197 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

 197 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

sobota, 9 czerwca 2018 r., godz. 12:00

Montmartre sygn.p.d.

litografia, kredka (e.a.), 30x24 cm

Estymacja: 400 - 600,-

2. Michel Adlen(1898-1980)

Vue sous le Pont St.Michel sygn.p.d.

litografia, akwarela (e.a.), 26x35 cm

Estymacja:  400 - 600,-

3. Eugène Gabriel André(XIX/XX w.)

Na pastwisku sygn.p.d.

olej, płótno, 53x44 cm

Estymacja:  4.000 - 6.000,-

4. Henoch Barciński(1896-1941)

Babuleńka(1918) sygn.dat.p.śr.

pastel, papier, 41x32.5 cm

Estymacja:  4.000 - 6.000,-

5. Zdzisław Beksiński(1929-2005)

Bez tytułu nsygn.

grafika komputerowa, 60x80 cm

Estymacja:  1.300 - 2.500,-

6. Zdzisław Beksiński(1929-2005)

Bez tytułu nsygn.

grafika komputerowa, 60x80 cm

Estymacja:  1.300 - 2.500,-

7. Zdzisław Beksiński(1929-2005)

Bez tytułu nsygn.

grafika komputerowa  60x80 cm

Estymacja:  1.300 - 2.500,-

8. Zdzisław Beksiński(1929-2005)

Bez tytułu nsygn.

grafika komputerowa, 60.2x80 cm

Estymacja:  1.300 - 2.500,-

9. Zdzisław Beksiński(1929-2005)

Bez tytułu(1997) nsygn.

grafika komputerowa, 80x60 cm

Estymacja:  1.300 - 2.500,-

10. Jan Berdyszak(1934-2014)

In silence(1975) sygn.dat.śr.d.

akryl, papier, 55x67 cm

Estymacja:  13.000 -19.000,-

11. G. Brodnicki

Zamyślony mężczyzna(Polska, 1933) sygn.G.Brodnicki/8.10.33 / monogram wiązany GB

ceramika szkliwiona, 15.5x11x14 cm

Estymacja:  1.000 - 1.500,-

12. Marc Chagall(1887-1985)

Pantomime(okładka „Derriere le Miroir” no 198, 1972, Mourlot #649) sygn.na kam.p.d.

litografia barwna, 38x27.8 cm

Estymacja:  650 - 1.000,-

13. Marc Chagall(1929-2005)

Devant St-Jeannet, Avril 1972(„Les céramiques et sculptures de Chagall”, 1972, Mourlot #646) nsygn.

litografia barwna, 31.9x24 cm

Estymacja: 900 - 1.500,-

14. Marc Chagall(1929-2005)

Marzenie(„Derriere le Miroir” no 182, 1969, Mourlot #605) nsygn.

litografia barwna, 30.5x41 cm

Estymacja:  1.300 - 1.900,-

15. Marc Chagall(1929-2005)

Zielona rzeka(1974, Mourlot #728) nsygn.

litografia barwna, 27.7x56.7 cm

Estymacja:  900 - 1.500,-

16. Jas Van Dyke(XX w.)

Martwa natura(1968) sygn.p.g.dat.na odwrociu

olej, płótno, 40x80.5 cm

Estymacja:  4.000 - 5.000,-

17. Stasys Eidrigevičius(ur.1949)

Postać na koniu(1984) sygn.dat.p.d.

akwarela, gwasz, papier, 20x16.5 cm

Estymacja:  3.000 - 4.500,-

18. S.Fedorowski(XX w.)

Na polowaniu sygn.p.d.

olej, płótno, 47x63 cm

Estymacja:  1.500 - 2.500,-

19. Samuel Finkelstein(1890-1942)

Kazimierz nad Wisłą(1931) sygn.dat.l.d.

olej, tektura, 45x52 cm

Estymacja:  5.000 - 7.000,-

20. Wojciech Fleck(1903-1972)

Kwiaty w wazonie sygn.p.d.

olej, płótno, 36x31 cm

Estymacja:  2.000 - 3.000,-

21. Wojciech Fleck(1903-1972)

Kwiaty sygn.l.d.

olej, pilśnia, 30x30 cm

Estymacja:  1.500 - 2.500,-

22. Wojciech Fleck(1903-1972)

Kwiaty sygn.l.d.

