186 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

 186 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

sobota, 10 grudnia 2016 r., godz. 12:00

1. Teodor Axentowicz(1859-1938)

Kobieta z wazonem(1903, z „Teki Stowarzyszenia Polskich Artystów Grafików”) sygn.na płycie l.g.

glinoryt, 53.5x42.5 (w św.p-p)

Estymacja: 6.000 - 11.000,-

2. Karol Baraniecki(1911-1986)

Rysunki satyryczne-4 szt. sygn.p.d.i p.g.

tusz, papier, 23x32.5 (każdy)cm

Estymacja:  2.500 - 3.500,-

3. Philippe Benoist(1813-ok.1880)

wg Adolphe J.-B. Bejot(1810-1866)

Porte et Boulevard St.Denis(z „Paris dans sa splendeur”) sygn.na kam.p.d.

litografia,  akwarela, 24.8x35.9 cm

Estymacja:  250 - 450,-

4. Henryk Berlewi(1894-1967)

Siedzący Żyd sygn.p.d.

ołówek, papier, 26x16 cm

Estymacja:  4.400 - 6.200,-

5. Teofila Certowicz(1862-1917)

Popiersie Jana Andrzeja Jarnutowskiego[1803-1891](1898) sygn.TCertowicz/1898

brąz, wys.64 cm

Estymacja:  15.000 - 20.000,-

6. Marc Chagall(1887-1985)

Tamar(z „Ilustracje do Biblii”, Revue Verve Teriade, 1960, Mourlot #243) nsygn.

litografia barwna, 35.4x26 cm

Estymacja:  900 - 1.400,-

Malarz w wiosce(Okładka „Derriere le Miroir” no.182, 1969, Mourlot #603) nsygn.

litografia barwna, 38x28 cm

Estymacja:  1.000 - 1.600,-

8. Marc Chagall(1887-1985)

Malarz i jego sobowtór(„Derriere le Mirroir” no.246, 1981, Mourlot #992) nsygn.

litografia barwna, 32x47.3 cm

Estymacja:  1.000 - 1.800,-

9. Władysław Chmieliński(1911-1979)

Sanna sygn.p.d.

olej, płótno, 56x91cm

Estymacja:  6.400 - 7.500,-

10. Władysław Chmieliński(1911-1979)

Rynek na Starym Mieście w Warszawie sygn.p.d.

akwarela, papier/tektura, 10x14.3 cm

Estymacja:  650 - 1.200,-

11. Iraida Cwietkow(1923-2003)

Rozmowa z Piłsudskim sygn.l.d.

olej, płótno, 80x87 cm

Estymacja:  6.300 - 8.000,-

12. Maria Dawska(1909-1993)

Gonitwa(1977) sygn.l.d.dat.p.d.

olej, pilśnia, 35x28 cm

Estymacja:  2.200 - 3.200,-

13. Boris Deutsch(1892-1978)

Portret młodej kobiety(1930) sygn.dat.p.d.

tempera, papier, 40x19 cm

Estymacja: 2.500 - 3.500,-

14. Wacław Drozdowski(1895-1951)

Komiks „Wicek i Wacek”: Sejf, Dywan, Trojaczki - historie w 4 rysunkach do „Expressu Ilustrowanego”(1947)

tusz, papier, 12x42 cm (każda plansza)

Estymacja:  9.000 - 12.000,-

15. Edward Dwurnik(ur.1943)

Żółte tulipany(2016) sygn.dat.p.d.

akryl, płótno    55x46 cm

Estymacja:  6.000 - 8.000,-

16. Edward Dwurnik(ur.1943)

Różowy pomost(2016) sygn.dat.l.d.

akryl, płótno, 46x55 cm

Estymacja:  6.000 - 8.000,-

17. Jacek Fedorowicz(ur.1937)

Sol-Solarium(1984) sygn.dat.p.d.

