170 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

  170 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

sobota, 20 września 2014 r., godz. 12:00

1. Szczepan Andrzejewski(1892-1950)

Akt śpiącej kobiety(1948) sygn.dat.p.d.

pastel, papier, pilśnia, 29x45 cm (w św.p-p)

Estymacja: 1.500 - 2.000,-

2. Szczepan Andrzejewski(1892-1950)

Gałąź jabłoni z owocami(1931) sygn.dat.p.d.

pastel, tektura, 28.5x38.5 cm (w św.p-p)

Estymacja:  630 - 850,-

3. Abraham Behrman(1876-1942)

Brzeg morza sygn.p.d.

akwarela, gwasz, tektura, 26.5x36.5 cm

Estymacja:  3.200 - 4.500,-

4. Maja Berezowska(1898-1978)

Zakochani turyści(1969) sygn.dat.p.d. i na odwrociu pieczęcią autorską

tusz, akwarela, papier, 34.5x26.2 cm (w św.p-p)

Estymacja:  2.500 - 3.500,-

5. Maja Berezowska(1898-1978)

Ułan i dama(1966) sygn.dat.p.d. i na odwrociu pieczęcią autorską

tusz, akwarela, papier, 42.8x32.4 cm

Estymacja:  2.500 - 3.500,-

6. Konstanty Brandel(1880-1970)

Autoportret sygn.pieczęcią l.d.

akwaforta, 21x16 cm

Estymacja:  1.800 - 2.500,-

7. E.Bredart(XIX/XX w.)

Młyn(1906) sygn.dat.l.d.

olej, płótno, 52.5x65 cm

Estymacja:  1.800 - 2.500,-

8. Tadeusz Brzozowski(1918-1987)

Obrzęd(1963) sygn.dat.p.d.

tusz, akwarela, papier, 48.5x28 cm

Estymacja:  7.500 - 10.000,-

9. Marc Chagall(1887-1985)

Malarz i jego sobowtór(„Derrière le Mirroir” no. 246, 1981,

Mourlot #992) nsygn.

litografia barwna, 32x47 cm

Estymacja:  1.900 - 2.700,-

10. Marc Chagall(1887-1985)

Wioska(„Derrière le Miroir” no. 225, 1977, Mourlot #917) nsygn.

litografia barwna, 30x41 cm

Estymacja:  2.300 - 3.300,-

11. Marc Chagall(1887-1985)

Mistyczne Ukrzyżowanie(„Derrière le Miroir” no. 27-28, 1950) sygn.na kam.p.d.

litografia barwna, 35.8x51.5 cm

Estymacja:  1.600 - 2.300,-

12. Władysław Chmieliński(1911-1979)

Stare Miasto w Warszawie sygn.p.d.

akwarela, gwasz, papier/tektura, 24x34 cm

Estymacja:  5.000 - 6.000,-

13. Antoni Chrzanowski(1905-2000)

Cerkiew św.Jakuba w Powroźniku(1948) sygn.dat.l.d.

akwarela, papier, 48.5x67 cm

Estymacja: 2.000 - 2.800,-

14. A. Dorofiew(XIX/XX w.)

Kwiaty sygn.p.g.

olej, płótno, 53x120 cm

Estymacja:  6.500 - 9.000,-

15. Edward Dwurnik(ur.1943)

Berkeley(2009) sygn.dat.na odwrociu

olej, płótno, 30x30 cm

Estymacja:  2.100 - 3.000,-

16. Edward Dwurnik(ur.1943)

Niech żyje wojna(1993) sygn.p.d.

akryl, akwarela, papier, 51x72.8 cm

Estymacja:  4.700 - 6.000,-

17. Jan Kazimierz Dzieliński(1894-1955)

Braterstwo ognia(„Teka autolitografii artystów legionistów, wydana w dwudziestolecie zbrojnego czynu legionistów. 1914-1934”, Kraków, 1934) sygn.p.d.

