180 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

 180 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

sobota, 30 stycznia 2016 r., godz. 12:00

1. Aleksander Augustynowicz(1865-1944)

Kobieta z kwiatami we włosach sygn.p.d.

akwarela, papier, 43x33.5 cm

Estymacja: 4.400 - 6.400,-

2. Teodor Axentowicz(1859-1938)

Święto Jordanu sygn.p.d.

olej, płótno, 43.5x60.5 cm

Estymacja:  31.000 - 39.000,-

3. Maja Berezowska(1898-1978)

Trzej rycerze sygn.p.d.

tusz, papier    30.5x21 cm (w św.p-p)

Estymacja:  1.600 - 2.700,-

4. Czesław Borowczyk(1912-1995)

Widoki Warszawy: Barbakan, Plac Zamkowy, Zamek Królewski sygn.p.d.

3 szt. drzeworyt, 13.2x6.3, 13.5x6, 15.5x8.8 cm

Estymacja:  400 - 600,-

5. Antoni Chrzanowski(1905-2000)

Stary kościół wśród drzew(1963) sygn.dat.l.d.

akwarela, papier, 30.5x41 cm

Estymacja:  1.500 - 2.600,-

6. Philibert-Louis Debucourt(1755-1832)

Bukiety lub Święto Babci(1788) sygn.na płycie l.d.(edycja późniejsza)

akwaforta, akwatinta barwna, 40x31 cm

Estymacja:  500 - 700,-

7. Philibert-Louis Debucourt(1755-1832)

Życzenia lub Poranek Nowego Roku(1787) sygn.na płycie l.d.(edycja późniejsza)

akwaforta, akwatinta barwna, 40x30.5 cm

Estymacja:  500 - 700,-

8. Odo Dobrowolski(1883-1917)

Nokturn(1907) sygn.dat.l.d

pastel, papier, 54.5x38 cm

Estymacja:  3.800 - 5.600,-

9. Teodor Durski(ur.1976)

Tajemnica Ulicy Dorszowej(2007) sygn.dat.na odwrociu

olej, płótno, śr.110 cm

Estymacja:  4.000 - 5.500,-

10. Edward Dwurnik(ur.1943)

Kowary(2008) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 46x55 cm

Estymacja:  6.200 - 7.900,-

11. Eugeniusz Eibisch(1896-1987)

Martwa natura sygn.l.d.

olej, tektura, 23x30 cm

Estymacja:  6.200 - 9.000,-

12. Julius Fehling(1869-?)

Byk sygn.p.d.

olej, płótno, 52x66 cm

Estymacja:  1.400 - 2.500,-

13. Julius Fehling(1869-?)

Krowa sygn.p.d.

olej, płótno, 45.5x56 cm

Estymacja: 1.100 - 2.000,-

14. Stanisław Fijałkowski(ur.1922)

3.XI.2012 sygn.dat.na odwrociu

akryl, węgiel, płótno, 100x81 cm

Estymacja:  75.000 - 100.000,-

15. Stefan Filipkiewicz(1879-1944)

Morze sygn.p.d.

olej, tektura, 34x44cm

Estymacja:  13.000 - 18.000,-

16. Samuel Finkelstein(1890-1942)

Pejzaż leśny sygn.l.d.

akwarela, papier, 31x46 cm

Estymacja:  6.500 - 9.000,-

17. Wojciech Fleck(1903-1972)

Kwiaty w koszu sygn.l.d.

olej, tektura, 10x14.5 cm

Estymacja:  500 - 900,-

18. Stanisław Gałek(1876-1961)

Kościół w Dębnie sygn.l.d.

olej, tektura, 30x38cm

Estymacja:  8.000 - 10.000,-

19. Zbigniew Gostwicki(1906-2003)

Widok Krzemieńca z Górą Królowej Bony sygn.l.d.

olej, płótno, 45x47 cm

Estymacja:  8.100 - 9.500,-

20. Stanisław Górski(1887-1955)

Na Gromniczną sygn.l.d.

pastel, papier, 50x35 cm

Estymacja:  3.700 - 5.400,-

21. Maks Haneman(1882-1944)

Morskie Oko sygn.p.d.

