178 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

 178 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

sobota, 7 listopada 2015 r., godz. 12:00

1. Roman Artymowski(1919-1993)

Kompozycja(1974) sygn.dat.p.d.

akwarela, collage, papier, 60.5x43.6 cm

Estymacja: 2.700 - 3.500,-

2. Charles Garabed Atamian(1872-1947)

Śniadanie w ogrodzie sygn.p.d.

olej, tektura, 44x34 cm

Estymacja:  7.500 - 9.500,-

3. Charles Garabed Atamian(1872-1947)

Kurnik(1932) sygn.p.d.dat.na odwrociu

olej, tektura, 24.5x32 cm

Estymacja:  7.500 - 9.500,-

4. Bolesław Barbacki(1891-1941)

Brzozowy zagajnik sygn.p.d.

olej, tektura, 50x34.5 cm

Estymacja:  2.800 - 3.500,-

5. Stanisław Bąkowski(ur.1929)

Huzar-projekt stroju sygn.p.d.

gwasz, papier, 32.3x23 cm

Estymacja:  500 - 800,-

6. Stanisław Bąkowski(ur.1929)

Projekt stroju damy sygn.p.d.

gwasz, papier, 32.3x23 cm

Estymacja:  500 - 800,-

7. Stanisław Bąkowski(ur.1929)

Projekt stroju damy sygn.p.d.

gwasz, papier, 32.3x23 cm

Estymacja:  500 - 800,-

8. Abraham Behrman(1876-1942)

Skaliste wybrzeże sygn.p.d.

olej, płótno/tektura, 15.5x43 cm

Estymacja:  3.800 - 5.000,-

9. Maja Berezowska(1898-1978)

Dama i oficer (projekt do spektaklu „Damy i huzary” A.Fredry) sygn.l.d.

tusz, papier, 29.8x21 cm

Estymacja:  650 - 1.200,-

10. Maja Berezowska(1898-1978)

Kobieta z buteleczką (projekt do spektaklu „Damy i huzary” A.Fredry) sygn.p.d.

tusz, papier, 30.2x23.3 cm

Estymacja:  650 - 1.200,-

11. Maja Berezowska(1898-1978)

Pan Tadeusz i Telimena(1962) sygn.dat.p.d.

akwarela, tusz, papier, 21.5x31 cm (w św.p-p)

Estymacja:  2.300 - 3.000,-

12. Maja Berezowska(1898-1978)

Afrodyta(1953) sygn.dat.p.d.

akwarela, tusz, papier, 31x21.5 cm (w św.p-p)

Estymacja:  2.300 - 3.000,-

13. Maja Berezowska(1898-1978)

Nasturcje(1974) sygn.dat.p.d.

akwarela, papier, 32.5x47 cm (w św.p-p)

Estymacja: 2.500 - 3.200,-

14. Seweryn Bieszczad(1852-1923)

Czeladnik krakowski(1887) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 63x47 cm

Estymacja:  6.300 - 8.000,-

15. Seweryn Bieszczad(1852-1923)

Stłuczone lekarstwa(1887) sygn.dat.l.d.

olej, płótno, 63x47 cm

Estymacja:  6.300 - 8.000,-

16. Janina Bobińska-Paszkowska(1894-1973)

Macierzyństwo sygn.p.d.

olej, płótno, 90x66 cm

Estymacja:  3.200 - 4.000,-

17. Antoni de Bradé(1887-1973)

Dziewczyna w czerwonej chuście sygn.p.d.

olej, tektura, 42x31.5 cm

Estymacja:  1.800 - 2.500,-

18. Marc Chagall(1887-1985)

Po zimie(„Derriére le Miroir” no 198, 1972, Mourlot #651) nsygn.

litografia barwna, 38x55.7 cm

Estymacja:  1.500 - 2.000,-

19. Marc Chagall(1887-1985)

Zielona rzeka(1974, Mourlot #728) nsygn.

litografia barwna, 27.7x56.7 cm

Estymacja:  950 - 1.300,-

20. Marc Chagall(1887-1985)

Wędrowni muzykanci(“Chagall Lithographe II”, 1963, Mourlot #395) nsygn.

litografia  32x24.3 cm

Estymacja:  650 - 1.000,-

21. Bolesław Chromy(ur.1925)

Owca nsygn.

