185 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

 185 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

sobota, 5 listopada 2016 r., godz. 12:00

1. Zygmunt Acedański(1909-1991)

Wawel - Kraków sygn.p.d.

linoryt barwny, 31.2x18.2 cm

Estymacja: 250-350,-

2. Naum Aronson(1872-1943)

Popiersie Lwa Tołstoja(Paryż, 1898-1906) sygn.N.Aronson/ M. COLIN&CIE/ PARIS

brąz, wys. 56 cm

Estymacja:  50.000 - 100.000,-

3. Władysław Bakałowicz(1833-1903)

Kobieta z papugą sygn.l.d.

olej, deska, 22.5x16.5 cm

Estymacja:  7.500 - 9.500,-

4. Władysław Bakałowicz(1833-1903)

Kobieta z bukietem kwiatów sygn.p.d.

olej, deska, 22.5x16.5 cm

Estymacja:  7.500 - 9.500,-

5. Henryk Berlewi(1894-1964)

Portret starszego mężczyzny z profilu(1912, na odwrociu szkic) sygn.dat.p.d.

ołówek, papier, 24x15.5 cm

Estymacja:  2.900 - 4.000,-

6. Henryk Berlewi(1894-1964)

Plakat wystawy retrospektywnej w Berlinie(1964) sygn.na kam.śr.

litografia barwna, 61.3x49.8 cm

Estymacja:  1.800 - 2.500,-

7. Witold Chomicz(1910-1984)

Pałac(1948) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 61x50 cm

Estymacja:  1.800 - 3.000,-

8. Jan Cybis(1897-1972)

Martwa natura I sygn.l.d.

olej, płótno, 81x100.5 cm

Estymacja:  140.000 - 180.000,-

9. Tadeusz Cybulski(1878-1954)

Martwa natura z owocami(1943) sygn.dat.l.d.[dedykacja: Panu Jaskotowi/z serdecznym uściskiem dłoni/VII.943. Tadeusz]

olej, płótno/tektura, 55x64.5 cm

Estymacja:  17.000 - 23.000,-

10. Józef Czajkowski(1872-1947)

Nastrój krakowski(W saloniku) sygn.p.d.

olej, płótno, 70.5x91 cm

Estymacja:  59.000 - 70.000,-

11. Salvador Dali(1904-1989)

Św.Jerzy sygn.p.d.

akwaforta, akwarela, złoto, 50x39.8cm

Estymacja:  5.000 - 8.000,-

12. Edward Dwurnik(ur.1943)

Krynica(2012) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 40x50 cm

Estymacja:  4.300 - 5.000,-

13. Jan Dziewałtowski-Gintowt(1904-1980)

Planeta(1970) sygn.dat.na odwrociu

technika własna, deska, 81x51cm

Estymacja: 4.000 - 6.000,-

14. Eugeniusz Eibisch(1896-1987)

Czytająca dziewczyna sygn.p.d.

olej, płótno, 80x60 cm

Estymacja:  9.500 - 12.500,-

15. Eugeniusz Eibisch(1896-1987)

Polne kwiaty sygn.p.d.

olej, płótno, 70x50 cm

Estymacja:  9.500 - 12.500,-

16. Stanisław Fabjański(1865-1947)

Kościół Mariacki w Krakowie sygn.l.d.

olej, tektura, 35x25 cm

Estymacja:  1.900 - 2.800,-

17. Emilio Fiaschi(1858-1941)

Popiersie Wenus(XIX/XX w.) sygn.Fiaschi, Firenze

marmur, wys.63 cm, uszkodzenia

Estymacja:  4.000 - 6.000,-

18. Stanisław Gibiński(1882-1971)

Rybak z więcierzem sygn.p.d.

akwarela, papier, 17x24.5 cm

Estymacja:  2.700 - 3.200,-

19. Jerzy Gnatowski(1928-2012)

Ruiny zamku w Janowcu sygn.l.d.

olej, tektura, 27.5x20 cm

Estymacja:  700 - 1.200,-

20. Jerzy Gnatowski(1928-2012)

Pejzaż zimowy(1979) sygn.dat.l.d.

