188 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

  188 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

sobota, 18 marca 2017 r., godz. 12:00

Katalog PDF

1. Isaac Antcher(1899-1992)

Podwórze sygn.p.d.

olej, płótno, 24x33 cm

Estymacja: 5.600 - 7.200,-

2. Isaac Antcher(1899-1992)

Las sygn.l.d.

olej, płótno, 33x40 cm

Estymacja:  7.000 - 8.000,-

3. Jan Berdyszak(1934-2014)

Milczenie VII(1974) sygn.dat.l.d.

autochemigrafia, papier, 48x82cm

Estymacja:  3.200 - 4.500,-

4. Jan Berdyszak(1934-2014)

Kompozycja(1998) sygn.l.d.dat.l.g.

akwarela, papier, 30.5x22 cm (w św.p-p)

Estymacja:  3.200 - 4.500,-

5. Maja Berezowska(1898-1978)

Poseł włoski u Karola Radziwiłła w Nieświeżu(1954) sygn.dat.p.d.

tusz, akwarela, papier 29.5x20.7 cm

Estymacja:  1.500 - 2.300,-

6. Wacław Bębnowski(1865-1945)

Waza-Faeton z kwadrygą(1936) sygn.dat.W.Bębnowski 1936

brąz, wys.34 cm

Estymacja:  5.400 - 7.600,-

7. Richard Bloos(1878-1956)

Festyn sygn.p.d.

olej, tektura, 20.5x25cm

Estymacja:  1.800 - 3.500,-

8. Anton Born(1897-1974)

Widok Wambierzyc(1945) sygn.dat.l.d.

akwarela, papier, 44x33 cm

Estymacja:  380 - 490,-

9. Vaclav Bostik(1913-2005)

Bez tytułu(1968) sygn.p.d.

sucha igła (22/22), 10.9x10.6 cm

Estymacja:  250 - 300,-

10. Vaclav Bostik(1913-2005)

Bez tytułu sygn.p.d.

wklęsłodruk (IX/XXI), 10.5x10.7 cm

Estymacja:  250 - 300,-

11. Antoni de Bradé(1887-1973)

Brzeg morza sygn.l.d.

olej, płótno/tektura, 40x50 cm

Estymacja:  1.800 - 2.600,-

12. Roman Bratkowski(1869-1954)

Morze sygn.p.d.

olej, tektura, 35x49.5 cm

Estymacja:  3.400 - 4.600,-

13. Urszula Broll(ur.1930)

Kompozycja(1955) sygn.dat.na odwrociu

akwarela, tusz, papier, 43x60 cm

Estymacja: 6.000 - 8.000,-

14. Władysław Drozdowski(1895-1951)

Komiks „Wicek i Wacek”-3 kartony nsygn.

tusz, papier, 13.2x44, 13.2x43, 12x41.5 cm

Estymacja:  10.000 - 14.000,-

15. Edward Dwurnik(ur.1943)

Pomarańczowe tulipany(2016) sygn.dat.p.d.

akryl, płótno, 30x30 cm

Estymacja:  2.800 - 3.700,-

16. Edward Dwurnik(ur.1943)

Olsztyn(2016) sygn.dat.śr.d.

akryl, płótno, 30x24 cm

Estymacja:  2.800 - 3.700,-

17. Erno Erb(1878-1943)

Przekupki sygn.p.d.

olej, tektura, 50x70 cm

Estymacja:  12.500 - 16.500,-

18. Julian Fałat(1853-1929)

Jesień w Beskidach sygn.p.d.

akwarela, gwasz, tektura, 24.5x36.5 cm

Estymacja:  25.000 - 30.000,-

19. Stanisław Fijałkowski(ur.1922)

12.IX.2012(2012) sygn.dat.na odwrociu

akryl, węgiel, płótno, 100x81cm

Estymacja:  70.000 - 95.000,-

20. Stanisław Fijałkowski(ur.1922)

23 VII 98-12 II 2006a.psd sygn.p.d.

grafika komputerowa (e.a.), 28.2x21.5 cm

Estymacja:  800 - 1.000,-

21. Jan Filipski(XX w.)

Dyngus(1979) sygn.dat.p.d.

