191 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

 191 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

sobota, 23 września 2017 r., godz. 12:00

1. Lucjan Adwentowicz(1902-1937)

Pejzaż podgórski sygn.p.d.

pastel, płótno, 61.5x71 cm

Estymacja: 7.500 - 9.600,-

2. Aleksander Augustynowicz(1865-1944)

Martwa natura z laleczką sygn.l.d.

akwarela, papier, 32x50 cm

Estymacja:  3.200 - 4.300,-

3. Józef Aumiller(1892-1963)

Plakieta JÓZEF PIŁSUDSKI MARSZAŁEK(Warszawa, l.30.XX w.)

sygn.J.AUMILLER NAKŁADEM/TOWARZYSTWA POPIERANIA/ WYTWÓRCZOŚCI POLSKIEJ/W WARSZAWIE

brąz, śr.25 cm

Estymacja:  1.700 - 2.800,-

4. Otto Axer(1906-1983)

Akt(1978) sygn.dat.l.d.

pastel, papier, 53x83 cm

Estymacja:  3.200 - 4.500,-

5. Edmund Bartłomiejczyk(1885-1950)

Dziady przy bramie cmentarnej(z teki „Zbiór drzeworytów”, 1939) sygn.na klocku monogramem p.d.

drzeworyt, 23.7x30 cm

Estymacja:  900 - 1.600,-

6. Abraham Behrman(1876-1942)

Wielbłądy sygn.p.d. (na odwrociu: Portret młodej kobiety w hidżabie sygn.p.d.)

pastel, papier, 42x56.5 cm

Estymacja:  4.500 - 6.000,-

7. Ludomir Benedyktowicz(1844-1926)

Pejzaż z drzewami nsygn.potwierdzenie autorstwa przez syna artysty na odwrociu

olej, płótno/sklejka, 80x52 cm

Estymacja:  15.000 - 20.000,-

8. Maurice Blond(1899-1974)

Miasteczko zimą sygn.p.d.

olej, tektura, 46x55 cm

Estymacja:  6.300 - 7.800,-

9. Charles Blondin(1913-1991)

Pont Marie w Paryżu sygn.l.d.

olej, płótno, 27x35 cm

Estymacja:  1.300 - 2.200,-

10. Bronisław Chromy(ur.1925)

Owca sygn.

metal, granit, wys.25 cm

Estymacja:  3.800 - 4.800,-

11. Tadeusz Cieślewski(1870-1956)

Warszawa-Plac Zamkowy sygn.p.d.

akwarela, papier, 27x35.5 cm

Estymacja:  2.300 - 3.200,-

12. Maria Dawska(1909-1993)

Postać z cyklu „Twarze” sygn.l.d.

akwarela, tusz, tektura, 28x19 (w św.p-p)

Estymacja:  1.300 - 2.200,-

13. Jan Dobkowski(ur.1942)

Ocean(1988) sygn.dat.na odwrociu

tempera, pilśnią, 39x61 cm

Estymacja: 7.500 - 9.500,-

14. Stanisław Dobrzyński(1897-1949)

Kariera Miry Zimińskiej sygn.p.d.

tusz, kredka, papier   29.2x27 cm

Estymacja:  1.000 - 1.500,-

15. Stefan Domaradzki(1897-1983)

Zamek na skale(1919) sygn.dat.l.d.

olej, papier/tektura, 22.5x33 cm

Estymacja:  650 - 900,-

16. Edward Dwurnik(ur.1943)

Kraków-Wawel(2012) sygn.dat.p.d.

akwarela, tempera, papier, 46x55 cm

Estymacja:  3.800 - 5.900,-

17. Stanisław Dziemański(1897-1962)

Mnich w Tatrach sygn.p.d.

akwarela, papier, 49x69 cm

Estymacja:  2.200 - 3.200,-

18. Henryk Epstein(1891-1944)

Myśliwy z psami sygn.p.d.

tusz, papier, 25x32.5 cm

Estymacja:  2.800 - 3.800,-

19. Stanisław Fabijański(1865-1947)

Kościół św. Barbary(1918) sygn.dat.l.d.

