162 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

162 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

niedziela, 9 czerwca 2013 r., godz. 12:00

1. Abraham Behrman(1876-1942)

Nubijczyk sygn.p.d.

olej, tektura, 40x32 cm

Estymacja: 13.000 -18.000

2. Jan Bohuszewicz(1878-1935)

Pejzaż ze stawem sygn.p.d.

olej, tektura, 31x20 cm (w św.p-p)

Estymacja: 2.500 - 3.500

3. Izaak Dobrynski(1891-1973)

Przed domem sygn.l.d.

olej, tektura, 20x15.5 cm

Estymacja: 2.300 - 3.000

4. Edward Dwurnik(ur.1943)

Czerwone tulipany(2013) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 55x46 cm

Estymacja: 3.500 - 4.000

5. Edward Dwurnik(ur.1943)

akwarela, tempera, papier, 40.5x30.5 cm

Estymacja: 1.700 - 2.500

6. Edward Dwurnik(ur.1943)

Wilanów(2012) sygn.dat.p.d.

akwarela, tempera, papier, 46x55 cm

Estymacja: 2.800 - 3.500

7. Richard Earlom(1743-1822)

wg Henry Fuseli(1741-1825)

Król Lear. Akt I, Scena I(1792) sygn.na płycie p.d.dat.śr.d.

akwaforta, 50x63 cm

Estymacja: 1.200 - 1.500

8. Julian Fałat(1853-1929)

Zabudowania w Bystrej(1921) sygn.dat.p.d.

akwarela, papier, 39.5x59 cm

Estymacja: 16.500 - 20.000

9. Feliński(XX w.)

Młoda wieśniaczka sygn.l.d.

pastel, papier, 44x35 cm

Estymacja: 1.000 - 1.500

10. Stanisław Fijałkowski(ur.1922)

Droga koło szubienicy(1958) sygn.dat.na odwrociu

olej, płótno, 46x33 cm

Estymacja: 33.000 - 40.000

11. Stanisław Fijałkowski(ur.1922)

Zupełnie nowa autostrada IX(2008) sygn.dat.na odwrociu

akryl, płótno    100x100 cm

Estymacja: 50.000 - 65.000

12. Wiesław Garboliński(ur.1927)

Pejzaż miejski sygn.l.d.

olej, płótno, 55x74.5 cm

Estymacja: 6.300 - 7.500

13. Stanisław Górski(1887-1955)

Góral z fajką sygn.p.d.

pastel, papier, 49.5x35 cm

Estymacja: 4.600 - 5.800

14. Tadeusz Gronowski(1894-1990)

Projekt scenografii sygn.p.d.

tusz, gwasz, papier, 28x22.5 cm

Estymacja: 1.500 - 1.900

15. Jan K.Gumowski(1883-1946)

Baszta Stolarska(1926, z teki „Widoki Krakowa”) sygn.na kam.l.d.

litografia, 36x25.5 cm

Estymacja: 380 - 450

16. Jan K.Gumowski(1883-1946)

Biblioteka Jagiellońska(1926, z teki „Widoki Krakowa”) sygn.na kam.p.d.

litografia  29x25.8 cm

Estymacja: 380 - 450

17. Utagawa Hiroshige II(1826-1869)

Tokaido. Most w Yoshida sygn.na klocku l.d.

drzeworyt barwny, 36.5x24.5 cm

Estymacja: 1.500 - 2.000

18. Józef Horyd(1898-1939)

Pejzaż sygn.p.d.

olej, tektura, 16.5x24 cm

Estymacja: 1.900 - 2.500

20. Zygmunt Kaczówka(1915-1996)

Po polowaniu sygn.p.d.

olej, płótno, 57x81.5 cm

Estymacja: 4.000 - 5.500

21. Jerzy Kałucki(ur.1931)

Luiza(1998) sygn.dat. na odwrociu

olej, płótno, 141x120 cm

Estymacja: 38.000 - 48.000

22. Tadeusz Kantor(1915-1990)

Kompozycja abstrakcyjna(koniec lat 40.) sygn.p.d.

akwarela, papier, 24.5x41 cm

Estymacja: 8.500 - 9.500

23. Janusz Karwacki(ur.1940)

Erotyk z bykiem(1982) sygn.dat.p.d.

akwatinta, 14.1x12.8 cm

Estymacja: 600 - 800

24. Tsukioka Kogyo(1869-1927)

Kowal. Scena z teatru nō(1897, z cyklu „Nogaku Zue”)

sygn.na klocku p.g.

drzeworyt barwny, 24.3x36 cm

Estymacja: 1.000 - 1.500

25. Tsukioka Kogyo(1869-1927)

Scena z teatru nō(1897, z cyklu „Nogaku Zue”)

sygn.na klocku l.d.

