174 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

 174 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

sobota, 14 marca 2015 r., godz. 12:00

1. Magdalena Abakanowicz(ur.1930)

Bez tytułu(1997) sygn.dat.p.d.

tusz, papier, 35.5x43 cm

Estymacja: 9.000 - 12.000,-

2. Richard Aurili(1834-1914)

Prządka(1910) sygn.Aurili./ 910/ 7

rzeźba, ceramika patynowana (pęknięta, klejona), 54x35x27 cm

Estymacja:  2.500 - 3.300,-

3. Emmanuel Borissovitch Bernstein(1914-2003)

Skraj lasu(1961) sygn.p.d.dat.na odwrociu

litografia barwna, 30.5x43 cm

Estymacja:  380 - 500,-

4. Michał Boruciński(1885-1976)

Portret Kazimierza Pręczkowskiego nsygn.

olej, papier, 40x28.5 cm

Estymacja:  1.000 - 1.800,-

5. Marc Chagall(1887-1985)

Pantomime(okładka „Derriere le Miroir” no. 198, 1972, Mourlot #649) sygn.na kam.p.d.

litografia barwna, 38x27.4 cm

Estymacja:  1.250 - 1.700,-

6. Teodor Durski(ur.1976)

Z cyklu Portrety Na Ostatnią Chwilę „Teraz Wiem”(2008) sygn.dat.na odwrociu

olej, płótno, 33.5x83.5 cm (sześciokąt)

Estymacja:  2.800 - 3.500,-

7. Stanisław Fabijański(1865-1947)

Panorama Krakowa(1930) sygn.dat.l.d.

akwarela, papier, 39.5x60.5 cm (w św.p-p)

Estymacja:  4.000 - 6.000,-

8. Stefan Filipkiewicz(1879-1944)

Kościół Św. Andrzeja(z teki „Kraków. Sześć Autolitografii”, 1928) sygn.na kam.p.d.

litografia barwna, 37.5x30.5 cm

Estymacja:  350 - 500,-

9. Stefan Frisch(1878-1956)

Kolbuszowa sygn.na odwrociu

olej, tektura, 9x14.8 cm

Estymacja:  250 - 350,-

10. Stefan Frisch(1878-1956)

Pejzaż górski sygn.na odwrociu

olej, tektura, 9x14.8 cm

Estymacja:  250 - 350,-

11. Karl Goldschmidt(XX w.)

Akt sygn.l.d.

olej, płótno, 80x29.5 cm

Estymacja:  3.200 - 4.000,-

12. Jerzy Grochocki(ur.1931)

Kompozycja(2009) sygn.dat.na odwrociu

technika własna, 44.5x90 cm

Estymacja:  2.500 - 3.800,-

13. Marian Grużewski(1885-1963)

Portret(1953) sygn.dat.p.d.

ołówek, papier, 29.5x21 cm

Estymacja: 1.000 - 1.500,-

14. Jan Hrynkowski(1891-1971)

Panorama z widokiem Wawelu(z teki „Kraków. Sześć Autolitografii”, 1928) nsygn.

litografia barwna, 29x37.5 cm

Estymacja:  300 - 500,-

15. Władysław Jarocki(1879-1965)

Barbakan i Brama Floriańska w zimie(z teki „Kraków. Sześć Autolitografii”, 1928) sygn.dat.na kam.p.d.

litografia barwna, 30.2x37.7 cm

Estymacja:  350 - 500,-

16. A. Johanson(XIX/XX w.)

Pejzaż z jeziorem sygn.l.d.

olej, płótno, 70x100 cm

Estymacja:  2.500 - 3.000,-

17. Teofil Jóźwiak(1926-1996)

Łódzka architektura: Ul. Piotrkowska, Katedra, Urząd Miasta, Ul. Moniuszki, Akademia Muzyczna, Ul. Piotrkowska z widokiem pomnika T.Kościuszki(1963-1979) sygn. i sygn.na matrycy p.d.

