183 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

183 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

sobota, 4 czerwca 2016 r., godz. 12:00

1. Szczepan Andrzejewski(1892-1950)

Chałupa(1939) sygn.dat.l.g.

olej, tektura, 51x41 cm

Estymacja: 2.000 - 3.000,-

2. Szczepan Andrzejewski(1892-1950)

Noc zimowa(1947) sygn.dat.l.d.

olej, tektura, 15x22 cm

Estymacja:  1.250 - 2.500,-

3. Szczepan Andrzejewski(1892-1950)

W słońcu sygn.p.d.

olej, tektura, 12.5x18 cm

Estymacja:  1.250 - 2.500,-

4. Szczepan Andrzejewski(1892-1950)

Wieś latem(1947) sygn.dat.l.d.

olej, tektura, 17x23 cm

Estymacja:  1.250 - 2.500,-

5. Szczepan Andrzejewski(1892-1950)

Młyn(1941) sygn.dat.p.d.

olej, tektura, 24.5x17 cm

Estymacja:  1.250 - 2.500,-

6. Henryk Berlewi(1894-1967)

Akt(1936) sygn.dat.p.d.

ołówek, papier, 29x42.5 cm (w św.p-p)

Estymacja:  5.000 - 6.000,-

7. Tomáš Bím(ur.1946)

Reklama w pejzażu(1978) sygn.dat.śr.d.

litografia barwna (9/38), 40.5x32.7 cm

Estymacja:  950 - 1.200,-

8. Władysław Chmieliński(1911-1979)

Kościół św. Ducha sygn.p.d.

olej, płótno, 81.5x60.5 cm

Estymacja:  17.500 - 23.000,-

9. Maurice Cornette(XX w.)

Pejzaż z mostkiem(1957) sygn.dat.p.d.

olej, płótno/tektura, 40.5x32.5 cm

Estymacja:  1.250 - 1.900,-

10. Piotr Czajkowski(ur.1973)

„Pigalle” z cyklu Metro Paris(2015) sygn.dat.p.d.

serigrafia, ołówek, papier, 35x35 cm

Estymacja:  650 - 800,-

11. Stanisław Czajkowski(1878-1954)

Kościół wśród drzew sygn.p.d.

akwaforta, akwatinta, 22.8x34.9 cm

Estymacja:  1.000 - 1.600,-

12. Stanisław Daczyński(1856-po 1929)

Kościół w Chabówce(1929) sygn.dat.l.d.

olej, tektura, 27x34.5 cm

Estymacja:  1.300 - 1.900,-

13. Donat(XIX w.)

Przeprawa przez rzekę sygn.p.d.

olej, deska, 12.5x18 cm

Estymacja: 1.300 - 2.000,-

14. Erno Erb(1878-1943)

Lwowskie przekupki sygn.l.d.

olej, tektura, 25x36.5 cm

Estymacja:  9.500 - 12.000,-

15. Stanisław Fabijański(1865-1947)

Plac Mariacki nocą sygn.l.d.

olej, tektura, 51x39 cm

Estymacja:  4.400 - 6.300,-

16. Stanisław Gałek(1876-1961)

Pejzaż tatrzański sygn.l.d.

olej, tektura, 74x55 cm

Estymacja:  6.300 - 8.000,-

17. Augusto Gardelli(XIX/XX w.) sygn.śr.d.

miniatura, akwarela na kości 6x8, ramka stylizowana, metal złocony, 12.5x14.3 cm

Estymacja:  1.300 - 2.000,-

18. Julius Greth(1824-1903)

Scena pasterska(1859) sygn.dat.l.d.

ołówek, papier, 15.5x22 cm

Estymacja:  2.500 - 3.500,-

19. Jerzy René Groszang(1929-2004)

Mauzoleum Poznańskiego sygn.p.d.

akwarela, papier, 59x45 cm (w św.p-p)

Estymacja:  3.800 - 5.200,-

20. Jerzy René Groszang(1929-2004)

Plac Wolności w Łodzi sygn.p.d.

akwarela, gwasz, papier, 55x46.5 cm (w św.p-p)

Estymacja:  3.800 - 5.200,-

21. Tony Haller[Johann F.Sterbik, Hans Sterbik](1907-1944)

Pejzaż zimowy z Dolomitów sygn.p.d.

olej, płótno, 60x80 cm

Estymacja:  2.500 - 3.500,-

22. Max Haneman(1882-1944)

Świerki w śniegu sygn.l.d.