olej, pilśnia, 29.5x12 cm

Estymacja:  1.000 - 2.000,-

23. Andrzej Gieraga(ur.1934)

Kompozycja(2007) sygn.dat.na odwrociu

akryl, relief, płyta, 70x70 cm

Estymacja: 10.000 - 17.000,-

24.  Stefan Gierowski(ur.1925)

Kompozycja pomarańczowa(1990) sygn.dat.na odwrociu

akwarela, papier, 62x49 cm

Estymacja:  15.000 - 18.000,-

25. Jerzy Gnatowski(1928-2012)

Pejzaż ze strugą(1963) sygn.dat.p.d.

olej, tektura, 63x77.5 cm

Estymacja:  3.000 - 4.500,-

26. Stanisław Górski(1887-1955)

Krakowianka(przed 1939) sygn.l.śr.

pastel, tektura, 36x25 cm

Estymacja:  3.000 - 4.000,-

27. Wlastimil Hofman(1881-1970)

Dzieci przy karmniku dla ptaków(1960) sygn.dat.śr.d.

olej, pilśnia, 35x80 cm

Estymacja:  15.000 - 22.000,-

28. Z. Hohindler(XX w.)

Las(1941) sygn.dat.p.d.

akwarela, papier, 37x50 cm

Estymacja:  800 - 1.500,-

29. Bartek Jarmoliński(ur.1975)

Skok(2018) sygn.dat.l.d.

collage, papier, 50x50 cm

Estymacja:  600 - 1.000,-

30. Wassily Kandinsky(1866-1944)

Orientalisches(z „Hommage à Wassily Kandinsky. XXème Siècle”, 1974)  nsygn.

drzeworyt barwny, 12.5x19 cm

Estymacja:  500 - 900,-

31. Mojżesz Kisling(1891-1953)

Maki w wazonie sygn.na kam.l.d.

litografia barwna, 27.8x20.4 c

Estymacja:  800 - 1.400,-

32. Tadeusz Kokietek(1920-1982)

Don Kichot szalony(1963) sygn.dat.l.d.

gwasz, akwarela, papier/tektura, 69x49 cm

Estymacja: 5.000 - 7.000,-

33. Janina Kraupe(1921-2016)

Zima w mieście(2004) sygn.p.d.dat.na odwrociu

olej, płótno, 130x90 cm

Estymacja:  13.000 - 18.000,-

34. Andrzej Kreutz-Majewski(1934-2011)

Mechaniczny ptak sygn.śr.d.

technika mieszana, tektura, 100x70 cm

Estymacja: 13.000 - 18.000,-

35. Andrzej Kreutz-Majewski(1934-2011)

„Tragedia szkocka” Lady Macbeth sygn.p.d.

technika mieszana, papier, 69.5x49.5 cm

Estymacja: 5.000 - 6.500,-

36. Stefan Krygier(1923-1997)

Kompozycja(1964) sygn.dat.p.d.

technika własna, płótno, 58x58.5 cm

Estymacja: 20.000 - 30.000,-

37. Iwan Kulik(ur.1959)

Krawiec(2006) sygn.p.d.dat.na odwrociu

olej, płótno, 140x80 cm

Estymacja:  7.000 - 9.000,-

38. Lech Kunka(1920-1978)

Kuszenie nsygn.

tempera, werniks szelakowy, collage, papier 125x98 cm

Estymacja:  9.000 - 16.000,-

39. Zdzisław Lachur(1920-2007)

Symfonia przetrwania sygn.p.d.

technika własna, papier/pilśnia, 100x71 cm

Estymacja:  3.000 - 5.000,-

40. Jean Lambert-Rucki(1888-1967)

Medalik Madonna z Dzieciątkiem(Francja, III ćw.XX w.)

sygn.J.LAMBERT/ RUCKI/ FRANCE

srebro pr.800, 2.02 g, 2.3x1.8 cm

Estymacja: 200 - 350,-

41. Krystyna Liberska(1926-2010)

Krajobraz z księżycem(1986) sygn.dat.l.d.

olej, pilśnia, 71x86 cm

Estymacja:  3.400 - 4.200,-

42. Konstanty Mackiewicz(1894-1985)

Pejzaż zimowy z rzeką sygn.p.d.

olej, płótno, 45.5x55 cm

Estymacja:  4.000 - 5.500,-

43. Konstanty Mackiewicz(1894-1985)

Późne lato sygn.p.d.

olej, płótno, 65x81cm

Estymacja:  7.000 - 12.000,-

44. Konstanty Mackiewicz(1894-1985)

Pejzaż z wodą sygn.l.d.

olej, płótno, 46.5x61 cm

Estymacja: 4.000 - 5.500,-

45. Konstanty Mackiewicz(1894-1985)

 Zakole rzeki ze zwalonym pniem sygn.l.d.