linoryt, 24x27 cm

Estymacja:  250 - 350,-

22. Jan Filipski(XX w.)

Laury XVII(1976) sygn.dat.p.d.

linoryt, 28.5x32.5 cm

Estymacja:  250 - 350,-

23. Karol Frycz(1877-1963)

Eros i Psyche. Rinascimento(„Teka Melpomeny”, 1904) sygn.na kam.śr.d.

litografia barwna, 43.5x58 cm (w św.p-p)

Estymacja: 800 - 1.200,-

24. Stanisław Gibiński(1882-1971)

W drodze sygn.l.d.

akwarela, papier, 32x45 cm (w św.p-p)

Estymacja:  2.500 - 3.000,-

25. Andrzej Gieraga(ur.1934)

Wariacje na temat progresji(2007) sygn.dat.na odwrociu

technika własna, 70x70 cm

Estymacja: 8.000 - 10.000,-

26. Jerzy Gnatowski(1929-2012)

Pole(1969) sygn.p.d.

olej, pilśnią, 50x60.5 cm

Estymacja:  1.300 - 2.000,-

27. Krzysztof Gocek(ur.1964)

Nad wodą sygn.p.d.

olej, akryl, płyta, 20x30 cm

Estymacja:  1.700 - 2.200,-

28. Georges Goldkorn(1905-1977)

Trzy postacie sygn.l.d.

olej, płótno, 41x33.5 cm

Estymacja:  5.600 - 8.800,-

29. Józef Jan Gosławski(1908-1963)

Plakieta Fryderyk Chopin(1955) sygn.JÓZEF GOSŁAWSKI 1955

płaskorzeźba, drewno polichromowane, śr.11 cm

Estymacja:  300 - 450,-

30. Stanisław Górski(1887-1955)

Góralka sygn.p.śr.

pastel, tektura, 49x34.5 cm

Estymacja:  3.500 - 4.800,-

31. Fela Heller(XX w.)

Talerz dekoracyjny art déco sygn.na odwrociu FELA HELLER /ŁÓDŹ./1938 r.

porcelana biała, malowana, złocenie, śr.29.5 cm

Estymacja:  350 - 550,-

32. Paul Hey(1867-1952)

Sianokosy sygn.l.d.

olej, deska, 36x45.5 cm

Estymacja: 1.800 - 2.700,-

33. Wlastimil Hofman(1881-1970)

Melancholia sygn.l.d.

olej, tektura, 38x49.5 cm

Estymacja:  17.000 - 23.000,-

34. Wlastimil Hofman(1881-1970)

Koncert(1924) sygn.dat.l.g.

olej, tektura, 17.2x36.5 cm

Estymacja: 9.000 - 14.000,-

35. Stanisław Ibis-Gratkowski(1923-1988)

Nalepa-projekt do „Karuzeli” nsygn.

tusz, gwasz, collage, 32x23 cm

Estymacja: 300 - 500,-

36. Feliks Jabłczyński(1865-1928)

Źródło na Oboźnej(1920) sygn.dat.l.d.

ceratoryt, 24.5x16.8 cm

Estymacja: 700 - 1.200,-

37. Vytautas Jakstas(1935-1994)

Ekslibrisy(1981-86) sygn.p.d. lub na płycie śr.i p.d.

miedzioryt  10 szt.