technika mieszana, papier/tektura, 30.5x48.5 cm

Estymacja:  1.200 - 1.900,-

18. Jacek Fedorowicz(ur.1937)

King-Karykatura Piotra Fronczewskiego(1984) sygn.dat.śr.d.

technika mieszana, papier/tektura, 32.5x23 cm

Estymacja:  750 - 1.200,-

19. Bronisław Frydziński(ur.1934)

W ogrodzie sygn.l.d.

olej, sklejka, 44x39 cm

Estymacja:  1.500 - 2.000,-

20. Detlef Gehrs(ur.1954)

Akt(1975) sygn.dat.p.d.

druk wklęsły, 19.7x25 cm

Estymacja:  250 - 350,-

21. Józef Gielniak(1932-1972)

Jesień w Bukowcu(1959/1960) sygn.p.d.dat.śr.d.

linoryt (10/20), 23x29.7 cm

Estymacja:  5.000 - 7.000,-

22. Chaim Goldberg(1917-2004)

Święto Sukkot w Kazimierzu sygn.p.d.

litografia, akwarela (157/200), 31x47.5 cm

Estymacja:  800 - 1.100,-

23. Stanisław Ibis-Gratkowski(1923-1988)

Uśmiech Erosa-projekt okładki dodatku do „Karuzeli” łącznie z numerem pisma(1987) nsygn.

olej, sklejka, 32x22 cm

Estymacja: 1.800 - 2.500,-

24. Stanisław Ibis-Gratkowski(1923-1988)

Portret Jacka Gmocha sygn.p.d.

tusz, gwasz, papier, 29.5x20 cm

Estymacja:  800 - 1.200,-

25. Stanisław Ibis-Gratkowski(1923-1980)

Komiks „Zasadzka” - do „Expressu Ilustrowanego”(1982) wg książki Jana Gerharda(1921-1971) „Łuny w Bieszczadach”

62 plansze    tusz, karton, ok.7.5x27 cm (każda plansza)

+ Adam Lewaszkiewicz - rękopis tekstów + plansze odrzucone przez cenzurę - 8 szt.

Estymacja:  25.000 - 35.000,-

26. Tadeusz Gronowski(1894-1900)

Akt sygn.p.d.

olej, sklejka, 116x67 cm

Estymacja:  10.000 - 15.000,-

27. Nathan Gutman(1898-1987)

Chłopiec grający na gitarze sygn.l.d.

olej, płótno, 55x46 cm

Estymacja:  3.200 - 4.500,-

28. Norbert Hans(ur.1944)

Final cut(1985) sygn.dat.p.d.

technika własna, papier, 68x49 cm

Estymacja:  400 - 800,-

29. Jacek Jaroszewski(ur.1950)

Pałac Maurycego Poznańskiego w Łodzi(2016) sygn.dat.p.d.

akwarela, papier, 38.5x56.5 cm

Estymacja:  1.000 - 1.500,-

30. Stefan Just(1905-1977)

Plac Wolności o zmroku(1956) sygn.l.d.dat.na odwrociu(nalepka CBWA)

olej, pilśnia, 102x123 cm

Estymacja:  5.000 - 8.000,-

31. Kazimierz Karpowicz(1879-1959)

Kościół Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Warszawie(1931) sygn.dat.l.d.

akwarela, gwasz, papier, 33.5x20.5 cm

Estymacja:  1.200 - 1.600,-

32. Jerzy Karszniewicz(1878-1945)

Kościółek drewniany sygn.p.d.

olej, płótno, 43.5x33.5 cm

Estymacja: 4.500 - 6.500,-

33. Carl Kayser-Eichberg(1873-1964)

Martwa natura z zającem sygn.p.g.

olej, płótno, 64x80 cm

Estymacja:  2.500 - 3.200,-

34. Mojżesz Kisling(1891-1953)

Macierzyństwo(1952) sygn.dat.na kam.l.d.

