192 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

192 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

sobota, 28 października 2017 r., godz. 12:00

Katalog PDF

1. Roman Artymowski(1919-1993)

Kompozycja(1963) sygn.dat.na odwrociu

akwarela, papier, 35.5x26.5 cm

Estymacja: 1.400 - 2.000,-

2. Benn [Bencion Rabinowicz](1905-1989)

Medal jubileuszowy(Paryż,1975) sygn.1975/znak mało czytelny/BRONZE

awers: ryty profil głowy artysty/Benn, rewers: ryta postać z gołąbkiem pokoju, w otoku napis:1975 - 50 ANS DE PEINTURE ET 70EME ANNIVERSAIRE DE BENN/CHERCHE LA PIX ET COURS APRES PSAUME XXXIV:15 (1975- 50 lat malarstwa i 70 urodziny Benna/Szukaj pokoju, idź za nim. Psalm XXXIV:15)  wydany przez Monnaie de Paris

brąz  śr.7.1 cm

Estymacja:  450 - 650,-

3. Benn [Bencion Rabinowicz](1905-1989)

Psalm XCV(ok.1969) sygn.p.d.

litografia barwna (H/C), 17.5x12.8 cm

Estymacja:  500 - 700,-

4. Roman Biliński(1897-1981)

Cavalli con musik(1973) sygn.p.g.

olej, płótno, 50x70 cm

Estymacja:  3.800 - 4.800,-

5. Roman Biliński(1897-1981)

Autoportret(1956) sygn.p.d.

olej, pilśnia, 70x49.5 cm

Estymacja:  4.200 - 5.200,-

6. Roman Biliński(1897-1981)

Fiori misti(1967) sygn.dat.na odwrociu

olej, płótno, 80x60 cm

Estymacja:  4.200 - 5.200,-

Cyrk sygn.na kam.p.d.

litografia barwna (14/300), 36x51.5 cm

Estymacja:  1.000 - 1.800,-

8. Antoni Chrzanowski(1905-2000)

Wnętrze kościoła Bożego Ciała w Krakowie(1946) sygn.dat.l.d.

akwarela, papier, 64x44 cm (w św.p-p)

Estymacja:  4.400 - 5.800,-

9. Edward Dwurnik(ur.1943)

Koszmary sen(2014) sygn.dat.p.d.

tempera, papier, 55x46 cm

Estymacja:  3.300 - 4.200,-

10. Edward Dwurnik(ur.1943)

Wilanów(2012) sygn.dat.p.d.

tempera, papier, 45.5x55 cm

Estymacja:  3.500 - 4.500,-

11. Eugeniusz Dzierzencki(1905-1990)

Łodzie rybackie przy brzegu(1976) sygn.dat.l.d.

olej, płótno, 31x57 cm

Estymacja:  3.000 - 4.000,-

12. Tadeusz Dzióbkiewicz(ur.1923)

Cerkiew nsygn.

olej, płótno, 49x51 cm

Estymacja:  600 - 900,-

13. D. Earle(XIX/XX w.)

Pejzaże-para sygn.p.d. i l.d.

akwarela, papier  12.5x26.5 (w św.p-p, każdy)

Estymacja: 2.000 - 3.000,-

14. Karol Ende(1881-1962)

Pejzaż zimowy sygn.l.d.

olej, płótno, 50x68 cm

Estymacja:  2.000 - 3.000,-

15. Stanisław Fabijański(1865-947)

Kościół św. Barbary zimą sygn.l.d.

akwarela, papier, 35x49 cm

Estymacja:  2.800 - 3.800,-

16. Max Felgentreu(1874-1952)

Pejzaż z polem i chmurami(1913) sygn.dat.l.d.

olej, płótno, 65x90.5 cm

Estymacja:  5.000 - 7.000,-

17. Stanisław Gałek(1876-1961)

Owce na hali sygn.p.d.

olej, sklejka, 34x50 cm

Estymacja:  2.500 - 3.500,-

18. Wiesław Garboliński(ur.1927)

Jan Paweł II – Pielgrzym świata(2004) sygn.l.d.dat.p.d.

