172 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

  172 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

sobota, 6 grudnia 2014 r., godz. 12:00

WYNIKI

1. Edward Ałaszewski(1908-1983)

Karykatury piłkarzy mistrzowskiej drużyny ŁKS(1958) sygn.

13 szt.  tusz, akwarela, papier, 35x24.5 cm

Estymacja: 16.000 - 20.000,-

2. Zdzisław Beksiński(1929-2005)

Odpoczynek żołnierzy(1945) sygn.dat.p.g.

akwarela, papier, 33x47.5 cm (w św.p-p)

Estymacja:  3.200 - 4.500,-

3. Jan Berdyszak(ur.1934)

Jak było pierwsze(1979-80) sygn.dat.na odwrociu

akryl, płótno/deska, 30x80 cm

Estymacja:  13.500 - 19.000,-

4. Tadeusz Brzozowski(1918-1987)

Ilustrissimo Magistro(1967) sygn.dat.p.d.

tusz, herbata, papier, 60x47 cm

Estymacja:  35.000 - 45.000,-

5. Piotr Bubak(ur.1959)

Marionetka(2014) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 70x50 cm

Estymacja:  2.500 - 3.500,-

6. F. Carlier(XIX/XX w.)

Martwa natura sygn.p.d.

olej, płótno, 60x50 cm

Estymacja:  1.500 - 2.000,-

Devant St-Jeannet, Avril 1972(„Les céramiques et sculptures de Chagall”, 1972, Mourlot #646) nsygn.

litografia barwna, 31.9x24 cm

Estymacja:  1.600 - 2.500,-

8. Marc Chagall(1887-1985)

Hommage a Marc Chagall(„XXe Siecle”, 1969, Mourlot #572) nsygn.

litografia barwna, 31x24.1 cm

Estymacja:  1.300 - 2.000,-

9. Marc Chagall(1887-1985)

Marzenie(„Derriere le Miroir” no. 182, 1969, Mourlot #605) nsygn.

litografia barwna, 30.5x41 cm

Estymacja:  1.900 - 3.000,-

10. Marc Chagall(1887-1985)

Mistyczne Ukrzyżowanie(„Derriere le Miroir” no. 27-28, 1950) sygn.na kamieniu p.d.

litografia barwna, 35.8x51.5 cm

Estymacja:  1.500 -2.500,-

11. Marc Chagall(1887-1985)

Wioska w nocy(okładka „Derriere le Miroir” no. 27-28, 1950, 2nd ed. Published by Maeght, Paris) sygn.na kamieniu p.d.

litografia barwna, 26x20 cm

Estymacja:  650 - 1.200,-

12. Marc Chagall(1887-1985)

Wioska(„Derriere le Miroir” no. 225, 1977, Mourlot #917) nsygn.

litografia barwna, 30x41 cm

Estymacja:  1.500 - 2.200,-

13. Jean Cocteau(1889-1963)

Hommage á Paul Klee. Epigone(1962) sygn.dat.na kamieniu p.d.

litografia (130/150), 61.5x47.5 cm

Estymacja: 380 - 700,-

14. Jean Cocteau(1889-1963)

La Tour Eiffel sygn.na kamieniu p.d

litografia barwna (133/150), 57.5x46.5 cm

Estymacja:  500 -1.000,-

15. Stanisław Dawski(1905-1990)

Głowa męska w kapeluszu sygn.p.d.

technika mieszana, papier, 34.5x26.5cm

Estymacja:  1.000 - 1.200,-

16. Edward Dwurnik(ur.1943)

Czerwone tulipany(2014) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 46x55 cm

Estymacja:  4.400 - 6.000,-

17. Edward Dwurnik(ur.1943)

Chojna(2013) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 40x50 cm

Estymacja:  3.800 - 5.000,-

18. Mieczysław Filipkiewicz(1881-1950)

Pejzaż jesienny sygn.p.d.

olej, tektura, 47.5x63 cm

Estymacja:  13.500 - 19.000,-

19. Stefan Filipkiewicz(1879-1944)

Pejzaż z kwiatami sygn.p.d.

olej, tektura, 33x46 cm (w św.p-p)

Estymacja:  8.500 - 15.000,-

20. Robert Fromm(XIX/XX w.)

Portret Paulette we wnętrzu(1903) sygn.dat.l.d.

olej, płótno, 46x65 cm

Estymacja:  6.000 - 8.000,-

21. Zdzisław Głowacki(1919-1987)

Staw(1934) sygn.dat.l.d.

