177 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

177 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

sobota, 19 września 2015 r., godz. 12:00

1. Abraham Behrman(1876-1942)

Staw sygn.p.d.

olej, sklejka, 25.5x34.5 cm

Estymacja: 6.000 - 8.000,-

2. Iraida Cwietkow(1923-2003)

Kaczeńce sygn.l.d.

olej, płótno, 61.5x66 cm

Estymacja:  5.000 - 6.500,-

3. Józef Czajkowski(1872-1947)

Targ na garnki(1893) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 52x73 cm

Estymacja:  20.000 - 24.000,-

4. Jerzy Czerwiński(ur.1948)

Klown 40 sygn.p.d.

tusz, akwarela, papier, 60.5x42.5 cm

Estymacja:  500 - 700,-

5. Jerzy Czerwiński(ur.1948)

Klown sygn.p.d.

Estymacja:  500 - 700,-

6. Jerzy Czerwiński(ur.1948)

Klown sygn.p.d.

tusz, akwarela, papier, 70x50 cm

Estymacja:  500 - 700,-

7. Jan Dobkowski(ur.1942)

Namiętność-kobieta(1975) sygn.dat.na odwrociu

akryl, płótno, 92x73 cm

Estymacja:  13.500 - 17.000,-

8. Stanisław Fabijański(1865-1947)

Wisła pod Wawelem zimą sygn.l.d.

akwarela, papier/tektura, 24.7x34cm

Estymacja:  2.300 - 4.000,-

9. Henryk Fajlhauer(1942-1999)

Ex Libris Helge Larsen sygn.śr.d.

miedzioryt (e.a.), 11.5x8.3 cm

Estymacja:  560 - 800,-

10. Henryk Fajlhauer(1942-1999)

Ex Libris Dr Norbert Hillerbrandt [Wenus w kąpieli] sygn.p.d.

miedzioryt, relief, 10.2x6.5 cm

Estymacja:  560 - 800,-

11. Henryk Fajlhauer(1942-1999)

Bibliofil w chmurach sygn.śr.d.

miedzioryt (e.a.), 11.7x9 cm

Estymacja:  630 - 800,-

12. Wiesław Garboliński(1927-2014)

Pejzaż miejski zimą sygn.l.d.

olej, płótno, 81x61.5 cm

Estymacja:  10.000 - 13.000,-

13. Otto Friedrich Geleng(1843-1939)

Antyczne ruiny sygn.p.d.

olej, tektura, 22.5x56.5 cm

Estymacja: 2.300 - 3.500,-

14. Eugeniusz Grotto-Ślepikowski(1903-1968)

Wędkarz sygn.p.d.

olej, płótno, 49.5x60 cm

Estymacja:  2.000 - 3.000,-

15. C. Gultzmann?(XIX/XX w.)

Statek przy nabrzeżu(1899) sygn.dat.p.d.

tusz, ołówek, papier, 15x18 cm

Estymacja:  380 - 500,-

16. Maks Haneman(1882-1944)

Pejzaż zimowy sygn.l.d.

olej, tektura, 34x50 cm

Estymacja:  4.400 - 6.500,-

17. Marceli Harasimowicz(1859-1935)

Pejzaż(1891) sygn.dat.l.d.

olej, deska, 32x41 cm

Estymacja:  5.600 - 7.000,-

18. Władysław Hasior(1928-1999)

Kompozycja(1998) sygn.dat.l.d.

collage, papier, 50.5x50 cm

Estymacja:  2.500 - 3.500,-

19. Władysława Jackiewicz(ur.1924)

Obraz VII/05 sygn.p.d.

olej, płótno, 100x8 cm

Estymacja:  19.000 - 25.000,-

20. Władysława Jackiewicz(ur.1924)

Obraz II/2005 sygn.p.d

olej, płótno, 100x70 cm

Estymacja:  19.000 - 25.000,-

21. Józef Jaroszyński(1835-1900)

Wyjazd na polowanie sygn.l.d.

olej, płótno, 66x88 cm

Estymacja:  13.000 - 16.000,-

22. Stefan Just(1905-1977)

Karmienie gołębi sygn.p.d.