Estymacja:  300 - 500,-

Image Image Image Image ImageImage Image Image Image Image

38. Stanisław Jankowski(1876-1948)

Ogród przed chatą(1905) sygn.dat.l.d.

akwarela, gwasz, papier, 53.5x39 cm (w św.p-p)

Estymacja:  1.500 - 2.000,-

39. Stanisław Jarocki(1871-1944)

Kobieta w czepku(1932) sygn.dat.l.d.

akwarela, papier, 39x24.5 cm

Estymacja:  1.200 - 1.900,-

40. Stefan Just(1905-1977)

Pejzaż z drogą sygn.p.d.

olej, płótno   81x100 cm

Estymacja: 10.000 - 14.000,-

41. Zygmunt Kaczówka(1915-1996)

Zaprzęgi w zimowym pejzażu sygn.p.d.

olej, płótno, 49.5x80 cm

Estymacja:  3.400 - 4.800,-

42. Zygmunt Kaczówka(1915-1996)

Przeprawa powozem przez rzekę sygn.l.d.

olej, tektura, 48x73 cm

Estymacja:  2.500 - 3.800,-

43. Władysław Kamiński(XX w.)

Martwa natura z bzami sygn.p.d.

olej, płótno, 60x80 cm

Estymacja:  3.200 - 4.500,-

44. Jan Karmański(1887-1958)

Chałupa(1927) sygn.dat.p.d.

akwarela, papier     26x33.5 cm

Estymacja: 1.500 - 2.200,-

45. Mojżesz Kisling(1891-1953)

Rudowłosa(1947) sygn.dat.na kam.p.g. i p.d.:Jean Kisling

litografia barwna   56.8x44.5 cm

Estymacja:  1.900 - 2.400,-

46. Mojżesz Kisling(1891-1953)

Kawiarnia La Rotonde sygn.na kam.p.d.

litografia barwna, akwarela (IX/LXX), 35.8x44 cm

Estymacja:  1.800 - 2.200,-

47. Artur Kolnik(1890-1971)

Kogut sygn.p.d.

olej, płyta, 37x27.5 cm

Estymacja:  1.800 - 2.800,-

48. Wacław Kondek(1917-1976)

Drzewo(1968) syg.dat.p.d.

tusz, papier, 28x21 cm

Estymacja: 1.000 - 1.400,-

49. Wacław Kondek(1917-1976)

Dom(1968) sygn.dat.p.d.

tusz, papier, 29x23 cm

Estymacja:  1.000 - 1.400,-

50. Juliusz Kossak(1824-1899)

Potyczka sygn.p.d.

ołówek, papier, 20x26.6 cm (w św.p-p)

Estymacja: 7.500 - 9.500,-

51. Wojciech Kossak(1856-1942)

Koń arabski(1927) sygn.dat.p.d.

olej, sklejka, 38.5x50 cm

Estymacja:  13.000 - 18.000,-

52. Emil Krcha(1894-1972)

Wiolonczelistka-portret żony sygn.p.d.

akwarela, papier, 9.2x11.5 cm

Estymacja:  1.300 - 1.800,-

53. Paul Kreisel(1891-1982)

Poznań-Ulica Gołębia sygn.p.d.

akwaforta, akwatinta, 34.5x20.5 cm

Estymacja:  350 - 500,-

54. Władysław Krzyżanowski(1889-1973)

Kozak(1920) sygn.dat.p.d.

pastel, papier, 57x42.5 (w św.p-p)

Estymacja:  5.000 - 8.000,-

55. Utagawa Kunisada(1786-1864)

Aktorzy Nakamura Shikan IV i Sawamura Tanosuke III jako duchy motyli w sztuce „Katakiuchi Amanohashidate”-dyptyk

sygn.na klocku p.śr. i p.d.

drzeworyt barwny, 36x24.5, 36.2x24.5 cm

Estymacja:  1.800 - 2.800,-

Image Image

56. Jean Lambert-Rucki(1888-1967)

Różaniec z krzyżykiem i medalikiem sygn.J.LAMBERT-RUCKI/ STER.SILV (krzyżyk), J.LAMBERT/RUCKI/FRANCE (medalik)

srebro, paciorki

Estymacja:  1.000 - 1.500,-

57. Jean Lambert-Rucki(1888-1967)

Medalik Madonna z Dzieciątkiem sygn.J.LAMBERT/RUCKI/FRANCE

srebro, 2.3x1.3 cm

Estymacja:  400 - 600,-

58. Jan Lebenstein(1930-1999)

Zwierzę(1959) sygn.dat.p.d.