drzeworyt barwny, 24.2x36.4 cm

Estymacja: 1.000 - 1.500

26. Helena Konopacka(1889-1976)

Pejzaż sygn.p.d.

linoryt barwny, 24.3x18 cm

Estymacja: 200 - 300

27. Zygmunt Król(1899-1983)

Barak oświęcimski(1979) sygn.dat.na odwrociu

olej, płótno, 80x63 cm

Estymacja: 1.700 - 2.500

28. Julian Krupski(1871-1954)

Fragment ogrodu oo. kapucynów w Krośnie(1922) sygn.dat.l.d.

olej, tektura, 34x45.5 cm

Estymacja: 1.900 - 2.800

29. Nikifor Krynicki(1895-1968)

Cerkiew pieczęć autorska na odwrociu

kredka, papier, 20.7x14.8 cm

Estymacja: 3.000 - 3.500

30. Stanisław Krzyształowski(1903-1990)

Pejzaż wiejski(1947) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 60x72 cm

Estymacja: 3.000 - 3.500

31. Utagawa Kunisada(1786-1865)

Z serii Opowieść o księciu Genji sygn.na klocku p.d.

drzeworyt barwny, 25.3x36.7 cm

Estymacja: 1.500 - 2.000

32. Utagawa Kunisada II(1823-1880)

Opowieść o księciu Genji sygn.na klocku p.d.

drzeworyt barwny, 36.7x24.5 cm

Estymacja: 1.500 - 2.000

33. Lech Kunka(1920-1978)

Senegalski motyl(1977) sygn.dat.l.d.

olej, płótno, 102x132 cm

Estymacja: 11.500 - 15.000

34. Lech Kunka(1920-1978)

Pole kapusty(ok.1946) sygn.dat.na odwrociu

olej, tektura, 27x35 cm

Estymacja: 3.800 - 4.800

35. Zygmunt Landau(1898-1962)

Portret Stefana Tymowskiego sygn.l.g. (dedykacja)

olej, płótno, 80x66  cm

Estymacja: 5.000 - 7.000

36. Francis Legat(1755-1809)

wg James Barry(1741-1806)

Król Lear. Akt V, Scena III(1792)  sygn.na płycie p.d.dat.śr.d.

akwaforta, 50x63.6 cm

Estymacja: 1.200 - 1.500

37. Leopold Lewicki(1906-1973)

W polu sygn.p.d.

akwaforta, 10x10 cm

Estymacja: 900 - 1.200

38. Leopold Lewicki(1906-1973)

Przed oknem sygn.p.d.

linoryt, 21.5x9.8 cm

Estymacja: 900 - 1.200

39. Józef Mehoffer(1869-1946)

Szkice - 3 rys.: studia do Piłata (stacje krzyżowe w kościele franciszkanów w Krakowie), studium ręki w historycznym kostiumie, martwa natura, prace opatrzone autorskimi dopiskami

węgiel, papier, każda praca: 46x29 (w świetle oprawy), całość: 69x96 cm

Estymacja: 12.500 - 15.000

40. Christo Stefanoff-Mendoly(1898-1966)

Łodzie sygn.p.g.

olej, sklejka, 49x34.5 cm

Estymacja: 3.800 - 4.800

41. Menta(XX w.)

L'aubaine sygn.l.d.

olej, płótno, 65x50 cm

Estymacja: 9.000 - 12.000

42. Marek Paluch(ur.1954)

Papryka zielona(1997) sygn.p.d.dat.na odwrociu

olej, płótno, 73x92 cm

Estymacja: 3.800 - 5.000

43. Józef Panfil(ur.1958)

Widok z okna pracowni sygn.p.d.

olej, płótno, 61x41 cm

Estymacja: 4.800 - 5.000

44. Józef Panfil(ur.1958)

Kirkut sygn.l.d.

olej, płótno, 28.5x41 cm

Estymacja: 3.800 - 4.500

45. Zenobiusz Poduszko(1887-1963)

Pejzaż sygn.p.d.

olej, sklejka, 32.5x53 cm

Estymacja: 2.500 - 3.500

46. Stanisław Raczyński(1903-1982)

Teka „Kraków. 10 drzeworytów” sygn.p.d.

drzeworyt, ok.21x16 cm

Estymacja: 1.500 - 2.000

47. Jan Rembowski(1879-1923)

Rozmarzona(1917) sygn.dat.p.g.

pastel, papier, 62x48 cm

Estymacja: 3.000 - 4.000

48. Karol Rogalski(1878-?)

Akt siedzący(1899) sygn.dat.l.d.

kredka, papier, 62x47.5 cm

Estymacja: 1.500 - 2.500

49. Luigi Rossini(1790-1857)

Widok Świątyni Fortuny(1822) sygn.na płycie l.d.dat.p.d.

