171 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

171 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

sobota, 25 października 2014 r., godz. 12:00

1. R. Adgamow(ur.1951)

Królewskie Łazienki-gondole(1996) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 46x55 cm

Estymacja: 3.500 - 4.800,-

2. Władysław Bielecki(1896-1943)

Wenecja. Palazzo Ducale(1933) sygn.dat.p.d.

drzeworyt barwny, relief, 23.5x27 cm

Estymacja:  750 - 1.200,-

3. Ignacy Bieniek(1925-1993)

W ogrodzie sygn.p.d.

olej, płótno, 45x60 cm

Estymacja:  2.200 - 3.000,-

4. Jan Bocheński(1888-1944)

Zagroda(1920) sygn.dat.p.d.

olej, tektura, 34x42.5 cm

Estymacja:  3.800 - 4.500,-

5. Marian Bogusz(1920-1980)

Kompozycja(1961) sygn.dat.na odwrociu

gwasz, papier/blacha, 34x47 cm

Estymacja:  2.100 - 3.000,-

6. Konstanty Brandel(1880-1970)

Ex libris Augusta Zalewskiego(ok.1927) sygn.na płycie p.d.

sucha igła, 6.6x5 cm

Estymacja:  380 - 500,-

7. Konstanty Brandel(1880-1970)

Sic itur ad astra. Ex libris F.Frankowskiej(1909) nsygn.

akwaforta, rylec, 8.9x5.9 cm

Estymacja:  380 - 500,-

8. Konstanty Brandel(1880-1970)

Krajobraz z Zadusznik w lipnowskiem, zagajnik(1913) sygn.p.d.

akwaforta, 6x9 cm

Estymacja:  850 - 1.200,-

9. Tadeusz Brzozowski(1918-1987)

Portret kobiety(ok.1946-52) nsygn. (nr kat.TB.MNW/97 643)

tusz, papier, 35x25 cm

Estymacja:  4.000 - 5.000,-

10. Henry Bursztynowicz(1922-2001)

Doktor nsygn. (na podstawie naklejka Arts & Crafts Center of Pittsbourgh)

odlew, metal mosiądzowany, wys.13 cm

Estymacja:  750 - 1.500,-

11. Marc Chagall(1887-1985)

Biały Clown(“Derriere le Mirroir” no 147, 1964, Mourlot #411) nsygn.

litografia, 37.2x27.7 cm

Estymacja:  1.300 - 2.000,-

12. Marc Chagall(1887-1985)

Kobieta z kozą(“XXe Siecle” no 34, 1970, Mourlot #608) nsygn.

litografia barwna, 31.1x23.8cm

Estymacja:  1.300 - 2.000,-

13. Władysław Chmieliński(1911-1979)

Krakowskie Przedmieście sygn.p.d.

akwarela, papier, 32.5x48.5 (w św.p-p)

Estymacja: 4.000 - 6.000,-

14. Antoni Chrzanowski(1905-2000)

Bukiet bzów(1942) sygn.dat.p.d.

akwarela, papier, 49x61 cm

Estymacja:  1.800 - 2.500,-

15. Tadeusz Cieślewski(1870-1956)

Łazienki sygn.l.d.

olej, papier, 13.5x22 cm

Estymacja:  1.500 - 2.200,-

16. Maria Dawska(1909-1993)

Bajki malowane(1980) sygn.p.d.dat.na odwrociu

olej, tektura, 22x18.5 cm

Estymacja:  2.500 - 3.500,-

17. Jan Dębowski [Juliusz Holzmuller](1876-1932)

Myśliwy na polowaniu(1909) sygn.dat.l.d.

gwasz, papier, 25.5x55 cm (w św.p-p)

Estymacja:  5.600 - 7.500,-

18. Jan Dębowski [Juliusz Holzmuller](1876-1932)

Samotny wilk nocą(1910) sygn.dat.l.d.

gwasz, papier, 27x55 cm (w św.p-p)

