210 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

210 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

sobota, 25 kwietnia 2020 r., godz. 12:00

Ze względu na obecną sytuację aukcja odbędzie się bez udziału publiczności, ale licytować można zarówno przez telefon jak przez internet za pośrednictwem portali onebid.pl i artinfo.pl.
Można też składać zlecenia z limitem cenowym.
W przypadku pytań prosimy o kontakt: mailowy - galeria@ryneksztuki.lodz.pl lub telefoniczny  509 922 593 i 798 200 131

1. Willy Aschmann(XX w.)

Pasaż uliczny w Hamburgu sygn.p.d.

olej, tektura, 45.5x34.5 cm

Estymacja: 1.600 - 2.500,-

2. Maurice Berg(1865-1920)

Gdańsk. Długie Pobrzeże sygn.p.d.

akwaforta, 13.7x17.2 cm

Estymacja:  200 - 400,-

3. Marc Chagall(1887-1985)

Słońce z czerwonym koniem(„Derrière le Miroir” no 235, 1979, Mourlot #945) nsygn.

litografia barwna, 31x42 cm

Estymacja:  1.800 - 2.500,-

4. E. Chaumeil(XIX w.)

Miasteczko Abville(1862) sygn.dat.p.d.

akwarela, gwasz, papier/tektura, 13.2x20.3 cm (w św.p-p)

Estymacja:  600 - 1.000,-

5. E. Chaumeil(XIX w.)

Pożegnanie-Wyjazd poborowego(1864) sygn.dat.p.d.

akwarela, ołówek, papier/tektura, 12.8x17.5 cm (w św.p-p)

Estymacja:  600 - 1.000,-

6. Auguste Delâtre(1822-1907)
wg Charles-François Daubigny(1817-1878)

Zachód słońca(Gazette des Beaux-Arts, 1859) sygn.na płycie p.d.

akwaforta, 14.7x20.5 cm (przycięte marginesy)

Estymacja:  400 - 600,-

7. Edward Dwurnik(1943-2018)

Kraków(2012) sygn.dat.p.d.

akwarela, tempera, papier, 55x46 cm

Estymacja:  14.000 - 20.000,-

8. Herman [Zvi] Ehrman(1903-1993)

Trzy gracje sygn.p.d.

olej, płótno, 68x55 cm

Estymacja:  6.500 - 9.000,-

9. Léopold Flameng(1831-1911) wg Eugène Delacroix(1798-1863)

Św.Sebastian(Gazette des Beaux-Arts, wyd. A.Delâtre, 1859) sygn.na płycie p.d.

akwaforta, 13.5x18.7 cm (przycięte marginesy)

Estymacja:  400 - 600,-

  10. Léopold Flameng(1831-1911) wg Alfred de Curzon(1820-1895)

Psyche(Gazette des Beaux-Arts, wyd. A.Delâtre, 1859) sygn.na płycie p.d.

miedzioryt, 23.5x14.5 cm (przycięte marginesy)

Estymacja:  400 - 600,-

11. Andrzej Gieraga(ur.1934)

Bez tytułu-Szary(2007) sygn.dat.na odwrociu

technika własna, płyta, 70x70 cm

Estymacja:  16.000 - 19.000,-

12. Wojciech Górski(ur.1958)

Przestrzeń 7(2006) sygn.p.d. i sygn.dat.na odwrociu

technika własna, płótno/płyta, 70x100 cm

Estymacja:  2.000 - 3.000,-

13. Joseph Grozer(ok.1755-?) wg Henry Singleton(1766-1839)

Odpoczynek pasterzy(1798) sygn.na płycie p.d.

mezzotinta, 56x43 cm

Estymacja: 1.000 - 1.500,-

14. Joseph Grozer(ok.1755-?) wg Henry Singleton(1766-1839)

Powrót z targu(1798) sygn.na płycie p.d.

mezzotinta, 56x42.8 cm

Estymacja:  1.000 - 1.500,-

15. Władysław Grudziński(1875-1942)

Łodzie na morzu sygn.p.d.

akwarela, papier/tektura, 21x30.5 cm

Estymacja:  800 - 1.000,-

16. Edward Habdas(1939-2019)

My z Kosmosu 15/90(1990) sygn.dat.p.d.

