203 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

203 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

Sala aukcyjna Rynku Sztuki, ul. Wschodnia 69 (róg Narutowicza, I piętro)

sobota, 27 kwietnia 2019 r., godz. 12:00

1. Klaudiusz Abramski(ur.1971)

Flora z cyklu Ogrody mojej wyobraźni(1998) sygn.p.d.

olej, płótno, 100x81 cm

Estymacja: 5.500 - 8.500,-

2. Michel Adlen(1898-1980)

Sekwana w Paryżu sygn.p.d.?

litografia barwna, 22.5x28 cm

Estymacja:  300 - 500,-

3. Tadeusz Ajdukiewicz?(1852-1916)

Czerkiesi sygn.p.d.

olej, płótno, 47.3x61 cm

Estymacja:  35.000 - 45.000,-

4. Stanisław Appenzeller(1901-1980)

Martwa natura z bochenkiem chleba sygn.l.d.

olej, płótno, 32x40 cm

Estymacja:  6.000- 8.000,-

5. Andrzej M.Bartczak(ur.1945)

RU67/68(1967/1968) sygn.dat.na odwrociu

olej, papier, płótno, collage, 61.5x49 cm

Estymacja:  6.000 - 10.000,-

6. Andrzej M.Bartczak(ur.1945)

Horoskopy(1984) sygn.dat.śr.d.

technika własna, płótno, 100x75 cm

Estymacja:  9.000 - 15.000,-

7. Andrzej M.Bartczak(ur.1945)

W imię prawidłowej formy XVIII(2017) sygn.dat.na odwrociu

olej, akryl, żywica, płótno, 100x80 cm

Estymacja:  7.000 - 12.000,-

8. Dariusz Bąkowski(ur.1963)

Tabaka sygn.B 1/1 /Tabaka/ BĄKOWSKI 1/1

brąz, marmur, wys.23 cm

Estymacja:  1.600 - 2.500,-

9. Henryk Berlewi(1894-1967)

Siedzący Żyd sygn.p.d.

ołówek, papier, 26x16 cm

Estymacja:  4.000 - 5.000,-

  10. Marc Chagall(1887-1985)

Okładka „Derriére le Miroir”(no 132, 1962, Mourlot #355) nsygn.

litografia barwna, 37.7x27.8 cm

Estymacja:  950 - 1.400,-

11. Marc Chagall(1887-1985)

Wioska(„Derrière le Mirroir” no 225, 1977, Mourlot #917) nsygn.

litografia barwna, 30.5x41 cm

Estymacja:  1.300 - 2.000,-

12. Charles J. Chaplin(1825-1891)

Portret kobiety sygn.l.śr.

olej, deska, 60x46 cm (w owalu)

Estymacja:  10.000 - 15.000,-

13. Salvador Dali(1904-1989)

Pierwsze spotkanie z cyklu „Poszukiwanie św. Grala”(1975) sygn.p.d.

sucha igła barwna (179/249), 39.2x26.3 cm

Estymacja: 7.000 - 9.000,-

14. Edward Dwurnik(1943-2018)

Kraków(2012) sygn.dat.p.d.

akwarela, tempera, papier, 55x46 cm

Estymacja:  14.000 - 20.000,-

15. Edward Dwurnik(1943-2018)

Czerwone tulipany(2012) sygn.dat.p.d.

akwarela, tempera, papier, 29.5x21 cm

Estymacja:  4.000 - 6.000,-

16. Edward Dwurnik(1943-2018)

Grucha i jabłko(2012) sygn.dat.p.d.

