144 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
144 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

niedziela, 12 grudnia 2010 r., godz. 12:00

Do ceny wylicytowanej doliczana jest 15 % opłata manipulacyjna.

1. Victor Adam(1801-1886)

Konie normandzkie, ardeńskie, pirenejskie-4 sceny batalistyczne

sygn.na kam.p.i l.d.

litografia, ok. 33x43 cm

cena: 1.800,-

2. Szczepan Andrzejewski(1892-1950)

Chałupa tkacza(1941) sygn.dat.p.d.

kredka, papier, 31x26,5 cm

3. Władysław Chmieliński(1911-1979)

Kościół Św.Ducha sygn.p.d.

olej, płótno, 81,5x60,5 cm

cena: 29.000,-

4. Jerzy Duda-Gracz(1941-2004)

Zabucze. Powrót Jaśnie Pani(1995) sygn.dat.l.d.

olej, pilśnia, 30x40 cm

cena: 25.000,-

5. Tadeusz Dworzański(1911-1991)

Warszawa(teka, 14 drzeworytów) sygn.p.d.

drzeworyt barwny, ok. 29,5x44,5 cm

cena: 1.250,-

6. Edward Dwurnik(ur.1943)

Opalające się żyrafowielbłądy(2010) sygn.dat.p.d.

akwarela, tempera, papier, 24x32 cm

cena: 1.250,-

7. Edward Dwurnik(ur.1943)

Nowy Jork(2007) sygn.p.d.

akwarela, tempera, papier, 36x24 cm

cena: 1.250,-

8. Eugeniusz Dzierzencki(ur.1936)

Capri sygn.p.d.

olej, sklejka, 25x35 cm

9. Erno Erb(1878-1943)

Przekupki sygn.p.d.

olej, tektura, 35x27 cm

cena: 8.000,-

10. Erich Fuchs(1890-1960)

Wnętrze(1929) sygn.dat.p.d.

akwarela, gwasz, papier, 38x36,5 cm

11. Aleksander Gierymski(1850-1901)

Arche Scaligere w Weronie sygn.p.d.

olej, płótno/tektura, 27,3x17,5 cm

cena: 120.000,-

12. Franciszek Gnyp(1894-1970)

Rynek sygn.p.d.

olej, pilśnia, 75x53,5 cm

13. Stanisław Górski(1887-1955)

Portret kobiety z różami sygn.p.g.

pastel, papier, 65x50 cm

cena: 8.800,-

14. Jerzy Grabowski(1923-2004)

Podział struktury-forma pośrednia(1984) sygn.p.d.dat.l.d.

linoryt barwny, relief, 12,2x9,8 cm

15. Tadeusz Gronowski(1894-1990)

Akt kubistyczny sygn.p.d.

olej, sklejka, 107x60 cm

cena: 18.000,-

16. Zofia Grossman(1908-?)

Staruszki(1933) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 49,5x70 cm

17. Adolf Guggenberger(1896-1933)

Młyn w Kaiserthal sygn.p.d.

olej, płótno, 80x60 cm

cena: 10.000,-

18. Fryderyk Hayder(1905-1990)

Martwa natura(1970) sygn.dat.l.d.

olej, tektura, 60x60 cm

cena: 3.650,-

19. Fryderyk Hayder(1905-1990)

Zamek gotycki(1968) sygn.dat.l.d.

olej, płótno/sklejka, 30x39,5 cm

20. Józef Hecht(1891-1951)

Leda z łabędziem sygn.p.d.

sucha igła, 23,9x17,8 cm

21. Józef Hecht(1891-1951)

Leda z łabędziem nsygn.

sucha igła, 19,7x12 cm

22. William Hogarth(1697-1764)

Z cyklu "Kariera nierządnicy" - Plansza 3 sygn.na płycie p.d.(odbitka późniejsza)

akwaforta, miedzioryt, 32,5x39,5 cm

23. Zygmunt Kaczówka(1915-1996)

Kozacy nad rzeką sygn.p.d.

olej, płótno, 68x100 cm

cena: 5.000,-

24. Tadeusz Kantor(1915-1991)

Peinture(1961) sygn.p.d.dat.na odwrociu

technika własna, płótno/deska, 120x110 cm

cena: 250.000,-

25. Tadeusz Kantor(1915-1991)

technika własna, płótno, 110,5x121 cm

cena: 250.000,-

26. Antoni Kierpal(1898-1960)

Łodzie sygn.l.d.