olej, pilśnia, 50x50 cm

Estymacja:  2.600 - 3.500,-

17. Juliusz Holzmüller(1876-1932)

Chata nad rzeką sygn.l.d.

akwarela, gwasz, papier, 26x34.5 cm

Estymacja:  800 - 1.500,-

18. Roman Jakimowicz(1899-1964)

Ostra Brama w Wilnie sygn.na klocku p.d.

drzeworyt, 18.5x14.2 cm

Estymacja:  300 - 600,-

19. Stanisław Kamocki(1875-1944)

Krucyfiks [Chrystus na krzyżu] sygn.p.d.

olej, płótno, 35x25 cm

Estymacja:  6.500 - 9.000,-

20. N. Klonowska(XX w.)

Portret kobiety w błękitnej bluzce sygn.p.d.

pastel, papier, 41.8x32.5 cm

Estymacja:  300 - 400,-

21. Wacław Kondek(1917-1976)

Ballada XI(1968) sygn.dat.p.d.  tusz, papier, 22.9x32.5 cm

Ballada XXV(1968) sygn.dat.p.d.    tusz, papier, 22.8x32.5 cm
(rysunki we wspólnej oprawie)

Estymacja:  2.000 - 3.500,-

22. Wacław Kondek(1917-1976)

Dziewczyna(1960) nsygn.

ceramika szkliwiona, 26.5x14.5x17.5 cm

Estymacja:  2.500 - 4.000,-

23. Halina [Helena] Korbik(1923-1989)

Papużka(1971) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 55x46 cm

Estymacja: 2.100 - 3.000,-

24. Kajetan Kosiński(1847-1935)

Napad wilków sygn.p.d.

akwarela, gwasz, papier/tektura, 18.5x31 cm

Estymacja:  2.300 - 3.000,-

25. Jan Kostka(1859-1937)

Ulica Kopernika sygn.p.d.

olej, sklejka, 21x27 cm

Estymacja:  2.500 - 4.000,-

.

26. Paul Ludwig Kowalczewski(1865-1910)

Siewca sygn.Kowalczewski

brąz, marmur, wys.16 cm

Estymacja:  900 - 1.500,-

27. Tomasz Kozłowski(ur.1982)

Marilyn Monroe(2009) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 100x90 cm

Estymacja:  3.500 - 4.500,-

cena wywoławcza:  3.100,-

28. Witold Krymarys(ur.1948)

Sandra w sepii(2004) sygn.dat.na odwrociu

fotografia (4/15), 40x30 cm (w św.p-p)

Estymacja:  400 - 600,-

29. Utagawa Kunisada(1786-1865)

Pierwsze młode liście(Rozdział 34 z opowieści „Ima Genji nishiki-e awase”) sygn.na klocku p.d.

drzeworyt barwny, 24.5x17.5 cm

Estymacja:  1.500 - 2.500,-

30. Lech Kunka(1920-1978)

Rzymski motyl(1977) sygn.dat.l.śr.

akryl, płótno, 100x135 cm

Estymacja:  15.000 - 20.000,-

31. Jan Lebenstein(1930-1999)

Radiogram - Portret(1973) sygn.dat.p.d.

litografia barwna (57/100), 42.8x35 cm

Estymacja:  1.900 - 2.800,-

32. Jan Lebenstein(1930-1999)

Radiogram - Portret II(1973) sygn.dat.p.d.

litografia barwna (63/100), 65x34.5 cm

Estymacja: 1.900 - 2.800,-

33. Jan Lebenstein(1930-1999)

Folwark zwierzęcy. Konstrukcja pierwszego wiatraka: świnie się nie przejmują(1974)  sygn.p.d.

litografia barwna (67/100), 65.7x46.8 cm

Estymacja:  1.900 - 2.800,-

34. Janusz Lityński(ur.1928)

Pejzaż sygn.l.d.

olej, tektura, 13.7x40.8 cm

Estymacja: 1.300 - 2.500,-

35. Albin Łubniewicz(1910-1986)

Wilno sygn.p.d.

gwasz, tektura, 27.5x19 cm (w św.p-p)

Estymacja: 2.500 - 3.500,-

36. T. Mazurek(XX w.)

Sarbinowo(1962) sygn.dat.p.d.

olej, tektura, 29.7x40.3 cm

Estymacja: 600 - 1.000,-

37. Grzegorz Stefanoff Mendoly(1898-1966)

Łódź na morzu(1934) sygn.dat.p.g.

