja: 2.800 - 3.500

9. Stanisław Fijałkowski(ur.1922)

Zupełnie nowa autostrada IV(2007) sygn.dat.na odwrociu

olej, płótno, 100x100 cm

Estymacja: 50.000 - 70.000

10. Stanisław Fijałkowski(ur.1922)

III Wariacje na temat nieprawdy(1990) sygn.dat.p.d.

linoryt (14/50), 25x20 cm

Estymacja: 800 - 1.200

11. Stanisław Fijałkowski(ur.1922)

11 VIII 2012b-A3.psd sygn.p.d.

grafika komputerowa (1/3), 34x24.7 cm

Estymacja: 700 - 1.000

12. Ryszard Fleck(1848-1881)

Ignacy Krasicki sygn.na kam.p.d.

[Zakład Litograficzny - Juliusz Volkmar Fleck(1813-1888)]

litografia, 10.5x9.5 cm

Estymacja: 120 - 180

13. Jacek Gaj(ur.1938)

Kuszenie z A.(1972) sygn.dat.p.d.

miedzioryt (21/50), 14x12.8 cm

Estymacja: 350 - 400

14. Tadeusz Gronowski(1894-1990)

Akt sygn.p.d.

olej, sklejka, 125x81 cm

Estymacja: 12.000 - 15.000

15. Jerzy René Groszang(1929-2004)

Pejzaż sygn.p.d.

akwarela, gwasz, papier/tektura, 42x58 cm (w św.p-p)

Estymacja: 3.700 - 4.500

16. Juri Gurin(ur.1953)

Martwa natura(1996) sygn.l.d.,sygn.cyrylicą i dat.p.d.

olej, płótno, 40.5x50 cm

Estymacja: 3.300 - 4.000

17. Max Haneman(1882-1944?)

Górski potok(1939) sygn.dat.l.d.

olej, płótno, 67x48.5 cm

Estymacja: 7.000 - 9.000

18. Stanisław Jakubowski(1885-1964)

Kościół Św. Barbary sygn.p.d.

akwaforta, 7.8x7 cm

Estymacja: 120 - 200

19. Johann Wilhelm Jankowski(ok.1825-1870)

Widok na Złotą Wieżę w Sewilli nsygn.

olej, płótno, 53x42 cm

Estymacja: 9.000 - 12.000

20. Tadeusz Kokietek(1920-1982)

Konwój pułkowników(1976) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 90x116 cm

Estymacja: 15.000 - 20.000

21. Tadeusz Kokietek(1920-1982)

Polowanie na Dzikich Polach(1976) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 73x100 cm

Estymacja: 13.000 - 17.000

22. Wiktor Korecki(1890-1980)

Pejzaż z kapliczką sygn.p.d.

olej, tektura, 49.5x69 cm

Estymacja: 7.000 - 9.000

23. Juliusz Kossak(1824-1899)

Scena na targu(1880) sygn.dat.l.d.

akwarela, papier, 35x49.5 cm

Estymacja: 35.000 - 45.000

24. Wojciech Kossak(1856-1942)

Odwrót żołnierzy napoleońskich spod Moskwy sygn.l.d.

akwarela, gwasz, papier/tektura, 38x53 cm

Estymacja: 30.000 - 40.000

25. Mieczysław Krzyżak(1914-1984)

Powrót z polowania sygn.p.d.

olej, płótno, 60x80.5 cm

Estymacja: 4.500 - 6.000

26. Władysław Krzyżanowski(1889-1973)

Łodzie na brzegu sygn.p.d.

olej, sklejka, 30.5x40.5 cm

Estymacja: 5.000 - 6.500

27. Utagawa Kunisada(1786-1865)

Aktor Ichikawa Ebizo V- Prowincja Iga z serii „Dai-Nihon rokuju-yo shu“  sygn.na klocku l.g.

drzeworyt barwny, 36.8x25.3 cm

Estymacja: 1.600 - 2.500

28. Zygmunt Kwiryński(ur.1949)

Tulipany sygn.l.d.

olej, płótno/pilśnia, 60x80 cm

Estymacja: 1.600 - 2.500

29. Jan Lebenstein(1930-1999)

Zwierzę(1965) sygn.dat.l.d.

