179 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

  179 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

sobota, 12 grudnia 2015 r., godz. 12:00

1. Tadeusz Ajdukiewicz(1852-1916)

Portret damy(1893) sygn.dat.l.d.

olej, płótno, 56x42.5 cm

Estymacja: 12.500 - 15.000,-

2. Teodor Axentowicz(1859-1938)

Święto Jordanu sygn.p.d.

olej, płótno, 44.5x56 cm

Estymacja:  15.000 - 20.000,-

3. Abraham Behrman(1876-1942)

Widok na Kościelisko sygn.p.d

olej, płótno/tektura, 19x14.2 cm

Estymacja:  1.800 - 2.500,-

4. Maja Berezowska(1898-1978)

Przed telewizorem(1960) sygn.dat.l.d.

tusz, akwarela, papier, 21x29.5 cm

Estymacja:  1.000 - 1.600,-

5. Maja Berezowska(1898-1978)

Lektura gazety(1960) sygn.dat.p.d.

Estymacja:  1.000 -1.600,-

6. Maja Berezowska(1898-1978)

Sąsiadki(1960) sygn.dat.p.d.

Estymacja:  1.000 - 1.600,-

7. Adam Bunsch(1896-1963)

Pejzaż paryski(1928) sygn.dat.l.d.

olej, płótno, 51.5x34 cm

Estymacja:  7.000 - 8.500,-

8. Marc Chagall(1887-1985)

Wieczór(„Verve” vol.  7, no 27-28, 1952, Mourlot #86) nsygn.

litografia, 35.4x26.5 cm

Estymacja:  650 - 1.000,-

9. Marc Chagall(1887-1985)

Akordeonista(Jacques Lassaigne „Chagall”, 1957, Mourlot #204) nsygn.

litografia barwna, 23x38.8 cm

Estymacja:  850 - 1.200,-

10. Stanisław Charzyński(1890-1945)

Podgórska wieś(1934) sygn.dat.p.d.

olej, tektura, 33x44 cm

Estymacja:  3.800 - 4.500,-

11. Edward Dwurnik(ur.1943)

Plac Zamkowy(2015) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 81x65 cm

Estymacja:  18.500 - 22.000,-

12. Eugeniusz Eibisch(1895-1987)

Kwiaty sygn.p.d.

olej, płótno, 80x60 cm

Estymacja:  7.300 - 10.000,-

13. Eugeniusz Eibisch(1895-1987)

Portret dziewczyny sygn.l.d.

olej, płótno, 100x70 cm

Estymacja: 8.800 - 12.500,-

14. Walery Eljasz-Radzikowski(1841-1905)

Na przełęczy sygn.na płycie l.d.

akwaforta, 16x10.8 cm

Estymacja:  950 - 1.200,-

15. Walery Eljasz-Radzikowski(1841-1905)

Odpoczynek górala(1873) sygn.dat.na płycie p.d.

akwaforta, 10x16 cm

Estymacja:  950 - 1.200,-

16. Walery Eljasz-Radzikowski(1841-1905)

Powstańcy przy ognisku nsygn.

akwaforta, 14.4x20 cm

Estymacja:  1.000 - 1.300,-

17. Henryk Epstein(1891-1944)

Martwa natura z jabłkami sygn.p.d.

akwarela, tektura, 30.5x40 cm

Estymacja:  7.500 - 10.000,-

18. Henryk Fajlhauer(1942-1999)

Matka Natura(1998) sygn.dat.śr.d.

miedzioryt (e.a. 9/20), 21x15 cm

Estymacja:  1.700 - 2.500,-

19. Henryk Fajlhauer(1942-1999)

Bez tytułu sygn.śr.d.

miedzioryt (e.a. 6/XXX), 10.3x9.7 cm

Estymacja:  750 - 1.100,-

20. Josef Firmenich(1821-1891)

Pejzaż z jeziorem(1874) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 49.5x70 cm