brąz, granit, wys.24 cm

Estymacja:  3.200 - 4.200,-

22. Michał Wiktor Czepita(1884-1941)

Portret hrabiny Stanisławy Stanisławskiej sygn.p.d

olej, płótno, 62x78 cm

Estymacja:  10.000 - 13.000,-

23. E. Devigné(XX w.)

Studnia(1965) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 48x60 cm

Estymacja: 1.500 - 1.900,-

24. Stanisław Dębicki(1866-1924)

Portret myśliwego sygn.p.d.

akwarela, papier, tektura, 61x43 (w św.p-p)

Estymacja:  18.500 - 22.000,-

25. Włodzimierz Dmytryszyn(1905-1992)

Chałupy(1968) sygn.p.d.dat.na odwrociu, dedykacja autorska

olej, tektura, 24x35 cm

Estymacja:  1.600 - 2.500,-

26. M. Dutrongricey?(XIX w.)

Martwa natura z omułkami sygn.p.d.

olej, płótno, 32x40 cm

Estymacja:  1.800 - 2.500,-

27. Edward Dwurnik(ur.1943)

Obraz XXV-258B(2007) sygn.dat.na odwrociu

olej, collage, płótno, 30x30 cm

Estymacja:  2.500 - 3.200,-

28. Edward Dwurnik(ur.1943)

Obraz XXV-288(2012) sygn.dat.na odwrociu

olej, płótno, 46x55 cm

Estymacja:  5.000 - 6.500,-

29. Erno Erb(1890-1943)

Targ sygn.l.d.

olej, tektura, 36x50 cm

Estymacja:  9.500 - 12.000,-

30. Miroslav Göttlich(ur.1954)

Kobieta na krześle(1990) sygn.dat.p.d.

technika mieszana, papier, 32x13 cm (w św.p-p)

Estymacja:  400 - 600,-

31. Tadeusz Gronowski(1894-1990)

Akt sygn.p.d.

olej, sklejka, 104x73 cm

Estymacja:  12.500 - 16.000,-

32. Teodor Grott(1884-1972)

Kwiaty w wazonie sygn.p.d.

akwarela, papier, 49x35 cm

Estymacja: 3.800 - 4.800,-

33. Ingelborg Grünwaldt(XX w.)

Łodzie na jeziorze(1965) sygn.dat.p.d.

olej, pilśnia, 50x60 cm

Estymacja:  500 - 700,-

34. Jerzy Hagner(ur.1928)

Pejzaż z drogą sygn.l.d.

akwarela, papier, 26.5x38 cm (w św.p-p)

Estymacja: 800 - 1.200,-

35. Fryderyk Hayder(1905-1990)

Miasto(1972) sygn.dat.l.d.

gwasz, tektura, 50x70 cm

Estymacja: 3.500 - 4.300,-

36. Karol Heimroth(1860-1930)

Sorento sygn.l.d.

gwasz, papier, 28.5x47 cm (w św.p-p)

Estymacja: 1.900 - 2.500,-

37. Bernhard Hinna(1871-1951)

Mężczyzna z motyką(1932) sygn.dat.l.d.

olej, płótno, 76x67 cm

Estymacja:  3.800 - 4.600,-

38. Marian Jaeschke(1904-1980)

Grupa drzew(1979) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 60x73 cm

Estymacja:  3.200 - 5.500,-

39. Marian Jaeschke(1904-1980)

Nad stawem [Ręczno](1979) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 60x73 cm

Estymacja:  3.200 - 6.000,-

40. Maria Kawalerowicz(1916-1996)

Pabianicka Wenecja(1972) sygn.dat.p.d.

olej, sklejka, 65x45 cm

Estymacja: 2.200 - 3.000,-

41. Alojzy Roman Kawecki(1868-1938)

Wiosna sygn.l.d.

olej, płótno, 32x44 cm

Estymacja:  1.500 - 2.000,-

42. Oskar Kokoschka(1886-1980)

Ruth 5(1961) sygn.dat.na kam.l.g.

litografia, 54.5x47.5 cm

Estymacja:  1.250 - 1.600,-

43. Wacław Kondek(1917-1976)

Domy(1967) sygn.dat.p.d.

tusz, papier, 29x41.5 cm

Estymacja:  1.000 - 1.600,-

44. Wacław Kondek(1917-1976)

Z cyklu „Ballady” IX(1968) sygn.dat.p.d.

