206 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

206 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

sobota, 26 października 2019 r., godz. 12:00

1. Władysława Augustynowicz-Dąbrowska(1901-1980)

Kwiaty w wazonie(1970) sygn.p.d.dat.na odwrociu

olej, tektura, 47x34 cm

Estymacja: 1.500 - 3.000,-

2. Andrzej M. Bartczak(ur.1945)

Pogłosy 3(2015) sygn.p.d.dat.na odwrociu

technika mieszana, płótno, 160x85 cm

Estymacja:  8.000 - 10.000,-

3. Abraham Behrman(1876-1942)

Rudbekie w wazonie sygn.p.d.

olej, płótno, 55x65 cm

Estymacja:  9.500 - 14.000,-

4. Vico Calabro(ur.1938)

Per Santa Elisabetta sygn.p.d.

litografia barwna, 31x47.5 cm

Estymacja:  500 - 1.000,-

5. Władysław Chmieliński(1911-1979)

Widok na Plac Zamkowy w Warszawie sygn.p.d.

akwarela, papier/tektura, 24x34 cm

Estymacja:  2.500 - 4.000,-

6. Zdzisław Cyankiewicz[Cyan](1912-1981)

Projekt II sygn.p.d.

ołówek, papier, 26.8x21 cm

Estymacja:  200 - 400,-

7. Bolesław Cybis wg(1895-1957)

Old Woman. Hopi Tribe(z teki „Folio One of American Indian” pl.8, 1970, no 258/1000) sygn.na kam.l.d.

offset, 55.2x43.1 cm

Estymacja:  500 - 800,-

8. Bolesław Cybis wg(1895-1957)

Vanished Dreams. Yuma Tribe(z teki „Folio One of American Indian” pl.9, 1970, no 258/1000) sygn.na kam.l.d.

offset, 55x43 cm

Estymacja:  500 - 800,-

9. Karta tytułowa z teki „Folio One of American Indian Drawings”

Bolesława Cybisa z okrągłą plakietą ceramiczną(1970)

58.5x45, śr. plakietki 6.8 cm

Estymacja:  250 - 400,-

10. Eugeniusz Eibisch(1896-1987)

Pejzaż z Tropei sygn.l.d.

olej, płótno, 50x70 cm

Estymacja:  7.000 - 12.000,-

11. Edmund Ernest-Kosmowski(1900-1985)

Chrystus na Jeziorze Galilejskim(1956) sygn.dat.l.d.

olej, płótno, 47x62 cm

Estymacja:  5.000 - 7.000,-

12. Stefan Filipkiewicz(1879-1944)

Róże w wazonie sygn.p.d

olej, tektura   68x50 cm

Estymacja:  13.000 - 18.000,-

13. Józef Mojżesz Gabowicz(1862-1939)

Dziewczynka z kurczątkiem(l.20-30.XX w.) sygn.J.Gabowicz/BR. ŁOPIEŃSCY/ WARSZAWA

brąz patynowany, wys.28 cm

Estymacja: 19.000 - 25.000,-

14. Andrzej Gieraga(ur.1934)

Bez tytułu(2018) sygn.na odwrociu

akryl, płyta, 50x50 cm

Estymacja:  8.000 - 12.000,-

15. Jerzy Gnatowski(1929-2012)

Pejzaż jesienny z chatą(1997) sygn.dat.l.d.

olej, płótno, 40x50 cm

Estymacja:  3.000 - 4.500,-

16. Krzysztof Gocek(ur.1964)

Pejzaż sygn.l.d.

olej, akryl, pilśnia, 18x24 cm

Estymacja:  2.800 - 3.900,-

17. Edward Habdas(ur.1939)

Alegoria życia sygn.p.d.

litografia, 54x43.5 cm

Estymacja:  900 - 1.100,-

18. Wlastimil Hofman(1881-1970)

Portret mężczyzny z harfą nad Jeziorem Tyberiadzkim(1943) sygn.dat.l.d.

olej, płótno/tektura, 43x58 cm

Estymacja:  20.000 - 30.000,-

19. Ilonay [Helène von Tscharner-Spiegelhalter](1889-1972)

Po kąpieli sygn.p.d.

