175 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

  175 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

sobota, 25 kwietnia 2015 r., godz. 12:00

1. Erich Brodkorb(1896-1968)

Widok Neuwerk sygn.p.d.

olej, pilśnia, 67.5x82.5 cm

Estymacja: 1.500 - 2.200,-

2. Paul Chabas(1869-1937)

Nimfa sygn.p.d.

olej, płótno, 77x53 cm

Estymacja:  5.000 - 9.000,-

3. Marc Chagall(1887-1985)

Malarz i jego sobowtór(„Derriere le Mirroir” nr 246, 1981, Mourlot #992) nsygn.

litografia barwna, 32x47 cm

Estymacja:  1.900 - 3.400,-

4. Marc Chagall(1887-1985)

Słońce z czerwonym koniem(„Derriere le Mirroir” nr 235, 1979, Mourlot #945) nsygn.

litografia barwna, 30.5x42 cm

Estymacja:  1.900 - 3.400,-

5. Marc Chagall(1887-1985)

Wędrujący muzykanci(„Chagall Lithographe II”, 1963, Mourlot #396) nsygn.

litografia, 31.8x24.4 cm

Estymacja:  630 - 900,-

6. Edmund Cieczkiewicz(1872-1958)

Góralka w zimowym pejzażu sygn.l.d.

olej, pilśnia, 41x59 cm

Estymacja:  2.500 - 3.500,-

7. Zdzisław Cyankiewicz(1912-1981)

Podróż saniami(1936) sygn.p.d.dat.l.d.

drzeworyt, 9.6x8.2 cm

Estymacja:  130 - 200,-

8. Zdzisław Czermański(1900-1970)

Karykatura płk. Zdzisława Latawca sygn.l.d.

kredka, papier, 31.5x41 cm (w św.p-p)

Estymacja:  1.200 - 1.800,-

9. Stanisław Dąbrowski(1882-1973)

Beselerczyk(„Teka autolitografii artystów legionistów, wydana w dwudziestolecie zbrojnego czynu legionistów. 1914-1934”, Kraków, 1934) sygn.p.d.

litografia, 29.5x18.5 cm

Estymacja:  150 - 250,-

10. Edward Dwurnik(ur.1943)

Planty krakowskie(1967) sygn.dat.p.g.

technika mieszana, papier, 29.5x42 cm

Estymacja:  2.200 - 2.900,-

11. Emil Ekman(1880-1951)

Żaglówka na morzu sygn.p.d.

olej, płótno/tektura, 23x23 cm

Estymacja:  1.600 - 2.000,-

12. Albert Feuillastre(XIX/XX w.)

L’Arrivée Cour du Carrousel sygn.na kam.l.d.

litografia barwna, 45x89 cm

Estymacja:  500 - 800,-

13. Erich Feyerabend(1889-1943)

Wimpfen am Neckar(1941) sygn.dat.p.d.

drzeworyt, 20.3x65 cm

Estymacja: 250 - 400,-

14. Brunon Franowski(1894-1957)

Łodzie na brzegu sygn.p.d.

olej, płótno, 100.5x70 cm

Estymacja:  6.500 - 8.000,-

15. Johann Ernst Gericke(czynny 1744-1769)

Sobiesław I. Scena fundacji opactwa oliwskiego z Matką Boską z Dzieciątkiem i św. Bernardem(1749) sygn.dat.na płycie p.d.

miedzioryt, 30x20 cm

Estymacja:  250 - 400,-

16. Ludwik Gędłek(1847-1904)

Patrol sygn.p.d. (opinia Elżbiety Delong)

olej, deska, 18.5x25.5 cm

Estymacja:  10.000 - 15.000,-

17. Luigi Giarre(1799-1846, czynny 1817-1844)

Vincenzo Stanghi(?-1860)

Ubiory polskie sygn.na płycie l.d.

