200 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

  200 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

sobota, 8 grudnia 2018 r., godz. 12:00

1. Tadeusz Ajdukiewicz(1852-1916)

Jeździec z luzakiem(1911) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 40.5x61 cm

Estymacja: 38.000 - 46.000,-

2. Władysław Bakałowicz(1833-1903)

Portret Mme Bourgoin(1890) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 58x44.5 cm

Estymacja:  18.000 - 25.000,-

3. Adolf Abraham Behrmann(1876-1942)

Mieszkaniec Marrakeszu sygn.p.d.

olej, tektura, 23.5x18.5 cm

Estymacja:  5.000 - 8.000,-

4. Zdzisław Beksiński(1929-2005)

Bez tytułu nsygn.

grafika komputerowa   60x80 cm

Estymacja:  1.000 - 2.000,-

5. Zdzisław Beksiński(1929-2005)

Bez tytułu nsygn.

grafika komputerowa, 60x80 cm

Estymacja:  1.000 - 2.000,-

6. Zdzisław Beksiński(1929-2005)

Bez tytułu nsygn.

grafika komputerowa, 60x80 cm

Estymacja:  1.000 - 2.000,-

7. Zdzisław Beksiński(1929-2005)

Bez tytułu nsygn.

grafika komputerowa, 80x60 cm

Estymacja:  1.000 - 2.000,-

8. Zdzisław Beksiński(1929-2005)

Bez tytułu nsygn.

grafika komputerowa  80x80 cm

Estymacja:  1.000 - 2.000,-

9. Georges Braque(1882-1963)

Ptak i lotos(1963) nsygn.

litografia barwna, 53.8x42.5 cm

Estymacja:  1.200 - 2.000,-

10. Jan Brzozowski(XX w.)

Kwiaty(1935) sygn.dat.p.śr.

olej, tektura, 70x50 cm

Estymacja:  2.500 - 3.500,-

11. Marc Chagall(1887-1985)

Malarz i jego sobowtór(„Derriere le Mirroir” no 246, 1981, Mourlot #992) nsygn.

litografia barwna, 31.8x47.3 cm

Estymacja:  1.500 - 2.500,-

12. Bronisław Chromy(1925-2017)

Żaba nsygn.

brąz patynowany, wys. 21 cm

Estymacja:  6.000 - 9.000,-

13. Tadeusz Cybulski(1878-1954)

Pomnik Sobieskiego w Łazienkach(1920) sygn.dat.l.g.

olej, tektura, 47.5x62.5 cm

Estymacja: 12.000 - 18.000,-

14. Michał Wiktor Czepita(1884-1941)

Przekupki sygn.l.d.

olej, płótno/tektura, 39.5x32.5 cm

Estymacja:  3.000 - 4.000,-

15. Salvador Dali(1904-1989)

Ilustracja do „Boskiej Komedii” Dantego Alighieri - Czyściec, Pieśń 11 nsygn.

drzeworyt barwny, 25.8x17.5 cm

Estymacja:  1.500 - 2.500,-

16. Jan Dobkowski(ur.1942)

Karnawał w Rio XXXXV(2008) sygn.dat.na odwrociu

akryl, płótno, 81x60 cm

Estymacja:  12.000 - 16.000,-

17. Jan Dutkiewicz(1911-1983)

Róże w wazonie(1974) sygn.dat.l.d.

olej, płótno, 70x53 cm

Estymacja:  2.000 - 3.000,-

18. Edward Dwurnik(1943-2018)

Fajny czajnik(2013) sygn.dat.l.d. i na odwrociu

akwarela, tempera, papier, 48x27 cm

Estymacja:  3.800 - 6.000,-

19. Edward Dwurnik(1943-2018)

Piękny dzbanek(2012) sygn.dat.p.d. i na odwrociu

akwarela, tempera, papier, 46x27.5 cm

Estymacja:  3.800 - 6.000,-

20. Edward Dwurnik(1943-2018)

Ananas na Placu Zamkowym(2012) sygn.dat.p.d. i na odwrociu

Estymacja:  3.800 - 6.000,-

21. Edward Dwurnik(1943-2018)

Kapusta(2012) sygn.dat.p.d. i na odwrociu

Estymacja:  3.800 - 6.000,-

22. Eugeniusz Eibisch(1895-1987)

Pijak sygn.l.d.