olej, płótno, 48x79 cm

Estymacja:  10.000 - 13.000,-

20. Wacław Kondek(1917-1976)

Diabełek(1961) sygn.dat.p.d.

drzeworyt, 15.3x12.7 cm

Estymacja:  900 - 1.400,-

21. Wiktor Korecki(1890-1980)

Pejzaż sygn.l.d.

olej, tektura, 25x35 cm

Estymacja:  2.500 - 4.000,-

22. Wiktor Korecki(1890-1980)

Dziewczyna z kaczeńcami sygn.p.d.

olej, płótno dublowane, 57.5x76 cm

Estymacja:  6.000 - 12.000,-

23. Wiktor Korecki(1890-1980)

Kuropatwy na śniegu sygn.p.d.

olej, tektura, 45x79 cm

Estymacja: 6.000 - 8.000,-

24. Aleksander Korman(1953-2017)

Rings nsygn.

pastel, papier, 70x50.5 cm

Estymacja:  1.500 - 3.000,-

25. Nathalie Kraemer(1891-1943)

Portret kobiety sygn.p.d.

olej, płótno, 61x46 cm

Estymacja:  18.000 - 27.000,-

26. Jerzy Krawczyk(1929-1969)

Miecio Literat nsygn.

olej, płótno, 95x69 cm

Estymacja:  11.000 - 19.000,-

27. Lech Kunka(1920-1978)

Kompozycja(1967) sygn.l.d.dat.śr.d.

technika własna, pilśnia, 123.5x61 cm

Estymacja:  16.000 - 21.000,-

28. Konstanty Mackiewicz(1894-1985)

Hiszpania. Przed katedrą sygn.l.d.

olej, płótno, 100x130 cm

Estymacja:  30.000 - 50.000,-

29. Czesław Makowski(1873-1921)

Medalion Papież Benedykt XV sygn.C.Makowski

brąz, śr.31.5 cm

Estymacja:  5.000 - 7.000,-

30. Andrzej Malinowski(1882-1932)

Poleska zima sygn.p.d.

gwasz, tektura, 20x35 cm

Estymacja:  1.500 - 2.300,-

31. Stefan Mrożewski(1894-1975)

Satyra na Oś(1944) sygn.p.d.i sygn.dat.na klocku l.d.

drzeworyt, 32x25 cm

Estymacja:  1.500 - 3.000,-

32. Stefan Mrożewski(1894-1975)

Parsifal tryumfujący nad Kingronem(1933) sygn.dat.p.d.

drzeworyt, 29.8x25 cm

Estymacja: 1.500 - 3.000,-

33. Abraham Neumann(1873-1942)

Kapiące się(1912) sygn.dat.l.d.

olej, płótno, 63x80 cm

Estymacja:  18.000 - 28.000,-

34. Włodzimierz Pawlak(ur.1957)

Notatka o sztuce nr 96 sygn.dat.na odworciu

akryl, płótno, 33x24 cm

Estymacja: 8.000 - 15.000,-

35. Henryk Płóciennik(ur.1933)

Ero IV(1972, odbitka późniejsza) sygn.p.d.

linoryt (e.a.), 27.5x20 cm

Estymacja: 800 - 1.000,-

36. Henryk Płóciennik(ur.1933)

Labirynt 5(2003) sygn.p.d.dat.śr.d.

linoryt (e.a.), 44x32 cm

Estymacja: 600 - 1.000,-

37. Henryk Płóciennik(ur.1933)

Kompozycja 5(2010) sygn.p.d.dat.śr.d.

linoryt (e.a.), 44.3x31.8 cm

Estymacja:  600 - 1.000,-

38. Jerzy Pogorzelski(1926-2003)

Pejzaż z mostem sygn.p.d.

olej, pilśnia, 35.5x49.5 cm (w św.p-p)

Estymacja:  3.000 - 6.000,-

39. Jerzy Pogorzelski(1926-2003)

Pejzaż górski z kwitnącą łąką sygn.p.d.