offset (1/100), 50.8x38 cm

Estymacja:  250 - 350,-

19. Andrzej Gieraga(ur.1934)

Dwa kwadraty(2004) sygn.dat.na odwrociu

technika własna, płyta, 70x70 cm

Estymacja:  8.000 - 12.000,-

20. Ryszard Gieryszewski(ur.1936)

Bez tytułu 1(2016) sygn.p.d.

drzeworyt, 10.9x9.7 cm

Estymacja:  250 - 300,-

21. Jerzy Gnatowski(1928-2012)

Pejzaż z żółtymi polami(1959) sygn.dat.p.d.

olej, tektura, 50.5x71 cm

Estymacja:  2.500 - 3.500,-

22. Jerzy Gnatowski(1928-2012)

Kury w zimowym pejzażu(1978) sygn.dat.p.d.

olej, tektura, 32x22 cm

Estymacja:  1.000 - 1.800,-

23. Jerzy Gnatowski(1928-2012)

Zima(1982) sygn.dat.p.d.

olej, tektura, 24x29 cm

Estymacja: 1.000 - 1.800,-

24. Gomez(XIX w.)

Mandolinista(1879) sygn.dat.p.g.

olej, płótno, 33x24.5 cm

Estymacja:  2.500 - 3.500,-

25. Tadeusz Gronowski(1894-1990)

Akt(1964) sygn.dat.p.d.

olej, sklejka, 127x59 cm

Estymacja:  13.000 - 18.000,-

26. Teodor Grott(1884-1972)

Chryzantemy w wazonie sygn.p.d.

akwarela, papier, 64x100 cm

Estymacja:  10.000 - 14.000,-

27. Zbylut Grzywacz(1939-2004)

Z cyklu Erotyki(2003) nsygn.

olej, tektura, 30x40 cm

Estymacja:  13.000 - 17.000,-

28. Fryderyk Hayder(1905-1990)

Kompozycja(1975) sygn.dat.p.d.

olej, pilśnią, 83x83 cm

Estymacja:  2.800 - 3.800,-

29. Fryderyk Hayder(1905-1990)

Kompozycja(1976) sygn.dat.l.d.

olej, płótno, 64x79 cm

Estymacja:  2.800 - 3.800,-

30. Barbara Houwalt(1911-2005)

Krajobraz z wiatrakiem sygn.l.d.

olej, pilśnią, 36x30 cm

Estymacja:  2.500 - 3.500,-

31. Grzegorz Kalinowski(ur.1962)

Dokąd lecisz(1991) sygn.dat.na odwrociu

olej, płótno, 30x50 cm

Estymacja:  1.800 - 2.700,-

32. Alfons Karpiński(1875-1961)

Martwa natura z porcelaną(1951) sygn.dat.p.śr.

olej, tektura, 49x69 cm

Estymacja: 15.000 - 19.000,-

33. Mojżesz Kisling(1891-1953)

Port (Ilustracja do: Jean Giono, Provence, Paris, 1954) sygn.na kam.p.d.

litografia barwna, 21x26.3 cm

Estymacja:  700 - 1.000,-

34. Mojżesz Kisling(1891-1953)

Ewa (Ilustracja do: Jean Giono, Provence, Paris, 1954) sygn.na kam.l.d.

litografia barwna, 25.7x21.8 cm

Estymacja: 700 - 1.000,-

35. Tadeusz Kokietek(1920-1982)

Potyczka nsygn.

akwarela, papier, 43x61 cm (w św.p-p)

Estymacja: 2.000 - 3.500,-

36. Oskar Kokoschka(1886-1980)

Port w Hamburgu(1961) sygn.monogramem, dat.na kam.l.d.

litografia, 47x61 cm

Estymacja: 1.000 - 1.800,-

37. Hanna Korczak-Idzińska(1913-2011)

W kawiarni sygn.p.d.

linoryt, 23.2x17.8 cm

Estymacja:  200 - 350,-

38. Jerzy Kossak(1886-1955)

Ułan i dziewczyna sygn.p.d.na odwrociu pieczęć herbowa Jerzego Kossaka

olej, tektura, 50x35 cm

Estymacja:  14.000 - 18.000,-

39. Janina Kraupe(1921-2016)

Rudowłosa(1955) sygn.l.d.dat.na odwrociu

olej, płótno, 100x69 cm

Estymacja:  13.000 - 18.000,-

40. Jan Kubasiewicz(ur.1950)

Bez tytułu(1972) sygn.dat.p.d.