olej, tektura, 50.5x35 cm

Estymacja:  5.500 - 7.000,-

38. Dariusz Miliński(ur.1957)

Autoportret z królewiczem zaklętym w żabę(2012) sygn.dat.l.d.

olej, płótno, 60x50 cm

Estymacja:  6.500 - 8.000,-

39. Kazimierz Mitera(1897-1936)

Sanary. Koń w zaprzęgu(1929) sygn.dat.p.d.

akwarela, pastel, papier/tektura, 19.5x26 cm (w św.p-p)

Estymacja:  1.800 - 3.000,-

Studium męskiego aktu tyłem(1924) sygn.dat.p.d.sygn.na kam.l.d.

litografia, 45x25 cm

Estymacja: 900 - 1.500,-

Widok na Ile de la Cité w Paryżu(1927) sygn.dat.p.d.sygn.na klocku p.d.

drzeworyt (7/30), 9.2x9.2 cm

Estymacja:  600 - 800,-

Wspomnienia-tryptyk(1934) sygn.dat.p.d.sygn.na klocku p.i l.d.

drzeworyt (1/30), 27.3x10.9, 27.5x30.5, 27.5x10.9 cm

Estymacja:  2.500 - 3.500,-

Ilustracja do „Boskiej komedii” Dantego. Piekło-Pieśń XXIII sygn.p.d.sygn.na klocku l.d.

drzeworyt, 31.8x24.8 cm

Estymacja:  1.500 - 2.500,-

44. Juliusz Narzyński(ur.1934)

I widziałem /do Ap Cz.Miłosza(2001) sygn.dat.l.d.

pastel olejny, papier, 49x63.5 cm

Estymacja: 3.000 - 4.000,-

45. Abraham Neumann(1873-1942)

Tatry Zachodnie(1908) sygn.dat.l.d.

olej, tektura, 28x36.7 cm

Estymacja:  2.800 - 4.000,-

46. Jerzy Panek(1918-2001)

Autoportret(1995) sygn.dat.na odwrociu

gwasz, tempera, papier, 29.5x20.5 cm (w św.p-p)

Estymacja:  1.600 - 3.000,-

47. Józef Panfil(ur.1958)

Martwa natura sygn.p.d.

olej, płótno, 41x61 cm

Estymacja:  6.000 - 8.000,-

48. Adam Pełczyński(1865-1926)

Pejzaż z Szymbarku(1925) sygn.dat.l.d.

olej, płótno, 70.5x95 cm

Estymacja: 7.000 - 8.500,-

49. Jerzy Piotrowicz(1943-1999)

„Curbet maluje pejzaż”(1996) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 92x73 cm

Estymacja:  6.500 - 8.000,-

50. Henryk Płóciennik(ur.1933)

Miodowy miesiąc(6A)[1984] sygn.p.d.dat.śr.d.

autocynkografia, 44.8x32.2 cm

Estymacja: 3.000 - 4.000,-

51. Henryk Połubiński(ur.1922)

Dar Pomorza(1965) sygn.p.d.dat.śr.d.

linoryt, 31.7x22.2 cm

Estymacja:  500 - 1.000,-

52. Jan Lambert-Rucki(1888-1967)

Medalik Madonna z Dzieciątkiem sygn.J.LAMBERT/ FRANCE/ RUCKI/ liść klonu w rombie

srebro pr.800, 2 g, 2.4x1.4 cm

Estymacja:  450 -600,-

53. Antoni Starczewski(1924-2000)

CLG no(1998) sygn.dat.p.d.

serigrafia (3/10), 55.3x56.7 cm

Estymacja:  1.800 - 3.000,-

54. Antoni Starczewski(1924-2000)

ClGMFno(1998) sygn.dat.p.d.

serigrafia (5/10), 56.5x57 cm

Estymacja:  1.800 - 3.000,-

55. Henryk Strumiłło(1934-2000)

Kompozycja(1963) sygn.dat.na odwrociu

olej, płótno, 100x69.5 cm

Estymacja:  7.000 - 12.000,-

56. Janusz Strzałecki-Jast(1902-1983)

Martwa natura sygn.l.d.

olej, tektura, 54.5x62.5 cm

Estymacja:  3.000 - 5.000,-

57. Konstanty Szewczenko(1910-1991)

Rybak sygn.l.d.