olej, płótno, 54x65 cm

Estymacja:  7.000 - 12.000,-

46. Konstanty Mackiewicz(1894-1985)

Zima w górach sygn.l.d.

olej, płótno, 60.5x82 cm

Estymacja:  8.000 - 13.000,-

47. Salomon Meisner(1886-1942)

Wędkarz sygn.p.d.

olej, tektura, 33x22 cm

Estymacja:  1.500 - 2.500,-

48. Kazimierz Mikulski(1918-1998)

Kompozycja fantastyczna(1988) sygn.dat.p.d.

akwarela, tusz, papier, 32x24 cm

Estymacja: 6.000 - 9.000,-

49. Juliusz Narzyński(ur.1934)

Pomieszanie pojęć(1999) sygn.l.d.dat.na odwrociu

akwarela, gwasz, papier, 29.8x42 cm

Estymacja:  1.300 - 2.400,-

50. R. Neuhäuser(XX w.)

Las jesienią sygn.l.d.

akwarela, gwasz, papier, 32.5x47.5 cm

Estymacja: 800 - 1.500,-

51. Nikifor Krynicki(1895-1968)

Milicjant pieczęć autorska na odwrociu

akwarela, gwasz, tektura, 23x16.7 cm

Estymacja:  1.900 - 2.700,-

52. Jerzy Pawłowski(1909-1991)

Kościół P. Marii w Warszawie sygn.p.d.

akwarela, tektura, 48x35 cm

Estymacja:  2.600 - 3.800,-

53. Włodzimierz Pękalski(1932-2000)

Dmuchawce(1996) sygn.dat.p.d.

akwarela, tusz, papier 32.4x22.2 cm

Estymacja:  400 - 600,-

54. Louis Emil Picault(1833-1915)

Alegoria żelaza-Kowal sygn.E.PICAULT

brąz, wys.54.5 cm

Estymacja:  2.500 -3.700,-

55. Wojciech Piekarski(ur.1980)

Akt(2017) sygn.dat.l.d.

olej, płótno, 100x120 cm

Estymacja:  4.000 - 5.000,-

56. Henryk Płóciennik(ur.1933)

Miodowy miesiąc I A(1980) sygn.p.d.dat.śr.d.

autocynkografia (e.a.), 48x35.2 cm

Estymacja:  1.200 - 1.800,-

57. Józef Popczyk(1890-1971)

Le Palais de l'Élysée sygn.p.d.

olej, tektura, 40x31.5 cm

Estymacja:  2.500 - 3.500,-

58. Tadeusz Radwan(XX w.)

Żółte róże w wazonie sygn.l.d.

olej, tektura, 50x65 cm

Estymacja:  2.500 - 3.500,-

59. Geza Rozmus(1896-1980)

Sanna sygn.p.d.

olej, płótno, 65x82 cm

Estymacja:  3.800 - 5.000,-

60. Geza Rozmus(1896-1980)

Lisowczyk z luzakiem sygn.l.d.

olej, pilśnia, 60x80 cm

Estymacja:  3.500 - 4.500,-

61. Leszek Rózga(1924-2015)

Bez tytułu(2006) sygn.dat.p.d.

akwaforta, akwarela, 7.8x6.2 cm

Estymacja:  350 - 500,-

62. Adam Setkowicz(1876-1945)

Przed chałupą sygn.l.d.

akwarela, gwasz, papier/tektura, 16x30.5 cm

Estymacja:  2.000 - 3.000,-

63. Adam Setkowicz(1876-1945)

Wieś zimą sygn.l.d.

akwarela, gwasz, papier/tektura, 15.5x31 cm

Estymacja:  2.000 - 3.000,-

64. Maria Stangret(ur.1929)

Z cyklu „Anus Mundi”(2009) sygn.dat.na odwrociu

olej, płótno, 92x65 cm

Estymacja:  19.000 - 27.000,-

65. Michał Stańko(1901-1969)

Hala Kasprowa sygn.p.d.

olej, tektura, 35x50 cm

Estymacja:  3.500 - 5.200,-

66. Władysław Strzemiński wg(1893-1952)

Kompozycja unistyczna 13 sygn.na płycie p.d.(faksymile podpisu, grafika z l.70.XX w.)

litografia barwna (30/150), 50x50 cm

Estymacja:  6.000 - 8.000,-

67. Józef Szczęsny(1885-1968)

Starość i młodość sygn.l.śr.