olej, tektura, 38,5x25 cm

27. Jechekiel Dawid Kirszenbaum(1900-1954)

Pejzaż sygn.monogramemp.d.

olej, płótno, 32,5x41 cm

cena: 5.600,-

28. Wanda Komorowska(1873-1945)

Studium głów sygn.p.d.

akwatinta, miedzioryt, 11x15,2 cm

29. Stanisław Korzeniewski(1882-1942)

Portret mężczyzny sygn.p.d.

olej, płótno, 85x75 cm

cena: 10.000,-

30. Zygmunt Kwiryński(ur.1949)

Kompozycja wyobraźni(2010) sygn.dat.p.d.

olej, pilśnia, 50x40 cm

31. Jacques Philippe Le Bas(1707-1783)

wg Julien Le Roy(1724-1803)

Latarnia Demostenesa w Atenach sygn.na płycie p.d.

akwaforta, 31.8x46 cm

cena: 350,-

32. Jacques Philippe Le Bas(1707-1783)

wg Julien Le Roy(1724-1803)

Widok Dromos w Sparcie sygn.na płycie p.d.

akwaforta, 31.8x46.5 cm

cena: 350,-

33. Jacques Philippe Le Bas(1707-1783)

wg Julien Le Roy(1724-1803)

Widok świątyni w Pula, Istria sygn.na płycie p.d.

akwaforta   30.5x46.5 cm

cena: 350,-

34. Georg Bernhard Liebig(1873-?)

Pasterz sygn.p.d

akwarela, gwasz, papier, 47.5x33 cm

35. Konstanty Mackiewicz(1894-1985)

Pejzaż z jeziorem sygn.p.d.

olej, pilśnia, 24x33 cm

36. Konstanty Mackiewicz(1894-1985)

Pałac w Łazienkach sygn.l.d.

olej, tektura, 29x41.5  cm

37. Konstanty Mackiewicz(1894-1985)

Brzeg morza sygn.p.d.

olej, tektura, 33x56.5 cm

cena: 5.000,-

38. Konstanty Mackiewicz(1894-1985)

Potok w lesie zimą sygn.l.d.

olej, płótno, 54x65 cm

cena: 6.300,-

39. Mieczysław Majewski(1915-1988)

Safari(1977) sygn.dat.p.d.

mezzotinta, 49.5x29.7 cm

cena: 320,-

40. Franciszek Maśluszczak(ur.1948)

Głowa w chmurach nogi w błocie(2007) sygn.dat.p.d.

akwarela, papier, 28.5x19.5 cm

41. Franciszek Mollo(1897-1967)

Chałupa w Zakopanem sygn.p.d.

olej, tektura, 48x59 cm

cena: 12.500,-

42. Jan Naliwajko(ur.1938)

Zwiastun sygn.l.d.

litografia barwna, 71x61 cm

43. Irena Nowakowska-Acedańska(1906-1983)

Krzemieniec sygn.p.d.

olej, tektura, 24.5x34.5(w św.p-p) cm

44. Janusz Orbitowski(ur.1940)

Kompozycja(1991) sygn.dat.p.d.

tusz, papier, 50x40 cm

cena: 1.250,-

45. Józef Panfil(ur.1958)

Klasztor franciszkanów w Smardzewicach sygn.p.d.

olej, płótno, 73x92 cm

cena: 12.000,-

46. Józef Panfil(ur.1958)

Martwa natura sygn.p.d.

olej, płótno, 41x61 cm

cena: 5.900,-

47. Józef Piotrowski(1878-1944)

Dworek sygn.p.d.

olej, płótno, 52.5x64.5 cm

48. Otto Pippel(1878-1960)

Brzeg morza sygn.p.d.

pastel, gwasz, papier, 44x59.2 cm

cena: 2.750,-

49. Otto Pippel(1878-1960)

Widok na Zugspitze sygn.p.d.

olej, płótno, 80x70 cm

cena: 13.200,-

50. Kasper Pochwalski(1899-1971)

Rok 1940(1940) sygn.dat.l.d.

