173 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

  173 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

sobota, 31 stycznia 2015 r., godz. 12:00

1. Otto Axer(1906-1983)

Portret kobiety sygn.p.d.

olej, płótno, 52x34.5 cm

Estymacja: 3.800 - 5.000,-

2. Jan Berdyszak(1934-2014)

Kompozycja kół rozwartych(1970) sygn.śr.d.

technika własna, papier, 79.5x59.5 cm

Estymacja:  8.000 - 13.000,-

3. Maja Berezowska(1898-1978)

W antycznym Rzymie sygn.p.d.

tusz, akwarela, papier, 31.8x31.5 cm

Estymacja:  1.400 - 2.200,-

4. Maja Berezowska(1898-1978)

Koncert damy dworu sygn.p.d.

tusz, akwarela, papier, 39.7x29 cm

Estymacja:  1.400 - 2.000,-

5. Bernhard Christian Borchert(1863-1945)

Akt z łabędziem sygn.l.d.

olej, płótno, 60x45 cm

Estymacja:  15.000 - 20.000,-

6. Józef Brandt?(1841-1915)

Odpoczynek Petyhorców nsygn.(potwierdzenie oryginalności przez Wojciecha Kossaka z 1941 roku na odwrociu: „Odpoczynek Petyhorców dzieło ręki ś.p. Józefa Brandta ucznia Juliusza Kossaka. Wojciech Kossak"

akwarela, gwasz, papier, 29x22.5 cm

Estymacja:  5.000 - 10.000,-

7. Piotr Bubak(ur.1959)

Koza(2014) sygn.dat.p.d.

akryl, płótno, 70x50 cm

Estymacja:  2.500 - 3.500,-

8. Alexander Calder(1898-1976)

„Derriere le Miroir” no. 173(1968, zawiera 8 litografii) nsygn.

litografia, 38x28 i 38x55.8 cm

Estymacja:  1.300 - 2.000,-

Image Image Image ImageImage Image Image Image

9. Bronisław Chromy(ur.1925)

Rodzina nsygn.

brąz patynowany, 33x26x43 cm

Estymacja:  5.000 - 6.500,-

10. Jan Cybis(1897-1972)

Bażant(1970) sygn.l.d.

olej, płótno, 55x61 cm

Estymacja:  46.000 - 55.000,-

11. Czerny(XX w.)

Sala zamkowa(1959) sygn.dat.p.d.

akwarela, papier, 63.5x45 cm

Estymacja:  1.800 - 2.500,-

12. Teodor Durski(ur.1976)

Syberia(2007-2010) sygn.dat.na odwrociu

olej, płótno, 27x27 cm

Estymacja:  1.300 - 2.000,-

13. Edward Dwurnik(ur.1943)

Polish Jokes(2003) sygn.dat.na odwrociu

akryl, płótno, 60x50 cm

Estymacja: 3.500 - 4.500,-

14. Erwin Elster(1887-1997)

Żydowskie święto(1957) sygn.dat.p.d.

akwarela, papier, 61x52 cm

Estymacja:  2.400 - 4.000,-

15. Erwin Elster(1887-1997)

Brama Wyżynna w Gdańsku sygn.l.d.

akwarela, papier, 49.5x57.5 (w św.p-p)

Estymacja:  2.000 - 3.000,-

16. Stanisław Fabijański(1865-1947)

Ogrójec przy kościele św.Barbary(1920) sygn.dat.l.d.

akwarela, gwasz, papier, 31x45.5 cm

Estymacja:  1.500 - 2.200,-

17. Anatolij Nikiforovicz Fomin(ur.1925)

Nokturn sygn.p.d.

olej, tektura, 50x35 cm

Estymacja:  1.500 - 2.200,-

18. Wiesław Garboliński(1927-2014)

Sen o raju Mahometa(2004) sygn.dat.l.d.

offset (13/100), 36.5x55.8 cm

Estymacja:  500 - 800,-

19. Wilhelm Gdanietz(1893-1962)

Naprawa sieci sygn.l.d.

olej, płótno, 81x71 cm

Estymacja:  4.300 - 5.500,-

20. Stanisław Górski(1887-1955)

Góralka sygn.p.śr.

pastel, papier, 70x50 cm

Estymacja:  6.900 - 8.500,-

21. Stanisław Górski(1887-1955)

Góral sygn.p.d

pastel, papier, 50x34 cm

Estymacja:  4.500 - 5.000,-

ImageImage

22. Adam Grabowski(1875-1941)

Dekoracje kwiatowe - 2 szt. sygn.p.d.