olej, płótno, 100x70 cm

Estymacja:  11.000 - 15.000,-

23. Siergiej Fedorowsky(XX w.)

Widok z Krymu sygn.p.d.

tempera, papier, 69.5x54 cm

Estymacja: 2.000 - 3.500,-

24.  Stanisław Fijałkowski(ur.1925)

Jedenasta czarna szarfa(1986) sygn.dat.p.d.

akwaforta, akwatinta (19/50), 15.5x10.8 cm

Estymacja:  1.300 - 2.200,-

25. Stefan Filipkiewicz(1879-1944)

Pejzaż zimowy z Zakopanego sygn.p.d.

akwarela, gwasz, papier, 67x98 cm

Estymacja:  18.000 - 23.000,-

26. Stanisław Gibiński(1882-1971)

W drodze do kościoła sygn.l.d.(na odwrociu potwierdzenie autorstwa przez dr. St.Dąbrowskiego z 1961 r.)

akwarela, papier, 33x48 cm (w św.p-p)

Estymacja:  3.500 - 4.800,-

27. Stanisław Gibiński(1882-1971)

Rybak sygn.l.d.

akwarela, papier, 33x47.5 (w św.p-p)

Estymacja:  3.500 - 4.800,-

28. Andrzej Gieraga(ur.1934)

Bez tytułu-Szary(2007) sygn.dat.na odwrociu

technika własna, 70x70 cm

Estymacja:  10.000 - 17.000,-

29. Krzysztof Gocek(ur.1964)

Pejzaż nadmorski(2015) sygn.p.d.

olej, akryl, tektura, 20x30 cm

Estymacja:  2.200 - 3.300,-

30. Leopold Gottlieb(1879-1934)

Portret Józefa Andrzeja Teslara sygn.l.d. oraz dedykacja

węgiel, kredka, papier   35x35 cm

Estymacja:  9.000 - 13.000,-

31. Magdalena Hoffmann(ur.1955)

Tors II(1986) sygn.dat.p.d.

mezzotinta (19/50), 15x10.7 cm

Estymacja:  300 - 500,-

32. J. Hofmann(XX w.)

Typy Algieru(1946) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 43x31 cm

Estymacja: 3.000 - 5.000,-

33. Wszechwład Horbaczewski(ur.1914-?)

Pejzaż miejski(1979) sygn.dat.p.d.

olej, płótno  39.5x49 cm

Estymacja:  2.000 - 3.000,-

34. François Jousselin(1926-2009)

Kobieta we wnętrzu(1971) sygn.dat.śr.d.

olej, płótno, 117x88.5 cm

Estymacja: 5.000 - 10.000,-

 .

35. Antoni Kamieński(1860-1933)

Olbrzym białowieski, Zawały, Szałas drwali, Wieś Budy (Zagroda)

[z teki „Szkice z Puszczy Białowieskiej”, 1912] sygn.na kam.l. i p.d.

