160 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

160 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

niedziela, 3 marca 2013 r., godz. 12:00

1. Tadeusz Ajdukiewicz(1852-1916)

Przed polowaniem sygn.p.d.

olej, płótno, 83x151.5 cm

Estymacja: 130.000- 150.000

2. Assadour [Assadour Bezdikian](ur.1943)

Piece pour un architecte(1979) sygn.dat.p.d.

akwaforta, akwatinta barwna (e.a.), 29.5x39.5 cm

Estymacja: 1.000 - 1.500

3. Tamara Berdowska(ur.1962)

Relief(2009) sygn.dat.na odwrociu

technika własna, 40x40x10.5 cm

Estymacja: 4.000 - 4.500

4. Jan Berdyszak(ur.1934)

Passe-partout(1996) sygn.dat.na odwrociu

technika własna, 134x40 cm

Estymacja: 25.000 - 30.000

5. Stanisław Bergman(1862-1930)

W ogrodzie sygn.l.d.

olej, tektura, 41.5x30 cm

Estymacja: 4.000 - 5.000

6. Julian Bohdanowicz(1892-1943)

Na Wiśle nsygn.

litografia, 26.3x20.6 cm

Estymacja: 250 - 300

7. Jan Chwierut(1901-1973)

Kraków nocą sygn.p.d.

olej, płótno, 60x45 cm

Estymacja: 2.500 - 3.500

8. J. Courly(XX w.)

Pejzaż z cyprysami sygn.p.d.

olej, płótno, 35x55 cm

Estymacja: 3.800 - 4.500

9. Longin Dobrzyński(ur.1926)

Łódki na brzegu sygn.p.d.

olej, płótno, 50x70 cm

Estymacja: 4.000 - 5.000

10. Georg Drah(1867-1922)

Scena w karczmie sygn.l.d.

olej, płótno dublowane, 100x74 cm

Estymacja: 7.500 - 9.500

11. Edward Dwurnik(ur.1943)

Krynica(2012) sygn.p.d.

akwarela, gwasz, papier, 25x46 cm

Estymacja: 2.200 - 3.000

12. Edward Dwurnik(ur.1943)

Zakopane ul. Piłsudskiego(2011) sygn.dat.p.d.

akwarela, tempera, papier, 46x55 cm

Estymacja: 3.000 - 4.000

13. Stanisław Fijałkowski(ur.1922)

Troistość kwadrata.psd sygn.p.d.

grafika komputerowa (1/3), 36x24.5 cm

Estymacja: 700 - 1.000

14. Wojciech Fleck(1903-1972)

Zabudowania (Pejzaż III) sygn.l.d.

olej, pilśnia, 25x34 cm

Estymacja: 1.900 - 2.500

15. Tadeusz Gronowski(1894-1990)

Akt tyłem(Niebieskie loki) sygn.p.d.

olej, sklejka, 128x73 cm

Estymacja: 13.000 - 15.000

16. Jerzy René Groszang(1929-2004)

Ulica nocą sygn.p.d.

akwarela, gwasz, papier     52x47.5 cm (w św.p-p)

Estymacja: 4.000 - 5.000

17. Eugeniusz Grotto-Ślepikowski(1903-1968)

Łódź na przystani(1963/65) sygn.dat.p.d.

olej, tektura, 49x59 cm

Estymacja: 1.500 - 2.000

18. Eugeniusz Grotto-Ślepikowski(1903-1968)

Niechorze(1959) sygn.dat.p.d.

olej, tektura, 34x44 cm

Estymacja: 1.100 - 1.400

19. Gerda Holm(1894-1981)

Martwa natura sygn.p.d.

olej, płótno, 66.5x58 cm

Estymacja: 2.300 - 2.700

20. Feliks Jabłczyński(1865-1928)

Łazienki sygn.l.d.

ceratoryt barwny, 19x23 cm

Estymacja: 1.000 - 1.500

21. Feliks Jabłczyński(1865-1928)

Studnia w Łazienkach sygn.l.d.

ceratoryt barwny, 25.5x17.9 cm

Estymacja: 1.000 - 1.500

22. Władysław Jarocki(1879-1965)

Młoda góralka sygn.p.d.

