182 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

 182 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

sobota, 23 kwietnia 2016 r., godz. 12:00

1. Angelo Achini(1850-1930)

Kobieta z dzieckiem na nabrzeżu sygn.p.d.

akwarela, papier, 45x28 cm (w św.p-p)

Estymacja: 2.500 - 4.000,-

2. Bednarski?(pocz.XX w.)

Dziewczynka z globusem sygn.na odwrociu

kredka, papier, 32.5x23 cm

Estymacja:  550 -1.000,-

3. Jan Dobkowski(ur.1942)

Kompozycja(1966) sygn.dat.na odwrociu

olej, płótno, 65x50 cm

Estymacja:  10.000 -16.000,-

4. Erno Erb(1890-1943)

Przekupki lwowskie sygn.l.d.

olej, tektura, 34.5x50 cm

Estymacja:  12.600 - 15.500,-

5. Erno Erb(1890-1943)

Kwiaty sygn.p.d.

olej, tektura, 39x52.5 cm

Estymacja:  7.500 - 9.500,-

6. Stanisław Fabijański(1865-1947)

Kościół św. Barbary nocą sygn.l.d.

akwarela, papier, 69x48.5 cm

Estymacja:  2.500 - 3.500,-

7. Julian Fałat(1853-1929)

Pejzaż wiejski(1924) sygn.dat.śr.d.

akwarela, papier/tektura, 16.5x27.5 cm

Estymacja:  7.500 - 10.000,-

8. Stanisław Fijałkowski(ur.1922)

30.V.2016a.psd sygn.p.d.

grafika komputerowa (e.a.), 25.7x17.8 cm

Estymacja:  450 - 700,-

9. Wojciech Fleck(1903-1972)

W ogrodzie sygn.p.d.

olej, pilśnia, 33.5x29.5 cm

Estymacja:  3.200 - 4.500,-

10. Kazimiera Frymark-Błaszczyk(ur.1931)

Woda sygn.

dzianina, aplikacja, poliamid, 180x115 cm

Estymacja:  8.500 - 12.000,-

11. Kazimiera Frymark-Błaszczyk(ur.1931)

Inicjał sygn.

technika własna, metal, 45x31 cm

Estymacja:  2.100 - 3.700,-

12. Jerzy Grabowski(1933-2004)

Transfiguracja klucza „Transcendencji”(1986-88) sygn.p.d.dat.l.d.

linoryt barwny, relief (15/50), 51.2x39.5 cm

Estymacja:  2.500 - 3.500,-

13. Antoni Gramatyka(1841-1922)

Tatry sygn.p.d.

olej, płótno, 66x130 cm

Estymacja: 35.000 - 45.000,-

14. Teodor Grott(1884-1972)

Kwiaty w wazonie(1947) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 99x75 cm

Estymacja:  4.000 - 6.000,-

15. Eugeniusz Grotto-Ślepikowski(1903-1968)

Nad stawem sygn.p.d.

olej, płótno/tektura, 41x55 cm

Estymacja:  1.800 - 2.600,-

16. Henryk Grunwald(1904-1958)

Kamień i roślina(1957) sygn.dat.p.d.

akwarela, papier, 51x35.5 cm

Estymacja:  2.500 - 3.500,-

17. Hjalmar Hansson[Ganson](1864-po 1932)

Łódź wpływająca do portu w Ustce sygn.l.d.

olej, płótno, 65x81 cm

Estymacja:  4.300 - 6.500,-

18. Władysław Hasior(1928-1999)

Scena w parku(1986) sygn.dat.na odwrociu

technika własna, 73x147x7 cm

Estymacja:  149.000 - 165.000,-

19. Feliks Jabłczyński(1865-1928)

Stare Miasto sygn.l.d.

ceratoryt, podbarwiany akwarelą, 35.3x26.2 cm

Estymacja:  900 - 1.400,-

20. Stefan Just(1905-1977)

Wesele chłopskie sygn.l.d.

akwarela, gwasz, tektura, 50x70 cm

Estymacja:  2.500 - 4.000,-

21. Wassily Kandinsky(1866-1944)

10 Origin(z „Hommage a Wassily Kandinsky. XXeme Siecle”, 1974) sygn.na klocku l.d.

drzeworyt, 20.9x16.7 cm

Estymacja:  650 - 1.100,-

22. Wassily Kandinsky wg

Kompozycja(z „Derriére le Miroir” no.101-102-103, 1957) sygn.na kam.l.d.

litografia barwna, 34.7x50 cm

Estymacja:  1.250 - 2.000,-

23. Tadeusz Kokietek(1920-1982)

Szarża(1946) sygn.dat.l.d.

olej, płótno, 94x120 cm

Estymacja: 15.000 - 24.000,-

24. Oskar Kokoschka(1886-1980)

Zmartwychwstanie z cyklu „Pasja”(z „Der Bildermann” 1916, vol.1, no.14) sygn.na kam.p.d.