akwarela, tusz, papier milimetrowy, 27.5x40 cm

Estymacja: 5.000 - 7.000

30. Zvi Mairovich(1911-1974)

Portret kobiety sygn.p.d.

olej, pilśnia, 23.5x16 cm

Estymacja: 3.000 - 4.500

31. Wincenty Mieszkuć(1881-1941)

Niewidomy dzwonnik(1917) sygn.dat.na odwrociu

olej, płótno, 24x16.5 cm

Estymacja: 500 - 800

32. Gustave-Adolphe Mossa(1883-1971)

Cmentarz w Houlgate(1914) sygn.p.d.dat.l.d.

akwarela, papier, 25.5x18 cm

Estymacja: 1.500 - 2.000

33. Józef Panfil(ur.1958)

Żydzi w Kazimierzu sygn.l.d.

olej, płótno, 18x24 cm

Estymacja: 1.900 - 2.500

34. Maciej Pauksztełło(ur.1975)

Pejzaż(2010) sygn.dat.l.d.

olej, płótno, 18x24 cm

Estymacja: 450 - 600

35. Jerzy Pawłowski(1909-?)

Łazienki sygn.l.d.

akwarela, papier/tektura, 11x15 cm

Estymacja: 400 - 500

36. A. Pierzchałka(XX w.)

Góral grający na kobzie(1932) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 56.5x37 cm

Estymacja: 1.700 - 2.500

37. Henryk Płóciennik(ur.1933)

Akt leżący(1986) sygn.dat.l.d.

tusz, papier 16.5x24.5 cm

Estymacja: 700 - 1.000

38. Henryk Płóciennik(ur.1933)

Akt stojący(1989) sygn.dat.p.d.

tusz, papier, 29.5x21 cm

Estymacja: 700 - 1.000

39. Stanisław Podgórski(1882-1964)

Portret kobiety(1927) sygn.dat.l.d.

olej, sklejka, 120x70 cm

Estymacja: 5.000 - 7.000

40. Erna Rosenstein(1913-2004)

Kompozycja(1969) sygn.l.d.

tempera, tektura, 43x29.7 cm

Estymacja: 3.200 - 4.000,-

41. Rostocki(XX w.)

Mężczyzna z fajką(na odwrociu olejny szkic pejzażu) sygn.p.d.

akwarela, papier/tektura, 28.5x24 (w św.p-p) cm

Estymacja: 1.000 - 1.400

42. Leszek Rózga(ur.1924)

Szkicownik z lata 1978(1978) sygn.dat.p.g.

akwaforta (14/100), 32.3x24.5 cm

Estymacja: 1.300 - 2.000

43. Leszek Rózga(ur.1924)

Karuzela z cyklu „Karuzele“(1969) sygn.dat.p.d.

sucha igła (e.a.), 21x23.8 cm

Estymacja: 1.500 - 2.500

44. Leszek Rózga(ur.1924)

Umierający Rosynant z cyklu „Karuzele“(1970) sygn.dat.p.d.

akwaforta, 21.7x24.9 cm

Estymacja: 1.500 - 2.500

45. Paulina Siedlarz(ur.1984)

Pejzaż wiejski(2007) sygn.dat.na odwrociu

olej, płótno, 45x40 cm

Estymacja: 1.500 - 2.000

46. Władysław Stachowicz[Chmieliński] (1911-1979)

Antykamera króla w Pałacu w Wilanowie sygn.p.d.

akwarela, gwasz, papier/tektura, 48.5x34 cm

Estymacja: 3.500 - 4.500

47. E. Struve(XX w.)

Łódki na morzu(1927) sygn.dat.l.d.

akwarela, papier, 28x44.3 cm

Estymacja: 1.600 - 2.000

48. Walentyna Symonowicz(1911-1989)

Kwiaty w wazonie sygn.p.d.

akwarela, papier, 86x61 cm

Estymacja: 3.000 - 4.000

49. Jan Szancenbach(1928-1998)

Liście, owoce i błękitna flaszka(1974) sygn.p.d.dat.na odwrociu

olej, płótno, 75x85 cm

Estymacja: 25.000 - 30.000

50. Konstanty Szewczenko(1910-1991)

Rabin studiujący Talmud sygn.p.d.