olej, tektura, 30x40 cm

Estymacja: 9.000 - 10.000

23. Franciszek Jaźwiecki(1900-1946)

Konary(„Teka autolitografii artystów legionistów,

wydana w dwudziestolecie zbrojnego czynu legionistów. 1914-1934”, Kraków, 1934) sygn.dat.p.d.

litografia, 22.5x29 cm

Estymacja: 320 - 450

24. Hans Klemke(1892-?)

Wielki piec(1920) sygn.p.d.dat.na płycie l.d

sucha igła, 18.6x12.3 cm

Estymacja: 130 - 180

25. Tadeusz Kokietek(1920-1982)

Dojeżdżacz(1978) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 50x62 cm

Estymacja: 8.500 - 12.000

26. Wiktor Korecki(1890-1980)

Pejzaż o zachodzie słońca sygn.p.d.

olej, płótno, 61x92 cm

Estymacja: 10.000 - 13.000

27. Tadeusz Korpal(1889-1977)

W oczekiwaniu(„Teka autolitografii artystów legionistów, wydana w dwudziestolecie zbrojnego czynu legionistów. 1914-1934”, Kraków, 1934) sygn.p.d.

litografia, 30x22.7 cm

Estymacja: 320 - 450

28. Wojciech Kossak(1857-1942)

Portret ułana sygn.p.d.

olej, tektura, 30.5x21.3 cm

Estymacja: 15.000 - 19.000

29. Wojciech Kossak(1857-1942)

Portret kobiety wiejskiej(1920) sygn.dat.p.d.

(opinia J.Oczko-Kozłowskiej)

akwarela, papier, 34.4x23.8 cm (w św.p-p)

Estymacja: 9.500 - 12.000

30. Władysław Krzyżanowski(1889-1973)

Widok miasteczka sygn.p.d.

olej, płótno, 29.5x39 cm

Estymacja: 5.000 - 6.500

31. Henryk Kuna(1879-1945)

Portret Wincentego Wodzinowskiego sygn.na podstawie

terakota, wys. 71 cm

Estymacja: 15.000 - 25.000

32. Zygmunt Kwiryński(ur.1949)

Wiosna sygn.p.d.

olej, płótno/pilśnia, 60x80 cm

Estymacja: 2.200 - 3.000

33. Benon Liberski(1926-1983)

Dziewczyna i róże sygn.l.d.

olej, płótno, 59.5x45 cm

Estymacja: 3.800 - 5.000

34. Tadeusz Malicki(1892-1943)

Zima(1934) sygn.dat.p.d.

drzeworyt, 11.4x14.7 cm

Estymacja: 130 - 180

35. Tadeusz Malicki(1892-1943)

Snopy sygn.p.d.

drzeworyt, 11.3x14.8 cm

Estymacja: 100 - 150

36. Karol Maszkowski(1868-1938)

Martwa natura z pomidorami i dzbanem(1915) sygn.dat.l.d.

olej, płótno, 38.5x104 cm

Estymacja: 14.000 - 18.000

37. Kazimierz Mikulski(1918-1998)

Spotkanie(1986) sygn.dat.na odwrociu

tusz, papier, 30x24 cm

Estymacja: 5.400 - 6.000

38. Jerzy Tadeusz Mróz(ur.1946)

Wiosenne roztopy(1982) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 60x81 cm

Estymacja: 3.000 - 3.500

39. Jerzy Nowosielski(1923-2011)

Portret mężczyzny(1946) sygn.dat. na odwrociu

olej, tektura, 35x27.5 cm

Estymacja: 20.000 - 30.000

40. Roman Opałka(1931-2011)

Ex Libris Centralnej Biblioteki Wojskowej(1963) nsygn.

cynkotypia, 3.8x3.8 cm

Estymacja: 350 -500

41. Józef Panfil(ur.1958)

Martwa natura z cebulami sygn.p.d.

olej, płótno, 18x24 cm

Estymacja: 2.000 - 3.000

42. Maciej Pauksztełło(ur.1975)

Zagroda pod lasem(2012) sygn.dat.l.d.