linoryt (odbitka próbna), 51x39.5 cm

Estymacja: 300 - 450,-

41. Wilhelm Kuchnert(1865-1926)

Dziki kot z zającem sygn.p.d.

akwaforta, sucha igła (39/50), 23x34.8 cm

Estymacja:  500 - 800,-

42. Lech Kunka(1920-1978)

Polska kompozycja(1968) sygn.dat.p.d.

technika mieszana, płótno, deska, 130x110 cm

Estymacja:  16.000 - 24.000,-

43. Lech Kunka(1920-1978)

Jurajska dziewczyna(1976) sygn.l.d.dat.p.d.

olej, płótno, 116x73 cm

Estymacja:  15.000 - 23.000,-

44. Zygmunt Kwiryński(ur.1949)

Nowe relacje sygn.l.d.

olej, płótno, 78x63 cm

Estymacja: 2.000 - 3.000,-

45. Jean Lambert-Rucki(1888-1967)

Plakieta PAX sygn.J L.Rucki CHERET/PARIS/ C.O.O.32.

brąz, 13.1x11.1 cm

Estymacja:  1.200 - 1.800,-

46. Jan Lebenstein(1930-1999)

Figura w tle(1956) sygn.p.d.dat.na odwrociu

olej, płótno, 100x70 cm

Estymacja:  30.000 - 40.000,-

47. Jan Lebenstein(1930-1999)

Postać(1968) sygn.dat.l.d.

tusz, akwarela, papier milimetrowy, 40x29.5 cm

Estymacja:  3.000 - 4.000,-

48. Jan Lebenstein(1930-1999)

Postać(1972) sygn.dat.p.d.

tusz, akwarela, papier milimetrowy, 40x29.8 cm

Estymacja: 3.000 - 4.000,-

49. Krystyna Liberska(1926-2010)

Pierrot i orchidee(1987) sygn.dat.l.d.

olej, pilśnia   28x19.5 cm

Estymacja:  1.000 - 1.600,-

50. Krystyna Liberska(1926-2010)

Pierrot(1999) sygn.dat.p.d.

olej, pilśnią, 21x14.5 cm

Estymacja: 500 - 800,-

51. Eryk Lipiński(1908-1991)

Przed szynkiem sygn.l.d.

tusz, akwarela, papier, 24.5x35 cm

Estymacja:  1.000 - 1.600,-

52. Georg Majewicz(1897-1965)

Głuszce na leśnej polanie sygn.p.d.

olej, płótno, 50x40 cm

Estymacja:  2.500 - 3.500,-

53. Józef Mehoffer(1869-1946)

Amazonka sygn.p.d.

ołówek, papier, 17.5x12.6 cm

Estymacja:  5.500 - 7.000,-

54. Józef Mehoffer(1869-1946)

Krużganek klasztorny w Klosterneuburg(1890) opisany,dat.p.d.

ołówek, papier, 21.5x28 cm

(rysunek dwustronny, na odwrociu: Motyw z grobowca Fryderyka III w katedrze św. Szczepana w Wiedniu)

Estymacja:  2.500 - 4.000,-

55. Józef Mehoffer(1869-1946)

Kompozycja paryska nsygn.

ołówek, papier, 57.5x44.5 cm

Estymacja:  4.500 - 6.000,-

56. Grzegorz Orłowski(1910-1965)

Park Staromiejski w Łodzi sygn.p.d.

tempera, sklejka, 56x99 cm

Estymacja:  1.000 - 1.500,-

57. Hippolyte de Boug d'Orschwiller(1810-1868)

Krowy przy wodopoju sygn.l.d.

olej, płótno, 56.5x81 cm

Estymacja:  4.000 - 6.000,-

58. Felicja Pacanowska(1907-2002)

Szkice architektoniczne z lat 1954-57-3 szt.

(Capri-Marina Grande, Paestum, Ercolano) sygn.dat.l.d.

tusz, papier, 28.5x16; 21.5x15 cm -2 szt.