olej, tektura, 22.5x32.5 cm

Estymacja: 1.800 - 2.500

51. Konstanty Szewczenko(1910-1991)

Nosiwoda na Rynku w Kazimierzu sygn.p.d.

olej, tektura, 34.5x25 cm

Estymacja: 1.800 - 2.500

52. Helena Tchórzewska(1939-1998)

Moje ogrody(1979) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 70x25 cm

Estymacja: 2.500 - 3.500

53. James Thomson(1790-1850)

wg Charles Landseer(1799-1879)

Sir Thomas Lawrence(1838) sygn.na płycie p.d.

akwaforta, technika punktowana, 11.5x9 cm

Estymacja: 120 -150

54. Antoni Uniechowski(1903-1976)

Zakochani sygn.p.d.

tusz, akwarela, papier, 29.5x21 cm

Estymacja: 1.200 - 2.000

55. Bolesław Utkin(1913-1993)

Kompozycja sygn.p.d.

technika własna, pilśnia, 61x61 cm

Estymacja: 5.000 - 6.500

56. Bolesław Utkin(1913-1993)

Kompozycja sygn.p.d.

technika własna, pilśnia, 69.5x69.5 cm

Estymacja: 6.000 - 8.000

57. Józef Wasiołek(1921-2008)

Pejzaż sygn.l.d.

olej, płótno, 41.5x55 cm

Estymacja: 3.000 - 4.000

58. Jan Wojnarski(1879-1937)

Pejzaż sygn.l.d.

olej, płótno/tektura, 15.5x25 cm

Estymacja: 2.000 - 3.000

59. Ryszard Wojtyna(1926-1990)

Kobieta z długimi włosami sygn.p.d.

tempera, papier, 48.5x28.5 cm (w św.p-p)

Estymacja: 2.000 - 3.000

60. Utagawa Yoshitora(czynny ok.1840-1880)

Generał Yoshitsune z serii „Dai-nihon Rokuju Yo Sho” sygn.na klocku p.d.

drzeworyt barwny, 36.8x25 cm

Estymacja: 1.700 - 2.500

61. Utagawa Yoshitora ?(czynny ok.1840-1880)

Generał Yoshitsune podczas walki z serii „Dai-nihon Rokuju Yo Sho” nsygn.

drzeworyt barwny, 36.8x25.1 cm

Estymacja: 1.700 - 2.500

62. Mieczysław Zdanowicz(1928-2003)

Budowa domu sygn.p.d.

olej, płótno, 55.5x76 cm

Estymacja: 2.500 - 3.500

63. A.N.(XIX w.)

Studium dziewczyny w stroju ludowym(1884) sygn.nieczyt.dat.l.d.

olej, płótno, 45.5x35.5 cm

Estymacja: 2.000 - 4.000

64. A.N. [Izrael Lejzerowicz?(1902-1944)]

Projekt scenografii(1921) sygn.nieczyt.dat.p.d.

technika mieszana, papier/tektura, 19.5x26.5 cm

Estymacja: 3.000 - 4.000

65. A.N.(XX w.)

Akt stojący nsygn.

olej, płótno, 50x40 cm

Estymacja: 1.700 - 2.500

66. A.N.(XX w.)

Akt siedzący nsygn.

olej, tektura, 44x54 cm

Estymacja: 2.000 - 3.000

67. A.N.(XX w.)

Astry w wazonie sygn.nieczyt.l.d.

olej, płótno/tektura, 35x49.8 cm

Estymacja: 1.300 - 2.000

68. Cache-pot(Francja lub Niemcy, I ćwierć XX w.) nsygn.

majolika, szkliwo natryskowe, dekoracja reliefowa, wys.24, śr.25.5 cm

Estymacja: 800 - 950

69. Cukiernica kulista art deco(Polska, l.30.XX w.)

sygn. SW [Władysław Sadcz(1906-1981)]

srebro pr.800, 508.9 g

Estymacja: 2.500 - 3.000

70. Karafka art deco(Niemcy, l.30.XXw.) nsygn.

szkło ołowiowe, trawione, szlifowane, srebro pr.800,

wys.24 cm

Estymacja: 550 - 700

71. Komplet toaletowy: dzban i misa

(Belgia, I ćwierć XX w.) sygn.La Louviere Buch F-es

fajans, kalkomania, szkliwo natryskowe, wys.31, śr.42 cm

Estymacja: 600 - 900

72. Lichtarze - para(Anglia, I połowa XX w.) nsygn.(Wedgwood)

stop metali, srebrzony, biskwitowe plakietki z przedstawieniem Jutrzenki, wys.6.5 cm