litografia, wklęsłodruk, linoryt   6 szt.   ok. 28x36 cm

Estymacja:  1.500 - 2.000,-

18. Zygmunt Kaczówka(1915-1996)

Herbaciane róże w wazonie sygn.p.d.

olej, pilśnia, 35x50 cm

Estymacja:  1.900 - 2.500,-

19. Stanisław Kamocki(1875-1944)

Szałas na hali sygn.p.d.

olej, sklejka, 56x74 cm

Estymacja:  7.500 - 10.000,-

20. Jerzy Karszniewicz(1878-1945)

Pejzaż górski sygn.l.d.

olej, tektura, 19x30 cm

Estymacja:  2.000 - 3.000,-

21. Wacław Kondek(1917-1976)

Ballada o hucie „Kościuszko”(1971) nsygn. (potwierdzenie autorstwa przez Marię Kondek)

litografia (8/10), 45.2x63.2 cm

Estymacja:  500 - 700,-

22. Andrzej Kreutz-Majewski(1936-2011)

Ptak Skrzydło(2007) sygn.p.g.dat.na odwrociu

olej, tektura, 100x70 cm

Estymacja:  6.300 - 9.000,-

23. Władysław Krzyżanowski(1889-1973)

Leśny strumień nsygn.

olej, płótno, 31.5x47 cm

Estymacja: 5.600 -7.000,-

24. G. Kuczyński(pocz.XX w.)

Matka Boska(1911) sygn.p.d.

olej, płótno, 78.5x58 cm

Estymacja:  1.900 - 2.800,-

25. Lech Kunka(1920-1978)

Kompozycja sygn.p.d.

technika własna, 77x54cm

Estymacja:  6.500 - 9.000,-

26. Lech Kunka(1920-1978)

Za chlebem - Nowy Jork(1953) nsygn.dat.śr.d.

tempera, olej, werniks szelakowy, collage, papier, 126x99.5 cm

Estymacja:  8.000 - 13.000,-

27. Max Kuschel(1862-1935)

Diana na polowaniu sygn.l.d.

olej, płótno, 64.5x86 cm

Estymacja:  1.900 - 2.900,-

28. Zygmunt Kwiryński(ur. 1949)

Marilyn Monroe z jemiołuszką(2015) sygn.dat.p.d.

olej, płótno/pilśnia, 70x90 cm

Estymacja:  2.500 - 3.000,-

29. Aleksander Laszenko(1883-1944)

Tozeur(1937) sygn.dat.p.d.

olej, płótno/sklejka, 35.5x49.5 cm

Estymacja:  5.000 - 6.500,-

30. Georg Macco(1863-1933)

Widok Spitsbergenu(1931) sygn.dat.p.d.

gwasz, tektura, 30.5x49 cm

Estymacja:  3.500 - 5.000,-

31. Juliusz Makarewicz(1854-1936)

Staw(1927) sygn.dat.l.g.

pastel, papier, 50x69.5 cm

Estymacja:  1.900 - 2.600,-

32. Eugeniusz Markowski(1912-2007)

Putto(1979) sygn.l.g.dat.p.g

olej, płótno, 81x60 cm

Estymacja: 28.000 - 35.000,-

33. Jan Matejko(1838-1893)

Szkic postaci sygn.p.d.

ołówek, papier, 11.7x9.5 cm (w św.p-p)

Estymacja:  4.500 - 6.000,-

34. Dariusz Miliński(ur.1957)

Z cyklu „Uratuj słoneczko”(2014) sygn.dat.l.d.

olej, płótno, 40x40 cm

Estymacja: 3.500 - 4.000,-

35. Jan Młodożeniec(1929-2000)

Kompozycja sygn.p.d.

gwasz, papier, 49.6x39.8 cm

Estymacja: 4.500 - 6.000,-

36. Berthold Oczko(1910-1943)

Pejzaż górski(1928) sygn.dat.l.d.