Estymacja:  5.000 - 6.500,-

21. Ludwik Gędłek(1847-1904)

Patrol sygn.p.d.

olej, deska, 15.5x21 cm

Estymacja:  27.000 - 32.000,-

22. Ernst Greyer(1907-1983)

Orka w górach sygn.l.d.

olej, tektura, 50x60 cm

Estymacja:  1.900 - 2.600,-

23. Eugeniusz Grotto-Ślepikowski(1903-1968)

Pejzaż z wodą sygn.p.d.

olej, tektura, 50x60 cm

Estymacja: 630 - 800,-

24. Ludwik Mateusz Hajdukiewicz(1886-?)

Astry sygn.l.d.

gwasz, papier, 67.5x48.5 cm

Estymacja:  850 - 1.100,-

25. Dionizy Iwancew(1910-?)

Wieś(1934) sygn.dat.l.d.

olej, tektura, 20x32.5 cm

Estymacja:  2.500 - 3.200,-

26. Marian Jaeschke(1904-1980)

Kosz z owocami(1975) na odwrociu opis autorski i datowanie

olej, płótno, 33x41 cm

Estymacja:  3.500 - 4.800,-

27. Maria Jarema(1908-1958)

Przed chałupą nsygn. (na odwrociu potwierdzenie autorstwa przez Kornela Filipowicza)

akwarela, papier, 16x19.5 cm

Estymacja:  4.300 - 5.600,-

28. Aleksander Jędrzejewski(1903-1974)

Zamek w Łucku(1942) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 64.5x88 cm

Estymacja:  12.500 - 16.000,-

29. Tadeusz Kantor(1915-1990)

Bez tytułu(1988) sygn.dat.p.d.

tusz, pastel, papier, 29x20 cm

Estymacja:  6.800 - 9.000,-

30. Antoni Kierpal(1898-1960)

Pejzaż z Kudowy nsygn.

olej, tektura, 26x32 cm

Estymacja:  1.000 - 1.400,-

31. Antoni Kierpal(1898-1960)

Pejzaż po Bitwie Warszawskiej nsygn.

olej, płótno, 48x75cm

Estymacja:  950 - 1.600,-

32. Wacław Kondek(1917-1976)

Z cyklu „Ballada” XII(1968) sygn.dat.p.d.

tusz, papier, 22.8x32.4 cm

Estymacja: 1.000 - 1.500,-

33. Wacław Kondek(1917-1976)

Ballada o niespokojnym drzewie(1971) nsygn. (potwierdzenie autorstwa przez Marię Kondek)

litografia (8/10), 43.5x56.3 cm

Estymacja:  500 - 700,-

34. Wacław Kondek(1917-1976)

Ślepe Okno(1970) sygn.dat.p.d.

litografia (9/10), 63x36.5 cm

Estymacja: 500 - 700,-

35. Wiktor Korecki(1890-1980)

Pejzaż zimowy z rzeką sygn.p.d.

olej, płótno, 50x80 cm

Estymacja: 7.500 - 9.500,-

36. Juliusz Kossak(1824-1899)

Przed karczmą sygn.l.d.

ołówek, papier, 9.2x15.8 cm

Estymacja: 8.600 - 10.000,-

37. Paul Ludwig Kowalczewski(1865-1910)

Robotnik-alegoria pracy sygn.P.L.Kowalczewski

brąz, wys.27 cm

Estymacja:  3.200 - 4.000,-

38. Jerzy Krawczyk(1921-1969)

Sen sygn.p.d.

litografia tinta, 18.5x30 cm

Estymacja:  800 - 1.000,-

39. Nikifor Krynicki(1895-1968)

Kraków nsygn.

akwarela, papier, 16x15.5 cm

Estymacja:  650 - 1.100,-

40. Bolesław Kudewicz(1887-1957)

Portret mężczyzny z papierosem(1932) sygn.dat.l.d.