olej, sklejka, 30x40 cm

Estymacja:  1.500 - 2.200,-

21. Chaim Goldberg(1917-2004)

Ślub(1960) sygn.p.d. i sygn.dat.na płycie p.d.

miedzioryt (55/150), 19.3x25.8 cm

Estymacja:  750 - 900,-

22. Chaim Goldberg(1917-2004)

Nauka w chederze sygn.p.d.

miedzioryt (69/200) 42.5x29cm

Estymacja:  1.150 - 1.600,-

23. Chaim Goldberg(1917-2004)

Żydowskie wesele sygn.p.d.

litografia barwna (19/300), 42x56cm

Estymacja: 1.500 - 2.200,-

24. Leopold Gottlieb(1879-1934)

Akt kobiety sygn.l.d.

akwarela, papier, 35.5x26.5 cm

Estymacja:  13.500 - 16.000,-

25. Teodor Grott(1884-1972)

Kwiaty(1918) sygn.dat.l.g.

pastel, papier, 67x84 cm

Estymacja:  7.000 - 10.000,-

26. Eugeniusz Grotto-Ślepikowski(1903-1968)

Wędkarze sygn.p.d.

olej, płótno, 60x81 cm

Estymacja:  2.500 - 3.600,-

27. Stanisław Jakubowski(1885-1964)

Kościół sygn.śr.d.

drzeworyt, akwarela, 12x8.5 cm

Estymacja:  150 - 250,-

28. Bronisław Jamontt(1886-1957)

Pejzaż jesienny ze stawem(1942) sygn.dat.l.d.

tempera, tektura, 26x34.5 cm

Estymacja:  1.800 - 3.000,-

29. M. Jankowski(XX w.)

Ulica Freta w Warszawie sygn.p.d.

akwarela, gwasz, tektura, 26x39 cm

Estymacja:  2.500 - 3.300,-

30. Andrzej Janota(ur.1930)

55 tysięcznik [Pejzaż portowy na północy](1973) sygn.dat.na odwrociu

technika własna, sklejka, 51x64 cm

Estymacja:  3.200 - 4.000,-

31. K. Kalinowski(XIX/XX w.)

Cyganka sygn.p.d.

pastel, tektura, 45x30 cm

Estymacja:  900 - 1.500,-

32. Stanisław Kamocki(1875-1944)

Obejście kościelne sygn.na odwrociu

olej, tektura, 72x101 cm

Estymacja: 29.000 - 35.000,-

33. Stanisław Kamocki(1875-1944)

Kwiaty nsygn.(ze spuścizny po artyście)

olej, tektura, 44.5x63 cm (w św.p-p)

Estymacja:  12.000 - 16.000,-

34. Hermann Kern(1838-1912)

Mężczyzna przy stole sygn.l.d.

olej, płótno, 47x32 cm

Estymacja: 7.500 - 9.000,-

35. Antoni Kierpal(1898-1960)

Żaglówki na morzu sygn.p.d.

olej, tektura, 23x29.5 cm

Estymacja: 1.000 - 1.500,-

36. Tadeusz Kokietek(1920-1982)

Potyczka nsygn.

akwarela, papier, 43.5x61 cm (w św.p-p)

Estymacja: 2.500 - 3.800,-

37. Jerzy Kossak(1886-1955)

Wesele krakowskie(1946) sygn.dat.l.d.

olej, płótno, 60.5x80 cm

Estymacja:  20.000 - 25.000,-

38. Jerzy Krawczyk(1921-1969)

Portret mężczyzny sygn.p.d.

akwarela, papier, 29x23 cm

Estymacja:  2.000 - 3.500,-

39. Jan Kuśmidrowicz(1886-po 1938)

Lwów zimą(1923) sygn.dat.p.d.

olej, tektura, 29.5x49 cm

Estymacja:  19.000 - 23.000,-

40. Michał Kwaśny(1818-1997)

Kwiaty w wazonie(1978) sygn.dat.p.d.

olej, pilśnia, 19x14 cm

Estymacja: 500 - 700,-

41. Zygmunt Kwiryński(ur.1949)

Letnia łąka(2016) sygn.dat.p.d.