pastel, papier, 64x48 cm

Estymacja:  6.500 - 9.500,-

68. Włodzimierz Tetmajer(1862-1923)

Grzech królewski zdemaskowany sygn.l.d.

olej, tektura, 54.5x67 cm

Estymacja:  30.000 - 40.000,-

69. Maurycy Trębacz(1861-1941)

Wiejska chata(1927) sygn.dat.p.d.

olej, tektura, 40x51 cm

Estymacja:  12.000 - 18.000,-

70. Bolesław Utkin(1913-1993)

Kompozycja z kołem sygn.l.d.

technika własna, pilśnia, 78x58 cm

Estymacja:  10.000 - 16.000,-

71. P. Viering(XIX w.)

Portret mężczyzny sygn.na odwrociu

olej, płótno, 38x30 cm

Estymacja:  2.000 - 3.000,-

72. Czesław Wasilewski(1875-1946/47)

Sanna sygn.p.d.

olej, płótno, 50x80 cm

Estymacja:  10.000 - 16.000,-

73. Józef Wasiołek(1921-2008)

Kwiaty w wazonie sygn.p.d.

olej, płótno, 55.5x38 cm

Estymacja:  2.800 - 3.600,-

74. Józef Wasiołek(1921-2008)

Pejzaż zimowy(1995) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 50x61 cm

Estymacja:  4.500 - 6.500,-

75. Wojciech Weiss(1875-1950)

Kwiat naparstnicy sygn.l.d.

tusz, papier, 34x21 cm

Estymacja: 2.000 - 3.000,-

76. Witold Wejchert(1867-1904)

Wyjazd z dworu na polowanie(1897) sygn.dat.l.d.

olej, płótno, 90x150 cm

Estymacja:  13.000 - 19.000,-

77. Stanisław Wejman(ur.1944)

Drewniana klacz(1980) sygn.dat.p.d.

akwaforta, 9x6.8 cm

Estymacja:  250 - 400,-

78. Stanisław Wejman(ur.1944)

Fasada(1980) sygn.dat.p.d.

akwaforta, 9.4x7.5 cm

Estymacja:  250 - 400,-

79. Stanisław Wejman(ur.1944)

Walka z rybą(1980) sygn.dat.p.d.

akwaforta, akwatinta, 9x6.8 cm

Estymacja:  250 - 400,-

80. K. Wilde(XX w.)

Scena bajkowa(1946) sygn.dat.p.d.

olej, tektura, 39x48 cm

Estymacja:  2.000 - 3.500,-

81. Feliks Michał Wygrzywalski(1875-1944)

Modlitwa Arabów sygn.p.d.

pastel, papier/tektura, 49x69 cm

Estymacja:  6.500 - 10.000,-

82. Kazimierz Zieleniewski(1888-1931)

Zabudowania nad rzeką sygn.l.d.

olej, płótno/tektura, 32x49 cm

Estymacja:  4.000 - 6.000,-

83. Ignacy Zygmuntowicz(1875-1946/47)

Wyjazd na polowanie sygn.p.d.

olej, płótno, 33x42 cm

Estymacja:  3.200 - 4.900,-

84. A.N.(XIX w.)

Pejzaż alpejski z jeziorem nsygn.

olej, płótno dublowane, 82x102 cm

Estymacja:  5.000 - 8.000,-

85. A.N.(XIX w.)

W przytułku nsygn.

olej, płótno, 52.5x45.5 cm

Estymacja:  4.800 - 6.200,-

86. A.N.(pocz.XIX w.)

Portret Walentego Sariusza Wilkoszewskiego(1776-1851) nsygn.

olej, płótno  62x50 cm

Estymacja:  4.000 - 6.000,-

87. A.N.(XX w.)

Portret kobiety z kameą sygn.monogramem A.S. p.d.

olej, tektura, 59x47 cm

Estymacja:  1.300 - 1.900,-

88. A.N.(XX w.)

Rybak nsygn.

pastel, gwasz, papier, 37x50 cm

Estymacja:  2.500 - 3.500,-

89. A.N.(XX w.)

Modlitwa Beduina na pustyni sygn.nieczytelnie p.d.

olej, płótno, 49x68 cm

Estymacja:  2.800 - 3.900,-

90. A.N.(XX w.)

Amor z dziewczyną nsygn.

brąz, podstawa marmurowa, wys.43 cm

Estymacja:  3.000 - 4.500,-

91. A.N.(I poł.XX w.)

Portret Auguste Strobl-miniatura

[wg Joseph Karl Stieler(1781-1858) - oryginał w pałacu Nymphenburg]

akwarela na kości, 8.2x6.2 cm (płytka złamana wzdłuż lewej krawędzi)