tusz, papier, 22.8x32.4 cm

Estymacja: 1.000 - 1.600,-

45. E. Köppler(XX w.)

Modlitwa w polu(1937) sygn.dat.l.d.

olej, płótno, 72x84.5 cm

Estymacja:  5.000 - 8.000,-

46. Jerzy Kossak(1886-1955)

Kirasjer z koniem(1937) sygn.dat.p.d.

olej, tektura, 50x35 cm

Estymacja:  10.000 - 13.000,-

47. Karol Kossak(1896-1975)

Szkic konia(1978) sygn.dat.p.d. (na odwrociu dedykacja)

ołówek, papier, 21x26.5 cm

Estymacja:  1.250 - 1.800,-

48. Jerzy Krawczyk(1921-1969)

Powrót-Wysiedleni(1965) nsygn.na odwrociu nalepki wystawowe

olej, płótno, 87x135 cm

Estymacja: 37.000 - 45.000,-

49. Lech Kunka(1920-1978)

Egzotyczna piękność nsygn.

tempera, olej, collage, papier, 124x94.5 cm

Estymacja:  9.000 - 14.000,-

50. Lech Kunka(1920-1978)

Ulica w Paryżu(ok.1948) nsygn.

tempera, olej, werniks szelakowy, collage, papier, 126x90 cm

Estymacja: 8.500 - 12.000,-

51. Lech Kunka(1920-1978)

Projekt tkaniny dekoracyjnej (technika druk rotacyjny) sygn.l.d.

tempera, gwasz, papier  36x36 (w św.p-p)

Estymacja:  1.350 - 1.700,-

52. Lech Kunka(1920-1978)

Projekt na tkaninę sukniową (technika ręcznie malowane) sygn.l.d.

tempera, gwasz, papier  32.5x31 cm

Estymacja:  1.350 - 1.700,-

53. Zygmunt Landau(1898-1962)

Portret Stefana Tymowskiego sygn.l.g. (dedykacja)

olej, płótno, 80x66 cm

Estymacja:  3.000 - 5.000,-

54. Jan Lebenstein(1930-1999)

Bez tytułu sygn.p.d.

tusz, papier milimetrowy, 54x34 cm (w św.p-p)

Estymacja:  9.000 - 12.000,-

55. Alfred Lenica(1899-1977)

Kompozycja abstrakcyjna sygn.p.d.

akwarela, papier, 20.8x29 cm

Estymacja:  650 - 900,-

56. Krystyna Liberska(1926-2010)

Gejsza sygn.l.d.

olej, pilśnia, 16.5x13 cm

Estymacja:  320 - 490,-

57. Krystyna Liberska(1926-2010)

Ptak dziwak(1994) sygn.dat.p.d.

olej, pilśnia, 16.5x13 cm

Estymacja:  320 - 490,-

58. Krystyna Liberska(1926-2010)

Pejzaż sygn.l.d.

olej, pilśnia, 14.5x13 cm

Estymacja:  320 - 490,-

59. Krystyna Liberska(1926-2010)

Papużki sygn.l.d.

olej, pilśnia, 13x13 cm

Estymacja:  320 - 490,-

60. Konstanty Mackiewicz(1894-1985)

Nad brzegiem rzeki sygn.p.d.

olej, płótno, 67x81 cm

Estymacja:  8.700 - 10.000,-

61. Konstanty Mackiewicz(1894-1985)

Cisza sygn.l.d.

tempera, papier, 64x78 cm

Estymacja:  6.200 - 10.000,-

62. Stanisław Mazuś(ur.1940)

Greckie wzgórza(1992) sygn.dat.l.d.

olej, płótno/tektura, 35x50 cm

Estymacja:  2.200 - 3.000,-

63. Franz Meerts(1836-1896)

W kantorze sygn.p.d.

olej, płótno, 40x32 cm

Estymacja:  3.200 - 4.500,-

64. Karlis Melbarsdis(1902-1970)

Przystań nad Zatoką Kurońską(1947) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 64x90 cm

Estymacja:  3.200 - 4.000,-

65. Józef Panfil(ur.1958)

Motyw z Pompejów sygn.p.d.

olej, płótno, 24x33 cm

Estymacja:  2.900 - 3.500,-

66. Jules Simon Payrau(XIX w.)

wg Hugo van der Goes(okoniec 1420-1482)

Adoracja sygn.na płycie p.d.