akwarela, papier, 37.5x47.5 m

Estymacja:  650 - 1.000,-

22. Wojciech Górecki(ur.1959)

Pejzaż sygn.p.d.

olej, płótno, 40x30.5 cm

Estymacja:  1.000 - 2.000,-

23. August Groh(1871-1944)

Villa d'Este w Tivoli(1895) sygn.dat.l.d.

olej, płótno, 60x40 cm

Estymacja: 1.900 - 3.000,-

24. Tadeusz Gronowski(1894-1990)

Akt kubistyczny sygn.p.d.

olej, sklejka, 113x61 cm

Estymacja:  12.500 - 18.000,-

25. Fryderyk Hayder(1905-1990)

Miasto sygn.dat.l.d.

gwasz, tektura, 50x70 cm

Estymacja:  1.500 -2.500,-

26. Karol Heimroth(1860-?)

Wieśniacy w zimowym pejzażu(1908) sygn.dat.l.d.

olej, tektura, 45x30 cm

Estymacja:  3.000 - 4.500,-

27. Maria Jarema(1908-1958)

Formy(1957) opisana i dat.na odwrociu

monotypia, papier, 65x50 cm

Estymacja:  120.000 - 170.000,-

28. Tomasz Jaśkiewicz(1932-1991)

Kompozycja(1967) sygn.dat.na odwrociu

technika własna, pilśnia, 32x32 cm

Estymacja:  3.500 - 4.500,-

29. Juliusz Joniak(ur.1925)

Martwa natura z białym koszykiem(2004) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 66x86 cm

Estymacja:  11.000 - 15.000,-

30. Zygmunt Kaniewski(1907-1967)

Mistrz i uczeń sygn.p.d.

olej, płótno, 92x118 cm

Estymacja:  3.400 - 5.000,-

31. Fryderyk Kleinmann(1897-1943)

Chrystus w koronie cierniowej sygn.p.d.

ołówek, papier/tektura, 39x29 cm

Estymacja:  1.200 - 1.900,-

32. Teresa Klink(ur.1940)

Zniszczony konkret czyli napalmowy pejzaż(1970) sygn.dat.na odwrociu

technika własna, 90x110 cm

Estymacja:  5.000 - 9.000,-

33. Teresa Klink(ur.1940)

Domy kamienie(1974) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 80.5x100 cm

Estymacja:  2.500 - 5.000,-

34. Tadeusz Kokietek(1920-1982)

Młyn w Ciosnach(1957) sygn.dat.l.d.

akwarela, papier, 48x61 cm (w św.p-p)

Estymacja: 3.800 - 5.300,-

35. Wacław Kondek(1917-1976)

Siostry(1961) sygn.dat.

ceramika, siwak, polichromia, 34x16.5x10.5 cm

Estymacja: 1.800 - 2.600,-

36. Wacław Kondek(1917-1976)

Dziewczyna(1960) nsygn.

ceramika szkliwiona, 26.5x14.3x16 cm

Estymacja: 1.800 - 2.600,-

37. Wacław Kondek(1917-1976)

Kapliczka(1969) sygn.

ceramika, 31x16.5x16.5 cm

Estymacja:  1.800 - 2.600,-

38. Wacław Kondek(1917-1976)

Ballada o hucie „Florian”(1971) nsygn. (potwierdzenie autorstwa przez Marię Kondek)

litografia (9/12), 62x43.2 cm

Estymacja:  500 - 700,-

39. Wacław Kondek(1917-1976)

Nowe Miasto(1966) nsygn. (potwierdzenie autorstwa przez Marię Kondek)

litografia, 44x63.2 cm

Estymacja:  500 - 700,-

40. Mieczysław Krzyżak(1914-1984)

Powrót z polowania sygn.p.d.

olej, płótno, 50x70 cm

Estymacja: 3.800 - 5.000,-

41. Lech Kunka(1920-1978)

Kompozycja sygn.p.d.

technika własna, 99x54 cm

Estymacja:  10.000 - 18.000,-

42. Lech Kunka(1920-1978)

Kompozycja(1968) sygn.dat.l.d.

technika własna, pilśnia, 74x44 cm

Estymacja:  6.500 - 11.000,-

43. Karol Larisch(1902-1935)

Odpoczynek na łące(na odwrociu szkic portretu) nsygn.

olej, sklejka, 32.5x42 cm

Estymacja:  23.000 - 27.000,-

44. Danuta Leszczyńska-Kluza(ur.1926)

Pirlimpin gra na fortepianie u Noworola(1958) sygn.dat.l.d.