olej, sklejka, 20.8x14.5 cm

Estymacja:  1.100 - 1.800,-

58. Roman Szluha(1890-1963)

Widok na podwórko sygn.l.d.

olej, tektura (pęknięcie na środku), 27x25 cm

Estymacja:  1.600 - 3.000,-

59. Maurycy Trębacz(1861-1941)

Dalie i róże sygn.p.g.

olej, sklejka, 60x69.5 cm

Estymacja:  13.000 - 18.000,-

60. Theodor Urtnowski(1881-1963)

Gdańsk. Nad Motławą sygn.l.d.

olej, płótno, 56.5x76.5 cm

Estymacja:  4.500 - 6.000,-

61. Theodor Urtnowski(1881-1963)

Kościół Mariacki w Gdańsku sygn.na kam.p.d.

litografia barwna (podklejona na tekturze), 41.5x54.5 cm

Estymacja:  750 - 900,-

62. Bolesław Utkin(1913-1993)

Koło-kwadrat-trójkąt sygn.p.d.

technika własna, olej, sklejka, śr. 77.5 cm

Estymacja:  16.000 - 24.000,-

63. Eugeniusz Waniek(1906-2009)

Drzewo wolności(1964) sygn.p.d.dat.na odwrociu

olej, płótno, 70x50 cm

Estymacja:  17.000 - 19.000,-

64. Józef Wasiołek(1921-2008)

Słoneczniki sygn.l.d.

olej, płótno, 50x38 cm

Estymacja:  4.000 - 6.000,-

65. Józef Wasiołek(1921-2008)

Kwiaty w białym dzbanku sygn.p.d.

olej, płótno, 41x33 cm

Estymacja:  3.000 - 4.000,-

66. Józef Wasiołek(1921-2008)

Kwiaty sygn.l.d.

olej, pilśnia, 23.7x14.5 cm

Estymacja:  2.000 - 3.000,-

67. Jan Wojnarski(1879-1937)

Pejzaż sygn.l.d.

olej, płótno/tektura, 15.5x25 cm

Estymacja:  2.500 - 3.500,-

68. Jan J.Wroniecki(1890-1948)

Macierzyństwo(1919) sygn.dat.p.d.

kredka, papier, 41x28 cm

Estymacja:  3.500 - 5.000,-

69. Michał Gorstkin Wywiórski(1861-1926)

Roztopy sygn.l.d.

olej, płótno dublowane, 68.5x85.5 cm

Estymacja:  27.000 - 35.000,-

70. Eugeniusz Zak(1884-1929)

Włóczęga(z „La porte Lourde. Poémes en prose de René Morand, dessins hors-texte par Eugéne Zak”, Paris 1929) nsygn.

miękki werniks, 15.7x9 cm

Estymacja:  800 - 1.200,-

71. Krystyn Zieliński(1929-2007)

XIX(1989) nsygn.na odwrociu nalepka autorska

akryl, pilśnia, 60.7x35.7 cm

Estymacja:  4.000 - 6.000,-

72. Krystyn Zieliński(1929-2007)

Nieobrazy(1973/75) sygn.dat.na odwrociu

akwarela, papier/tektura, 73.5x83.5 cm (sześciobok)

Estymacja:  4.000 - 6.000,-

73. Krystyn Zieliński(1929-2007)

Bez tytułu(1972) nsygn.(na odwrociu potwierdzenie autorstwa przez Marię Zielińską, żonę artysty)

collage fotograficzny, tektura, 37.6x47.3 cm

Estymacja:  1.600 - 3.000,-

74. Ignacy Zygmuntowicz(1875-1946/47)

Pędzący zaprzęg sygn.p.d.

olej, sklejka, 17.5x25 cm

Estymacja:  3.500 - 5.000,-

.