(Giulio Ferrario “Il costume antico e moderno …” T.VII, pl.25, wyd. Florencja, 1831)

akwaforta, akwarela, 19.3x13.3 cm

Estymacja:  120 - 220,-

18. Zygmunt Grajnert(1896-?)

W Bukowinie Tatrzańskiej sygn.p.g.

olej, tektura, 29.5x39.5 cm

Estymacja:  1.900 - 2.500,-

19. Jerzy R.Groszang(1929-2004)

Altany wśród drzew(1973) sygn.dat.p.d.

akwarela, gwasz, papier, 25.5x41.5 cm (w św.p-p)

Estymacja:  2.100 - 3.000,-

20. Eugeniusz Grotto-Ślepikowski(1903-1968)

Nad jeziorem sygn.p.d.

olej, tektura, 35x50 cm

Estymacja:  1.700 - 2.500,-

21. Berthold Hellingrath(1877-1945)

Nad Motławą(1910) sygn.dat.p.d.

akwaforta, 23x31 cm

Estymacja:  400 - 700,-

22. Melchior de Hondecoeter(ok.1636-1695)-krąg

Krajobraz z ptakami nsygn.

olej, płótno, 95x144 cm

Estymacja:  56.000 - 80.000,-

23. Marian Jaeschke(1904-1980)

Kobieta szyjąca przy stole(1945) sygn.dat.p.d.

akwarela, papier, 36.5x51 cm

Estymacja: 2.000 - 3.500,-

24.  Stanisław Jakubowski(1885-1964)

Teka „Prasłowiańskie motywa architektoniczne”(Kraków, 1923) sygn.na klocku

drzeworyty 27 szt., 33x24 cm (wym. teki)

Estymacja:  1.500 - 2.000,-

Image Image Image Image ImageImage Image Image Image ImageImage Image Image Image ImageImage Image Image Image ImageImage

25. Johannes Janson(1729-1784)

Pejzaż z pasterzem i krowami(1782) sygn.dat.p.d.

akwarela, tusz, papier, 14.8x17.3 cm

Estymacja:  1.500 - 2.500,-

26. Franciszek Jaźwiecki(1900-1946)

W okopach pod Koszyszczami(„Teka autolitografii artystów legionistów, wydana w dwudziestolecie zbrojnego czynu legionistów. 1914-1934”, Kraków, 1934) sygn.dat.p.d.

litografia, 30.5x22 cm

Estymacja:  150 - 250,-

27. Teresa Klink(ur.1940)

Kompozycja(1967) sygn.dat.na odwrociu

technika własna, pilśnia, 72x51 cm

Estymacja:  3.800 - 4.500,-

28. Wacław Kondek(1917-1976)

Sień w Zamościu(1965) sygn.dat.p.d.

litografia (e.a.), 42x60.5 cm

Estymacja:  500 - 700,-

29. Tadeusz Korpal(1889-1977)

W oczekiwaniu(„Teka autolitografii artystów legionistów, wydana w dwudziestolecie zbrojnego czynu legionistów. 1914-1934”, Kraków, 1934) sygn.p.d.

litografia, 30.5x23 cm

Estymacja:  150 - 250,-

30. Wojciech Kosowski(1933-1999)

Wiatrak sygn.l.d.(dedykacja na odwrociu)

olej, płótno, 45x50 cm

Estymacja:  1.300 - 2.000,-

31. Franciszek Kostrzewski(1826-1911)

Waza czy kobieta?(1894) sygn.dat.p.d.

olej, płótno dublowane, 39.5x60 cm

Estymacja:  50.000 - 80.000,-

32. Jerzy Krawczyk(1929-1969)

Przy sklepowej ladzie(1950) sygn.dat.p.d.

tusz, gwasz, papier, 24.5x33 cm (w św.p-p)

Estymacja: 3.700 - 4.500,-

33. Andrzej Kreutz-Majewski(1936-2011)

Projekt dekoracji do Aidy sygn.p.d.

technika mieszana, tektura, 49.5x69.5 cm

Estymacja:  6.300 - 8.000,-

34. Andrzej Kreutz-Majewski(1936-2011)

Projekt dekoracji do Elektry sygn.p.d.

