PAULINA ZALEWSKA. VARIETE

PAULINA ZALEWSKA. VARIETE

 5 lipca - 5 sierpnia 2019 r.

 wernisaż: lipca, godz. 17:00

     Paulina Zalewska (ur.1981) jest absolwentką Wydziału Grafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Edukację zakończyła w 2008 roku dyplomem uzyskanym w pracowni Grafiki Warsztatowej prof. Krzysztofa Wawrzyniaka. Była uczestniczką i stypendystką warsztatów graficznych w Centrum Grafiki Artystycznej Kaus we włoskim Urbino. Nominowano ją do nagrody w XXIV Międzynarodowym Biennale Małej Formy Graficznej i Exlibrisu w Ostrowie Wielkopolskim w 2011 roku. Była też finalistką 43. Biennale Malarstwa ,,Bielska Jesień’’ 2017 w Bielsku-Białej. Jej prace zdobią wnętrza kolekcjonerów w Polsce i za granicą.

     „Techniką jaką najczęściej maluję jest akryl na płótnie. Poprzez technikę malarską, która jest staranna i czysta eksponuję wyśnioną rzeczywistość. Prace są odzwierciedleniem mojej wyobraźni, kreującej świat przeciwstawnych emocji i skojarzeń. Kontrastującymi z całością dzieła kolorami zaznaczam elementy, które mogłyby umknąć uwadze widza. Zmuszam do kontemplacji szczegółów i zachęcam do zagubienia się w bajce. Poprzez twórczość kontynuuję moje dociekania i fascynacje o postrzeganiu otaczającego nas świata realnego w korelacji z wyobraźnią i marzeniami sennymi. Świadomie używając archetypicznych przedstawień staram się budować „pierwsze” emocje odbiorcy, jednak to użycie koloru jest czynnikiem dominującym. Gra kolorów w zestawieniu z wyrazistością, ale i surrealizmem kompozycji ma fascynować. Kolor w moich pracach stanowi „czystą formę” mojej wyobraźni. Prostota przedstawienia w zestawieniu z nadrealną kompozycją na granicy jawy i snu oraz wyrazista kolorystyka mają „wciągnąć” widza w inny świat, świat „równoległy”.
     Aktualnie w malarstwie poruszam temat przestrzeni m.in. miejskiej jako elementarny składnik tożsamości człowieka. Przestrzeń ta pozwala jednostce dokonywać identyfikacji w oparciu o stałe elementy w zmieniającej się rzeczywistości. Jednym z takich elementów jest folklor lokalny określający naszą kulturę symboliczną, społeczną i materialną przybierający niejednolite formy w zależności od grupy społecznej i regionu etnograficznego”.

1. Amazonka(2016) sygn.p.d.

akryl, płótno, 60x60 cm

2. Bezpieczna przystań II(2019) sygn.na krawędzi

akryl, deska, 30x21 cm

kolekcja prywatna

3. Blask wschodu(2017) sygn.p.d.

akryl, płótno, 90x90 cm

4. Brama miasta II z cyklu „Kapsuły czasu”(2018) sygn.

szklany klosz, akryl, płótno, spray, tektura, drewniana podstawa,
lampka ledowa, 45x25 cm

kolekcja prywatna

5. Café le smartphone(2018) sygn.p.d.

akryl na płótnie, akryl, płótno, mdf, akryl na tekturze,
drewniana podstawa, lampki ledowe, 50x50 cm

cena: 5.900,-  sprzedany

6. Café variété(2019) sygn.p.d.

akryl, płótno, 100x80 cm

cena: 3.900,-

7. Drzewko szczęścia z cyklu „Kapsuły czasu”(2018) sygn.

szklany klosz, akryl na płótnie, tektura, karton, drewniana podstawa, lampka ledowa, 32x25 cm

8. Na srebrnym globie(2016) sygn.p.d.

akryl, płótno, 100x70 cm

kolekcja prywatna

9. Niedzielne popołudnie(2017) sygn.p.d.

akryl, płótno, 60x80 cm

kolekcja prywatna

10. O poranku(2017) sygn.p.d.

akryl, płótno, 80x60 cm

kolekcja prywatna

11. Pasaż Róży(2019) sygn.p.d.

akryl, płótno, 100x80 cm

cena: 3.500,- sprzedany

12. Peter w krainie fiordów(2015) sygn.p.d.

akryl, płótno, 100x70 cm

kolekcja prywatna

13. Pozytywka z cyklu „Kapsuły czasu”(2018) sygn.

szklany klosz, akryl na płótnie, tektura, drewniana podstawa, lampki ledowe, ekspozytor solarny, 45x25 cm

14. Principessa nella sua stanza(2016) sygn.p.d.

akryl, płótno, 29x21 cm

kolekcja prywatna

15. Resorowe dzieci(2015) sygn.p.d.

akryl, płótno, 80x80 cm

kolekcja prywatna

16. Shaheen falcon(2019) sygn.na krawędzi

akryl, deska, 30x21 cm

17. Skandynawskie frutti di mare(2019) sygn.p.d.

akryl, płótno, 100x100 cm

cena: 4.300,-

18. Słoneczny poranek(2016) sygn.p.d.

akryl, płótno, 80x60 cm

kolekcja prywatna

19. Suma zdarzeń II(2019) sygn.p.d.

akryl, płótno, 100x70 cm

20. Trawa w pełni II(2019) sygn.p.d.

akryl, płótno, 100x100 cm

cena: 4.300,-

21. Wenecka łódź podwodna(2016) sygn.p.d.

akryl, płótno, 100x70 cm

kolekcja prywatna

22. Wielka improwizacja(2018) sygn.p.d.

akryl, płótno, 50x50 cm

kolekcja prywatna

23. Wielka improwizacja III(2019) sygn.p.d.

akryl, deska, 50x50 cm

cena: 2.500,- sprzedany

24. Wyspa tajemnic VII(2019) sygn.p.d.

dakryl, płótno, 100x70 cm

cena: 3.500,- rezerwacja

25. Złoty urok burżuazji(2019) sygn.p.d.

akryl, płótno, 50x50 cm

kolekcja prywatna

26. Marsjańska Księżniczka

kolekcja ubrań wykorzystująca motywy z obrazów

27. Cow Parade