litografia, 30.5x22.7 cm

Estymacja:  250 - 350,-

18. Erwin Elster(1887-1977)

Brama Krakowska w Lublinie sygn.l.d.

akwarela, papier, 62.5x46 (w św.p-p)

Estymacja:  1.800 - 3.000,-

19. Jacek Fedorowicz(ur.1937)

Portret nieznanego mężczyzny z wąsem (II połowa XX wieku) sygn.śr.d.

serigrafia, 28.5x14.5 cm

Estymacja:  125 - 200,-

20. Jacek Fedorowicz(ur.1937)

Visitez Varsovie sygn.l.d.

serigrafia, 24.5x15.2 cm

Estymacja:  125 - 200,-

21. Maksymilian Feuerring(1896-1985)

Szczygli Zaułek we Lwowie sygn.p.d.

akwarela, papier, 27.5x20 cm (w św.p-p)

Estymacja:  3.800 - 4.500,-

22. Stanisław Fijałkowski(ur.1922)

Zupełnie nowa autostrada I(2007) sygn.dat.na odwrociu

akryl, węgiel, płótno, 100x100 cm

Estymacja:  80.000 - 100.000,-

23. Stanisław Fijałkowski(ur.1922)

Wyjątkowy tydzień sygn.p.d.

linoryt (3/15), 46.8x34.2 cm

Estymacja: 2.100 - 2.900,-

24. Władysław Filipiak(1908-1976)

Kazimierz sygn.p.d.

olej, płótno, 60x73 cm

Estymacja:  3.300 - 4.200,-

25. Francesco Raibolini Francia(1450-1517)

Święta Rodzina z Janem Chrzcicielem(1506) sygn.dat.na odwrociu

tempera, laserunki olejne, deska, 86x67.5 cm

Estymacja:  38.000 - 50.000,-

26. Lothar Gambke(1921-2011)

Pejzaż nsygn.opisany na odwrociu

gwasz, papier, 47.5x64 cm (w św.p-p)

Estymacja:  950 - 1.300,-

27. Hermann Gehri(1879-1944)

Śpiąca dziewczyna sygn.p.d.

olej, tektura, 51x80 cm

Estymacja:  2.500 - 3.200,-

28. France Godec(1910-1996)

Jezioro Bled(1955) sygn.dat.l.d.

olej, płótno, 50x65.5 cm

Estymacja:  2.500 - 3.500,-

29. Jerzy Rene Groszang(1929-2004)

Pejzaż znad Pilicy sygn.p.d.

akwarela, gwasz, papier, 42x56 cm (w św.p-p)

Estymacja:  4.000 - 6.000,-

30. Jerzy Rene Groszang(1929-2004)

Nokturn miejski sygn.p.d.

akwarela, gwasz, papier, 61x46.5 cm (w św.p-p)

Estymacja:  4.700 - 6.000,-

31. Jerzy Rene Groszang(1929-2004)

Puszcza Augustowska sygn.p.d.

akwarela, gwasz, papier, 58.5x44 cm (w św.p-p)

Estymacja:  4.700 - 6.000,-

32. Fryderyk Hayder(1905-1990)

Miasteczko w górach(1971) sygn.dat.l.d.

olej, papier, 50x70.5 cm

Estymacja: 2.000 - 3.000,-

33. Wlastimil Hofman(1881-1970)

Jesień w Karkonoszach(1964) sygn.dat.p.d.

olej, pilśnia, 41.5x30.5 cm

Estymacja:  3.000 - 3.500,-

34. Wlastimil Hofman(1881-1970)

Mężczyzna z dzieckiem(1961) sygn.dat.l.g.(dedykacja  na odwrociu)

olej, pilśnia, 45x41 cm

Estymacja: 6.800 - 8.500,-

35. Jerzy Hulewicz(1886-1941)

Gracja i fauny sygn.p.d.