olej, płótno, 82x64.5 cm

Estymacja: 2.800 - 3.500,-

41. Krystyna Liberska(1926-2010)

Portret sygn.p.d.

olej, pilśnia, 57x50 cm

Estymacja:  1.600 - 2.800,-

42. W.Makowski(XX w.)

Wieś sygn.p.d.

gwasz, papier, 47x35 cm

Estymacja:  500 - 700,-

43. Jacek Malczewski(1854-1929)

Matka i syn (Krzyżyk matczyny) sygn.p.d.

tusz, akwarela, papier, 16x23 (w św.p-p)

Estymacja:  8.500 - 10.000,-

44. Władysław Malecki(1836-1900)

Pejzaż(1882) sygn.dat.p.d.

olej, tektura, 36.5x49 cm

Estymacja: 25.000 - 30.000,-

45. Andrzej Malinowski(1885-1932)

Polskie morze sygn.l.d.

olej, tektura, 20x34.5 cm

Estymacja:  1.500 - 2.000,-

46. Adam Marczukiewicz(ur.1958)

Na scenie(1993) sygn.dat.p.d.

olej, płótno/tektura, 32x24 cm

Estymacja:  1.500 - 2.000,-

47. Stanisław Masłowski(1853-1926)

Z Wilanowa sygn.p.d. (na odwrociu nalepka z wystawy w Zachęcie w 1902 roku)

akwarela, papier, 16x47 cm

Estymacja:  9.000 - 12.000,-

48. Christo Stefanoff-Mendoly(1898-1966)

Wenecja sygn.p.g.

olej, płótno, 70x50 cm

Estymacja: 6.300 - 7.500,-

49. Christo Stefanoff-Mendoly(1898-1966)

Łodzie na morzu sygn.p.g.

olej, płótno, 46.5x64.5 cm

Estymacja:  5.000 - 7.000,-

50. J. Meyer(XX w.)

Kwiaty polne w wazonie sygn.l.d.

olej, płótno, 40.5x50 cm

Estymacja: 500 - 800,-

51. Joan Miró wg(1893-1983)

Plakat wystawy-Galerie Maeght. Sculptures-Arts Graphiques nsygn.

litografia barwna, 59x43.2 cm

Estymacja:  700 - 800,-

52. Franciszek Mollo(1897-1967)

Święto Szałasów (Sukkot) sygn.p.d.

olej, tektura, 56x67 cm

Estymacja:  6.300 - 8.000,-

53. Stefan Mrożewski(1894-1975)

Widok Terracino(1938) sygn.dat.p.d.

ołówek, papier, 23x29.8 cm

Estymacja:  700 - 800,-

54. Stefan Mrożewski(1894-1975)

Chłopiec z Palermo(1938) sygn.dat.p.d.

ołówek, papier, 29.8x23 cm

Estymacja:  700 - 800,-

55. Marian Nowicki(1904-?)

Spotkanie przy wodopoju(1951) sygn.dat.l.d.

olej, tektura, 24.5x34 cm

Estymacja:  1.900 - 2.600,-

56. Jerzy Panek(1918-2001)

Autoportret sygn.l.g.

pastel, papier, 29.5x20.8 cm

Estymacja:  3.700 - 4.500,-

57. Józef Panfil(ur.1958)

Motyw z Montefiorentino(2003) sygn.p.d.

akryl, płótno/tektura, 18x33 cm

Estymacja:  2.500 - 3.400,-

58. Józef Pankiewicz(1866-1940)

Pejzaż z południowej Francji(1935) sygn.dat.p.d.

akwarela, papier, 27x42 cm (w św.p-p)

Estymacja:  19.000 - 30.000,-

59. Elie Anatole Pavil(1873-1948)

Rybacy na brzegu sygn.p.d.