Estymacja:  4.000 - 6.000,-

17. Edward Dwurnik(1943-2018)

Z cyklu Kraków(1967) sygn.dat.p.d.

ołówek, papier   29.8x42 cm

Estymacja:  4.500 - 6.500,-

18. C. Ghilli(Włochy, XIX/XX w.) wg Antonio Canova(1757-1822)

Chłopiec czytający książkę(pocz.XX w.) sygn.C.Ghilli

alabaster, wys.31 cm

Estymacja:  5.000 - 6.500,-

19. Andrzej Gieraga(ur.1934)

Progresywny VIa(2012) sygn.na odwrociu

akryl, płyta, 100x80 cm

Estymacja:  12.000 - 18.000,-

20. Krzysztof Gocek(ur.1964)

Polskie siedlisko(2015) sygn.p.d.dat.na odwrociu

olej, akryl, tektura, 24x18 cm

Estymacja:  1.600 - 2.500,-

21. Leopold Gottlieb(1879-1934)

Portret Kazimierza Sosnkowskiego(z teki „Legiony Polskie“, 1916-36) nsygn.

litografia barwna, 33x26 cm

Estymacja:  500 - 1.000,-

22. Izabella Gustowska(ur.1948)

Z cyklu Względne cechy podobieństwa nsygn.opisana na odwrociu

technika własna, fotografia, papier/pilśnia, 90x118 cm

Estymacja:  3.500 - 5.000,-

23. Henryk Hayden(1883-1970)

Róże sygn.p.d.

olej, płótno, 27x35 cm

Estymacja: 7.000 - 9.000,-

24. Stanisław Kamocki(1875-1944)

Pejzaż z kopami siana(1935) sygn.p.d.dat.na odwrociu

olej, płótno, 75x100 cm

Estymacja:  30.000 - 45.000,-

25. Stanisław Kamocki(1875-1944)

Drzewo sygn.p.d.

olej, tektura, 32.5x46 cm

Estymacja:  9.000 - 16.000,-

26. Konstantin Karlsonn(1854-1939)

Panorama Rygi(1888) sygn.dat.l.d.

olej, płótno dublowane, 35x60 cm

Estymacja:  4.500 - 8.000,-

27. Mané-Katz(1894-1962)

Szkice postaci sygn.p.d.

kredka, papier, 65x49.5 cm

Estymacja:  1.200 - 1.800,-

28. Józef Kidoń(1890-1968)

Portret kobiety(1944) sygn.dat.l.g.

pastel, papier, 67x49.5 cm

Estymacja:  3.500 - 6.000,-

29. Mojżesz Kisling wg(1891-1953)

Wejście do obozu(Ilustracja do: Héron de Villefosse, L'épopée bohémienne, Aux dépens d'un amateur, Paris, 1959) sygn.na kam.l.d.

litografia barwna, 28.2x19.5 cm

Estymacja:  600 - 900,-

30. Mojżesz Kisling wg(1891-1953)

Rodzeństwo(Ilustracja do: Héron de Villefosse, L'épopée bohémienne, Aux dépens d'un amateur, Paris, 1959) nsygn.

litografia barwna, 17x19 cm

Estymacja:  600 - 900,-

31. Krzysztof Kiwerski(ur.1948)

Okolice Whitney Museum of American Art(2018) sygn.dat.na odwrociu

akryl, płótno, 100x140 cm

Estymacja:  9.000 - 15.000,-

32. Aleksander Kobzdej(1920-1972)

Robotnicy czytają gazetę(1950) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 97x137 cm

Estymacja: 80.000 - 100.000,-

33. Wiktor Korecki(1890-1980)

Pejzaż zimowy z drogą sygn.l.d.

olej, płótno, 64x95.5 cm

Estymacja:  10.000 - 14.000,-

34. Jerzy Kossak(1886-1955)

Wspólny posiłek(1942) sygn.dat.l.d.

olej, tektura, 50x70 cm

Estymacja: 17.000 - 20.000,-

35. Józef Męcina-Krzesz(1860-1934)

W weselnej izbie sygn.p.g.

akwarela, gwasz, papier, 28x49 cm (w św.p-p)