ołówek, papier, 20.5x14.5 cm (w św.p-p)

Estymacja: 500 - 900,-

45. Maria Łaszkiewicz(1891-1981)

Kompozycja ze sznurem sygn.na odwrociu

technika własna, 88.5x66.5 cm

Estymacja:  3.800 - 6.000,-

46. Łódź Kaliska(rok zał.1979)

Śniadanie w muzeum I(1999) sygn.na odwrociu

fotografia (5/6), 30.2x34 cm

Estymacja:  8.000 - 10.000,-

47. Łódź Kaliska(rok zał.1979)

Wolność wiodąca lud na barykady(1988) sygn.na odwrociu

fotografia (5/6), 30.3x37.3 cm

Estymacja:  8.000 - 10.000,-

48. Józefa Łysy(1913-2005)

Rynek w Kazimierzu sygn.l.d.

ołówek, papier, 34.5x29.5 cm

Estymacja: 500 - 900,-

49. W.Makowski(XX w.)

Pejzaż z drzewami sygn.l.d.

gwasz, papier, 25x34.5 cm

Estymacja:  5.000 - 6.500,-

50. Jan Matejko(1838-1893)

Drzewa w sadzie sygn.p.d.

ołówek, karton, 19x27.5 cm (w św.p-p)

Estymacja: 20.000 - 28.000,-

51. Salomon Meisner(1886-1942)

Wieś sygn.p.d.

olej, tektura, 25.5x31 cm

Estymacja:  1.500 - 1.900,-

52. Jan Mioduszewski(1831-1910)

Modlitwa(1898) sygn.dat.p.g.

olej, płótno, 60x50 cm

Estymacja:  2.000 - 4.000,-

53. Jerzy Tadeusz Mróz(1946-2010)

Przejście Passe sygn.p.d.

olej, płótno, 33.5x27 cm

Estymacja:  2.600 - 3.500,-

54. Abraham Neuman(1873-1942)

Karkonosze sygn.l.d.

olej, płótno, 52x61 cm

Estymacja:  8.200 - 12.000,-

55. Abraham Neuman(1873-1942)

Pejzaż sygn.l.d.

olej, płótno, 60x76 cm

Estymacja:  16.000 - 22.000,-

56. Jerzy Nowosielski(1923-2011)

Akt siedzący(1999) sygn.dat.p.d.

serigrafia (e.a.), 55.5x45.6 cm

Estymacja:  4.400 - 6.500,-

57. Marek Adam Olszyński(ur.1963)

Kompozycja nsygn.

technika własna, sklejka, 112x55 cm

Estymacja:  3.800 - 5.800,-

58. Jerzy Panek(1918-2001)

Nekrolog(1958) sygn.dat.p.d.

drzeworyt (5/50), 35x47.3 cm

Estymacja:  1.500 - 2.200,-

59. Józef Panfil(ur.1958)

Motyw z Wrzeszczowa(2014) sygn.p.d.

akryl, płótno/tektura, 15x24 cm

Estymacja:  2.000 - 3.000,-

60. Max Pistorius(1894-1960)

Akt sygn.p.d.

olej, płótno, 60x80 cm

Estymacja:  4.000 - 6.000,-

61. Marian Puchalski(1912-1970)

Kolumna Zygmunta sygn.p.d.

akwarela, gwasz, tektura, 25.5x19 cm

Estymacja:  900 - 1.300,-

62. Ryszard Radwański(1873-1948)

Ule sygn.p.d.

olej, płótno/tektura, 25x34.5 cm

Estymacja:  700 - 900,-

63. L. Remer(XX w.)

Kaczeńce w wazonie sygn.l.d.

olej, tektura, 44x58.5 cm

Estymacja:  1.000 - 1.500,-

64. Jakub Rotbaum(1901-1994)

Portret męski nsygn.

sangwina, papier, 69.5x49.5 cm

Estymacja:  3.100 - 4.500,-

65. Sylweriusz Saski(1863-1954)

Głowa dziewczyny sygn.l.d.

olej, płótno, 45x35 cm

Estymacja:  3.500 - 4.500,-

66. Kazimierz Sichulski(1879-1942)

Karykatury artystów, poetów i pisarzy(z teki „XXX Karykatur rysował Kazimierz Sichulski“, Kraków 1904) nsygn.