Estymacja: 230 - 300

73. Łyżka do sałaty art deco(Szwecja, l.30.XX w.) nsygn.

stop metali, srebrzony, dł.29.5 cm

Estymacja: 170 - 200

74. Patera neoklasycystyczna(Czechy, l.30.XX w.)

sygn.Fabryka Wyrobów Metalowych „Meva” Co.-Bracia Podbira

stop metalu, srebrzony, szkło trawione, szlifowane, wys.32.5, śr.27 cm

Estymacja: 700 - 1.300

75. Solniczki z łyżeczkami para(Francja, I ćwierć XX w.)

srebro pr.800, szkło, 57.1 g

Estymacja: 800 - 1.100

76. Taca(Polska, I ćwierć XX w.) sygn.Wytwórnia Józefa Frageta

stop metalu srebrzony, 70x45 cm

Estymacja: 1.200 - 1.800

77. Talerz dekoracyjny

(Czechy, l.30.XX w.) sygn.Omeco-Karlsbad

porcelana biała, kalkomania z motywem pejzażowym, złocenia, szkliwo natryskowe, śr.28 cm

Estymacja: 270 - 350

78. Wazon(Dania, I połowa XX w.)

sygn.Bing & Grondahl - Kopenhaga

porcelana biała, malatura podszkliwna-kobalt, motyw rybiej łuski, wys.14 cm

Estymacja: 150 - 180

79. Wazon do ikebany sygn.Halina (Alina) Wołowska(ur.1923)

szkło ręcznie formowane, typu niciowego, barwione w masie, wys.11.5 cm

Estymacja: 400 - 500

80. Wazon sygn.Halina (Alina) Wołowska

szkło ręcznie formowane, ołowiowe, barwione w masie, wys.19 cm

Estymacja: 550 - 700

81. Wazon nsygn.

szkło ręcznie formowane, barwione w masie, rubinowe, wys.21.5 cm

Estymacja: 400 - 600

82. Widelczyki do ciasta dla 6 osób

(Niemcy, l.30.XX w.) sygn.WMF

stop metali, srebrzony

Estymacja: 230 - 300

83. Żardiniera neoempirowa

(Niemcy, l.20/30.XX w.) sygn.WMF

stop cyny i cynku, srebrzony, szkło, grawerowana dedykacja, widoczne ślady korozji metalu, dł.56 cm

Estymacja: 2.200 - 2.800

84. Kolczyki(Włochy, I ćwierć XX w.)

złoto 14 K, mozaika rzymska, 4.23 g

Estymacja: 2.700 - 3.200

85. Perły(Niemcy, l.70/80.XX w.)

śr.7 mm, zapięcie złoto białe 18 K, 45 g

Estymacja: 3.000 - 3.500

86. Spinki do mankietów(Polska, I połowa XX w.)

złoto 14 K, rozety diamentowe, 7 g

Estymacja: 2.400 - 3.000

87. Szpilka do krawata w kształcie kurzej stopki

(Francja, I ćwierć XX w.)

złoto 18 K, perła, 3.7 g

Estymacja: 1.200 - 1.500

88. Wisiorek(Niemcy, I połowa XX w.)

platyna, złoto 14 K, 3 brylanty 0.64 ct H-I/VS2-SI3, 5.2 g

Estymacja: 5.000 - 6.000

89. Wisiorek w kształcie kokardki(Niemcy, l.20/30.XX w.)

platyna, brylant 0.91 ct H/P1, 4.7 g

Estymacja: 17.000 - 20.000

90. Zegarek damski z dewizką

(Francja, I połowa XX w.) sygn.Metwar

złoto 18 K, emalia, 19.2 g

Estymacja: 8.000 - 9.500