176 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

 176 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

sobota, 13 czerwca 2015 r., godz. 12:00

1. Teodor Axentowicz(1859-1938)

Portret kobiety(1937) sygn.l.śr.

pastel,akwarela, tektura, 50x33.5 cm

Estymacja: 25.000 - 34.000,-

2. Henryk Baranowski(1932-2005)

Gdańsk sygn.p.d.

linoryt, 38x50.5 cm

Estymacja:  600 - 900,-

3. Marian Bogusz(1920-1980)

WZ(1960) sygn.dat.p.d.

akwarela, tusz,papier, 22x20 cm

Estymacja:  1.250 - 1.800,-

4. Władysław Borowicki(1909-1997)

Spotkanie na moście(wg Józefa Brandta) sygn.p.d.

olej, pilśnia, 52x75 cm

Estymacja:  4.000 - 5.500,-

5. Alexander Calder(1898-1976)

Gracz w karty(„Derrière le Miroir” no. 212, 1975) nsygn.

litografia barwna, 37.8x27.8 cm

Estymacja:  200 - 400,-

6. Alexander Calder(1898-1976)

Bez tytułu(„Derrière le Miroir” no. 212, 1975) nsygn.

litografia barwna, 37.8x55.6 cm

Estymacja:  200 - 400,-

Zielony akrobata(okładka „Derriére le Miroir” no. 235, Octobre 1979, Mourlot #946) sygn.na kam.p.d.

litografia barwna, 32.3x22.5 cm

Estymacja:  1.000 - 1.500,-

8. Stanisław Chlebowski(1835-1884)

Bachmat(1866) sygn.dat.p.śr. (na odwrociu nalepka wystawy TPSP, Kraków 1913)

olej, tektura, 21x26 cm

Estymacja:  15.000 - 20.000,-

9. Iraida Cwietkow(1923-2003)

Martwa natura ze słonecznikiem sygn.l.d.

olej, płótno, 73x73 cm

Estymacja:  6.300 - 8.000,-

10. Iraida Cwietkow(1923-2003)

Końskie zaloty sygn.p.d.

olej, płótno, 80x96 cm

Estymacja:  7.500 - 9.000,-

11. Ewa Maria Czaplicka-Wiktorowska(ur.1950)

Portret Tadeusza Kościuszki sygn.p.d.

olej, tektura, 74x60.5 cm

Estymacja:  300 - 600,-

12. Tytus Czyżewski(1880-1945)

Portret Teresy Tyszkiewicz nsygn.

olej, tektura, 63.5x47.5 cm

Estymacja:  27.500 - 35.000,-

13. Adam Dobrowolski(1884-?)

Portret kobiety sygn.p.d.

pastel, papier, 47.5x35.8 cm

Estymacja: 2.500 - 4.000,-

14. Amandine Doré(1912-2011)

Erotyki nsygn.

sucha igła, akwarela, 3 szt.  26.5x19.8, 26.5x19.8, 26.3x19.7 cm

Estymacja:  450 - 600,-

15. Edward Dwurnik(ur.1943)

Z cyklu „Kraków”(1967) sygn.dat.p.d.

ołówek, papier, 29.8x42 cm

Estymacja:  2.000 - 2.500,-

16. Stasys Eidrigevicius(ur.1949)

Ostatnia podróż(1986) sygn.p.d.dat.śr.d.

akwaforta, akwatinta (19/50), 8.7x12.5 cm

Estymacja:  320 - 450,-

17. Pierre Le Faguays(1892-1935)

Naga tancerka art déco sygn.PIERRELE FAGUAYS oraz stempel BRONZE GARANTI PARIS/ J.B.DEPOSE

brąz, odlew cyzelowany posadowiony na cokole marmurowym  54x40x11.5 cm (z cokołem)

Estymacja:  4.000 - 5.000,-

18. Wojciech Fleck(1903-1972)

W salonie(Wnętrze z kominkiem) sygn.p.d.