Estymacja: 6.000 - 8.000,-

36. Lech Kunka(1920-1978)

Kompozycja z trzema kołami sygn.p.d.

technika własna, pilśnia, 122x61 cm

Estymacja: 14.000 - 20.000,-

37. Krystyna Liberska(1926-2010)

Jesień(1991) sygn.dat.l.d.

olej, pilśnia   47x61.5 cm

Estymacja:  1.700 - 2.800,-

38. Katarzyna Librowicz(1912-1991)

Portret dziewczyny(1977) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 46x38 cm

Estymacja:  1.200 - 2.500,-

39. Zdzisław Liszewski(ur.1930)

Wiktoria sygn.Zdzisław Liszewski, ZAR 165

aluminium, wys.81 cm

Estymacja:  4.500 - 8.000,-

40. Konstanty Mackiewicz(1894-1985)

Alegoria przemysłu włókienniczego sygn.p.d.

technika własna, collage, olej, pilśnia, 40x92.5 cm

Estymacja: 13.000 - 18.000,-

41. Rafał Malczewski(1892-1965)

Pejzaż z rzeką sygn.l.d.

akwarela, papier, 40x56.5 cm

Estymacja:  10.000 - 13.000,-

42. Karolina Matyjaszkowicz(ur.1980)

Fauna i Flora-dyptyk sygn.na odwrociu

akryl, płyta, 150x60, 150x60 cm

Estymacja:  4.000 - 6.000,-

43. Anka Mierzejewska(ur.1970)

Bez tytułu sygn.p.d.

akryl, papier, 100x70 cm

Estymacja:  1.500 - 2.500,-

44. Witold Monastyrski(1915-1992)

Pejzaż z makami sygn.l.d.

olej, tektura, 33x48.5 cm

Estymacja: 3.000 - 5.000,-

45. Adam Myjak(ur.1947)

Popiersie nsygn.

brąz, 22x27x12 cm

Estymacja:  15.500 - 22.000,-

46. Adam Myjak(ur.1947)

Drzewo(1992) sygn.dat.p.d.

węgiel, papier, 66x51 cm

Estymacja:  3.000 - 5.000,-

47. Adam Myjak(ur.1947)

Drzewo sygn.p.d.

węgiel, papier, 66x51 cm

Estymacja:  3.000 - 5.000,-

48. Oleksa Nowakiwski(1872-1935)

Pejzaż z Mogiły(17.III.1927) sygn.dat.p.d.

olej, tektura, 45x76.5 cm

Estymacja: 10.000 - 20.000,-

49. Jules Oosterlinck(1900-1969)

Kwiaty w wazonie(1946) sygn.dat.p.d.

olej, tektura, 42x39 cm

Estymacja:  600 - 1.000,-

50. Henryk Płóciennik(ur.1933)

Bez tytułu sygn.na odwrociu

olej, płótno, 65x92 cm

Estymacja: 5.000 - 8.000,-

51. Henryk Płóciennik(ur.1933)

Akt(1995) sygn.p.d.dat.na odwrociu

olej, płótno, 46x81 cm

Estymacja:  4.000 - 6.000,-

52. Henryk Płóciennik(ur.1933)

Akt(1986) sygn.dat.p.d.

tusz, papier, 17.5x24 cm

Estymacja:  850 - 1.300,-

53. Henryk Płóciennik(ur.1933)

Ero III(1971) sygn.p.d.dat.śr.d.

linoryt (e.a.), 30.1x24.8 cm

Estymacja:  600 - 1.200,-

54. Podgrodzki(XX w.)

Przystań(1974) sygn.dat.l.d.

olej, płótno, 65x76 cm

Estymacja:  6.000 - 9.000,-

55. Władysław Popielarczyk(1925-1987)

Postać wesoła(1961) sygn.dat.śr.d.

technika własna, papier, 29.5x18.5 cm

Estymacja:  700 - 1.200,-

56. Władysław Popielarczyk(1925-1987)

Postać(1961) sygn.dat.l.d.