olej, płótno, 30.5x35.5 cm

Estymacja:  3.200 - 4.000,-

23. Władysław Jackiewicz(ur.1924)

Obraz IX/2009(2009) sygn.na odwrociu

olej, płótno, 81x100 cm

Estymacja: 25.000 - 35.000,-

24. Helmut Janka(XX w.)

Pejzaż z brzozami sygn.p.d.

olej, płótno, 60x50 cm

Estymacja:  1.300 - 1.900,-

25. Leopold Jarmuszewski(XIX/XX w.)

Kobieta w turbanie sygn.l.d.

olej, tektura, 47x33 cm

Estymacja:  1.250 - 2.600,-

26. Józefa Maria Józefowicz(1900-?)

Starość i młodość(wg T.Axentowicza) sygn.l.d.

pastel, papier, 50x70 cm

Estymacja:  3.800 - 4.900,-

27. M.J.(pocz.XX w.)

Szkicownik lwowski sygn.MJ

ołówek, tusz, papier, 48 stron, 14.4x21 cm

Estymacja:  3.800 - 5.500,-

28. Rajmund Kanelba(1897-1960)

Wendy(1949) sygn.p.g.dat.na odwrociu

olej, płótno, 60x50 cm

Estymacja:  32.000 - 40.000,-

29. Józef Kidoń(1890-1968)

Portret chłopca sygn.śr.d.

pastel, papier, 49x39 cm (owal, w św.ramy)

Estymacja:  2.500 - 3.500,-

30. Antoni Kierpal(1898-1960)

Pejzaż łódzki sygn.l.d.

olej, tektura, 20.5x30 cm

Estymacja:  1.000 - 1.600,-

31. Wiktor Korecki(1890-1980)

Młyn sygn.p.d.

olej, tektura, 53x67.5 cm

Estymacja:  5.000 - 7.000,-

32. J. Kosiński(pocz.XX w.)

Zaprzęg przed domem sygn.p.d.

akwarela, tektura, 17x32 cm

Estymacja: 1.100 - 1.700,-

33. Władimir Kozłow(1923-?)

Moskwa(1967) sygn.dat.l.d.

olej, płótno, 99x111 cm

Estymacja:  23.000 - 29.000,-

34. Andrzej Kreuz-Majewski(1936-2011)

Projekt kostiumu sygn.p.d.

gwasz, papier, 32x23 cm

Estymacja: 1.500 - 2.200,-

35. Andrzej Kreuz-Majewski(1936-2011)

Gruszki sygn.p.d.

olej, tektura, 18x24 cm

Estymacja: 1.900 - 2.800,-

36. Tadeusz Kulisiewicz(1899-1988)

Akt sygn.na płycie p.d.

litografia, 32.5x43.3 cm

Estymacja: 2.500 - 3.500,-

37. Ludmiła Kusztelan(1886-1972)

Martwa natura z kwiatami i figurką sygn.p.d.

olej, płótno/tektura, 43x43 cm

Estymacja:  1.250 - 1.800,-

38. Aleksander Laszenko(1883-1944)

Zaloty(1937) sygn.l.d.dat.p.d.

drzeworyt barwny, 42.3xx24.5 cm

Estymacja:  1.000 - 1.600,-

39. Aleksander Laszenko(1883-1944)

Brama arabska(1933) sygn.l.d.dat.p.d.

drzeworyt barwny, 24.2x18 cm

Estymacja:  500 - 1.000,-

40. Leopold Lewicki(1906-1973)

Kompozycja 3 „Plamy” sygn.p.d.

pastel, papier, 23.5x32 cm

Estymacja: 4.000 - 5.500,-

41. Krystyna Liberska(1926-2010)

Pierrot i ptaki(1984) sygn.dat.p.d.

olej, pilśnia, 33.5x24 cm

Estymacja:  1.900 - 2.800,-

42. Krystyna Liberska(1926-2010)

Pierrot i ptak(1984) sygn.dat.p.d.

olej, pilśnia, 27x26 cm

Estymacja:  1.900 - 2.800,-

43. Krystyna Liberska(1926-2010)

Pierrot i ptak(1985) sygn.dat.p.d.

olej, pilśnia, 26x23 cm

Estymacja:  1.900 - 2.800,-

44. Krystyna Liberska(1926-2010)

Pierrot i koty(1985) sygn.dat.p.d.

olej, pilśnia, 33x17 cm

Estymacja: 1.900 - 2.800,-

45. Krystyna Liberska(1926-2010)

Pierrot z papugami(1986) sygn.dat.p.d.