technika mieszana, tektura, 39x30.5(w św.p-p) cm

cena: 4.400,-

51. Erna Rosenstein(1913-2004)

Leci(1990) sygn.dat.p.d.

technika własna, płótno, 39x50 cm

52. Władysław Rossowski(1857-1923)

Skazana(1888) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 60x97 cm

cena: 20.000,-

53. Leszek Rózga(ur.1924)

Gniazdko(1972) sygn.dat.p.d.

akwaforta barwna, 32.4x24.9 cm

54. Leszek Rózga(ur.1924)

Jesienny gaik(1979) sygn.dat.p.d.

akwaforta, 27.2x32.3 cm

cena: 1.400,-

55. Bruno Schulz(1892-1942)

Józef sygn.p.d.

tusz, papier, 12.5x11 cm

cena: 10.000,-

56. Stanisław Sheybal(1891-1976)

Nasturcje na kominku sygn.p.d.

olej, tektura, 50.5x64.5 cm

cena: 7.000,-

57. Tadeusz Michał Siara(ur.1941)

Obserwatorium 7(1995) sygn.dat.p.d.

akwaforta, akwatinta, 14.8x11 cm

58. Kazimierz Sichulski(1879-1942)

Kościół XX.Pijarów(1911, z teki „Kraków 1911”) sygn.dat.na kamieniu l.d.

autolitografia barwna, 40x28 cm

59. Anders Frederik Skjöldebrand(1757-1834)

wg Erik Dahlberg(1625-1703) i Johann Philipp Lembke(1631-1711)

Bitwa pod Warszawą - dzień pierwszy, drugi i trzeci sygn.na płycie p.d.

3 akwatinty  35.5x56.5, 35x56.8, 35.2x56.5 cm

60. Konrad Srzednicki(1894-1993)

Legenda łowiecka II(1966) sygn.p.d.dat.l.d.

akwaforta, akwatinta, 65x49.5 cm

cena: 630,-

61. Antoni Starczewski(1924-2000)

Kompozycja - talerz ceramiczny(VIII 1955) sygn.dat. w masie

malatura podszkliwna, śr.35.5 cm

62. Antoni Starczewski(1924-2000)

Kompozycja - talerz ceramiczny(IX 1955) sygn.dat. podszkliwnie

malatura podszkliwna, śr.29.5 cm

63. Ignacy Strubel(1872-1828)

Pejzaż z wodą sygn.l.d.

olej, płótno, 41x62.5 cm

64. Ignacy Strubel(1872-1828)

Dom w malwach sygn.p.d.

olej, tektura, 24.7x34.8 cm

cena: 2.300,-

65. Feliks Szewczyk(1863-1932)

Ułani Księstwa Warszawskiego sygn.l.d.

akwarela, gwasz, papier, 36.5x54(w św.p-p)cm

cena: 4.000,-

66. Samuel Tepler(1918-1998)

Kobieta(1958) sygn.dat.p.d.

tusz, akwarela, papier, 49x26 cm

67. Samuel Tepler(1918-1998)

Scena rodzajowa w mieście sygn.p.d.

gwasz, papier, 37x56 cm

68. Maurycy Trębacz(1861-1941)

Portret młodej kobiety sygn.l.d.

pastel, papier, 100x65 cm

cena: 12.000,-

69. Bolesław Utkin(1913-1993)

Kompozycja sygn.l.d.

technika własna, 94x76 cm

cena: 8.800,-

70. Bolesław Utkin(1913-1993)

Kompozycja z kołem sygn.p.d.

technika własna, 72x72.5 cm

cena: 6.300,-

71. Philipp Velyn(1787-1836)

wg Carl Vernet(1758-1836)

Bitwa pod Esling-Śmierć księcia Montebello sygn.na płycie p.d.

miedzioryt, akwaforta, 52x67 cm

cena: 690,-

72. George Vertue(1684-1756)

Portret Williama Szekspira(1719) sygn.na płycie l.śr.dat.p.śr.

akwaforta, miedzioryt, 36.3x24.5  cm

cena: 880,-

73. Józef Wasiołek(1921-2008)

Kwiaty w wazonie sygn.p.d.

olej, płótno,  24x18 cm

cena: 1.800,-

74. Józef Wasiołek(1921-2008)

Dwór nad stawem sygn.l.d.