olej, płótno/płyta, 40x60 cm

Estymacja:  1.500 - 2.500,-

42. Jean Lambert-Rucki(1888-1967)

Krzyżyk sygn.J.LAMBERT-RUCKI/STER.SILV

srebro pr.800, 2.02 g, 4.5x3.8 cm

Estymacja:  400 - 600,-

43. Jean Lambert-Rucki(1888-1967)

Medalik Madonna z Dzieciątkiem sygn.J.LAMBERT RUCKI/FRANCE

srebro pr.800, 2.02 g, 2.5x1.4 cm

Estymacja:  400 - 600,-

44. Rafael Lewin?(XX w.)

Domy z podcieniami nsygn.opisany na odwrociu

olej, tektura, 21x27 cm

Estymacja: 650 - 950,-

45. Emil Lindeman(1864-1945)

Sorrento sygn.l.d.

olej, tektura, 36x51 cm

Estymacja:  12.000 - 17.000,-

46. Sven Ljungberg(1913-2010)

Przed domem sygn.p.d.

drzeworyt barwny, 15.6x13.7 cm

Estymacja:  500 - 700,-

47. Jacek Malczewski(1854-1929)

Dziewczyny w zapaskach(1906) sygn.dat.p.d.

olej, gwasz, pastel, tektura, 46x55 cm

Estymacja:  85.000 - 110.000,-

48. Artur Markowicz(1872-1934)

Scena ze stacji Auteuil w Paryżu sygn.p.d.

ołówek, papier, 17.5x25.5 cm

Estymacja: 550 - 750,-

49. Artur Markowicz(1872-1934)

Modlący się rabin sygn.p.d.(oraz l.d. pieczęć autorska)

ołówek, akwarela, papier, 20x16 cm

Estymacja:  2.500 - 3.500,-

50. Franciszek Maśluszczak(ur.1948)

Polny spacer(2015) sygn.dat.p.d.

akryl, płótno, 60x40 cm

Estymacja: 12.000 - 15.000,-

51. Jan Młodożeniec(1939-2000)

Port sygn.p.d.

tempera, papier, 36.5x51 (w św.p-p)

Estymacja:  6.200 - 7.500,-

52. Jan Młodożeniec(1939-2000)

Projekt plakatu do spektaklu „Komedia pasterska” J.A.Morsztyna(1982) sygn.l.d.

tempera, papier, 67x47 cm (w św.p-p)

Estymacja:  4.200 - 5.500,-

53. Gyorgy Nemeth(1890-1962)

Pożegnanie sygn.p.d.

olej, płótno, 40x50 cm

Estymacja:  1.250 - 1.650,-

54. Janina Nowakowska-Acedańska(1906-1983)

Rotunda romańska w Cieszynie sygn.p.d.

tusz, papier, 28x35.5 cm

Estymacja:  500 - 800,-

55. Jerzy Nowosielski(1923-2011)

Projekt ołtarza sygn.p.d.

ołówek, kredka, papier, 31x16.5 cm (w św.p-p)

Estymacja:  2.800 - 3.500,-

56. Jerzy Pawłowski(1909-1991)

Łazienki warszawskie sygn.l.d.

akwarela, gwasz, tektura, 17.5x24 cm

Estymacja:  500 - 800,-

57. Jan Feliks Piwarski(1794-1859)

Stanisław Radwan Służewski z „Kram malowniczy warszawski czyli Obrazy miejscowe z ubiegłych czasów”(1856) sygn.na kam.p.d.dat.l.d.

litografia, 38.8x24.7 cm

Estymacja:  700 - 900,-

58. Henryk Plich(1904-1986)

Brama miejska sygn.l.d.

olej, tektura, 64x50 cm

Estymacja:  3.300 - 4.500,-

59. Kazimierz Pochwalski(1855-1940)

Dzieci w ogrodzie sygn.p.d.

olej, płótno dublowane, 49.5x40 cm

Estymacja:  13.000 - 20.000,-

60. Zbigniew Pronaszko(1885-1958)

Pejzaż sygn.l.d.

akwarela, papier, 24x32.5 cm

Estymacja:  1.400 - 2.000,-

61. Leszek Rózga(1924-2015)

Areopag(1963) sygn.dat.p.d.

akwaforta (4/50), 24.8x32 cm

Estymacja:  1.500 - 2.500,-

62. Leszek Rózga(1924-2015)

W oczekiwaniu(1963) sygn.dat.p.d.