olej, płótno, 92x73 cm

Estymacja:  1.850 - 2.500,-

23. Stefan Just(1905-1977)

Pejzaż z kościołem sygn.p.d.

olej, płótno, 60x73 cm

Estymacja: 1.500 - 2.500,-

24. Alfons Karpiński(1875-1961)

Nagietki sygn.l.d.

olej, płótno/tektura, 34.5x46.5 cm

Estymacja:  13.500 - 17.000,-

25. Fryderyk Kleinmann(1897-1943)

Pejzaż z ruinami zamku w Chęcinach sygn.l.d.

olej, tektura, 37x37.5 cm

Estymacja:  2.500 - 3.500,-

26. Rudolf Klingsbögl(1881-1943)

Mężczyzna pijący piwo sygn.p.g.

olej, płótno/tektura, 28x23 cm

Estymacja:  2.200 - 3.000,-

27. Wacław Kondek(1917-1976)

Ballada o hucie „Florian” II(1971) nsygn. (potwierdzenie autorstwa przez Marię Kondek)

litografia (10/10), 62.5x47 cm

Estymacja:  500 - 700,-

28. Jadwiga Kożuchowska(ur.1936)

Ćma nsygn.

sizal, konopie, 190x250x13 cm

Estymacja:  1.900 - 3.000,-

29. Józef Krasnowolski(1879-1939)

Matka z dzieckiem sygn.p.d.

olej, płótno, 70x60.5 cm

Estymacja:  3.800 - 5.000,-

30. Jerzy Krawczyk(1921-1969)

Martwa natura z rybami sygn.l.d.

olej, płótno, 62x49.5 cm

Estymacja:  6.200 - 8.000,-

31. Marian Kruczek(1927-1983)

Kompozycja(1973) sygn.śr.d.sygn.dat.na odwrociu

technika własna, 60.5x36 cm

Estymacja:  6.200 - 8.000,-

32. Nikifor Krynicki(1895-1968)

Widok Krynicy sygn.na odwrociu pieczęcią NIKIFOR MATEJKO

kredka, papier, 14.5x21 cm

Estymacja: 2.700 - 3.200,-

33. Stanisław Krzyształowski(1903-1990)

Sierra Gredos(1977) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 75x100 cm

Estymacja:  1.800 - 2.500,-

34. Lech Kunka(1920-1978)

Kompozycja sygn.p.d.

technika własna, pilśnia, 61x50 cm

Estymacja: 6.000 - 8.000,-

35. Benon Liberski(1926-1983)

Port(Konkurs „Człowiek i praca w Polsce Ludowej”, 1964) nsygn.

olej, płótno, 90x42 cm

Estymacja: 4.500 - 6.000,-

36. Konstanty Mackiewicz(1894-1985)

Pejzaż z wodą sygn.l.d.

olej, płótno, 46.5x55 cm

Estymacja: 7.000 - 10.000,-

37. Stanisław Masłowski(1853-1926)

Powrót z karczmy(1900) sygn.dat.l.d.

olej, płótno, 83x86 cm

Estymacja:  19.500 - 24.000,-

38. Stanisław Mazuś(ur.1940)

Osty(1995) sygn.dat.l.d.

olej, płótno, 58x72 cm

Estymacja:  4.400 - 6.000,-

39. Salomon Meisner(1886-1942)

Chryzantemy i jabłka sygn.p.g.

olej, tektura, 29x43.5 cm

Estymacja:  2.000 - 3.000,-

40. Kazimierz Mikulski(1918-1998)

Kompozycja(1972) sygn.dat.p.d.

collage, 33.5x48 cm

Estymacja: 7.800 - 9.500,-

41. Kazimierz Mikulski(1918-1998)

Bez tytułu nsygn.(potwierdzenie autentyczności na odwrociu)

ołówek, papier, 30x24 cm

Estymacja:  2.500 - 3.500,-

42. Roman Modzelewski(1912-1997)

Kompozycja(1982) sygn.dat.l.d.

technika własna, płótno, 50x61 cm

Estymacja:  8.500 - 11.000,-

43. Janusz Orbitowski(ur.1940)

Kompozycja sygn.p.d.