technika mieszana, tektura, 53.5x99 cm

Estymacja: 6.300 - 8.000,-

35. Jan Lebenstein(1930-1999)

Susanne(1973) sygn.dat.l.g.

litografia barwna ( 96/100 ), 70x49.7 cm

Estymacja: 2.900 - 3.800,-

36. Tadeusz Łapiński(ur.1928)

Kompozycja(1957) sygn.dat.p.d.

technika własna, płótno, 91x60 cm

Estymacja: 12.500 - 15.000,-

37. Konstanty Mackiewicz(1894-1985)

Kobiety nad stawem sygn.p.d.

olej, płótno, 60x73 cm

Estymacja:  7.500 - 9.500,-

38. Konstanty Mackiewicz(1894-1985)

Czarny Staw Gąsienicowy sygn.l.d.

gwasz, tektura, 35x50 cm

Estymacja:  1.900 - 2.800,-

39. Kazimierz Mikulski(1918-1998)

Abstrakcja geometryczna sygn.l.d.

tusz, papier, 29x24.5 cm

Estymacja:  2.500 - 3.500,-

40. Roman Modzelewski(1912-1997)

Tragon(1959) sygn.dat.p.d.

technika własna, płótno, 62x51 cm

Estymacja: 10.000 - 17.000,-

41. Roman Modzelewski(1912-1997)

Kompozycja II(1968) sygn.dat.l.d

technika własna, pilśnia, 68x108 cm

Estymacja:  25.000 - 38.000,-

42. Leopold Müller(1807-1862) wg Carl Mayer(1810 -1876)

Książę Nicolas Esterházy i księżna Paula Bellegarde („Souvenirs du Quadrille exécuté a la Cour Impériale de Vienne de I/XIII et IV/XVI Mars MDCCCLII”, wyd. Wiedeń, 1852) sygn.na kam.p.d.

litografia barwna, druk barwny, 26.2x18.9 cm

Estymacja:  150 - 250,-

43. Janusz Orbitowski(ur.1940)

Bez tytułu(1966) sygn.dat.p.d.

akryl, papier, 17x31.5 cm (w św.p-p)

Estymacja:  3.100 - 3.900,-

44. Janusz Orbitowski(ur.1940)

Kompozycja 3/88(1988) sygn.dat.na odwrociu

technika własna, pilśnia, 60x42 cm

Estymacja: 13.500 - 18.000,-

45. Józef Panfil(ur.1958)

Dworek wiejski sygn.p.d.

olej, płótno, 18x33 cm

Estymacja:  3.200 - 4.000,-

46. Fryderyk Pautsch(1877-1950)

Pejzaż górski sygn.l.g.

akwarela, gwasz, papier, 23.5x30.7 cm

Estymacja:  1.250 - 1.700,-

47. Urszula Plewka-Schmidt(1939-2008)

Kompozycja sygn.na odwrociu

technika własna, 62x53 cm

Estymacja:  2.500 - 5.000,-

48. Henryk Płóciennik(ur.1933)

Akt stojący(1989) sygn.dat.l.d.

tusz, papier, 29.7x21 cm

Estymacja: 700 - 1.000,-

49. Henryk Płóciennik(ur.1933)

Akt leżący(1991) sygn.dat.l.d.

tusz, papier, 30x21.2 cm

Estymacja:  700 - 1.000,-

50. Stanisław Podgórski(1882-1964)

Pejzaż górski sygn.p.d.

olej, pilśnia, 38.5x48.5 cm

Estymacja: 3.200 - 4.500,-

51. Jerzy Potrzebowski(1921-1974)

Zagroda sygn.l.d.

olej, tektura, 34x48 cm

Estymacja:  3.200 - 4.000,-

52. Jerzy Potrzebowski(1921-1974)

Konie na pastwisku sygn.p.d.

olej, tektura, 36x47.5 cm

Estymacja:  3.200 - 4.000,-

53. Marian Puchalski(1912-1970)

Kolumna Zygmunta sygn.p.d.

akwarela, papier/tektura, 14.8x11.3 cm

Estymacja:  650 - 800,-

54. Stanisław Raczyński(1903-1982)

Teka „Tematy ludowe” 6 drzeworytów sygn.p.d.