4 szt. litografia, tinta, 27.9x21.2, 27.8x21.5, 21.2x27.5, 21.2x27.6 cm

Estymacja: 600 - 1.200,-

36. Eliasz Kanarek(1902-1969)

Portret kobiety sygn.p.d.

olej, tektura, 33.5x42 cm

Estymacja: 9.000 - 13.000,-

37. Mojżesz Kisling(1891-1953)

Pejzaż z Prowansji(Ilustracja do: Jean Giono, Provence) nsygn.

litografia barwna, 21.5x26.5 cm

Estymacja:  600 - 1.000,-

38. Oskar Kokoschka(1886-1980)

The Action Painter(1959) sygn.dat.na kam.l.d.

litografia, 43.5x39.5 cm

Estymacja:  1.500 - 2.000,-

39. Wacław Kondek(1917-1976)

Madonna(1973) sygn.dat.p.d.

olej, deska, 53x40 cm

Estymacja:  6.500 - 9.500,-

40. Wacław Kondek(1917-1976)

Św.Anna(1974) sygn.dat.l.g.

olej, deska, 43.5x19.5 cm

Estymacja: 3.000 - 4.000,-

41. Wacław Kondek(1917-1976)

Madonna sygn.p.d.

płaskorzeźba, olej, deska, 53x39.5 cm

Estymacja:  6.500 - 9.500,-

42. Theodor Hermann Köppen(1828-1903)

Rozbitkowie na brzegu morza(1896) sygn.dat.l.d.

olej, tektura, 24x46.5 cm

Estymacja:  1.500 - 2.500,-

43. Wiktor Korecki(1890-1980)

Dukt leśny sygn.l.d.

olej, płótno, 50.5x61 cm

Estymacja:  6.500 - 10.000,-

44. Karol Kossak(1896-1975)

Sanatorium w Ciechocinku-Młoda Gwardia(1972) sygn.dat.p.d.

akwarela, papier, 22.8x32 cm

Estymacja: 1.200 - 2.000,-

45. Franciszek Kostrzewski(1826-1911)

Przed burzą(1860) sygn.dat.p.d.

olej, płótno dublowane, 63.5x91.5 cm

Estymacja:  50.000 - 60.000,-

46. Jan Erazm Kotowski(1885-1960)

Na postoju sań w Warszawie sygn.l.d.

olej, tektura   50x70 cm

Estymacja:  5.500 - 7.000,-

47. Adam Kratochwila(1879-1955)

Portret kobiety na tle morza w Raguzie(1929) sygn.dat.p.d.

olej, tektura, 46.5x33 cm

Estymacja:  4.500 - 5.600,-

48. Jerzy Krause(1903-1978)

Pejzaż z kościołem sygn.p.d.

olej, tektura, 24x32 cm

Estymacja: 2.000 - 3.000,-

49. Jan Książek(1900-1964)

Martwa natura z gruszkami(1943) sygn.dat.p.d.

akwarela, tektura, 68x48 cm

Estymacja:  3.000 - 4.500,-

50. Lech Kunka(1920-1978)

Meksykański motyl(1977) sygn.dat.l.p.d.

akryl, płótno, 100x131 cm

Estymacja:  15.000 - 23.000,-

51. Bolesław Kuźmiński(1880-1976)

Portret Józefa Piłsudskiego(1931) sygn.dat.p.d.

litografia, 35.5x38 cm

Estymacja:  700 - 1.200,-

52. Ludwik Leszko(1890-1957)

Zakole Wisły o zachodzie słońca sygn.p.d.

olej, tektura, 32.5x47 cm

Estymacja:  4.000 - 6.000,-

53. Konstanty Mackiewicz(1894-1985)

Pejzaż letni z łódką sygn.p.d.

olej, płótno, 65x81cm

Estymacja:  6.500 - 10.000,-

54. Konstanty Mackiewicz(1894-1985)

Pejzaż letni z jeziorem sygn.l.d.

olej, płótno, 56x70 cm

Estymacja:  7.000 - 12.000,-

55. George Majewicz(1897-1965)

Szkuner na morzu sygn.l.d.

olej, płótno, 60.5x80.5 cm

Estymacja:  5.000 - 7.000,-

56. Stanisław Mazuś(ur.1940)

Nastroje Zwierzyńca(1990) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 50x65 cm