akwarela, papier, 19.5x26 (w św.p-p)

Estymacja: 440 - 700,-

37. Maria Opolska(1888-1957)

Wędrowcy sygn.p.d.

kredka, kalka, 42x32.5 (w św.p-p)

Estymacja:  1.500 - 2.000,-

38. Józef Panfil(ur.1958)

Zamek w Liwie(2015) sygn.l.d.

olej, płótno/tektura, 24x18 cm

Estymacja:  2.500 - 3.500,-

39. Maciej Pauksztełło(ur.1975)

Pejzaż z drzewem(2009) sygn.dat.l.d.

olej, płótno, 20x20 cm

Estymacja:  750 - 900,-

40. Ignacy Pieńkowski(1877-1948)

Fragment katedry z kaplicą Zygmuntowską(z teki „Kraków. Sześć Autolitografii”, 1928) sygn.na kam.p.d.

litografia barwna, 39x31 cm

Estymacja: 300 - 500,-

41. Zbigniew Pronaszko(1885-1958)

Martwa natura z fajką sygn.na odwrociu

olej, płótno, 60x56 cm

Estymacja:  10.000 - 15.000,-

42. Marian Puffke(1888-1925)

Widok na Giewont; na odwrociu Barka na rzece(1904) sygn.dat.p.d.

olej, tektura, 23.5x33 cm

Estymacja:  1.800 - 2.200,-

43. Stanisław Raczyński(1903-1982)

Pejzaż wiejski sygn.p.d.

olej, sklejka, 30x39.5 cm

Estymacja:  2.500 - 3.500,-

44. Feliks Roliński(1876-1972)

Pejzaż wiejski sygn.l.d.

akwarela, papier, 49.5x71.5 (w św.p-p)

Estymacja: 2.800 - 4.000,-

45. Tadeusz Roman(1906-1983)

Na spacerze sygn.p.d.

olej, płótno, 44x50 cm

Estymacja:  1.900 - 2.700,-

46. Erna Rosenstein(1913-2004)

Bardzo odległe(1991) sygn.dat.na odwrociu

technika własna, 24x24 cm

Estymacja:  6.200 - 8.000,-

47. Zygmunt Rozwadowski(1870-1950)

Zaprzęg dworski(1917) sygn.dat.p.d.

olej, tektura, 53x73 cm

Estymacja:  22.000 - 30.000,-

48. Leszek Rózga(ur.1924)

Numizmat(1965) sygn.dat.p.d.

akwaforta (4/50), 24.3x32 cm

Estymacja: 1.300 - 1.500,-

49. Jan Rubczak(1884-1942)

Ulica Floriańska(z teki „Kraków. Sześć Autolitografii”, 1928) sygn.na kam.p.d.

litografia barwna, 29.8x37.8 cm

Estymacja:  400 - 800,-

50. Jolanta Rudzka-Habisiak(ur.1958)

Z cyklu „Stronice” IV(2008) sygn.p.d.dat.l.d.

technika własna, skóra, papier, 41x30 cm

Estymacja: 10.000 - 15.000,-

51. Stanisław Sawiczewski(1866-1943)

Scena przed faraonem(1913) sygn.dat.l.d.

akwarela, ołówek, tektura, 18x28 cm (w św.p-p)

Estymacja:  1.000 - 1.500,-

52. Józef Skowroński(pocz.XX w.)

Ruiny zamku sygn.p.d.

akwarela, gwasz, papier/tektura, 45.5x29.5 cm (w św.p-p)

Estymacja:  1.900 - 2.500,-

53. Tadeusz Sprusiak(1907-1985)

Pełne morze(1977) sygn.p.d.dat.na odwrociu

akwarela, papier, 34x47 cm (w św.p-p)

Estymacja:  900 - 1.300,-

54. Jonasz Stern(1904-1988)

Pejzaż nsygn.

