181 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

 181 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

sobota, 12 marca 2016 r., godz. 12:00

1. Teodor Axentowicz(1859-1938)

Portret starego górala sygn.l.d

pastel, tektura, 69x48 cm

Estymacja: 11.000 - 20.000,-

2. Stanisław Bagieński(1876-1948)

Stary wiarus i młody żołnierz sygn.p.d.

akwarela, papier, 36x24 cm

Estymacja:  3.000 - 4.500,-

3. Franz Xaver Bergmann(1861-1936)

Arab na szezlongu nsygn.

brąz polichromowany, 10x18x18 cm

Estymacja:  3.500 - 5.000,-

4. Henri Georges Breard(1873-1939)

Portret mężczyzny z kwiatem w butonierce sygn.l.d.

olej, płótno, 54.5x38 cm

Estymacja:  5.000 - 7.000,-

5. Grzegorz Chojnacki(ur.1955)

Mały czarodziej sygn.p.d.

akwaforta, akwatinta barwna (e.a.), 16.5x10.6 cm

Estymacja:  250 - 400,-

6. Jolanta Ciesielska(ur.1951)

Ogrodniczka sygn.p.d.

akwaforta, akwatinta (e.a.), 27.5x20.8 cm

Estymacja:  350 - 600,-

7. Harrison Compton(1881-1960)

Górskie jezioro(1919) sygn.dat.l.d

akwarela, papier, 22x34 cm

Estymacja:  1.200 - 2.000,-

8. Stanisław Fijałkowski(ur.1922)

17.IX.2015a.psd(2015) sygn.p.d.

grafika komputerowa (e.a.), 25.3x18.5 cm

Estymacja:  450 -700,-

9. Stanisław Fijałkowski(ur.1922)

6.XI.2015dd.jpg(2015) sygn.p.d.

grafika komputerowa (e.a.), 25.9x18.2 cm

Estymacja:  450 - 700,-

10. Leopold Gottlieb(1879-1934)

Akt sygn.p.d

akwarela, papier, 32.5x24.5 cm

Estymacja:  7.000 - 9.000,-

11. Władysław Grudziński(1875-1942)

Pejzaż zimowy sygn.p.d.

akwarela, papier, 20.5x30.5 cm

Estymacja:  1.700 - 2.500,-

12. Edward Habdas(ur.1939)

My z Kosmosu sygn.p.d.

litografia barwna, 44.3x34.8 cm

Estymacja:  300 - 450,-

13. Fryderyk Hayder(1905-1990)

Martwa natura(1974) sygn.dat.p.d.

olej, pilśnia, 70x50 cm

Estymacja: 3.500 - 4.800,-

14. Jerzy Hulewicz(1886-1941)

Dziewczyna na Pegazie(1927) sygn.dat.l.d.

olej, płótno, 66x96 cm

Estymacja:  90.000 - 140.000,-

15. Abraham Hulk?(1813-1897)

Łodzie przy brzegu sygn.p.d.

olej, płótno, 30x46 cm

Estymacja:  2.500 - 3.200,-

16. Bronisław Jamontt(1886-1957)

Trakt Lidzki(1940) sygn.dat.l.d.

olej, sklejka, 51x66.5 cm

Estymacja:  15.000 - 20.000,-

17. Bronisław Jamontt(1886-1957)

Stara cerkiew(1943) sygn.dat.p.d.

tempera, tektura, 26x34.5 cm

Estymacja:  4.400 - 6.500,-

18. Irena Jarosz(ur.1932)

Pejzaż sygn.l.d.

olej, płótno, 53.5x90 cm

Estymacja:  4.000 - 5.500,-

19. Stanisław Kamocki(1875-1944)

Koń ze stadniny w Dęblinie(1917) sygn.dat.p.d.

akwarela, ołówek, papier, 18x23 cm

Estymacja:  3.800 - 4.900,-

20. Tadeusz Kantor(1915-1990)

Z cyklu „Multipart”-szkice(1970) sygn.dat.p.d.