olej, pilśnia, 29x22 cm

Estymacja:  1.900 - 2.800,-

46. Krystyna Liberska(1926-2010)

Czerwone wierzby(1988) sygn.dat.l.d.

olej, pilśnia, 38x65 cm

Estymacja:  1.300 - 1.900,-

47. Konstanty Mackiewicz(1894-1985)

Pejzaż z łodzią sygn.l.d.

olej, pilśnia, 30x35 cm

Estymacja:  3.500 - 4.500,-

48. Jacek Malczewski(1854-1929)

Autoportret z paletą sygn.p.d.

olej, tektura, 29x22 cm

Estymacja: 90.000 - 120.000,-

49. Jacek Malczewski(1854-1929)

Autoportret z Mieczysławem Gąseckim(1921) sygn.dat.l.śr.

olej, płótno, 58x68 cm

Estymacja:  110.000 - 140.000,-

50. Jacek Malczewski(1854-1929)

Popiersie siostry artysty Bronisławy(1925) nsygn.dat.l.śr.

ołówek, papier, 23x30 cm

Estymacja: 2.200 - 3.500,-

51. Jacek Malczewski(1854-1929)

Głowa siostry artysty Heleny Karczewskiej nsygn.

ołówek, papier, 23x30 cm

Estymacja:  2.200 - 3.500,-

52. K. Markiewicz(XX w.)

Samotny wilk(wg A.Wierusza-Kowalskiego) sygn.l.d.

olej, płótno, 40x68 cm

Estymacja:  7.500 - 10.000,-

53. Jacek Markunas(ur.1952)

Akt(2003) sygn.dat.śr.d.

tusz, papier, 29.5x23 cm

Estymacja:  500 - 700,-

54. Octave Matthey?

Muzykanci sygn.p.d.

olej, tektura, 19x24 cm

Estymacja:  1.500 - 2.400,-

55. Kazimierz Mikulski(1918-1998)

Dwa akty(1995) sygn.p.d.

tusz, papier, 30x24 cm

Estymacja:  5.000 - 6.000,-

56. Dariusz Miliński(ur.1957)

Z cyklu „Dozorca od ptaków”(2016) sygn.dat.l.d.

olej, płótno, 60x50 cm

Estymacja:  4.000 - 5.000,-

57. Franciszek Mrazek(1876-1933)

Podwórko w Limanowej sygn.p.d.

olej, tektura, 25x34.5 cm

Estymacja:  2.500 - 3.200,-

58. Józef Panfil(ur.1958)

Martwa natura z rondlem sygn.l.d.

olej, płótno/tektura, 13x24 cm

Estymacja:  2.000 - 3.200,-

59. Józef Pankiewicz(1866-1940)

Uliczka w Chartres(ok.1930) sygn.p.d.

akwaforta, sucha igła, 22.8x10.3 cm

Estymacja:  3.800 - 4.500,-

60. Adam Pełczyński(1865-1926)

Pejzaż zimowy sygn.p.d.

olej, tektura, 65x93 cm

Estymacja:  8.000 - 10.000,-

61. Urszula Plewka-Schmidt(1939-2008)

Anioł sygn.na odwrociu

gobelin, len, wełna, 180x300 cm

Estymacja:  12.500 - 16.000,-

62. Henryk Rabinowicz(1900-1942)

Podwórze w Kazimierzu(1929) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 47.5x57.5 cm

Estymacja:  28.000 - 35.000,-

63. Marian Ruszkiewicz(1933-2007)

Pejzaż miejski(1963) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 45x60 cm

Estymacja:  3.200 - 4.200,-

64. Marian Ruszkiewicz(1933-2007)

Pejzaż miejski sygn.p.d.

olej, sklejka, 47x54 cm

Estymacja:  3.200 - 4.200,-

65. Tadeusz Rybkowski(1848-1926)

Zaprzęg zimą(1878) sygn.dat.p.d.

olej, deska, 15.5x20.5 cm

Estymacja:  10.000 - 14.000,-

66. Mieczysław Siemiński(1891-1965)

Łodzie w Orłowie sygn.p.d.

akwarela, papier, 29.5x38 cm (w św.p-p)

Estymacja:  650 - 1.200,-

67. Tadeusz Sprusiak(1907-1985)

Samotna sosna nad morzem(1930) sygn.dat.p.d.