olej, płótno, 67.5x55.5 cm

Estymacja: 69.000 - 85.000,-

36. Zygmunt Kaczówka(1915-1966)

Wiosna sygn.p.d.

olej, tektura, 35x50 cm

Estymacja: 1.700 - 2.500,-

37. Zygmunt Kaczówka(1915-1966)

Młyn sygn.p.d.

olej, płótno, 67.5x100 cm

Estymacja:  5.000 - 8.000,-

38. Wassily Kandinsky(1866-1944)

Orientalisches(z „Hommage a Wassily Kandinsky. XXeme Siecle”, 1974) nsygn.

drzeworyt barwny, 12.5x19 cm

Estymacja:  630 - 1.000,-

39. Alfons Karpiński(1875-1961)

Cynie w wazonie(1933) sygn.dat.l.d.

olej, tektura    33.5x67 cm

Estymacja:  7.000 - 14.000,-

40. Teresa Klink(ur.1940)

Dotyk X(1993) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 65x50 cm

Estymacja: 1.300 - 2.000,-

41. Wacław Kondek(1917-1976)

Praszka(1965) nsygn.(potwierdzenie autorstwa przez Marię Kondek)

litografia (4/5), 44.5x61 cm

Estymacja:  500 - 700,-

42. Wacław Kondek(1917-1976)

Droga do Sozopola(1966) nsygn.(potwierdzenie autorstwa przez Marię Kondek)

litografia (5/10), 55x39.5 cm

Estymacja:  500 - 700,-

43. Jerzy Kossak(1886-1955)

Pogoń za bolszewikiem(1937) sygn.dat.p.d.

olej, tektura, 30x40.5 cm

Estymacja:  7.500 - 10.000,-

44. Franciszek Kostrzewski(1826-1911)

Pejzaż sygn.l.d.

akwarela, papier, 8.5x14 cm

Estymacja: 2.300 - 3.000,-

45. Andrzej Kreutz-Majewski(1936-2011)

Makbet sygn.p.d.

tusz, akwarela, papier, 63.5x41.5 cm

Estymacja:  3.800 - 4.500,-

46. Nikifor Krynicki(1895-1968)

Willa sygn.stemplem na odwrociu

akwarela, papier, 32.5x23.5 cm

Estymacja:  2.600 - 3.500,-

47. Teresa Kulejowska(1909-1974)

Szałas na Bukowinie(1931) sygn.dat.l.d.

olej, tektura, 35.5x49.5 cm

Estymacja:  1.800 - 2.500,-

48. Lech Kunka(1920-1978)

Egzotyczny motyl(1971) sygn.dat.p.d.

akryl, płótno 80x110 cm

Estymacja: 10.000 - 23.000,-

49. Lech Kunka(1920-1978)

Kompozycja sygn.p.d.

collage, olej, tempera, papier, 40x58 cm

Estymacja:  15.000 - 22.000,-

50. Lech Kunka(1920-1978)

Kompozycja sygn.p.d.

Estymacja: 7.500 - 11.000,-

51. Kwiatczyński(XIX/XX w.)

Wędkarz(1905) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 57x36 cm

Estymacja:  1.900 - 2.700,-

52. Kwiatczyński(XIX/XX w.)

Pejzaż zimowy z wieśniaczką(1905) sygn.dat.l.d.

olej, płótno, 57x36 cm

Estymacja:  1.500 - 2.000,-

53. Zygmunt Kwiryński(ur.1949)

Kompozycja(2014) sygn.l.d.

olej, płótno/płyta, 70x90 cm

Estymacja:  2.500 - 3.500,-

54. Krystyna Liberska(1926-2010)

Martwa natura - dynie i gruszki(1990) sygn.dat.l.d.

olej, płótno, 68x78 cm

Estymacja:  1.800 - 2.800,-

55. Maria Łapińska(ur.1928)

Spichlerz sygn.na odwrociu

olej, płótno, 50x60 cm

Estymacja:  3.200 - 4.000,-

56. Łódź Kaliska(rok zał.1979)