Estymacja:  2.500 - 3.500,-

57. Józef Mróz(1914-1990)

Śmierć grająca na skrzypcach(1959) sygn.dat.p.d.

akwarela, gwasz, papier, 21.3x14.2 cm

Estymacja:  800 - 1.500,-

58. E.Müller(XX w.)

Martwa natura z langustą sygn.p.d.

olej, płótno, 41x54 cm

Estymacja:  1.500 - 2.000,-

59. Tymon Niesiołowski(1882-1965)

Akt sygn.p.d.

pastel, papier, 48.5x41 cm (owal, w św.p-p)

Estymacja:  5.000 - 7.000,-

60. Witold Pałka(1928-2013)

Śpiewaczka sygn.p.g.

olej, płótno, 50x70 cm

Estymacja:  13.000 - 18.000,-

61. Henryk Płóciennik(ur.1933)

Golfista(2007) sygn.p.d.dat.śr.d.

linoryt, 32.2x44.2 cm

Estymacja:  700 - 1.200,-

62. Henryk Płóciennik(ur.1933)

Golfista-Trening(2008) sygn.p.d.dat.śr.d.

linoryt, 32.5x44.2 cm

Estymacja:  700 - 1.200,-

63. Henryk Płóciennik(ur.1933)

Euro 2012(2012) sygn.p.d.dat.śr.d.

linoryt, 39.8x50.5 cm

Estymacja:  700 - 1.200,-

64. Kasper Pochwalski(1899-1971)

Portret chłopca(1938) sygn.dat.p.d.

olej, płótno/sklejka, 36.5x28 (owal, w św.p-p)

Estymacja:  3.800 - 4.500,-

65. Stanisław Podgórski(1882-1964)

Domy nad rzeką sygn.l.d.

olej, tektura, 36x57 cm

Estymacja:  2.300 - 3.200,-

66. Stefan Popowski(1870-1937)

Zachód słońca(1927?) sygn.dat.śr.d.

olej, płótno, 71x71 cm

Estymacja:  40.000 - 60.000,-

67. Leszek Rózga(1924-2015)

Macierzyństwo(2010) sygn.dat.p.d.

tusz, kredka, papier, 15.8x12.3 cm

Estymacja:  500 - 700,-

68. Jan Lambert-Rucki(1888-1967)

Medalik Madonna z Dzieciątkiem sygn.J.LAMBERT / FRANCE / RUCKI / liść klonu w rombie

srebro pr.800, 2.02 g, 2.4x1.3 cm

Estymacja:  400 - 600,-

69. Jan Lambert-Rucki(1888-1967)

Różaniec z krzyżykiem i medalikiem Madonna z Dzieciątkiem

krzyżyk sygn.J.LAMBERT-RUCKI / STER.SILV, medalik sygn.J.LAMBERT / RUCKI / FRANCE

srebro, drewno, krzyżyk 4.3x3.8, medalik 2.2x1.3 cm

Estymacja:  900 - 1.200,-

70. Teresa Rudowicz(1928-1994)

Portret kobiety sygn.p.d.

akwarela, papier/tektura, 21.5x16.5 cm

Estymacja:  1.500 - 2.000,-

71. Jolanta Rudzka-Habisiak(ur.1958)

Wariacje nt Celesta I(2010) sygn.p.d.dat.l.d.

technika własna, relief, papier (1/5), 35.8x35.5 cm

Estymacja:  4.000 - 5.000,-

72. Jolanta Rudzka-Habisiak(ur.1958)

Way, coloris/marine(2011) sygn.p.d.dat.l.d.

technika własna, relief, papier (1/20), 27.7x19 cm

Estymacja:  600 - 700,-

73. Bronisława Rychter-Janowska(1868-1953)

Brzeg morza we Włoszech sygn.p.d.