Estymacja:  5.600 - 7.500,-

19. Edward Dwurnik(ur.1943)

Abstrakcja(2006) sygn.dat.na odwrociu

olej, płótno, 30x30 cm

Estymacja:  2.100 - 2.900,-

20. Wojciech Fangor(ur.1922)

Magazyn(1988) sygn.dat.p.d.

collage, gwasz, papier, 43x35.5 cm

Estymacja:  6.500 - 9.000,-

21. Jerzy Fedkowicz(1891-1959)

Martwa natura sygn.l.g.

olej, płótno, 55x63 cm

Estymacja:  16.000 - 21.000,-

22. Leonor Fini(1907-1996)

Sfinksy sygn.p.d.

litografia barwna (53/95), 70x52.6 cm

Estymacja:  850 - 1.200,-

23. Antoni Gawiński(1876-1954)

Portret Dawida Zicmana(1923) sygn.dat.l.śr.

akwarela, papier, 53x42.5 cm (owal)

Estymacja: 2.800 - 3.500,-

24. Stanisław Gibiński(1882-1971)

W drodze do kościoła zimą sygn.p.d.

akwarela, papier/tektura, 35x50 cm

Estymacja:  2.700 - 3.500,-

25. Aleksander Gierymski(1850-1901)

Szkice aktu męskiego i kobiecej głowy w kapeluszu sygn.p.d.

ołówek, papier, 54x39.5 cm

Estymacja:  12.500 - 18.000,-

26. Janusz Grabiański(1929-1976)

Trzmiel sygn.p.d.

akwarela, papier, 29x20 cm (w św.p-p)

Estymacja:  650 - 800,-

27. Hugo Grossmann(I poł.XX w.)

Drewniany kościółek sygn.l.d.

olej, sklejka, 80x55 cm

Estymacja:  3.500 - 4.500,-

28. Edward Harrison Compton(1881-1960)

Pejzaż z zamkiem(1927) sygn.dat.p.d.

olej, tektura, 45x54 cm

Estymacja:  5.000 - 7.000,-

29. Hilbert(XX w.)

Ponte Rialto w Wenecji sygn.l.d.

olej, płótno, 47x70.5 cm

Estymacja:  4.300 - 5.000,-

30. Bolesław Hochlinger(1898-1979)

Malbork(1975) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 60x90 cm

Estymacja:  4.500 - 6.000,-

31. Józef Hollak(1890-1949)

Kosiarz sygn.p.d.

drzeworyt, akwarela, gwasz, 23.3x17.8 cm

Estymacja:  350 - 450,-

32. Joseph Jansen(1829-1905)

Pejzaż(1861) sygn.dat.l.d.

olej, płótno, 68.5x55 cm

Estymacja: 6.100 - 7.500,-

33. Tomasz Jaśkiewicz(1932-1991)

Kompozycja sygn.na odwrociu

technika własna,  drewno, pilśnia, 53x33.5 cm

Estymacja:  7.000 - 10.000,-

34. Stefan Just(1905-1977)

Odpoczynek po żniwach sygn.p.d.

olej, płótno, 80x100 cm

Estymacja: 6.300 - 7.500,-

35. Maria Kantor-Lizuniec(ur.1925)

Katedra wawelska(1948) sygn.dat.śr.d.

kredka, papier, 43x30.5 cm

Estymacja: 750 - 1.000,-

36. Johan Daniel Koelman(1831-1857)

Pejzaż z młynem(1854) sygn.dat.l.d.

olej, płótno, 68.5x55 cm

Estymacja: 6.100 - 8.000,-

37. Wacław Kondek(1917-1976)

Z cyklu „Drobiazgi” (1957-58) sygn.dat. i nsygn.