olej, pilśnia, 44x54 cm (w św.p-p)

Estymacja:  4.000 - 7.000,-

40. Felicja Potyńska(1903-1994)

Oleśnica(1946, z teki „Dolny Śląsk”) sygn.dat.l.d.

litografia, 20x15 cm

Estymacja: 200 - 400,-

41. Stanisław Raczyński(1903-1982)

Kraków-Wawel-Kurza Stopka, Dziedziniec wawelski, Sukiennice sygn.p.d.

drzeworyt barwny 3 szt., 36.3x23.2, 37.2x23, 33x24.7 cm

Estymacja:  1.200 - 2.000,-

42. Leszek Rózga(1924-2015)

Pejzaż marcowy z różą(1982) sygn.dat.p.d.

akwaforta barwna, akwarela (e.a.), 59.5x50 cm

Estymacja:  2.500 - 3.500,-

43. Zofia Rydet(1911-1997)

Lasek w Brennej na odwrociu pieczątka autorska

fotografia, 39.7x29.8 cm

Estymacja:  350 - 800,-

44. Zofia Rydet(1911-1997)

Baranów na odwrociu pieczątka autorska

fotografia, 39.3x29.7 cm

Estymacja: 350 - 800,-

45. Alfred Schouppé(1812-1899)

Czerwony Wierch(1885) sygn.dat.l.d.

olej, płótno dublowane, 51x74 cm

Estymacja:  12.000 - 20.000,-

46. Zygmunt Schreter(1886-1977)

Fotel sygn.p.d.

olej, płótno, 46x65 cm

Estymacja:  4.000 - 7.000,-

47. Adam Setkowicz(1875-1945)

Zwózka siana sygn.l.d.

akwarela, papier, 16x31 cm

Estymacja:  2.500 - 3.500,-

48. Józef  Skrobiński(1910-1979)

Ulica sygn.p.d.

akwarela, papier, 50x70 cm

Estymacja: 900 - 1.800,-

49. Jonasz Stern(1904-1988)

Para ze skrzypkiem(l.30.XX w.) nsygn. (odbitka późniejsza)

drzeworyt, 22.3x35.3 cm

Estymacja:  1.300 - 2.400,-

50. Jonasz Stern(1904-1988)

Wysiedlenie II(z cyklu „Getto lwowskie”) nsygn.

linoryt, 39.8x31 cm

Estymacja: 550 - 1.100,-

51. Jonasz Stern(1904-1988)

Wysiedlenie IV(z cyklu „Getto lwowskie”) nsygn.

linoryt, 23.5x19.2 cm

Estymacja:  550 - 1.100,-

52. Barbara Szajdzińska-Krawczyk(1925-2005)

Grobla(1963) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 103x130 cm

Estymacja:  8.500 - 15.000,-

53. Jan Szancenbach(1928-1998)

Martwa natura z langustą(1997) sygn.p.d.dat.na odwrociu

olej, płótno, 65x81 cm

Estymacja:  30.000 - 40.000,-

54. Alfred Terlecki(1883-1973)

Limby nad Morskim Okiem(1926) sygn.dat.p.d.

olej, tektura, 60x50 cm

Estymacja:  8.000 - 15.000,-

55. Włodzimierz Terlikowski(1873-1951)

Kwiaty w wazonie(1944) sygn.p.d.

olej, płótno, 40.5x27 cm

Estymacja:  17.000 - 23.000,-

56. Bolesław Utkin(1913-1993)

Kompozycja sygn.p.d.

technika własna, pilśnia, 80x75 cm

Estymacja:  14.000 - 22.000,-

57. Józef Wasiołek(1921-2008)

Zamek w Uniejowie(1967) sygn.dat.l.d.

olej, płótno, 57.5x71 cm

Estymacja:  6.500 - 9.500,-

58. Tadeusz Waśkowski(1883-1966)

Solski jako Samuraj „Tarakoj” sygn.p.d.

tusz, papier, 49x34 cm (w św.p-p)