technika własna, papier, 32x23 cm

Estymacja:  700 - 1.200,-

57. Władysław Popielarczyk(1925-1987)

Kompozycja B16(1959) sygn.dat.p.d.

technika własna, papier, 14x20 cm

Estymacja:  700 - 1.200,-

58. Jerzy Potrzebowski(1921-1974)

Akt sygn.p.d.

olej, płótno, 59.5x92 cm

Estymacja:  6.000 - 9.000,-

59. Jerzy Potrzebowski(1921-1974)

Na pastwisku sygn.l.d.

olej, tektura, 20.5x26 cm

Estymacja:  700 - 1.200,-

60. A. Rosalba(XIX w.)

Gra w szachy sygn.p.d.

pastel, papier, 60x49.5 cm

Estymacja:  5.000 - 6.500,-

61. Jolanta Rudzka-Habisiak(ur.1958)

Knots(2018) sygn.p.d.dat.l.d.

technika własna, relief, papier (3/20), 40x29.5 cm

Estymacja:  1.000 - 2.000,-

62. Efraim i Menasze Seidenbeutel(1902-1945)

Pejzaż podmiejski sygn.p.d.

olej, płótno/sklejka, 28.5x59.5 cm

Estymacja:  14.000 - 25.000,-

63. Adam Setkowicz(1876-1945)

Zaprzęgi zimą sygn.l.d.

akwarela, gwasz, papier, 16x32 cm

Estymacja:  3.000 - 4.000,-

64. Roman Sielski(1903-1990)

Na plaży sygn.p.d.

olej, płótno, 50x64 cm

Estymacja:  6.000 - 10.000,-

65. Stanisław Bohusz-Siestrzeńcewicz(1869-1927)

Wyjazd do miasta(wg obrazu Józefa Brandta „W służbie bożej”) nsygn.

tusz, papier/tektura, 31x45 cm

Estymacja:  2.000 - 3.000,-

66. Maria Stangret(ur.1929)

Kompozycja(2002) sygn.p.d.dat.na odwrociu

olej, płótno, 120x90 cm

Estymacja:  40.000 - 60.000,-

67. Paweł Steller(1895-1974)

Józef Piłsudski Pierwszy Marszałek Polski(1929) sygn.dat.p.d.

drzeworyt, 34x23.8 cm

Estymacja:  1.100 - 1.800,-

68. Jonasz Stern(1904-1988)

Kompozycja nsygn. (odbitka współczesna)

drzeworyt barwny, 25x35.3 cm

Estymacja:  4.000 - 6.000,-

69. Jonasz Stern(1904-1988)

Cykl „Semperit. 21. Marzec 1936” nsygn. (odbitki współczesne)

5 szt. drzeworyty, 5.5x19, 35x25.4, 26x20.5, 26.8x15.8, 13x26.2 cm

Estymacja:  5.000 - 9.000,-

70. Jonasz Stern(1904-1988)

Motywy Krakowa(1935-36) nsygn. (odbitki współczesne)

4 szt. drzeworyty, 25.1x25.5, 25.2x25.5, 24.8x35.5, 25x35.2 cm

Estymacja:  5.000 - 8.000,-

71. Leonard Stroynowski(1858-1935)

Spacer wśród zbóż sygn.l.d.

olej, tektura, 51x71 cm

Estymacja:  4.500 - 6.500,-

72. Kazimierz Strzemiński(1888-1938)

Pejzaż z drzewami sygn.l.d.

olej, tektura, 33x40 cm

Estymacja:  3.000 - 4.500,-

73. Konstanty Szewczenko(1910-1991)

Portret starego hucuła z fajką sygn.p.d.

olej, tektura, 49.5x33.5 cm

Estymacja:  3.500 - 5.000,-

74. Maurycy Trębacz(1861-1941)

Portret chłopca sygn.p.d.