akryl, papier, 32x22.5 cm (w św.p-p)

Estymacja:  3.000 - 4.000,-

44. Józef Panfil(ur.1958)

Motyw z Jarosławca(2015) sygn.l.d.

akryl, płótno/tektura, 13x18 cm

Estymacja: 1.900 - 2.600,-

45. Fryderyk Pautsch(1877-1950)

Na targu w Kosowie Huculskim sygn.l.d.

olej, płótno/tektura, 65x88 cm

Estymacja:  27.000 - 32.000,-

46. Jerzy Pawłowski(1909-1991)

Ulica Kozia w Warszawie sygn.l.d.

akwarela, papier, 21x14 cm

Estymacja:  440 - 600,-

47. Jerzy Pawłowski(1909-1991)

Widok Warszawy sygn.l.d.

akwarela, papier, 21x14 cm

Estymacja:  440 - 600,-

48. Adam Pełczyński(1865-1926)

Portret dziewczynki sygn.p.d.

olej, płótno, 53.5x41 cm

Estymacja: 3.000 - 4.000,-

49. Pier?(XX w.)

Wybrzeże Krymu sygn.l.d.

olej, płótno, 28x32 cm

Estymacja:  1.900 - 2.500,-

50. Henryk Płóciennik(ur.1933)

Akt leżący sygn.na odwrociu

olej, płótno, 80x100 cm

Estymacja: 5.000 - 6.000,-

51. Henryk Płóciennik(ur.1933)

Ogród niebieski(1973) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 81x65 cm

Estymacja:  4.400 - 6.000,-

52. Henryk Płóciennik(ur.1933)

Wykopaliska(1964) sygn.p.d.dat.śr.d.

linoryt, 40x51.5 cm

Estymacja:  1.500 - 2.000,-

53. Władysław Popielarczyk(1925-1987)

Nad wodą(1960) sygn.dat.p.d.

technika własna, pilśnia, 27x55 cm

Estymacja:  500 - 1.000,-

54. Władysław Popielarczyk(1925-1987)

Projekt ściany w Domu Kultury w Pułtusku sygn.na odwrociu

olej, pilśnia, 49x85cm

Estymacja:  1.300 - 2.000,-

55. Jerzy Potrzebowski(1921-1974)

Dorożki na Rynku w Krakowie zimą sygn.p.d.

olej, płótno, 74x96 cm

Estymacja:  20.000 - 25.000,-

56. Jerzy Potrzebowski(1921-1974)

Polowanie zimą(1961) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 100x120 cm

Estymacja:  10.000 - 15.000,-

57. Jerzy Potrzebowski(1921-1974)

Wesele krakowskie(1961) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 65x95 cm

Estymacja:  10.000 - 14.000,-

58. Jerzy Potrzebowski(1921-1974)

Wesele góralskie sygn.p.d.

olej, płótno, 97x136 cm

Estymacja:  5.000 - 9.000,-

59. Jerzy Potrzebowski(1921-1974)

Wyścigi góralskie sygn.p.d.

olej, płótno, 65x126 cm

Estymacja:  10.000 - 14.000,-

60. Marian Puchalski(1912-1970)

Tramwaj na Krakowskim Przedmieściu sygn.p.d.

akwarela, ołówek, gwasz, papier, 8.5x7.5 cm

Estymacja:  440 - 600,-

61. Zygmunt Rozwadowski(1870-1950)

Furmanka sygn.l.d.

olej, tektura, 46x60 cm

Estymacja:  15.000 - 20.000,-

62. Leszek Rózga(1924-2015)

Przejście(1989) sygn.dat.p.d.

technika mieszana, papier, 49.5x56 cm

Estymacja:  1.900 - 2.500,-

63. Leszek Rózga(1924-2015)

Akt(1987) sygn.dat.śr.d.

ołówek, papier, 100x70 cm

Estymacja:  1.900 - 2.600,-

64. Leszek Rózga(1924-2015)

Styczeń-park(1986) sygn.dat.p.d.

akwaforta, kredka (1/50), 41.8x49.7 cm

Estymacja:  1.900 - 2.300,-

65. Bronisława Rychter-Janowska(1872-1953)

Wnętrze kościoła(1915) sygn.dat.l.d.