drzeworyt barwny, drzeworyt, ok.16.5x13 cm

Estymacja:  1.000 - 1.500,-

Image Image Image Image ImageImage Image

55. Stanisław Radziejowski(1863-1950)

Scena symboliczna sygn.l.d.

olej, płótno, 90x154 cm

Estymacja:  2.500 - 4.500,-

56. Jolanta Rudzka-Habisiak(ur.1958)

Z cyklu „Stronice”(2008) sygn.p.d.dat.l.d.

technika własna, skóra, papier, 31.5x24.5 cm

Estymacja:  5.500 - 8.000,-

57. Jolanta Rudzka-Habisiak(ur.1958)

Poduszka sygn.

technika własna, skóra, 36.5x56x20 cm

Estymacja:  750 - 1.400,-

58. Ernst Peter Ruhrig(XX w.)

Odpoczynek nad jeziorem sygn.p.d.

olej, tektura, 37x46 cm

Estymacja:  750 - 1.200,-

59. Bronisława Rychter-Janowska(1868-1953)

Capri(1904) sygn.l.d.dat.na odwrociu

olej, tektura, 16x24 cm

Estymacja:  6.200 - 8.000,-

60. Tadeusz Sprusiak(19070-1985)

Port rybacki w Jastarni(1977) sygn.l.d.dat.na odwrociu

akwarela, gwasz, papier, 34x47.5 cm (w św.p-p)

Estymacja:  900 - 1.700,-

61. Małgorzata Spychalska-Komar(ur.1942)

Projekt okładki do „Nagiej małpy” nsygn.

technika mieszana, papier, 18x11.5 cm

Estymacja:  380 - 550,-

62. Jan Szancenbach(1928-1998)

Martwa natura z samowarem sygn.p.d.

olej, płótno, 24x27 cm

Estymacja:  8.500 - 13.000,-

63. Iwan Trusz(1869-1940)

Willa Hadriana w Tivoli sygn.l.d.

olej, sklejka, 34x36.5 cm

Estymacja:  26.000 - 30.000,-

64. Antoni Uniechowski(1903-1976)

Zaloty sygn.p.d.

tusz, akwarela, papier, 20.3x14.5 cm

Estymacja:  380 - 600,-

65. Antoni Uniechowski(1903-1976)

W parku sygn.p.d.

tusz, akwarela, papier, 29x20.7 cm

Estymacja:  650 - 1.100,-

66. Antoni Uniechowski(1903-1976)

Męskie rozmowy sygn.p.d.

tusz, akwarela, papier, 29.5x20.5 cm

Estymacja:  650 - 1.100,-

67. Antoni Uniechowski(1903-1976)

Scena batalistyczna sygn.p.d.

tusz, papier, 30x20.7 cm

Estymacja:  650 - 1.100,-

68. Wilhelm Wachtel(1875-1942)

Pionierzy sygn.p.d.i na kam.l.d.

litografia, 54x46.8 cm

Estymacja:  500 - 1.000,-

69. T. Wagner(II poł.XIX w.)

Otwarcie fabryki w Ozorkowie(1899) sygn.dat.l.d.

olej, collage, płótno, 58x88 cm

Estymacja:  2.000 - 3.500,-

70. Czesław Wasilewski(1875-1947)

Powrót z polowania na łosia sygn.p.d. (opinia Jadwigi Oczko-Kozłowskiej)

olej, płótno, 45x70 cm

Estymacja:  16.000 - 19.000,-

71. Stanisław Wasilewski(ur.1949)

Młyn sygn.p.d.

olej, tektura/pilśnia, 11x19.8 cm

Estymacja:  650 -1.200,-

72. Józef Wasiołek(1921-2008)

Pejzaż górski sygn.l.d.

olej, tektura, 30x40 cm

Estymacja:  2.300 - 3.000,-

73. Tadeusz Waśkowski(1883-1966)

Powrót syna marnotrawnego(1953) sygn.dat.l.d.