75. A.N.(pocz.XX w.)

Pocztówki-3 szt.: Beduin na ośle, Zachód słońca, Nokturn nsygn.

akwarela, papier   9x14, 14.9.1, 13.9x9 cm

Estymacja: 1.000 - 2.500,-

76. A.N.(XX w.)

Scena rodzinna w wiejskiej chacie nieczytelne napisy p.d.

olej, tektura, 48.3x58.3 cm

Estymacja:  700 - 1.500,-

77. A.N.(I poł.XX w.)

Wrocław. Ostrów Tumski sygn.p.d.

akwaforta, akwarela, 14.7x19.2 cm

Estymacja:  250 - 400,-

78. Legenda Tatr(2003) Książka artystyczna

wyd. Jacek Wdzięczak Press, opracowanie graficzne: Andrzej M.Bartczak, wybór tekstów: Jan Fudala, (brak okładki)

papier czerpany, frottage, 48x33.5 cm (złożona)

Estymacja:  1.500 - 2.000,-

79. 4 grafiki z teki „Konfrontacje 1963”:

Artur Brunsz(ur.1929) Struktura sygn.p.d.dat.l.d. litografia, 18x16.2 cm

Tadeusz Dominik(1928-2014) Bez tytułu sygn.na płycie p.d.    autooffset, 11.7x16.5 cm

Juliusz Woźniak(ur.1931) Dziura sygn.dat.p.d.   litografia, 16.2x9 cm

Krystyn Zieliński(1929-2007) Bez tytułu sygn.l.d.   litografia, 18.2x14.6 cm

Estymacja:  1.000 - 1.500,-

.

80. A.N.(XIX/XX w.)

Zestaw 4 miniatur-Damy w strojach z XVIII w. nsygn.

akwarela na kości, metal, wym. miniatury 8x6.5, wym. ramki 14.2x12.5 cm

Estymacja:  6.000 - 10.000,-

81. Bomboniera(Drezno, Selb, przed 1949)

sygn.D pod koroną [dawniej malarnia Heleny Wolfsohn] /korona między pałkami berła/ Rosenthal/ SELB BAVARIA/ VERSAILLES

porcelana biała, malowana, złocenie, 5x20.5x20.5 cm

Estymacja:  900 - 1.500,-

82. Figurka Dziewczyna z winogronami(Miśnia, pocz.XX w.)

sygn.skrzyżowane miecze (dwukrotnie przekreślone w szkliwie)

porcelana biała, malowana, złocenie, wys.13.5 cm, niewielki ubytek

Estymacja:  750 - 900,-

83. Figurka Niedźwiedź(Ćmielów, l.60.XX w.)

sygn.Ć w trójkącie/ ĆMIELÓW/ MADE/ IN POLAND/ C-507-968/ 4/ 55,-zł [proj. 1958, Stanisław Olszanowski]

porcelana biała, malowana, wys.23 cm, niewielki ubytek przy podstawie

Estymacja:  1.500 - 2.500,-

.

84. Figurka Pingwin(Ćmielów, l.60.XX w.)

sygn.Ć w trójkącie/ ĆMIELÓW/ C 600-900/ 19/ dalsza część sygnatury zatarta    [proj. 1957, Mieczysław Naruszewicz(1923-2006)]

porcelana biała, malowana, wys.18.5 cm

Estymacja:  1.200 - 2.000,-

85. Mlecznik(Niemcy, poł.XIX w.) sygn.BUSCH

srebro, pr.12, 87.7 g, wys.7 cm

Estymacja:  600 - 800,-

86. Kabaret na przyprawy(l.30.XX w.)

sygn.na tarczy: skrzyżowane halabardy/ CED

szkło, plater, 21x25x6 cm

Estymacja:  750 - 900,-

87. Papierośnica damska(pocz.XX w.)

sygn.130/ LQ/ korona w otoku/ 900

srebro pr. 900, 77.8 g, emalia, wnętrze złocone, 0.8x8.2x5.2 cm

Estymacja:  1.500 - 2.500,-

88. Patera secesyjna z figurą kobiety i dwójką dzieci(I ćw.XX w.) nsygn.

cyna, szkło, wys.34 cm

Estymacja:  1.200 - 2.500,-

89. Paterka(Polska, l.30.XX w.)

sygn.dwie mało czytelne punce: główka/ JC (?)

srebro pr.3, 85.6 g, wys. 6.5, śr. 14.5 cm

Estymacja:  400 - 600,-

90. Wazon art déco z postaciami kobiet(l.30.XX w.) nsygn.

szkło barwione szare, wys.20 cm

Estymacja:  1.200 - 2.000,-

91. Żardiniera w typie art déco(Belgia, XX w.)

sygn. VAL ST LAMBERT/ BELGIQUE

szkło barwione szaro-zielone, 10x32x12.5 cm

Estymacja: 900 - 1.500,-