gwasz, tektura, 85x63 cm

Estymacja:  2.000 - 3.000,-

68. Leszek Stańko(1925-2011)

Zima w Tatrach(1981) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 74x54 cm

Estymacja:  3.900 - 4.700,-

69. Antoni Starczewski(1924-2000)

Kompozycja nsygn.

gobelin, wełna, len, 124x98 cm

Estymacja:  5.000 - 9.000,-

70. Jonasz Stern(1904-1988)

Spotkanie z nocą(ok.1963) nsygn.(na odwrociu potwierdzenie autorstwa przez Barbarę Jaroszyńską-Stern)

monotypia, ołówek, papier, 42x29.8 cm

Estymacja:  6.200 - 8.300,-

71. Jonasz Stern(1904-1988)

Kompozycja(l.50.XX w.) nsygn.

graficzna technika własna, 16.6x46.5 cm

Estymacja:  2.500 - 3.500,-

72. Jan Marcin Szancer(1902-1973)

Spotkanie ze strachem na wróble sygn.p.d.

tusz, akwarela, papier, 21x29.5 cm

Estymacja:  900 - 1.200,-

73. Jan Marcin Szancer(1902-1973)

Panika wśród kur sygn.p.d.

tusz, akwarela, papier, 21x29.8 cm

Estymacja:  900 - 1.200,-

74. Jan Marcin Szancer(1902-1973)

Kwiaty i owady sygn.p.d.

tusz, akwarela, papier, 29.8x21 cm

Estymacja:  900 - 1.200,-

75. Mieczysław Szymański(1903-1990)

Kwiaty w wazonie sygn.p.d.

olej, płótno, 72.5x48.5 cm

Estymacja: 1.900 - 2.800,-

76. Barbara Talarowska(XX w.)

Kompozycja niebieska sygn.p.d.

gwasz, papier, 68x48 cm

Estymacja:  3.800 - 4.900,-

77. Józef Wasiołek(1921-2008)

Kutry w porcie(1974) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 57x72 cm

Estymacja:  5.600 - 7.800,-

78. Józef Wasiołek(1921-2008)

Kwiaty w wazonie(1975) sygn.dat.l.d.

olej, płótno, 81x65 cm

Estymacja:  5.000 - 6.500,-

79. Józef Wasiołek(1921-2008)

Snopy zboża(1979) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 57.5x72.5 cm

Estymacja:  5.000 - 6.500,-

80. Wojciech Weiss(1875-1950)

Na plaży w Nicei sygn.l.d.

akwarela, papier, 18.5x27.2 (w św.p-p)

Estymacja:  3.900 - 5.000,-

81. Wojciech Weiss(1875-1950)

Aneri śpiąca sygn.p.d.

akwarela, papier, 21x31 cm (w św.p-p)

Estymacja:  3.900 - 4.800,-

82. Wojciech Weiss(1875-1950)

Motywy weneckie(Plac św.Marka) sygn.p.d.

ołówek, papier, 16.5x20 cm (w św.p-p)

Estymacja:  2.000 - 3.000,-

83. Wojciech Weiss(1875-1950)

Wenecja - w kawiarni sygn.p.d.

ołówek, papier, 27x22 cm

Estymacja:  2.000 - 3.000,-

84. Leonard Winterowski(1886-1927)

Brzozy(1909) sygn.dat.p.d.

olej, płótno/tektura, 90x68.5 cm (obraz do konserwacji)

Estymacja:  8.000 - 11.000,-

85. Jacek Yerka(ur.1952)

Pod pejzażem(2002) sygn.dat.p.d.

pastel, papier, 48x60 cm (w św.p-p)

Estymacja:  9.000 - 11.000,-

86. Zygmunt Zagańczyk(1897-1959)

Pejzaż ze słupami elektrycznymi sygn.l.d.

pastel, sklejka, 25x35 cm

Estymacja:  250 - 400,-

87. Zielińska(XX w.)

Martwa natura sygn.na odwrociu

olej, płótno, 64x65 cm

Estymacja:  1.900 - 2.500,-

88. Teodor Ziomek(1874-1937)

Wiosenna łąka sygn.p.d.

olej, płótno, 66x80 cm

Estymacja:  10.000 - 14.000,-

89. Lidia Żurad

Chrystus Dawca(1989) sygn.na odwrociu

gobelin, len, wełna, juta, konopie, 233x352 cm

Estymacja:  12.500 - 16.000,-

90. A.N.

Portret kobiety opisany na odwrociu G.Eberstein

olej, płótno, 40.5x33.5 cm

Estymacja:  1.250 - 1.900,-

91. A.N.

Pejzaż z torami nsygn.