akwarela, gwasz, tektura, 100.5x33.5 cm (każda część)

Estymacja:  6.200 - 8.000,-

23. Jerzy Grochocki(ur.1931)

Kompozycja(2011) sygn.dat.na odwrociu

technika własna, 78x52 cm

Estymacja: 2.500 - 3.800,-

24. Tadeusz Gronowski(1894-1990)

Akt z tulipanem sygn.p.d.

olej, sklejka, 120x67.5 cm

Estymacja:  12.500 - 17.000,-

25. Henryk Hayden(1883-1970)

Wioska rybacka(1952) sygn.dat.l.d.

gwasz, akwarela, tektura, 31x47.5 cm

Estymacja:  2.500 - 3.500,-

26. Fryderyk Hayder(1905-1990)

Kompozycja kwiatowa(1967) sygn.dat.p.d.

technika mieszana, olej, collage, pilśnia, 41x120 cm

Estymacja:  3.100 - 4.000,-

27. Paweł Jocz(1943-2008)

Głowa Romana Polańskiego sygn.

brąz, wys.36 cm

(oraz album „Roman Polański. Portret” egz. nr 19 z reprodukcją rzeźby i autografem R.Polańskiego, wyd. Adi, 2002)

Estymacja:  13.000 - 20.000,-

28. Teofil Jóźwiak(1926-1996)

Łódzka architektura: Muzeum Historii Miasta, Zabytkowa Willa, Plac Wolności, Ulica Zielona sygn. i sygn.na płycie p.d.

technika mieszana, wklęsłodruk   4 szt.    23.2x29.8, 21x27.7, 23.5x30, 24.7x31 cm

Estymacja:  1.000 - 1.500,-

29. Antoni Kamieński(1860-1933)

Zawały(z teki „Szkice z Puszczy Białowieskiej”, 1912) sygn.na kam.l.d.

litografia, tinta, 27.9x21.5 cm

Estymacja:  200 - 350,-

30. Antoni Kamieński(1860-1933)

Spotkanie w drodze(z teki „Szkice z Puszczy Białowieskiej”, 1912) sygn.na kam.p.d.

litografia, tinta, 21.1x27.4 cm

Estymacja:  200 - 350,-

31. Stanisław Kamocki(1875-1944)

Szałas na hali sygn.l.d.

olej, tektura, 50x69 cm

Estymacja:  7.000 - 10.000,-

32. Jerzy Karszniewicz(1878-1945)

Pejzaż sygn.l.d.

olej, tektura, 11.2x18 cm

Estymacja: 1.500 - 2.000,-

33. Jerzy Karszniewicz(1878-1945)

Pejzaż z chatami sygn.l.d.

olej, tektura, 11.4x17.2 cm

Estymacja:  1.250 - 1.800,-

34. Jerzy Karszniewicz(1878-1945)

Chaty sygn.l.d.

olej, tektura, 8.7x13.6 cm

Estymacja: 1.000 - 1.300,-

35. Teresa Klink(ur.1940)

Późne popołudnie(2005) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 35x30 cm

Estymacja: 650 - 800,-

36. Edward Kokoszko(1900-1962)

Orka sygn.l.d.

olej, płótno/tektura, 15x20 cm

Estymacja: 1.000 - 1.500,-

37. Wacław Kondek(1917-1976)

Sień w Zamościu III(1965) sygn.dat.p.d.

litografia (3/5), 43x61 cm

Estymacja:  500 - 700,-

38. Jerzy Kossak(1886-1955)

Ułan przy ognisku(1930) sygn.dat.p.d.(na odwrociu pieczęcie autorskie)

olej, tektura, 30x40 cm

Estymacja:  7.500 - 10.000,-

39. Lech Kunka(1920-1978)

Kompozycja z kołami sygn.p.śr.

technika własna, sklejka, 48.5x48.5 cm

Estymacja:  5.000 - 6.500,-

40. Ludwig Adam Kunz(1857-1929)

Martwa natura z owocami nsygn.

olej, płótno, 42.5x55.5 cm

Estymacja: 1.900 - 2.700,-

41. Pierre Labrouche(1876-1956)

Łodzie na przystani sygn.p.d.