olej, sklejka, 38x61 cm

Estymacja:  7.000 - 9.000,-

60. Włodzimierz Pawlak(ur.1957)

Notatka o sztuce Nr 66(1998) sygn.dat.na odwrociu

olej, płótno, 33x24 cm

Estymacja:  11.000 - 14.000,-

61. Henryk Plich(1904-1986)

Gniazdo(1962) sygn.dat.l.g.

technika własna, collage, 62x46 cm

Estymacja:  1.500 - 2.500,-

62. Henryk Plich(1904-1986)

Pejzaż sygn.l.d.

olej, tektura, 29.5x42 cm

Estymacja:  500 - 900,-

63. Henryk Plich(1904-1986)

Kwiaty(1937) sygn.dat.l.d.

gwasz, papier, 30x21 cm

Estymacja:  500 - 700,-

64. Henryk Płóciennik(ur.1933)

Akt(1986) sygn.dat.p.d.

tusz, papier, 24.5x17.5 cm

Estymacja:  800 - 1.200,-

65. Henryk Płóciennik(ur.1933)

Akt leżący(1991) sygn.dat.l.d.

tusz, akwarela, papier, 23.5x36 cm

Estymacja:  1.000 - 1.500,-

66. Stanisław Podgórski(1882-1964)

Przełom Dunajca sygn.l.d.

olej, tektura, 33x49 cm

Estymacja:  3.100 - 3.900,-

67. Rudolf Priebe(1889-1956)

Wiatrak sygn.p.d.

olej, płótno, 60x80 cm

Estymacja:  1.900 - 2.600,-

68. Rudolf Priebe(1889-1956)

Łodzie przy brzegu sygn.p.d.

olej, tektura, 50x69 cm

Estymacja:  1.600 - 2.400,-

69. Józef Rapacki(1871-1929)

Droga we wsi(1920) sygn.dat.l.d.

olej, tektura, 46.5x89 cm

Estymacja:  30.000 - 40.000,-

70. Ludwik Remer(XX w.)

Cztery pory roku-4 obrazy sygn.l.d.każdy

akwarela, tektura, (Wiosna) 31x47, (Lato) 32x48.5, (Jesień) 30.5x46.5, (Zima) 27x44 cm

Estymacja:  2.500 - 4.000,-

71. Marcin Samlicki(1878-1945)

Widok Bochni sygn.p.d.

olej, tektura, 22.5x25 cm

Estymacja:  3.800 - 4.500,-

72. Tadeusz Sprusiak(1907-1985)

Pejzaż miejski sygn.p.d.

olej, płótno, 50x60 cm

Estymacja:  2.100 - 3.000,-

73. Jan Stanisławski(1860-1907)

Pejzaż włoski - Karta ze szkicownika (praca dwustronna) sygn.p.d.

akwarela, papier, 7.5x11 cm

Estymacja:  9.300 - 12.000,-

74. Michał Stańko(1901-1969)

Przedwiośnie w górach sygn.p.d.

olej, tektura, 66.5x98.5 cm

Estymacja:  2.000 - 3.500,-

75. Antoni Starczewski(1924-2000)

Cebule nsygn.

gobelin, 100x100 cm

Estymacja: 3.800 - 5.000,-

76. Franciszek Starowieyski(1930-2009)

Szkic do teatru rysowania(1989) sygn.dat.p.g.

tempera, pastel, papier/płótno, 70x100 cm

Estymacja:  24.000 - 30.000,-

77. Ludwik Stasiak(1858-1924)

Kwiaty polne sygn.p.d.

olej, tektura, 38.5x48.5 cm

Estymacja:  2.500 - 3.500,-

78. Jonasz Stern(1904-1988)

Władca sygn.l.d.

monotypia, 17.5x16.8 cm

Estymacja:  850 - 1.200,-

79. Jonasz Stern(1904-1988)

Abstrakcja sygn.l.d.

drzeworyt, 11.9x14.7 cm

Estymacja:  500 - 800,-

80. Jonasz Stern(1904-1988)

Głowa sygn.l.d.