litografia  25.5x30 cm

na odwrociu: Ottomar Starke(1886-1962)

Nowa socjeta, pl. 5 sygn.na kam.p.d.

litografia  29x23 cm

Estymacja:  650 - 950,-

25. Wacław Kondek(1917-1976)

Rodzina diabelska-portret zbiorowy sygn.na odwrociu

olej, płótno, 100x81 cm

Estymacja:  1.800 - 3.500,-

26. Wacław Kondek(1917-1976)

Zwierzak czerwony(1963) sygn.dat.na odwrociu

olej, płótno, 60x81.5 cm

Estymacja:  1.800 - 3.500,-

27. Wacław Kondek(1917-1976)

Młyn(1968) sygn.dat.p.d.

tusz, papier, 23x29 cm

Estymacja:  800 - 1.200,-

28. Wacław Kondek(1917-1976)

Domy sygn.l.d.

tusz, papier, 28.5x42 cm

Estymacja:  1.000 - 1.600,-

29. Anatol Kozłowski(ur.1955)

Układ geometryczny sygn.na odwrociu

technika własna, sklejka, 50x37 cm

Estymacja:  1.900 - 3.300,-

30. Jerzy Ryszard Krauze(1903-1978)

Nad Prutem(1932) sygn.p.d.dat.na odwrociu

olej, płótno, 35x45 cm

Estymacja:  6.300 - 8.000,-

31. Lech Kunka(1920-1978)

Malarz przy sztaludze(Autoportret?) nsygn.

olej, płótno, 60x50 cm

Estymacja:  4.400 - 6.500,-

32. Lech Kunka(1920-1978)

Pejzaż miejski-kubistyczny(1947) sygn.dat.l.d.

olej, płótno, 72x59 cm

Estymacja: 6.300 - 8.000,-

33. Lech Kunka(1920-1978)

Kompozycja sygn.l.d.

technika własna, sklejka, 91x53 cm

Estymacja:  13.000 - 20.000,-

34. Lech Kunka(1920-1978)

Kompozycja sygn.p.d.

technika własna, pilśnia, 112x60 cm

Estymacja: 13.000 - 20.000,-

35. Alfred Lenica(1899-1977)

Kompozycja sygn.p.d.

akwarela, papier, 21x29.2 cm

Estymacja: 650 - 1.200,-

36. Leon Levkovitch(ur.1936)

Trzy pierwsze lepsze(1975) sygn.dat.p.d.

technika własna, płótno, 27x41 cm

Estymacja: 5.600 - 8.000,-

37. Edward Łazikowski(ur.1939)

Obiekt-Sylfa(2000) sygn.dat.na odwrociu

olej, płótno, 71x64 cm

Estymacja:  1.900 - 2.800,-

38. Janina Maliszewska-Zakrzewska(1909–1982)

Góralski chłopiec sygn.l.d.

olej, sklejka, 52x41 cm

Estymacja:  5.000 - 6.500,-

39. Jacek Markunas(ur.1952)

Akt(2003) sygn.dat.d.

tusz, papier  29x22.5 cm (w św.p-p)

Estymacja:  500 - 800,-

40. Franciszek Maśluszczak(ur.1948)

Razem(2015) sygn.dat.l.d.

akryl, płótno, 73x100 cm

Estymacja: 18.000 - 25.000,-

41. Grzegorz [Christo] Mendoly-Steffanoff(1898-1966)

Łodzie przy nabrzeżu(1937) sygn.dat.p.g.

olej, sklejka, 29.4x24 cm

Estymacja:  1.800 - 3.200,-

42. Dariusz Miliński(ur.1957)

Autoportret z królewiczem zaklętym w żabę(2012) sygn.dat.l.d.

olej, płótno, 60x50 cm

Estymacja:  6.300 - 8.000,-

43. Maciej Nehring(1901-1977)

Pejzaż(1931) sygn.dat.l.d.

akwarela, papier, 34.5x42.8 cm

Estymacja:  1.300 - 2.500,-

44. Erich Nikutowski(1872-1921)

W porcie sygn.p.d.

akwarela, papier, 29.5x43.5 cm

Estymacja: 4.000 -5.500,-

45. Włodzimierz Pawlak(ur.1957)

Dziennik(1997) sygn.dat.na odwrociu

olej, płótno, 24x33 cm

Estymacja:  7.000 - 10.000,-

46. Jan Perdzyński(1869-1902)

Widok Krakowa(1888) sygn.dat.p.d.

akwarela, papier, 22.5x22.5 cm (w św.p-p)

Estymacja:  1.000 - 1.500,-

47. Pablo Picasso(1881-1973)

Mała corrida(z „Hommage to Pablo Picasso. XXeme Siecle”, 1971) sygn.dat.na kam.l.d.