10 szt.  tusz, akwarela, gwasz, papier/tektura, 18x13 i 13x18 cm

Estymacja:  3.500 - 4.500,-

Image Image Image ImageImage Image Image ImageImage Image

38. Wacław Kondek(1917-1976)

Młyn w Nowym Bidaczowie(1967) nsygn. (potwierdzenie autorstwa przez Marię Kondek)

litografia (10/12), 42.5x61 cm

Estymacja:  500 - 700,-

39. Wacław Kondek(1917-1976)

Nowe Miasto(1966) nsygn. (potwierdzenie autorstwa przez Marię Kondek)

litografia (1/5), 45x64.5 cm

Estymacja:  500 - 700,-

40. Józef Korolkiewicz(1902-1988)

Portret kobiety(1943) sygn.dat.p.g.

olej, płótno, 58x50 cm

Estymacja: 4.400 - 5.500,-

41. Janina Kraupe-Świderska(ur.1921)

Ideogramy na błękicie(2008) sygn.p.d.,dat.na odwrociu

olej, płótno, 33.5x33.5 cm

Estymacja:  5.000 - 6.500,-

42. Jerzy Krawczyk(1920-1961)

Łodzie sygn.p.d.

olej, sklejka, 41x36 cm

Estymacja:  2.500 - 4.500,-

43. Emil Krcha(1894-1972)

Ruska wioska sygn.p.d.

olej, tektura, 16x22 cm

Estymacja:  1.900 - 2.700,-

44. Zygmunt Kwiryński(ur.1949)

Z cyklu „Moje kompozycje”(2014) sygn.dat.l.d.

olej, płótno, 60x80 cm

Estymacja: 2.500 - 3.500,-

45. Zdzisław Lachur(1920-2007)

Ucieczka do Egiptu-3 rysunki(1957) sygn.dat.p.d.

tusz, papier, 16.5x17, 12.5x13, 12x15 cm

Estymacja:  600 - 1.000,-

46. Jan Lenica(1928-2001)

Kompozycja zielona sygn.p.d.

serigrafia (112/200), 45.8x63.8 cm

Estymacja:  650 - 800,-

47. Leopold Lewicki(1906-1973)

Gitarzysta sygn.l.d.

olej, tektura, 20x30.5 cm

Estymacja:  5.000 - 7.000,-

48. Krystyna Liberska(1926-2010)

Pejzaż jesienny(1991) sygn.dat.l.d.

olej, tektura, 27x35 cm

Estymacja: 750 - 1.500,-

49. Łódź Kaliska(rok zał.1979)

Śniadanie na trawie pierwsze(1989) sygn.na odwrociu

fotografia (4/6), 30x39.8 cm

Estymacja:  8.000 - 10.000,-

50. Łódź Kaliska(rok zał.1979)

Wg Grosza(1996) sygn.na odwrociu

fot. (4/6), 37.3x30.2 cm

Estymacja: 8.000 - 10.000,-

51. Konstanty Mackiewicz(1894-1985)

Pejzaż letni ze stawem sygn.p.d.

olej, płótno, 65x81 cm

Estymacja:  8.000 - 12.000,-

52. S. Mackiewicz(XX w.)

Widok Łodzi(1946) sygn.dat.p.d.

olej, tektura, 33x24 cm

Estymacja:  1.500 - 2.000,-

53. Kazimierz Mikulski(1918-1998)

Kompozycja(pocz.l.90.) nsygn. (potwierdzenie żony artysty na odwrociu)

tusz, papier, 29.6x21 cm

Estymacja:  4.400 - 5.500,-

54. Gustav Moise(1879-1955)

Kwiaty(1948) sygn.dat.l.d.

akwarela, papier    33.5x28.5 cm

Estymacja:  500 - 800,-

56. Frantisek Mrazek(1876-1933)

Targ sygn.l.d.

olej, płótno, 24.5x32 cm

Estymacja:  3.800 - 4.700,-

57. Nikifor Krynicki(1895-1968)

Pamiątka z Krynicy sygn.na odwrociu pieczęciami autorskimi

akwarela, gwasz, tektura, 24x16.3 cm

Estymacja:  1.000 - 1.700,-

58. Sergiej Nikiforow(1920-2005)

Las(2004) sygn.dat.p.d.