akwaforta, 40x55  cm

Estymacja: 650 - 900

50. Bronisława Rychter-Janowska(1872-1953)

Martwa natura sygn.l.d.

olej, tektura, 23.5x33.6 cm

Estymacja: 5.000 - 7.000

51. Tadeusz Sprusiak(1907-1985)

Martwa natura z chochlą sygn.na odwrociu

olej, płótno, 61x49.5 cm

Estymacja: 2.500 - 3.500

52. Władysław Stapiński(1897-1943)

Dolina Chochołowska(1925) sygn.dat.p.d.

olej, tektura, 34.5x49.5 cm

Estymacja: 2.500 - 3.500

53. Jan Marcin Szancer(1902-1973)

Kazimiera Plucińska sygn.p.d.

ołówek, papier, 32x23.5 cm (w św.p-p)

Estymacja: 1.300 - 1.900

54. Marian Szczerbiński(1899-1981)

Kraków(1930) sygn.dat.p.d.

akwarela, papier, 35x50 cm

Estymacja: 3.200 - 4.000

55. Henryk Szczygliński(1881-1944)

Pejzaż podgórski sygn.p.d.

gwasz, tektura, 29.5x39 cm (w św.p-p)

Estymacja: 6.300 - 8.000

56. Helena Tchórzewska(1939-1998)

Moje ogrody(1988) sygn.dat.śr.d.

olej, płótno, 100x85 cm

Estymacja: 4.600 - 6.000

57. Helena Tchórzewska(1939-1998)

Moje ogrody(1986) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 75x25.5 cm

Estymacja: 1.200 - 1.800

58. Emil Ukleja(1902-1975)

Las nsygn.

technika mieszana, papier, 78x59 cm

Estymacja: 2.500 - 3.500

59. Antoni Uniechowski(1903-1976)

Jeźdźcy sygn.p.d.

tusz, akwarela, papier, 20.8x29.5 cm

Estymacja: 1.300 - 1.900

60. Theodor Urtnowski(1881-1963)

Żuraw Gdański sygn.na kam.p.d.

litografia barwna, 17x27 cm

Estymacja: 750 - 900

61. Bolesław Utkin(1913-1993)

Kompozycja sygn.l.d.

technika własna, pilśnia, 39x28.5 cm

Estymacja: 2.500 - 3.500

62. Eugeniusz Waniek(1906-2009)

Kwiaty w wazonie(1986) sygn.dat.p.d.

akwarela, papier, 27x19.5 cm

Estymacja: 1.000 - 1.500

63. Eugeniusz Waniek(1906-2009)

Falicon(1974) sygn.dat.l.d.

flamaster, papier, 23x30 cm

Estymacja: 1.000 - 1.500

64. Józef Wasiołek(1921-2008)

Kazimierz Dolny sygn.l.d.

olej, płótno, 50x63 cm

Estymacja: 3.600 - 5.000

65. Józef Wasiołek(1921-2008)

Na plaży sygn.p.d.

olej, pilśnia, 29.5x37 cm

Estymacja: 2.000 - 3.500

66. S.Werner(XX w.)

Czaple nad rozlewiskiem sygn.p.d.

olej, tektura, 37.5x52 cm

Estymacja: 1.000 - 1.500

67. Feliks Michał Wygrzywalski(1875-1944)

Portret kobiety sygn.p.d.

pastel, papier, 72x52 cm

Estymacja: 5.600 - 7.000

68. Teodor Ziomek(1874-1937)

Roztopy sygn.p.d.

akwarela, papier, 40x52 cm

Estymacja: 2.800 - 3.500

69. Władysław Zych(1900-1964)

Plaża i chmury sygn.p.d.

olej, tektura, 49.5x34.5 cm

Estymacja: 2.000 - 3.000

70. Stanisław Żukowski(1911-1983)

Połów sygn.p.d.

drzeworyt, 24x31 cm

Estymacja: 400 - 500

71. A.N.

Wieża kościoła(1938) sygn.nieczytelnie, dat.p.d.

akwarela, papier, 38x29.5 cm

Estymacja: 650 - 800

72. A.N.(XVIII/XIX w.)

Pejzaż arkadyjski nsygn.

olej, płótno, 32.5x41.5 cm

Estymacja: 10.000 - 15.000

73. A.N.(XVIII/XIX w.)

Pejzaż arkadyjski nsygn.

olej, płótno, 32.5x41.5 cm

Estymacja: 3.800 - 4.800

74. A.N.

Scena pasterska(1868) sygn.nieczytelnie dat.p.d.

akwarela, papier, 5x8 cm

Estymacja: 250 - 350

75. Dzbanek do lemoniady art deco

(Niemcy, l.30.XX w.) nsygn.