akwarela, gwasz, papier/tektura, 46.5x26.6 cm

Estymacja:  1.500 - 2.500,-

20. Julian Fałat(1853-1929)

Dom w świerkach(1904) sygn.dat.l.d.

akwarela, papier/tektura, 50x85 cm

Estymacja:  20.000 - 35.000,-

21. Julian Fałat(1853-1929)

Portret mężczyzny sygn.p.d.(opinia Jadwigi Oczko-Kozłowskiej)

akwarela, papier, 50x35 cm

Estymacja:  18.000 - 22.000,-

22. Stefan Filipkiewicz(1879-1944)

Pejzaż z chatami sygn.p.d.

akwarela, papier, 46x68 cm (w św.p-p)

Estymacja:  3.000 - 4.500,-

23. Wiesław Garboliński(ur.1927)

Akt sygn.l.d.

offset (10/100), 55.4x35.4 cm

Estymacja: 250 - 400,-

24.  Andrzej Gieraga(ur.1934)

Dwa kwadraty(2004) sygn.dat.na odwrociu

technika mieszana, płyta, 70x70 cm

Estymacja:  8.000 - 13.000,-

25. Stanisław Ibis Gratkowski(1923-1988)

Ilustracje do komiksu „Porwany za młodu”(1964, plansze od nr 41 do 72) nsygn.

tusz, papier, ok. 8.5x26.5 cm (każda plansza)

Estymacja:  5.700 - 8.500,-

Image Image Image ImageImage Image Image ImageImage Image

26. Maria Güntner-Kawalerowicz(1916-1996)

Martwa natura z paletą sygn.p.g.

olej, płótno, 95x75 cm

Estymacja:  3.800 - 4.800,-

27. Eugeniusz Michał Hirsch(ur.1949)

Łóżko pani S. sygn.na odwrociu

olej, płótno, 90x120 cm

Estymacja:  1.400 - 2.500,-

28. F. Höbbane(XX w.)

Pejzaż leśny z drogą sygn.p.d.

olej, płótno, 70x100 cm

Estymacja:  1.800 - 2.800,-

29. Walerij Iwanowicz Jakobis(1843-1902)

W lesie(1883) sygn.dat.l.d.

akwarela, papier, 31.5x23 cm

Estymacja:  4.500 - 6.000,-

30. Antoni Kierpal(1898-1960)

Martwa natura z owocami sygn.p.d.

olej, płótno, 42.5x59 cm

Estymacja:  750 - 1.300,-

31. Antoni Kierpal(1898-1960)

Rybacy z siecią sygn.p.d.

olej, płótno, 18x25 cm

Estymacja:  400 - 600,-

32. Antoni Kierpal(1898-1960)

Wzburzone morze nsygn.

olej, tektura, 15.5x23 cm

Estymacja: 300 - 450,-

33. Antoni Kierpal(1898-1960)

Fala(1947) sygn.dat.na odwrociu

olej, płótno/tektura, 15.5x28.5 cm

Estymacja:  300 - 450,-

34. Antoni Kierpal(1898-1960)

Jezioro, Ptaki nad jeziorem sygn.l.d.i sygn.p.d.

akwarela, papier, 3.5x8.2, 3.5x8 cm

Estymacja: 300 - 500,-

35. Mojżesz Kisling(1891-1953)

Rue de la Gaité sygn.na płycie l.d.

akwaforta, 34.5x27 cm

Estymacja: 1.000 - 1.500,-

36. Mojżesz Kisling(1891-1953)

Pejzaż z południa Francji sygn.na kam.p.d.[oraz sygn.p.d.Jean Kisling]

litografia barwna (39/100), 46.8x57.5 cm

Estymacja: 1.500 - 2.200,-

37. Bronisław Kopczyński(1882-1964)

Stara Warszawa-Dom pod lwem-ul.Senatorska sygn.p.d.

litografia, 44.5x33.5 cm

Estymacja:  350 - 600,-

38. Wojciech Kossak(1856-1942)

Krwawa niedziela w Petersburgu(1905) sygn.dat.p.d.