tusz, akwarela, papier milimetrowy, 42x59 cm

Estymacja:  4.500 - 6.000,-

59. Jan Lebenstein(1930-1999)

Ilustracja do Eugenio Montale „Cinquante ans de poesie” sygn.p.d.

litografia barwna (41/100), 33x22.3 cm

Estymacja:  1.900 - 2.500,-

60. Kamil Lhotak(1912-1990)

Pejzaż z balonem sygn.p.d.

sucha igła (120/7), 13.4x9.9 cm

Estymacja:  250 - 350,-

61. Kamil Lhotak(1912-1990)

Beczka i balon sygn.p.d.

sucha igła, akwarela (100/97), 13x8.1 cm

Estymacja:  250 - 350,-

62. Jerzy Lubański(1925-2005)

Molo z cyklu Krynica Morska sygn.p.d.

gwasz, papier, 34.5x49.5 cm

Estymacja:  2.800 - 3.700,-

63. Tadeusz Łapiński(1928-2016)

Malarstwo materii sygn.p.d.

technika własna, płótno, 88x58 cm

Estymacja:  10.000 - 13.000,-

64. Bernhard K.J.Mannfeld(1848-1925)

Widoki Śląska: Karta tytułowa z widokiem Śnieżki i Baszta Tkaczy w Chojnowie sygn.na płycie l.d.

akwaforta, 23.8x19.3 i 15.5x10.4 cm

Estymacja:  150 - 250,-

65. Artur Markowicz(1872-1934)

Postacie na ławce nsygn.

ołówek, papier, 17x29.3 cm

Estymacja:  600 - 800,-

66. Artur Markowicz(1872-1934)

Przed sądem sygn.śr.d.

ołówek, papier, 18.5x26 cm

Estymacja:  600 - 800,-

67. Artur Markowicz(1872-1934)

Kobieta przy oknie nsygn.(na odwrociu potwierdzenie autorstwa)

ołówek, papier, 19.8x28.8 (w św.p-p)

Estymacja:  600 - 800,-

68. Karolina Matyjaszkowicz(ur.1980)

Szeptunki(2015) sygn.dat.p.d.

akryl, płyta, 100x100 cm

Estymacja:  2.000 - 3.000,-

69. Igor Mitoraj(1944-2014)

Light of the Moon sygn.MITORAJ (12/12)

brąz, granit, wys. z podstawą 28 cm

Estymacja: 20.000 - 27.000,-

70. Stanisław Noakowski(1867-1928)

Brama sygn.p.d.

tusz, papier, 38.8x28.2 cm (w św.p-p)

Estymacja:  1.200 - 1.900,-

71. Wanda Paklikowska-Winnicka(1911-2001)

Kompozycja(1960) sygn.dat.p.d.

technika własna, 100x61.5 cm

Estymacja:  3.000 - 4.000,-

72. Jean Peské(1870-1949)

Marsylia sygn.p.d.

tusz, papier, 31.5x50 cm

Estymacja:  2.900 - 4.200,-

73. Jerzy Potrzebowski(1921-1974)

Wędkarz sygn.l.d.

olej, tektura, 28x18.4 cm

Estymacja:  1.300 - 1.800,-

74. Pierre A.Renoir(1841-1919)

Kąpiąca się nsygn.

akwaforta, sucha igła, 16.6x11.1 cm

Estymacja:  2.800 - 3.500,-

75. Erna Rosenstein(1913-2004)

Kompozycja sygn.p.d.

technika mieszana, papier, 18x25.5 cm

Estymacja: 2.800 - 3.900,-

76. Leszek Rózga(1924-2015)

Korytarz(2001) sygn.dat.p.d.

akwaforta, akwarela (e.a.), 13x10 cm

Estymacja:  300 - 500,-

77. Marian Ruszkiewicz(1933-2007)

Martwa natura z butelką sygn.p.d.