stop metalu, niklowany, szkło trawione, wewnętrzny termos na lód, wys.37 cm

Estymacja: 750 - 1.000

76. Dzbanek do wina w stylu art deco

(Niemcy, l.30.XX w.)

sygn.Pracownia złotnicza J.Berger

srebro pr.800, szkło trawione, szlifowane, grawerowane, na pokrywie grawerowany herb, wys.26 cm

Estymacja: 1.500 - 2.000

77.  Dzbanek do wina neorenesansowy

(Anglia, I połowa XX w.) sygn.Shefield-EPNS

stop metali, niklowany, szkło lane, formowane, wys.28 cm

Estymacja: 250 - 400

78. Gerydon z neorenesansową wazą

(Włochy, II połowa XX w.) sygn.Doccia

majolika, szkliwo natryskowe, złocenia, podstawa wys.79, waza wys.44 cm

Estymacja: 5.000 - 7.000

79. Lampka chanukowa

(Polska, I połowa XX w.) nsygn.

mosiądz, odlew, repusowany, wys.15, dł.18.5 cm

Estymacja: 1.300 - 1.800

80. Lampka nocna z zegarem art deco

(Polska lub Niemcy, l.30.XX w.) [Zegar]sygn.Mofem

stop metali niklowany, alabaster, szkło, wys.28 cm

Estymacja: 1.250 - 1.800

81. Menage do przypraw w stylu neoklasycystycznym

(Niemcy, I ćwierć XX w.) sygn.WMF

stop metali, srebrzony, szkło formowane, trawione, szlifowane, wys. 29, dł.29.5 cm

Estymacja: 850 - 1.000

82. Patera neobarokowa

(Niemcy, I ćwierć XX w.) nsygn.

srebro pr.700, 422 g, szkło prasowane, szlifowane, wys.33, śr.24 cm

Estymacja: 1.250 - 1.800

83. Patera secesyjna

(Austro-Węgry, I ćwierć XX w.) nsygn.

szkło opalizujące, podstawa-mosiądz patynowany, odlew repusowany z motywem szyszek, wys.14.5, śr.25 cm

Estymacja: 1.500 - 1.900

84. Paterka(Niemcy, l.30.XX w.) nsygn.

szkło trawione, szlifowane, grawerowane, okucie-srebro pr.800, śr.18 cm

Estymacja: 650 - 900

85. Podstawki pod książki z motywem putt

marmur, stop metali, odlew, wys.13 cm

Estymacja: 1.000 - 1.500

86. Pucharki dla 6 osób

(Rosja, I połowa XX w.) nsygn.

srebro pr.875, czarna emalia-dekoracja kwiatowa

Estymacja: 1.900 - 2.500

87. Szczypce do cukru

(Francja lub Belgia, I ćwierć XX w.) sygn.nieczytelnie

srebro pr.800, grawerowana dekoracja kwiatowa oraz monogram wiązany AS.

Estymacja: 450 - 600

88. Sztućce do ryb dla 6 osób

(Anglia, l.80.XX w.) sygn.Shefield-EPNS

stop metali, niklowany, grawerowany

Estymacja: 300 - 500

89. Talerz do zupy(Polska, I ćwierć XIX) sygn.Korzec

porcelana biała, malatura naszkliwna z motywami kwiatowymi, ślady po konserwacji, widoczne pęknięcie, śr.23 cm

Estymacja: 1.900 - 2.500

90. Bransoletka(Turcja, II połowa XX w.)

złoto 10 K, drobne diamenty, 5.8 g

Estymacja: 2.100 - 2.800

91. Brosza w kształcie pająka(Polska, I połowa XX w.)

srebro pr.800, repusowane, grawerowane, 8.6 g

Estymacja: 250 - 350

92. Brosza neorenesansowa(Rosja, XIX/XX w.)

złoto 56 złotników, koral, 8.4 g

Estymacja: 3.000 - 3.500

93. Brosza w kształcie splecionych gałązek

(Polska, pocz.XX w.)

złoto 14 K, srebro pr.800, rozety diamentowe 1.62 ct.,13.1 g

Estymacja: 4.000 - 5.000

94. Garnitur: pierścionek, kolczyki, wisiorek

(Rosja-Moskwa, l.10.XX w.)

złoto 56 złotników, koral, 54 rozety diamentowe 1.5 ct. I-J/VS-P1, 9.4 g

Estymacja: 10.000 - 13.000

95. Pierścionek art deco(Polska, l.20/30.XX w.)

złoto 14 K, srebro pr. 800, brylant 0.3 ct. H/VS2, 2 g

Estymacja: 4.000 - 4.700

96. Pierścionek art deco(Polska, l.30.XX w.)

srebro pr.800, brylant 0.3 ct. H/VS2, 2.4 g

Estymacja: 5.000 - 6.000