(opiniowany przez K.Olszańskiego, ekspertyza Stefanii Krzyształowicz-Kozakowskiej, reprodukowany w K.Olszański, Niepospolity ród Kossaków, Kraków 1994, s. 194)

olej, płótno dublowane, 90x160 cm

Estymacja:  350.000 - 400.000,-

40. Helena Kowalewicz(1924-1989)

Kwiat sygn.p.d.

technika własna, papier, 78x50 cm

Estymacja: 1.500 - 2.500,-

41. Abraham Krol(1919-2001)

Elsinore sygn.na płycie monogramem p.l.d.

miedzioryt, akwatinta, 24.7x19.9 cm

Estymacja:  400 - 600,-

42. Stefan Krygier(1923-1997)

Kompozycja(1952) sygn.dat.l.d.

olej, płótno, 42x29 cm

Estymacja:  5.000 - 7.000,-

43. Maria Kulesza[Kuleszyna](1897-1971)

Alina sygn.MK

talerz dekoracyjny, porcelana biała, malowana  śr.26.5 cm

Estymacja:  1.000 - 1.400,-

44. Tadeusz Kulisiewicz(1899-1988)

Dziewczyna w chuście(wkładka do czasopisma „Arkady”, Rocznik 3, 1937, nr 2) nsygn.

drzeworyt, 24x13 cm

Estymacja: 500 - 900,-

45. Lech Kunka(1920-1978)

Kompozycja z różowym kołem(1966) sygn.dat.p.d.

technika własna, pilśnia  36x41 cm

Estymacja:  3.500 - 5.500,-

46. Władysław Kurpiel(1910-1983)

Kwiaty-róże(1963) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 67x50 cm

Estymacja:  2.500 - 3.500,-

47. Zygmunt Kwiryński(ur.1949)

Licho nie śpi(2017) sygn.dat.l.d.

olej, płótno, 100x120 cm

Estymacja:  2.500 - 3.500,-

48. Jean Lambert-Rucki(1888-1967)

Boże Narodzenie(1960) sygn.dat.p.d.

gwasz, papier, 21x13.5 cm

Estymacja: 3.200 - 4.600,-

49. Jan Lebenstein(1930-1999)

Postać(1964) sygn.dat.p.d.

tusz, akwarela, papier milimetrowy, 59.5x42 cm

Estymacja:  4.400 - 5.800,-

50. Charles Lefevre(1875-1946)

Wejście do portu sygn.l.d.

olej, sklejka, 21x33 cm

Estymacja: 500 - 700,-

51. Krystyna Liberska(1926-2010)

Pierrot(1992) sygn.dat.l.d.

olej, pilśnią, 30x26.5 cm

Estymacja:  1.000 -1.500,-

52. Krystyna Liberska(1926-2010)

Pierrot-para obrazów sygn.l.d.

olej, pilśnia   13x12, 13x12 cm

Estymacja:  700 - 1.200,-

53. Grzegorz Łagowski(ur.1969)

Porwanie Europy nsygn.

brąz, 32x49x18 cm

Estymacja:  2.500 - 3.500,-

54. Albin Łubniewicz(1910-1986)

Skaliste wybrzeże sygn.l.d.

gwasz, tektura, 27x37.5 cm (w św.p-p)

Estymacja:  750 - 1.100,-

55. Bazyli Makarewicz(XX w.)

Bzy w wazonach(1956) sygn.dat.p.d.

olej, pilśnią, 46.5x57 cm

Estymacja:  3.800 - 4.700,-

56. Rafał Malczewski(1892-1965)

Widok miasta Rab w Chorwacji sygn.l.d.

akwarela, papier, 35.5x50 cm

Estymacja:  6.000 - 8.000,-

57. Emmanuel Mané-Katz(1894-1962)

Utracone marzenia Stempenju(Ilustracja do powieści Szolem Alejchema, 1966) sygn.na kam.l.d.

litografia barwna, 49.8x65.3 cm

Estymacja:  1.000 - 1.500,-

58. Salomon Meisner(1886-1942)

Pejzaż z drzewami sygn.l.d.