olej, tektura, 23x34 cm

Estymacja:  5.600 - 7.000,-

66. Hans Seydel(1866-1916)

Widok miasta sygn.p.d.

akwarela, gwasz, papier, 55.7x43.7 cm

Estymacja:  2.000 - 3.000,-

67. Gerard van Soest-przypisywany(1600-1681)

Kobieta z perłami nsygn.

olej, płótno dublowane, 74x62cm

Estymacja:  23.000 - 30.000,-

68. Andrzej Smoczyński(1944-2010)

Raz, dwa, trzy… sygn.śr.g.

akwarela, ołówek, papier, 94.5x59 cm

Estymacja:  1.800 - 2.500,-

69. Hanna Stańska(ur.1935)

Z cyklu „Czekające” II, IX, XII(1978) sygn.dat.p.d.sygn.na płycie l.d.

druk wklęsły (29/76), 8.1x11.6, 12x7.8, 11.7x7.8 cm

Estymacja:  600 - 800,-

70. Jonasz Stern(1904-1988)

Portret sygn.l.d.

akwarela, papier, 31.5x23.5 cm

Estymacja:  5.000 - 7.000,-

71. Stanisław Straszkiewicz(1870-1925)

Czarny Staw sygn.p.d.

olej, tektura, 59x78 cm

Estymacja:  15.000 - 18.000,-

72. Franciszek Streitt(1839-1890)

Cyganie w oczekiwaniu na przeprawę sygn.p.d.

olej, płótno, 42x82 cm

Estymacja:  90.000 - 110.000,-

73. Władysław Strzemiński(1893-1952)

Portret młodego mężczyzny(1949) nsygn.

tusz, papier, 26x19.5 cm

Estymacja:  5.000 - 7.000,-

74. Jan Marcin Szancer(1902-1973)

Na łące sygn.p.d.

tusz, akwarela, papier, 21x29.5 cm

Estymacja:  900 - 1.200,-

75. Jan Marcin Szancer(1902-1973)

Owady i żaba sygn.p.d.

Estymacja: 900 - 1.200,-

76. Jan Marcin Szancer(1902-1973)

Na łące sygn.p.d.

tusz, akwarela, papier, 29.5x21 cm

Estymacja:  900 - 1.200,-

77. Jan Marcin Szancer(1902-1973)

Spotkanie na łące sygn.p.d.

Estymacja:  900 - 1.200,-

78. Konstanty Szewczenko(1910-1991)

Rybak sygn.l.d.

olej, tektura, 20.5x15 cm

Estymacja:  1.250 - 1.700,-

79. Stanisław Tondos(1854-1947)

Widok Wawelu sygn.p.d.

akwarela, papier, 40.5x61.8 cm

Estymacja:  4.000 - 5.000,-

80. Bożena Uryga-Mączyńska(ur.1957)

Kaktus sygn.

ceramika, wys.58.5 cm

Estymacja:  1.000 - 2.000,-

81. Bolesław Utkin(1913-1993)

Kompozycja sygn.p.d.

technika własna, pilśnia, 62.5x51 cm

Estymacja:  5.000 - 8.000,-

82. Bolesław Utkin(1913-1993)

Kompozycja sygn.p.d.

technika własna, pilśnia, 55.5x48 cm

Estymacja:  5.000 - 8.000,-

83. Józef Wasiołek(1921-2008)

Tatry Wysokie sygn.p.d.

olej, płótno, 49x63 cm

Estymacja:  3.500 - 4.500,-

84. Józef Wasiołek(1921-2008)

Muzeum Lenina w Poroninie sygn.p.d.

olej, płótno, 80x100 cm

Estymacja:  4.000 - 5.000,-

85. Tadeusz Waśkowski(1883-1966)

Szkic do jeńców hitlerowskich I sygn.p.d.

kredka, papier, 41x31.3 cm

Estymacja:  400 - 500,-

86. Tadeusz Waśkowski(1883-1966)

Szkic do jeńców hitlerowskich II sygn.p.d.