tusz, papier, 29.5x20.5 cm

Estymacja:  5.800 - 7.000,-

21. Alfons Karpiński(1875-1961)

Żółte róże(przed 1936) sygn.p.śr.

olej, tektura, 50x70 cm

Estymacja:  19.000 - 25.000,-

22. Tsuchiya Koitsu(1870-1949)

Zamek w Nagoi sygn.na klocku p.d.(odbitka późniejsza)

drzeworyt barwny, 39.3x26 cm

Estymacja:  700 - 1.000,-

23. Wacław Kondek(1917-1976)

Ballady XXXI(1968) sygn.dat.p.d.

tusz, papier, 29x23 cm

Estymacja: 1.000 -1.500,-

24. Wacław Kondek(1917-1976)

Ballady XXVII(1968) sygn.dat.p.d.

tusz, papier, 23x29 cm

Estymacja:  1.000 - 1.500,-

25. Janina Kraupe(ur.1921)

Kontemplacja I(1953) sygn.dat.p.d.

monotypia, papier, 53x35 cm

Estymacja:  2.800 - 4.200,-

26. Tadeusz Kulisiewicz(1899-1988)

Portret kobiety w turbanie nsygn.

akwarela, papier, 24x19 cm

Estymacja:  650 - 1.200,-

27. Lech Kunka(1920-1978)

Kobieta w fotelu(1950) sygn.dat.p.d.

tempera, papier, 63.8x49.3 cm

Estymacja:  7.500 - 10.000,-

28. Zygmunt Kwiryński(ur.1949)

Kompozycja własna(1992) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 73x60 cm

Estymacja:  2.500 - 3.500,-

29. Włodzimierz Łuskina(1849-1894)

Na stanowisku(1891) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 57x37 cm

Estymacja:  17.000 - 25.000,-

30. Jacek Malczewski(1854-1929)

Siostra Bronisława w Lusławicach sygn.l.d.

akwarela, gwasz, papier/tektura, 49.5x35 cm

Estymacja:  28.000 - 40.000,-

31. Jacek Malczewski(1854-1929)

Szkic do obrazu Matka Boska i pasterze nsygn.(na odwrociu pieczątka „Ze zbiorów Marji Malczewskiej”)

tusz, papier, 32.5x20 cm

Estymacja:  3.800 - 5.200,-

32. Jacek Malczewski(1854-1929)

Studia portretowe sióstr artysty-Heleny i Bronisławy nsygn.

ołówek, papier, 23x30 cm

Estymacja: 3.000 - 4.000,-

33. Jacek Malczewski(1854-1929)

Szkic głowy młodej kobiety (na odwrociu: Kobiety pracujące w polu) nsygn.,p.g. pieczątka „Ze zbiorów Marji Malczewskiej”

ołówek, papier, 21.5x13.5 cm

Estymacja:  2.300 - 4.000,-

34. Jacek Markunas(ur.1952)

Akt(2013) sygn.dat.p.d.

kredka, papier, 43x30.5 cm

Estymacja: 650 - 800,-

35. Anna Maślakiewicz-Brozowska(1912-1986)

Kwiaty w wazonie sygn.p.d.

olej, tektura, 29.4x24.2 cm

Estymacja: 1.000 - 1.500,-

36. Franciszek Maśluszczak(ur.1948)

Przed balem(2015) sygn.dat.p.g.

akryl, płótno, 50x40 cm

Estymacja: 10.000 - 15.000,-

37. Maurycy Minkowski(1881-1930)

Malwy przed chatą sygn.p.d.

olej, tektura, 32.5x28 cm

Estymacja:  5.000 - 8.000,-

38. Ryszard Nowakowski(ur.1927)

Miasto(1957) sygn.dat.p.d.

kredka, papier/tektura, 28.3x41.8 cm

Estymacja:  500 - 700,-

39. Józef Panfil(ur.1958)

Motyw z Krakowa(2014) sygn.l.d.