20 litografii, ok. 12x12 cm

Estymacja:  3.200 - 5.000,-

67. Tadeusz Sprusiak(1907-1985)

Wyżyna Częstochowska sygn.p.d.

akryl, płótno, 70x80 cm

Estymacja:  4.200 - 5.500,-

68. Konrad Srzednicki(1894-1993)

Przecięcie wstęgi(1971) sygn.p.d.dat.l.d.

akwaforta, akwatinta barwna (6/50), 64.6x49.5 cm

Estymacja:  500 - 800,-

69. Antoni Starczewski(1924-2000)

Kompozycja nsygn.

technika własna, 76x61 cm

Estymacja:  12.500 - 20.000,-

70. Franciszek Starowieyski(1930-2009)

Jajo wieczności(1998) sygn.dat.l.g.

pastel, papier, 47x36 cm

Estymacja:  17.500 - 24.000,-

71. Jonasz Stern(1904-1988)

Kompozycja nsygn. (na odwrociu autorstwo potwierdzone przez żonę artysty Barbarę Jaroszyńską-Stern)

tusz, papier, 31.2x25 cm

Estymacja:  500 - 1.000,-

72. Władysław Strzemiński wg(1893-1952)

Z cyklu „Białoruś Zachodnia”- Postać z dzieckiem(1939/1985)

akwaforta, papier czerpany, 30x43.1 cm

(grafika wykonana do wystawy „Warsztat Władysława Strzemińskiego” zorganizowanej przez  Galerię Anny Wesołowskiej w Łodzi w 1985 r., odbita w nakładzie 25 szt.)

Estymacja:  1.100 -1.600,-

73. Władysław Strzemiński wg(1893-1952)

Z cyklu rysunków „Białoruś Zachodnia”- Dwie postaci z dzieckiem(1939/1985)

akwaforta, papier czerpany, 30x43.5 cm

Estymacja:  1.100 - 1.600,-

74. E. Stumm(XX w.)

Łodzie w zatoce nsygn.

olej, płótno, 34x47 cm

Estymacja:  2.800 - 3.500,-

75. Suchodolski(XX w.)

Pejzaż z drogą sygn.na odwrociu

olej, sklejka, 23.5x30.5 cm

Estymacja: 700 - 1.000,-

76. Suchodolski(XX w.)

Chata wśród drzew sygn.na odwrociu

olej, sklejka, 23.5x30.5 cm

Estymacja:  700 - 1.000,-

77. Jan Marcin Szancer(1902-1973)

Pies i kot sygn.p.d.

tusz, akwarela, papier, 30x42 cm

Estymacja:  1.500 - 2.000,-

78. Jan Marcin Szancer(1902-1973)

Zaloty owadów sygn.p.d.

tusz, akwarela, papier, 19.8x28 cm

Estymacja:  1.000 - 1.700,-

79. Jan Marcin Szancer(1902-1973)

Konik polny sygn.p.d.

Estymacja:  1.000 - 1.700,-

80. Stefan Szmaj(1893-1070)

Ratusz w Toruniu(1933, Teka XIV Zjazdu Lekarzy i Przyrodników Polskich w Poznaniu) sygn.dat.na kamieniu p.d.

litografia barwna, 37.8x26.5 cm

Estymacja:  500 - 700,-

81. Anna Szymańska(XX w.)

Martwa natura z wazonikami sygn.p.d.

olej, tektura, 25x37 cm

Estymacja:  250 - 450,-

82. Jan Tarasin(1926-2009)

Piramida sygn.p.d.

serigrafia, 26.7x27.4 cm

Estymacja:  500 - 800,-

83. Jan Tarasin(1926-2009)

Okno sygn.p.d.

serigrafia, 26x37.2 cm

Estymacja:  500 - 800,-

84. Włodzimierz Przerwa-Tetmajer(1862-1923)

Krzyżowcy sygn.p.d.

tusz, papier, 7x11 cm

Estymacja:  630 - 1.200,-

85. Izabela Trojanowska-Nitecka(1899-?)

Pejzaż z Poronina sygn.p.d.

olej, sklejka, 26.5x33.5 cm

Estymacja:  1.300 - 1.900,-

86. Antoni Uniechowski(1903-1976)

Scena dworska sygn.p.d.

tusz, papier, 6.5x13 cm

Estymacja:  320 - 500,-

87. Bolesław Utkin(1913-1993)

Kompozycja sygn.p.d.

technika własna, sklejka, 54x47.5 cm

Estymacja:  5.000 - 9.000,-

88. Eugeniusz Waniek(1906-2009)

Dante i Matylda(1993) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 65x54 cm