olej, tektura, 25x34 cm

Estymacja:  3.800 - 4.500,-

19. G. Fletcher(XX w.)

Łodzie(1936) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 46x53.5 cm

Estymacja:  2.500 - 3.200,-

20. Zygmunt Glinicki(1898-1940)

Martwa natura z cytryną(1924) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 93.5x68 cm

Estymacja:  10.000 - 15.000,-

21. Edward Habdas(ur.1939)

Ludziom pracy poświęcam(1977) sygn.dat.na odwrociu

olej, płótno, 146x114 cm

Estymacja:  2.000 - 4.000,-

22. Ignacy Hirszfang(1892-1943)

Lektura na tarasie(1933) sygn.dat.p.d.

akwarela, papier, 31x39 cm

Estymacja:  4.400 - 5.500,-

23. Paweł Jocz(1943-2008)

Portret(1999) sygn.dat.p.d.

akwarela, tusz, papier, 45x32 cm

Estymacja: 1.200 - 1.600,-

24. Ewa Kałczak-Kozieł(1936-2001)

Kwiaty(1986) sygn.dat.na odwrociu

olej, płótno, 32x27 cm

Estymacja:  440 - 700,-

25. Wassily Kandinsky wg(1866-1944)

Kompozycja(„Derriére le Miroir” no. 179, 1969) sygn.monogramem na kam.l.d.

litografia barwna, 34.8x46 cm

Estymacja:  750 - 1.200,-

26. Alfons Karpiński(1875-1961)

Szkice rysunkowe - 4 szt. sygn.

ołówek, papier, 14.5x22, 20.7x24.8, 25x17, 24.8x20.3 cm

Estymacja:  2.000 - 3.000,-

Image Image Image ImageImage

27. Bohdan Kiszka(1932-1985)

Wyzuci sygn.l.d.

olej, płótno, 65x50.5 cm

Estymacja:  6.300 - 8.000,-

28. Wacław Kondek(1917-1976)

Przyjaciele III(z cyklu Teatrzyk lalek „Makabreska”) sygn.p.d.

litografia (5/7), 35x27 cm

Estymacja:  500- 800,-

29. Wacław Kondek(1917-1976)

Zajęcia laleczek III(z cyklu Teatrzyk lalek „Makabreska”, 1966) sygn.dat.p.d.

litografia (1/7), 35x30.5 cm

Estymacja:  500 - 800,-

30. Wacław Kondek(1917-1976)

Z cyklu „Sulejów”(1961) sygn.dat.p.d.

litografia, tinta, 20.8x30 cm

Estymacja:  250 - 400,-

31. Wacław Kondek(1917-1976)

Wieża Arsenału z cyklu „Sulejów”(1961) sygn.dat.p.d.

litografia, tinta, 27.1x22.5 cm

Estymacja:  250 - 400,-

32. Wacław Kondek(1917-1976)

Stalle z cyklu „Sulejów”(1961) sygn.dat.p.d.

litografia, tinta, 22.2x29.6 cm

Estymacja: 250 - 400,-

33. Andrzej Kreutz-Majewski(1936-2011)

Hekate sygn.p.d.

technika mieszana, papier, 35.5x26.2 cm

Estymacja:  1.500 - 2.500,-

34. Andrzej Kreutz-Majewski(1936-2011)

Czerwony latawiec sygn.l.d.

akwarela, gwasz, papier, 75.5x55 cm

Estymacja: 5.000 - 6.500,-

35. Mieczysław Krzyżak(1914-1984)

Spływ Dunajcem(1954) sygn.dat.l.d.

gwasz,tektura, 35x50 cm

Estymacja: 3.800 - 4.800,-

36. Zygmunt Kwiryński(ur.1949)

Podwórko w słońcu(2014) sygn.dat.l.d.

olej, płótno/płyta, 40x50 cm

Estymacja: 1.500 - 2.200,-

37. Henryk Lewensztadt(1893-1962)

Zima w miasteczku sygn.l.d.