akwatinta, akwaforta barwna, 40x50.7 cm

Estymacja:  400 - 500,-

42. Jan Lebenstein(1930-1999)

Pigalle(1971) sygn.dat.p.d.

tusz, kredka, pastel, papier, 51x42.5 (w św.p-p)

Estymacja:  16.000 - 20.000,-

43. Krystyna Liberska(1926-2010)

Pejzaż(2001) sygn.dat.l.d.

olej, tektura, 53x101 cm

Estymacja:  1.800 - 3.500,-

44. Konstanty Mackiewicz(1894-1985)

Martwa natura sygn.p.d.

olej, płótno, 65x81 cm

Estymacja: 6.300 - 9.500,-

45. Franciszek Maśluszczak(ur.1948)

Zakochany artysta i jego muza(1991) sygn.dat.p.d.

tusz, papier, 31x25 cm

Estymacja:  1.800 - 2.700,-

46. Franciszek Maśluszczak(ur.1948)

Jesień(2012) sygn.dat.p.d.

akwarela, papier, 17x26 cm (w św.p-p)

Estymacja:  3.500 - 4.500,-

47. Kalaman Mesterhazy(1857-1898)

Koty sygn.p.d.

olej, tektura, 24.5x34.5 cm

Estymacja:  1.200 - 2.000,-

48. S.Mirecki(XX w.)

Portret dziewczyny(1943) sygn.dat.p.d.

sangwina, papier, 19x14 cm (w św.p-p)

Estymacja: 650 - 1.000,-

49. Jan Młodożeniec(1929-2000)

Kompozycja sygn.p.d.

gwasz, papier, 29.5x20.8 cm

Estymacja:  2.700 - 3.500,-

50. Eugeniusz Mucha(1927-2012)

Frasobliwy nsygn.

olej, płótno, 40x30 cm

Estymacja: 5.600 - 6.500,-

51. Samuel Obodowski(1892-1963)

Port w Hajfie sygn.l.d.

olej, płótno, 66x74.5 cm

Estymacja:  15.000 - 23.000,-

52. Maria Orłowa-Moczałowa(1898-1958)

Ilustracje do poematu M.Lermontowa „Mcyri”-10 szt. sygn.na klocku i nsygn.

drzeworyt, ok. 12x9 cm

Estymacja:  400 - 500,-

Image Image Image ImageImage Image Image ImageImage Image Image

53. Józef Panfil(ur.1958)

Martwa natura z chlebami i dzbanem sygn.p.d.

olej, płótno, 40x60 cm

Estymacja:  5.500 - 8.000,-

54. Krzysztof Pasternak(1953-2014)

Malarz przy pracy(2005) sygn.dat.p.d.

akwarela, papier, 40x29.5 cm (w św.p-p)

Estymacja:  450 - 900,-

55. B. Piasecki(XX w.)

Góralskie chaty sygn.l.d.

olej, pilśnia, 40x60.5 cm

Estymacja:  3.800 - 4.900,-

56. Henryk Plich(1904-1986)

Pejzaż z kościołem sygn.l.d.

olej, pilśnia, 52x72 cm

Estymacja:  4.000 - 6.500,-

57. Henryk Plich(1904-1986)

Góralskie amory(1933) sygn.dat.l.d.

olej, płótno, 60x80 cm

Estymacja:  4.000 - 6.500,-

58. Henryk Policht(1888-1967)

Tulipany(1963) sygn.dat.l.d.

olej, tektura, 42x58 cm

Estymacja:  1.300 - 2.000,-

59. Ryszard Radwański(1873-1948)

Pejzaż z jeziorem sygn.p.d.

akwarela, papier, 19.5x28.3 cm

Estymacja:  250 - 450,-

60. Izabela Rapf-Sławikowska(1920-2010)

Pejzaż z domami(1972) sygn.dat.l.d.

olej, płótno, 55x46 cm

Estymacja:  1.250 - 1.600,-

61. Franz Rausch(1876-?)

Zbiór siana sygn.l.d.

olej, deska, 11x14.8 cm

Estymacja:  1.500 - 2.800,-

62. N. Riccardi(XIX w.)

Pierwszy bal(1892) sygn.dat.l.d.

akwarela, papier, 50x40 cm

Estymacja:  2.500 - 3.500,-

63. Leszek Rózga(ur.1924)

Dwie gałązki jabłoni(1985) sygn.dat.p.d.

