204 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

204 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

sobota, 8 czerwca 2019 r., godz. 12:00

Vue sous le Pont St Michel sygn.p.d.
litografia, akwarela (e.a.), 26.2x35 cm

Estymacja: 300 - 600,-

2. Michel Adlen(1898-1980)

Rue de l'Abreuvoir à Montmartre sygn.p.d.
litografia, akwarela (e.a.) 26.2x35.1 cm

Estymacja: 300 - 600,-

3. Andrzej M.Bartczak(ur.1945)

Liryka 6(2018) sygn.dat.na odwrociu

olej, akwarela, płótno, 120x90 cm

Estymacja:  7.000 - 12.000,-

4. Andrzej M.Bartczak(ur.1945)

Antypody(1995) sygn.dat.na odwrociu

technika własna, płótno, 73x81 cm

Estymacja:  7.000 - 12.000,-

5. Andrzej M.Bartczak(ur.1945)

Metabolizm pejzażu(1980-81) sygn.dat.na odwrociu

ecoline, bejca, papier, płótno, collage, 120x100 cm

Estymacja:  8.000 - 13.000,-

6. Abraham Behrman(1876-1942)

Brama miejska(1934) sygn.dat.p.d.

olej, kredka, tektura, 37x51.5 cm (w św.p-p)

Estymacja:  7.000 - 11.000,-

7. Abraham Behrman(1876-1942)

Jericho[Palący fajkę] sygn.l.g.

olej, sklejka, 55x45.5 cm

Estymacja:  9.000 - 15.000,-

8. Anastazja Bilska-Tarantiuk(1908-1987)

Odpoczynek wśród drzew sygn.p.d.

olej, płótno, 71.5x55.5 cm

Estymacja:  1.500 -2.500,-

9. Marc Chagall(1887-1985)

Dafne i Chloe(z „Le Ballet”, 1969, Mourlot #581) nsygn.

litografia barwna  35.2x25.8 cm

Estymacja:  1.400 - 2.500,-

  10. Marc Chagall(1887-1985)

Akordeonista(na odwrociu: Para, „Derrière le Mirroir” no 99-100, 1957, Mourlot #204) nsygn.

litografia barwna, 25.5x40.5 cm

Estymacja:  1.700 - 2.800,-

11. Marc Chagall(1887-1985)

Kobieta z kozą(„XXe Siècle” no 34, 1970, Mourlot #608) nsygn.

litografia barwna, 31x24.3 cm

Estymacja:  1.000 - 1.800,-

12. Bolesław Cybis wg(1895-1957)

Silent Thoughts. Shoshone(z teki „Folio One of American Indian”, 1970, no 258/1000) sygn.na kam.l.d.

litografia, offset     55.2x44 cm

Estymacja:  500 - 1.000,-

13. Marceli Nałęcz-Dobrowolski(1876-1959)

Wędkarze nad rzeką(1945) sygn.dat.l.d.

akwarela, kredka, papier   24.5x33.5 cm

Estymacja: 400 - 800,-

14. Stasys Eidrigevicius(ur.1949)

Ex libris Marie-Rose de Lanque-Theunis sygn.p.d.i na odwrociu

akwaforta, akwatinta (EdA), 7x7.2 cm

Estymacja:  400 - 700,-

15. Halina Eysymont(ur.1932)

Rusztowanie(1962) sygn.śr.d.dat.na odwrociu

olej, płótno   50x32 cm

Estymacja:  3.000 - 4.000,-

16. Wojciech Gerson wg(1831-1901)

Młoda mężatka ze wsi Ozieryczyna. Ahapa Mauczan[Zakład litograficzny Władysława Główczewskiego(1843-1905)] sygn.na kam.l.i p.d.

litografia barwna   23.5x17.3 cm

Estymacja:  400 - 600,-

Relief II(2018) sygn.na odwrociu

akryl, tektura, płyta  80x80 cm

Estymacja:  10.000 - 18.000,-

18. Jurij Gurin(ur.1953)

Martwa natura(1996) sygn.cyrylicą l.d.dat.p.d.

