193 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

193 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

sobota, 9 grudnia 2017 r., godz. 12:00

1. Maurycy Apfelbaum(1887-1931)

Jerozolima sygn.p.d.

olej, tektura, 40x50 cm

Estymacja: 5.700 - 6.900,-

2. Heinrich Rudolf Armbruster(1862-po 1914)

Portret dziecka[Heinz Berghoefer w wieku 4 lat](1914) sygn.na odwrociu

olej, płótno, 50.5x39 cm

Estymacja:  1.800 - 2.500,-

3. Alfred Bergren?(XIX w.)

Starzec sygn.na odwrociu

olej, płótno, 80x61 cm

Estymacja:  3.200 - 4.300,-

4. Jacek Bigoszewski(1945-1997)

Bez tytułu(1994) sygn.dat.na odwrociu

technika mieszana, płótno, 46x38 cm

Estymacja:  1.500 - 2.000,-

5. Angelo Brombo(1893-1962)

Wenecja sygn.p.d.

olej, płótno, 70x90 cm

Estymacja:  3.800 - 4.800,-

6. Janusz M.Brzeski(1907-1957)

Ponad miastem(1929) sygn.p.d.dat.l.d.

drzeworyt, 12.2x12.3 cm

Estymacja:  400 - 600,-

7. Janusz M.Brzeski(1907-1957)

La bourdelle(1929) sygn.p.d.dat.l.d.

drzeworyt, 12.2x12.1 cm

Estymacja:  400 - 600,-

8. Janusz M.Brzeski(1907-1957)

Portret Żyda(1930) sygn.p.d.dat.l.d.

drzeworyt, 12.2x12.2 cm

Estymacja:  400 - 600,-

9. Janusz M.Brzeski(1907-1957)

Apollinaire-wspomnienie[Cmentarz](1929) sygn.dat.p.d.

drzeworyt, 12.3x12.1 cm

Estymacja:  400 - 600,-

10. Tadeusz Brzozowski(1918-1987)

Kamerjunker i Jego Fochy(1965) sygn.dat.p.d.

tusz, akwarela, papier, 48x63 cm

Estymacja:  13.000 - 18.000,-

11. Jan Dobkowski(ur.1942)

Pejzaż wyobraźni(1988) sygn.dat.na odwrociu

olej, pilśnią, 39x61 cm

Estymacja:  6.500 - 8.500,-

12. Wacław Drozdowski(1895-1951)

Ilustracje do komiksu „Wicek i Wacek”(1947) nsygn.

2 szt., tusz, karton, 12x42 cm

Estymacja:  5.000 - 6.500,-

13. Edward Dwurnik(ur.1943)

Nikifor-Dwurnik(2017) sygn.u dołu,dat.p.śr.

akwarela, gwasz, papier, 25.5x19 cm

Estymacja: 1.600 - 2.000,-

14. Edward Dwurnik(ur.1943)

Pomarańczowe tulipany(2017) sygn.dat.p.d.

akryl, płótno, 30x24 cm

Estymacja:  3.200 - 3.900,-

15. Edward Dwurnik(ur.1943)

Wadowice(2013) sygn.dat.l.d.

akryl, płótno, 40x40 cm

Estymacja:  5.500 - 6.800,-

16. Maksymilian Fajans(1827-1890)

Wizerunki polskie-5 planszy(1851-1863) sygn.na kam.

litografia, 34x24 cm (w św.p-p, każda)

Estymacja:  2.500 - 4.200,-

Image Image Image Image Image

17. Dariusz Fiet(ur.1960)

Miedziany horyzont(2015) sygn.p.d.dat.l.d.

olej, płótno, 80x100 cm

Estymacja:  5.000 - 8.000,-

18. Mieczysław Filipkiewicz(1891-1951)

Pejzaż górski sygn.p.d.