olej, płótno, 55x45 cm

Estymacja:  8.500 - 12.000,-

75. Antoni Trzeszczkowski(1902-1977)

Wieczorny zwiad sygn.p.d.

olej, płótno/tektura, 41x51.5 cm

Estymacja: 6.000 - 8.000,-

76. Bolesław Utkin(1913-1993)

Kompozycja z kwadratem w okręgu sygn.p.d.

technika własna, sklejka, śr.90 cm

Estymacja:  12.000 - 18.000,-

77. Mosze Waldman(1911-1996)

Ghetto(1947) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 50x65.5 cm

Estymacja:  12.000 - 18.000,-

78. Józef Wasiołek(1921-2008)

Pejzaż podmiejski(1980) sygn.dat.l.d.

olej, płótno, 46.5x61.5 cm

Estymacja:  4.000 - 6.000,-

79. Józef Wasiołek(1921-2008)

Kwiaty w niebieskim wazonie sygn.p.d.

olej, tektura, 50x40 cm

Estymacja:  3.000 - 4.500,-

80. Leonard Winterowski(1868-1927)

Weterani wojenni(1915) sygn.dat.p.d.

olej, tektura, 33x50 cm

Estymacja:  7.000 - 12.000,-

81. Wincenty Wodzinowski(1866-1940)

Zaloty sygn.p.d.

olej, tektura, 68x96 cm

Estymacja:  7.000 - 9.000,-

82. Marcin Zaleski(1796-1877)

Widok miasta sygn.p.d.

olej, płótno, 29x39 cm

Estymacja:  8.000 - 11.000,-

83. A.N.(XX w.)

Scena wiejska sygn.nieczytelnie p.d.

olej, płótno, 59x80 cm

Estymacja:  6.000 - 9.000,-

84. A.N.(XX w.)

Kobieta w fotelu sygn.nieczytelnie p.d.

olej, płótno, 70.5x80 cm

Estymacja:  10.000 - 20.000,-

85. A.N.(XX w.)

Pałacowe baszty(1932) sygn.nieczytelnie, dat.p.d.

tusz, papier, 24x20 cm

Estymacja:  350 - 500,-

86. Brosza-wisior w typie biedermeier(XIX/XX w.) nsygn. brak punc

złoto pr.750, 11.4 g, zapięcie pr.500, szkło, ramka pozłacana, 4.2x3.8 cm

Estymacja:  4.000 - 6.000,-

87. Dzbanek do herbaty(Niemcy, pocz.XX w.)

sygn.800/ młotek/ IH(?)/łabędź

srebro pr.800, 635 g, wys.18.5 cm

Estymacja:  3.600 - 5.000,-

88. Figura Madonna Dobrej Nadziei z Bonsecours(I poł.XX w.)

sygn.skrzyżowane widły [Volkstedt?, Paryż ?]

porcelana biała malowana, wys.40 cm

Estymacja:  1.400 - 2.500,-

89. Figura „Polihymnia”

wg Mathurin Moreau[1822-1912](Francja, XX w.) nsygn.

brąz, odlew, wys.44.5 cm

Estymacja:  3.500 - 5.000,-

90. Figurka Zaklinacz węży[Fakir](Ćmielów, II poł.XX w.)

nsygn.[proj. Lubomir Tomaszewski, 1960]

porcelana biała, malowana, wys.14.5 cm

Estymacja:  500 - 1.000,-

91. Kaseta huculska(Polska pod zaborami, pocz.XX w.) nsygn.

drewno, metal, macica perłowa, koraliki, stolarka, intarsja, inkrustacja, 7.3x21.6x12.2 cm