akwaforta (1/100), 31.2x24.6 cm

Estymacja:  1.500 - 2.500,-

63. Leszek Rózga(1924-2015)

Zmierzch sygn.p.d.

akwaforta, 25.3x32.2 cm

Estymacja:  1.500 - 2.500,-

64. Afanasij Ivanovic Schelaumoff(1892-1983)

Napad wilków sygn.p.d.

olej, płótno, 30.5x40 cm

Estymacja:  2.500 - 3.500,-

65. Heinz Schmidt-Rom(1877-1956)

Portret kobiety(1921) sygn.dat.l.d.

pastel, papier, 45x35 cm (owal)

Estymacja:  1.800 - 2.500,-

66. Scholz(I poł.XX w.)

Pejzaż zimowy z rzeką sygn.p.d.

olej, płótno, 75x98 cm

Estymacja:  1.500 - 2.500,-

67. Zygmunt Schreter(1886-1977)

Widok wioski sygn.l.d.

pastel, papier, 33.5x49 cm

Estymacja:  4.400 - 5.700,-

68. Mieczysław Siemiński(1891-1965)

Świerki(1962) sygn.dat.p.d.

olej, pilśnia, 43x33 cm

Estymacja:  750 - 950,-

69. Alfred Józef Sipiński(1886-1968)

Widok z Wilanowa(1924) sygn.dat.l.d.

olej, płótno/tektura, 26x31 cm

Estymacja:  1.300 - 2.200,-

70. Roman Siwulak(ur.1952)

Sindbad żeglarz(z cyklu „Teatr na papierze“, 2015) sygn.p.d.

collage, papier, 35x50 cm

Estymacja:  1.500 - 2.000,-

71. Zofia Stryjeńska(1894-1976)

Krakowiak sygn.p.d.

gwasz, szablon (pochoir), 40.5x30.5 cm

Estymacja:  1500 - 2.300,-

72. Jan Marcin Szancer(1902-1973)

Konik polny sygn.p.d.

tusz, akwarela, papier, 21x29.7 cm

Estymacja:  900 - 1.200,-

73. Jan Marcin Szancer(1902-1973)

Na łące sygn.p.d.

tusz, akwarela, papier, 29.7x21 cm

Estymacja:  900 - 1.200,-

74. Jerzy Tchórzewski(1928-1999)

Nocne światła(1982) sygn.dat.p.d.

akryl, olej, płótno, 41x27.5 cm

Estymacja:  16.000 - 20.000,-

75. Jan Wałach(1884-1979)

Kobziarz sygn.p.d.

olej, płótno, 29.5x22.5 cm

Estymacja: 1.400 - 2.000,-

76. Józef Wasiołek(1921-2008)

Martwa natura z kwiatami w wazonie(1966) sygn.dat.p.d.

olej, pilśnia, 62.5x81 cm

Estymacja:  6.000 - 8.000,-

77. Józef Wasiołek(1921-2008)

Pejzaż warszawski(1980) sygn.dat.l.d.

olej, płótno, 50x60.5 cm

Estymacja:  3.500 - 5.000,-

78. Wojciech Weiss(1875-1950)

Śpiące dziecko sygn.l.d.

ołówek, sangwina, papier, 24.8x35 cm

Estymacja:  3.300 - 4.200,-

79. Wojciech Weiss(1875-1950)

Przed domem w Kalwarii sygn.p.d.

olej, tektura, 42x27 cm

Estymacja:  17.000 - 22.000,-

80. Kazimierz Wiszniewski(1894-1960)

Św.Hubert(1945) sygn.p.d.dat.l.d.

drzeworyt, 10.3x5 cm

Estymacja:  150 - 250,-

81. Jan Wojnarski(1879-1937)

Rzeka Raba nsygn.

olej, tektura, 13x19.5 cm

Estymacja:  2.700 - 3.400,-

82. Jan Wojnarski(1879-1937)

Droga-Zaryte nsygn.(na odwrociu nalepka z wystawy Jana Wojnarskiego w oddziale SHS w Krakowie, V-VI 1974 oraz opisy i pieczątki syna artysty)

olej, tektura, 18.5x24 cm

Estymacja:  2.700 - 3.400,-

83. Leon Wyczółkowski(1852-1936)

Egzotyczne kwiaty sygn.l.d.