olej, płótno, 42x65 cm

Estymacja:  5.000 - 6.500,-

38. Liendemann?

Cyganka(1934?) sygn.dat.p.d.

olej, sklejka, 40x50 cm

Estymacja:  5.000 - 6.000,-

39. Tadeusz Łapiński(ur.1928)

Kompozycja(1962) sygn.dat.na odwrociu (dedykacja)

technika mieszana, papier, 30x42 cm

Estymacja:  5.000 - 6.500,-

40. Konstanty Mackiewicz(1894-1985)

Pejzaż z wodą sygn.p.d.

olej, płótno, 50x60 cm

Estymacja: 6.000 - 8.000,-

41. W. Makowski(XX w.)

Łodzie na plaży sygn.p.d.

olej, tektura, 22x32 cm

Estymacja:  2.000 - 3.000,-

42. Franz Marc wg(1880-1916)

Marzenie(Derriere le Mirroir” no. 133-134, 1962) sygn.na kam.p.d.

litografia barwna, 38x51.5 cm

Estymacja:  630 - 950,-

43. Constantin Emile Meunier(1831-1905)

Farbiarz sygn.C.Meunier

brąz, odlew cyzelowany, posadowiony na podstawie drewnianej    45.5x27x16 cm (z podstawą)

Estymacja:  6.000 - 7.000,-

44. Jerzy Miller(1921-1985)

Warszawa(196?) sygn.dat.p.d.

miedzioryt, akwarela (350/79), 17.3x29.1 cm

Estymacja: 440 - 600,-

45. Ludwik Misky(1884-1938)

Zuzanna i starcy(1914) sygn.dat.na płycie l.d.

akwaforta, 15x20 cm

Estymacja:  750 - 1.000,-

46. Mela Muter(1876-1967)

Portret rybaka sygn.p.g.

olej, płótno, 64x46 cm

Estymacja:  95.000 - 120.000,-

47. Marianne Neugebauer-Iwańska(1911-1997)

Bez tytułu(1959) sygn.p.d.dat.l.d.

technika mieszana, papier, 34.8x21.8 cm

Estymacja:  320 - 500,-

48. Marian Nowicki(1904-po 1939)

Ułan na patrolu sygn.p.d.

olej, tektura, 30x40 cm

Estymacja: 3.500 - 4.000,-

49. Ireneusz Olszewski(1930-2011)

Zamek(1970) sygn.dat.p.d.

technika własna/sklejka, 40.5x26 cm

Estymacja:  250 - 400,-

50. Janusz Orbitowski(ur.1940)

Kompozycja 11/89(1989) sygn.dat.na odwrociu

akryl, płótno, sznurek, 33x46 cm

Estymacja: 6.000 - 8.000,-

51. Jerzy Panek(1918-2001)

Don Kichot I(1958) sygn.dat.p.d.

drzeworyt (9/50), 48.5x35.3 cm

Estymacja:  2.500 - 3.800,-

52. Józef Panfil(ur.1958)

Motyw z Forum Romanum sygn.l.d.

olej, płótno, 35x50 cm

Estymacja:  4.800 - 7.000,-

53. Ria Picco-Rückert(1900-1967)

Wielki piec(1940) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 152x121 cm

Estymacja:  4.000 - 6.000,-

54. Henryk Płóciennik(ur.1933)

Akt(1989) sygn.dat.p.d.

tusz, papier, 29.8x21 cm

Estymacja:  800 - 1.500,-

55. Henryk Płóciennik(ur.1933)

Akt sygn.p.d.

tusz, papier, 29.8x21 cm

Estymacja:  800 - 1.500,-

56. Henryk Płóciennik(ur.1933)

Plaża II(1963) sygn.p.d.dat.śr.d.

linoryt, 52.5x59.5 cm

Estymacja:  1.500 - 1.900,-

57. Henryk Płóciennik(ur.1933)

Informacje-Koń Leonarda(1969) sygn.p.d.dat.śr.d.

