163 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

163 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

niedziela, 22 września 2013 r., godz. 12:00

1. Julian Ajdukiewicz(1883-?)

Portret kobiety(1940) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 70x54 cm

Estymacja: 2.500 - 3.500,-

2. Karl Vilhelm Anstensen(1913-2002)

Pejzaż norweski(1975) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 66x96 cm

Estymacja: 1.300 - 2.200,-

3. Jerzy Bieżanowski(1912-?)

Zamek sygn.p.d.

akwatinta, 10.2x13.8 cm

Estymacja: 250 - 350,-

4. Władysław Bończa-Rutkowski(1841-1905)

Portret chłopa w zimowym pejzażu(1897) sygn.dat.l.d.

olej, płótno/tektura, 28x24 cm

Estymacja: 1.900 - 2.800,-

5. Stanisław Byrski(1911-1966)

Martwa natura z czajnikiem(1955)

nsygn.na odwrociu nalepki wystawowe

olej, płótno, 58x71.5 cm

Estymacja: 1.900 - 2.700,-

6. Marc Chagall(1887-1985)

Wioska(„Derrière le Miroir” no. 225, 1977) nsygn.(kat.Mourlota # 917)

litografia barwna, 30x41 cm

Estymacja: 2.500 - 3.000,-

7. Bronisław Chromy(ur.1925)

Chart sygn.

brąz patynowany, 33x27x7 cm

Estymacja: 2.600 - 3.500,-

8. Longin Dobrzyński(ur.1926)

Brzeg morza sygn.p.d.

olej, pilśnia, 50x70 cm

Estymacja: 3.200 - 4.000,-

9. Stefania Dretler-Flin(1909-1994)

Woda sodowa nsygn.

drzeworyt, 15x20.3 cm

Estymacja: 320 - 450,-

10. Edward Dwurnik(ur.1943)

Nowy Targ(2012) sygn.dat.p.d.

akryl, płótno, 46x55 cm

Estymacja: 5.000 - 6.000,-

11. Edward Dwurnik(ur.1943)

Ulica z cyklu „Kraków”(1970) sygn.dat.p.d.

tusz, papier, 29.5x42 cm

Estymacja: 1.900 -2.500,-

12. Edward Dwurnik(ur.1943)

Weekend w Krakowie z cyklu „Kraków”(1968) sygn.p.g.pieczęcią

ołówek, papier, 29.5x42 cm

Estymacja: 1.900 - 2.500,-

13. Stanisław Fijałkowski(ur.1922)

12.IX.2012(2012) sygn.dat.na odwrociu

akryl, węgiel, płótno, 100x81 cm

Estymacja: 75.000 - 90.000,-

14. Stefan Filipkiewicz(1879-1944)

Pejzaż górski sygn.p.d.

akwarela, papier/tektura, 31.5x46 cm (w św.p-p)

Estymacja: 3.200 - 3.900,-

15. Anatolij Nikiforovich Fomin(ur.1925)

Pejzaż sygn.p.d.

olej, tektura, 49x69.5 cm

Estymacja: 2.300 - 3.200,-

16. Stanisław Gałek(1876-1961)

Morskie Oko(1939) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 60x70 cm

Estymacja: 10.000 - 13.000,-

17. Wiesław Garboliński(ur.1927)

Pejzaż łódzki sygn.l.d.

olej, płótno, 56x76 cm

Estymacja: 5.000 - 7.000,-

18. Zygmunt Glinicki(1898-1940)

Martwa natura z cytryną(1924) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 93.5x68 cm

Estymacja: 12.500 - 16.000,-

19. Stanisław Górski(1887-1955)

Dziewczyna w chuście sygn.p.d.

pastel, papier, 49.5x35 cm

Estymacja: 3.800 - 5.000,-

20. Jerzy René Groszang(1929-2004)

Pejzaż(1979) sygn.dat.p.d.

akwarela, gwasz, papier, 29x57 cm (w św.p-p)

Estymacja: 2.900 - 3.900,-

21. Wlastimil Hofman(1881-1970)

Portret żony artysty Ady(1926) sygn.dat.l.d.

olej, płótno, 24.5x48 cm

Estymacja: 25.000 - 29.000,-

22. Wlastimil Hofman(1881-1970)

Portret mężczyzny(1965) sygn.dat.l.g.(dedykacja na odwrociu)

olej, pilśnia, 37x34 cm

Estymacja: 3.200 -4.500,-

23. Marian Jaeschke(1904-1980)

Czytająca(1946) sygn.dat.p.d.

tusz, papier, 25.5x39.2 cm

Estymacja: 800 -1.200,-

24. Jewgienij Aleksandrowicz Karcyganow(ur.1932)

Brzeg morza sygn.l.d.