olej, tektura, 20x26 cm

Estymacja:  1.000 - 1.500,-

60. Jan Opaliński(1956-2014)

Bez tytułu sygn.na odwrociu

olej, płótno, 70x60 cm

Estymacja:  1.800 - 2.800,-

61. Janusz Orbitowski(ur.1940)

Kompozycja 30/03(2003) sygn.dat.na odwrociu

technika własna, 80x60 cm

Estymacja:  16.500 - 20.000,-

62. Felicja Pacanowska(1907-2002)

Kompozycje(1966) sygn.p.d.i nsygn.

2 szt.   akwaforta, akwatinta, 8.9x6.8 i 8.8x6.9 cm

Estymacja:  380 - 600,-

63. Felicja Pacanowska(1907-2002)

Bez tytułu sygn.p.d.

technika własna, 3.5x14.5 cm

Estymacja:  190 - 300,-

64. Felicja Pacanowska(1907-2002)

Kompozycje sygn.p.d.

2 szt.   technika własna (15/20, 7/100), 10.4x5.2 i 9.9x4.2 cm

Estymacja:  380 - 600,-

65. Marek Paluch(ur.1954)

Stary sad sygn.p.d.

olej, tektura, 18x34.5 cm

Estymacja:  1.800 - 2.700,-

66. Józef Panfil(ur.1958)

Martwe natury-poliptyk sygn.śr.d. i na odwrociu

olej, płótno/pilśnia, 22x22.5 cm (każdy z elementów)

Estymacja:  7.500 - 9.000,-

67. Józef Panfil(ur.1958)

Motyw z Lublina(2014) sygn.l.d.

akryl, płótno/tektura, 24x15 cm

Estymacja:  2.000 - 3.500,-

68. Jerzy Pawłowski(1909-?)

Katedra św.Jana w Warszawie sygn.p.d.

akwarela, papier/tektura, 21x29.5 cm

Estymacja:  1.100 - 1.500,-

69. Jerzy Pawłowski(1909-?)

Pejzaż zimowy sygn.l.d.

akwarela, tektura, 17.5x26 cm

Estymacja:  500 - 800,-

70. Lutka Pink(1906-1998)

Martwa natura sygn.l.d.

olej, płótno, 60x80 cm

Estymacja:  5.700 - 7.000,-

71. Antoni Piotrowski(1853-1924)

Dzieci przed chatą sygn.p.d.

olej, płótno, 87x69 cm

Estymacja:  25.000 - 35.000,-

72. Henryk Płóciennik(ur.1933)

Charlie Mingus(1968) sygn.p.d.dat.śr.d.

autocynkografia (e.a.), 64.5x49.8 cm

Estymacja:  900 - 1.500,-

73. Józef Puacz(1863-1927)

Chata sygn.l.d.

olej, płótno/tektura, 23.5x31.5 cm

Estymacja:  1.000 - 1.500,-

74. Karol Rutkowski(1885-1960)

Ogród z altaną sygn.p.d.

olej, tektura, 48x68 cm

Estymacja:  2.200 - 3.000,-

75. Karol Rutkowski(1885-1960)

Chata w słońcu sygn.l.d.

olej, tektura, 21.4x26.7 cm

Estymacja: 1.400 - 2.000,-

76. Sylweriusz Saski(1863-1954)

Portret mężczyzny w stroju historycznym(1890) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 73x58.5 cm

Estymacja:  6.500 - 9.000,-

77. Victor Schivert(1863-1926)

ortret kobiety sygn.l.d.

olej, tektura, 30x25 cm

Estymacja:  1.500 - 2.500,-

78. Władysław Skoczylas(1883-1924)

Martwa natura z zegarem sygn.l.d.

akwarela, papier, 28.5x18.5 cm

Estymacja:  1.250 - 1.800,-

79. Antoni Starczewski(1924-2000)

CLG no(1998) sygn.dat.p.d.