olej, tektura, 18.5x24.5 cm

Estymacja: 1.900 - 2.800,-

92. A.N.(XX w.)

Pejzaż z kaczkami sygn.nieczytelnie p.d.

olej, tektura, 60x50 cm

Estymacja: 2.000 - 3.000,-

93. Barometr(Belgia, I poł.XX w.)

sygn.B.Moorthamers, opticien, Anvers.

drewno, szkło, metal, wys.56 cm

Estymacja: 500 - 800,-

94. Bombonierka(Niemcy, I poł.XX w.)

sygn.R.C./Rosenthal / KRONACH-GERMANY

porcelana biała, kalka, złocenie, wys.13, śr.16.5 cm

Estymacja: 190 - 350,-

95. Cukiernica(Warszawa, l.30.XX w.)

sygn.FRAGET/ N/ PLAQUE/ 2800/ XIX/ 70

plater, 9.5x13x10 cm

Estymacja:  650 - 900,-

96. Cukiernica z orłem(Kraków, l.20.XX w.) sygn.LN

srebro pr.3, 340 g, 11.5x13x10 cm

Estymacja:  1.250 - 2.700,-

97. Dzbanek(Francja, pocz.XX w.) nsygn.

szkło różowe, cyna, wys.36.5 cm

Estymacja:  1.300 - 2.000,-

98. Dzbanek secesyjny(Francja, pocz.XX w.) nsygn.

szkło malowane, cyna niklowana, wys.31 cm

Estymacja:  1.300 - 2.000,-

99. Figurka-Jamnik(Chodzież, l.60.XX w.)

sygn.P/ Porcelit Chodzież

porcelit malowany, szkliwiony, 13x22x6 cm

Estymacja:  250 - 400,-

100. Karafka(Francja, I poł.XX w.) nsygn.

szkło, plater, wys.27 cm

Estymacja:  900 - 1.100,-

101. Karafka i 6 kieliszków(Wiedeń, 1850-1858)

zestaw pasowany karafka sygn.FT/1850, (Friedrich Georg Triesch), kieliszki sygn. FT&Co/1857-1858

srebro pr.13, 689.1 g, wys. karafki 28.5, wys. kieliszków 10.5 cm

Estymacja:  2.800 - 4.500,-

102. Kaseta na biżuterię(pocz.XX w.) sygn.BP

srebro pr.84, 646 g, grawerowane, 7.2x18x12 cm

Estymacja:  2.100 - 3.800,-

103. Kaseta na biżuterię(Chiny, I poł.XX w.) nsygn.

drewno, laka, metal, szkło, 9.5x24x18 cm

Estymacja:  440 - 650,-

104. Kieliszki-6 szt.(Polska, l.60.XX w.) sygn.B (w otoku)

srebro pr.3, 543.6 g, wys.12.5 cm

Estymacja:  1.600 - 2.600,-

105. Kieliszki-5 szt.(Rosja, XIX/XX w.) sygn.BC

srebro pr.84, 106.7 g, grawerowane

Estymacja: 450 - 950,-

106. Lornetka teatralna z futerałem(Francja, pocz.XX w.)

sygn.LEMAIRE Ft PARIS

macica perłowa, szkło, metal, skóra wym.z futerałem,

7.5x11x5.5 cm

Estymacja: 250 - 380,-

107. Łyżeczki neorokokowe(Warszawa, 1896)

sygn.WERNER i SA punce:O.C/ 1896/ orzeł carski/ kotwica

srebro pr.84, wewnątrz złocone, 215.9 g

Estymacja: 1.100 - 1.900,-

108. Łyżeczki-6 szt.(Rosja, 1881) sygn.A.K/1881/84/?

srebro pr.84, 95 g, wewnątrz złocone, grawerowane

Estymacja:  550 - 850,-

109. Łyżeczki-12 szt. i 3 większe(Rosja, XIX/XX w.) sygn.różne

srebro pr.84, 296.8 g

Estymacja:  1.200 - 2.400,-

110. Łyżeczki z monogramem SW-6 szt.(Kraków, II poł.XIX w.)

sygn.W.GLIXELLI (Władysław Glixelli)

srebro pr.3, 133.3 g

Estymacja: 400 - 600,-

111. Łyżki-4 szt.(Niemcy, k.XIX w.)

sygn.Kertsch/ półksiężyc/ korona/800/ F

srebro pr.800, 201.8 g (na 2 łyżkach inne oznakowanie)