gwasz, tektura, 16.5x32 cm

Estymacja:  2.500 - 3.500,-

19. Wiesław Garboliński(1927-2014)

Sen o raju Mahometa(2004) sygn.dat.l.d.

offset (13/100), 36.5x55.8 cm

Estymacja:  250 - 350,-

20. Hélène Gevers(1848-1932)

Młoda kobieta w welonie(1911) sygn.dat.p.d.

pastel, papier, 49x33 cm

Estymacja:  4.200 - 5.600,-

21. Jerzy Gnatowski(1928-2012)

Droga sygn.p.d.

olej, tektura, 29.5x20.5 cm

Estymacja:  500 - 800,-

22. Jerzy Gnatowski(1928-2012)

Zbiór ziemniaków(1963) sygn.dat.p.d.

olej, blacha, 38x65 cm

Estymacja:  2.500 - 3.500,-

23. Krzysztof Gocek(ur.1964)

Pejzaż(2016) sygn.p.d.dat.na odwrociu

olej, akryl, płótno/pilśnią, 20x30 cm

Estymacja: 1.900 - 2.500,-

24.  Stanisław Ibis Gratkowski(1923-1988)

Ilustracje do komiksu „Porwany za młodu”-32 plansze od nr 41 do 72(1964) nsygn.

tusz, papier, 8.5x26.5 cm (każda plansza)

Estymacja:  6.000 - 8.000,-

Image Image Image Image ImageImage Image Image Image Image

25. Alfred Jensen(1859-1935)

Statek wpływający do portu(1907) sygn.dat.l.d.

olej, płótno, 56x86 cm

Estymacja:  19.000 - 24.000,-

26. Barbara Jonscher(1926-1986)

Brązowa ryba na różowym tle(na odwrociu szkic kobiecej głowy) nsygn.

flamaster, akwarela, papier, 23x32.5 cm

Estymacja:  1.800 - 2.300,-

27. Barbara Jonscher(1926-1986)

Akt nsygn.

tusz, papier, 40x29.5 cm

Estymacja:  1.400 - 1.800,-

28. Teofil Jóźwiak(1926-1996)

Zbrodnia(1965) sygn.dat.p.d.

linoryt (5/70), 50.5x36 cm

Estymacja:  700 - 1.000,-

29. Zygmunt Kaczówka(1915-1996)

Limba nad Morskim Okiem sygn.p.d.

olej, płótno, 70x50 cm

Estymacja:  2.300 - 2.900,-

30. Zygmunt Kaczówka(1915-1996)

Górski potok sygn.p.d.

olej, płótno, 50x77 cm

Estymacja:  2.300 - 2.900,-

31. Antoni Kierpal(1898-1960)

Klasztor(1954) sygn.dat.p.d.

akwarela, gwasz, papier, 31x42.5 cm

Estymacja:  500 - 800,-

32. Aleksander Kobzdej(1920-1972)

Kompozycja(1959) sygn.dat.na odwrociu

olej, płótno, 73x60 cm

Estymacja: 38.000 - 45.000,-

33. Antoni Kozakiewicz(1841-1929)

Portret chłopca(1867) sygn.dat.p.d.

ołówek, kredka, papier, 38.5x32 cm

Estymacja:  4.400 - 5.800,-

34. Jerzy Krawczyk(1921-1969)

Dom Beethovena(1957) sygn.dat.l.d.

olej, tektura, 27.5x34 cm

Estymacja: 5.500 - 6.500,-

35. Lech Kunka(1920-1978)

Kompozycja(1969) sygn.dat.p.d.

olej, pilśnia, 91x57 cm

Estymacja: 9.000 - 14.000,-

36. Jan Lebenstein(1930-1999)

Figura sygn.l.d.

akwarela, tusz, papier/tektura, 29x21.5 cm

Estymacja: 3.200 - 4.500,-

37. Jan Lebenstein(1930-1999)

Figura(1969) sygn.dat.p.d.