olej, płótno, 38x55 cm

75. Tadeusz Waśkowski(1883-1966)

Portret Tytusa Czyżewskiego sygn.p.d.

węgiel, tusz, papier, 34x29(w św.p-p) cm

76. Stefan Wegner(1901-1965)

Kompozycja sygn.l.d.

technika własna, pilśnia, 52x67 cm

cena: 25.000,-

77. Wojciech Weiss(1875-1950)

Deszcz(1908) nsygn.

pastel, papier, 55.6x38 cm

cena: 25.000,-

78. Wojciech Weiss(1875-1950)

Renia w świetle lampy sygn.p.d.

olej, tektura, 25x35 cm

cena: 20.500,-

79. Alfred Wierusz-Kowalski(1849-1915)

W drodze sygn.p.d.

olej, deska, 23.5x19 cm

cena: 110.000,-

80. Roman Tadeusz Wilkanowicz(ur.1909)

W kąpieli sygn.p.d.

akwarela, papier, 17.5x9 cm

cena: 450,-

81. Stanisław Witkiewicz(1851-1915)

Studium pejzażowe z chatą i drzewami sygn.p.d.

olej, papier/płótno, 24x41 cm

cena: 25.000,-

82. Józef Wodyński(1884-1947)

Pejzaż z Zakopanego sygn.l.d.

olej, sklejka, 25.5x31.5 cm

83. Wincenty Wodzinowski(1866-1940)

Tajemnica sygn.p.d.

olej, tektura, 35x50 cm

cena: 6.300,-

84. William Woollett(1735-1785) i Benjamin T.Pouncy(ok.1750-1799)

wg Richard Wilson(1713?-1782)

John Hamilton Mortimer(1740-1779)

Meleager i Atalanta(1794) sygn.na płycie p.d.dat.śr.d.

akwaforta, miedzioryt, 44.5x55 cm

85. Feliks Kazimierz Wygrzywalski(1903-1966)

Rybacy wyciągający sieci sygn.p.d.

olej, płótno/tektura, 50x70 cm

86. Romuald Wypychowski(1901-1981)

Drzewa nad wodą sygn.l.d.

olej, płótno, 72.5x56 cm

87. Krystyn Zieliński(1929-2007)

W-III-83 sygn.na odwrociu

akryl, pilśnia, 72x72 cm

cena: 8.000,-

88. Małgorzata Żurakowska(ur.1952)

Repaty(Okno Raju, 1981) sygn.dat.p.d.

mezzotinta, 15.5x11 cm

89. A.N.(XIX w.)

Saskia jako Flora(kopia wg Rembrandta) nsygn.

olej, płótno, 40x31.5 cm

cena: 4.000,-

90. A.N.

W kąpieli nsygn.

olej, sklejka, 13x18 cm

91. Popiersia dziewcząt w chustkach-para

(Francja lub Niemcy, I ćwierć XX w.) nsygn.

alabaster, marmur, wys.17 cm

cena: 1.400,-

Image    Image

92. Amfora i para waz dekoracyjnych

(Polska?, I ćwierć XX w.) nsygn.

majolika, szkliwo natryskowe, kalkomania z motywami mitologicznymi, wys.31.5 i 25.5 cm

93. Bombonierka(Niemcy, I połowa XX w.)

sygn.Rosenthal(Typ Chippendele)

porcelana w odcieniu kości słoniowej, złocenia, wys.14.5 cm

94. Figura tancerki art deco(Niemcy, l.30.XX w.) nsygn.

biskwit, wys.45, dł.31 cm

95. Figurki żebraków-para(Niemcy, I połowa XX w.)

sygn.Rudolstadt-Volkstedt(naśladownictwo manufaktury Capo di Monte)

porcelana, natrysk, malatura podszkliwna, złocenia, wys.15.5 i 16.5 cm

96. Filiżanka do mokki(Niemcy, I ćwierć XX w.) sygn.Miśnia

porcelana biała, malatura podszkliwna z motywem liści

winorośli, złocenia

97. Kałamarz(Niemcy, I ćwierć XX w.) sygn.Miśnia

porcelana biała, malatura podszkliwna z motywem kwiatów fiołków,

wys.4, śr.6.5 cm

cena: 350,-

98. Karafka do likieru art deco(Polska, l.30.XX w.)

nsygn.(Huta Szkła Hortensja)