litografia barwna, 29x20.2 cm

Estymacja: 800 - 1.100,-

35. Józef Klukowski(1894-1944)

Pejzaż(1920) sygn.dat.p.d.

olej, tektura, 18.5x26.5 (w św.p-p)

Estymacja: 1.800 - 2.500,-

36. Tadeusz Kokietek(1920-1982)

Zdobycie sztandaru sygn.p.d.

olej, płótno, 65.5x81 cm

Estymacja: 11.000 - 17.000,-

37. Oskar Kokoschka(1886-1980)

Olda(1956, edycja A, nr 24, brak oryginalnej litografii) sygn.na karcie tytułowej

teka faksimili 10 rysunków z lat 1935-38, 44.5x34 cm

Estymacja:  1.200 - 1.700,-

38. Wacław Kondek(1917-1976)

Z cyklu Ballady(1968) sygn.dat.p.d.

tusz, papier, 27.5x21.8 cm

Estymacja:  1.000 - 1.300,-

39. Jerzy Kossak(1886-1955)

Odwrót spod Moskwy(1933) sygn.dat.l.d.

olej, sklejka, 54x82 cm

Estymacja:  22.000 - 32.000,-

40. Jerzy Kossak(1886-1955)

Koń na tle oazy(1941) sygn.dat.p.d.

olej, sklejka, 40.5x47cm

Estymacja: 12.500 - 15.500,-

41. Wojciech Kossak(1856-1942)

Z depeszą(1900) sygn.dat.p.d.

olej, płótno/tektura, 52x42 cm

Estymacja:  25.000 - 40.000,-

42. Mariusz Kowalski(1939-2005)

Kompozycja geometryczna sygn.na odwrociu

technika własna, tektura, 28.5x24.5 cm

Estymacja:  1.000 - 1.500,-

43. Jerzy Krause [Krauze](1903-1981)

Martwa natura III sygn.p.d.

olej, sklejka, 51x65 cm

Estymacja:  17.000 - 20.000,-

44. Henryk Krych(1905-1980)

Pejzaż ze Złakowa Kościelnego(1943) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 52x68 cm

Estymacja: 2.500 - 3.500,-

45. Bogusław Kudelski(ur.1937)

Czarny Pegaz(1973) sygn.p.d.dat.l.d.

litografia, 60.2x42.5 cm

Estymacja:  400 - 600,-

46. Utagawa Kunisada(1786-1864)

Wieczór w Edo-tryptyk sygn.na klocku p.l.d.

drzeworyt barwny, 35x22.8, 35x24.5, 35x24.1 cm

Estymacja:  2.000 - 3.000,-

47. Lech Kunka(1920-1978)

Kompozycja z kołami sygn.p.d.

technika własna, sklejka, 89x67.5 cm

Estymacja:  9.000 - 15.000,-

48. Georges Lambert(1919-1998)

Pejzaż sygn.p.d.

litografia barwna (23/200), 38.5x55.7 cm

Estymacja: 650 - 850,-

49. Jean Lambert-Rucki(1888-1967)

Plakieta Madonna z Dzieciątkiem sygn.J.L.Rucki/ CHERET/PARIS

płaskorzeźba, brąz patynowany  12x11 cm

Estymacja:  1.500 - 2.000,-

50. Jean Lambert-Rucki(1888-1967)

Plakieta Święty Paweł sygn.J.L.RUCKI/ CHERET/PARIS/ SMC.22.

płaskorzeźba, brąz patynowany, 14.5x11 cm

Estymacja: 1.500 - 2.000,-

51. Jean Cluseau Lanauve(1914-1997)

Erotyki-3 szt. sygn.pieczątką autorską

kredka, papier, 27x33 cm (każdy)

Estymacja:  800 - 1.200,-

52. Auguste André Lançon(1836-1887)

Sceny z wojny francusko-pruskiej w 1870 roku sygn.na płycie l.d.