akryl, płótno/tektura, 24x15 cm

Estymacja:  2.500 - 3.700,-

40. A. Patkow(XX w.)

Pejzaż czarnomorski(1969) sygn.cyrylicą l.d.

olej, tektura, 24x54 cm

Estymacja: 850 - 1.400,-

41. Henryk Płóciennik(ur.1933)

Akt(1986) sygn.dat.l.d.

tusz, papier, 24.8x17.3 cm

Estymacja:  800 - 1.500,-

42. Henryk Płóciennik(ur.1933)

Akt pomarańczowy sygn.p.d.

akwarela, tusz, papier, 35.7x21.8 cm

Estymacja:  1.000 - 2.000,-

43. Kazimierz Podsadecki(1904-1970)

Pieją koguty(1968) sygn.dat.l.d

olej, tektura, 18x27 cm

Estymacja:  2.200 - 3.900,-

44. Maria Ritter(1896-1976)

Odpoczywające sygn.p.d.

akwarela, papier, 51x65 cm

Estymacja: 3.000 - 4.500,-

45. Tadeusz Roman(1906-1983)

W parku sygn.p.d.

olej, płótno, 60x70 cm

Estymacja:  2.600 - 3.800,-

46. Barbara Rosiak(ur.1955)

Żal sygn.p.d.

akwaforta barwna (23/100), 13.2x9.8 cm

Estymacja:  250 - 400,-

47. Leszek Rózga(1924-2015)

Gniazdko(1972) sygn.dat.p.d.

akwaforta barwna (e.a.), 32.5x24.9 cm

Estymacja:  1.000 - 1.500,-

48. Leszek Rózga(1924-2015)

Dwie gałązki jabłoni(1985) sygn.dat.p.d.

akwaforta, 18x21.8 cm

Estymacja: 700 - 1.000,-

49. Leszek Rózga(1924-2015)

Odpływ(1984) sygn.dat.p.d.

akwaforta barwna (e.a.), 10x14.8 cm

Estymacja:  300 - 500,-

50. Bronisława Rychter-Janowska(1868-1953)

Dworek polski jesienią(1942) sygn.dat.l.d.

akwarela, papier, 10.5x15 cm

Estymacja: 3.200 - 4.500,-

51. Kasamatsu Shiro(1898-1991)

Widok Fuji znad Jeziora Ashinoko sygn.na klocku l.d.

drzeworyt barwny, 36.2x24 cm

Estymacja:  700 - 1.000,-

52. Kasamatsu Shiro(1898-1991)

Wieczorny deszcz. Pagoda w dzielnicy Yanaka sygn.na klocku p.d.

drzeworyt barwny, 36.3x24.2 cm

Estymacja:  700 - 1.000,-

53. Roman Sielski(1903-1990)

Pastwisko sygn.l.d.

olej, tektura, 29.5x41.5 cm

Estymacja:  6.300 - 8.000,-

54. Roman Sielski(1903-1990)

Akt(1972) sygn.l.d.dat.na odwrociu

olej, pilśnia, 25.5x34 cm

Estymacja:  5.600 - 7.000,-

55. Roman Sielski(1903-1990)

Pejzaż sygn.l.d.

olej, tektura, 17x25 cm

Estymacja:  1.300 - 2.500,-

56. Franciszek Starowieyski(1930-2009)

Postać z zegarem(1973) sygn.dat.p.d.

akwarela, papier, 41.5x29.5 cm

Estymacja:  4.400 - 5.800,-

57. Franciszek Starowieyski(1930-2009)

Szkic do plakatu do filmu Krzysztofa Zanussiego „Gdzieśkolwiek jest, jeśliś jest”(1989) sygn.dat.p.śr.

kredka, papier, 21x29.5 cm

Estymacja:  5.600 - 8.400,-

58. Janusz (Jast) Strzałecki(1902-1983)

Martwa natura sygn.p.d.