akwarela, papier, 58.2x74.5 cm

Estymacja: 2.500 - 3.500,-

25. Antoni Kierpal(1898-1960)

Rybacy przy kutrze(1952) sygn.p.d.dat.na odwrociu

olej, tektura, 39.5x59.5 cm

Estymacja: 1.900 - 2.500,-

26. Antoni Kierpal(1898-1960)

Łódź na wzburzonym morzu sygn.p.d.

olej, płótno, 60x40 cm

Estymacja: 1.900 - 2.500,-

27. Jan Kneels(XIX w.)

Rozmowa z myśliwym sygn.p.śr.

olej, deska, 52x40.5 cm

Estymacja: 32.000 - 40.000,-

28. A. Koitsch(XIX/XX w.)

Martwa natura z owocami(1916) sygn.dat.l.d.

akwarela, papier/tektura, 54.2x29.2 cm

Estymacja: 1.500 - 2.000,-

29. A. Koitsch(XIX/XX w.)

Margaretki w błękitnym dzbanie-pocztówka(1915) sygn.dat.l.d.

akwarela, papier, 9x14 cm

Estymacja: 70 -120,-

30. Jerzy Kossak(1886-1955)

Napad wilków(1939) sygn.dat.l.d.

olej, tektura, 49.5x70 cm

Estymacja: 15.000 - 18.000,-

31. Jerzy Kossak(1886-1955)

Zwiad ułański(1923) sygn.dat.l.d.

olej, tektura, 35.5x50.5 cm

Estymacja: 8.000 - 12.000,-

32. Wojciech Kossak wg(1856-1942)

Chorągiew pancerna(1903) sygn.dat.na płycie l.d.

heliograwiura, 35.3x61.2 cm

Estymacja: 560 - 800,-

33. Janusz Kotarbiński(1890-1940)

Syrena sygn.l.d.

olej, tektura, 68x98 cm

Estymacja: 6.300 - 8.000,-

34. Helena [Lena] Kowalewicz(1924-1989)

Głowa sygn.l.d.

monotypia, papier, 62x48 cm

Estymacja: 1.800 - 2.500,-

35. Helena [Lena] Kowalewicz(1924-1989)

Głowa sygn.śr.d.

tusz, papier, 42x29.8 cm

Estymacja: 1.300 - 1.800,-

36. Helena [Lena] Kowalewicz(1924-1989)

Kompozycja sygn.p.d.

tusz, papier, 21x29.5 cm

Estymacja: 1.300 -1.800,-

37. Stanisława Maria Kraszewska-Kaniowa(XIX/XX w.)

Portret dziewczynki sygn.p.g.

olej, płótno, 46x55 cm

Estymacja: 2.500 - 3.500,-

38. Andrzej Kreutz-Majewski(1936-2011)

Hekate sygn.p.d.

gwasz, tusz, karton, 62x46 cm (w św.p-p)

Estymacja: 2.500 - 3.500,-

39. Władysław Krzyżanowski(1889-1973)

Chata nad jeziorem nsygn.

olej, płótno dublowane, 31x47 cm

Estymacja: 3.200 - 4.000,-

40. Lech Kunka(1920-1978)

Kompozycja(1971) sygn.dat.p.d.

technika własna, sklejka, 66.5x59.5 cm

Estymacja: 6.500 - 8.000,-

41. Krzysztof Kurzątkowski(1925-1989)

Kompozycja sygn.p.g.

technika własna, płótno, 75.5x75.5 cm

Estymacja: 6.200 - 7.800,-

42. Jan Lebenstein(1930-1999)

Postać mężczyzny sygn.p.d.

tusz, akwarela, papier milimetrowy, 28x20 cm (w św.p-p)

Estymacja: 4.400 - 6.000,-

43. Jan Lebenstein(1924-1989)

Postać kobiety sygn.p.d.

Estymacja: 4.400 - 6.000,-

44. Zygmunt(Sigmund) Litwin(1867-?)

Portret mężczyzny(1892) sygn.dat.l.d.

olej, płótno dublowane, 48x32.5 cm

Estymacja: 5.000 - 8.000,-

45. Maria Łapińska(ur.1928)

Korzenie III sygn. i opisany na odwrociu

olej, płótno, 73x60 cm

Estymacja: 2.500 - 3.000,-

46. Tadeusz Łapiński(ur.1928)

Malarstwo materii(1960) sygn.dat.p.d.

technika własna, płótno, 75x65.5 cm

Estymacja: 15.000 - 19.000,-

47. Konstanty Mackiewicz(1894-1985)

Ulica Mostowa(1932?) sygn.l.d.