Estymacja: 400 - 550,-

92. A.N.(k.XX w.)

Portret kobiety-miniatura nsygn.

akwarela, papier, 6.5x4.7 cm

Estymacja: 350 - 500,-

93. Amfora stylizowana klasycyzująca(Warszawa, l.20.XX w.)

sygn.NORBLIN i Ska/GALW./WARSZAWA/2750

plater, wys.31.5 cm, niewielkie przetarcia i niewielkie wgniecenie

Estymacja: 300 - 500,-

94. Filiżanka(Miśnia, 1896)

sygn.skrzyżowane miecze/monogram wiązany RW pod koroną [cesarz Wilhelm II]/1896

porcelana biała, wytłaczana, malowana, złocenie, wys.5, śr.spodka 13.7 cm (niewielki ubytek pod uchem)

Estymacja: 1.500 - 2.300,-

95. Filiżanka secesyjna do herbaty(pocz.XX w.) nsygn.

porcelana biała, kalka podmalowana, złocenie (przetarcia), wys.6, spodek 13.7x13.7 cm

Estymacja:  800 - 1.500,-

96. Filiżanki ze spodkami-12 szt.(Wietnam, II poł.XX w.)

sygn.VIET NAM 0.900 V.H/P.L/główka Z

porcelana biała, malowana, złocenie (przetarcia), srebro pr.900, spodki srebrne, grawerowane, brzeg ażurowy (jedna filiżanka klejona), wys. filiżanki 4.8, spodki oktogonalne 11.5x11.5 cm

Estymacja:  2.000 - 3.500,-

97. Karafka i 4 kieliszki art déco z motywem weneckim

(ok. poł.XX w.) nsygn.

szkło kryształowe, barwione, srebrzenie, wys. karafki 23.5 cm (niewielkie ubytki srebrzenia)

Estymacja:  1.000 - 1.600,-

98. Kieliszki do wina-6 szt.(I poł.XX w.) nsygn.

szkło kryształowe, szlifowane, złocenie, wys.23.5 cm

Estymacja:  1.000 - 2.000,-

99. Koszyk neoklasycystyczny(Niemcy, WMF, pocz.XX w.)

sygn.B/WMF/ I/0/

cyna srebrzona (przetarcia), szkło, 13x24x24.5 cm

Estymacja:  1.500 - 2.500,-

100. Kufel(II poł.XX w.) nsygn.

szkło lane, barwione, wys.16 cm

Estymacja:  300 - 500,-

101. Łyżeczki do kawy z herbem Krakowa-6 szt. w etui

(Kraków, II poł.XX w.) sygn.sztaluga [Imago-Artis]/K główka 3

srebro pr.3, filigran, 59.2 g, dł. 10 cm

Estymacja:  600 - 900,-

102. Łyżeczki do herbaty-6 szt. w etui Jubiler(Warszawa, III ćw.XX w.)

sygn.imiennik producenta mało czytelny/3 główka W

srebro pr.3, 220 g

Estymacja:  700 - 900,-

103. Madonna-plakieta art déco(Czechosłowacja, l.30.XX w.)

sygn.wycisk mało czytelny/MADE IN CZECHOSLOVAKIA/ 1164

ceramika, częściowo szkliwiona, malowana, 24.5x12 cm (niewielki ubytek)

Estymacja:  800 - 1.300,-

104. Mlecznik(Miśnia, l.90.XIX w.) sygn.skrzyżowane miecze/monogram wiązany RW pod koroną [cesarz Wilhelm II]

porcelana biała, wytłaczana, malowana, złocenie, wys.6.3 cm (niewielki ubytek pod uchem)

Estymacja:  800 - 1.200,-

105. Szpadki na stojaku do koreczków w etui

(Wietnam, II poł.XX w.) sygn.VIETNAM 0.900 P.L/W główka 2

srebro pr.900, 98.7 g, wys.12 cm

Estymacja: 450 - 650,-

106. Żardiniera secesyjna

(Niemcy, pocz.XX w.) sygn.as/WMF/B I/0

cyna srebrzona (przetarcia srebrzenia), szkło, 13.5x41.5x25 cm

Estymacja: 2.500 - 3.500,-

107. Żardiniera secesyjna(Niemcy, pocz.XX w.)

sygn.B/WMF/I/0/as

cyna srebrzona, szkło, 9x41x16 cm

Estymacja: 2.500 - 3.500,-