akwaforta, 48x54.5 cm

Estymacja:  500 - 700,-

67. Jakub Pfeffenberg(1900-1942)

Pejzaż sygn.l.d.

olej, płótno/tektura, 24x24.5 cm

Estymacja:  2.500 - 3.300,-

68. Antoni Piotrowski(1853-1924)

Rusałki wabiące flisaka(1907) sygn.dat.l.d.

olej, płótno, 100x65 cm

Estymacja:  25.000 - 32.000,-

69. Eugeniusz Pisarek(1910-1986)

Zabytkowy kościół w Harklowej sygn.l.d.

olej, płótno, 48.5x81 cm

Estymacja:  3.200 - 5.000,-

70. Henryk Płóciennik(ur.1933)

Akt  stojący(1988) sygn.dat.p.d.

tusz, akwarela, papier, 36.5x26 cm

Estymacja:  800 - 1.200,-

71. Henryk Płóciennik(ur.1933)

Akt  siedzący(1987) sygn.dat.l.d.

tusz, papier, 30x21 cm

Estymacja:  800 - 1.200,-

72. Henryk Płóciennik(ur.1933)

Miodowy miesiąc II(1967) sygn.p.d.dat.śr.d.

autocynkografia (e.a.), 49.8x64.7 cm

Estymacja:  1.200 - 1.600,-

73. Henryk Płóciennik(ur.1933)

Miodowy miesiąc IV(1967) sygn.p.d.dat.śr.d.

autocynkografia (35/50), 49.8x64.5 cm

Estymacja:  1.200 - 1.600,-

74. Zenobiusz Poduszko(1887-1963)

Pejzaż sygn.l.d.

olej, tektura, 24x16 cm

Estymacja:  650 - 1.000,-

75. Rudolf Probst(1883-1960)

Łodzie przy brzegu(1919) sygn.dat.l.d.

olej, płótno, 80x102 cm

Estymacja: 1.800 - 2.700,-

76. Józef Rapacki(1871-1929)

Teka „Z dawnej i niedawnej Warszawy”(1926) sygn.na kam.p. i l.d.

20 litografii, 49x34 cm

Estymacja:  3.000 - 4.500,-

Image Image Image ImageImage Image Image ImageImage Image Image ImageImage Image Image Image ImageImage Image Image

77. Karl Rohrhirsch(1875-1954)

Dyliżans sygn.p.d.R.Karoly

olej, deska, 12x16 cm

Estymacja:  1.000 - 1.500,-

78. Erna Rosenstein(1913-2004)

Radość(1962) sygn.dat.l.d.

tusz, akwarela, papier, 29.5x42 cm

Estymacja:  3.200 - 4.000,-

79. Alberto Rossi(1858-1936)

Odaliska(1880) sygn.dat.l.d.

olej, płótno dublowane, 59x46 cm

Estymacja:  30.000 - 40.000,-

80. Teresa Roszkowska(1904-1992)

Suknia balowa-projekt sygn.p.d.

akwarela, papier, 21x15 cm

Estymacja:  400 - 700,-

81. Leszek Rózga(1924-2015)

Rozterka(1990) sygn.dat.na płycie l.d.

sucha igła, 5.8x7.7 cm

Estymacja:  200 - 300,-

82. Franz Schaffner(1876-1951)

Zachód słońca nad morzem sygn.l.d.

olej, sklejka, 60x80 cm

Estymacja:  1.300 - 1.900,-

83. Hans Schroedter(1872-1957)

Widok Mundelfingen(1934) sygn.dat.l.d.

olej, tektura, 54x74 cm

Estymacja:  1.300 - 1.800,-

84. Adam Setkowicz(1876-1945)

Smutek(1920) sygn.dat.l.d.

akwarela, papier, 17x26.5 cm (w św.p-p)

Estymacja:  3.200 - 4.000,-

85. Szczepan Skorupka(1903-1997)

Mostek w Wilanowie(1954) sygn.p.d.

olej, tektura, 25x35cm

Estymacja:  1.100 - 1.600,-

86. Józef Skrobiński(1910-1979)

Pejzaże leśne - 2 szt. sygn.p.d.

akwarela, papier, 24.5x33 cm (każdy)

Estymacja:  1.300 - 2.000,-

87. Tadeusz Sprusiak(1907-1985)

Leśniczówka sygn.p.d.