olej, płótno  33x41 cm

Estymacja:  1.600 - 2.800,-

19. Edward Habdas(ur.1939)

Mistyfikacja życia(1974) sygn.p.d.dat.l.d.

litografia (odbitka próbna autorska)   42x58 cm

Estymacja:  500 - 1.000,-

20. Mieczysław Karol Hebenstreit(1887-1932)

Walka z orłem(1920) sygn.dat.p.d.

akwarela, papier   25.5x17.5 cm

Estymacja:  600 - 1.000,-

21. Josef Israels(1824-1911)

Dysputa nad księgą sygn.l.d.

olej, płótno  67x83 cm

Estymacja:  35.000 - 50.000,-

22. Tomasz Jaśkiewicz(1932-1991)

Konstrukcja w czerwieni II sygn.na odwrociu (nalepka CBWA Odział w Łodzi z 1964 r.)

technika własna, sklejka     90x82 cm

Estymacja:  7.000 - 12.000,-

23. Tomasz Jaśkiewicz(1932-1991)

Bez tytułu[Konstrukcja] sygn.na odwrociu

Estymacja:  7.000 - 12.000,-

24.  Alina Kalczyńska(ur.1936)

Bez tytułu sygn.p.d.

drzeworyt barwny (e.a.)   12.6x9.3 cm

Estymacja:  400 - 700,-

25. Anatoli Lwowicz Kapłan(1902-1980)

Teka ilustracji do „Zaczarowanego krawca” Szolem Alejchema(1954-57, 26 planszy: karta tytułowa, portrety, ilustracje, objaśnienia) sygn.dat.p.d.

litografie barwne   60x45 cm

Estymacja:  14.000 - 19.000,-

26. Mojżesz Kisling wg(1891-1953)

Pejzaż(Ilustracja do: Héron de Villefosse, L'épopée bohémienne, Aux dépens d'un amateur, Paris, 1959) sygn.na kam.p.d.

litografia barwna   15.8x11 cm

Estymacja:  400 - 1.200,-

27. Wiktor Korecki(1890-1980)

Młyn o zachodzie słońca(1931) sygn.dat.l.d.

olej, płótno  25.5x36 cm

Estymacja:  3.500 - 5.000,-

28. Włodzimierz Kotkowski(1942-2011)

Lustro(1986) sygn.dat.p.d.

mezzotinta (19/50)  11.2x9.3 cm

Estymacja:  300 - 600,-

29. Krzysztof Kręciasz(ur.1957)

Stóg siana(1982) sygn.dat.l.d.

olej, pilśnia  51x90 cm

Estymacja:  1.300 - 2.200,-

30. Lech Kunka(1920-1978)

Ukrzyżowanie(1955) sygn.dat.p.d.

tempera, olej, papier 128x90 cm

Estymacja:  16.000 - 25.000,-

31. Jan Lebenstein(1930-1999)

Weduta z potworami(1985) sygn.dat.p.d.

sucha igła (2/14)   19.8x66.8 cm

Estymacja:  4.000 - 6.000,-

32. Herman Lipot(1884-1972)

Pejzaż z kąpiącymi się sygn.p.d.

olej, tektura    34.7x39.4 cm

Estymacja: 6.000 - 9.000,-

33. Konstanty Mackiewicz(1894-1985)

Morskie Oko sygn.p.d.

olej, płótno   23.5x35.5 cm

Estymacja:  3.500 - 5.400,-

34. Konstanty Mackiewicz(1894-1985)

Pejzaż leśny sygn.p.d.

olej, płótno   64x91 cm

Estymacja: 8.000 - 14.000,-

35. Mané-Katz(1894-1962)

Portret kobiety w fotelu sygn.l.d.

węgiel, papier  65x47.5 cm

Estymacja: 2.000 - 3.500,-

36. Salomon Meisner(1886-1942)

Dziewczyna w czerwonej chuście sygn.p.d.