akwarela, tusz, papier milimetrowy, 28.5x20.5 cm

Estymacja:  2.500 - 4.000,-

38. Jan Lebenstein(1930-1999)

Postać-ślimak(1963) sygn.dat.p.d.

akwarela, tusz, papier milimetrowy, 42x29.5 cm

Estymacja:  3.000 - 4.500,-

39. Jan Lebenstein(1930-1999)

Faubourg St. Denis sygn.p.d.

litografia barwna (66/100), 43.5x33.5 cm

Estymacja:  2.800 - 3.600,-

40. Krystyna Liberska(1926-2010)

Pierrot(1992) sygn.dat.p.d.

olej, pilśnia, 26x24 cm

Estymacja: 1.000 - 1.500,-

41. Krystyna Liberska(1926-2010)

Pierrot z papugą(1987) sygn.dat.l.d.

olej, pilśnia, 28x18 cm

Estymacja:  1.000 - 1.500,-

42. Antoni  Łyżwański(1904-1972)

Chata sygn.p.d.

olej, tektura, 22x28 cm

Estymacja:  1.500 - 2.200,-

43. Jacek Malczewski(1854-1929)

Pejzaż z okolic Lusławic(1925) nsygn.dat.p.d.

kredka, papier, 23x30 cm

Estymacja:  1.800 - 2.500,-

44. Jacek Malczewski(1854-1929)

Pejzaż z pasterzem nsygn.

ołówek, kredka, papier, 23x30 cm

Estymacja: 1.800 - 2.500,-

45. Jacek Malczewski(1854-1929)

Szkice trzech postaci nsygn.

kredka, papier, 18.5x24.3 cm

Estymacja:  1.800 - 2.500,-

46. Adam Marczyński(1908-1985)

Stocznia sygn.l.d.

olej, tektura, 64x49 cm

Estymacja:  4.000 - 6.000,-

47. Józef Mehoffer(1869-1946)

Mężczyzna w stroju samuraja sygn.śr.d.

ołówek, papier, 21x34 cm

Estymacja:  2.500 - 3.500,-

48. Christo Stefanoff-Mendoly(1898-1966)

Dworek sygn.p.d.

olej, płótno/tektura, 30x40 cm

Estymacja: 2.200 - 3.500,-

49. Christo Stefanoff-Mendoly(1898-1966)

Martwa natura z owocami(1957) sygn.dat.p.d.

olej, pilśnia, 30x40.5 cm

Estymacja:  2.500 - 3.700,-

50. Fritz Muehlen(1907-1981)

Pejzaż z kanałem sygn.p.d.

olej, płótno, 79x69 cm

Estymacja: 2.000 - 3.500,-

51. Henryk Musiałowicz(1914-2015)

Reminiscencje sygn.na odwrociu

technika własna, pilśnią, 27.5x21.5 cm

Estymacja:  3.800 - 4.600,-

52. Jerzy Nowosielski(1923-2011)

Ołtarz(1957) sygn.dat.l.śr.

akwarela, ołówek, papier, 28x20.8 cm

Estymacja:  10.000 - 14.000,-

53. Felicja Pacanowska(1907-2002)

Kongres Pokoju w Paryżu.- rysunki dokumentalne 5 szt.(1949) sygn.dat.l.d.

tusz, papier, 20.2x24.2; 20.2x27; 32x22.8; 15x23.5-2 szt.;

Siedzący mężczyzna(1947) sygn.dat.l.d.  tusz, papier, 17.5x15.5 cm

Estymacja:  500 - 800,-

54. Michał Paryżski(ur.1946)

Kompozycja(1994) sygn.dat.p.d.

tusz, akwarela, papier   38.5x17 cm

Estymacja:  300 - 500,-

55. Elżbieta Piwek-Białoborska(1922-1989)

Kompozycja sygn.na odwrociu

technika własna   śr.36 cm

Estymacja:  500 - 900,-

56. Kazimierz Podsadecki(1904-1970)

Ukrzyżowany(1969) sygn.p.d.dat.l.d.