olej, płótno, 67x90 cm

Estymacja:  10.000 - 13.000,-

22. Karol Hiller(1891-1939)

Podwórko(1936) sygn.dat.p.d.

akwarela, gwasz, papier, 22.5x33.5 cm (w św.p-p)

Estymacja:  13.000 - 17.000,-

23. Wlastimil Hofman(1881-1970)

Kopuła na Skale w Jerozolimie(1942) sygn.dat.p.d.

olej, tektura, 18x34 cm

Estymacja: 5.000 - 8.000,-

24. Heinrich Hübner(1869-1945)

Koncert sygn.p.d.

węgiel, papier, 22.5x19 cm

Estymacja:  200 - 350,-

25. Hendrick Hulk(1842-1937)

Rybacy wyciągający sieć sygn.p.d.

olej, płótno, 40x50 cm

Estymacja:  2.200 - 3.500,-

26. Marian Jaeschke(1904-1980)

Pejzaż z balkonem(1978) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 33x41 cm

Estymacja:  2.700 - 4.200,-

27. Stanisław Kamocki(1875-1944)

Kwitnący sad sygn.p.d.

olej, płótno, 36.5x49 cm

Estymacja:  25.500 - 32.000,-

28. Kazimierz Kędzia(1922-2011)

Baszta(1965) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 93x68 cm

Estymacja:  2.500 - 4.000,-

29. Tadeusz Kokietek(1920-1982)

Jeźdźcy(1975) sygn.dat.l.d.

olej, płótno, 65.5x73.5 cm

Estymacja:  10.000 - 15.000,-

30. Oskar Kokoschka(1886-1980)

Kobieta triumfująca nad ciałem zmarłego(z „Der Gefesselte Columbus”, wyd.1921) sygn.na płycie l.d.

litografia, 21.5x18 cm

Estymacja:  630 - 950,-

31. Wacław Kondek(1917-1976)

Ballady XVII(1968) sygn.dat.p.d.

tusz, papier, 29x23 cm

Estymacja:  1.000 - 1.500,-

32. Wacław Kondek(1917-1976)

Ballady XIX(1968) sygn.dat.p.d.

tusz, papier, 23x29 cm

Estymacja: 1.000 - 1.500,-

33. Wacław Kondek(1917-1976)

Dom do rozbiórki IV sygn.p.d.

tusz, papier, 50x70 cm

Estymacja:  1.400 - 2.200,-

34. Karol Kossak(1896-1975)

Wieś sygn.p.d.

akwarela, papier, 10x23.5 cm

Estymacja: 1.900 - 2.500,-

35. Karol Kossak(1896-1975)

Sanie(1934) sygn.dat.p.d.

akwarela, papier, 17.5x34.5 (w św.p-p)

Estymacja: 2.900 - 3.900,-

36. Jan Kostka(1859-1937)

Ulica Kopernika sygn.p.d.

olej, sklejka, 21x27 cm

Estymacja: 1.900 - 2.600,-

37. Janina Kraupe-Świderska(ur.1921)

Zaduszki(1958) sygn.dat.p.d.

monotypia, 52.5x34.5 cm

Estymacja:  4.000 - 6.000,-

38. Lech Kunka(1920-1978)

Kompozycja(1968) sygn.dat.l.d.

technika własna, pilśnia, 74x44 cm

Estymacja:  7.000 - 10.000,-

39. Ludwik Leszko(1890-1957)

Widok na klasztor w Tyńcu(1941) sygn.dat.p.d.

olej, tektura, 54x70 cm

Estymacja:  8.700 - 12.500,-

40. Emil Lindeman(1864-1945)

Neapol(1908) sygn.dat.l.d.

olej, papier/płótno, 26.5x36.5 cm

Estymacja: 3.100 - 4.500,-

41. Eugen Lindenberg(1877-?)

Dom Goethego w Weimarze sygn.p.d.

akwaforta, 14.8x14.8 cm

Estymacja:  150 - 250,-

42. Albin Łubniewicz(1910-1986)

Wilno sygn.p.d.