olej, tektura, 28x40 cm

Estymacja:  1.900 - 2.600,-

78. Czesław Rzepiński(1905-1995)

Słoneczniki sygn.p.d.

olej, płótno, 73x54 cm

Estymacja:  7.000 - 11.000,-

79. Jerzy Srokowski(1910-1975)

Miasteczko sygn.p.d.

tusz, papier, 13x19 cm

Estymacja:  500 - 700,-

80. Antoni Starczewski(1924-2000)

Cebulki nsygn.

gobelin, len, wełna, 105x96 cm

Estymacja:  5.000 - 8.000,-

81. Zofia Stryjeńska(1894-1976)

Ceramika, Prządka, Snycerstwo, Tkactwo sygn.na płycie p. i l.d.

rotograwiura, 31.5x30.8, 31.5x33.4, 31.7x28.8, 31.6x26.2 cm

Estymacja:  1.400 - 2.000,-

82. Władysław Strzemiński(1893-1952)

Fotokopia plakatu propagandowego(pocz. l.50.XX w.) nsygn.(na odwrociu potwierdzenie autorstwa przez H.Modzelewską)

papier fotograficzny, 39.5x28.4 cm

Estymacja:  2.500 - 3.500,-

83. Jan Marcin Szancer(1902-1973)

Bocian i czapla sygn.p.d.

akwarela, tusz, papier, 21x29.5 cm

Estymacja:  800 - 1.500,-

84. Jan Marcin Szancer(1902-1973)

Bocian i czapla sygn.p.d.

akwarela, tusz, papier   21x29.5 cm

Estymacja:  900 - 1.500,-

85. Grzegorz Sztabiński(ur.1946)

Analiza wzrostu III(1976) sygn.dat.na odwrociu, dedykacja autorska

olej, płótno, 46x54.5 cm

Estymacja:  1.300 - 2.000,-

86. Antoni Szulczyński(1878-1922)

Zamek w Uniejowie od strony ogrodu(1914) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 81x118 cm

Estymacja:  12.500 - 16.000,-

87. Włodzimierz Szymański(ur.1960)

Kompozycja(1990/91) sygn.dat.na odwrociu

technika własna, papier, 72x52.5 cm

Estymacja:  2.500 - 3.500,-

88. Włodzimierz Szymański(ur.1960)

Kompozycja(1991) sygn.dat.na odwrociu

technika własna, papier, 58x40.5 cm

Estymacja:  1.900 - 2.800,-

89. Edward Tomenko(ur.1934)

Rysunki satyryczne-3 szt. sygn.p.d.

tusz, papier, 11x14, 10x12, 11x9 cm

Estymacja:  200 - 300,-

90. Teo Turek(XX w.)

Jeniec rosyjski(1917) sygn.dat.p.śr.

akwarela, papier, 36.8x27.2 cm

Estymacja:  500 - 800,-

91. Ludwik Tyrowicz(1901-1958)

Nad kanałem sygn.na płycie p.d.

akwaforta, sucha igła, 29.2x20.8 cm

Estymacja: 500 - 800,-

92. Antoni Uniechowski(1903-1976)

W operze sygn.p.d.

tusz, akwarela, papier, 21x29.5 cm

Estymacja: 1.000 - 1.500,-

93. Antoni Uniechowski(1903-1976)

W buduarze sygn.l.d.

tusz, akwarela, papier, 32.5x27 cm

Estymacja: 1.000 - 1.500,-

94. Bolesław Utkin(1913-1993)

Kompozycja z półkolami sygn.l.d.

technika własna, pilśnia, 91x80 cm

Estymacja: 15.000 - 23.000,-

95. Józef Wasiołek(1921-2008)

Okolice Wałbrzycha sygn.na odwrociu

olej, płótno, 65x80 cm

Estymacja:  2.500 - 3.500,-

96. Józef Wasiołek(1921-2008)

Sieradz-widok z mostu sygn.l.d.

olej, płótno, 60x73 cm

Estymacja:  2.500 - 3.500,-

97. Józef Wasiołek(1921-2008)

Widok na Giewont sygn.p.d.

tusz, papier, 28x40 cm (w św.p-p)

Estymacja:  500 - 700,-

98. Józef Wasiołek(1921-2008)

Rynek w Kazimierzu sygn.p.d.