autocynkografia (e.a.), 64.5x49.8 cm

Estymacja:  1.200 - 2.000,-

58. Henryk Płóciennik(ur.1933)

Miodowy miesiąc XXVI(1971) sygn.p.d.dat.śr.d.

autocynkografia (e.a.), 64.8x49.5 cm

Estymacja:  1.200 - 2.000,-

59. Henryk Płóciennik(ur.1933)

Zamek Szwedzki X(1979) sygn.p.d.dat.śr.d.

autocynkografia (e.a.), 65x50 cm

Estymacja:  1.200 - 2.000,-

60. J. Pypers(XIX/XX w.)

Martwa natura sygn.p.d.

olej, płótno, 35x50 cm

Estymacja:  3.800 - 4.700,-

61. Władysław Roguski(1890-1940)

Osty sygn.p.d.

akwarela, gwasz, papier, 43x32 cm

Estymacja:  3.200 - 4.500,-

62. Tadeusz Roman(1906-1983)

Fabryka na Armii Czerwonej sygn.p.d.

olej, płótno, 74x90 cm

Estymacja:  3.000 - 4.500,-

63. Roman Sielski(1903-1990)

Scena na przystani sygn.l.d.(cyrylicą)

olej, tektura, 28x38 cm

Estymacja:  1.800 - 3.000,-

64. Natan Spiegel(1887?-1942)

Scena rodzajowa [Uliczka w Kazimierzu?] sygn.p.g.

akwarela, ołówek, papier, 35.5x50 cm

Estymacja:  10.000 - 20.000,-

65. Tadeusz Sprusiak(1907-1985)

Morze sygn.p.d.

olej, płótno, 70x80 cm

Estymacja:  1.200 - 2.000,-

66. Tadeusz Sprusiak(1907-1985)

Podwórze PGR sygn.p.d.

olej, płótno, 65x92 cm

Estymacja:  3.000 - 5.000,-

67. Antoni Starczewski(1924-2000)

Kompozycja nsygn.

len,wełna, 100x100 cm

Estymacja:  3.800 - 5.000,-

68. Antoni Starczewski(1924-2000)

l.s.bw(1986) sygn.dat.p.d.

goffrage (19/50), 9.8x8 cm

Estymacja:  600 - 800,-

69. Franciszek Starowieyski(1930-2009)

Kompozycja(2003) sygn.dat.p.g.

pastel, papier, 60x80 cm

Estymacja:  18.500 -24.000,-

70. Juliusz Studnicki(1906-1978)

Okno(1956) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 53.5x73 cm

Estymacja:  7.500 - 9.000,-

71. Konstanty Szewczenko(1910-1991)

Portret Marszałka Piłsudskiego sygn.p.d.

olej, płótno /tektura, 14x10.2 cm

Estymacja:  1.000 - 1.500,-

72. Wiesław Śniadecki(1926-1996)

Portret dziewczynki(1977) sygn.dat.p.d.

akwarela, papier, 50x35.5 cm

Estymacja:  400 - 700,-

73. Wiesław Śniadecki(1926-1996)

Portret mężczyzny(1977) sygn.dat.l.d.

akwarela, papier, 50x35.5 cm

Estymacja:  300 - 500,-

74. Wiesław Śniadecki(1926-1996)

Dziecko(1977) sygn.dat.p.d.

akwarela, papier, 50x35.5 cm

Estymacja:  400 - 700,-

75. Wiesław Śniadecki(1926-1996)

Starsza kobieta(1972) sygn.dat.l.d.

akwarela, papier, 50x35.5 cm

Estymacja: 200 - 400,-

76. Wiesław Śniadecki(1926-1996)

Portret robotnika w berecie(1977) sygn.dat.p.d.

akwarela, papier, 50x35.5 cm

Estymacja:  300 - 600,-

77. Wiesław Śniadecki(1926-1996)

Willa Grohmana(1977) nsygn.dat.p.d.