akwaforta (10/70), 18x21.8 cm

Estymacja:  1.100 -1.700,-

64. A. Salkow(XIX w.)

Martwa natura(1894) sygn.dat.p.d.

olej, blacha, 25x35 cm

Estymacja:  4.000 - 8.000,-

65. Georg Friedrich Schmidt(1712-1775)

Pierre Comte de Schuwalow(1760) sygn.dat.na płycie śr.d.

miedzioryt, 29x21 cm

Estymacja:  400 - 550,-

66. Hans Seydel(1866-1916)

Forum Romanum - Basilica Aemilia(1910) sygn.dat.l.d.

akwarela, gwasz, tektura, 43x36.5 cm (w św.p-p)

Estymacja:  10.000 - 13.000,-

67. Szczepan Skorupka(1903-1997)

Pejzaż z jeziorem(1989) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 56.5x75 cm

Estymacja:  1.500 - 2.000,-

68. Szczepan Skorupka(1903-1997)

Pejzaż(1980) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 49x62.5 cm

Estymacja:  1.500 - 2.000,-

69. Szczepan Skorupka(1903-1997)

Pejzaż(1980) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 49x62.5 cm

Estymacja:  3.800 - 4.800,-

70. Krzysztof Skórczewski(ur.1947)

Stare Miasto sygn.p.d.

miedzioryt, ruletka (53/100), 14.8x20.8 cm

Estymacja:  1.000 - 1.500,-

71. Tadeusz Sprusiak(1907-1985)

Pejzaż z łodziami sygn.p.d

olej, płótno, 39.5x44.5 cm

Estymacja:  1.250 - 2.500,-

72. Piotr Stachiewicz(1858-1938)

Piękna Zośka sygn.p.d.

pastel, tektura, 99x66.5 cm

Estymacja:  10.000 - 18.000,-

73. Franciszek Starowieyski(1930-2009)

Sonata św.Sebastiana(2000) sygn.dat.śr.d.

pastel, tektura, 72x52 cm

Estymacja:  17.000 - 23.000,-

74. Bolesław Stawiński(1908-1983)

Pejzaż z drzewami sygn.p.d

akwarela, papier, 22x28 cm

Estymacja:  1.200 - 1.800,-

75. Paweł Steller(1895-1974)

Wodospady u źródeł Wisły(1933) sygn.dat.p.d.

drzeworyt barwny, 21.6x16.3 cm

Estymacja: 250 - 400,-

76. Jonasz Stern(1904-1988)

Szkic do cyklu „Getto lwowskie” nsygn.

tusz, akwarela, papier, 18.3x9.5 (w św.p-p)

Estymacja:  1.200 - 2.000,-

77. Jonasz Stern(1904-1988)

Kompozycja nsygn.

drzeworyt, 11.9x14.7 cm

Estymacja:  1.000 - 2.000,-

78. Jonasz Stern(1904-1988)

Głowa nsygn.(sygn.l.d.stemplem)

drzeworyt, 28.1x18.5 cm

Estymacja:  1.000 - 2.000,-

79. Jonasz Stern(1904-1988)

Głowa nsygn.

monotypia, 18.5x17.5 cm

Estymacja:  1.000 - 2.000,-

80. Juliusz Studnicki(1905-1978)

Solo na gitarze sygn.l.d.

gwasz, kredka, papier, 30x21.5 cm (w św.p-p)

Estymacja:  2.200 - 3.500,-

81. Juliusz Studnicki(1905-1978)

Dziewczyna sygn.l.d.

gwasz, kredka, papier, 29x42 cm (w św.p-p)

Estymacja:  2.500 - 4.000,-

82. Juliusz Studnicki(1905-1978)

Wystawa psów sygn.p.d.i p.g.

akwarela, kredka, papier, 28.5x38 cm (w św.p-p)

Estymacja:  1.900 - 3.000,-

83. Ghislain Swimberghe(XX w.)

Stary wóz sygn.l.d.

tusz, akwarela, papier, 22.5x32 cm

Estymacja:  1.900 - 2.800,-

84. Jan Szancenbach(1928-1998)

Kwiaty i owoce(1996) sygn.p.d.dat.na odwrociu

olej, płótno, 63x70 cm

Estymacja:  23.000 - 29.000,-

85. Iwan Trusz(1869-1941)

Cyprysy sygn.p.d

olej, tektura, 21x15.5 cm

Estymacja:  19.500 - 26.000,-

86. Bolesław Utkin(1913-1993)

Kompozycja sygn.p.d.