Estymacja:  250 - 350,-

59. Józef Pankiewicz(1866-1940)

Pejzaż z południowej Francji(1935) sygn.dat.p.d.

akwarela, papier, 27x42 cm (w św.p-p)

Estymacja:  15.000 - 22.000,-

60. Otto Pippel(1878-1960)

Scena orientalna sygn.p.d.

olej, płótno, 57.5x68 cm

Estymacja:  9.000 - 13.000,-

61. Władysław Popielarczyk(1925-1987)

Dno morskie niebieskie(1963) sygn.p.g.dat.na odwrociu

olej, pilśnią, 23x43 cm

Estymacja:  1.800 - 2.600,-

62. Stanisław Raczyński(1903-1982)

Koszykówka(z teki „Sport w grafice”, 1954) sygn.p.d.

drzeworyt, 19.8x12.7 cm

Estymacja:  250 - 350,-

63. Leszek Rózga(1924-2015)

Młodniak(1985-2001) sygn.dat.p.d.

akwaforta (e.a.), 8.4x12 cm

Estymacja:  600 - 800,-

64. Teresa Rudowicz(1928-1994)

Kompozycja(1965) sygn.dat.na odwrociu

collage, płótno, 47x67 cm

Estymacja:  22.000 - 32.000,-

65. Bronisława Rychter-Janowska(1868-1953)

Monte Pallegrino(1914) sygn.p.d.

olej, tektura, 50x68 cm

Estymacja:  13.000 - 18.000,-

66. Victor Schivert(1863-1929)

Zaloty sygn.l.d.

olej, deska, 41x31.5 cm

Estymacja:  6.500 - 8.000,-

67. Jan Skotnicki(1876-1968)

Kwiaty(1913) sygn.dat.p.d.

olej, sklejka, 42.5x51 cm

Estymacja:  6.000 - 8.000,-

68. G. Staneland(XX w.)

Na plaży(1928) sygn.p.d.

olej, deska, 36x57 cm

Estymacja:  1.700 - 2.900,-

69. Michał Stańko(1901-1969)

Krokusy na hali sygn.p.d.

olej, tektura, 50x70 cm

Estymacja:  5.000 - 6.500,-

70. Henryk Stażewski(1894-1988)

Okładka tomiku Andrzeja Partuma sygn.p.d.

litografia, 16x16 cm

Estymacja:  1.800 - 2.600,-

71. Nikołaj Alexandrowicz Sysojew(1918-1999)

Na pastwisku(1948) sygn.dat.p.d.

olej, tektura, 46x66 cm

Estymacja:  2.000 - 3.000,-

72. Jan Marcin Szancer(1902-1973)

Maki, motyl i ważka sygn.p.d.

akwarela, tusz, papier, 29.5x21 cm

Estymacja:  1.000 - 1.500,-

73. Jan Marcin Szancer(1902-1973)

Zabawa z psem sygn.p.d.

akwarela, tusz, papier, 29.7x20.7 cm

Estymacja:  1.000 - 1.500,-

74. Jan Marcin Szancer(1902-1973)

Koty sygn.p.d.

tusz, papier, 20.7x29.7 cm

Estymacja:  1.000 - 1.500,-

75. Konstanty Szewczenko(1910-1991)

Nad księgą sygn.p.d.

olej, płótno, 53x45 cm

Estymacja: 3.800 - 4.900,-

76. Konstanty Szewczenko(1910-1991)

Prezentacja sygn.p.d.

olej, płótno, 54x46 cm

Estymacja:  3.300 - 4.700,-

77. Bolesław Utkin(1913-1993)

Kompozycja geometryczna sygn.p.d.

technika własna (blacha stalowa), pilśnią, 66.5x47 cm

Estymacja:  12.000 - 18.000,-

78. Marek Wagner(ur.1949)

Poczwórny pejzaż(1989) sygn.dat.p.d.

technika własna, papier, 67x97 cm

Estymacja:  1.000 - 1.800,-

79. Marek Wagner(ur.1949)

Bez tytułu(1986) sygn.dat.p.d.

technika własna, papier, 72x48 cm

Estymacja:  600 - 1.000,-

80. Józef Wasiołek(1921-2008)

Pejzaż ze stawem sygn.p.d.

olej, płótno   45x63 cm

Estymacja:  3.800 - 4.800,-

81. Józef Wasiołek(1921-2008)

Kwiaty w wazonie sygn.p.d.