2 szt.   akwaforta, 17x25, 19x27.8 cm

Estymacja:  500 - 700,-

53. Auguste Lepere(1849-1918)

Widok miasta sygn.na płycie p.d.

akwaforta, 21.5x14.1 cm

Estymacja:  400- 600,-

54. Artur Markowicz(1872-1934)

Na ławce w parku sygn.l.d.

węgiel, papier, 20.5x28 cm (w św.p-p)

Estymacja:  600 - 800,-

55. Jan Czesław Moniuszko(1853-1908)

Lekcja muzyki sygn.p.d.

olej, płótno, 60x79.5 cm

Estymacja:  7.500 - 11.000,-

56. Jan Czesław Moniuszko(1853-1908)

Portrety historyczne(Rycerz i Dworzanin-para) sygn.p.g.

olej, tektura, 20x12 cm (każdy)

Estymacja:  6.000 - 8.000,-

57. Kurt Moser(1926-1982)

Akt(1974) sygn.dat.l.d.

akwarela, papier, 41.5x59.5 cm

Estymacja:  380 - 520,-

58. Kurt Moser(1926-1982)

Akt(1978) sygn.dat.śr.d.

pastel, kredka, papier, 40x30 cm

Estymacja:  380 - 520,-

59. Władysław Nehrebecki(1923-1978), Alfred Ledwig(1929-2006) i Leszek Lorek(1922-1977)

Bolek i Lolek. Wyprawa w kosmos - 4 rysunki na 2 arkuszach

tusz, papier, 19x30 cm (każdy arkusz)

Estymacja:  3.200 - 4.500,-

60. Ch. Nismat(XIX/XX w.)

Ulica sygn.l.d.

olej, płótno, 63.5x47.5 cm

Estymacja:  4.000 - 6.000,-

61. Janusz Orbitowski(ur.1940)

Bez tytułu(1993) sygn.dat.p.d.

tusz, papier, 50x40 cm

Estymacja:  2.000 - 3.000,-

62. Józef Panfil(ur.1958)

Motyw z Tossa de Mar(2016) sygn.l.d.dat.na odwrociu

akryl, płótno/tektura, 10x22 cm

Estymacja:  1.800 - 2.700,-

63. Fryderyk Pautsch(1877-1950)

Hucułka(1929) sygn.dat.l.d.

olej, tektura, 90x65 cm

Estymacja:  27.000 - 34.000,-

64. Antoni Piotrowski(1853-1924)

Kobieta na tle morza(1917) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 60x82.5 cm

Estymacja:  27.000 - 37.000,-

65. Henryk Płóciennik(ur.1933)

Kompozycja(1979) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 81x65.5 cm

Estymacja:  4.000 - 6.000,-

66. Henryk Płóciennik(ur.1933)

Miodowy miesiąc III(1967) sygn.p.d.dat.śr.d.

autocynkografia (10/50), 67.8x52.5 cm

Estymacja:  1.300 - 2.200,-

67. Henryk Płóciennik(ur.1933)

Miodowy miesiąc VIII(1968) sygn.p.d.dat.śr.d.

autocynkografia (I/VI), 43.5x35.3 cm

Estymacja:  650 - 1.200,-

68. Henri Poulain(1921-1978)

Akt nsygn.

olej, deska, 22.5x15 cm

Estymacja:  1.000 - 1.500,-

69. Zbigniew Pronaszko(1885-1958)

Pejzaż sygn.l.d.

akwarela, papier, 24.5x33 cm

Estymacja:  1.500 - 2.000,-

70. Marian Puchalski(1912-1970)

Warszawa sygn.p.d.

akwarela, papier, 14.5x11 cm

Estymacja:  300 - 500,-

71. Stanisław Raczyński(1903-1982)

Do pracy sygn.na klocku

drzeworyt, 27x21.8 cm (odbitka przycięta)

Estymacja:  300 - 500,-

72. Ryszard Rajski(1926-2016)

Nokturn(1959) sygn.dat.p.d.