drzeworyt, 28.1x18.5 cm

Estymacja:  500 - 800,-

81. Jonasz Stern(1904-1988)

Miasto sygn.l.d.

linoryt, 11.8x18.8 cm

Estymacja:  500 - 800,-

82. Adam Styka(1890-1959)

Kochankowie sygn.l.d.

olej, płótno, 80x64.5 cm

Estymacja:  43.000 - 60.000,-

83. Jan Marcin Szancer(1902-1973)

Muchomor i osa sygn.p.d.

tusz, akwarela, papier, 29.7x20.8 cm

Estymacja:  700 - 1.200,-

84. Jan Marcin Szancer(1902-1973)

Spotkanie na łące sygn.p.d.

tusz, akwarela, papier, 20.8x29.7 cm

Estymacja:  700 - 1.200,-

85. Anna Szymańska(XX w.)

Martwa natura z cebulkami nsygn.

olej, pilśnia, 25x37 cm

Estymacja:  400 - 500,-

86. Alfred Terlecki(1883-1973)

Zima w Tatrach sygn.p.d.

olej, tektura, 35x50 cm

Estymacja:  3.200 - 4.000,-

87. Antoni Uniechowski(1903-1976)

Scena w galerii sygn.p.d.

tusz, akwarela, papier, 29.5x21 cm

Estymacja:  1.250 - 1.700,-

88. Bolesław Utkin(1913-1993)

Kompozycja sygn.p.d.

gwasz, papier, 31.5x43.5 cm

Estymacja:  650 - 1.200,-

89. Bolesław Utkin(1913-1993)

Kompozycja sygn.p.d.

gwasz, papier, 75x61 cm

Estymacja:  2.500 - 3.500,-

90. Czesław Wasilewski(1875-1947)

W drodze(1924) sygn.dat.p.d.

olej, tektura, 52x70 cm

Estymacja:  17.500 - 22.000,-

91. Czesław Wasilewski(1875-1947)

Sanna sygn.p.d.

olej, płótno, 70x115 cm

Estymacja: 15.500 - 22.000,-

92. Tadeusz Waśkowski(1883-1966)

Dziewczyna z goździkiem sygn.l.d.

olej, tektura, 79.5x57.5 cm

Estymacja: 1.300 - 2.000,-

93. Abraham Weinbaum(1890-1943)

Kwiaty w wazonie sygn.p.d.

olej, płótno, 65x50 cm

Estymacja: 28.000 - 35.000,-

94. B. Wiśniewski(XX w.)

Dziecko z psem sygn.p.d.

kredka, papier, 20.2x28.5 cm

Estymacja: 250 - 400,-

95. Wincenty Wodzinowski(1866-1942)

Na froncie(1916) sygn.dat.p.d.

kredka, ołówek, papier, 17x22 cm (w św.p-p)

Estymacja:  400 - 600,-

96. Jan Wojnarski(1879-1937)

Pejzaż letni sygn.p.d.

olej, tektura, 18.5x24 cm

Estymacja:  3.000 - 4.000,-

97. Jan Wojnarski(1879-1937)

Idylla nsygn. (na odwrociu pieczątki własnościowe)

węgiel, papier, 45x31 cm (w św.p-p)

Estymacja:  2.400 - 3.000,-

98. Jan Wojnarski(1879-1937)

Akt leżący sygn.p.d.

węgiel, papier, 32x42 cm (w św.p-p)

Estymacja:  3.000 - 4.000,-

99. Jan Wojnarski(1879-1937)

Studium młodego mężczyzny[Portret Pana J.](z teki „Autolitografie”, 1909) sygn.dat.na kam.l.g.

litografia, 63x45 cm

Estymacja:  800 - 1.200,-

100. Władysław Wymann?(XX w.)

Portret żołnierza sygn.p.d.

akwarela, papier, 44.5x34 cm

Estymacja:  1.500 - 2.000,-

101. A.N.(XX w.)

Anemony sygn.p.d. Theo Ligten?