gwasz, tektura, 27.5x19 (w św.p-p)

Estymacja:  1.700 - 2.500,-

43. Jacek Malczewski(1854-1929)

Dziecko z klockami(1916) sygn.dat.śr.d.

ołówek, papier, 22.3x12.9 cm

Estymacja:  2.200 - 3.300,-

44. Rafał Malczewski(1892-1965)

Kwiaty sygn.p.d.

akwarela, papier, 55x36.5 cm

Estymacja: 5.600 - 7.700,-

45. Kazimierz Mikulski(1918-1998)

Kobieta(1975) sygn.dat.p.d.

tusz, akwarela, gwasz, papier, 23.5x16 cm

Estymacja:  13.000 - 18.000,-

46. Milcamps(XX w.)

Martwa natura z brzoskwiniami sygn.p.d.dedykacja p.g.

olej, płótno, 38x46 cm

Estymacja:  1.900 -3.000,-

47. A. Mougue(XIX w.)

Osiołek(1846) sygn.dat.p.d.

olej, deska, 14.8x18.2 cm

Estymacja:  2.000 - 4.000,-

48. Hans Muller(1873-1937)

Żniwiarze-para figur sygn.H.Muller

brąz, wys. żniwiarza 39.5 i żniwiarki 38 cm

Estymacja: 10.000 -14.000,-

49. Felicja Pacanowska(1907-2002)

Nudystki(1941) sygn.p.d.dat.l.d.

akwaforta (13/40), 17.8x23.8 cm

Estymacja:  690 - 950,-

50. Felicja Pacanowska(1907-2002)

Karuzela(1951) sygn.p.d.(dedykacja) dat.l.d.

akwaforta, akwatinta (19/35), 26.3x34.8 cm

Estymacja: 690 - 950,-

51. Stanisław Paciorek(1889-1952)

Zakole Wisły pod Bielanami jesienią(1929) sygn.dat.śr.d.

olej, tektura, 28x60 cm

Estymacja:  4.500 - 6.000,-

52. Józef Panfil(ur.1958)

Motyw z Kołobrzegu XII(2015) sygn.p.d.dat.na odwrociu

akryl, płótno/tektura, 9x24 cm

Estymacja:  1.900 - 2.500,-

53. Pablo Picasso(1881-1973)

La Comedie Humaine - 30.I.54.II(“Verve” no. 29/30, 1954) nsygn.dat.na kam.l.g.

litografia barwna, 24x32 cm

Estymacja:  1.300 - 1.650,-

54. Henryk Płóciennik(ur.1933)

Akt sygn.l.d.

akwarela, gwasz, tusz, papier, 34x24.5 cm

Estymacja:  1.000 - 1.500,-

55. Otto Josef Potuznik(XX w.)

Stary Żuraw w Gdańsku sygn.l.d.

tusz, papier, 12x9.5 cm

Estymacja:  200 - 400,-

56. Felicja Potyńska(1903-1994)

Widoki Warszawy: Stare Miasto, Rynek, Ul.Piwna, Pod zegarem, Dachy, Gotycki portal(1953) sygn.dat.p.d.

6 szt.     litografia barwna, ok. 25x19.5 cm

Estymacja:  750 - 1.200,-

57. Zdzisław Przebindowski(1902-1986)

Pastwisko jesienią sygn.l.d.

olej, płótno, 101x109 cm

Estymacja:  6.300 - 9.000,-

58. Zdzisław Przebindowski(1902-1986)

Pejzaż zimowy(l.40.XX w.) sygn.l.d.

olej, tektura, 45.5x33.5 cm

Estymacja:  2.500 - 3.500,-

59. Józef Rapacki(1871-1929)

Brzozy sygn.p.d.

akwarela, papier, 45.5x31 (w św.p-p)

Estymacja:  3.200 - 4.500,-

60. J.C. Reimann(XX w.)

Ośnieżony szczyt górski sygn.p.d.

olej, płótno, 70x100 cm

Estymacja:  1.900 - 4.000,-

61. Fritz Scholl(1873-1952)

Stary Bawarczyk z fajką sygn.l.d.