technika własna, pilśnia, 61x47 cm

Estymacja:  6.000 - 10.000,-

87. Józef Wasiołek(1921-2008)

Chata w lesie sygn.l.d.

olej, płótno, 50x61 cm

Estymacja:  3.000 - 4.500,-

88. Józef Wasiołek(1921-2008)

Kwiaty sygn.p.d.

akryl, płótno, 46x33 cm

Estymacja:  2.200 - 3.000,-

89. Wincenty Wodzinowski(1866-1942)

Dziewczyna w stroju ludowym(1931) sygn.dat.l.d.

kredka, papier, 13.5x20 cm (w św.p-p)

Estymacja:  1.000 - 1.400,-

90. Leon Wyczółkowski(1852-1936)

Szymon Tatar. Głowa górala z fajką sygn.p.d.

miękki werniks, ruletka, 26.2x29 cm

Estymacja:  2.000 - 4.000,-

91. A.N.(Japonia, XIX w.)

Aktorzy Ichikawa Sadanji jako Kagekiyo i Ichikawa Yonezo jako jego córka Hitomaru sygn.na klocku p.śr.

drzeworyt barwny, 35.1x23.3 cm

Estymacja: 1.500 - 1.900,-

92. A.N.(XX w.)

Pejzaż orientalny sygn.nieczytelnie p.d.

akwarela, tektura, 24.5x35 (w św.p-p)

Estymacja: 1.900 - 2.800,-

93. A.N.(XX w.)

Portret dziewczyny nsygn.

olej, tektura, 36x27.5 cm

Estymacja: 2.300 - 3.000,-

94. A.N.(XX w.)

Żurawie na gałęzi sygn.nieczytelnie p.d.

technika własna, płótno, 51x76 cm

Estymacja: 3.800 - 5.000,-

95. A.N.(XX w.)

Podwórko nsygn.

pastel, tektura, 56.5x38.5 cm

Estymacja:  2.500 - 3.200,-

96. A.N.(XX w.)

Portret żołnierza(1940) sygn.nieczytelnie dat.p.d.

ołówek, papier, 35x26.5 cm

Estymacja:  650 - 900,-

97. A.N.(XX w.)

Pejzaż śródziemnomorski nsygn.

olej, sklejka, 40x50 cm

Estymacja:  1.400 - 2.200,-

98. A.N.(XIX w.)

Justice nsygn.

olej, deska, 25.3x19 cm

Estymacja:  1.000 - 1.600,-

99. A.N.(XVIII w.)

Kobieta z psem [Alegoria zmysłu powonienia] nsygn.

olej, deska, 30x41.5 cm

Estymacja:  3.200 - 6.000,-

100. A.N.(XVII/XVIII w.)

Kobieta z papugą [Alegoria zmysłu dotyku] nsygn

olej, deska, 32x42 cm

Estymacja:  3.200 - 6.000,-

101. Kultura Zrzuty (z udziałem Łodzi Kaliskiej)

„Tango” nr 1, 1983, format A4, nakład 100 egz.

Estymacja:  12.000 - 15.000,-

102. Łódź Kaliska. Manifesty

katalog BWA Łódź, 1989, z autografami artystów

oraz „Łódź Kaliska” nr 6, 1988

Estymacja:  200 - 400,-

103. Caché-pot(Bonn, I poł.XX w.)

sygn.Wessel/Bonn nr modelu 1009/ II

ceramika wytłaczana, malowana, szkliwiona, 22.5x27x27 cm

Estymacja:  500 - 600,-

104. Cukiernica(Warszawa, I ćw.XX w.)

sygn.B.Henneberg /Warszawa /Galw/N

plater (brak kluczyka), 9.5x14x11 cm

Estymacja:  700 - 900,-

105. Cukiernica art déco(Wiedeń, I poł.XX w.) sygn.Argentor

plater, szkło, 10.5x21.5x13 cm (przetarcia na pokrywie)

Estymacja: 750 - 1.000,-

106. Dzbanek secesyjny(Niemcy, pocz.XX w.)

sygn.księżyc, korona

szkło, srebro pr. 800, wys.28 cm

Estymacja: 850 - 1.000,-

ImageImage

107. Figura-Chrystus Frasobliwy(Polska, pocz.XX w.) nsygn.

drewno polichromowane, wys.31 cm (fragment podstawy i fragment stopy Chrystusa klejony)