Estymacja:  6.300 - 9.000,-

89. Józef Wasiołek(1921-2008)

Klasztor oo.Paulinów na Jasnej Górze sygn.p.d.

olej, płótno, 65x80.5 cm

Estymacja:  5.000 - 9.000,-

90. Wojciech Weiss(1875-1950)

Altana w ogrodzie sygn.p.d. (na odwrociu stempel z nr 001371 Ze zbiorów dzieł Wojciecha Weissa)

akwarela, papier, 30x44 cm

Estymacja:  6.300 - 8.000,-

91. Wojciech Weiss(1875-1950)

Szkic do „Strachów”(1905) sygn.dat.p.d.

akwarela, papier, 30x23.5 cm

Estymacja: 2.300 - 3.000,-

92. Mieczysław Wejman(1912-1997)

Rowerzysta V(1964) sygn.dat.p.d.

akwaforta (20/30), 49.1x31.8 cm

Estymacja: 500 - 800,-

93. Stanisław Wójtowicz(1920-1991)

Celina(1960) sygn.p.d.dat.l.d.

drzeworyt, 30.1x24.6 cm

Estymacja: 400 - 600,-

94. Krystyn Zieliński(1929-2007)

DM-I(1959) nsygn. (na odwrociu nalepka autorska, reprodukowany w katalogu „Krystyn Zieliński. 1929-2007. Sztuka bez granic”, str.44)

technika własna, metal, drewno, 33x26 cm

Estymacja: 8.000 - 12.000,-

95. Krystyn Zieliński(1929-2007)

V/58(1958) sygn.dat.na odwrociu (reprodukowany w katalogu „Krystyn  Zieliński. 1929-2007. Sztuka bez granic”)

technika własna, płótno 37x50 cm

Estymacja:  8.000 - 12.000,-

96. A.N.(XX w.)

Uliczka(1926) sygn.nieczytelnie,dat.p.d.

olej, tektura, 52x42 cm

Estymacja:  2.500 - 3.500,-

97. A.N.(XVII/XVIII w.)

Św.Izydor Oracz nsygn.

olej, blacha, 25x17.5 cm

Estymacja:  450 - 700,-

98. A.N. (Masziniki)

Pod basztą[Mali rycerze] sygn.cyrylicą l.d.

olej, płótno, 49.5x59.5 cm

Estymacja:  3.800 - 5.000,-

99. A.N.(XIX/XX w.)

Konie w stajni nsygn.

olej, płótno, 59x78.5 cm

Estymacja:  3.800 - 6.000,-

100. A.N.(XX w.)

Czytanie księgi nsygn.

olej, sklejka, 46.5x36.5 cm

Estymacja:  3.000 - 4.500,-

101. A.N.(XX w.)

Miasteczko(1947) sygn.dat.p.d.

akwarela, papier, 19x25.8 cm

Estymacja:  630 - 900,-

102. Widoki Montmartre:

Eugene Delâtre(1864-1938)

Rue Caulaincourt w 1880 r. sygn.na płycie l.d.

akwaforta, 7.2x12.8 cm;

Eugene Delâtre ?

Rue de Mont Cenis w 1874 r. nsygn.

akwaforta, 8x12.3 cm;

A.N.(XIX/XX w.)

L’Abreuvoir - Place Constantin  Pecqueur w 1873 r. nsygn.

akwaforta, 7x11.5 cm

Estymacja:  380 - 600,-

103. Sztuki Piękne.

Miesięcznik poświęcony architekturze, rzeźbie, malarstwu, grafice i zdobnictwu. Organ Polskiego Instytutu Sztuk Pięknych. Rocznik pierwszy 1924-1925, zawiera liczne reprodukcje, oprawa: R.Jahoda

Estymacja:  500 - 1.000,-

104. Kabaret do przypraw empirowy(I poł.XIX w.)

sygn.(punce nieokreślone)

srebro 656 g, szkło szlifowane, 30x24x11.5 cm

Estymacja:  4.300 - 5.500,-

105. Kabaret do przypraw(II poł.XIX w.)

sygn.(punce nieczytelne)

srebro 419.4 g, szkło szlifowane, 30.5x23x13 cm

Estymacja: 3.200 - 4.000,-

106. Komplet 6 łyżeczek do herbaty w etui

(Francja, połowa XX w.) sygn.EP

srebro pr.1, 120.3 g, dł.13 cm

Estymacja: 540 - 700,-

107. Komplet 6 łyżeczek do kawy w etui

(Austria, poł.XX w.) sygn.B&Z

srebro pr.3, 90.9 g, dł.12 cm

Estymacja: 440 - 650,-

108. Lampa nocna(Berlin, pocz.XX w.) sygn.KPM

porcelana biała, malowana, złocenie, wys.39 cm (z abażurem)