kredka, papier, 36x47.5 cm

Estymacja:  400 - 700,-

78. Helena Tchórzewska(1939-1998)

Wnętrze tkalni nsygn.

olej, płótno, 105x110 cm

Estymacja:  2.500 - 4.000,-

79. Bolesław Utkin(1913-1993)

Kompozycja sygn.p.d.

technika własna, 61x46.5 cm

Estymacja:  5.000 - 7.000,-

80. Józef Wasiołek(1921-2008)

Pejzaż z Krynicy Górskiej sygn.l.d.

olej, płótno, 66x81 cm

Estymacja:  3.000 - 6.000,-

81. Tadeusz Waśkowski(1883-1966)

Akt sygn.p.g.

ołówek, papier, 63x43.5 cm

Estymacja:  1.300 - 2.000,-

82. Wojciech Weiss(1875-1950)

Akt siedzący sygn.l.d.

sangwina, papier, 45x32 cm

Estymacja:  1.800 - 2.600,-

83. Krystyn Zieliński(1929-2007)

Pruski mur(1989) sygn.dat.na odwrociu

technika własna, 63x63 cm

Estymacja:  7.500 - 9.500,-

84. Krystyn Zieliński(1929-2007)

Metal 2 sygn.dat.na odwrociu

technika własna, metal, 39x34 cm

Estymacja:  5.000 - 7.000,-

85. J. F.(XX w.)

Las sygn.nieczytelnie l.d.

akwarela, gwasz, papier, 11.5x16.5 cm

Estymacja:  750 - 950,-

86. A.N.(XX w.)

Łodzie przy nabrzeżu sygn.l.d.

olej, sklejka, 49x52 cm

Estymacja:  1.800 - 2.500,-

87. A.N.

Farbiarnia Zakładów Scheibler&Grohmann w Łodzi(1940) sygn.nieczytelnie dat.p.d.

ołówek, akwarela, papier, 51.5x36.5 cm

Estymacja:  800 - 1.300,-

88. A.N.(XX w.)

Kwiat w doniczce nsygn.

olej, płótno, 56x48 cm

Estymacja:  400 - 600,-

89. A.N.(XX w.)

Półakt kobiecy sygn.nieczytelnie l.d.

olej, tektura, 19x16.3 cm

Estymacja:  500 - 800,-

90. A.N.(l.30.XX w.)

Tancerka art déco nsygn.

metal, 31x28x14  cm

Estymacja:  870 - 1.100,-

91. A.N.(Francja, II połowa XX w.)

Alegoria nadziei nsygn.

brąz, odlew cyzelowany, posadowiony na płytce marmurowej, 40.5x12x11 cm (z podstawą)

Estymacja: 2.000 - 2.500,-

92. „Kto jest Polakiem”(1907) - słowa i zapis nutowy utworu na chór męski i fortepian, Druk i Litografia  St. Chowaniec, Stanisławów

broszura 8 stron, 35.2x25 cm

Estymacja: 750 - 900,-

93. Zaproszenie na spektakl „Apocalypsis cum figuris” Jerzego Grotowskiego(1968)

projekt: Waldemar Krygier(1928-2006)

druk, 16.5x8 cm

Estymacja: 100 - 200,-

94. Ikona Prawosławni Święci (biskup i mnich)(poł.XX w.)

tempera, deska  (4 mało widoczne przebicia gwoździem w narożnikach oraz 1 w środku), 26.8x21.8 cm

Estymacja: 2.200 - 3.500,-

95. Ikona Święty Mikołaj(k.XIX w.)

tempera, deska (niewielkie ubytki warstwy malarskiej, deska wypaczona, brak 1 klina, drugi klin ruchomy), koszulka metal srebrzony (pęknięcia koszulki i przetarcia srebrzenia), 28.3x23.3 cm