olej, tektura, 15.5x13 cm

Estymacja:  400 - 700,-

62. Fritz Scholl(1873-1952)

Bawarczyk na tle pejzażu sygn.l.d.

olej, tektura, 15.5x13 cm

Estymacja:  400 - 700,-

63. Władysława Serafin(1905-1988)

Pejzaż górski zimą sygn.p.d.

pastel, papier, 27x44 cm (w św.p-p)

Estymacja:  2.800 - 3.900,-

64. Henryk Siedlanowski(1906-1979)

Łódź-Bałuty(1960) sygn.p.d.

litografia, 20.5x30 cm

Estymacja: 250 - 350,-

65. Roman Sielski(1903-1990)

Pejzaż ze stogami sygn.p.d.

olej, tektura, 24.3x34.5 cm

Estymacja:  1.900 - 2.900,-

66. Roman Sielski(1903-1990)

Pejzaż sygn.l.d.

olej, tektura, 24.3x34.5 cm

Estymacja:  1.900 - 2.900,-

67. Franciszek Starowieyski(1930-2009)

Szkice(1981) sygn.dat.śr.d.

ołówek, akwarela, papier, 23x30.5 cm

Estymacja:  3.100 - 4.500,-

68. Jonasz Stern(1904-1988)

Bez tytułu nsygn.(na odwrociu potwierdzenie autorstwa przez Barbarę Jaroszyńską-Stern)

monotypia, ołówek, papier, 42x29.8 cm

Estymacja:  6.200 - 8.300,-

69. Zofia Stryjeńska(1894-1976)

Kujawiak sygn.p.d.

szablon ręcznie kolorowany gwaszem, papier, 27.5x21 cm

Estymacja:  1.500 - 2.000,-

70. Jan Szancenbach(1928-1998)

Martwa natura ze śliwkami sygn.p.d.

olej, płótno, 75x90 cm

Estymacja:  20.000 - 25.000,-

71. Jan Marcin Szancer(1902-1973)

Wiolonczelista sygn.p.d.

tusz, akwarela, papier, 29.5x20.8 cm

Estymacja:  800 - 1.200,-

72. Jan Marcin Szancer(1902-1973)

Koncert skrzypcowy sygn.p.d.

tusz, akwarela, papier, 20.8x29.5 cm

Estymacja:  800 - 1.200,-

73. Jan Marcin Szancer(1902-1973)

Rady starego kruka sygn.p.d.

Estymacja:  800 - 1.200,-

74. Jan Marcin Szancer(1902-1973)

Konik polny - badacz kwiatów sygn.p.d.

Estymacja:  800 - 1.200,-

75. Anna Szymańska(XX w.)

Kwiaty z owocami sygn.l.d.

olej, płótno, 58x48 cm

Estymacja: 650 - 950,-

76. Anna Szymańska(XX w.)

Bukiet jarzębiny nsygn.

olej, płótno, 36x47 cm

Estymacja:  400 - 700,-

77. Antoni Uniechowski(1903-1976)

Teatr Słowackiego w Krakowie(1946) sygn.dat.p.d.

tusz, papier, 20.5x20 (w św.p-p) cm

Estymacja:  1.800 - 2.500,-

78. Antoni Uniechowski(1903-1976)

Dorożka przed Teatrem Wielkim w Warszawie sygn.p.d

tusz, akwarela, papier, 9x42 cm

Estymacja:  1.500 - 2.500,-

79. Antoni Uniechowski(1903-1976)

Scena rokokowa sygn.p.d.

tusz, akwarela, papier, 29.8x20.6 cm

Estymacja:  700 - 1.200,-

80. Bolesław Utkin(1913-1993)

Kompozycja sygn.p.d.

technika własna, 60x52 cm

Estymacja:  6.000 - 10.000,-

81. Marek Wagner(ur.1949)

Green space from my child room(1985) sygn.dat.na odwrociu

olej, pilśnia, 100x70 cm

Estymacja:  2.800 - 4.000,-

82. Eugeniusz Waniek(1906-2009)

Drzewo wolności(1964) sygn.p.d.dat.na odwrociu

olej, płótno, 70x50 cm

Estymacja:  15.000 - 19.000,-

83. Józef Wasiołek(1921-2008)

Kwiaty sygn.p.d.