pastel, papier, 30x30.3 cm

Estymacja:  3.500 - 4.800,-

74. Zofia Rydet(1911-1997)

Gdańsk na odwrociu pieczątka autorska

fotografia, 29.7x39.8 cm

Estymacja:  250 - 400,-

75. Zofia Rydet(1911-1997)

Zamość na odwrociu pieczątka autorska

fotografia, 29.8x39.8 cm

Estymacja: 250 - 400,-

76. Otto Serner(1857-1929)

Widok na zatokę(1899) sygn.dat.l.d.

pastel, papier   18.5x40 cm

Estymacja:  2.500 - 3.800,-

77. Jan Stanisławski(1860-1907)

Pejzaż włoski-karta ze szkicownika(praca dwustronna) sygn.p.d.

akwarela, papier, 7.5x11 cm

Estymacja:  8.000 - 13.000,-

78. Michał Stańko(1901-1969)

Pejzaż górski sygn.p.d.

olej, tektura, 22.5x33 cm

Estymacja:  3.500 - 4.500,-

79. Christo Stefanoff Mendoly(1898-1966)

Dolina tatrzańska zimą(1943) sygn.dat.l.g.

olej, płótno, 120x100 cm

Estymacja:  18.000 - 25.000,-

  .

80. Jonasz Stern(1904-1988)

Cykl „Semperit. 21. Marzec 1936” nsygn.

5 szt. drzeworyt (2/4), 5.5x19, 35x24.8, 26x20.5, 27x16, 12.2x26.3 cm

Estymacja:  5.000 - 8.000,-

Image Image Image ImageImage

81. Józef Szajna(1922-2008)

Figura(1998) sygn.dat.p.d.

asamblaż, technika własna, 50x35x5.5 cm

Estymacja:  12.500 - 16.000,-

82. Mieczysław Szczerbiński(1900-1981)

Kwiaty sygn.p.d.

pastel, papier, 32x22.5 cm

Estymacja:  1.800 - 2.800,-

83. Stefan Szmaj(1893-1970)

Martwa natura z kobiałką(1943) sygn.dat.p.d.

olej, tektura, 23.5x33 cm

Estymacja:  2.300 - 3.500,-

84. Czesław Tański(1863-1942)

Alegoria muzyki(1927) sygn.dat.p.g.

olej, płótno, 155x94 cm

Estymacja:  35.000 - 43.000,-

85. Iwan Trusz(1869-1940)

Willa Hadriana w Tivoli sygn.l.d.

olej, sklejka, 34x36.5 cm

Estymacja:  30.000 - 40.000,-

86. Jan i Richter Van der Bruggen(XVII/XVIII w.)

Ecce Homo sygn.na płycie.p.d.

akwaforta, akwarela, 30x20 cm (w św.p-p)

Estymacja:  800 - 1.500,-

87. Józef Wasiołek(1921-2008)

Tulipany sygn.p.d.

olej, płótno, 55x38 cm

Estymacja:  2.500 - 3.800,-

88. Józef Wasiołek(1921-2008)

Kwiaty w wazonie sygn.l.d.

olej, pilśnia, 39x29 cm

Estymacja:  2.000 - 3.500,-

89. Józef Wasiołek(1921-2008)

Kwiaty w wazonie sygn.p.d.

olej, płótno, 65x50 cm

Estymacja:  4.000 - 6.000,-

90. Józef Wasiołek(1921-2008)

Pejzaż z kościołem sygn.p.d.

olej, płótno, 49x63.5 cm

Estymacja:  4.000 - 6.000,-

91. Józef Wasiołek(1921-2008)

Uniejów sygn.l.d.

olej, płótno, 80x100 cm

Estymacja: 6.000 - 9.000,-

92. Maurice Vagh Weinman(1899-1986)

Tabor cygański sygn.p.d.

olej, sklejka, 50x61 cm

Estymacja: 2.300 - 3.500,-

93. Wojciech Weiss(1875-1950)

Kwiaty w dzbanku sygn.p.d.