olej, płótno, 72.5x65.5 cm

Estymacja: 15.000 - 20.000,-

48. Konstanty Mackiewicz(1894-1985)

Pejzaż z Kazimierza(1934?) nsygn.

olej, płótno, 65x60 cm

Estymacja: 8.000 - 15.000,-

49. Konstanty Mackiewicz(1894-1985)

Wizja artysty(l.80.XX w.) nsygn.

olej, płótno, 101x116 cm

Estymacja: 6.500 - 11.000,-

50. Maska przedstawiająca Kazimierza Mikulskiego

wykonana do spektaklu „Umarła Klasa” Tadeusza Kantora

nsygn.(pisemne potwierdzenie autentyczności przez wykonawcę Jana Zborowskiego)

gips, 22x15x11 cm

Estymacja: 3.200 - 3.900,-

51. Wacław Masłowski(1887-1943)

Konie na drodze sygn.p.d.

pastel, papier, 30x46.5 cm

Estymacja: 500 - 900,-

52. Claude Mellan(1598-1688)

Henricaea Maria De Buade Frontenac(1641)

sygn.dat.na płycie śr.d.

miedzioryt, 34.3x23.2 cm

Estymacja: 2.500 - 3.000,-

53. Piotr Michałowski(1800-1855)

Konie w zaprzęgu(na odwrociu: Siwy koń-studium) nsygn.

akwarela, ołówek, papier, 20.5x35.5 cm

Estymacja: 50.000 - 65.000,-

54. Piotr Michałowski(1800-1855)

Ułani nsygn.na odwrociu nalepki wystawowe

akwarela, papier, 41x40.5 cm

Estymacja: 45.000 - 65.000,-

55. Adolf Milich(1884-1964)

Portret kobiety w żółtej sukience sygn.p.d.

olej, płótno, 65x54 cm

Estymacja: 12.500 - 16.500,-

56. Stanisław Noakowski(1867-1928)

Brama sygn.p.d.

tusz, akwarela, papier, 39x29.5 cm (w św.p-p)

Estymacja: 1.500 - 2.500,-

57. Pierre A.Renoir(1841-1919)

Kąpiąca się nsygn.

akwaforta, sucha igła, 16.6x11.1 cm

Estymacja: 2.500 - 3.000,-

58. Osv.Rosowski(XX w.)

Wnętrze chaty sygn.p.d.

olej, płótno, 40x50 cm

Estymacja: 1.900 - 2.500,-

59. Ewa Rubinstein(ur.1933)

Dom Chopina. Żelazowa Wola(1984) sygn.p.d.

fotografia czarno-biała, srebro, 29.2x19.8 cm

Estymacja: 2.800 - 3.500,-

60. Adam Setkowicz(1876-1945)

Sanie na drodze sygn.l.d.

akwarela, papier/tektura, 26.5x47.5 cm

Estymacja: 4.400 - 5.500,-

61. Adam Setkowicz(1876-1945)

Powrót saniami do wsi sygn.l.d.

akwarela, papier/tektura, 16.5x32.5 cm

Estymacja: 1.500 - 2.500,-

62. Adam Setkowicz(1876-1945)

Sanie na skraju wsi sygn.l.d.

akwarela, papier/tektura, 16x31.5 cm

Estymacja: 1.900 - 2.500,-

63. Franciszek Siedlecki(1867-1934)

Królowa Jadwiga sygn.na odwrociu

olej, deska, 27x15.8 cm

Estymacja: 6.300 - 8.000,-

64. Natan Spiegel(1887?-1942)

Scena rodzajowa [Uliczka w Kazimierzu?] sygn.p.g.

akwarela, ołówek, papier, 35.5x50 cm

Estymacja: 15.000 -19.000,-

65. Władysław Stachowicz [Chmieliński](1911-1979)

Zaułek Bernardyński w Wilnie sygn.p.d.

akwarela, papier/tektura, 34x24 cm

Estymacja: 3.500 - 4.500,-

66. Zofia Stankiewicz(1862-1955)

Widok z Wawelu na Kopiec Kościuszki sygn.l.d.

akwaforta, 26.5x36.5 cm

Estymacja: 700 - 1.200,-

67. Jonasz Stern(1904-1988)

Twarze(l.40.XX w.) nsygn.na odwrociu potwierdzenie autentyczności przez żonę artysty- Barbarę Jaroszyńką-Stern

akwarela, gwasz, tempera, papier, 30x22 cm (w św.p-p)

Estymacja: 6.300 - 8.000,-

68. Andrzej Stopka(1904-1973)

Kumoszki - projekt kostiumów sygn.l.d.