Orlica[Godło I](2004) sygn.na odwrociu

fotografia barwna (5/9), 90x136cm

Estymacja:  20.000 - 30.000,-

57. Konstanty Mackiewicz(1894-1985)

Pejzaż górski sygn.p.d.

akwarela, gwasz, papier, 36.5x53 cm

Estymacja:  5.000 - 6.500,-

58. Franciszek Maśluszczak(ur.1948)

Podziw(2013) sygn.dat.p.d.

tusz, papier, 28x37.5 cm

Estymacja:  2.000 - 2.800,-

59. Jan Młodożeniec(1929-2000)

Dada 1916 sygn.p.d.

gwasz, papier, 41.5x29.7 cm

Estymacja:  4.400 - 6.000,-

60. Roman Modzelewski(1912-1997)

Ostatnia decyzja(1986) sygn.dat.l.d.

technika własna, płótno, 34.5x46 cm

Estymacja:  19.000 - 25.000,-

61. Felicja Pacanowska(1907-2002)

Portrety sygn.p.d.

2 akwatinty, 8.7x6.9 i 8.7x6.9 cm

Estymacja:  380 - 500,-

62. Felicja Pacanowska(1907-2002)

Candélabres(1961) sygn.p.d.

technika własna, 12.1x7.6 cm

Estymacja:  190 - 300,-

63. Felicja Pacanowska(1907-2002)

Kompozycja(1992) sygn.p.d.

technika własna, 5.2x11.6 cm

Estymacja:  190 - 300,-

64. Felicja Pacanowska(1907-2002)

Medal HORACE/ 8.12.65-27.11.8/ SATIRES/EPODES/ODES/EPITRES [HORACY/8.12.65-27.11.8/ SATYRY/ EPODY /ODY/LISTY] sygn.

brąz, płaskorzeźba śr.7.5 cm, podkładka drewniana pasowana

Estymacja:  300,-

65. Marek Paluch(ur.1954)

Pejzaż z chmurami sygn.p.d.

olej, tektura, 31.5x42 cm

Estymacja:  1.800 - 2.500,-

66. Józef Panfil(ur.1958)

Motyw z Pompejów sygn.p.d.

olej, płótno, 35x55 cm

Estymacja:  6.500 - 8.000,-

67. J. Picard(XIX w.)

Amator dobrych trunków sygn.l.g.

olej, deska, 26.3x20.5 cm

Estymacja:  4.000 - 5.000,-

68. Henryk Płóciennik(ur.1933)

Miodowy miesiąc 3A(1981) sygn.p.d.dat.śr.d.

autocynkografia (42/99), 47.6x35 cm

Estymacja:  750 - 1.200,-

69. Henryk Płóciennik(ur.1933)

Miodowy miesiąc 6A(1984) sygn.p.d.dat.śr.d.

autocynkografia (52/99), 47.8x35 cm

Estymacja:  750 - 1.200,-

70. Henryk Płóciennik(ur.1933)

Pan Wiesław Ochman na tarasie(1991) sygn.p.d.dat.śr.d.

autocynkografia (8/99), 47.8x35 cm

Estymacja:  750 -1.200,-

71. Zenobiusz Poduszko(1887-1963)

Pejzaż z drzewami(1959) sygn.dat.p.d.

olej, tektura, 14.5x21 cm

Estymacja:  750 - 1.200,-

72. Zenobiusz Poduszko(1887-1963)

Pejzaż z drzewem(1957) sygn.dat.p.d.

olej, tektura, 19.5x28 cm

Estymacja:  750 - 1.200,-

73. Irena Popiołek-Rodzińska(ur.1939)

Łodzie rybackie na brzegu nsygn

olej, płótno, 40.5x54.5 cm

Estymacja:  2.500 - 3.500,-

74. F. Rybakowski(XX w.)

Kościół św.Barbary w Krakowie(1929) sygn.dat.l.d.