tusz, akwarela, papier, 49.8x34.8 cm

Estymacja:  1.250 - 1.800,-

74. Wojciech Weiss(1875-1950)

Wenecja sygn.p.d.

ołówek, papier, 22x27.3 cm

Estymacja:  750 - 1.200,-

75. Wojciech Weiss(1875-1950)

Pejzaż w deszczu sygn.l.d.

akwarela, papier, 21.5x29.8 cm

Estymacja: 1.900 - 2.500,-

76. Wojciech Weiss(1875-1950)

Autoportret II(1940) sygn.p.d.

drzeworyt, 27.9x21.5 cm

Estymacja:  630 - 1.000,-

77. L. Wiarda(XIX w.)

Pejzaż leśny ze strumieniem sygn.l.d.

olej, płótno, 68x104 cm

Estymacja:  5.000 - 8.000,-

78. B. von Wobeser(XIX/XX w.)

Młoda cyrkówka sygn.p.d.

olej, płótno, 82.5x62 cm

Estymacja:  6.900 - 9.000,-

79. Feliks Michał Wygrzywalski(1875-1944)

Rybacy wyciągający sieć sygn.p.d.

pastel, papier/tektura, 50x70 cm

Estymacja:  10.000 - 14.000,-

80. Romuald Wypychowski(1901-1981)

Widok na Giewont sygn.p.d.

olej, tektura, 32x37 cm

Estymacja:  1.500 -2.200,-

81. Władysław Zakrzewski(1903-1944)

Noc księżycowa nad Bałtykiem sygn.p.d.

akwaforta, akwatinta barwna, 29x20.8 cm

Estymacja:  350 - 500,-

82. J. Zamachowski(XX w.)

Podole(1932) sygn.dat.p.d.

olej, sklejka, 15x21 cm

Estymacja:  500 - 800,-

83. Krystyn Zieliński(1929-2007)

VII-1958(1958) sygn.dat.na odwrociu

technika własna, płótno, 64x52 cm

Estymacja:  5.700 - 9.000,-

84. Krystyn Zieliński(1929-2007)

Pruski mur III-1989(1989) sygn.dat.na odwrociu

technika własna, pilśnia, 62x63 cm

Estymacja:  7.500 - 12.000,-

85. Stanisław Żarnecki(1877-1956)

Portret żony(1915) sygn.dat.l.d.

olej, sklejka, 35x25.5 cm

Estymacja:  5.000 - 6.500,-

86. A.N.(XX w.)

Słoneczniki w wazonie sygn.nieczytelnie p.d.

olej, płótno, 70x60 cm

Estymacja:  1.200 - 2.000,-

87. A.N.(XX w.)

Pejzaż alpejski sygn.nieczytelnie p.d.

olej, tektura, 21x31 cm

Estymacja:  850 - 1.200,-

88. Barometr empirowy(Francja, XIX w.) nsygn.

drewno, brąz, odlew, wys.61 cm

Estymacja:  380 - 1.000,-

89. Barometr eklektyczny(Francja, XIX/XX w.) nsygn.

drewno, stolarka, snycerka, 70x28 cm

Estymacja:  440 - 1.000,-

90. Demetre Haralamb Chiparus(1886-1947)

Akt-Dziewczyna na krześle sygn.D.H.Chipar.S

brąz, odlew cyzelowany, 25.5x7x7.5 cm

Estymacja:  1.250 - 1.900,-

91. Demetre Haralamb Chiparus(1886-1947)

Akt nsygn.nr A7634(stempel: Bronze Garanti Paris/J.B. Deposee)

brąz, odlew cyzelowany posadowiony na płycie marmurowej, wym. z płytą 23.5x22x11 cm

Estymacja: 1.250 - 1.900,-

92. Cukiernica „Królewskie jabłko”- projekt Julia Keilowa (Warszawa,1933) sygn.Fraget/N/Plaque nr14/3947

plater, wnętrze złocone, 15x15x15 cm

Estymacja: 5.000 - 7.000,-

93. Cukiernica(Warszawa, 1896-1908) sygn.S.K

srebro pr.84, 331 g, dekoracja grawerowana o charakterze orientalnym, 10x13x11 cm