olej, płótno, 46x33 cm

Estymacja:  1.800 - 2.700,-

82. Ryszard Waśko(ur.1949)

Object A(1976) nsygn.na odwrociu dedykacja autorska

tusz, papier, 41x28 cm

Estymacja:  1.300 - 1.900,-

83. Ryszard Waśko(ur.1949)

Object A'(1976) nsygn.na odwrociu dedykacja autorska

tusz, papier, 40x27 cm

Estymacja:  1.300 - 1.900,-

84. Maria Wawryka-Misiaczek(XX w.)

Czujny-gotowy sygn.p.d.

sucha igła, 37x23.7 cm

Estymacja:  250 - 350,-

85. Leon Wyczółkowski(1852-1936)

Kwiaty sygn.l.d.

pastel, papier, 46x62 cm

Estymacja:  38.000 - 50.000,-

86. Feliks Michał Wygrzywalski(1875-1944)

Jastarnia(1934) sygn.dat.l.d.

olej, sklejka, 30x44 cm

Estymacja:  5.000 - 7.000,-

87. Eugeniusz Zak(1884-1929)

Pochylona kobieta(z „La porte Lourde. Poémes en prose de René Morand, dessins hors-texte par Eugéne Zak”, Paris 1929) sygn.na płycie p.śr.

miękki werniks, 11.8x11.8 cm

Estymacja:  900 - 1.500,-

88. Włodzimierz Zakrzewski(1916-1992)

Przedzimie(1962) sygn.dat.p.d.

olej, tektura, 42x58 cm

Estymacja:  3.500 - 4.500,-

89. Krystyn Zieliński(1929-2007)

I-90(1990) nsygn. (na odwrociu autorska nalepka)

technika własna, akryl, pilśnią, 72x72 cm

Estymacja:  9.000 - 13.000,-

90. Krystyn Zieliński(1929-2007)

Dyptyk czarno-biały(1990) nsygn. (na odwrociu autorska nalepka)

akryl, pilśnią, 46x81 cm

Estymacja:  8.000 - 12.000,-

91. Stanisław Żurawski(1889-1976)

Kutry w Kuźnicach sygn.p.d.

olej, tektura   35x49.5 cm

Estymacja: 1.900 - 2.500,-

92. A.N.(XIX w.)

Scena alegoryczna z gołębiami nsygn.

olej, płótno, 61x72 cm

Estymacja: 2.000 - 3.000,-

93. A.N.(Austria XIX/XX w.)

Miniatura portretowa nsygn.

fotografia podmalowana, papier/deska, 15x11 cm

Estymacja: 4.000 - 5.000,-

94. A.N.(XX w.)

Młoda Cyganka sygn.p.d.

pastel, papier, 42x31.5 cm

Estymacja: 1.800 - 2.400,-

95. A.N.(XX w.)

Świetliki nsygn.

olej, tektura, 66x47.5 cm

Estymacja:  3.200 - 4.500,-

96. Oeuvres Choisies de J.-B. Piranesi. Frontispieces, Compositions, Prisons, Trophees, Plan et Vues de Rome. Dessinés et Gravés de 1746 a 1778(Paryż, 1913)

album 140 reprodukcji, 44x31 cm, oprawa w złym stanie

Estymacja:  1.800 - 2.600,-

ImageImageImage ImageImage

97. Figurka-Grzybiarka

(Ćmielów, l.60.XX w., proj. Zbigniewa Śliwowska-Wawrzyniak, ok.1957) sygn.Ć/ĆMIELÓW/ MADE/IN POLAND

porcelana biała, malowana naszkliwnie, wys.17.5 cm

Estymacja:  650 - 950,-

98. Figurka-Janosik(Ćmielów, l.60.XX w.)

sygn.Ć w trójkącie/ĆMIELÓW/MADE/ IN POLAND

porcelana biała, malowana, złocenie, wys.21.5 cm

Estymacja:  900 - 1.500,-

99. Figurka Marilyn Monroe(Niemcy, Neuendorf, II poł.XXw.)

sygn.orzeł/ NEUENDORF (w odbiciu lustrzanym)