akwarela, gwasz, papier, 34x24 cm

Estymacja:  1.500 - 2.500,-

75. Czesław Sadowski(1902-1959)

Pejzaż z drzewami sygn.p.d.

olej, tektura, 51x70.5 cm

Estymacja: 4.000 - 6.000,-

76. Henryk Sajdak(1905-1995)

Dolina Strążyska sygn.p.d.

akwarela, papier, 25x19.8 cm

Estymacja:  1.000 - 1.500,-

77. Jerzy Stajuda(1936-1992)

Kompozycja sygn.p.d.

technika własna, 30.5x27 (w św.p-p)

Estymacja:  1.800 - 2.200,-

78. Franciszek Starowieyski(1930-2009)

Szkice aktów(1991) sygn.dat.śr.d.dedykacja „Pani Doktor”

(na odwrociu szkice aktów)

ołówek, papier, 21x29.7 cm

Estymacja:  2.100 - 3.000,-

79. Franciszek Starowieyski(1930-2009)

Projekt plakatu do opery Mozarta „Don Giovanni” nsygn.(na odwrociu 3 szkice)

pastel, papier, 29.5x21 cm

Estymacja:  3.200 - 4.000,-

80. Norbert Strassberg(1911-1941)

Portret mężczyzny(1935) sygn.dat.p.g.

węgiel, papier, 61x42.5 cm

Estymacja:  3.800 - 6.000,-

81. Jan Marcin Szancer(1902-1973)

Na łące sygn.p.d.

tusz, akwarela, papier, 20x28 cm

Estymacja:  900 - 1.500,-

82. Jan Marcin Szancer(1902-1973)

Warzywa sygn.p.d.

tusz, akwarela, papier, 21x29.5 cm

Estymacja:  900 - 1.500,-

83. Jan Marcin Szancer(1902-1973)

Projekt kostiumu do baletu „Pan Twardowski” 91c sygn.p.d.

ołówek, akwarela, papier, 32.5x22 cm

Estymacja:  800 - 1.500,-

84. Konstanty Szewczenko(1910-1991)

Portret kobiety sygn,l.d.

olej, płótno, 90x70 cm

Estymacja:  6.000 - 8.000,-

85. P. Ro. Tonis(XIX w.)

Pejzaż górski z szałasem i postaciami sygn.p.d.

olej, płótno, 60x47 cm

Estymacja:  3.500 - 4.000,-

86. Emil Ukleja(1902-1975)

Zaskoczenie sygn.p.d.

tusz, papier, 29.5x21 cm

Estymacja:  650 - 900,-

87. Bolesław Utkin(1913-1993)

Kompozycja sygn.p.d.

technika własna, 76.5x61 cm

Estymacja:  10.000 - 15.000,-

88. Bolesław Utkin(1913-1993)

Kompozycja sygn.p.d.

technika własna, 61.5x57 cm

Estymacja:  10.000 - 15.000,-

89. Eugeniusz Waniek(1906-2009)

Czytająca książkę sygn.l.d.

pastel, papier, 43.5x61 cm

Estymacja:  1.800 - 2.500,-

90. Józef Wasiołek(1921-2008)

Pejzaż łódzki sygn.p.d.

olej, płótno, 63x49 cm

Estymacja:  3.500 -5.000,-

91. Józef Wasiołek(1921-2008)

Brzeg morza sygn.l.d.

olej, płótno, 46x61.5 cm

Estymacja: 3.800 - 5.000,-

92. Józef Wasiołek(1921-2008)

Kwiaty w wazonie sygn.l.d.

akryl, płótno, 73.5x50 cm

Estymacja: 4.400 - 6.000,-

93. Wojciech Weiss(1875-1950)

Złota jesień w Kalwarii(1940) nsygn.(opinia Zofii Weiss-Nowina Konopka)

olej, płótno, 50.5x65.2 cm

Estymacja: 32.000 - 40.000,-

94. Wojciech Weiss(1875-1950)

Modelka w półakcie sygn.l.d.