Estymacja:  500 - 700,-

99. Józef Wasiołek(1921-2008)

Strajk sygn.p.d.

litografia, 46x62.5 cm

Estymacja:  800 - 1.200,-

100. Wojciech Weiss(1875-1950)

Czytająca na plaży sygn.l.d.

ołówek, papier, 21.5x30.5 cm

Estymacja:  1.800 - 2.600,-

101. Tadeusz G.Wiktor(ur.1946)

Etiuda obrotowa sygn.na odwrociu

olej, płótno, 45x45 cm

Estymacja:  3.500 - 4.500,-

102. Witold Wodzinowski(1905-?)

Widok na Giewont sygn.l.d.

pastel, papier, 24.5x35 cm (w św.p-p)

Estymacja:  500 - 800,-

103. Teodor Ziomek(1874-1937)

Pejzaż z wierzbą sygn.l.d.

pastel, papier/tektura, 48x63 cm

Estymacja:  4.500 - 6.000,-

104. Monogramista S.G.(XX w.)

Zamek Hasankale(1917) sygn.dat.p.d.

akwarela, papier, 15.5x24 cm

Estymacja:  2.500 - 3.500,-

105. A.N.

Uliczka nsygn.

olej, sklejka, 59x43 cm

Estymacja: 1.500 - 1.900,-

106. Akcja na 1000 rubli. Towarzystwo Akcyjne Wyrobów Bawełnianych J.K. Poznańskiego w Łodzi(1910)

Estymacja: 300 - 500,-

107. Akcja na złotych 500. Przemysł Włókienniczy Bracia Zajbert w Łodzi(1929)

Estymacja: 300 - 400,-

108. Akcja na 100 złotych. Bank Handlowy w Łodzi, Emisje I, II, III, IV i V(1935)

Estymacja:  200 - 300,-

109. Dwadzieścia Akcji imiennych po 500 marek.

Bank Polskich Kupców i Przemysłowców Chrześcijan w Łodzi, IV Emisja(1922)

Estymacja:  200 - 300,-

110. 5 % List zastawny na 1000 złotych. Towarzystwo Kredytowe Miasta Łodzi, Serja X(1933)

Estymacja: 150 - 250,-

111. 5 % List zastawny na 500 złotych. Towarzystwo Kredytowe Miasta Łodzi, Serja X(1933)

Estymacja:  150 - 250,-

112. 7 % List zastawny na 100 złotych.

Bank Gospodarstwa Krajowego, II Emisja(1928), projekt Zofia Stryjeńska(1894-1976)

Estymacja: 300 - 500,-

113. 8% Obligacja Komunalna w złocie z gwarancją Skarbu Państwa Polskiego na 100 złotych. Bank Gospodarstwa Krajowego(1927)

Estymacja:  400 - 600,-

114. Cukiernica(Berlin, l.40/50.XIX w.) sygn.11H/EHRENBERG

srebro 737.4 g, 9.5x13.5x11.5, pokrywa naprawiana, częściowo uzupełniana, na spodzie grawerowany napis

Estymacja: 4.000 - 5.000,-

115. Dzbanek(l.30.XX w.)

sygn.(mało czytelny monogram pod koroną),wycisk:2/M

porcelit wytłaczany, malowany, złocenie, wys.18 cm

Estymacja: 200 - 300,-

116. Figura-Nimfa Leśna wg Louisa Moreau(Francja, pocz.XX w.)

sygn.Louis.Moreau [Louis Auguste Moreau(1855-?)]

metal patynowany, wys.43 cm

Estymacja:  1.300 - 1.800,-

117. Figura-Nimfa wróżąca z kwiatów wg Louisa Moreau

(Francja, pocz.XX w.) napis na tabliczce: FEE AUX FLEURS/Par L. Moreau[Louis Auguste Moreau (1855-?)]