szkło niebieskie, dmuchane, formowane, oszlifowane, wys.19 cm

99. Komplet do mokki: 2 filiżanki, 2 mleczniki

(Austro–Węgry lub Czechy, po 1908)

sygn.Skład Porcelany i Fajansu Kazimierz Lewicki - Lwów

(Wytwórnia Elbogen)

porcelana biała, złocenia, kalkomania z motywami kwiatowymi

Image   Image

100. Komplet deserowy:

patera, talerz, paterka, bomboniera, 6 talerzyków

(Niemcy, I połowa XX w.) sygn.Rosenthal

porcelana w odcieniu kości słoniowej, dekoracja reliefowa,

kalkomania z motywami kwiatowymi, złocenia

cena: 1.300,-

101. Łyżeczki do herbaty art deco dla 6 osób

(Polska, l.30.XX w.) nsygn.

srebro pr.800, 116.3 g

102. Łyżka do ponczu secesyjna

(Niemcy, I ćwierć XX w.) sygn.nieczytelnie

stop cynowy, srebrzony, w czerpaku reliefowe przedstawienie Amora i Psyche, dł.44 cm

cena: 550,-

103. Pasek(Rosja, I połowa XX w.) nsygn.

srebro pr.800, 130.2 g, grawerowana dekoracja z motywami kwiatowymi

104. Patera w kształcie liścia

(Niemcy, I połowa XX w.) sygn.Miśnia

porcelana biała, malatura podszkliwna, kobaltowa, wzór cebulowy

cena: 300,-

105. Podstawa pod lampę art deco z postaciami tancerek z szarfą

(Niemcy, l.30.XX w.) sygn.Unteweißbach Schwarzburger Werkstätten für Porzelankunst

porcelana biała, odlew, wys.34.5 cm

106. Serwis do mokki-miniatura dla 6 osób:

dzbanek, mlecznik, filiżanki, cukiernica, taca

(Polska, l.50/60.XX w.) sygn.Ćmielów

porcelana, złocenie

cena: 630,-

107. Serwis obiadowy dla 6 osób:

talerze do zupy i dania głównego, 2 patery, waza, teryna, salaterka, 4 owalne półmiski, 2 okrągłe półmiski

(Czechy, l.30/40.XX w.) sygn.Elbogen (ob.Loket)

porcelana biała, kalkomania z motywem fiołków, złocenia

108. Taca(Polska, 1850) sygn.Fraget

miedź, plater, mahoń, 42x65cm

109. Talerz(Polska, I ćwierć XX w.)

sygn.Bracia Hempel-Warszawa

srebro pr.800, 623.9 g, grawerowany monogram wiązany A.M.,

śr.27.5 cm

110. Talerz dekoracyjny-Gobemouche du Senegal

(Francja, ok.1800) sygn.Paryż-Halley

porcelana, malatura podszkliwna, złocenia, śr.23.5 cm

111. Talerz dekoracyjny

(Dolny Śląsk, l.30/40.XX w.) sygn.Köenigszelt

porcelana w odcieniu kości słoniowej, złocenia, śr.30 cm

cena: 320,-

112. Talerzyki dekoracyjne - 3 szt.(Niemcy, 1957)

sygn.Rosenthal (Ruth Gullberg- malarka)

porcelana biała, złocenia, malatura naszkliwna, śr.19 cm

cena: 230,-

113. Waza dekoracyjna(Niemcy, II połowa XX w.) sygn.Rosenthal

porcelana, malatura naszkliwna, złocenia, wys.29.5 cm

114. Wazonik z dziewczynką z bukietem kwiatów

(Polska, l.30.XX w.) sygn.Fabryka Fajansów w Pacykowie

fajans, szkliwo natryskowe, malatura podszkliwna,

wys.13, dł.11.5 cm

cena: 1.300,-

115. Widelczyki do ciasta dla 6 osób

(Polska, XIX/XX w.) nsygn.

srebro pr.84 złotniki, 228 g, grawerowany monogram I.P.