olej, płótno, 50x40 cm

Estymacja:  880 - 1.200,-

102. B. K.(XX w.)

Wysokie Tatry(1976) sygn.nieczytelnie dat.p.d.

olej, płótno, 40x55 cm

Estymacja:  630 - 700,-

103. A.N.(XVII/XVIII w.)

Scena pasterska nsygn.

olej, deska, 77.5x61 cm

Estymacja:  10.000 - 13.000,-

104. A.N.(XVIII w.)

Martwa natura z rybami nsygn.

olej, deska, 55.5x45.5 cm

Estymacja:  18.000 - 25.000,-

105. A.N.(XIX w.)

Scena w karczmie sygn.nieczytelnie p.d.

olej, deska, 35x65 cm

Estymacja: 3.500 - 4.500,-

106. A.N.(XX w.)

Kwiaty(1937) sygn.nieczytelnie dat.l.d.

olej, płótno, 81x60.5 cm

Estymacja: 2.200 - 3.500,-

107. A.N.(XVIII w.)

Władcy tureccy: Selim II, Murad III, Muhammed III nsygn

miedzioryt, 19.5x11.8, 19.5x12, 19.8x12 cm

Estymacja: 800 - 1.100,-

108. Else Bach(1899-1951)

Sarna(ok.1930) sygn. E.BACH/ KARLSRUHE/ 5000

terakota, 32x35x11 cm

Estymacja:  700 - 1.000,-

109. Buliera(Warszawa, II ćw.XIX w.) sygn.Malcz/ kotwica/ 12

srebro pr.12, 1900 g, 34x28x23 cm

Estymacja:  24.000 - 30.000,-

110. Donica art déco(Polska, l.20/30.XX w.) sygn.PACYKÓW

ceramika malowana, wys.18.5, śr.27 cm

Estymacja: 900 - 1.400,-

111. Dzbanek do wina(Francja, I poł.XX w.) nsygn.

szkło kryształowe, cyna srebrzona, wys.36 cm

Estymacja:  1.800 - 2.500,-

112. Figurka perkoz dwuczuby(Kopenhaga, poł.XX w.)

sygn.B&G/ COPENHAGEN PORCELAIN/ MADE IN DENMARK/2439/ BT/ w masie: K.II.

porcelana malowana; drobne uszkodzenie dzioba, 18.5x28x13.5 cm

Estymacja: 1.000 - 1.400,-

113. Koszyk neoklasycystyczny z wkładem szklanym

(Niemcy, pocz.XX w.) sygn.półksiężyc/ korona/ 800/ kielich

srebro pr.800, 264.2 g, szkło, wys. 25, śr.20 cm

Estymacja:  1.300 - 2.400,-

114. Lampa z figurą „Sen”(Francja, pocz.XX w.) nsygn.

figura brąz na granitowej podstawie, konstrukcja lampy stylizowana pasowana, współczesna, 74.5x46x34 cm

Estymacja: 5.600 - 7.000,-

115. Lampa naftowa(pocz.XX w.) nsygn.

porcelana malowana, szkło, metal, wys.70 cm

Estymacja: 1.700 - 2.200,-

116. Laska(Chiny, XIX/XX w.) sygn.

główka laski srebrna, drewno, dł.85 cm

Estymacja:  1.500 - 1.900,-

117. Papierośnica z monogramem(Polska, l.20.XX w.)

sygn. M./W., wewnątrz dwie dedykacje z 1928 i 1957 r.