olej, płótno, 24x18 cm

Estymacja: 500 - 600

43. Wacław Pawliszak(1866-1905)

W haremie sygn.p.d.

olej, płótno, 66x49 cm

Estymacja: 20.000 - 25.000

44. Wilhelm Pech(pocz.XX w.)

Ratusz w Legnicy sygn.p.d.

akwaforta, 15x9.8 cm

Estymacja: 100 - 180

45. Kasper Pochwalski(1899-1971)

Z kaplicy cmentarnej(1958) sygn.dat.l.d.

olej, gwasz, tempera, papier, 32.8x24.5 cm

Estymacja: 2.300 - 3.000

46. Kazimierz Podsadecki(1904-1970)

Kopanie buraków(1955) sygn.dat.l.d.

tusz, papier, 35.5x49 cm

Estymacja: 570 - 650

47. Piotr Potworowski(1898-1962)

Żona z córką Anusią w ogrodzie sygn.p.d.

ołówek, akwarela, papier, 32x43.5 cm (w św.p-p)

Estymacja: 3.500 - 4.000

48. Stanisław Raczyński(1903-1982)

Zbójnicy sygn.p.d.

drzeworyt barwny, 16x12.8 cm

Estymacja: 350 - 450

49. Leszek Rózga(ur.1924)

Dedal z cyklu „Karuzele” (1971) sygn.dat.p.d.

sucha igła (e.a.), 21.8x24.8 cm

Estymacja: 1.500 - 2.500

50. Leszek Rózga(ur.1924)

Duet z cyklu „Karuzele” (1971) sygn.dat.p.d.

sucha igła (e.a.), 24.8x21.3 cm

Estymacja: 1.500 - 2.500

51. Tadeusz Rutkowski(1906-1981)

Cerkiew sygn.l.d.

tusz, gwasz, papier, 29.5x20.8 cm

Estymacja: 800 - 1.000

52. Andrzej A. Sadowski(ur.1946)

Wenecja(1993) sygn.dat.p.d.

akryl, płótno, 50x73 cm

Estymacja: 8.000 - 10.000

53. Czesław Sadowski(1902-1959)

Kwiaty w wazonie sygn.l.d.

olej, płótno, 90x60 cm

Estymacja: 3.800 - 4.500

54. Tadeusz Sprusiak(1907-1985)

Oczekiwanie sygn.p.d.

akryl, płótno, 60x70 cm

Estymacja: 1.900 - 2.700

55. Tadeusz Sprusiak(1907-1985)

Zarabie sygn.p.d.

olej, płótno, 40x70 cm

Estymacja: 1.600 - 1.900

56. Tadeusz Sprusiak(1907-1985)

Nad zatoką sygn.p.d.

olej, płótno, 40x60 cm

Estymacja: 1.300 - 1.500

57. Jan Stępień(1895-1976)

Wyścigi konne(1940) sygn.dat.l.d.

ołówek, papier, 42x62 cm

Estymacja: 3.800 - 4.500

58. Jan Marcin Szancer(1902-1973)

Żabi król sygn.p.d.

tusz, akwarela, papier, 20x28.2 cm

Estymacja: 1.300 - 1.500

59. Jan Marcin Szancer(1902-1973)

Jeże sygn.p.d.

Estymacja: 1.300 - 1.500

60. Jan Marcin Szancer(1902-1973)

Projekt kostiumu do baletu „Pan Twardowski” sygn.p.d.

ołówek, akwarela, papier, 32.5x22 cm

Estymacja: 650 - 800

61. Marian Szczerbiński(1899-1981)

Zima sygn.p.d.

akwarela, papier, 18.3x34.8 cm

Estymacja: 2.200 - 2.700

62. Jan Tarasin(1926-2009)

Dwie strefy(2008) sygn.dat.p.d.

serigrafia (e.a.), 72.5x52 cm

Estymacja: 3.500 - 5.000

63. Marian Turwid(1905-1987)

Dziewczynka w stroju ludowym(1928) sygn.dat.p.g.

pastel, papier, 31.5x23.5 cm

Estymacja: 2.500 - 3.000

64. Ludwik Tyrowicz(1901-1958)

Przy stole(1932) sygn.dat.na kam.p.d.