Estymacja:  600 - 1.000,-

59. Tadeusz Waśkowski(1883-1966)

Portret mężczyzny w okularach sygn.p.d.

litografia, 49.2x40 cm

Estymacja:  600 - 1.000,-

60. Wojciech Weiss(1875-1950)

Pejzaż sygn.p.d.

olej, tektura, 64.5x48 cm

Estymacja:  30.000 - 40.000,-

61. Konrad Winkler(1882-1962)

Zamek w Ojcowie sygn.p.d. (na odwrociu naklejka z dedykacją autorską z 1952 r.)

olej, sklejka, 35x45 cm

Estymacja:  4.000 - 6.000,-

62. A.N.(Wilno?, l.30.XX w.)

Kobieta z dzieckiem(na odwrociu: Ulica w małym miasteczku) nsygn.

olej, płótno, 65.5x54 cm

Estymacja:  5.000 - 10.000,-

63. A.N.(XX w.)

Akt leżący/Studium aktu (obraz dwustronny) nsygn.

olej, płyta, 101x73 cm

Estymacja:  3.000 - 7.000,-

64. A.N.(XX w.)

Portret czarnoskórego mężczyzny sygn.nieczytelnie l.d.

olej, płótno dublowane, 39.5x41 cm

Estymacja:  2.000 - 3.000,-

65. A.N.(XX w.)

Martwa natura z księgą sygn.nieczytelnie p.d.

olej, płótno, 60x50 cm

Estymacja:  2.000 - 3.000,-

66. A.N.(XX w.)

Martwa natura z różą nsygn.

olej, płótno, 74.5x56.5 cm

Estymacja:  1.500 - 2.500,-

67. A.N.(XX w.)

Paryskie wnętrze(1927) sygn.nieczytelnie, dat.p.d.

olej, płótno, 46x61 cm

Estymacja:  3.000 - 5.000,-

68. A.N.(XX w.)

Powrót z pola sygn.monogramem p.d.

olej, tektura, 24.5x17 cm (w świetle ramy)

Estymacja:  1.200 - 1.800,-

69. A.N.(XX w.)

Madonna sygn.nieczytelnie p.d.

pastel, papier, 46.5x34 cm

Estymacja:  2.000 - 3.000,-

70. Cukiernica-puchar(pocz.XX w.) nsygn.

szkło kryształowe barwione, biało-rubinowe, wys.17.5 cm

Estymacja:  500 - 900,-

71. Dzbanek art déco(Szwecja, II ćw.XX w.) sygn.27/domek/NS

plater, uchwyt pokrywki drewniany, wys.17 cm

Estymacja:  400 - 700,-

72. Dzbanek do kawy neorokokowy(Francja, XIX/XX w.) nsygn.

srebro pr.ok.800, 611.2 g, wys.23 cm (drobny ubytek przy uchwycie)

Estymacja:  2.500 - 4.000,-

73. Figurka-Dziewczyna zbierająca kwiaty

(NRD, III ćw.XX w.) sygn.korona/GDR/17

porcelana biała, malowana, wys.18 cm

Estymacja:  500 - 900,-

74. Figurka-Matka z dzieckiem

(NRD, III ćw.XX w.) sygn.korona/1877/G/22DR, wycisk:12416

porcelana biała, malowana, wys.18.5 cm

Estymacja:  500 - 900,-

75. Figurka-Janosik(Ćmielów, l.60.XX w.)

sygn.Ć w trójkącie/ĆMIELÓW/MADE/IN POLAND [proj.1942-44 H. Bórtanówna]

porcelana biała, malowana, wys.21.5 cm

Estymacja: 1.000 - 2.500,-

76. Koszyczki do szklanek secesyjne-6 szt.

(Niemcy, pocz.XX w.) sygn.W.M.F./345

cyna, wys.7.3 cm (drobne uszkodzenia)