olej, tektura  21.5x16 cm

Estymacja: 1.000 - 1.700,-

37. Adam Międzybłocki(1883-1956)

Motyw z Wilna(ul. Bandurskiego) sygn.l.d.

akwarela, papier  20x24.7 cm

Estymacja:  1.500 - 2.500,-

38. Kazimierz Mikulski(1918-1998)

Kobieta z pawiami nsygn.(potwierdzenie autorstwa przez żonę artysty)

tusz, papier   32x24 cm

Estymacja:  4.000 - 6.000,-

39. Józef Mróz(1914-1990)

Krynicki pejzaż sygn.na odwrociu

olej, pilśnia   32x25 cm

Estymacja:  400 - 700,-

40. Jean Peske(1870-1949)

Katedra Notre Dame w Paryżu(1926) sygn.dat.p.d.

tusz, akwarela, papier   62.5x48 cm

Estymacja: 2.500 - 4.000,-

41. Henryk Płóciennik(ur.1933)

Trębacz. Adi Jazz Festiwal 2016 sygn.p.d.

linoryt (15/50)  47x36.7 cm

Estymacja:  600 - 1.000,-

42. Henryk Płóciennik(ur.1933)

Ero V(1971) sygn.p.d.dat.śr.d.

linoryt (e.a.)  38.2x25.1 cm

Estymacja:  600 - 1.000,-

43. Jerzy Pogorzelski(1926-2003)

Pejzaż jesienny z rzeką sygn.p.d.

olej, pilśnia  60x100 cm

Estymacja:  6.000 - 8.000,-

44. Jerzy Pogorzelski(1926-2003)

Bukiet kwiatów z pejzażem zimowym w tle sygn.p.d.

olej, pilśnia, 60x70 cm

Estymacja: 4.500 - 6.500,-

45. Władysław Popielarczyk(1925-1987)

Kompozycja(1962) sygn.dat.l.d.

tusz, kredka, papier   31.5x15 cm

Estymacja:  400 - 600,-

46. Bazyli Poustochkine(1893-1973)

Pejzaż z drzewami sygn.l.d.

olej, papier/płótno   16x23 cm

Estymacja:  1.500 - 2.300,-

47. Marian Puchalski(1912-1970)

Marszałek Józef Piłsudski na spacerze(1934) sygn.dat.p.d.

gwasz, papier  22x11.5 cm

Estymacja:  600 - 1.000,-

48. Tadeusz Roman(1906-1983)

Spacer nad wodą sygn.p.d.

olej, płótno   58x70 cm

Estymacja: 900 - 1.800,-

49. Leszek Rózga(1924-2015)

Jesienny bukiet(1986) sygn.dat.p.d.

akwaforta barwna (19/50)   7.8x9.9 cm

Estymacja:  600 - 1.000,-

50. Wladimir Rudenko(1916-2012)

Pejzaż leśny ze strumieniem(1942) sygn.dat.l.d.

olej, tektura   50x34.5 cm

Estymacja: 2.000 - 3.000,-

51. Bronisława Rychter-Janowska(1868-1953)

Morze sygn.p.d.

olej, tektura   25x35 cm

Estymacja:  8.000 - 11.000,-

52. Zofia Rydet(1911-1997)

Rabka. Muzeum im. Wł. Orkana na odwrociu pieczątka autorska

fotografia   39.6x29.7 cm

Estymacja:  400 - 900,-

53. Zofia Rydet(1911-1997)

Park w Rabce na odwrociu pieczątka autorska

fotografia     39.7x29.7 cm

Estymacja:  400 - 900,-

54. Zofia Stryjeńska(1894-1976)

Z teki „Polish Peasants costumes”, pl. 24(Copyright by C. Szwedzicki, 1939) sygn.na płycie śr.d.

pochoir, akwarela, gwasz    21x31.5 cm

Estymacja:  1.000 - 2.000,-

55. Henryk Szczygliński(1881-1944)

Portret górala na tle Tatr sygn.l.d.