litografia barwna, 31x24 cm

Estymacja:  1.250 - 2.000,-

48. Otto Pippel(1878-1960)

Pejzaż z Wiesental w Szwarzwaldzie sygn.p.d.

olej, płótno, 80x70 cm

Estymacja: 21.000 - 28.000,-

49. Alice Plato(1889-1961?)

Kwiaty w wazonie sygn.p.d.

olej, płótno, 75x64.5 cm

Estymacja:  4.000 - 6.000,-

50. Alice Plato(1889-1961?)

Żółte róże sygn.p.d.

olej, płótno, 65x75 cm

Estymacja: 4.000 - 6.000,-

51. Henryk Płóciennik(ur.1933)

Akt stojący(1987) sygn.dat.l.d.

tusz, papier, 30x21.2 cm

Estymacja:  800 - 1.500,-

52. Kazimierz Podsadecki(1904-1970)

Pejzaż(1968) sygn.l.d.dat.p.d.

akwarela, papier, 24x34.5 (w św.p-p)

Estymacja:  1.700 - 2.400,-

53. Hanna Rudzka-Cybisowa(1897-1988)

Martwa natura sygn.p.d.

olej, płótno, 60x70 cm

Estymacja:  7.500 - 9.000,-

54. Jolanta Rudzka-Habisiak(ur.1958)

Z cyklu „Stronice”(2008) sygn.p.d.dat.śr.d.

technika własna, papier, 29x21 cm

Estymacja:  5.000 - 7.000,-

55. Czesław Rzepiński(1905-1995)

Pejzaż ze stawem(1946) sygn.dat.p.d.

tusz, papier, 23.5x31 cm

Estymacja:  1.300 - 2.000,-

56. Andrzej Adam Sadowski(ur.1946)

Mielno-łodzie rybackie(1981) sygn.dat.l.d.

akryl, płótno, 60x73 cm

Estymacja:  4.300 - 5.800,-

57. Shalom Sechvi(1928-2013)

Z cyklu Znak „A”(1994) sygn.p.l.d.dat.śr.d.

5 szt.  technika własna, 10.6x10.6, 10.1x10.5, 10.8x10.5, 10.6x10.4, 10.5x10.5 cm

Estymacja:  1.300 - 2.000,-

ImageImageImageImageImage

58. Jan Stanisławski(1860-1907)

Wiejska chata(z „Życie” 1899, nr 6) sygn.na kam.l.d.

litografia, 21.7x28 cm

Estymacja:  2.800 - 3.900,-

59. Antoni Starczewski(1924-2000)

Patera kobaltowa nsygn.

ceramika szkliwiona, 34x22.5x3 cm

Estymacja:  3.000 - 5.000,-

60. Jonasz Stern(1904-1988)

Kompozycja(1948) nsygn.(potwierdzenie autorstwa przez Barbarę Jaroszyńską-Stern)

monotypia, 41x29.5 cm

Estymacja:  7.500 - 10.000,-

61. Jan Szancenbach(1928-1998)

Pejzaż nocny z Paryża(1996) sygn.p.d.dat.na odwrociu

olej, płótno, 85x95cm

Estymacja:  29.000 - 38.000,-

62. Jan Marcin Szancer(1902-1973)

Pusta miska sygn.p.d.

tusz, akwarela, papier, 40x29 cm

Estymacja:  1.000 - 1.700,-

63. Jan Marcin Szancer(1902-1973)

Kot na drzewie sygn.p.d.

Estymacja:  1.000 - 1.700,-

64. Jan Marcin Szancer(1902-1973)

Chłopiec z flagą(projekt kostiumu do baletu „Pan Twardowski” Ludomira Różyckiego) sygn.p.d.

gwasz, papier, 32.5x22.2 cm

Estymacja:  800 - 1.200,-

65. Jan Marcin Szancer(1902-1973)

Chłopiec z kogucikiem(projekt kostiumu do baletu „Pan Twardowski” Ludomira Różyckiego) sygn.p.d.

gwasz, papier, 32.5x22.2 cm

Estymacja:  800 - 1.200,-

66. Henryk Szczygliński(1881-1944)

Kobieta we wnętrzu sygn.p.d.

olej, płótno, 100x110 cm

Estymacja:  35.000 - 45.000,-

67. Alfred Terlecki(1883-1973)

Widok z werandy(1932) sygn.dat.l.d.

olej, płótno, 50x70.5 cm

Estymacja:  9.000 - 14.000,-

68. Antoni Uniechowski(1903-1976)

Prezentacja sygn.p.d.

tusz, akwarela, papier, 30x20.6 cm

Estymacja:  800 - 1.400,-

69. Antoni Uniechowski(1903-1976)

Bombardierzy sygn.p.d.