Estymacja:  1.200 -2.400,-

77. Lampa gabinetowa secesyjna(Francja, pocz.XX w.) sygn.644/11

brąz, szkło warstwowe barwione, wys.29 cm

Estymacja:  8.000 - 12.000,-

78. Nóż do sera(Warszawa, 1908-1915)

sygn.główka/główka/jota główka 84/W.H./księżyc z trzema gwiazdkami/J.F.  [Władysław Hempel czynny w latach 1894-1939]

srebro pr.84, 77.7 g, dł.20.5 cm

Estymacja:  400 - 600,-

79. Nóż-łopatka do ryb(Warszawa, 1908-1915)

sygn.główka/jota główka 84/księżyc i trzy gwiazdki /W. H. / główka [Władysław Hempel czynny w latach 1894-1939]

srebro pr.84, 187.2 g, dł.30.5 cm

Estymacja:  1.200 - 1.900,-

80. Patera z uszami(Drezno, l.30.XX w.)

sygn.owca/Dresden/Made in Saxony

porcelana biała, wytłaczana, malowana, złocenie, 27.5x30 cm

Estymacja:  400 - 600,-

81. Popielnica(Czechy, l.30.XX w.) sygn.Moser

szkło barwione, lane, frezowane, 5.5x14x14 cm

Estymacja:  500 - 1.000,-

82. Popiersia Apolla i młodej kobiety wg wzoru antycznego

(Rosja, XX w.) sygn.cyrylicą wycisk: M.S. KUZNIECOWA/ 1900/12

biskwit, wys.32.5 cm (niewielki ubytek przy podstawie i pod pachą)

Estymacja:  3.500 - 5.500,-

83. Pudełka toaletowe-2 szt.(ok.poł.XX w.) nsygn.

metal, emalia, 5.5x15x8.3 i 4.5x8.3x8.3 cm

Estymacja:  350 - 650,-

84. Samowar(Rosja, Tuła, pocz.XX w.)

sygn.cyrylicą SAMOWAR FABRIKA/WASIŁ. MAKSIMOW./GUTKOWA/W TUL/ (cztery medale)

metal, drewno, wys. z kominkiem 52, miska pasowana sygn.cyrylicą ALIENCZIKOW IZMIN/MOSKWA  wys.7.5, śr.16.3 cm,
tacka pasowana sygn.BRUNNER & CO/WIEN/VHK, 34.5x20 cm

Estymacja:  1.500 - 2.500,-

85. Sepet na biżuterię(Chiny, Szanghaj, II poł.XX w.)

nalepka: MADE IN SAHGHAI. CHINA

drewno, metal, materiał, jadeit, 32.5x20x15 cm

Estymacja:  1.000 - 2.000,-

86. Stereoskop(Anglia, 1907) sygn.PAT’D/APRIL 20|007/SEP 26|007

metal, drewno, aksamit + komplet 46 zdjęć stereoskopowych „Port Artur w czasie oblężenia”(Rosja, 1905)

Estymacja:  700 - 1.500,-

87. Sztućce-komplet dla 6 osób [24 szt.] (Warszawa, 1862)

(Warszawa, 1862) sygn.Malcz/kotwica w owalu /I.S./1862/84/orzeł carski dwugłowy, ostrza noży sygn.korona/GERLACH/W WARSZAWIE
[Karol Malcz (1797-1867) czynny w Warszawie 1828-1864]

Estymacja:  10.000 - 13.000,-

88. Sztućce-komplet dla 6 osób [30 sztuk] (Warszawa, l.20-30.XX w.)

sygn.3 główka W/BR. HEMPEL, ostrza noży sygn. korona/GERLACH/W WARSZAWIE [Fabryka Platerów i Sreber „Bracia Hempel” czynna w Warszawie 1914-1944]

srebro próba 3, 1.222 g + 573 g noże

 Estymacja:  6.500 - 11.000,-

89. Talerz pamiątkowy DIE DEUTSCHEN HEERFÜHRER 1914

(Niemcy, 1914) nsygn.[Wallendorf?]

porcelana biała, malowana, kalka, śr.28.5 cm

Estymacja:  400 - 800,-

90. Żardiniera secesyjna(Niemcy, pocz.XX w.) sygn.B/WMF/OX/352

cyna, szkło, 12.5x31x10.5 cm

Estymacja:  1.300 - 2.500,-