akwarela, gwasz, papier, 30.5x43 cm

Estymacja: 1.500 - 1.900,-

69. Jan Marcin Szancer(1902-1973)

Na łące sygn.p.d.

akwarela, tusz, papier, 19.5x28 cm

Estymacja: 1.200 - 1.600,-

70. Czesław Wasilewski(1875-1947)

Sanna(1922) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 78.5x131 cm

Estymacja: 25.000 - 30.000,-

Nowy Sącz sygn.p.d.

olej, płótno, 64.5x86 cm

Estymacja: 6.000 - 8.000,-

72. Nathan Wasserberger(1928-2012)

Dwie kobiety sygn.p.d.

olej, płótno, 86x91 cm

Estymacja: 12.000 - 18.000,-

73. Wojciech Weiss(1875-1950)

Przed domem w Kalwarii sygn.p.d.

olej, tektura, 34.5x50 cm

Estymacja: 25.000 - 30.000,-

74. Wojciech Weiss(1875-1950)

Sadzawka św. Stanisława na Skałce(z teki „Kraków 1911”) sygn.na kamieniu l.d.

litografia, 41.5x29.7 cm

Estymacja: 850 - 950,-

75. Aleksander Winnicki-Radziewicz(1911-2002)

Tulipany w wazonie sygn.p.d.

olej, papier, 29x21 cm (w św.p-p)

Estymacja: 1.500 - 2.500,-

76. Leon Wyczółkowski(1852-1936)

Okiść(z teki „Tatry. Ośm akwatint” Kraków, 1906) sygn.dat.p.d.

akwatinta, akwaforta, 34.4x27.6 cm

Estymacja: 4.000 - 7.000,-

77. Leon Wyczółkowski(1852-1936)

Absyda Kościoła Mariackiego w Krakowie pod śniegiem nsygn.

litografia, ołówek, akwarela, 41.7x32.8 cm

Estymacja: 3.800 - 5.000,-

78. Władysław Zakrzewski(1903-1944)

Ratusz i Sukiennice sygn.p.d.

akwaforta, akwarela, 7.7x7.4 cm

Estymacja: 380 - 500,-

79. Władysław Zakrzewski(1903-1944)

Wawel sygn.p.d.

akwaforta, akwatinta, 8.3x10.4 cm

Estymacja: 440 - 600,-

80. Włodzimierz Zakrzewski(1916-1992)

Pejzaż miejski(1967) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 81x65 cm

Estymacja: 7.500 - 9.000,-

81. Marek Żuławski(1908-1985)

Pejzaż górski(1934) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 59x72 cm

Estymacja: 5.000 - 6.000,-

82. Stanisław Żurawski(1889-1976)

Kąpiąca się wg Edgara Degas sygn.l.d.

węgiel, pastel, papier, 38x50.5 cm (w św.p-p)

Estymacja: 1.200 - 2.000,-

83. A.N.(naśladowca Gerarda de Lairesse, XVII/XVIII w.)

Bachanalia nsygn.

olej, płótno dublowane, 63.5x93.5 cm

Estymacja: 14.000 - 19.000,-

84. A.N.(XIX/XX w.)

Kobieta w białej kryzie(1912) sygn.dat.p.d. O.Gronow?

olej, tektura, 84x86 cm

Estymacja: 6.000 - 9.000,-

85. A.N.(XX w.)

Chata wśród malw sygn.nieczytelnie p.d.

olej, tektura, 19x29 cm

Estymacja: 800 - 1.200,-

86. A.N.(Polska, I połowa XX w.)

W kawiarni sygn.nieczytelnie p.d.

drzeworyt barwny, 25.5x25.8 cm

Estymacja: 200 - 300,-

87. Cukiernica skrzynkowa(Polska, l.20-30.XX w.)

srebro pr.3, wewnątrz złocenie, 376.8 g, 13x15.5x10 cm

Estymacja: 2.000 - 3.000,-

88. Cukiernica w formie koszyczka(Kraków, 1932-1939)

sygn.monogramem SS

srebro pr.3, 133.3 g, grawerowana dekoracja, wys.17.5, brak wkładu szklanego

Estymacja: 450 - 600,-

89. Diadem i brosza(Warszawa, XIX/XX w.)

sygn.Werner i S-ka

srebro pr.84, 42.9 g

Estymacja: 450 - 900,-

90. Kabaret(Niemcy, I połowa XX w.) nsygn.

plater, wkład szklany, wys.18.6, śr.22.5 cm

Estymacja: 560 - 800,-

91. Komplet 6 kieliszków do wódki(Warszawa, l.20-30.XX w.)

sygn.monogramem KiM (Krupski i Matulewicz)