serigrafia, 55.3x56.7 cm

Estymacja:  1.400 - 2.000,-

80. Franciszek Starowieyski(1930-2009)

Rycerz sygn.p.d.

kredka, papier, 29.5x20 cm

Estymacja:  2.200 - 3.000,-

81. Ferdinand Stifter(XIX/XX w.)

Gra w karty sygn.p.g.

olej, deska, 31x36.5 cm

Estymacja:  2.800 - 4.000,-

82. Suchodolski(XX w.)

Pejzaż górski z chatami sygn.na odwrociu

olej, sklejka, 30x36 cm

Estymacja:  1.250 - 2.000,-

83. Walentyna Sulikowska(1899-1963)

Bieszczady sygn.na odwrociu

technika, mieszana, olej, płótno, 60x73 cm

Estymacja:  2.500 - 3.500,-

84. Jan Szancenbach(1928-1998)

Krab i cebule(1993) sygn.l.d.dat.na odwrociu

olej, płótno, 55.5x63 cm

Estymacja:  24.000 - 30.000,-

85. Jan Marcin Szancer(1902-1973)

Na łące sygn.p.d.

tusz, akwarela, papier, 19.8x27.5 cm

Estymacja:  1.000 - 1.700,-

86. Jan Marcin Szancer(1902-1973)

Na grzyby sygn.p.d.

tusz, akwarela, papier, 19.8x28 cm

Estymacja:  1.000 - 1.700,-

87. Jan Marcin Szancer(1902-1973)

Kaczątko sygn.p.d.

tusz, akwarela, papier, 19.5x28 cm

Estymacja:  1.000 - 1.700,-

88. Antoni Szydłowski(1895-?)

Wieża kościoła(1929) sygn.dat.l.d.

olej, tektura, 30x21 cm

Estymacja:  630 - 700,-

89. Jan Tarasin(1926-2009)

Dalmatyńczyk sygn.p.d.

serigrafia, 36.8x27.4 cm

Estymacja:  500 - 800,-

90. Włodzimierz Terlikowski(1873-1951)

Portret mężczyzny sygn.p.d.

olej, płótno, 55x46 cm

Estymacja:  5.000 - 8.000,-

91. Feliks Zbigniew Turski(1894-1981)

Kwiaty w wazonie sygn.p.d.

olej, tektura, 33x27 cm

Estymacja: 380 - 500,-

92. Antoni Uniechowski(1903-1976)

Dorożki na krakowskim rynku sygn.p.d.

tusz, papier, 20x29 cm

Estymacja: 1.000 - 1.600,-

93. Wilhelm Wachtel(1875-1942)

Portret kobiety sygn.p.d.

kredka, papier/tektura, 55x41 cm

Estymacja: 2.000 - 3.000,-

94. Izabela Wicińska-Delekta(ur.1921)

Sto lat !(karta z życzeniami i autografami aktorów i pracowników teatru w Krakowie, na odwrociu dedykacja: Wszystkie postaci z bajki składają życzenia „Pani Marysi Bajczarce”sygn.p.d.

gwasz, papier, 47x34 cm

Estymacja: 900 - 1.500,-

95. Franciszek Wójcik(1903-1984)

Pejzaż zimowy z Giewontem sygn.p.d.

olej, tektura, 17.5x25.3 cm

Estymacja:  500 - 800,-

96. Stanisław Wróblewski(1884-1954)

Chryzantemy w wazonie sygn.p.d.

olej, tektura, 65.5x57 cm

Estymacja:  4.000 - 5.000,-

97. Feliks Michał Wygrzywalski(1875-1944)

Arab palący papierosa sygn.p.g.

pastel, papier, 56x47 cm

Estymacja:  6.300 - 8.000,-

98. M. Wysocki(XX w.)

Chłopiec w zielonym fotelu(1923) sygn.dat.l.d.