akryl, płótno, 66x66 cm

Estymacja:  2.250 - 3.200,-

88. Józef Stachnik(1929-2013)

Lublin zimą sygn.p.d.

olej, tektura, 49x61 cm

Estymacja:  630 - 900,-

89. Jonasz Stern(1904-1988)

Odnalezienie Mojżesza sygn.l.d.

drzeworyt, 14.7x11.9 cm

Estymacja:  500 - 700,-

90. Henryk Strumiłło(1934-2001)

Staw w Dolinie Pięciu Stawów(1984) sygn.p.d.dat.na odwrociu

olej, płótno, 60x50 cm

Estymacja:  2.200 - 3.000,-

91. Jan Marcin Szancer(1902-1973)

Owadzi ułan sygn.p.d.

tusz, akwarela, papier, 29.7x20.8 cm

Estymacja: 700 - 1.200,-

92. Jan Marcin Szancer(1902-1973)

Trzmiel i grzyby sygn.p.d.

Estymacja: 700 - 1.200,-

93. Jan Marcin Szancer(1902-1973)

Wielka osa i ptak sygn.p.d.

Estymacja: 700 - 1.200,-

94. Henryk Szczygliński(1881-1944)

Pejzaż z drzewami sygn.p.d.

olej, tektura, 19x36 cm

Estymacja: 5.000 - 8.000,-

95. Władysław Karol Szerner(1870-1936)

Młody góral sygn.l.d.

olej, tektura, 51.5x40 cm

Estymacja:  10.000 - 13.000,-

96. Anna Szymańska(XX w.)

Pejzaż górski sygn.p.d.

olej, tektura, 17x24 cm

Estymacja:  380 - 500,-

97. Anna Szymańska(XX w.)

Bukiet kwiatów w wazonie nsygn.

olej, płótno, 58x47.5 cm

Estymacja:  650 - 800,-

98. Stanisław Toegel(1905-1953)

„Hitleriada Furiosa”- teka 12 karykatur(1946) sygn.na płycie

offset, 32.5x24.5 cm

Estymacja:  950 - 1.300,-

Image Image Image ImageImage Image Image ImageImage Image Image Image

99. Stanisław Toegel(1905-1953)

„Hitleriada Macabra”- teka 10 karykatur(1946) sygn.na płycie

offset, 32.5x24.5 cm

Estymacja:  950 - 1.300,-

Image Image Image ImageImage Image Image ImageImage Image

100. Stanisław Toegel(1905-1953)

„Polski wojak na obczyźnie”- teka 4 karykatur(1946) sygn.na płycie

offset, 32.5x24.5 cm

Estymacja:  500 - 800,-

Image Image Image ImageImage

101. Max Tresenreiter(1875-1935)

Droga sygn.p.d.

olej, tektura, 12.5x14 cm

Estymacja:  1.000 - 1.500,-

102. Feliks Zbigniew Turski(1899-1981)

Domy nad stawem sygn.p.d.

olej, tektura, 34x49 cm

Estymacja:  630 - 800,-

103. Antoni Uniechowski(1903-1976)

Plotki na Starym Mieście sygn.p.d.

tusz, akwarela, papier, 18.5x26.5 cm (w św.p-p)

Estymacja:  1.000 - 1.500,-

104. Antoni Uniechowski(1903-1976)

Zaułek na Starym Mieście sygn.p.d.

tusz, akwarela, papier, 18.5x26 cm (w św.p-p)

Estymacja:  1.000 - 1.500,-

105. Antoni Uniechowski(1903-1976)

Kolumna Zygmunta III Wazy sygn.p.d.

tusz, akwarela, papier, 29x20.8 cm

Estymacja: 1.000 - 1.500,-

106. Antoni Uniechowski(1903-1976)

Lekcja czytania sygn.p.d.

tusz, akwarela, papier, 29.6x21 cm

Estymacja: 1.000 - 1.500,-

107. Antoni Uniechowski(1903-1976)

Lektura sygn.p.d.