srebro pr.3, 227.8 g, grawerowana dekoracja, wys.9.2 cm

Estymacja: 1.000 - 1.500,-

92. Koszyczek(Francja, I połowa XX w.) sygn.Ml Ate CBE

plater, wkład szklany, wys.21.5 cm

Estymacja: 450 - 600,-

93. Koszyk neoklasycystyczny(Niemcy, pocz.XX w.) sygn.J.B.

srebro pr.800, 266.5 g, wkład szklany, wys.24 cm

Estymacja: 1.500 - 2.200,-

94. Lampa naftowa(Berlin, XIX/XX w.)

sygn.Matador, Ehrich&Graetz Brenner Matador

mosiądz, szkło mleczne białe, klosz ze szkła mrożonego z dekoracją klasycystyczną, wys.56.5 cm

Estymacja: 1.500 - 2.000,-

95. Ogier na wybiegu(ZSRR, II połowa XX w.)

sygn.cyrylicą: MPZ

brąz cyzelowany, patynowany, wys.28.5 cm

Estymacja: 1.500 - 2.000,-

96. Osłona na donicę secesyjna(I ćwierć XX w.)

sygn.monogramem wiązanym BB, model 587 (wycisk w masie)

fajans, dekoracja półplastyczna, szkliwiony, malowany, wys.24.3 cm

Estymacja: 880 - 1.150,-

97. Panna plażowa(Polska, l.60.XX w.)

sygn.Ćmielów (proj.Lubomir Tomaszewski, 1961)

porcelana biała, malowana, wys.28.5 cm

Estymacja: 630 - 800,-

98. Pojemnik na osełkę masła z tacką(Austria, 1938-1945)

sygn.BM AS, Bendorf Metalware Factory

szkło, alpaka, 10.5x20x16 cm

Estymacja: 430 - 550,-

99. Przybornik na biurko art déco(II ćwierć XX w.) nsygn.

jadeit, mosiądz, 9x31.3x23 cm

Estymacja: 560 - 800,-

100. Sztućce środka stołu w etui

(Francja, I połowa XX w.) nsygn.

ostrza stalowe, grawerowane, złocone (przetarcia złoceń), trzonki platerowe (trzonek jednego noża pęknięty)

Estymacja: 560 - 700,-

101. Taca z uszami, na nóżkach(ok. połowy XX w.) nsygn.

stylizowana, z dekoracją secesyjną, grawerowaną,

plater, 76.5x44.5, niewielki ubytek w jednej nóżce

Estymacja: 1.200 - 1.500,-

102. Taca art déco(Polska, II ćwierć XX w.) nsygn.

drewno, czeczotka, 66.3x36 cm

Estymacja: 750 - 900,-

103. Wazon(l.30.XX w.) nsygn.

szkło barwione, zielone, malowane, dekoracja motywem kwiatowym, wys. 28.5 cm

Estymacja: 750 - 1.000,-

104. Zegarek męski na rękę(Szwajcaria, II połowa XX w.)

sygn.Schaffhausen, International Watch Co.

koperta złota 18 K, certyfikat fabryczny numerowany, pasek ze skóry, etui drewniane

Estymacja: 5.600 - 7.500,-

105. Zapatrzona(Niemcy, 1944)

sygn.Rosenthal/GERMANY/KUNSTABTEILUNG/SELB,1944, model 1603 (proj. Rudolf Kaesbach, 1936)

biskwit biały, wys.25 cm

Estymacja: 2.500 - 3.500,-

106. Bransoleta(Rosja, XIX w.)

złoto pr.56, malachity, 29.5 g

Estymacja: 10.000 - 13.000,-

107. Brosza-kamea

złoto 14 K, 16.2 g

Estymacja: 4.500 - 5.500,-

108. Garnitur: kolczyki, przywieszka, pierścionek

złoto 14 K, 3.7 g, 2.4 g, 5 g, 3.7 g

Estymacja: 3.200 - 4.000,-

109. Klipsy

złoto 14 K, 13.4 g

Estymacja: 3.600 - 4.200,-

110. Kolczyki

złoto 14 K, 26 brylantów łącznie 2 ct, H-M/VS2-P1, 3.1 g

Estymacja: 12.000 - 15.000,-

111.  Naszyjnik

metal, rauty, szafiry, szmaragdy, perły hodowlane, 16.7 g

Estymacja: 1.500 - 1.900,-

112. Obrączka sygn.PIAGET

złoto 18 K, brylant 0.13 ct H/VVS2, 20.4 g

Estymacja: 6.500 - 7.900,-