gwasz, papier, 11.5x17 cm

Estymacja:  300 - 500,-

73. Ryszard Rajski(1926-2016)

Kompozycja(1968) sygn.p.d.dat.l.d.

technika własna, papier, 42x20.5 cm

Estymacja:  400 - 600,-

74. Ryszard Rajski(1926-2016)

Pejzaż z rzeką sygn.l.d.

olej, płótno, 64.5x81 cm

Estymacja:  1.500 - 2.500,-

75. W. Rasin(XIX/XX w.)

Wypas owiec(1903) sygn.dat.l.d.

olej, płótno, 54x85 cm

Estymacja: 10.000 - 14.000,-

76. Władysław Roguski(1890-1940)

Kościół Klarysek w Bydgoszczy(z teki „XIV Zjazd Lekarzy i Przyrodników Polskich w Poznaniu”, 1933) sygn.na kam.p.d.

litografia barwna, 37.4x24.4 cm

Estymacja:  500 - 700,-

77. Leszek Rózga(1924-2015)

Taniec(1967) sygn.dat.p.d.

akwaforta (e.a.), 9.8x14.8 cm

Estymacja:  400 - 700,-

78. Rybakowski(XX w.)

Rynek Główny w Krakowie(1930) sygn.dat.p.d.

akwarela, gwasz, papier/tektura, 35x69.5 cm

Estymacja:  2.000 - 3.000,-

79. Wojciech Sarnecki(1948-2011)

Kompozycja muzyczna(2007) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 80x80 cm

Estymacja:  4.800 - 6.500,-

80. Mieczysław Siemiński(1891-1965)

Paprocie i bez(1960) sygn.dat.p.d.

olej, pilśnia, 50x74.5 cm

Estymacja:  3.400 - 4.500,-

81. Leszek Stańko(1924-2010)

Dolina tatrzańska zimą(2001) sygn.dat.p.d.

olej, tektura, 22x31 cm (w św.p-p)

Estymacja:  3.000 - 4.000,-

82. A.Sten(XX w.)

W biurze - rysunek satyryczny(1925) sygn.dat.p.d.

tusz, papier/tektura, 24x31.5 cm

Estymacja:  500 - 800,-

83. A.Sten(XX w.)

Dyskusja na ulicy - rysunek satyryczny sygn.p.d.

tusz, papier/tektura, 31.5x21cm

Estymacja:  500 - 800,-

84. Jonasz Stern(1904-1988)

Miasto sygn.l.d.?

linoryt, 11.8x18.8 cm

Estymacja:  500 - 900,-

85. Karol Stobiecki(1908-1970)

Bitwa pod Raszynem sygn.p.d.

akwarela, papier, 51x60 cm (w św.p-p)

Estymacja:  3.200 - 4.000,-

86. Jan Marcin Szancer(1902-1973)

Strach na wróble sygn.p.d.

tusz, akwarela, papier, 21x29.7 cm

Estymacja:  900 - 1.200,-

87. Wacław Taranczewski(1903-1987)

Leżąca kobieta przy oknie nsygn.

olej, płótno, 130x74.5 cm

Estymacja:  20.000 - 25.000,-

88. Peter Tereszczuk(1875-1963)

Popielnica sygn.P.Tereszczuk

brąz, kość, 9x14x9.5 cm

Estymacja:  2.500 - 3.500,-

89. Włodzimierz Tetmajer(1862-1923)

Przed chałupą w Bronowicach sygn.l.d.

olej, tektura, 33x4cm

Estymacja:  15.000 - 20.000,-

90. Emil Ukleja(1902-1975)

Anioł sygn.p.d.

technika mieszana, tektura, 12.5x7cm

Estymacja:  150 - 250,-

91. Emil Ukleja(1902-1975)

Pejzaż zimowy sygn.p.d.

technika mieszana, tektura, 8.5x9 cm

Estymacja: 150 - 250,-

92. Antoni Uniechowski(1903-1976)

Porwanie Sabinek sygn.p.d.