Estymacja: 1.900 - 2.800,-

94. Figurka Para małp(Niemcy, I poł.XX w.) sygn.(wycisk obrazkowy nie określony)/GESCH/ 6429/ SCH

brąz, odlew cyzelowany, 9.5x12x13.5 cm

Estymacja: 630 - 900,-

95. Figurka Chart(Niemcy, I poł. XX w.) sygn.(wycisk obrazkowy nie określony) nr modelu 8008

brąz, odlew cyzelowany, 12x17.5x4 cm

Estymacja:  250 - 450,-

96. Filiżanki do kawy ze spodkami-6 szt. i talerzyk

(Niemcy, Czechy, ok.1950) sygn.AW/ Carlsbad /Fine Porcelain/ GLORIA/ Made in Germany

porcelana biała, malowana-sceny o tematyce napoleońskiej, kalka, złocenie, śr. spodka: 11.1, filiżanki: 4x9x6.5 cm

Estymacja:  700 - 1.000,-

97. Koszyk pleciony(II poł.XX w.) nsygn.

plater, 15x22x22.5 cm

Estymacja:  380 - 600,-

98. Koziołki pod sztućce-6 szt.(Wiedeń, I poł.XX w.) sygn.ARGENTOR

plater, 2.2x8.7x4.2 cm

Estymacja:  380 - 550,-

99. Krzyż Zasługi ZUPRO 1 klasy(Związek Uczestników Polskiego Ruchu Oporu we Francji)

komandoria, wstążka oryginalna, stop metali

Estymacja:  750 - 1.200,-

100. Stanisław Roman Lewandowski(1858-1940)

Medal Józef Piłsudski Wódz Legionów Polskich(1916) sygn.LEWANDOWSKI 1916

cyna, śr.5 cm

Estymacja:  820 - 1.400,-

101. Miguel Fernando Lopez [Milo](ur.1955)

Akt kobiecy sygn.Milo (stempel: Bronze Garanti Paris/J.B.Deposee)

brąz,odlew cyzelowany posadowiony na płycie marmurowej, wym. z płytą 16.5x17x10.5 cm

Estymacja:  1.250 - 2.000,-

102. Patera z gryfami(I poł.XXw.) sygn.nieczytelnie

brąz (gryfy srebrzone), szkło, wys.23, śr.21 cm

Estymacja:  1.000 - 1.500,-

103. Szczypce do cukru(1846)  sygn.(sygnatura nie określona)

srebro pr.13, 39.7 g

Estymacja:  600 - 800,-

104. Sztućce-3 łopatki(Warszawa, 1908-1915)

sygn.P.Ł.[Piotr Łątkowski]

trzonki srebrne pr.84, łopatki metal złocony

Estymacja:  1.500 - 1.900,-

105. Archibald Thorburn(1860-1935)

Orzeł sygn.A.Thorburn/ 1057(stempel: Bronze Garanti Paris/ J.B.Deposee)

brąz, odlew cyzelowany posadowiony na cokole marmurowym, odlew II połowa XX w., wym. z cokołem 31x13x17 cm

Estymacja: 750 - 1.200,-

106. Zegarek damski DOXA(Szwajcaria, I poł.XX w.) sygn.Doxa Anti-Magnetic/Swiss Made nr 14/13714/1158995

złote koperty 14 K, śr. 2.1 cm

Estymacja: 1.250 - 2.000,-

107. Żardiniera secesyjna(Niemcy, pocz.XX w.)

sygn.WMFB I/0 OX

cyna, szkło, 17x45x14 cm

Estymacja: 2.000 - 3.000,-

108. A.N. Dziewczyna z winogronami-alegoria obfitości

(Francja, pocz.XX w.) nsygn.(stempel: Bronze Garanti Paris/Antique Gallery)

brąz, odlew cyzelowany posadowiony na podstawie marmurowej, wym. z podstawą,  59x20x16.5 cm

Estymacja:  2.300 - 3.500,-