Estymacja: 1.250 - 2.000,-

108. Filiżanki do kawy ze spodkami-6 szt.(Niemcy, Czechy, ok.1950)

sygn.AW/ Carlsbad /Fine Porcelain/ GLORIA/ Made in Germany

porcelana biała, malowana-sceny o tematyce napoleońskiej, kalka, złocenie, śr. spodka: 11.1, filiżanki: 4x9x6.5 cm

Estymacja:  500 - 700,-

109. Karafka i 6 kieliszków do wódki art deco

(Czechy, I poł.XX w.)

szkło barwione fioletowe, karafka: 21.5x17x9.5, kieliszki: 6.5x5.2x3.5 cm

Estymacja:  1.000 - 1.500,-

110. Kieliszki do likieru-8 szt.(Polska, poł.XX w.)

nsygn.(Huta Hortensja)

kryształ, wys.13.5 cm

Estymacja: 320 - 500,-

111. Odznaka 40 pułku piechoty Dzieci Lwowskich

(Lwów, po 1928) nakrętka sygn.Wł.Buszek/Lwów(Władysław Buszek)

srebro, mosiądz, emalia, 3.6x2.6x0.5 cm

Estymacja:  1.350 - 1.800,-

112. Odznaki: Sołtysa oraz Wójta Gminy R.P. Kiernozia zawieszona na łańcuchu(Polska,1919-1945)

na odwrociu sygn.Br. Łopieńscy/ Warszawa

brąz, na godle srebrzony (przetarcia), śr. 5.5 i 11.7x8.5 cm

Estymacja: 3.200 - 4.000,-

113. Patera(Rosja, pocz.XX w.)

sygn.cyrylicą Twa/M.S.Kuzniecowa/RF

porcelana biała, kalka, śr.24, wys.14 cm

Estymacja:  400 - 600,-

114. Przycisk na biurko(Polska, I poł.XX w.)

plakieta patriotyczna na podstawie, metal wytłaczany, szkło białe mleczne, plakieta: 6x5, podstawa: 10x7 cm

Estymacja: 400 - 500,-

115. Solniczka empirowa(Warszawa, I połowa XIX w.) sygn.Malcz

srebro pr.12, 232.8 g, 14.5x15.5x6.5 cm (naprawiana)

Estymacja: 1.900 - 3.000,-

116. Szkatuła(Warszawa,1867) sygn.Schraider, ptaszek, I.S./1867/84, dwugłowy orzeł carski (Edward Schraider)

srebro pr.84, 967.2 g, 14x18x13 cm

Estymacja:  5.000 - 7.000,-

117. Sztućce środka stołu w etui: nóż do masła, nóż do sera, 2 widelce do wędliny(Francja, I poł.XX w.)

sygn.punce nieczytelne

trzonki srebrne, ostrza metal złocony, dł.18.5 cm

Estymacja:  500 - 700,-

118. Sztućce-komplet dla 6 osób - 51 szt.

(Warszawa, II połowa XX w.) sygn.HF(Hefra, wzór Rapsodia)

srebro pr.800, 2583.5 g cm

Estymacja: 8.500 - 12.000,-

119. Tortownica(Niemcy, I poł.XX w.) sygn.Villeroy&Boch

fajans, kalka, metal, 5x39x31.5 cm

Estymacja:  380 - 500,-

120. Broszka-księżyc z gwiazdą(pocz.XX w.) nsygn.

metal, granaty, 3.5x2.7 cm

Estymacja:  300 - 400,-

121. Kolczyki(II poł.XX w.) nsygn.

złoto, koral, 3 g

Estymacja:  600 - 800,-

122. Kamea brosza-zawieszka(II poł.XX w.) sygn.ZJ/9/375

złoto 9 K, macica perłowa, 5.2x4.3 cm

Estymacja:  1.700 - 2.000,-

123. Kamea brosza-zawieszka(II poł.XX w.) sygn. NB/375

złoto 9 K, macica perłowa, 5x4.1 cm

Estymacja:  1.700 - 2.000,-

124. Kamea brosza-zawieszka(II poł.XX w.) sygn. ZJ/9/375

złoto 9 K, macica perłowa, 5x4 cm

Estymacja:  1.700 - 2.000,-