olej, tektura  43x43 cm

Estymacja:  9.000 - 13.000,-

56. Helena Tchórzewska(1939-1998)

Wiosna(1996) sygn.dat.p.d.

olej, tektura   100x84 cm

Estymacja:  6.600 - 7.500,-

57. Ryszard Urbański(ur.1926)

Park jesienią sygn.na odwrociu

olej, płótno     111x100 cm

Estymacja:  1.500 - 2.800,-

58. Bolesław Utkin(1913-1993)

Kompozycja sygn.p.d.

technika własna, pilśnia   63.5x50 cm

Estymacja:  10.000 - 18.000,-

59. Józef Wasiołek(1921-2008)

Morskie Oko sygn.l.d.

olej, płótno  45x54.5 cm

Estymacja:  3.000 - 4.500,-

60. Józef Wasiołek(1921-2008)

Kwiaty w wazonie sygn.p.d.

olej, płótno   53.5x38.5 cm

Estymacja:  3.000 - 4.000,-

61. Józef Wasiołek(1921-2008)

Przedmieście sygn.l.d.

olej, płótno  38x55 cm

Estymacja:  4.500 - 6.500,-

62. Józef Wasiołek(1921-2008)

Stary młyn nad Mrogą(1993) sygn.dat.l.d.

olej, płótno  54x73 cm

Estymacja:  7.000 - 10.000,-

63. Józef Wasiołek(1921-2008)

Mileszki(1995) sygn.dat.l.d.

olej, płótno  61x72.5 cm

Estymacja:  7.000 - 10.000,-

64. Dariusz Wąsowicz(1810-1973)

Łazienki-Warszawa sygn.p.d.

akwaforta    21.2x24.9 cm

Estymacja:  400 - 800,-

65. Maurice Vagh Weinman(1899-1986)

Tabor cygański sygn.p.d.

olej, sklejka   50x61 cm

Estymacja:  2.300 - 3.500,-

66. Teresa Wierusz(ur.1931)

Przedwiośnie(1957) sygn.dat.p.d.

akwaforta   19.9x29.1 cm

Estymacja:  400 - 700,-

67. Wincenty Wodzinowski(1866-1940)

Dziewczyna z kotem sygn.l.d

olej, tektura  50x75 cm

Estymacja:  6.000 - 9.000,-

68. Feliks Michał Wygrzywalski(1875-1944)

Włoszka z koszem pomarańczy sygn.p.d.

olej, sklejka   32x45 cm

Estymacja:  4.500 - 7.500,-

69. Ignacy Zygmuntowicz(1875-1947)

Róże w wazonie sygn.p.d.

olej, płótno   55x35 cm

Estymacja:  4.000 - 6.000,-

70. A.N.(Rosja, XIX/XX w.)

Martwa natura z figurką tancerki nsygn.

olej, płótno   97x77 cm

Estymacja:  12.000 - 18.000,-

71. A.N.(XIX w.)

Żebraczka nsygn.

olej, płótno dublowane  108x80 cm

Estymacja:  10.000 - 15.000,-

72. A.N.(XVIII/XIX w.)

Portret męski nsygn.

olej, płótno dublowane   35x35 cm

Estymacja:  4.000 - 5.500,-

73. A.N.(XVIII/XIX w.)

Uczony wśród ksiąg [Joachim Chreptowicz?] nsygn.

olej, płótno dublowane    28.5x24.5 cm

Estymacja:  4.500 - 6.000,-

74. A.N.(XIX/XX w.)

Hucuł nsygn.

olej, płótno   22.3x17.3 cm

Estymacja:  1.500 - 2.500,-

75. A.N.(Polska, k.XIX w.)

Miniatura Portret Stanisława Barzykowskiego nsygn.

akwarela, gwasz, tektura  9.5x7.5 cm (owal)
na odwrociu opis postaci portretowanego