olej, płótno, 54x45 cm

Estymacja:  4.400 - 6.500,-

84. Dariusz Wąsowicz(1910-1973)

Róg Celnej - Dom Skargi sygn.p.d.

akwaforta, akwarela, 11.4x14.8 cm

Estymacja:  250 - 350,-

85. Wojciech Weiss(1875-1950)

Kwitnąca róża sygn.l.d.

olej, tektura, 23.5x34 cm

Estymacja:  11.500 - 15.500,-

86. Leonard Winterowski(1886-1927)

Upadek Chrystusa pod krzyżem(1909) sygn.dat.l.d.

olej, tektura, 23x16 cm

Estymacja:  2.500 - 3.800,-

87. Friedrich Ernst Wolfrom(1857-1920)

Śluby(1891) sygn.dat.l.d.

olej, deska, 40x29.5 cm

Estymacja:  2.600 - 4.000,-

88. Wolski(XX w.)

Łodzie na brzegu sygn.l.d.

olej, tektura, 23x33 cm

Estymacja:  1.000 - 1.500,-

90. Jan Wroniecki(1890-1948)

Dorożka(1920) sygn.dat.p.d.

pastel, papier, 41.5x29 cm (w św.p-p)

Estymacja:  1.100 - 1.900,-

91. A.N.[Moncchener]

Wioska(1960) sygn.dat.p.g.

olej, tektura, 31.5x45 cm

Estymacja: 2.500 - 3.500,-

92. A.N.(pocz.XX w.)

Portret kobiety sygn.nieczytelnie l.d.(dedykacja)

olej, tektura, 20.5x17 cm

Estymacja: 1.000 - 1.600,-

93. A.N.(XIX w.)

Portret kobiety z perłami nsygn.

olej, papier/tektura, 18x13 cm (w św.p-p)

Estymacja: 800 - 1.300,-

94. A.N.(XX w.)

Świątynia Wang w Bierutowicach sygn.nieczytelnie l.d.

tusz, papier, 21x16 cm

Estymacja: 200 - 400,-

95. A.N.(XX w.)

Ruiny zamku na górze Chojnik sygn.nieczytelnie p.d.

tusz, papier, 11.5x7.5 cm

Estymacja:  200 - 400,-

96. A.N.(XIX/XX w.)

Portal Ratusza w Rothenburgu(1907) sygn.nieczytelnie p.d.dat.l.d.

akwaforta, 27x19 cm

Estymacja:  650 - 900,-

97. A.N.(XX w.)

Baszta Bracka w Lubaniu sygn.p.d.Jensen?