olej, płótno, 64.5x49.5 cm

Estymacja: 25.000 - 40.000,-

95. Z. Wieczorek(XX w.)

Konie(1950) sygn.dat.p.d.

ołówek, papier, 3 rys. 13x20 cm (we wspólnej oprawie)

Estymacja:  380 - 600,-

96. Jerzy Edward Winiarz(1892-1928)

Słońce i pejzaż(1919) sygn.dat.p.d.

olej, tektura, 35x25.8 cm

Estymacja:  800 - 1.200,-

97. Feliks Michał Wygrzywalski(1875-1944)

Konstantynopol(1919) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 64x95 cm

Estymacja:  19.000 - 30.000,-

98. Feliks Michał Wygrzywalski(1875-1944)

Modlitwa Arabów na pustyni sygn.p.d.

olej, płótno, 49.5x69 cm

Estymacja:  10.000 - 14.000,-

99. Stanisław Wyspiański(1869-1907)

Zakola Wisły(1904) sygn.dat.śr.d.

kredka, papier, 16.9x23.1 cm

Estymacja:  20.000 - 30.000,-

100. Krystyn Zieliński(1929-2007)

Bez tytułu sygn.na odwrociu godłem EL.

technika własna, metal, 97x73 cm

Estymacja:  13.000 -18.000,-

101. Teodor Ziomek(1874-1937)

Wieś mazowiecka sygn.p.d.

olej, tektura, 24.8x35.3 cm

Estymacja:  3.500 - 4.500,-

102. Ignacy Zygmuntowicz(1875-1947)

W drodze na majowe sygn.p.d.

olej, płótno, 78x116 cm

Estymacja:  7.500 -15.000,-

103. A.N.(XIX w.)

Madonna z Dzieciątkiem nsygn.

olej, płótno, 31.5x23.5 cm

Estymacja:  300 - 400,-

104. A.N.(XX w.)

Łodzie żaglowe na morzu sygn.p.d.

akwarela, gwasz, papier, 35.5x50 cm

Estymacja:  1.200 - 1.700,-

105. A.N.(XX w.)

Uliczka sygn.nieczytelnie l.d.

olej, tektura, 43x35.5 cm

Estymacja: 500 - 800,-

106. A.N.(XIX/XX w.)

Zamek Chillon nad Jeziorem Genewskim nsygn.

olej, tektura, 22x26 cm

Estymacja: 1.200 - 2.000,-

107. A.N.

Ikona-Przemienienie Pańskie na Górze Tabor(pocz.XX w.) nsygn.

tempera, deska, 39.5x33.5 cm (przetarcia warstwy malarskiej i niewielkie ubytki)

Estymacja: 1.400 - 2.000,-

108. A.N.

Warszawa. Kamienne schodki(1973) sygn.p.d.monogramem S.C.

linoryt, 15x7.1 cm

Estymacja:  80 - 120,-

109. Bomboniera(Altrohlau [Stara Role], Czechosłowacja, połowa XX w.) sygn.OEPIAG/ROYAL/Ćecho-Slov.

porcelana biała, malowana, kalka, złocenie, 8x16x16 cm

Estymacja:  320 - 400,-

110. Buteleczka(I połowa XX w.)

szkło malowane, okucie metalowe (ślady lutowania), filigran, 8.5x4.5x2.5 cm

Estymacja: 150 - 220,-

111. Caché-pot(Bonn, I połowa XX w.)

sygn.(wycisk mało czytelny) nr modelu 697

fajans malowany, wytłaczany, złocenie (przetarcia), kilka pęknięć na wylewie, 24x34x34 cm