Estymacja:  1.250 - 1.700,-

109. Misa(Anglia, II poł.XX w.) sygn.EPNS

szkło, plater, 12x26x26 cm

Estymacja:  650 - 800,-

110. Patera-koszyk(Niemcy, I poł.XX w.) sygn.

srebro pr.800, 264.2 g, szkło, 25x20x20 cm

Estymacja: 2.100 - 2.500,-

111. Patera(Niemcy, I ćw. XX w.) sygn.(punca nieczytelna), grawerowany monogram i data: W.E.A. 1874 / 26/V. / 1924

srebro pr.800, 549.4 g (niewielkie wgniecenie), 9x39.5x25 cm

Estymacja:  2.500 - 3.500,-

112. Postument eklektyczny(I poł.XX w.)

drewno liściaste, wys.111 cm

Estymacja: 1.000 - 1.500,-

113. Proporczyk-plakietka GISZ[Generalny Inspektorat Sił Zbrojnych]

(Warszawa, l.30.XX w.) sygn.monogramem wiązanym WG (W.Gontarczyk)

srebro pr.2, 6.5 g, 3.5x1.3 cm

Estymacja:  1.000 - 1.400,-

114. Serwis śniadaniowy art deco dla 6 osób

(Czechy, Schlackenwerth, l.30.XX w.) sygn.Puls/LUNA/Czecho-Slovakia nr modelu W/6967/16

porcelana biała, kobalt, złocenie, wys. dzbanka 21.5 cm

Estymacja: 630 - 1.300,-

115. Solniczka(Rosja, pocz.XX w.) sygn.cyrylicą NEZ

srebro pr.84, 20.5 g, 3.2x4.5x4.5 cm

Estymacja: 440 - 550,-

116. Solniczka neoempirowa(pocz.XX w.) sygn.D.

srebro pr.2, szkło, 10.5x8.5x8.5 cm

Estymacja:  680 - 1.000,-

117. Solniczka(Niemcy, pocz.XX w.) nsygn.

srebro pr.800, wnętrza czarek złocone, 114.4 g (ślady naprawy), szkło, 15.5x13x5 cm

Estymacja:  1.000 - 1.400,-

118. Solniczki-para(Francja, I poł. XX w.) sygn.N/FRAY

srebro pr.1, 231.1 g, wkłady-szkło kobaltowe, 12.5x16x8.3 cm

Estymacja: 1.800 - 2.300,-

119. Solniczki neorokokowe-para(I połowa XX w.) sygn.GC

srebro, 37.8 g, wkład szklany, 4x6.6x4.3 cm

Estymacja:  470 - 600,-

120. Bransoleta z rozetą(Rosja, XIX/XX w.)

złoto 14 K, rozety diamentowe, perły, czarna emalia, 42.6 g

Estymacja:  8.000 - 11.000,-

121. Bransoleta(Polska, I poł.XX w.)

złoto 12 K, szafiry, rozety diamentowe (ślady napraw), 11 g

Estymacja:  1.400 - 2.200,-

122. Broszka sygn.

złoto pr.56 złotników, szkło, 3.6 g

Estymacja:  800 - 1.300,-

123. Broszka

złoto 14 K, platyna, brylant 0,20 ct J/VS2, 2 rozety diamentowe, 2.85 g

Estymacja:  1.400 - 2.000,-

124. Kolczyki(Rosja, XIX w.)

złoto 14 K, rozety diamentowe, szafiry syntetyczne, 5.6 g

Estymacja:  1.100 - 1.500,-

125. Kolczyki(Austro-Węgry, XIX w.)

złoto 14 K, szmaragdowe dublety, 2.6 g

Estymacja:  650 - 900,-

126. Pierścionek

złoto 14 K, onyks, cyrkonie, 2.75 g

Estymacja: 500 - 700,-

127. Szpilka do krawata(I poł.XX w.) nsygn.

metal złocony, granaty, 3.5x1.7 cm

Estymacja: 320 - 500,-

128. Wisior-brosza(Rosja, pocz.XX w.)

złoto 14 K, emalia, 8.3 g

Estymacja: 1.500 - 2.200,-