litografia, 21x16.5 cm

Estymacja: 250 - 350

65. Teresa Tyszkiewicz(1906-1992)

Kwiaty(1984) sygn.dat.śr.d.

akwarela, gwasz, papier, 66x56 cm (w św.p-p)

Estymacja: 2.700 - 4.000

66. Emil Ukleja(1902-1975)

Modlący się Żydzi sygn.śr.d.

tusz, gwasz, papier, 34x33 cm

Estymacja: 1.500 - 1.800

67. Emil Ukleja?(1902-1975)

Grajkowie uliczni nsygn.

tusz,gwasz, papier, 29x21.5 cm (w św.p-p)

Estymacja: 250 - 400

68. Bolesław Utkin(1913-1993)

Kompozycja z kołem sygn.l.d.

technika własna, pilśnia, 63x61 cm

Estymacja: 6.000 - 7.000

69. Bolesław Utkin(1913-1993)

Kompozycja z półkolami sygn.p.d.

technika własna, pilśnia, 60x50.5 cm

Estymacja: 5.500 - 6.500

70. Józef Wasiołek(1921-2008)

Radomsko sygn.l.d.

olej, płótno, 48.5x55 cm

Estymacja: 3.000 - 4.000

Kwiaty-Peonie sygn.l.d.

akryl, płótno, 48x63 cm

Estymacja: 2.900 - 3.800

72. Józef Wasiołek(1921-2008)

Słoneczniki sygn.l.d.

olej, płótno, 62x46 cm

Estymacja: 2.500 - 3.000

73. Tadeusz Waśkowski(1883-1966)

Solski -„Dramat Kaliny” Kaweckiego sygn.l.d.

ołówek,  papier, 47x39 cm

Estymacja: 320 - 450

74. Tadeusz Waśkowski(1883-1966)

Portret aktora Leona Wyrwicza w kapeluszu(na odwrociu Portret kobiety) sygn.p.d.

ołówek, akwarela, papier, 37.5x27.5 (w św.p-p)

Estymacja: 570 - 650

75. Tadeusz Waśkowski(1883-1966)

Portret Leona Wyrwicza sygn.p.d.

ołówek, akwarela, papier, 35x28 cm

Estymacja: 570 - 650

76. Wojciech Weiss(1875-1950)

Staw w Zebrzydowicach(1908) sygn.p.d.

ołówek, papier, 22x30 cm

Estymacja: 1.800 - 2.500

77. Edmund Winkler(1884-1978)

Kraków. Kościół Mariacki sygn.p.d.

akwaforta, 26.5x17 cm

Estymacja: 320 - 450

78. Antoni Wippel(1882-1969)

Capri sygn.p.d.

olej, płótno, 40x50cm

Estymacja: 5.000 - 6.000

79. Wincenty Wodzinowski(1866-1940)

Na pozycji(„Teka autolitografii artystów legionistów, wydana w dwudziestolecie zbrojnego czynu legionistów. 1914-1934”, Kraków, 1934) sygn.na kam.p.d.

litografia, 22x30.5 cm

Estymacja: 320 - 450

80. Wiktor Zin(1925-2007)

Nokturn(1975) sygn.dat.p.d.

pastel, papier, 33x48 cm

Estymacja: 4.300 - 4.900

81. A.N.

Chłop w sukmanie(1897) sygn.monogramem ZP,dat.l.d.

akwarela, papier, 35x21 cm (w św.p-p)

Estymacja: 2.500 - 2.900

82. A.N.(XX w.)

Okręty na wzburzonym morzu sygn.monogramem JB

olej, płótno/tektura, 45x74 cm

Estymacja: 1.500 - 1.900

83. A.N.(XX w.)

Kwiaty w wazonie nsygn.

olej, płótno, 32x22 cm

Estymacja: 900 - 1.200

84. A.N.(XX w.)

Chłopcy bawiący się klockami nsygn.

olej, płótno, 73.5x73.5 cm

Estymacja: 1.500 - 2.500

85. A.N.(Polska, l.30.XX w.)

Żniwiarka sygn.Anri

drewno, wys.24 cm

Estymacja: 500 - 800

86. A.N.

Dwie matryce miedziorytnicze:

Matka Boska Dobrej Rady i Matka Boża - Pocieszycielka strapionych sygn.

płyta miedziana, 16.5x10.5, 18x11.2 cm

Estymacja: 950 - 1.400

87. Cukiernica art-deco w kształcie walca

(Polska, l.30.XX w.)

srebro pr. 800, 191.6 g

Estymacja: 2.300 - 3.000

88. Cukiernica art-deco w kształcie walca

(Polska, l.30.XX w.)

srebro pr. 800, 191.6 g

Estymacja: 1.900 - 2.400

89. Dzbanek do lemoniady z termosem na lód

(Niemcy, I ćwierć XX w.) sygn.nieczytelnie

stop metali, srebrzony, szkło, trawione, szlifowane,

matowione, wys.28 cm

Estymacja: 800 - 950

90. Figurka grającego pasterza(Węgry, l.30.XX w.) nsygn.

porcelana biała,  dł.22, wys.18 cm

Estymacja: 380 - 450

91. Figurka kobiety w peniuarze(Niemcy, l.30.XX w.) sygn.Rudolstadt-Volkstedt

porcelana, malatura podszkliwna, natrysk, złocenia, wys.20 cm

Estymacja: 750 - 1.000

92.  Łyżeczki do mokki dla 6 osób

(Anglia, I połowa XX w.) sygn.EPNS [Sheffield]

stop niklu, srebrzony

Estymacja: 320 - 390

93. Łyżki - para(Polska, II połowa XIX w.) sygn.L.Jarosław      srebro 12 łutowe, 131.7 g

Estymacja: 650 - 750

94. Menora(Polska, pocz.XX w.) nsygn.

mosiądz, wys.39 cm

Estymacja: 2.000 - 2.500

95. Naczynia do kawioru-6 szt.(Niemcy, k.XIX w.)

srebro pr. 800, 202.9 g, szkło

Estymacja: 1.000 - 1.300

96. Paterka w kształcie trójliścia

(Anglia, I połowa XX w.) sygn.Walker&Hall-Sheffield

stop niklu, srebrzony, śr.24 cm

Estymacja: 750 - 900

97. Patera neobarokowa w kształcie kosza

(Anglia, I połowa XX w.) nsygn.

stop metali, srebrzony,szkło, śr.19cm

Estymacja: 750 - 900

98. Podstawki pod książki z figurkami słoni

(Polska, I ćwierć XX w.) nsygn.

granit, cynkal brązowiony, wys.12, dł.17.5 cm

Estymacja: 800 -1.000

99. Puchar secesyjny(Niemcy, XIX/XX w.)

sygn.J.P.Kayser Sohn Leucondie Metallwarenfabrik [wg proj.Hugo Levena 1874-1956]

stop cynowy, odlew, wys.19.5 cm

Estymacja: 800 - 950

100. Puchar-Römer(Dolny Śląsk, I ćwierć XX w.)

nsygn.(Josephinehutte)

szkło, emalie, złocenia, wys.18 cm

Estymacja: 1.000 - 1.300

101. Sztućce środka stołu do sałaty w stylu neorenesansowym

(Francja, I ćwierć XX w.)

srebro pr. 800, róg

Estymacja: 500 - 600

102. Sztućce dla 6 osób: widelce, łyżki, noże, łyżeczki do herbaty i mokki(ZSRR, l.70/80.XX w.)

srebro pr. 875, 905.5 g

Estymacja: 3.800 - 4.500

103. Świeczniki-para(Niemcy?, II połowa  XIX w.)

srebro niskiej próby, 2.809.7 g, wys.44 cm

Estymacja: 6.000 - 8.000

104. Talerz dekoracyjny

(Niemcy, l.10.XX w.) sygn.Villeroy & Boch

majolika, dekoracja reliefowa z motywem konwalii, śr.30.5 cm

Estymacja: 320 - 400

105.  Widelczyki do tortu dla 6 osób

stop niklu, srebrzony

Estymacja: 320 - 390

106. Żardiniera secesyjna z motywem bluszczu

(Niemcy, l.10.XX w.) sygn.WMF

stop cyny, szkło

Estymacja: 2.000 - 2.500