olej, tektura, 100x74 cm

Estymacja:  6.200 - 7.800,-

99. Krystyn Zieliński(1929-2007)

M.XI.66(1966) sygn.na odwrociu

technika własna, blacha, 84x69 cm

Estymacja:  12.500 - 20.000,-

100. Krystyn Zieliński(1929-2007)

CVIII-91A(1991) sygn.dat.p.d.

technika własna, papier, 52x63 cm

Estymacja:  2.700 - 4.000,-

101. Krystyn Zieliński(1929-2007)

II-1989[Pruski mur] nsygn. (na odwrociu nalepka ewidencyjna)

technika własna, akryl, metal, pilśnia, 65x65 cm

Estymacja:  7.500 - 12.000,-

102. Wiktor Zin(1927-2007)

Pejzaż z torami[Krajobraz socjalistyczny] sygn.p.d.

węgiel, papier, 27x42.5 cm (w św.p-p)

Estymacja:  900 - 1.300,-

103. Stanisław Żurawski(1889-1976)

Akt w plenerze sygn.l.g.

olej, tektura, 50x35 cm

Estymacja:  3.800 - 5.000,-

104. A.N.(XX w.)

Artyleria konna sygn.p.d.monogramem CR

pastel, papier, 41.5x43 cm

Estymacja:  2.500 - 3.500,-

105. A.N.(XIX w.)

Scena miłosna nsygn.

olej, płótno, 37x30.5 cm

Estymacja: 3.800 - 4.500,-

106. A.N.

Pejzaż śródziemnomorski sygn.nieczytelnie p.d.

olej, płótno, 50x61 cm

Estymacja: 3.800 - 4.800,-

107. A.N.(XIX w.)

Portret arystokratki nsygn.

olej, płótno, 64x54 cm

Estymacja: 3.800 - 5.000,-

108. A.N.

Portret dzieci w strojach marynarskich(1915) sygn.p.d.swastyką,dat.

pastel, papier, 72x56 cm

Estymacja:  15.000 - 20.000,-

109. A.N.

Pejzaż zimowy z klasztorem nsygn.

olej, płótno, 30.5x41 cm

Estymacja:  750 - 1.000,-

110. A.N.

Szuwary nsygn.

olej, tektura, 20x31 cm

Estymacja: 500 - 800,-

111. Caché-pot z dekoracją secesyjną

(I połowa XX w.) nsygn.

fajans malowany, złocenia  (pęknięcia w szkliwie), wys.20, śr.27 cm

Estymacja:  500 - 800,-

112. Cocktail cobbler shaker(Anglia, I połowa XX w.)

sygn.Gaskell&Chambers B'Ham

plater, 18.5x9x9 cm

Estymacja: 320 - 500,-

113. Dzbanek kryształowy w srebrnej oprawie

(Rosja, pocz.XX w.) sygn.cyrylicą Chlebnikow

szkło, srebro pr. 84, wys.31 cm

Estymacja:  2.500 - 3.200,-

114. Figurka dziecka z rozgwiazdą(Kopenhaga, II połowa XX w.)

sygn.B&G Kopenhagen Danmark (Bing&Grondhal)

porcelana biała, wys.11 cm

Estymacja: 320 - 500,-

115. Ikona Chrystus Ukrzyżowany(II połowa XX w.) nsygn.

emalia na blasze miedzianej nabitej na deskę, 19x14.3 cm

Estymacja: 500 - 1.000,-

116. Komplet solniczek z łyżeczkami w etui-4 szt.

(Francja, I połowa XX w.) nsygn.

srebro pr. 800, szkło

Estymacja:  2.500 - 3.500,-

117. Kompozycja dekoracyjna na biurko-chłopiec z kozicami

(I połowa XX w.) nsygn.