Estymacja: 1.000 - 1.500,-

108. Bolesław Utkin(1913-1993)

Kompozycja sygn.p.d.

technika własna, pilśnia, 52x50 cm

Estymacja:  5.000 - 8.000,-

109. Józef Wasiołek(1921-2008)

Kwiaty w wazonie sygn.l.d

olej, płótno, 72.5x57 cm

Estymacja:  4.400 - 6.000,-

110. Zenon Windak(ur.1954)

Linga 1, Linga 2 i Linga 3 sygn.

technika mieszana, papier, 23x19 cm (każdy)

Estymacja: 1.800 - 2.600,-

111. Kazimierz Wiśniak(ur.1931)

Żongler(1973) sygn.dat.p.d.

akwarela, papier, 29.5x21 cm

Estymacja:  500 - 700,-

112. Kazimierz Wiśniak(ur.1931)

Arlekin sygn.p.d.

akwarela, papier, 32.5x22 cm

Estymacja: 500 - 700,-

113. Jan Wodyński(1903-1988)

Pejzaż z drzewami sygn.p.d.

olej, płótno, 25.5x32.4 cm

Estymacja:  1.300 - 2.000,-

114. Jan Wodyński(1903-1988)

Sad sygn.l.d.

olej, tektura, 15.7x20.4 cm

Estymacja: 1.000 - 1.600,-

115. Eugeniusz Wrzeszcz(1851-1917)

Wieśniaczka na targu sygn.l.d.

olej, płótno, 75x56 cm

Estymacja: 10.000 - 13.000,-

116. A.N.(Persja, XX w.)

Polowanie sygn.śr.d.

technika mieszana, 29.5x54.5 cm (w ramie)

Estymacja:  850 - 1.200,-

117. A.N.(XX w.)

Matrosi nsygn.

olej, płótno dublowane, 50x60.5 cm

Estymacja:  4.400 - 5.900,-

118. Zdjęcia z Archiwum Kossaków-17 sztuk

fotografia

Estymacja: 2.100 - 3.000,-

119. Barometr(Francja, I poł.XX w.)

sygn.Weizsaeker.Opticien.Dunkerque

oprawa drewno, metalowe aplikacje, wys.49 cm

Estymacja:  500 - 700,-

120. Cukiernica-koszyk z uchwytem(pocz. XX w.)

plater, wewnątrz złocenie, wkład szklany pasowany, 21x14x13 cm

Estymacja:  400 - 600,-

121. Cukiernica secesyjna(Niemcy, przed 1905)

sygn.”ORIVIT”/2248

cyna, 12x16x11 cm

Estymacja:  1.100 - 1.600,-

122. Dzbanek z korkiem(Rosja, I poł.XX w.)

sygn.MB(albo cyrylicą:MW)

srebro, pr. 84, 304 g, wys.28.5 cm

Estymacja:  1.500 - 1.900,-

123. Dzban z pokrywą(Niemcy, XIX/XX w.)

sygn.J.H.HEIMERDINGER/ 12547/ kielich/ 800/ półksiężyc/ korona

srebro, pr. 800, szkło, wys.42 cm

Estymacja:  6.000 - 8.000,-

124. Figurka-Królik(Ćmielów, l.60.XX w.)

sygn.Ć/ĆMIELÓW/MADE/IN POLAND

porcelana biała, malowana, 17.5x17.5x9 cm

Estymacja:  150 - 250,-

125. Karafka i dwa kieliszki(l.30.XX w.)

szkło malowane, fragmentami matowione, złocenie, wys.karafki 26.5 cm

Estymacja:  200 - 300,-

126. Koszyk pleciony-cukiernica(I poł. XX w.)

plater, wkład szklany, 12.5x12.5x12.5 cm

Estymacja: 500 - 700,-

127. Kufel z pokrywą(Schrezheim, Niemcy, k.XVIII w.)

sygn.na dnie kufla, na pokrywie monogram: F.Koniec

ceramika, szkliwo cynowe, malatura, cyna, wys.24.5, śr. podstawy 12.4 cm

Estymacja: 750 - 1.300,-

128. Laska damska(pocz.XX w.) sygn.CM

drewno, okucia srebrne, pr.84, kilka punc mało czytelnych, dł.89 cm

Estymacja: 900 - 1.200,-

129. Papierośnica z pająkiem(Polska, k.XIX w.)

grawerowany napis: W.Zieleziński./Inowrocław./1895

metal, wnętrze złocone, 2x9x9 cm

Estymacja:  250 - 400,-

130. Papierośnica srebrna(XIX/XX w.) sygn.HU

srebro, pr.84, 202.3 g, grawerowana, liczne aplikacje srebrne, niektóre złocone, 1.8x12x8 cm