olej, tektura, 23x29 cm

Estymacja:  1.300 - 1.700,-

59. Joan Miro(1893-1983)

Kompozycja(z „Maravillas con variaciones acrosticas en el jardin de Miro”, 1975) sygn.na kam.p.d.

litografia barwna, 50x71.8 cm

Estymacja:  1.200 - 2.200,-

60. S. Montullo(XIX w.)

Sprzedawca warzyw z osiołkiem nad Zatoką Neapolitańską sygn.p.d.

olej, płótno, 19x32 cm

Estymacja:  480 - 590,-

61. Nikifor Krynicki(1895-1968)

Krynica sygn.pieczątkami autorskimi na odwrociu

gwasz, papier, 33.5x22.5 cm

Estymacja:  1.800 - 2.500,-

62. Henryk Policht(1888-1967)

Kopiec Kościuszki jesienią(przed 1936) sygn.p.d.

olej, tektura, 50x70 cm

Estymacja:  1.500 - 2.500,-

63. Henryk Sajdak(1905-1995)

Kościół św. Wojciecha w Krakowie sygn.l.d.

akwarela, papier/tektura, 29.5x39.5 cm

Estymacja:  1.700 - 2.600,-

64. Josef Scheiba(XX w.)

Po żniwach sygn.l.d.

olej, tektura, 60x77 cm

Estymacja:  1.000 - 2.000,-

65. Stanisław Schwartz(1880-1953)

Akt leżący sygn.p.d.

akwarela, papier, 30.5x47.5 cm (w św.p-p)

Estymacja:  1.800 - 2.700,-

66. Tadeusz Sprusiak(1907-1985)

Sztorm sygn.p.d.

olej, pilśnia, 49x78 cm

Estymacja:  1.800 - 2.700,-

67. Tadeusz Sprusiak(1907-1985)

Sieci(1932) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 28x40 cm

Estymacja:  500 - 800,-

68. Tadeusz Sprusiak(1907-1985)

Pałac w Poddębicach sygn.p.d.

olej, płótno, 45x55 cm

Estymacja:  5.500 - 3.700,-

69. Michał Stańko(1901-1969)

Owce na hali(1934) sygn.dat.p.d.

olej, tektura, 25x35 cm

Estymacja:  2.200 - 3.200,-

70. Antoni Starczewski(1924-2000)

txr 2g(1977-79) sygn.suchą pieczęcią p.d.

goffrage, 21.8x22.3 cm

Estymacja:  500 - 800,-

71. Antoni Starczewski(1924-2000)

ClGMFno(1998) sygn.p.d.

serigrafia, 56.5x57 cm

Estymacja:  1.600 - 2.200,-

72. Tadeusz Stasiak(1891-1944)

Dworek w Bochni sygn.p.d.

olej, tektura, 49.5x70 cm

Estymacja:  4.500 - 5.800,-

73. Henryk Stażewski(1894-1988)

Kompozycja(1981) sygn.dat.na odwrociu

technika własna, pilśnia, 23.5x23.5 cm

Estymacja:  13.000 - 18.000,-

74. Henryk Strumiłło(1934-2001)

Śnieżny szczyt(1981) sygn.p.d.dat.na odwrociu

olej, akryl, płótno, 60x50 cm

Estymacja:  1.800 - 2.600,-

75. Jan Marcin Szancer(1902-1973)

Spotkanie na łące sygn.p.d.

akwarela, tusz, papier, 29.5x20.8 cm

Estymacja: 1.000 - 1.500,-

76. Jan Marcin Szancer(1902-1973)

Dzieci i pies sygn.p.d.

akwarela, tusz, papier, 20.8x29.5 cm

Estymacja:  1.000 - 1.500,-

77. Antoni Uniechowski(1903-1976)

Malarka sygn.p.d.

tusz, papier, 21x14.5 cm

Estymacja:  500 - 800,-

78. Antoni Uniechowski(1903-1976)

Tancerka sygn.p.d.

tusz, papier, 21x14.5 cm

Estymacja:  500 - 800,-

79. Bożena Uryga-Mączyńska(ur.1957)

Forma sygn.

ceramika szkliwiona, wys.86 cm

Estymacja:  6.000 - 8.000,-

80. Bolesław Utkin(1913-1993)

Kompozycja geometryczna sygn.p.d.