Estymacja: 600 - 1.200,-

76. Amfory z satyrami-para(XIX/XXw.) nsygn.

marmur, brąz złocony (pęknięcia na podstawie jednej amfory), wys.46 cm

Estymacja:  4.000 - 6.000,-

77. Bombonierka art déco(Niemcy, l.30.XX w.)

sygn.sarna /HERTEL-JACOB/REHAU/BAVARIA/G. Rosenstangl/ Passau/ Handgemalt

porcelana biała, malowana, złocenie, wys.11, śr.14 cm

Estymacja:  300 - 400,-

78. Brosza z motywem gołębic i winorośli(k.XIX w.) nsygn.

kość (drobne ubytki), brosza w etui z epoki: skóra (przetarcia),

wewnątrz tkanina drapowana

Estymacja:  450 - 650,-

79. Dewizka pamiątkowa z okazji rocznicy Konstytucji 3 Maja

(Polska, I poł.XX w.) sygn.XL/F8

medalion w formie tarczy herbowej w kole, awers: PAMIĄTKA / KONSYTUCYI/ gwiazdka / 3. MAJA / 1791, rewers: Trójpolowy herb Rzeczypospolitej z 1863 (Orzeł w koronie, Pogoń, Archanioł), metal, dł.14.5 cm

Estymacja:  250 - 550,-

80. Dewizka pamiątkowa z wizerunkiem św.Jerzego

(I poł.XX w.) nsygn.

medalion awers: św. Jerzy pokonujący smoka z inskrypcją S.GEORGIVS. EQVITVM.PATRONVS, rewers: statek na wzburzonym morzu z Manus Dei z inskrypcją INTEMPESTATE SECURITAS, metal,  dł.13.5 cm

Estymacja:  250 - 400,-

81. Dzban secesyjny z motywem egipskim

(Czechosłowacja, I ćw.XX w.) sygn.AMPHORA/Made in Czecho-Slovakia

ceramika malowana, szkliwiona, wys.37 cm

Estymacja:  2.000 - 3.000,-

82. Figura Alegoria muzyki i poezji(pocz.XX w.) sygn.nieczytelnie

alabaster, złocenie, grawerka, wys.41 cm

Estymacja:  2.500 - 3.500,-

83. Figurka Dziki kot(ZSRR, II poł.XX w.)

sygn.cyrylicą ŁFZ monogram wiązany [Leningradzkij Farfurnyj Zawod im. Łomonosowa]

porcelana biała, malowana, wys.15 cm

Estymacja:  350 - 650,-

84. Figurka Koń(ZSRR, II poł.XX w.) sygn.nieczytelnie

porcelana biała, malowana, 10x17x8 cm

Estymacja:  200 - 400,-

85. Figurka Pudel(ZSRR, II poł.XX w.)

porcelana biała, malowana, 6.5x12.5 cm

Estymacja:  400 - 400,-

86. Kabaret na sól i pieprz z 2 łyżeczkami(Austria, XIX/XX w.)

sygn.3 głowa psa I/ MJ

srebro pr.3, 67.5 g, łyżeczki pasowane

Estymacja:  800 - 1.400,-

87. Komplet łyżeczek-6 szt.(ZSRR, l.60.XX w.) sygn.K /MK2

plater, miseczka złocona, dł.13 cm

Estymacja:  250 - 600,-

88. Łyżeczki do mokki-6 szt.(ZSRR, II poł.XX w.)

sygn.główka 1/1U /Z gwiazda z sierpem i młotem 916/ MADE IN USSR

srebro pr.916, 81.2 g, dł.11 cm

Estymacja:  300 - 450,-

89. Łyżka do sałatek(Rosja, 1916) sygn.cyrylicą K. FABERŻE/88 główka profil AR/orzeł carski dwugłowy

srebro pr.88, 49.2 g, miseczka złocona, dł.20 cm (lekkie załamanie)