kredka, papier, 30x24 cm

Estymacja:  750 - 950,-

57. Kazimierz Podsadecki(1904-1970)

Projekt witraża(1965) sygn.p.d.dat.l.d.

ołówek, papier, 35x25 cm

Estymacja:  750 - 950,-

58. Rafał Pomorski(1921-1974 )

Kompozycja II sygn.p.d.

olej, płótno/tektura, 109x70 cm

Estymacja:  5.000 - 6.000,-

59. Andrzej Pronaszko(1888-1961)

W wiejskiej izbie sygn.p.d.

akwarela, papier, 25.3x20 cm

Estymacja:  2.500 - 3.500,-

60. Artur Przebindowski(ur.1967)

Megalopolis LXXIII(2016/2017) sygn.p.d.dat.na odwrociu

olej, płótno, 100x151 cm

Estymacja:  30.000 - 37.000,-

61. Marian Puchalski(1912-1970)

Łazienki sygn.p.d.

akwarela, papier, 9.5x11.5 cm

Estymacja:  500 - 700,-

62. Zofia Puszczyńska(1907-1985)

Kompozycja sygn.p.d.

olej, pilśnią, 58x59 cm

Estymacja:  3.000 - 5.000,-

63. Armand Rassenfosse(1862-1934)

Matka i dziecko(1927) sygn.p.d.sygn.dat.na płycie p.g.

litografia, 31.7x24.6 cm

Estymacja:  500 - 600,-

64. Auguste Rodin(1840-1917)

Tancerka sygn.p.d.

ołówek, akwarela, papier, 45.5x29.5 cm

Estymacja:  15.000 - 24.000,-

65. Jan Rudnicki(1887-1936)

Zaduszki sygn.p.d.

akwarela, papier, 20x14.5 cm (w św.p-p)

Estymacja:  1.400 - 2.200,-

66. Tadeusz Rybkowski(1848-1926)

Oficer carski(1914) sygn.dat.p.d.

akwarela, papier, 40x20.5 cm (w św.p-p)

Estymacja:  5.000 - 6.500,-

67. Adam Setkowicz(1876-1945)

Zaprzęgi zimą sygn.l.d.

akwarela, gwasz, papier, 16x32 cm

Estymacja:  3.000 - 4.000,-

68. Adam Setkowicz(1876-1945)

Na polowaniu sygn.l.d.

akwarela, gwasz, papier, 16.5x31 cm

Estymacja:  3.300 - 4.600,-

69. Halina Sibińska(ur.1950)

Projekt okładki do komiksu „Wicek i Wacek w czasie okupacji” + klisza(1986) nsygn.

akwarela, tusz, papier, 25x35 cm

Estymacja:  900 - 1.400,-

70. Henryk Stażewski(1894-1988)

Relief multiple sygn.na odwrociu

technika własna (metal, płyta), 38x25 cm

Estymacja:  190.000 - 230.000,-

71. Subropkin(XIX w.)

Szkuner(1881) sygn.cyrylicą, dat.l.d.

olej, tektura, 70x55 cm

Estymacja:  10.000 - 14.000,-

72. Władysław Karol Szerner(1870-1936)

Pastuszek sygn.l.d.

olej, tektura, 51.5x40 cm

Estymacja:  7.500 - 9.000,-

73. Konstanty Szewczenko(1910-1991)

Rozmowa sygn.p.d.

olej, płótno, 51x62 cm

Estymacja:  4.700 - 5.500,-

74. Konstanty Szewczenko(1910-1991)

Dziewczyna z dzbanem sygn.l.d.