ołówek, akwarela, papier, 27.5x19.5 cm (w św.p-p)

Estymacja: 3.500 - 4.800,-

94. Antoni Wippel(1882-1969)

Port w Gdyni sygn.l.d.

akwarela, papier, 33.5x48 cm

Estymacja: 1.500 - 2.500,-

95. Jan Wojnarski(1879-1937)

Widok na Dunajec sygn.p.d.

olej, tektura, 50x70 cm

Estymacja:  6.000 - 10.000,-

96. Feliks Michał Wygrzywalski(1875-1944)

Motyw z Capri(1923) sygn.dat.l.d.

olej, płótno, 78x91 cm

Estymacja:  40.000 - 52.000,-

97. Ignacy Zygmuntowicz(1875-1946/47)

Pędzący zaprzęg sygn.p.d.

olej, sklejka, 17.5x25 cm

Estymacja:  4.000 - 6.000,-

98. Kasper Żelechowski(1863-1942)

Krakowianka sygn.p.d.

olej, pilśnia, 37.5x24.5 cm

Estymacja:  3.000 - 4.500,-

99. A.J.(pocz.XX w.)

Morze w Nervi(1907) sygn.monogramem,dat.p.d.

olej, płótno/sklejka, 24x49 cm

Estymacja:  2.000 - 3.000,-

100. H.D.B.(XIX w.)

Osada rybacka sygn.monogramem p.d.

olej, tektura, 18x27 cm

Estymacja:  1.000 - 2.000,-

101. A.N.(XIX w.)

Pejzaż krymski-nokturn nsygn.

olej, tektura, 48.5x64 cm

Estymacja:  1.100 - 1.800,-

102. A.N.(XIX w.)

Scena targowa na rynku miasteczka nsygn.

olej, płótno, 28.5x34 cm

Estymacja:  1.000 - 2.000,-

103. A.N.(XIX w.)

Postacie na tle ruin zamku nsygn.

olej, deska, 17x24.5 cm

Estymacja:  500 - 1.000,-

104. A.N.(XIX w.)

Wędkarz nsygn.

olej, blacha miedziana, 23x32 cm

Estymacja:  700 - 1.400,-

105. A.N.(XIX w.)

Rybacy nsygn.

Estymacja: 700 - 1.400,-

106. A.N.(XX w.)

Pałac w Łazienkach sygn.nieczytelnie p.d.

akwarela, papier, 15.5x10.5 cm

Estymacja: 450 - 700,-

107. A.N.(XX w.)

Widok z bramy na kamienice sygn.nieczytelnie p.d.

akwarela, papier, 14x10 cm

Estymacja: 450 - 700,-

108. A.N.(XX w.)

Kobieta z kwiatami nsygn.

pastel, papier/tektura, 68.5x45 cm

Estymacja:  3.000 - 5.000,-

109. A.N.(XX w.)

Portret starego Żyda nsygn.

olej, tektura, 27x21 cm

Estymacja:  1.500 - 2.500,-

110. A.N.(Chiny, XX w.)

Ptaki i kwiaty sygn.l.śr. i p.śr.

2 szt.   akwarela, tusz, jedwab/papier, 42.8x32.7, 42.7x32.5 cm

Estymacja: 1.600 - 2.800,-

111. A.N.(Chiny, XX w.)

Ptaki i kwiaty sygn.p.śr. i p.g.