Estymacja:  1.700 - 1.900,-

96. Cukiernica art déco(Warszawa, l.30.XX w.)

sygn.PLEWKIEWICZ/ M WARSZAWA 1/0 B

plater, szkło (niewielkie przetarcia), 11x12.5x12.5 cm

Estymacja:  630 - 850,-

97. Cukiernica art déco(Warszawa, ok.1950) sygn.WWS

srebro pr.3, 251 g (pokrywa pasowana), 11x15x11 cm

Estymacja:  1.200 - 1.900,-

98. Figurka Łoś(I poł.XX w.) nsygn.

metal, 23x26x12.5 cm

Estymacja:  1.200 - 1.500,-

99. Koziołki pod sztućce-6 szt.(Wiedeń, I poł.XX w.) sygn.ARGENTOR

plater, 2.2x8.7x4.2 cm

Estymacja:  430 - 600,-

100. Koziołki w etui-12 szt.(pocz.XX w.) sygn.(gmerk mało czytelny

plater, 3.5x8x6 cm

Estymacja:  500 - 700,-

101. Lampa naftowa(Francja, pocz.XX w.)

sygn.BEC VICTORIEUX/ 14/ IS/ PARIS

porcelana w typie imari, malowana, złocenie, brąz, szkło (pasowane współczesne), wys.57 cm (z kloszem)

Estymacja:  3.000 - 4.000,-

102. Medal Powszechnej Wystawy Krajowej

(Warszawa, 1929) nsygn.(autor: S. Koźbielewski)

awers: POWSZECHNA WYSTAWA KRAJOWA POZNAŃ 1929 ROK,

rewers: W DZIESIĄTĄ ROCZNICĘ ODRODZENIA POLSKI 1918-1928

brąz, śr. 5.5 cm

Estymacja:  650 - 900,-

103. Patera stylizowana(poł.XX w.) nsygn.

plater, szkło (przetarcia srebrzenia na uchwytach), 9.5x27.5x20 cm

Estymacja:  500 - 700,-

104. Paterka(II poł.XIX w.) sygn.(punca mało czytelna)/ 12 M

srebro, szkło, złocenie (przetarcia), 7x8.7x8.7 cm

Estymacja:  650 - 850,-

105. Szkatułka(I poł.XX w.) sygn.M (w rombie)

plater (przetarcia), wnętrze wyłożone tkaniną, 7.5x14x11cm

Estymacja: 380 - 500,-

106. Sztućce dla 6 osób-zestaw rozszerzony 50 szt.

(Warszawa, 1920-1944/45) sygn.S.O.(Stanisław Owczarski)

srebro pr.3, 1973.5 g

Estymacja: 5.600 - 7.000,-

107. Sztućce środka stołu(Francja, pocz.XX w.) nsygn.

trzonki srebrne (punce mało czytelne), niewielkie wgniecenia, widelec, łyżka metal złocony, dł.28 cm

Estymacja: 320 - 450,-

108. Wazon huculski(Polska, ok.1930)

sygn.J.Broszkiewicz/ Kuty

ceramika ryta, malowana, wys.14 cm

Estymacja:  700 - 950,-

109. Żardiniera(Niemcy, pocz. XX w.)

sygn.półksiężyc/ korona/ 800/ pegaz

srebro pr.800, 292.1 g (szkło pasowane), 12.5x35x15 cm

Estymacja:  3.000 - 4.000,-

110. Bransoleta(Warszawa, III ćw.XX w.) sygn.ORNO 2

srebro pr.3, 59.8 g

Estymacja: 650 - 800,-

111. Broszka-żuraw

złoto 14 K, turkusy, 5.5 g

Estymacja:  1.000 - 1.200,-

112. Broszka secesyjna

złoto 56 złotników, plastik, 7 g

Estymacja: 700 - 950,-

113. Pierścionek

platyna, brylant 0.45 ct H/P2, 8 brylantów łącznie 0,64 ct H/VS2-Si2, 3.2 g

Estymacja:  5.200 - 6.200,-

114. Pierścionek

złoto 14 K, szmaragd, 2 brylanty 0.22 ct i 0.23 ct K/VS2, 4.5 g

Estymacja: 2.900 - 3.500,-