Estymacja:  900 - 1.200,-

112. Cukiernica skrzynkowa(pocz.XX w.) nsygn.

plater (jedna nóżka naprawiana), 11x18x11.5 cm

Estymacja: 650 - 800,-

113. Figurka art déco-Tancerka egipska z tamburynem

(Chodzież, 1921-1936) sygn.SM/CHODZIEŻ (Stanisław Mańczak), proj.Sylwester Mańczak

fajans, wys. 30.5 cm

Estymacja:  650 - 1.000,-

114. Figurka art déco-Tancerka egipska

(Chodzież, 1921-1936) sygn.SM/CHODZIEŻ (Stanisław Mańczak) proj.Sylwester Mańczak

fajans, wys. 31.4 cm

Estymacja: 650 - 1.000,-

115. Herbatnica i mlecznik(Ćmielów, ok.1850)

sygn.CMIE i sygn.Ćmielów (wycisk w masie)

porcelana biała, wytłaczana,malowana, złocenie (widoczny ślad klejenia i ubytki u nasady korka), 16x9x7.5 i 12x14.5x10.5 cm

Estymacja: 4.000 - 5.000,-

116. Karafka i 6 kieliszków art déco

(Czechy, I połowa XX w.) nsygn.

szkło kryształowe białe, dekoracja malowana na czarno karafka 24.5x10x10, wys. kieliszków 7 cm

Estymacja:  650 - 900,-

117. Koszyczek(Herend, Węgry, II połowa XX w.) sygn.Herend

porcelana biała, malowana, 5x13x13 cm

Estymacja:  250 - 350,-

118. Krucyfiks(XVIII/XIX w.) nsygn.

kość, drewno, figura Chrystusa ze spękaniami i ubytkami w dłoni i stopach,krzyż drewniany późniejszy, 38x19 cm (rzeźba 17.5x13)

Estymacja: 3.000 - 4.500,-

119. Łopatka i nóż do masła w etui(Francja, I połowa XX w.)

etui sygn.J.Bouquette/Verviers

trzonki srebrne, ostrza stalowe, dł.noża 19, dł.łopatki 18.3 cm

Estymacja:  380 - 500,-

120. Nóż do masła i widelec do wędlin(Niemcy, I połowa XX w.)

trzonki srebrne, pr.800, ostrza stalowe, grawerowane, złocone dł. noża 20, dł.widelca 21 cm

Estymacja:  300 - 400,-

121. Patera z wkładem(I połowa XX w.) nsygn

plater, szkło, 3x27x27 cm

Estymacja:  380 - 450,-

122. Przybornik na biurko art déco 6-częściowy(l.30.XX w.) nsygn.

jadeit (niewielkie ubytki wokół spodu kasetki)

Estymacja:  900 - 1.300,-

123. Przybornik na biurko-stojak na dokumenty(XIX/XX w.) sygn.nieczytelnie

brąz, odlew cyzelowany, 20x25x14 cm

Estymacja:  750 - 950,-

124. Sosjerka(Baranówka, 1838) sygn.Baranówka/1838 rok

porcelana biała, malowana (po konserwacji), 15.5x21.5x10 cm

Estymacja:  2.500 - 3.500,-

125. Zegar w secesyjnej oprawie biskwitowej

(Anglia, Wedgwood, pocz.XX w.) nsygn.

biskwit oliwkowy z białą dekoracją, 18.3x13.7x4.5 cm

Estymacja:  650 - 900,-

126. Bransoleta

złoto 18 k, 52.5 g

Estymacja: 17.000 - 20.000,-

127. Klipsy

srebro, złoto 14 k, 2 brylanty 0.50 ct i 0.30 ct, H-I/Si2, 38 rozet diamentowych, 4.6 g

Estymacja: 12.000 - 15.000,-

128. Pierścionek

złoto 14 k, onyks 5.068 g, rozety diamentowe

Estymacja: 3.800 - 5.000,-

129. Zegarek Coventry Astral

złoto 18 k, 58.8 g

Estymacja:  21.000 - 25.000,-