pastel, papier, 46x62 cm

Estymacja:  38.000 - 50.000,-

84. M. Wyszkowski(XX w.)

Łodzie rybackie na morzu sygn.l.d.

olej, tektura, 35x49 cm

Estymacja:  1.000 - 1.600,-

85. J. Zagórski(XX w.)

Wrocław sygn.l.d.

akwarela, gwasz, papier/tektura, 12.5x12.5 cm

Estymacja:  250 - 400,-

86. Eugeniusz Zak(1884-1929)

Koncert(z „La porte Lourde. Poémes en prose de René Morand, dessins hors-texte par Eugéne Zak”, Paris 1929) nsygn.

miękki werniks   12.2x14.3 cm

Estymacja:  1.500 - 2.200,-

87. Eugeniusz Zak(1884-1929)

Idąca dziewczyna(z „La porte Lourde. Poémes en prose de René Morand, dessins hors-texte par Eugéne Zak”, Paris 1929) nsygn.

miękki werniks, 16.3x8.8 cm

Estymacja:  1.500 - 2.200,-

88. Walter Ziegler(1859-1932)

Kościół Mariacki w Gdańsku sygn.p.d.

olej, płótno, 32x43.5 cm

Estymacja:  1.900 - 3.200,-

89. A.N.(II poł.XIX w.)

Sceny alegoryczne z puttami-para obrazów nsygn.

olej, płótno, 89x89, 89x89 cm

Estymacja:  10.000 - 20.000,-

90. A.N.(XIX w.)

Pejzaż z rybakiem nsygn.

olej, płótno, 22x30 cm

Estymacja:  2.000 - 3.000,-

91. A.N.

Akt sygn.nieczytelnie p.d.

ołówek, papier, 17.2x21.7 cm

Estymacja: 200 - 300,-

92. A.N.(XIX w.)

Mężczyzna z fajką nsygn.

olej, deska, 23.5x18 cm

Estymacja: 1.800 - 2.900,-

93. A.N.(XX w.)

Kutry w porcie sygn.nieczytelnie p.d.

sucha igła, 14.5x20.3 cm

Estymacja: 200 - 400,-

94. A.N.(XX w.)

Widoki Paryża sygn.nieczytelnie p.d.

akwaforta, akwatinta barwna, 15.9xx14, 16.5x13 cm

Estymacja: 500 - 700,-

95. A.N.(pocz.XX w.)

Młoda dziewczyna-akt nsygn.

biały marmur, wys.83 cm

Estymacja:  8.000 - 12.000,-

96. A.N.(XIX/XX w.)

Popiersie Homera nsygn.

brąz, podstawa marmurowa, wys.58 cm

Estymacja:  3.800 - 5.200,-

97. Amfora secesyjna(Niemcy, pocz.XX w.) sygn.WRausch

cyna, wys.40, wgniecenia

Estymacja:  1.300 - 1.900,-

98. Cache-pot secesyjna(pocz.XX w.) sygn.351/ herb z monogramem wiązanym mało czytelnym

majolika, 22x33x24.5, niewielkie pęknięcie u podstawy

Estymacja:  500 - 700,-

99. Dzban na wino(Niemcy, pocz.XX w.)

sygn.5459/ kielich/ 800(w kartuszu monogram wiązany)

srebro pr.800, szkło kryształowe, trawione, wys.34 cm

Estymacja:  2.900 - 3.800,-

100. Figura-Dwa bażanty(l.20-30.XX w.) nsygn.

metal polichromowany, złocenie, podstawa marmur, onyks, 26.5x93.5x22 cm

Estymacja:  1.800 - 2.500,-

101. Figurka-Sowa(Alt Wasser-Stary Zdrój, Śląsk, l.30.XX w.)

sygn.orzeł niemiecki/C.T./TIELSCH-ALT WASSER/GERMANY

porcelana biała, złocenie, wys.16.5 cm

Estymacja:  320 - 450,-

102. Karafka(Wietnam, II poł.XX w.) nsygn.

plater, szkło, korek, wys.28.5 cm

Estymacja:  450 - 600,-

103. Karafka i 6 kieliszków art déco(Czechy, I poł.XX w.)

szkło kryształowe biało-pomarańczowe, wys. karafki 27 cm

Estymacja:  900 - 1.300,-

104. Komplet mebli stołowych art déco

kredens, witryna, stół (pasowany), 7 krzeseł(l.20.XX w.) nsygn.