kredka, papier, 39.8x29.7 cm

Estymacja:  400 - 500,-

87. Wojciech Weiss(1875-1950)

Jesień(1933) sygn.dat.p.d.

akwarela, papier, 35x49 (w św.p-p)

Estymacja:  17.000 - 20.000,-

88. Wijnantz?(XVIII/XIX w.)

Scena z pasterzami nsygn.

olej, płótno dublowane, 45x53 cm

Estymacja:  12.000 - 15.000,-

89. Z.K.(XX w.)

Pejzaż zimowy sygn.p.d.

akwarela, gwasz, papier, 20.5x31.5 cm (w św.p-p)

Estymacja:  380 - 500,-

90. W.Z.

Portret chłopca z Jekaterynodaru [Krasnodaru](1915) sygn.dat.p.d.

ołówek, papier, 51.2x34 cm

Estymacja:  1.200 - 1.600,-

91. A.N.

Żaglowiec na morzu(1949) sygn.nieczytelnie,dat.l.d.

olej, sklejka, 39.5x69.5 cm

Estymacja: 2.500 - 3.000,-

92. A.N.(II poł XIX w.)

Porwanie Hylasa przez najady nsygn.

olej, płótno, 144x160 cm

Estymacja: 63.000 - 85.000,-

93. A.N.(XX w.)

Chryzantemy nsygn.

pastel, papier, 47.7x70 cm

Estymacja: 5.000 - 6.500,-

94. A.N.(XX w.)

Kutry nsygn.

olej, tektura, 40x55 cm

Estymacja: 2.500 - 3.000,-

95. A.N.(XX w.)

Łodzie rybackie przy nabrzeżu nsygn.

akwarela, papier, 25x39 cm (w św.p-p)

Estymacja:  1.500 - 2.200,-

96. A.N.(XIX/XX w.)

Pejzaż morski nocą nsygn.

olej, płótno, 38x59 cm

Estymacja:  630 - 1.200,-

97. Ikona Św. Mikołaj(Rosja, pocz.XX w.) nsygn.

tempera, deska, koszulka mosiężna, 26.5x22.5 cm

Estymacja:  1.400 - 2.000,-

98. A.N.

Krucyfiks(XIX w.) nsygn.

drewno polichromowane (liczne ubytki), wys.61cm

Estymacja:  3.200 - 4.000,-

99. Cukiernica(Warszawa, pocz.XX w.)

sygn.PLEWKIEWICZ/ W/ WARSZAWIE/ M

plater, 12.5x12.5x10 cm

Estymacja:  750 - 950,-

100. Dzbanek(Francja, I poł.XX w.)

sygn.E.HU... (dalsza część sygnatury nieczytelna)

srebro pr. 950, 445 g, 24x20x13 cm (wgniecenie na brzuścu)

Estymacja:  1.800 - 2.300,-

101. Figura-Kogut(Rudolstadt-Volkstedt, XIX/XX w.)

sygn.N pod koroną (naśladownictwo Neapolu)

porcelana biała, 39.5x30x16 cm

Estymacja:  3.300 - 4.000,-

102. Filiżanka śniadaniowa ze spodkiem-2 szt.

(Miśnia, I poł.XX w.) sygn.skrzyżowane miecze

porcelana biała, malowana, wzór kwiatowy, złocenie, wys. filiżanki 6.2, śr. spodka 14 cm

Estymacja:  400 - 500,-

103. Filiżanka do mokki ze spodkiem-2 szt.

porcelana biała, malowana, wzór kwiatowy, złocenie, wys. filiżanki 4.7, śr. spodka 10.8 cm

Estymacja:  350 - 440,-

104. Filiżanka do mokki ze spodkiem(Miśnia, poł.XX w.) sygn.skrzyżowane miecze (różnica w kroju mieczy spodka i filiżanki, dekoracja identyczna)

porcelana biała, kobalt, złocenie, wys. filiżanki 5.2, śr. spodka 11.3 cm

Estymacja:  300 - 400,-

105. Kałamarz i pojemnik na talerzykach(Miśnia, I poł.XX w.)

sygn.punkt i skrzyżowane miecze, na kałamarzu nr modelu wycisk w masie: L211

porcelana biała, malowana, przedstawienia smoków, okucia srebrne, sygn. G.SCHROTER/ półksiężyc/korona/ 925/ HB (monogram wiązany)

wys. kałamarza 4.8, wys. pojemnika 6.2, śr. talerzyków 8 cm

Estymacja: 1.000 - 1.300,-

106. Kaseta ze sceną rodzajową wg Teniersa

(Belgia, ok.1950)

plater (przetarcia), 4.7x17x13.1 cm

Estymacja: 500 - 650,-

107. Komplet toaletowy-2 szczotki i lusterko

(l.30.XX w.) nsygn.