technika własna, pilśnia, 76x60.5 cm

Estymacja:  10.000 - 15.000,-

81. Henryk Uziembło(1879-1944)

Wiejska dziewczyna sygn.p.d.

olej, tektura, 75.5x52 cm

Estymacja:  9.500 - 12.500,-

82. Heinrich Voll(XIX/XX w.)

Portret męski(1908) sygn.dat.p.d.

ołówek, papier, 50x37 cm (w św.p-p)

Estymacja:  500 - 900,-

83. Marek Wagner(ur.1949)

Poczwórny pejzaż IV sygn.p.d.

technika mieszana, collage, papier, 70x100 cm

Estymacja:  1.000 - 1.800,-

84. Marek Wagner(ur.1949)

Dolina Królów(1988) sygn.dat.p.d.

wypukłodruk, 21.7x27.5 cm

Estymacja:  500 - 1.000,-

85. Marek Wagner(ur.1949)

wypukłodruk, 45x56.5 cm

Estymacja:  700 - 1.500,-

86. Józef Wasiołek(1921-2008)

Kwiaty w wazonie sygn.p.d.

olej, płótno, 55x38 cm

Estymacja:  2.000 - 2.700,-

87. Józef Wasiołek(1921-2008)

Kwiaty w wazonie sygn.p.d.

olej, płótno, 45.5x40 cm

Estymacja:  2.000 - 2.700,-

88. Stefan Wegner(1901-1965)

Projekt tkaniny sygn.l.d.

gwasz, papier, 39.5x28.5 cm

Estymacja:  4.500  - 5.500,-

89. Stefan Wegner(1901-1965)

Projekt tkaniny sygn.l.d.

gwasz, papier, 29.5x21 cm

Estymacja:  3.200 - 4.500,-

90. Leon Wyczółkowski(1852-1936)

Portret górala sygn.p.d. (na odwrociu potwierdzenie autorstwa przez Jerzego Kollera wicedyrektora Muzeum Wielkopolskiego z 1936 r.)

ołówek, kredka, pastel, papier, 48.5x34 cm

Estymacja:  15.000 - 20.000,-

91. Teodor Ziomek(1874-1937)

Rozlewisko sygn.l.d.

olej, płótno, 38x56 cm

Estymacja: 5.000 - 7.500,-

92. Kasper Żelechowski(1863-1942)

Dziewczyna z różą(1940) sygn.dat.p.d.

olej, tektura, 49.5x34.5 cm

Estymacja: 2.300 - 3.200,-

93. Ikona czteropolowa z wizerunkami Madonny z Dzieciątkiem(Rosja, XIX/XX w.) nsygn.

tempera, deska, 31x26 cm (deska lekko wypaczona, ubytki w warstwie malarskiej)

Estymacja: 1.500 - 2.500,-

94. A.N.(II poł.XX w.)

Polowanie nsygn.

olej, sklejka, 102x125 cm

Estymacja: 2.500 - 3.500,-

95. A.N.(XX w.)

Martwa natura z winogronami nsygn.

olej, płótno, 55x81 cm

Estymacja:  4.000 - 6.000,-

96. A.N.(Rosja?)

Przedwiośnie(1942) sygn.nieczytelnie, dat.p.d.

olej, płótno, 34.5x50 cm

Estymacja:  4.000 - 6.000,-

97. A.N.

Portret brodatego mężczyzny sygn.nieczytelnie l.d.