srebro pr.3, 115.4 g, 1.2x9.5x7.5 cm

Estymacja:  400 - 600,-

118. Papierośnica damska(pocz.XX w.) nsygn.

srebro złocone pr. 900, 82.3 g, emalia, 1x7.7x5 cm

Estymacja: 4.400 - 5.700,-

119. Patera z homarami(Kopenhaga, I poł.XX w.)

sygn.ROYAL COPENHAGEN/ DENMARK/ fala NF/ 3498/ wycisk:3498

porcelana malowana, śr.19 cm

Estymacja:  380 - 500,-

120. Patera neorokokowa(Niemcy, pocz.XX w.)

sygn.dzwon/ 800/ półksiężyc/ korona/ 79209

srebro pr.800, 417.2 g,6x37x22 cm

Estymacja:  1.300 - 2.000,-

121. Patera rokokowa(XVIII w.) sygn. koniczynka/ LK (monogramista LK, przypisywany do rodziny Kadau)

srebro, 477.7 g, 1.5x35x29.5 cm

Estymacja:  25.000 - 30.000,-

122. Popiersie rzymskiego młodzieńca(XIX/XX w.) nsygn.

marmur, 44x28x24 cm

Estymacja:  3.200 - 4.500,-

123. Rzeźba Św.Jan Chrzciciel(?)(k.XVIII w.) nsygn.

drewno lipowe, ślady polichromii; brak jednej stopy, podstawa pasowana z XX w., wys.58 cm

Estymacja:  2.500 - 3.200,-

124. Stolik neorokokowy(I poł.XX w.) nsygn.

drewno, stolarka, snycerka, złocenie, 75.5x60x43 cm

Estymacja:  2.500 - 3.000,-

125. Szkatułka(pocz.XX w.) sygn.M(w rombie)

plater, przetarcia, wnętrze wykładane tkaniną, 8x14x11 cm

Estymacja:  400 - 600,-

126. Świecznik neorokokowy(Drezno, XIX/XX w.)

sygn.KI (monogram wiązany)/ 75 (pod koroną)/ A.E/ DRESDEN

srebro pr.750, 1400 g, wys.44 cm (świecznik rozkładany 2-cz.)

Estymacja: 3.800 - 4.800,-

127. Świeczniki secesyjne-para(Warszawa, II poł.XX w.) sygn.RUBIN

cyna, wys.21 cm

Estymacja: 1.500 - 2.000,-

128. Taca secesyjna(Warszawa, po1908)

sygn.VERIT/N.B.W./0193 [Norblin,Buch,Werner]

cyna srebrzona, 66x48 cm

Estymacja: 1.000 - 1.500,-

129. Taca z herbem Szeliga(pocz.XX w.)

sygn.lilijka/korona/kapitel kolumny

srebro, 4200 g, 71.5x41.5x6.5 cm

Estymacja:  25.000 - 30.000,-

130. Waza klasycystyczna(Petersburg,183?)

sygn. BOIANOWSKI [Carl Bojanowski]/kotwica/84/orzeł dwugłowy carski/M.K 183?

srebro pr.84, 3936 g, ślady naprawy stopy, 25.5x42.5x26.6 cm

Estymacja:  18.000 - 22.000,-

131. Wazon(II poł.XX w.) nsygn

szkło barwione z siatką, wys.13.5 cm

Estymacja:  1.000 - 1.400,-

132. Wazon art déco(Czechy, I poł.XX w.) nsygn.

szkło barwione jasno-szare, szlifowane, 15.5x15.5x15.5 cm

Estymacja: 500 - 700,-

133. Wazon z kwitnącą gałązką(Kopenhaga, II poł.XX w.)

sygn.B&G/ COPENHAGEN PORCELAIN/ MADE IN DENMARK/343-5249/B

porcelana malowana, wys.21cm

Estymacja:  250 - 400,-

134. Żardiniera neorokokowa z wkładem szklanym

(Niemcy, XIX/XX w.) sygn.WMF/ I/0/ as / 104

cyna srebrzona, szkło trawione i szlifowane, 14x30.5x18 cm

Estymacja:  1.600 - 2.000,-

135. Żardiniera secesyjna(Francja, pocz.XX w.) sygn.Gallé

szkło dwuwarstwowe, barwione i trawione, 7x27x22 cm

Estymacja:  5.000 - 6.500,-