linoryt, 11.8x18.8 cm

Estymacja:  1.000 - 2.000,-

55. Andrzej Stopka(1904-1973)

Lucyfer sygn.p.d.

akwarela, papier, 25x19.5 cm

Estymacja:  400 - 700,-

56. Maurycy Stryjecki(1923-2003)

Model II(1969) sygn.dat.na odwrociu

olej, płótno, 90x60 cm

Estymacja:  5.000 - 7.000,-

57. Jan Marcin Szancer(1902-1973)

Na łące sygn.p.d.

tusz, akwarela, papier, 20x28 cm

Estymacja:  1.000 - 1.500,-

58. Jan Marcin Szancer(1902-1973)

Koncert sygn.p.d.

Estymacja:  1.000 - 1.500,-

59. Jan Marcin Szancer(1902-1973)

Świerszcz i motyl sygn.p.d.

Estymacja:  1.000 - 1.500,-

60. Władysław Szczepanik(1891-?)

Góral przed bacówką(1939) sygn.dat.l.d.

olej, płótno, 50x66 cm

Estymacja:  3.200 - 4.000,-

61. Antoni Szulczyński(1878-1922)

Zamek w Uniejowie od strony ogrodu(1914) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 81x118 cm

Estymacja:  12.000 - 16.000,-

62. Włodzimierz Terechowicz(ur.1933)

Wiśnie(2005) sygn.l.d.dat.na odwrociu

olej, płyta, 16.5x22 cm

Estymacja:  1.250 - 1.700,-

63. Ewa Krystyna Tyc-Karpińska(ur.1941)

Medal Międzynarodowego Przeglądu i Konkursu Filmów Jazzowych w Łodzi nsygn.

metal srebrzony, śr.17.5 cm

Estymacja:  1.250 - 2.000,-

64. Antoni Uniechowski(1903-1976)

Koncert w ogrodzie sygn.p.d.

tusz, akwarela, papier, 29.8x21 cm

Estymacja:  1.500 - 2.000,-

65. Antoni Uniechowski(1903-1976)

Koncert na skrzypcach sygn.p.d.

tusz, akwarela, papier, 29.8x20.5 cm

Estymacja:  1.500 - 2.000,-

66. Józef Wasiołek(1921-2008)

Dwór w Wodzieradach(1983) sygn.dat.l.d.

olej, płótno, 57x72 cm

Estymacja:  4.300 - 5.000,-

67. Zenon Windak(ur.1954)

Stożek sygn.p.d.

technika własna, 51x22.5 cm

Estymacja:  2.500 - 3.500,-

68. Zenon Windak(ur.1954)

Kozioł i Ty!(2000) sygn.dat.na odwrociu

akryl, płótno, deska, 20x24.5x7 cm

Estymacja:  1.800 - 2.800,-

69. Leonard Winterowski(1886-1927)

Zima w Karpatach(1916) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 77x115.5 cm

Estymacja:  14.000 - 22.000,-

70. Jan Wojnarski(1879-1937)

Kościół Św. Wojciecha(z teki „Kraków. Sześć Autolitografii”, 1928) nsygn.

litografia barwna, 39.5x31.5 cm

Estymacja:  300 - 500,-

71. Jules Zermati(1880-1920)

Kwiaty rumianku sygn.p.g.

olej, płótno, 45x58 cm

Estymacja:  3.700 - 4.800,-

72. Marek Żuławski(1908-1985)

Pejzaż górski(1934) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 59.5x71.5 cm

Estymacja:  6.300 - 8.000,-

73. A.N.(XX w.)

Widok na Plac Zamkowy w Warszawie(1966) sygn.nieczytelnie dat.l.d.

olej, płótno, 65x82 cm

Estymacja:  2.500 - 4.000,-

74. A.N.(XX w.)

Most na Motławie w Gdańsku(1929) sygn.nieczytelnie dat.p.d.