olej, sklejka, 20.7x14.5 cm

Estymacja:  1.300 - 2.200,-

75. Tomasz Tatarczyk(1947-2010)

Widok z Kazimierza nad Wisłą(1971) sygn.p.d.dat.na odwrociu

olej, tektura, 35x49.5 cm

Estymacja: 1.800 - 2.400,-

76. Franciszek Turek(1882-1947)

Podwórko na krakowskim Kazimierzu(1931) sygn.dat.p.d.

olej, sklejka, 49x40 cm

Estymacja:  4.200 - 5.300,-

77. Bolesław Utkin(1913-1993)

Kompozycja sygn.p.d.

technika własna, pilśnią, 73x54 cm

Estymacja:  8.000 - 15.000,-

78. Józef Wasiołek(1921-2008)

Kwiaty w wazonie(1978) sygn.dat.l.d.

olej, płótno, 47x62.5 cm

Estymacja:  2.800 - 3.500,-

79. Antoni Waśkowski(1885-1966)

Dziewczynka z doniczką sygn.l.d.

pastel, papier, 50.5x35 cm

Estymacja:  3.800 - 5.200,-

80. P. Willis(XX w.)

Widok miasteczka sygn.p.d.

olej, płótno, 50.5x61 cm

Estymacja:  4.200 - 5.900,-

81. Krystyn Zieliński(1929-2007)

XXVIII(1989/1998) na odwrociu nalepka autorska

akryl, płyta, 63x63 cm

Estymacja:  7.500 - 11.500,-

82. Krystyn Zieliński(1929-2007)

Kostka do gry(1974) sygn.dat.na odwrociu

akryl, płyta, 45x45 cm

Estymacja:  7.500 - 11.000,-

83. Stanisław Żurawski(1889-1976)

Półakt sygn.p.g.

olej, płótno, 50x35 cm

Estymacja:  3.200 - 4.500,-

84. Ilustracje z magazynu mody „Le Gout Parisien”(l.30.XX w.)

4 plansze  litografia, 32.1x19 cm

Estymacja:  300 - 500,-

85. Ikona Zmartwychwstanie Chrystusa- ikona prazdnikowa

(Rosja, k.XIX w.) nsygn.

tempera, deska, złocenie, 54x43 cm

ubytki w warstwie malarskiej, deska lekko wypaczona, po konserwacji

Estymacja:  7.000 - 10.000,-

86. Ikona św. Iwan(Rosja, pocz.XX w.) nsygn.

tempera, deska, 26.5x22 cm

przetarte złocenie, deska lekko wypaczona

Estymacja:  900 - 1.500,-

87. A.N. (XX w.)

Hucuł na koniu(1907) sygn.nieczytelnie,dat.p.d.

akwarela, gwasz, tektura, 41x28 cm

Estymacja:  1.500 - 2.200,-

88. A.N.(XX w.)

Chata sygn.nieczytelnie p.d.

olej, tektura, 48x69 cm

Estymacja:  1.500 - 2.200,-

89. A.N.(XX w.)

Zabudowania nsygn.

olej, tektura, 8.5x21.5 cm

Estymacja:  250 - 350,-

90. Album secesyjny na fotografie(pocz.XX w.) nsygn.

oprawa płócienna z aplikacją platerową, papier, 34x19 cm

Estymacja:  130 - 190,-

91. Cukiernica(Warszawa, pocz.XX w.)

sygn.B.BUCH/W.M.F. GALW. WARSZAWA/21

plater, 11x20x11 cm

Estymacja: 1.000 - 1.600,-

92. Figura-Dwa tygrysy(Niemcy, Sitzendorf, l.30.XX w.)

sygn.S dwukrotnie przekreślone pod koroną

fajans malowany, 28x35x16 cm

Estymacja: 1.200 - 1.800,-

93. Figurka-Chłopiec z wiewiórką(Niemcy, Selb, II poł.XX w.)

sygn.Rosenthal/GERMANY/KUNSTABTEILUNG/SELB  (proj. Lore Friedrich-Gronau)

porcelana biała, malowana, wys.11.5 cm

Estymacja: 900 - 1.500,-

94. Filiżanka(Rosja, XIX/XX w.)

sygn.orzeł dwugłowy/cyrylicą: T/wa/M.S.KUZNIECOWA/R.F.