olej, sklejka, 57x42 cm

Estymacja:  750 - 1.100,-

98. A.N.

Muszkieter na koniu(pocz.XX w.) sygn.nieczytelnie na podstawie

brąz, 43x15.5x38 cm

Estymacja:  3.800 - 5.200,-

99. Broszka owalna, czarna z perłami

(Polska, II poł.XIX w.) sygn.MiS

czarny kamień, metal, perły, złocenie, 3.2x2.5 cm

Estymacja:  800 - 1.200,-

100. Broszka czarna z perłami(Polska, II poł.XIX w.) nsygn.

czarny kamień, perły, metal, złocenie, 3.5x2.8 cm

Estymacja:  600 - 900,-

101. Cukiernica miniatura stylizowana(I poł.XX w.) sygn.JB/800

srebro pr.800, 146.4 g, wys.10 cm

Estymacja:  700 - 900,-

102. Dagerotypy- 3 sztJulian Zawodziński, Płock, poł.XIX w.)

Portret Anieli z Piechowskich wraz z mężem Grzegorzem Dzierzkowskim, 12.5x10 cm w oprawie; zdjęcie grupowe rodziny Święckich, 13x11 cm w oprawie, Portret Józefa Piechowskiego, 12.2x10.3 cm w oprawie (każdy dagerotyp opisany na odwrociu)

Estymacja:  2.300 - 4.000,-

103. Dzwonek na służbę z popiersiem Napoleona(pocz.XX w.) nsygn.

plater (srebrzenie przetarte w 95%), grawerka, wys.9 cm

Estymacja:  150 - 220,-

104. Ekrytuar z 2 kałamarzami(Austria, l.20-30.XX w.)

sygn.AUSTRIA/GESCHUTZT/Real Bronze

brąz, szkło, 6.5x23.5x17 cm (niewielkie ubytki szkła)

Estymacja:  1.300 - 1.900,-

105. Figurka-Stojący chłopiec(Dania, Kopenhaga, II poł.XX w.)

sygn.B&G/COPENHAGEN PORCELLAIN/MADE IN DENMARK/B&G/1617/OT

porcelana biała, malowana, wys.20 cm

Estymacja: 500 - 700,-

106. Figurka-Twardowski na kogucie(Ćmielów, II poł.XX w., proj. Franciszek Kalfas, 1942-44) sygn.Ć w trójkącie(wycisk)

porcelana biała, malowana, wys.10.3 cm

Estymacja: 1.000 - 1.500,-

107. Jatagan z pochwą(Imperium osmańskie, 1855/56) nsygn.

stal, drewno, skóra, aplikacje metalowe, grawerka, srebrzenie, złocenie, dł.76.5 cm

Estymacja: 1.300 - 2.200,-

108. Kabaret(Szwecja, pocz.XX w.) sygn.A.G.DUFVA/NS

plater, szkło, wys.33.5 cm

Estymacja:  500 - 1.000,-

109. Karafka i 6 kieliszków(I poł.XX w.) nsygn.

szkło barwione, zielone, alpaka, wys. karafki 26 cm

Estymacja:  500 - 800,-

110. Karafka i 6 kieliszków PAX TIBI(pocz.XX w.) nsygn.

szkło barwione, seledynowe, srebrzenie, wys. karafki 26.5 cm

Estymacja: 500 - 900,-

111. Komplet toaletowy 3-częściowy(Niemcy, II poł.XX w.)

sygn.korona/WUNSIEDEL/R/BAVARIA/GERMANY

porcelana biała, kalka, złocenie

Estymacja:  250 - 400,-

112. Komplet toaletowy: dzban i misa(Niemcy, pocz.XX w.) nsygn.

fajans malowany, kalka, złocenie, wys. dzbana 33.5, śr. misy 43 cm

Estymacja: 1.000 - 1.500,-

113. Lornetka teatralna z teleskopowym uchwytem

(Francja, pocz.XX w.) sygn.FLAMMARION

mosiądz, masa perłowa, grawerka

Estymacja:  400 - 650,-

114. Medal okolicznościowy(1907)

na awersie: Wystawa/Rolnicza/w Ciechanowie 1907r./Za grupę Koni 10 Sztuk/Kajetanowi/ Piechowskiemu (w otoku wieniec z liści laurowych), na rewersie orzeł carski dwugłowy z herbami miast, w otoku napis cyrylicą: OD GŁAWNEGO UPRAWLIENJA GOSUDARSTWIENNAWO KONNOZAWODSTWA

metal, śr.4.6 cm

Estymacja: 500 - 800,-

115. Mlecznik(Warszawa, k.XIX w.)

sygn.dwugłowy orzeł rosyjski/Norblin&Co/Galw./Warszawa/1404

plater, grawerka, wys. 7 cm

Estymacja: 250 - 450,-

116. Pojemnik art déco z przykrywką

(Szwecja, I poł.XX w.) nsygn.