2 szt.   akwarela, tusz, jedwab/papier, 44.7x34.7, 44.8x34.8 cm

Estymacja:  1.600 - 2.800,-

112. Cukiernica(Paryż,1889-1893)

sygn.skrzyżowane pałki LC [Louis Coignet] / minerwa

srebro, pr.950, 465 g, wnętrze złocone, wys.15.5 cm

Estymacja: 3.700 - 4.800,-

113. Cukiernica(Wiedeń, l.20-30.XX w.) sygn.ARGENTOR

plater, szkło, 6x16x16 cm

Estymacja:  700 - 1.000,-

114. Dzban na wino(Birmingham, po 1905)

sygn.CSG&Co [Charles S Green & Co Ltd] / kotwica / lew / F

srebro pr. 925, grawerka, szkło opalizujące, wys.33 cm

Estymacja: 3.000 - 4.500,-

115. Ekrytuar secesyjny z figurą orła(pocz.XX w.)

sygn.obrazek pelikan / PELIKAN

cyna, szkło, 21x33x22 cm

Estymacja: 1.000 - 1.500,-

116. Kabaret stylizowany(Francja?, pocz.XX w.)

sygn.główka z dwiema twarzami / klucz L? / główka w czepcu

srebro, pr.2, szkło, wys.31 cm

Estymacja:  2.400 - 3.500,-

117. Patera(Francja, 1840-1879)

sygn.punca eksportowa Merkury

srebro, pr. (?), szkło (późniejsze), wys.13.5 cm

Estymacja:  1.000 - 1.700,-

118. Patera(Niemcy, IV ćw.XX w.) sygn.Rosenthal studio-line

szkło, śr.35.2 cm

Estymacja: 200 - 350,-

119. Patera empirowa Sfinks(Warszawa, II poł.XIX w.)

sygn.BR. ŁOPIEŃSCY / WARSZAWA

brąz złocony, szkło kryształowe (pasowane), wys.40.5 cm

Estymacja:  8.000 - 13.000,-

120. Plakieta „Widzenie” wg Artura Grottgera z cyklu „Lithuania

(Polska, XIX-XX w.) nsygn.

cynk miedziowany, śr.32 cm

Estymacja:  1.000 - 2.000,-

121. Rzeźba alegoryczna secesyjna-Kobieta i amor

(Kusa, Rosja, pocz.XX w.) sygn.cyrylicą: KUSA ZA (mało czytelnie) / orzeł carski dwugłowy (mało czytelnie) [Kusinskij Czugunolitiejnyj Zawod]

brąz, 30x25x21.5 cm

Estymacja:  4.000 - 5.500,-

122. Tabakiera(Wiedeń, przed 1922) sygn.*54*/2 główka A/ME

srebro, pr.2, wnętrze złocone, emalia (niewielkie przetarcia), 9.5x7x1.3 cm

Estymacja:  1.700 - 2.600,-

123. Talerz dekoracyjny Polskiego Komitetu Olimpijskiego

(Ćmielów, III ćw.XX w.) sygn.Ć w trójkącie / ĆMIELÓW / MADE / IN POLAND

porcelana biała, malowana, śr.29.7 cm

Estymacja:  300 - 600,-

124. Talerz dekoracyjny Poznań-Ratusz(Chodzież, III ćw.XX w.)

sygn.C w trójkącie / CHODZIEŻ / MADE IN POLAND, nadruk na sygnaturze RĘCZNIE MALOWANE / monogram AW / POZNAŃ

porcelana malowana, złocenie, śr.32.7 cm

Estymacja:  300 - 600,-

125. Talerz pamiątkowy XX ZA UDZIAŁ W CZYNACH SPOŁECZNYCH(Chodzież, 1965) sygn.C w trójkącie / CHODZIEŻ / MADE IN POLAND / Hand painted / A

porcelana biała, malowana (przetarcia), śr.32 cm

Estymacja:  300 - 600,-

126. Wazonik secesyjny(Austria, pocz.XX w.)

sygn.C Kauba [Carl Kauba, 1865-1922] / GESCHUTZT / 4889

brąz, wys.13 cm

Estymacja: 1.200 - 2.000,-

127. Żardiniera secesyjna(Wiedeń, przed 1914)

sygn.A.K.&Cie [Albert Köhler u. Cie]

cyna srebrzona (przetarcia), szkło, 18.5x43x26 cm

Estymacja: 3.500 - 4.800,-