tusz, akwarela, papier, 29x20.6 cm

Estymacja:  800 - 1.400,-

70. Antoni Uniechowski(1903-1976)

Dama w kapeluszu z piórem sygn.p.d.

tusz, akwarela, papier, 15.7x13.7 cm

Estymacja:  450 - 700,-

Kwiaty sygn.l.d.

olej, płótno, 52x38 cm

Estymacja:  3.800 - 5.000,-

72. Józef Wasiołek(1921-2008)

Kwiaty sygn.l.d.

olej, płótno, 33x24 cm

Estymacja:  2.500 - 3.500,-

73. Wojciech Weiss(1875-1950)

Gołębniki-Kalwaria(1921) sygn.p.d.dat.na odwrociu

akwarela, papier, 25.5x35.5 cm

Estymacja:  6.200 - 7.500,-

74. Wojciech Weiss(1875-1950)

Aneri zadumana sygn.l.d.

ołówek, papier    20x25.2 cm

Estymacja:  1.700 - 2.500,-

75. Stanisław Witkiewicz(1851-1915)

Studium pejzażowe z chatą i drzewami sygn.p.d.

olej, papier/płótno, 24x41.2 cm

Estymacja: 19.000 - 24.000,-

76. Helena Zaremba-Cybisowa(1911-1986)

Ryby sygn.p.d.

olej, płótno, 33x41 cm

Estymacja:  6.600 - 8.400,-

77. Jerzy Zaruba(1891-1971)

Rysunki satyryczne-3 szt.(1966) sygn.dat.p.d.

tusz, akwarela, papier

Bar Cybernetyk  28.7x22.8 cm

Kibice 29x16.5 cm

Bar Nirwana  24x17 cm

Estymacja:  1.500 - 2.000,-

78. Jan Wacław Zawadowski(1891-1982)

Pomarańcze(1936) sygn.p.d.dat.na nalepce wystawowej na odwrociu

olej, płótno, 38x55 cm

Estymacja:  13.500 - 18.000,-

79. A.N.(XX w.)

Kobieta jedząca czereśnie sygn.l.d.

akwarela, papier, śr.42.5 cm

Estymacja:  350 - 550,-

80. A.N.(XX w.)

Martwa natura z jabłkami sygn.nieczytelnie p.d.

olej, pilśnia, 48x58 cm

Estymacja:  1.800 - 2.800,-

81. A.N.(XX w.)

Pejzaż z drzewami sygn.nieczytelnie l.d.

gwasz, papier, 23.5x32 cm

Estymacja:  800 - 1.200,-

82. A.N.(XX w.)

Martwa natura orientalna(1915) sygn.nieczytelnie.dat.l.d.

olej, płótno, 79x58 cm

Estymacja:  9.000 - 14.000,-

83. Cukiernica klasycystyczna(Francja, XIX/XX w.) nsygn.

srebro pr.1 (Minerwa 1), 495 g, wnętrze złocone, na brzuśćcu monogram wiązany BB, 15x14 x11 cm

Estymacja:  3.500 - 4.700,-

84. Cukiernica(Warszawa, pocz.XX w.)

sygn.WARSZAWA/NORBLIN/&Co/PLAQUE

plater, 9.5x15x11.5 cm

Estymacja:  1.000 - 1.500,-

85. Figurka-Śpiące świnki(Kopenhaga, I poł.XX w.)

sygn.ROYAL COPENHAGEN/ DENMARK/ potrójna fala/  B/ 683, wycisk: 683

porcelana biała, malowana, 7.5x11.3x10 cm

Estymacja:  500 - 650,-

86. Karafka(Turcja, I poł.XX w.) sygn.gwiazda/półksiężyc/AL/950M

szkło kryształowe, srebro pr.950, wys.32 cm

Estymacja:  500 - 600,-

87. Koszyk-cukiernica(II poł.XX w.) nsygn.

plater, szkło, wys. z uchwytem 20 cm

Estymacja:  500 - 800,-

88. Podstawka pod butelkę w formie lawety(pocz.XX w.) nsygn.

cyna srebrzona (przetarcia), 22.5x28x15 cm

Estymacja:  1.300 - 1.900,-

89. Puchar w typie biedermeier(k.XIX w.) nsygn.

szkło szlifowane, barwione rubinowo-białe, 4 medaliony malowane (przetarcia), wys.18 cm

Estymacja:  1.000 - 1.500,-

90. Żardiniera(Niemcy, pocz.XX w.) sygn.B/WMF/I/O/OX, nr 537

cyna srebrzona (przetarcia), 15.5x47x19.5 cm

Estymacja:  2.100 - 2.900,-

91. Żardiniera(I poł.XX w.) nsygn.wycisk:106

majolika, 22x48x23 cm

Estymacja: 1.900 - 2.500,-