metal patynowany, wys.46.5 cm

Estymacja:  1.300 - 1.800,-

118. Figurka-Mewa(ZSRR, Leningrad, 3 ćw.XX w.) sygn.cyrylicą monogram wiązany LFZ [Leningradzka  Fabryka Porcelany]

porcelana biała, malowana, 14x15.5x6.5 cm

Estymacja: 400 - 600,-

119. Figurka-Zimorodek(Niemcy, Rudolstadt-Volkstedt, l.50.XX w.) sygn.ENS [Karl Ens]

porcelana biała, malowana, wys.10.5 cm

Estymacja:  650 - 850,-

120. Figurka-Dwa łabędzie(II poł.XX w.) sygn.(postać ptaka)    porcelana biała, malowana, złocenie, wys.10.5 cm

Estymacja:  250 - 350,-

121. Figurka-Jelonek(Chodzież, l.60.XX w.)

sygn.CHODZIEŻ/MADE IN POLAND

porcelana malowana, 9.5x11.5x6.5 cm

Estymacja:  300 - 500,-

122. Ikona podróżna-tryptyk z przedstawieniami Chrystusa Pantokratora, Św. Jana Chrzciciela, Anioła Stróża

(Rosja,  pocz.XX w.) sygn.(imiennik mało czytelny)

srebro pr.84, 87 g, druk, wym. ikony otwartej   9x5.8 cm

Estymacja:  1.800 - 2.600,-

123. Kosz(Rosja, l.20.XX w.) sygn.imiennik nieokreślony/84

kryształ, srebro, pr.84, wys.24, śr.33 cm

Estymacja:  1.300 - 1.600,-

124. Krzyż Bojownikom Niepodległości(l.30.XX w.) nsygn.

tombak złocony, czarna emalia, 4.5x4 cm

Estymacja:  160 - 250,-

125. Medal-Legioniści w hołdzie dla arcyksiężnej Izabelli de Croy(Wiedeń, 1916)

sygn.K.Chodziński/1916 [Kazimierz Mieczysław Chodziński (1861-1921)]

cynk, śr.7 cm

Estymacja:  1.300 -2.000,-

126. Medal-Za Wasze cierpienia-nasza miłość

(Niemcy, Freiburg, 1994/1995) nsygn. projekt Józef Stasiński(ur.1927)

metal, śr.7.5 cm

Estymacja: 650 - 700,-

127. Medal-200 lat tradycji/4 Dywizja Zmechanizowana im. J.Kilińskiego(1994) sygn.monogram wiązany AR

metal, śr.7 cm

Estymacja: 100 - 200,-

128. Medal-40 lat Sceny Operetkowej/I Łódzkie Spotkania Operetkowe '86(1986) sygn.nieokreślona

metal, śr.7 cm

Estymacja: 100 - 200,-

129. Medal-100 lat komunikacji miejskiej Łódź 1898-1998(Łódź, 1998) sygn.nieokreślona

metal, śr.7 cm, etui z tworzywa sztucznego

Estymacja:  150 - 200,-

130. Medalion-Matka Boska z Dzieciątkiem

(I poł.XX w.) nsygn.

emalia, złoto, 3.5x2.3

Estymacja:  1.700 - 2.300,-

131. Miseczka zwiebelmuster(Miśnia, ok.poł.XX w.)

sygn.kotwica,wycisk:Meissen [Zakłady Teicherta]

porcelana biała, kobalt, 3.2x12.7x12.7, mały odprysk na spodzie

Estymacja:  150 - 200,-

132. Mlecznik(Rosja, I ćw.XX w.) sygn.cyrylicą: orzeł carski dwugłowy/Twa/MSKuzniecowa/R.F.

porcelana biała, malowana, złocenie, wys. 13 cm

Estymacja: 200 - 300,-

133. Mlecznik(Warszawa,1850)

sygn.WARSZAWA/FRAGET/1850/NOTE:/4

plater, wys.7.5, przetarcia, niewielkie zagniecenia

Estymacja:  550 - 600,-

134. Odznaka pamiątkowa 9 Batalionu Strzelców Flandryjskich 1 Dywizji Pancernej(Niemcy,1946) nsygn.

mosiądz  srebrzony (przetarcie srebrzenia w 95%), emalia, 5.5x3.1, na rewersie nr odznaki: 248