porcelana biała, malowana, złocenie, przetarcia, wys. filiżanki 7, śr. spodka 14.2 cm

Estymacja: 170 - 250,-

95. Karafka do octu(Niemcy, I poł.XX w.)

sygn.B/WMF/I/0/OX

szkło szlifowane, plater, wys.21.5 cm

Estymacja:  500 - 700,-

96. Kielich mszalny(Niemcy, pocz.XX w.) sygn.półksiężyc/korona/800/?

srebro pr. 800, 262.4 g, wys.22 cm

Estymacja:  1.300 - 1.900,-

97. Miska szklana

(Szwecja, ok.poł.XX w.) sygn.Kosta(Kosta Boda)

szkło białe, wys.7.5, śr.11.5 cm

Estymacja:  150 - 250,-

98. Patera neobarokowa(Szwecja, Göteborg, III ćw.XIX w.)

sygn.LLARSON&C/3 korony/G pod korną/B5 na spodzie czarny grawerowany monogram: CAR

srebro 588.5 g, wys.23, śr.27.5 cm

Estymacja:  3.800 - 4.700,-

99. Popielnica szklana(Szwecja, poł.XX w.) sygn.Orrefors

szkło białe, śr.13.5 cm

Estymacja:  350 - 390,-

100. Puchar miodowy w typie biedermeier(pocz.XX w.) nsygn.

szkło kryształowe, barwione, szlifowane, wys.15 cm

Estymacja:  700 - 1.000,-

101. Serwis kawowy „Płaski” dla 12 osób(Ćmielów, 1932-34)

sygn.Ć w trójkącie/ĆMIELÓW/907, wycisk:Ć w trójkącie/ ĆMIELÓW[proj.Bogdan Wendorf, „wzór turecki”]

porcelana biała, malowana, złocenie, wys. dzbanka 21 cm, brak mlecznika

Estymacja:  7.000 - 12.000,-

102. Serwis śniadaniowy dla 6 osób

(Czechosłowacja, Karlsbad, l.30.XX w.) sygn.Victoria/korona/Czecho-Slovakia, Kerag/KARLSBAD/CZECHOSLOVAKIA,(tarcza „wiedeńska”)

porcelana biała, malowana, kalka, złocenie

Estymacja:  1.900 - 2.700,-

103. Stolik Gallé(Francja, pocz.XX w.) sygn.Gallé

drewno, fornir, intarsja, 75x56x38.5 cm

Estymacja:  5.000 - 7.000,-

104. Świecznik(Warszawa, l.30.XXw.)

sygn. M.ROZENBLATT/3 główka W

srebro pr.3, 342.1 g, wys.30 cm

Estymacja:  1.500 - 1.900,-

105. Wazon(Miśnia, II poł.XX w.) sygn.skrzyżowane miecze (czterokrotnie przekreślone, szkliwo na sygnaturze przetarte)

porcelana biała, malowana, wys.15.8 cm

Estymacja: 350 - 500,-

106. Wazon szklany art déco(Szwecja, I poł.XX w.)

sygn.Orrefors 2028 (proj. Simon Gate)

szkło białe, wys.15 cm

Estymacja: 200 - 300,-

107. Wazony-para(Czechy, II poł.XX w.) nsygn.

szkło kobaltowe, emalia, wys.31.5 cm (wazon wysoki), wys.16 cm (wazon niski)

Estymacja: 500 - 800,-

108. Zestaw 3-częściowy: dzbanek, cukiernica, mlecznik

(Szwecja, pocz.XX w.) sygn.835/półksiężyc/korona/monogram HW/3 korony/S

srebro pr. 835, 715.8 g, wys. dzbanka 19 cm

Estymacja:  3.200 - 4.400,-