olej, tektura, 39.5x50 cm

Estymacja:  3.200 - 5.000,-

75. A.N.(XX w.)

Portret dziewczynki w białej chuście nsygn.

olej, płótno, 44.5x29.5 cm

Estymacja: 1.900 - 2.600,-

76. A.N.(XX w.)

Portret(1993) nsygn.dat.p.d.

pastel, papier, 42x30.5 cm

Estymacja:  500 - 700,-

77. A.N.(XIX w.)

Portret chłopca nsygn.

olej, deska, 21.5x17.5 cm (owal)

Estymacja:  500 - 800,-

78. A.N.(l.50.XX w.)

Chłopiec w czerwonych spodenkach nsygn.

olej, sklejka, 59.5x39.5 cm

Estymacja:  900 - 1.500,-

79. A.N.(XIX/XX w.)

Pejzaż ze stawem nsygn.

olej, płótno, 66x97 cm

Estymacja:  7.500 - 10.000,-

80. A.N.(XX w.)

Pejzaż sygn.nieczytelnie p.d.

olej, sklejka, 27x36.5 cm

Estymacja:  1.300 - 1.600,-

81. A.N.(Rosja, pocz.XX w.)

Ikona Święty Mikołaj nsygn.

tempera, deska, koszulka wytłaczana mosiężna, 31.5x25.5 cm

Estymacja:  1.700 - 2.500,-

82. Album ze zdjęciami i pocztówkami o tematyce legionowej(13 i 21 szt.)

Estymacja:  630 - 1.000,-

Image Image Image Image ImageImage Image Image Image Image

83. Kultura Zrzuty (z udziałem Łodzi Kaliskiej)

„Tango” nr 2, 1983, format A4, nakład 100 egz.

Estymacja:  12.000 - 15.000,-

84. Caché-pot(Francja, I poł.XX w.) sygn. vy(wycisk) nr 242

fajans szkliwiony, kobalt, złocenie, emalia, 26x37x3 cm

Estymacja:  850 - 1.100,-

85. Cukiernica(Warszawa, II poł.XX w.) sygn.FH-800 K (Hefra)

srebro pr.3, 570.7 g, 13.5x18.5x11 cm, łyżeczka do cukru pasowana metal, bursztyn

Estymacja:  1.900 - 2.500,-

86. Cukiernica-koszyczek(I poł.XX w.) sygn.HS

srebro pr.3, 135.2 g, wkład szklany, 16x11x10 cm

Estymacja:  1.250 - 1.600,-

87. Cukiernica-koszyczek(pocz.XX w.) sygn.nieczytelnie

srebro pr.3, 92 g, dekoracja grawerowana, wkład szklany,

15x13x9 cm (niewielkie wgniecenia)

Estymacja:  750 - 900,-

88. Figurka-Piesek(Chodzież, l.60.XX w.)

sygn.P/CHODZIEŻ (model nr 15637)

porcelit malowany, 12x12.5x8.5 cm

Estymacja:  250 - 400,-

89. Kosz ażurowy stylizowany(Belgia, pocz.XXw.)

sygn.WISKEMANN (nr modelu 185507/30)

plater, szkło, 24.5x26.5x24.5 cm

Estymacja:  750 - 1.000,-

90. Stolik-pomocnik neoklasycystyczny(pocz.XX w.)

drewno fornirowane, intarsja, szkło, mosiądz, taca zdejmowana, (mebel po konserwacji), 83x88x54.5 cm

Estymacja:  2.000 - 2.500,-

91. Wazon-misa art-déco(Czechy, I poł.XX w.) nsygn.

szkło barwione jasno grafitowe, 15.5x23x23 cm

Estymacja: 750 - 900,-

92. Żardiniera secesyjna(pocz.XX w.) nsygn.

drewno malowane, dekoracja z blachy mosiężnej, sztanca, 71.5x66x34 cm

Estymacja: 1.750 - 2.300,-