(na odwrociu: Martwa natura z paterą sygn.l.d.

olej, tektura, 69.5x49.5 cm

Estymacja:  3.800 - 5.200,-

59. Jan Szancenbach(1928-1998)

Żółte kwiaty(1987) sygn.p.d., sygn.dat.na odwrociu

olej, płótno, 70x77.5 cm

Estymacja:  17.000 - 24.000,-

60. Jan Marcin Szancer(1902-1973)

Gniazdo sygn.p.d.

tusz, akwarela, papier, 29.5x20.8 cm

Estymacja:  800 - 1.200,-

61. Jan Marcin Szancer(1902-1973)

Spotkanie na łące sygn.p.d.

tusz, akwarela, papier, 20.8x29.5 cm

Estymacja:  800 - 1.200,-

62. Jan Marcin Szancer(1902-1973)

Owady wśród kwiatów sygn.p.d.

Estymacja:  800 - 1.200,-

63. A. Szepietowski(XIX/XX w.)

Pejzaż z krowami sygn.p.d.

olej, płótno, 32.5x55 cm

Estymacja:  3.200 - 4.600,-

64. Józef Wasiołek(1921-2008)

Kwiaty w ciemnym wazonie sygn.p.d.

olej, pilśnia, 30x40.5 cm

Estymacja:  2.500 - 3.500,-

65. Wojciech Weiss(1875-1950)

Modelka(1922) sygn.p.d., sygn.dat.na odwrociu

olej, płótno, 73x58 cm

Estymacja:  75.000 - 90.000,-

66. Wojciech Weiss(1875-1950)

Kwitnąca jabłoń sygn.l.d.

olej, tektura, 12.7x21 cm

Estymacja:  8.000 - 10.000,-

67. Wojciech Weiss(1875-1950)

Akt leżący sygn.l.d.

ołówek, papier, 45x62.8 cm

Estymacja:  5.000 - 7.000,-

68. Bolesław Zacharek(1911-?)

W kręgu - studia siedzących postaci sygn.p.d.

kredka, papier, 29x41 cm

Estymacja:  650 - 800,-

69. Edmund Zobczyński(1879-1964)

Pejzaż zimowy ze strumieniem(1938) sygn.dat.p.d.

olej, tektura, 67x76 cm

Estymacja:  6.500 - 8.000,-

70. A.N.(Niemcy, pocz.XX w.)

Scena w karczmie nsygn.

olej, deska, 27x20.5 cm

Estymacja:  2.500 - 3.700,-

71. A.N.

Portret arystokraty w zbroi nsygn.

olej, płótno, 89.5x66.5 cm

Estymacja:  15.000 - 20.000,-

72. A.N.(XIX/XX w.)

Martwa natura z cytryną nsygn.

olej, płótno, 110x90 cm

Estymacja:  5.000 - 8.000,-

73. A.N.(I poł.XX w.)

Stary Ratusz w Lipsku sygn.nieczytelnie p.d.

akwaforta, 29x20 cm

Estymacja:  250 - 350,-

74. Amfora secesyjna(Austria, pocz.XX w.)

sygn.AMPHORA/AUSTRIA/ Campina

ceramika wytłaczana, malowana, szkliwiona, wys.26.5 cm

Estymacja:  1.000 - 1.400,-

75. Amfora ze śpiącym amorem(Wiedeń, XIX/XX w.)

sygn.tarcza/ gwiazdka

porcelana biała, malowana, złocenie, medaliony malowane, wys.37.5 cm (brak pokrywy)