cena: 1.250,-

116. Zegarek damski naręczny

(Szwajcaria, I połowa  XX w.) sygn.Omega

złoto 22 K

cena: 1.800,-

117. Brosza(Dania, Georg Jensen, 1933-1944) sygn.GJ

srebro pr.925, 6.1 g

cena: 1.250,-

118. Brosza(Pforzheim, Niemcy, bracia Falk, ok.1902) sygn.GF

srebro pr.925, 2 granaty, 4.55 g

119. Brosza(Anglia, XIX/XX w.)

srebro pr.925, stal, szkło, 4.98 g

120. Brosza(l.20.XX w.)

platyna, białe złoto 14 K-szpilka, 9 brylantów łącznie 3.3 ct,

barwa H-J, czystość VS2-P1, 12 brylantów łącznie 0.7 ct,

barwa H-J, czystość VS2-P3, 98 rozet diamentowych 0.5 ct

w szlifie amsterdamskim, barwa H, czystość VS2-Si2, 15.7 g

cena: 20.000,-

121. Brosza

żółte złoto 18 K, 2 rubiny syntetyczne,

emalia (drobne ubytki), 11.5 g

cena: 2.600,-

122. Brosza

żółte złoto 18 K, 2 rubiny syntetyczne, emalia, 14 g

cena: 3.250,-

123. Brosza

żółte złoto 14 K, srebro, 2 brylanty, łącznie ok.0.2 ct,

barwa K, czystość VS-Si2, sł/sł, 4.2 g

cena: 3.150,-

124. Kamea na muszli

żółte złoto 14 K, 12.4 g

125. Kolczyki

białe złoto 14 K, 40 brylantów łącznie ok. 0.64 ct, barwa H,

czystość VVS-P3, db/db, 5.3 g

cena: 2.150,-

126. Kolczyki(Włochy, l.60.XX w.)

białe złoto 18 K, koral, 2 brylanty razem 0.01 ct, 9.1 g

127. Kolia

białe złoto 18 K, 39 diamentów w szlifie bagietkowym łącznie

ok.4 ct, barwa J-L, czystość VVS-VS, 393 brylanty

w szlifie pełnym łącznie ok.4.5 ct, barwa H, czystość VVS-VS,

perła śr.12.4 mm, 45.4 g

cena: 70.000,-

128. Pierścionek(l.30.XX w.)

żółte złoto 14 K, błękitny topaz ok.5 ct, 6.39 g

cena: 800,-

129. Pierścionek(Rosja, l.70.XX w.)

czerwone złoto 14 K, brylant ok.0.85 ct, barwa H,

czystość P1, 3.49 g

cena: 6.500,-

130. Pierścionek

białe złoto 18 K, 9 szafirów razem ok.1 ct,

22 brylanty razem ok.0.13 ct, 2.53 g

131. Pierścionek

białe złoto 18 K, 16 szafirów razem ok.0.15 ct, 10 szmaragdów razem ok.0.15 ct, 103 brylanty razem ok.0.61 ct, 10.34 g

cena: 4.000,-

132. Pierścionek

białe złoto 14 K, brylant ok.0.06 ct,

8 rubinów syntetycznych, 4.55 gm

133. Pierścionek

żółte złoto 14 K, srebro, brylant ok.0.3 ct, barwa J,

czystość P1, sł/sł, 2.25 g

134. Pierścionek

srebro, brylant, ok.0.7 ct, barwa H, czystość P1, sł/sł, 1.95 g

cena: 8.200,-

135. Spinki do mankietów(Francja)

żółte i białe złoto 18 K, macica perłowa, 12 diamentów

w szlifie uproszczonym, razem ok.0.1 ct, 7.05 g

136. Spinki do mankietów

białe złoto 18 K, 40 brylantów razem ok.0.2 ct,

kryształ górski, czarna emalia, 12.42 g

cena: 5.000,-

137. Sygnet(l.30.XX w.)

żółte złoto 14 K, brylant ok.0,72 ct, barwa M,

czystość P1, 13.5 g

cena: 4.250,-

138. Wisiorek z łańcuszkiem(Francja)

białe i żółte złoto 18 K, 2 szmaragdy razem ok.6.98 ct,

92 brylanty łącznie ok.0.5 ct, 12.15 g

cena: 6.000,-

139. Wisiorek

białe złoto 14 K, szafir ok.0.84 ct, 8 diamentów

w szlifie brylantowym niepełnym razem ok.0.06 ct, 2.6 g