Estymacja:  500 - 700,-

112. Mlecznik(Rosja, pocz.XX w.)

sygn.cyrylicą (sygnatura mało czytelna)/ A.N/84/orzeł carski

srebro pr.84, 225.1 g, drewno, wys.10 cm

Estymacja: 1.700 - 2.500,-

113. Patera w typie biedermeier(k.XIX w.) nsygn.

szkło mleczne białe, wys.14, śr.18.5 cm

Estymacja:  500 - 700,-

114. Patera z 3 delfinami(Anglia?, ok.1840) sygn.(sygnatura mało czytelna; dedykacja grawerowana:A.&H.K./... Dec.1840)

srebro, szkło kryształowe, szlifowane, pasowane późniejsze, wys.15, śr.23 cm

Estymacja: 1.300 - 2.200,-

115. Pojemnik na imbir(Chiny, XIX w.) nsygn.

porcelana malowana, 9.5x9.5x9.5 cm

Estymacja: 500 - 700,-

116. Szkatułka ze scenami historycznymi(pocz.XX w.) nsygn.

plater, 7x10.5x7.5 cm

Estymacja:  380 - 500,-

117. Sztućce środka stołu: nóż i widelec do ryb

(Francja, pocz.XX w.) nsygn.

plater, trzonki srebrne, ażur, grawerowane, złocenie

Estymacja:  430 - 560,-

118. Świecznik chanukowy(Niemcy, XIX/XX w.)

nsygn.punce:półksiężyc/korona/800

srebro pr.800, 359.8 g, wys.22 cm

Estymacja: 3.200 - 3.800,-

119. Świecznik 3-ramienny(Warszawa, pocz.XX w.)

sygn.NORBLIN Co/ PLATER/ WARSZAWA

plater, wys.52.5 cm, ramiona świecznika zdejmowane, na podstawie tabliczka: S.DYAKOWSKI WILNO

Estymacja:  1.500 - 2.000,-

120. Tabakierka w formie rogu z miniaturą(pocz.XX w.) nsygn.

kość, metal, 8x3.5x2 cm

Estymacja:  310 - 450,-

121. Tabakierka z tablicami(Rosja, XIX/XX w.) sygn.ABX

srebro pr.84, kość, 58.6 g, 1.8x5x3.5 cm

Estymacja:  2.000 - 2.600,-

122. Talerz neoklasycystyczny(Polska, l.30.XX w.) sygn.(koniczyna)

srebro pr.3, 543.6 g, śr.24 cm (dedykacja grawerowana: Kochanej Januli–Dzida/ 21/VII 1934)

Estymacja:  900 - 1.400,-

123. Talerz neoklasycystyczny(Warszawa, l.30.XX w.) sygn.J.C.

srebro pr.3, 358 g, śr.24.7 cm

Estymacja:  1.250 - 2.500,-

124. Talerz ozdobny z herbami(I poł.XX w.) nsygn.

srebro pr.800, 517.1 g, śr.30.5 cm (na jednym z herbów sentencja: MONTANI SEMPER LIBERTI)

Estymacja:  1.900 - 2.500,-

125. Tora-miniatura(Rosja?, pocz.XX w.) nsygn.

papier, druk, tkanina, pudełko drewniane malowane, wym.pudełka 4x20x6 cm

Estymacja:  2.500 - 3.500,-

126. Wizytownik Kuriera Warszawskiego(Polska, k.XIX w.)

sygn.(wycisk mało czytelny)

fajans, druk, 2.5x14.5x9.5 cm

Estymacja: 320 - 400,-

127. Zegar kominkowy z przystawkami

(Francja, l.80.XIX w.) sygn.BRUNFAUT

metal patynowany, porcelana w typie Sevres, biała, malowana,

wym. zegara 35x23x11, wym. przystawek 25.5x14x10 cm

Estymacja: 4.000 - 6.000,-

128. Bransoleta

złoto 18 K, 13 brylantów łącznie 0,80 ct H/VVS2, 22.7 g

Estymacja: 12.000 - 14.000,-

129. Naszyjnik

platyna, złoto 14 K, 6 brylantów łącznie 0,125 ct H-J/Si1-P1, 3.6 g

Estymacja:  2.500 - 3.200,-

130. Naszyjnik

platyna, złoto 14 K, 17 brylantów łącznie 0,66 ct H-J/Si2-P1, 2.3 g

Estymacja:  5.000 - 6.000,-