tusz, papier, 42x29.5 m

Estymacja: 1.300 - 2.000,-

93. Wilhelm Wachtel(1875-1942)

Portret dziewczyny(1924) sygn.dat.p.d.

pastel, papier, 45.7x34.3 cm

Estymacja: 4.400 - 6.400,-

94. Andrzej Walecki(ur.1936)

Komiks „Inny świat” wg opowiadania Kiryły Bułyczowa do „Expressu Ilustrowanego”(1982) - 26 plansz i strona tytułowa

tusz, karton, 38x11 cm (każda plansza)

Estymacja: 3.000 - 4.500,-

95. Wojciech Weiss(1875-1950)

Aneri na werandzie sygn.l.d.

akwarela, papier, 30x22 cm

Estymacja:  3.500 - 4.500,-

96. William Lionel Wyllie(1851-1931)

Przystań sygn.l.d.

sucha igła, 16.3x37.7 cm

Estymacja:  320 - 550,-

97. Eugeniusz Zak(1884-1929)

Pochylona kobieta(z „La porte Lourde. Poémes en prose de René Morand, dessins hors-texte par Eugéne Zak”, Paris 1929) sygn.na płycie p.śr.

miękki werniks, 11.8x11.8 cm

Estymacja:  1.000 - 1.400,-

98. Eugeniusz Zak(1884-1929)

Włóczęga(z „La porte Lourde. Poémes en prose de René Morand, dessins hors-texte par Eugéne Zak”, Paris 1929) nsygn.

miękki werniks, 15.7x9 cm

Estymacja:  1.000 - 1.400,-

99. Wacław Żaboklicki(1879-1959)

Pejzaż nadmorski(1938) sygn.dat.l.d.

olej, sklejka, 70x100 cm

Estymacja:  7.500 - 11.000,-

100. A.N.(XIX w.)

Akt dziewczyny z kolczykiem nsygn.

olej, płótno dublowane, 156x89 cm

Estymacja:  25.000 - 30.000,-

101. A.N.(XIX w.)

Zaprzęg sygn.nieczytelnie p.d.

olej, deska, 34x61.5 cm

Estymacja:  6.000 - 7.000,-

102. A.N.(XX w.)

Młode żniwiarki nsygn.

olej, płótno/tektura, 51x61 cm

Estymacja:  10.000 - 13.000,-

103. A.N.(XX w.)

Akty(1927) sygn.monogramem, dat.p.d.

ołówek, papier, 34x26 cm

Estymacja:  800 - 1.200,-

104. A.N.(XX w.)

Akt(1923) sygn.monogramem, dat.p.d.

sangwina, papier, 20.5x29.5 cm (w św.p-p)

Estymacja:  500 - 1.000,-

105. A.N.(Chiny?, I poł.XX w.)

Shunga-Książka z erotykami

akwarela, jedwab?/tektura, 18.5x94 cm (całość)

Estymacja: 900 - 1.400,-

106. Obligacja 500 franków. Towarzystwo Drogi Żelaznej Warszawsko-Wiedeńskiej, Seria Pierwsza(1862)

Estymacja: 150 - 300,-

107. 6% List zastawny 1000 franków. Towarzystwo Kredytowe Ziemskie w Warszawie(1929)

projekt Zofia Stryjeńska(1894-1976)

Estymacja: 200 - 400,-

108. 7% List zastawny 1000 złotych. Bank Gospodarstwa Krajowego, Emisja VI(1931)

projekt Zofia Stryjeńska?(1894-1976)

Estymacja:  350 - 500,-

109. Akcja na 100 złotych. Sierszańskie Zakłady Górnicze, VI Emisja(1929)

projekt Henryk Uziembło(1879-1949)