akwaforta, akwarela, 27.5x19.5 cm

Estymacja:  250 - 350,-

98. Amfora(pocz.XX w.) nsygn.

plater, wys.67.5 cm

Estymacja:  1.000 - 1.800,-

99. Bransoleta(połowa XX w.) nsygn.

srebro, pr.800, filigran, 18x2.5 cm

Estymacja:  560 - 750,-

100. Figura Wojownik rzymski(I poł.XX w.)

sygn.nieczytelnie/1920

ceramika patynowana, wys.59 cm

Estymacja:  900 - 1.600,-

101. Figura art déco Jeleń(I poł.XX w.) sygn.na podstawie Gilot

cynkal patynowany, podstawa marmur i onyks, 42.5x47x9 cm

Estymacja:  1.000 - 1.500,-

102. Figurka Putta z koszami owoców(Volkstedt, ok.1915)

sygn.monogram wiązany FG i monogram wiązany odwrócony FG pod kapeluszem biskupim

porcelana biała, malowana, złocenie, 34x19x19 cm

Estymacja:  2.700 - 3.500,-

103. Figurka Dziewczyna z Amager(Kopenhaga, I poł. XX w.)

sygn.ROYAL COPENHAGEN/DANMARK/potrójna fala UF/1251/wycisk:BN/Lotte Benter

porcelana biała, malowana, wys.20 cm

Estymacja:  600 - 700,-

104. Figurka Niedźwiedź(Chodzież, l.60.XX w.)

sygn.P/CHODZIEŻ/MADE IN POLAND

porcelit biały, malowany, 18x34x14 cm

Estymacja:  180 - 250,-

105. Figurka Siedzący niedźwiedź

(Katowice-Bogucice, l.60.XX w.) sygn.B w otoku

porcelana biała, 17x22x16 cm

Estymacja: 250 - 300,-

106. Kałamarz art déco(l.30.XX w.) nsygn.

onyks, metal, 7x20.5x13 cm

Estymacja: 500 - 700,-

107. Koziołki neorokokowe-6 szt.(Bruksela, pocz.XX w.)

sygn.WISKEMANN

plater, 4x9x3.7 cm

Estymacja: 380 - 520,-

108. Lampa z abażurem(pocz.XX w.) sygn.A.Dahl/Sc.

plater, szkło, marmur, wys.43 cm

Estymacja:  1.200 - 1.600,-

109. Laska z głową słonia(pocz.XX w.) nsygn.

drewno, kość, pęknięcia, dł.90 cm

Estymacja:  1.000 - 1.400,-

110. Lornetka teatralna(pocz.XX w.) nsygn.

kość, metal, szkło, 4x10.4x6 cm

Estymacja: 370 - 520,-

111. Łyżka do ponczu(Niemcy, I poł.XX w.) sygn.WFMN I/0

alpaka, dł.38.5 cm

Estymacja:  500 - 600,-

112. Patera stylizowana(Polska, l.20-30.XX w.) sygn.SP

srebro pr.3, 240.3 g, 4.5x22x22 cm

Estymacja: 800 - 1.100,-

113. Pojemnik na herbatę(I poł.XX w.) nsygn

szkło opalizujące, plater, wys. z uchwytem 25.5 cm

Estymacja:  500 - 700,-

114. Pojemnik z medalem Jana Hohna młodszego

(Gdańsk, po 1676)

srebro, wnętrze złocone, 452.2 g, wys.25,

w ścianie pojemnika medal z okazji koronacji pary królewskiej(1676), na zewnątrz popiersie Jana III i Marii Kazimiery zwrócone w prawo, sygn.I.H.(Jan Hohn młodszy), wewnątrz ukoronowana palma na tle panoramy Krakowa i napis w otoku: CRESTANT CUM PALMIS NOMINA CORONATI 2 FEB.1676 cm

Estymacja: 5.700 - 8.000,-

115. Pudełko(pocz.XX w.) nsygn.

srebro, 120.5 g, wys.8, śr.8 cm

Estymacja: 400 - 500,-

116. Wazon z chryzantemami(Bonn, przed 1931)

sygn.pieczęć:Royal/FM/1755/Bonn/GERMANY/wycisk: FRANZ ANT. MEHLEM BONN/2800

ceramika wytłaczana, malowana, szkliwiona, wys.35 cm

Estymacja:  700 - 1.000,-

117. Wazony z żurawiami-para(Włocławek, po 1923)

sygn.Lavinit/Włocławek/Patent/WZÓR ZDOB.ZAREJESTR./27 [Lawinit Krupka i Perlicz]

lawinit wytłaczany, wys.32.5 cm

Estymacja:  3.000 - 4.500,-

118. Żardiniera z głowami słoni(Włocławek, po 1923)

sygn.Lavinit/Włocławek/Patent/WZÓR ZDOB.ZAREJESTR./782 [Lawinit Krupka i Perlicz]

lawinit wytłaczany, 18x40 cm

Estymacja: 1.100 - 1.800,-

119. Żardiniera secesyjna(Niemcy, pocz.XX w.)

 sygn.WMF/G/B/I/0/as

cyna srebrzona, wkład szklany, 15.5x50x16.5 cm

Estymacja:  2.200 - 3.400,-

120. Żyrandol art déco 5-ramienny,7 świecowy

(Polska, l.20-30.XX w.) nsygn.

metal, szkło matowe, tkanina, 132x62x62 cm

Estymacja:  2.200 - 3.400,-