drewno fornirowane (różne rodzaje forniru), blat kredensu marmurowy (pęknięty)

Estymacja:  13.000 - 18.000,-

105. Lampa nocna Kaczor Donald(Katowice, II poł.XX w.)

sygn.STEATYT/ KATOWICE

porcelana malowana, złocenie, wys.24.5 cm

Estymacja: 400 - 600,-

106. Lampa wisząca z kloszem secesyjnym(pocz.XX w.) nsygn.

szkło barwione, trawione, metal, złocenie, dł.70 cm

Estymacja: 1.800 - 2.800,-

107. Łyżka dekoracyjna(Niemcy, pocz.XX w.)

sygn.półksiężyc/korona/800

srebro pr.800, 64.4 g, dł.18.5 cm

Estymacja: 500 - 650,-

108. Maselnica(Anglia, II poł.XX w.) sygn.MAPPIN&WEBB

plater, szkło, 7.5x19.5x14 cm

Estymacja:  500 - 700,-

109. Maselnica Kaczka(Polska, Horodnica, 1880-1917)

sygn.cyrylicą ZUSMANN/GORODNICA

porcelana biała, malowana, 13x24x10 cm

Estymacja:  1.800 - 2.700,-

110. Obcinacz myśliwski do cygaretek(Niemcy, XX w.)

sygn.D.B.G.M.CONSTANT

róg, rzeźba, metal, dł.28 cm

Estymacja: 400 - 600,-

111. Patera-Bataille de Wagram(Francja, pocz.XX w.) nsygn.

porcelana biała, malowana, kalka, złocenie, 2.5x35.5x24, niewielkie przetarcia

Estymacja:  390 - 530,-

112. Patera dekoracyjna(Niemcy, Miśnia, I poł.XX w.)

sygn.skrzyżowane miecze (dwukrotnie przekreślone w szkliwie)

porcelana biała, wytłaczana, malowana, złocenie, śr.29.5 cm

Estymacja: 650 - 900,-

113. Patera dekoracyjna(Niemcy, Wallendorf, l.60.XX w.)

sygn.korona/W/1764/GERMANY/ Goldrelief/ handgemalt

porcelana biała, malowana, relief, złocenie, śr.26.5 cm

Estymacja:  150 - 300,-

114. Plakieta kościuszkowska WOLNOŚĆ CAŁOŚĆ NIEPODLEGŁOŚĆ 15.X.1917 sygn.WI(monogram wiązany)

brąz, śr.15 cm

Estymacja: 130 - 250,-

115. Postument klasycystyczny-pół kolumny(k.XIX w.) nsygn.

drewno, stolarka, snycerka, złocenie, wys.114.5 cm

Estymacja: 1.500 - 2.500,-

116. Skrzynia na kule(Francja, XIX/XX w.) nsygn.

drewno obite blachą z reliefowymi przedstawieniami i napisem: JEU DE QUILLES, 47x55.5x36.5 cm

Estymacja:  1.800 - 2.900,-

117. Szkatułka ze sceną Palacze w karczmie wg D.Teniersa

(Belgia, I poł.XX w.) nsygn.

plater, wnętrze wyłożone tkaniną, 5x17x13 cm

Estymacja:  400 - 600,-

118. Sztućce do sałaty-łyżka i widelec w etui(I poł.XX w.) nsygn.

kość, dł.28 cm

Estymacja: 500 - 700,-

119. Wazon w stylu art déco(Francja, Vallauris, poł.XX w.)

sygn.GERBINO[atelier Jean Gerbino 1876-1966]

ceramika mozaikowa barwiona w masie, szkliwiona, wys.15 cm

Estymacja:  1.000 - 1.500,-

120. Wazon(XX w.) nsygn.

szkło warstwowe barwione, wys.41 cm

Estymacja:  1.300 - 1.700,-