metal patynowany, marmur, 37x52.5x13 cm

Estymacja:  1.500 - 2.200,-

118. Korona tory(Warszawa, 1850-1893)

sygn.ptaszek, L.O (Aron Lewek Oksenberg)

srebro, filigran, 1040 g, 44x22x22 cm

Estymacja: 8.000 - 12.000,-

119. Lampa naftowa na kolumnie(Belgia, pocz.XX w.)

sygn.L&B Brevetes (Lempreur&Bernard)

mosiądz na podstawie marmurowej (szkła pasowane), wys.87 cm

Estymacja:  1.350 - 1.900,-

120. Lustro secesyjne(pocz.XX w.) sygn.nieczytelnie

cyna srebrzona, szkło (tafla lustra współczesna, niewielkie pęknięcie oprawy), 48x30.5 cm

Estymacja:  1.100 -1.600,-

121. Łyżeczki do kawy-12 szt.(Rosja, I połowa XX w.)

srebro pr. 84, 131.4 g

Estymacja:  750 - 1.000,-

122. Patera z wkładem szklanym(Austria, I połowa XX w.)

sygn.Argentor AS

szkło, plater, wys. 21, śr. 22cm

Estymacja:  900 - 1.400,-

123. Pojemnik wiktoriański ażurowy

(Anglia, połowa XIX w.) nsygn.

miedź srebrzona (przetarcia), dno drewniane (ubytki), 12x19x19 cm

Estymacja:  250 - 350,-

124. Popielnica(Polska, Poznań, l.30.XX w.) sygn.Rytosztuka

srebro, pr. 3, podstawa drewniana, 9.5x9x9 cm

Estymacja:  630 - 950,-

125. Szkatuła kryształowa z okuciem

(I połowa XX w.) sygn.B

szkło bezbarwne, plater, 11x22x14 cm

Estymacja:  500 - 800,-

126. Scena myśliwska

[wg Pierre-Jules Mene(1810-1879)], ZSRR, II połowa XX w.]

sygn.P.J.Mene 1846/ sygn.odlewni cyrylicą (mało czytelna)

żeliwo, odlew (ogon jednego psa naprawiany), 28x47x22 cm

Estymacja: 4.300 - 6.000,-

127. Sztaluga atelierowa dekoracyjna(pocz.XX w.) nsygn.

snycerka, drewno dębowe, politura, wys.183 cm

Estymacja: 1.800 - 2.500,-

128. Wazonik ze sceną antyczną

(Anglia, Wedgwood, II połowa XX w.) sygn.Wedgwood

biskwit oliwkowy z białą dekoracją, 10x8.5x8.5 cm

Estymacja: 130 - 200,-

129. Wazon dekoracyjny(Czechy, I połowa XX w.) nsygn.

szkło opalizujące fioletowo-turkusowe, wys.34.5 cm

Estymacja:  1.250 - 1.700,-

130. Wizytownik z figurkami kuropatw(pocz.XX w.) nsygn.

alabaster, brąz, wys.9, śr.15 cm

Estymacja:  900 - 1.200,-

131. Zegarek męski naręczny

(Modro-Warszawa, k.XIX w.)

Estymacja:  1.250 - 1.600,-

132. A.N.

Madonna nsygn.

plakieta: plater, emalia, 15.5x11.5 cm

Estymacja: 650 - 800,-

133. Bransoleta

złoto 14 K, 47 brylantów łącznie 1.17 ct H-I/VS2-Si2, perły słodkowodne, 39.5 g

Estymacja:  5.000 - 6.500,-

134. Broszka

złoto 14 K, brylant, 3.8x1.6 cm

Estymacja:  900 - 1.400,-

135. Broszka

złoto 14 K, syntetyczny rubin, perły, 4.1x1 cm

Estymacja:  900 - 1.400,-

136. Pierścionek

złoto 14 K, szafir 1 ct, rozety diamentowe, 2.8 g

Estymacja:  2.300 - 3.000,-

137. Pierścionek

złoto 14 K, 6 brylantów łącznie 0.65 ct, 6 szafirów naturalnych łącznie 0.74 ct H-I/VS-P1, 3.6 g

Estymacja:  3.800 - 4.600,-

138. Sygnet rodowy z herbem Ślepowron

złoto, szafir

Estymacja:  3.800 - 4.900,-