Estymacja:  1.300 - 1.600,-

135. Odznaka Honorowa „Orlęta” Obrońcom Kresów Wschodnich 1919

nakrętka sygn.J.KNEDLER/WARSZAWA/12092 (proj.T.Łuczyński, 1921)

tombak złocony, 4.4x4.4 cm

Estymacja:  250 - 350,-

136. Odznaka pamiątkowa na szpilce z Krzyżem Legionów-

JP LP 1914 1918/19 III 1935 na rozetce(1935) nsygn.

metal, 2x1.5 cm

Estymacja:  150 - 250,-

137. Patera art déco(Niemcy, po 1929) sygn.NEU-TETTAU)

porcelana biała, złocenie, śr. 15 cm

Estymacja:  200 - 300,-

138. Patera art déco(Niemcy, l.20/30.XX w.)

sygn.800/półksiężyc/korona/14

kryształ, srebro pr.800, wys.11, śr.23 cm

Estymacja:  1.300 - 1.800,-

139. Paterka(Czechosłowacja, II poł.XX w.)

sygn.Epiag/ROYAL/Czechoslovakia

porcelana biała, kalka, kobalt, złocenie, śr.13.5 cm

Estymacja:  150 - 250,-

140. Popielnica-mucha(II poł.XX w.) nsygn.

plater, 3.5x10.5x7.5 cm

Estymacja:  400 - 600,-

141. Solniczka empirowa(I poł.XIX w.) sygn.Aicek/Szteren/12

srebro pr.12, 150 g, 7.5x12x4.5 cm

Estymacja:  2.000 - 3.000,-

142. Srebrne sztućce-zestaw dla 6 osób, łącznie 48 szt.(Berlin,4 ćw.XIX w.) sygn.800/1000/korona/SY&WAGNER

srebro, pr.800, 2210 g

Estymacja:  13.000 - 16.000,-

143. Srebrny Krzyż Zasługi RP ze wstążką(przed 1960) nsygn.   metal złocony, emalia, 40x40 cm

Estymacja:  150 - 250,-

144. Talerz głęboki zwiebelmuster(Miśnia, I poł.XX w.)

sygn.skrzyżowane miecze, wycisk:22

porcelana biała, kobalt, śr.24.5 cm

Estymacja:  250 - 350,-

145. Talerzyki do konfitur-6 szt.(Drezno, ok.poł.XX w.)

sygn.D (pod koroną)/Dresden/Germanyrezno

porcelana biała, malowana, złocenie, śr.8.3 cm

Estymacja:  150 - 250,-

146. Tkanina żakardowa[Buczacz?](pocz.XX w.) nsygn.

żakard, nić jedwabna, 138x142, przetarcia, ślady napraw, ubytki

Estymacja:  5.000 - 7.000,-

147. Tondo Porwanie Sabinek(k.XIX w.) nsygn.

ceramika malowana, szkliwiona, śr.62.5, widoczne pęknięcie

Estymacja:  2.000 - 3.000,-

148. Tortownica art déco(Niemcy, Arzberg, I poł.XX w.)

sygn.BAVARIA/SCHUMANN/ARZBERG/GERMANY

porcelana biała, wytłaczana, wys.10, śr.31.5 cm

Estymacja:  400 - 600,-

149. Wazon(Selb, Bawaria, I poł.XX w.)

sygn.Rosenthal /GERMANY/KUNSTABTEILUNG/SELB, wycisk:422/1

porcelana biała, wytłaczana, złocenie, wys.16.5 cm

Estymacja:  500 - 600,-