porcelana biała, malowana, wys.26.5 cm

Estymacja:  1.200 - 1.800,-

100. Figurka-Sznaucer

(Niemcy, Staffelstein, II poł.XX w.) sygn.AK zwieńczone koroną

biskwit, wys.10.5 cm

Estymacja:  400 - 600,-

101. Kałamarz secesyjny

(Austro-Węgry, pocz.XX w.) sygn.D.G.M. A./K.K.OEST.PAT.A

szkło barwione zielone, opalizujące, mosiądz, szkło firmy Kralik, 8x16.5x14 cm

Estymacja:  1.000 - 1.500,-

102. Karafka i 6 kieliszków(l.20-30.XX w.) nsygn.

szkło kryształowe, rubinowe, szlifowane, wys.karafki 25.5, kieliszków 7, śr.5.5 cm

Estymacja:  1.000 - 1.700,-

103. Komplet toaletowy 4-częściowy(Belgia, przed 1950)

sygn.A.M.C/MADE IN BELGIUM, wycisk: 33

fajans malowany, kalka, misa śr.36, dzbanek wys.28, pojemnik dł.24, mydelniczka dł.14 cm

Estymacja:  900 - 1.300,-

104. Lampa chanukowa(Kraków, l.20-30.XX w.)

sygn.JG/3 główka K

srebro pr.3, 1.499 g, wys. 71 cm

Estymacja:  15.000 - 18.000,-

105. Papierośnica(Rosja, pocz.XX w.)

sygn.orzeł carski dwugłowy/cyrylicą M.OWCZINNIKOW/84

srebro pr.84, wnętrze złocone, 172.5g, 1.5x11x7 cm

Estymacja: 2.500 - 3.500,-

106. Para kandelabrów secesyjnych(Hamburg, pocz.XX w.)

sygn.ORIVIT/2084/A/BARGA/HAMBURG

cyna srebrzona (przetarcia), wys.18 cm

Estymacja: 1.000 - 1.600,-

107. Paterka ażurowa stylizowana(Anglia, II poł.XX w.)

sygn.A.I./kotwica/lew/1

srebro pr.925, 105.7 g, wys.6, śr.15 cm

Estymacja: 500 - 700,-

108. Plakieta porcelanowa ze sceną rodzajową(k.XIX w.) nsygn.

15x21 cm (oprawa drewniana ażurowa, passe-partout czerwony aksamit)

Estymacja:  1.500 - 2.300,-

109. Pudełko na muszki(Rosja, XIX/XX w.) sygn.punca głowa psa

srebro, emalia, perły, kamienie, 2.5x6.5x5.5 cm

Estymacja:  5.000 - 6.500,-

110. Serwetniki secesyjne-6 szt.(pocz.XX w.) nsygn.

metal, emalia, 6x6 cm

Estymacja: 360 - 550,-

111. Solniczki stylizowane-para(Anglia, I poł.XX w.)

sygn.J.C.V/kotwica/lew/E

srebro pr. 950, 61 g, wys.7.5 cm

Estymacja:  300 - 400,-

112. Świecznik(Dania,Kopenhaga, II poł.XX w.)

sygn.B&G/KJOBENHAVN/DENMARK/249.

porcelana wytłaczana, malowana, złocenie, wys.4.5, śr.11 cm

Estymacja: 150 - 250,-

113. Talerz sederowy Karlsbad(Czechosłowacja, Klösterle, II ćw.XX w.)

sygn.korona/TK/Thun/Czechoslovakia

porcelana biała, malowana, opalizująca, złocenie, śr.23.5 cm

Estymacja:  1.000 - 1.500,-

114. Wazon kwadratowy

(Szwecja, po 1950, proj. Sven Palmqvist) sygn.Orrefors 4209-III

szkło białe, wys.9.5 cm

Estymacja: 200 - 300,-

115. Wazon(l.30.XX w.) sygn.NS/ABF

szkło kryształowe, plater (srebrzenie przetarte w 100%), wys.23.3 cm

Estymacja: 250 - 350,-

116. Wazonik Indische Malerei purpur(Miśnia, I poł.XX w.)

sygn.skrzyżowane miecze

porcelana biała, malowana, wys.10 cm

Estymacja:  500 - 700,-

117. Wizytownik z niedźwiedziem(II ćw.XX w.) nsygn.

marmur, 13.5x23.5x23 cm (niewielki ubytek)

Estymacja:  900 - 1.600,-