Estymacja:  680 - 900,-

131. Papierośnica srebrna(Warszawa, l.30.XX w.)

sygn.KiM [Władysław Krupski i Jan Matulewicz]

srebro pr.3, 151.4 g, wnętrze złocone, grawerowana, 3 aplikacje srebrne - monogramy wiązane, 1.6x10.5x8.5 cm

Estymacja:  600 - 800,-

132. Para figurek w strojach sabaudzkich(Francja, XIX w.)

porcelana biała, malowana, wys.kobiety 19.5, wys.mężczyzny 21 cm

Estymacja: 4.400 - 5.900,-

133. Patera(Warszawa, XIX/XX w.)

sygn.FRAGET/ N /GALW./ orzeł carski/ 1710

plater, 25x25x25 cm

Estymacja:  2.500 - 3.200,-

134. Patera na 3 delfinach(pocz.XX w.) sygn.KERM (?)

srebro, szkło szlifowane, pasowane, wys.15, śr.23 cm

Estymacja:  1.600 - 2.300,-

135. Patera secesyjna z figurą dziewczyny

(Wiedeń, pocz.XX w.) sygn.A.Koniec &CIE [Albert Kohler]

cyna srebrzona, 9.5x25x20 cm

Estymacja:  1.500 - 2.000,-

136. Patera secesyjna z głową dziewczyny(pocz.XX w.) nsygn.

cyna srebrzona, śr.23.5 cm

Estymacja:  750 - 1.000,-

137. Puchar(Gdańsk, pocz.XX w.)

sygn.C.H.DANZIGER/ 14916/ puchar/ 800/ półksiężyc/ korona+2 punce polskie

srebro pr.800, 131.5 g, wys.14.5 cm

Estymacja:  600 - 1.000,-

138. Puchar Katedry Salisbury(Anglia, II poł.XX w.)

nr 153 (z limitowanej edycji 250) certyfikat producenta: Stuart Crystal

szkło trawione, szlifowane, wys.17.5 cm

Estymacja:  330 - 600,-

139. Szkatuła(pocz.XX w.)

sygn.(sygnatura mało czytelna)/5729

cyna srebrzona, 11x16x12 cm

Estymacja:  750 - 1.200,-

140. Świecznik secesyjny 2-płomienny

(Niemcy, przed 1905) sygn.ORIVIT

cyna srebrzona, wys.17 cm

Estymacja:  750 - 1.000,-

141. Wazon orientalny(Japonia?, XX w.)

brąz patynowany, odlew, grawerowany, aplikacje, wys.30 cm

Estymacja:  3.200 - 4.500,-

142. Wazoniki-para(Francja?, II poł.XIX w.) nsygn.

porcelana biała, malowana, złocenie (przetarcia), wys.13.5 cm; ubytki na podstawie obu wazoników

Estymacja: 1.900 - 2.500,-

143. Zegar kominkowy z figurą Erato(Francja, pocz. XX w.)

sygn.CARVIN, figura proj.A.J.Peiffer(1832-1886)

metal patynowany, marmur, 45x30x15 cm

Estymacja:  1.500 - 2.000,-

144. Żardiniera(pocz.XX w.)

plater, wkład szklany trawiony, szlifowany, 23x38x24.5 cm

Estymacja:  2.800 - 3.700,-

145. Broszka

białe złoto 14 K, brylant 0.28 ct H/P2, 2 szafiry syntetyczne, 1.6 g

Estymacja:  6.000 - 7.000,-

146. Komplet: broszka, bransoleta, pierścionek

złoto, srebro, onyks, 2 perły, 36 g

Estymacja:  7.200 - 8.500,-

147. Pierścionek

złoto 14 K, srebro, brylant 0.8 ct J/Si3, 2.2 g

Estymacja:  12.000 - 14.000,-

148. Pierścionek

brylant 0,56 ct G/VS2, 2.2 g

Estymacja:  15.000 - 18.000,-

149. Pierścionek

platyna i srebro, brylant 0.37 ct  H/SI 2, 2.1 g

Estymacja:  5.000 - 6.000,-

150. Pierścionek

złoto 14 K, brylant 0.28 ct H/P2, 1.6 g

Estymacja:  1.700 - 2.000,-

151. Zegarek damski(Szwajcaria)

sygn.Jeager LeCoultre, nr 631454A

białe złoto 18 K, złoto, 6 brylantów

Estymacja:  15.000 - 19.000,-