Estymacja:  160 - 300,-

110. Cache-pot secesyjna(Francja, I poł.XX w.)

sygn.4636/MODELE/DEPOSE/Co, monogram wiązany mało czytelny

majolika, 21x25x25 cm

Estymacja: 650 - 950,-

111. Cukiernica skrzynkowa z gruszką(Polska, l.30.XX w.)

sygn.JS na spodzie grawerowana dedykacja: Z okazji awansu/dla pamięci/ Koledzy B.J.Z.J.W./ 5.III.1973

srebro pr.3, 328 g, 13x13x10.5 cm

Estymacja:  2.400 - 3.300,-

112. Figurka-Popiersie Murzynki(Afryka, II poł.XX w.) nsygn.

kość, wys.11 cm

Estymacja: 1.000 - 1.400,-

113. Gerydon 2-częściowy: postument i misa

(pocz.XX w.) nsygn.

fajans szkliwiony, kobalt, złocenie, wys.102, znaczne pęknięcie podstawy, klejone

Estymacja:  2.100 - 3.200,-

114. Kabaret(Francja, pocz.XX w.) sygn.VEYRAT

srebro, szkło, 20x20x8.5 cm

Estymacja: 1.500 - 2.000,-

115. Kabaret secesyjny(Niemcy, pocz.XX w.)

sygn.KAYSERZINN/4542, proj.Hugo Leven (1874-1956)

cyna, szkło, 16x17.5x8.7 cm

Estymacja: 750 - 1.200,-

116. Kafel z reprodukcją obrazu Hendrika J. Scholten(1824-1907)

(Delft, I połowa XX w.) sygn.JT (monogram wiązany)/Delft/980/F./AE.

fajans szkliwiony, światłodruk, 35.7x27.5 cm

Estymacja:  650 - 1.100,-

117. Karafka art déco(l.30.XX w.) sygn.A/(chrabąszcz)/C/800

szkło kryształowe miodowo-białe, srebro pr.800, wys.22 cm

Estymacja:  650 - 900,-

118. Koszyk secesyjny(Niemcy, pocz.XX w.) sygn.półksiężyc/korona/800

srebro pr.800, 82.6 g, szkło pasowane, współczesne, 21x16x9.5 cm

Estymacja: 1.300 - 1.900,-

119. Kufel(Niemcy, II poł.XX w.) sygn.METTLACH/VB/2182

ceramika wytłaczana, szkliwiona, pokrywa cynowa, wys.22.5 cm

Estymacja:  750 - 950,-

120. Kwietnik art-déco(Polska, l.20-30.XX w.) nsygn.

drewno liściaste (powierzchnia wymaga konserwacji), 118x166x30 cm

Estymacja:  2.000 - 2.500,-

121. Lorgnon teatralna(pocz.XX w.) sygn.GT

macica perłowa, mosiądz, szkło

Estymacja:  650 - 850,-

122. Łyżeczki: 6 małych i 1duża(pocz.XX w.) sygn.H&S/800

srebro pr.800, 45.8 g, grawerka, dł. dużej łyżeczki 14.5, dł. małych łyżeczek 11.5 cm

Estymacja:  750 - 900,-

123. Medal z portretem cara Mikołaja II[za ciężką pracę i wspólny wysiłek...](Rosja, pocz.XX w.) nsygn.

brąz, śr.5 cm

Estymacja:  250 - 350,-

124. Nożyki do owoców na stojaku-12 szt.

(Warszawa, pocz.XX w.) sygn.NORBLIN i Ska BM

plater, 27x20x11 cm (stojak pasowany)

Estymacja:  1.200 - 1.700,-

125. Puchar w typie biedermeier(pocz.XX w.) nsygn

szkło kryształowe biało-miodowe, wys.14.5 cm

Estymacja:  500 - 700,-

126. Sztućce-komplet dla 12 osób(Warszawa, II poł.XX w.)

sygn.HF (monogram wiązany)/800 [Hefra]

srebro pr.800, 3.148 g

Estymacja: 7.500 - 10.000,-