Estymacja: 800 - 1.200,-

92. Koszyczek(Warszawa, po 1893)

sygn.NORBLIN i SKA/GALW./WARSZAWA/2022

plater, wys.20 cm

Estymacja: 700 - 1.100,-

93. Lustro neorokokowe z 2 świecznikami i konsolką(I poł.XX w.)

sygn.monogram wiązany mało czytelny

porcelana biała, malowana, złocenie, szkło, lustro 45x24, konsola 21x31.5x9 cm

Estymacja: 2.000 - 3.000,-

94. Medal XXI Igrzysk Olimpijskich Montreal 1976 w etui(1976)

nsygn.(medal z certyfikatem nr 005680)

brąz patynowany, śr.5 cm, etui sygn.COPYRIGHT COJO 760-1972 / HUGUENIN SWITZERLAND

Estymacja: 1.000 - 1.500,-

95. Papierośnica patriotyczna(Polska, pocz.XX w.) nsygn.

drewno czeczota, metalowe aplikacje, 12.5x9x1.5, niewielkie ubytki drewna

Estymacja:  1.500 - 2.000,-

96. Patera z 4 koszyczkami(Niemcy, XIX/XX w.)

sygn.półksiężyc/ korona/800

srebro pr.800 (koszyczki nie ocechowane tej samej próby), 1.648 g, patera wys.28.5, śr.34, koszyczki wys.8, śr.9.5 cm

Estymacja:  4.000 - 5.500,-

97. Pierścionek złoty z diamentami(IV ćw.XX w.) sygn.750

złoto białe pr.750 (18K), 3.6 g, 9 szt. diamentów łącznie 0.22 ct, barwa H-J,

czystość VUS2-VS2, szlif brylantowy okrągły (certyfikat)

Estymacja:  2.200 - 3.200,-

98. Pierścionek złoty z diamentami(IV ćw.XX w.) sygn.750/krab?

złoto białe pr.750 (18K), 4.9 g, diament 0.40 ct, wym. 4.78-4.82 m,

barwa H, czystość SI2, szlif brylantowy okrągły, w fasonie 8 szt. brylantów łącznie 0.25 ct (certyfikat)

Estymacja:  5.000 - 6.500,-

99. Puchar w typie biedermeier(XIX/XXw.) nsygn.

szkło kryształowe, szlifowane, biało-rubinowe, wys.17 cm

Estymacja:  600 - 900,-

100. Pudełko na afrodyzjak ze sceną erotyczną

(Paryż, II poł.XIX w.) sygn.ED.PINAUD/PARIS

blacha mosiężna, emalia, 1.5x4.2x4.2 cm

Estymacja:  1.000 - 2.000,-

101. Serwis do mokki dla 6 osób: dzbanek, mlecznik, cukiernica, filiżanki ze spodkami

(Francja, Limoges, II poł.XX w.) sygn.JEAN HAVILAND

porcelana różowa, srebrzenie

Estymacja:  900 - 1.600,-

102. Wachlarz(pocz.XX w.) nsygn.

jedwab, drewno, macica perłowa, cekiny, druk, aplikacja, dł.24.5 cm

Estymacja:  900 - 1.400,-

103. Wazon art deco(II ćw.XX w.) nsygn.

szkło kryształowe lane, barwione, wys.25 cm

Estymacja:  700 - 1.000,-

104. Wazon na podstawie(CHRL, II poł.XX w.) nsygn.

metal, emalia, drewno, wys. z podstawą 35.5 cm

Estymacja:  700 - 1.200,-

105. Wazon zielony na podstawie(CHRL, II poł.XX w.) nsygn.

metal, emalia, drewno (podstawa klejona), wys. z podstawą 35 cm

Estymacja: 700 - 1.200,-

106. Zegarek męski(Szwajcaria, II ćw.XX w.)

sygn.International Watch Co./SCHAFFHAUSEN, nr mech. 969709

koperty złote pr.3, 11.9 g (nieoryginalne, bez numeru), śr.3.5 cm
(zegarek posiada opinię biegłego zegarmistrza)

Estymacja: 4.000 - 6.000,-