Estymacja: 4.000 - 5.000,-

76. Figurka-Chińczyk(Volkstedt, pocz.XX w.) sygn.N(pod koroną)

porcelana biała, malowana, złocenie, wys.18.5 cm

Estymacja:  900 - 1.200,-

77. Figurka-Raczkujące dziecko(Kopenhaga, I poł.XX w.)

sygn.potrójna fala/GE/1510

porcelana biała, malowana, 7x9x5 cm

Estymacja:  400 - 550,-

78. Filiżanki do mokki-3 szt.(Niemcy, poł.XX w.)

sygn.ILMENAU/ echt Kobalt   porcelana kobalt, złocenie, wys. filiżanki 4, śr.spodka 11;

sygn.ILMENAU/ echt Kobalt   porcelana kobalt, złocenie, wys. filiżanki 5.5, śr. spodka 11.5;

sygn.Herbena (Berlin, I poł.XX w.)   porcelana biała, kalka, złocenie, wys. filiżanki 4.2, śr. spodka 11.2 cm

Estymacja:  200 - 350,-

79. Kandelabr z figurą anioła(II poł.XIX w.)

nsygn.(Bracia Łopieńscy?)

brąz patynowany, złocenie, wys.75 cm

Estymacja:  7.000 - 9.000,-

80. Kieliszki art déco na podstawie(l.20-30.XX w.) nsygn.

szkło białe i szarozielone, podstawa 29.5x5, wys. kieliszka 7   (niewielkie ubytki w 2 kieliszkach)

Estymacja:  500 - 700,-

81. Kinkiety neoklasycystyczne-para(pocz.XX w.) nsygn.

brąz złocony, 23x28x16 cm

Estymacja:  1.300 - 1.900,-

82. Lampa neoklasycystyczna kolumnowa(pocz.XX w.) nsygn.

brąz patynowany, złocony, wys.106 cm

Estymacja:  2.000 - 3.000,-

83. Lampa buduarowa z figurą kawalera(Francja, pocz.XX w.) nsygn.

metal, szkło mleczne, malowane, koraliki, wys.63 cm

Estymacja:  2.100 - 2.900,-

84. Patera(Warszawa, l.20-30.XX w.) sygn.FRAGET W WARSZAWIE

plater, szkło, wys.10.5, śr.21 cm

Estymacja:  690 - 850,-

85. Patera dekoracyjna(Miśnia, XIX/XX w.)

sygn.skrzyżowane miecze, wycisk:obrazkowy nieokreślony/ 55/ Y

porcelana biała, wytłaczana, kobalt, złocenie (przetarcia), śr.27.5 cm

Estymacja:  560 - 900,-

86. Postument pod rzeźbę(pocz.XX w.) nsygn.

drewno toczone, bejcowane, wys.111 cm

Estymacja:  1.300 - 1.900,-

87. Serwis śniadaniowy art déco 6-osobowy(Ćmielów, l.20.XX w.)

sygn.Ć/ ĆMIELÓW/ 5010,wycisk: Ć (w trójkącie)

porcelana kremowa, kalka, złocenie (brak 1 filiżanki)

Estymacja:  750 - 1.000,-

88. Tabakiera z portretem cara Mikołaja II(Rosja, 1880)

sygn.cyrylicą I.ZUJEW/ I.CZ.1880/orzeł dwugłowy carski 84

srebro, pr.84, 204.6 g, emalia, miniatura portretowa malowana na emalii (późniejsza), 3.5x8x6.8 cm

Estymacja:  7.500 - 10.000,-

89. Zestaw śniadaniowy: taca, dzbanek do kawy, dzbanek do herbaty, cukiernica, mlecznik(pocz.XX w.)

sygn.(punca:kobieta w azjatyckim stroju z dwojgiem dzieci)/ 800

srebro pr.800, 3392.2 g, taca 48.5x34.5 cm

Estymacja:  10.000 - 13.000,-

90. Żardiniera secesyjna(Niemcy, pocz.XX w.) nsygn.

cyna srebrzona, szkło, 20x58x30 cm

Estymacja:  2.900 - 3.600,-

91. Żardiniera eklektyczna(Niemcy, pocz.XX w.)

sygn.tarcza z pegazem/ półksiężyc/ korona/800

srebro pr.800, 292 g, szkło (pasowane), 12.5x35.5x15 cm

Estymacja: 2.500 - 3.500,-