szkło z dekoracją geometryczną (pęknięcie w boku podstawy, niewielkie ubytki), wys.9, śr.13.5 cm

Estymacja:  200 - 300,-

117. Serwis kawowy dla 6 osób Prometeusz

(Chodzież, proj. Danuta Duszniak,1959) sygn.C w trójkącie/ CHODZIEŻ/MADE IN POLAND/Hand painted/4725 3

porcelana biała, malowana, wys. dzbanka 24 cm

Estymacja:  2.500 - 3.000,-

118. Serwis kawowy dla 6 osób(Rosja, Ryga, pocz.XX w.) sygn.orzeł rosyjski dwugłowy/cyrylicą:T WS/ MSKUZNIECOWA /W/Rig

porcelana biała, malowana, złocenie (pęknięcia filiżanek i drobne ubytki)

Estymacja: 900 - 1.600,-

119. Świecznik neorenesansowy(Wiedeń, 1853) sygn.JW

srebro pr.13, 214.4 g, wys.23.5 cm

Estymacja:  1.300 - 1.900,-

120. Świeczniki art déco-para(Szwecja, I poł.XX w.)

sygn.IAB(monogram wiązany)/Y/Ystad-Metall/MADE IN SWEDEN

brąz, wys.12 cm

Estymacja:  750 - 1.100,-

121. Talerz głęboki(Miśnia, XIX/XX w.) sygn.skrzyżowane miecze

porcelana biała, wytłaczana, malowana, złocenia (drobne ubytki na spodzie talerza), śr.23 cm

Estymacja:  650 - 800,-

122. Tłoki pieczętne-2 szt.(pocz.XX w.) nsygn,

alpaka, jeden z monogramem wiązanym GK, wys.8 cm, drugi czysty, wys.8.5 cm

Estymacja:  250 - 350,-

123. Wazon(CHRL, II poł.XX w.) sygn.mało czytelna

porcelana biała, malowana, złocenie, wys.43 cm

Estymacja:  1.500 - 2.000,-

124. Wazon(Szwecja, proj. Edvin Öhrström, 1941)

sygn.Orrefors/2444/3

szkło niebieskie, wys.11.5 cm

Estymacja:  300 - 500,-

125. Wazon imari(Japonia, XIX/XX w.) nsygn.

porcelana biała, malowana, wys.30 cm

Estymacja:  1.000 - 1.500,-

126. Wazon dekoracyjny(Niemcy, II poł.XX w.) sygn.Rosenthal

kryształ lany, biały, wys.41 cm

Estymacja: 350 - 550,-

127. Wizytownik secesyjny(Warszawa, pocz.XX w.)

sygn.PLEWKIEIWCZ/1/0/WARSZAWA B/289  [Roman Plewkiewicz&Co (1886-1935), kat.WMF z 1906, #289]

plater, 16x25.5x21.5 cm

Estymacja: 4.000 - 5.000,-

128. Wizytownik z niedźwiedziami art déco

(Niemcy, l.20.XX w.) sygn.KAYSER

blacha brązowa, cyna (srebrzenie przetarte), śr.37 cm

Estymacja: 500 - 900,-

129. Zegarek kieszonkowy secesyjny(Genewa, Warszawa, pocz.XX w.)

sygn.W.Babczyński/Geneve, nr:1401390/IXL

koperta srebrna, pr.84, niello (mechanizm do naprawy), śr.5 cm

Estymacja:  600 - 900,-

130. Zestaw do jaj: podstawa, 6 kieliszków i 6 łyżeczek

(Szwecja, Sztokholm, II poł.XX w.) sygn.C.G.HALLBERG/NS

plater, wys.24 cm

Estymacja:  400 - 600,-

131. Żardiniera i 2 wazony(Austria, pocz.XX w.)

sygn.JS/Made in Austria/767/4637

fajans wytłaczany, malowany, kalka, złocenie, żardiniera 17x30x13, wazony wys. 27 cm

Estymacja:  1.300 - 1.900,-