plater, szkło, na każdej części ozdobny monogram wiązany

Estymacja: 1.300 - 1.500,-

108. Lampa i klosz z papugami(Polska, l.30.XX w.) nsygn.

metal chromowany, szkło mleczne, malowane, złocenie, śr. klosza 25 cm

Estymacja:  630 - 850,-

109. Lampy naftowe-miniatury 4 szt.(II poł.XX w.) nsygn.

porcelana biała, kalka, złocenie, szkło, wys.11 cm

Estymacja:  200 - 400,-

110. Maselnica(A.F.Zussman Horodnica, 1880-1917)

sygn.cyrylicą ZUSMAN/ GORODNICA

porcelana biała, malowana, 10.5x18x11 (uchwyt pokrywy klejony w 2 miejscach)

Estymacja: 900 -1.200,-

111. Misa(H.Werner Berlin, pocz.XX w.)

sygn.J.H.WERNER BERLIN/ 15991 (nr modelu)/kielich/800/ półksiężyc/korona

srebro pr.800, 745 g, 10x26x26 cm

Estymacja:  3.500 - 4.500,-

112. Mlecznik(Miśnia, poł.XX w.) sygn.skrzyżowane miecze

porcelana biała, malowana, złocenie (niewielkie przetarcia), wys.8.6 cm

Estymacja: 630 - 800,-

113. Papierośnica(Polska, l.30.XX w.) sygn.SEMIA

srebro pr.3, 137.9 g, (różne monogramy, odznaczenia oraz 2 różne dedykacje w środku i na zewnątrz), 1x10x8 cm

Estymacja:  500 - 800,-

114. Para świeczników kolumnowych(Warszawa, l.30.XX w.)

sygn.MK (M. Kozłowski?)

srebro pr.3, 550 g, 32.5x12x12 cm

Estymacja: 3.500 - 4.500,-

115. Patera ażurowa z uchwytem(Warszawa, pocz.XX w.)

sygn.FRAGET/ N/ PLAQUE/ 234

plater, 7.5x31.5x31.5 cm (+uchwyt)

Estymacja: 1.250 - 1.600,-

116. Pudełko na cukierki firmy A.Piasecki S.A.(Kraków,1935)

metal, kalka, druk (przetarcia), 9x13x9 cm

Estymacja:  130 - 200,-

117. Puzderko w kształcie serca(Levi&Salaman, Birmingham, 1910-1920) sygn.L&S / niedźwiedź / X / kotwica

szkło białe, pokrywka srebrna, wytłaczana, 3.8x4.7x4 cm

Estymacja:  300 - 400,-

118. Wazon(Marktredwitz,1945-1949)

sygn.PMR/ BAVARIA/ Jaeger&Co/ GERMANY/ US Zone

porcelana biała, wytłaczana, malowana, srebrzenie, wys.35 cm

Estymacja: 630 - 800,-

119. Wazony secesyjne-para(pocz.XX w.)

sygn.HS (wycisk w masie), pieczęć nieczytelna

majolika wytłaczana, malowana, wys.33.5 cm

Estymacja:  2.000 - 3.000,-

120. Wazoniki-para(Francja?, II poł.XIX w.) nsygn.

porcelana biała, malowana, złocenie (przetarcia), wys.13.5 cm

(ubytki na podstawie obu wazoników)

Estymacja:  380 - 500,-

121. Żardiniera secesyjna(I poł. XX w.)

sygn.GC/ T8603 (wycisk w masie)

majolika wytłaczana, malowana, 12x34x21 cm

Estymacja:  1.500 - 2.000,-