Estymacja:  800 - 1.200,-

90. Łyżka sitko(Szwecja, 1860)

sygn.F5/ N/trzy korony/C.HOLM [Carl Olof Holm, czynny 1841-1883]

srebro pr.925, 55.5 g, dł.20 cm

Estymacja:  350 - 450,-

91. Medalion na srebrnym łańcuszku(pocz.XX w.) nsygn.

łańcuszek srebro pr. 925, medalion: metal, fotografia (uszkodzone ucho medalionu), śr.2.7 cm

Estymacja: 200 - 400,-

92. Miniatura Krzyża Virtuti Militari z baretką(Polska, XX w.) nsygn.

metal, emalia, wstążka, wym. całości 4x2.7 cm, etui pasowane

93. Miniatura Matka Boska z Dzieciątkiem i Janem Chrzcicielem wg Rafaela Santi, w etui(XIX/XX w.) nsygn.

mosiądz, emalia, 4.8x3.7, etui: skóra, aksamit, 8.3x7.5 cm

Estymacja: 700 - 1.300,-

94. Papierośnica srebrna z herbem Ostoja(Niemcy, XIX/XX w.)

sygn.półksiężyc korona 800 /201236/ D.R.S.M.

grawerka: Sylwia Rybicka 23/4-08., srebro pr.800, 94 g, wnętrze złocone, 9x9 cm

Estymacja: 300 - 600,-

95. Pieczęć firmy ogrodniczej Freege(Kraków, po 1884)

sygn.KRAKÓW EMIL FREEGE

drewno, brąz, wys.10, śr.2.8 cm

Estymacja:  200 - 400,-

96. Solniczki w formie łabędzi-para(ok.poł.XX w.)

sygn.FOE/ 835/ 3 wizerunek suma

srebro pr.835, szkło kryształowe, wys.7 cm

Estymacja:  700 - 1.300,-

97. Szczypce do cukru(I poł.XX w.) sygn.trzy gwiazdki w trójkącie/800

 srebro pr. 800, 28.3 g, dł.11.8 cm

Estymacja:  350 - 450,-

98. Sztućce komplet na 12 osób [60 sztuk](Warszawa, l.30.XX w.)

sygn.SC/3 główka W

srebro pr.3, 2832.7 g (z nożami)

Estymacja:  5.600 - 8.400,-

99. Taca(Czechosłowacja, l.30.XX w.)

sygn.EPIAG/korona i dwa młoty skrzyżowane/PIRKEN HAMMER/„Cecho-slow.”

porcelana, kalka, złocenie, 45.5x16.3 cm

Estymacja:  150 - 300,-

100. Talerz(Niemcy?, l.20-30.XX w.) sygn.korona/monogram wiązany J&C

porcelana biała, malowana, złocenie, śr.24 cm

Estymacja:  150 - 250 ,-

101. Talerz dekoracyjny Gros-bec de Cayenm

(Francja, ok.1800) sygn.Paryż-Halley

porcelana, malatura podszkliwna, złocenia, śr.23 cm

Estymacja:  600 - 1.200,-

102. Wazon(Polska, l.70.XX w.) nsygn.

[oryginalna naklejka: TARNOWIEC / MADE IN POLAND.]

szkło barwione, wys.40 cm

Estymacja:  300 - 500,-

103. Zegarek damski CYMA(Szwajcaria, I poł.XX w.) sygn.CYMA/74142

 bransoletka złota(Polska,l.20.XX w.) sygn.główka 3/ LW, pr.3 (583)

Estymacja:  2.500 - 4.000,-

104. Zestaw śniadaniowy: dzbanek, mlecznik i cukiernica

(Bruksela, pocz.XX w.) sygn.wąż/D/800 [Delheid Frères]   dzbanek nie sygnowany, grawerka: 505

srebro pr.800, drewno, wnętrze cukiernicy złocone, wys. dzbanka 22.5, wys. cukiernicy 14.5, wys. mlecznika 12 cm, (niewielkie wgniecenia)

Estymacja:  4.000 - 5.500,-