211 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

211 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

sobota, 6 czerwca 2020 r., godz. 12:00

1. Stanisław Bergman(1862-1930)

Kwiaciarka sygn.p.d.

olej, tektura, 76.5x57 cm

Estymacja: 9.000 - 13.000,-

2. Emilie Benes Brzezinski(ur.1932)

Kompozycja sygn.l.d.

technika własna, papier, 41.5x33.5 cm

Estymacja:  2.500 - 3.500,-

3. Léon Joseph Florentin Bonnat(1833-1922)

wg François Boucher(1703-1770)

Diana po kąpieli(1892) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 90x140 cm

Estymacja:  25.000 - 35.000,-

Odbiór osobisty

4. Bronisław Brykner(1884-1969)

Fragment Żegocina(1955) sygn.p.d.dat.na odwrociu

olej, tektura, 33x40.5 cm

Estymacja:  450 - 650,-

5. Marc Chagall(1887-1985)

Po zimie(„Derrière le Miroir” no 198, 1972, Mourlot #651) nsygn.

litografia barwna, 32.5x45 cm

Estymacja:  1.400 - 2.200,-

6. Stanisław Chlebowski(1835-1884)

Bachmat(1866) sygn.dat.p.śr. (na odwrociu nalepka wystawy TPSP, Kraków 1913)

olej, tektura, 21x26 cm

Estymacja:  15.000-20.000,-

7. Zofia Choma(XX w.)

Jesień(1967) sygn.dat.na płycie l.d. oraz na p-p

linoryt, 22.5x16.5 cm

Estymacja:  200 - 300,-

8. Wawrzyniec Chorembalski(1888-1965)

Pejzaż warszawski sygn.p.d.

olej, tektura, 25x33 cm

Estymacja:  2.000 - 3.000,-

9. Teodor Durski(ur.1976)

Grey Płonie(2007) sygn.dat.p.d.

serigrafia [19/19 (1/1)], 56.3x49.8 cm

Estymacja:  600 - 900,-

  10. Stanisław Gibiński(1882-1971)

W drodze do kościoła sygn.l.d.(na odwrociu potwierdzenie autorstwa przez dr. St.Dąbrowskiego z 1961 r.)

akwarela, papier, 33x48 cm (w św.p-p)

Estymacja:  3.800 - 4.800,-

11. Andrzej Gieraga(ur.1934)

Diagonale, Diagonale(2019) sygn.dat.na odwrociu

technika własna, akryl, tektura, płyta, 79.7x79.7 cm

Estymacja:  14.000 - 20.000,-

12. Piotr Grabowski(ur.1933)

Martwa natura z antykami(1970) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 90x120.5 cm

Estymacja:  4.500 - 6.000,-

13. Józef Guranowski(1852-1922)

Słoneczna polana sygn.l.d.

akwarela, papier/tektura, 28.5x41.7 cm (w św.p-p)

Estymacja: 2.300 - 3.200,-

16. Paweł Jocz(1943-2008)

 „Wanted – rysunek”. Album z reprodukcjami rysunków tuszem wraz z oryginalnym rysunkiem:

Portret(1999) sygn.dat.p.d.   tusz, akwarela, papier,  42.8x30 cm

egz. nr 28 z nakładu 100, sygnowany przez autora

Estymacja:  1.500 - 2.000,-

17. Witold-K [Leszek Wit Kaczanowski](ur.1932)

Kompozycja(1967) sygn.dat.l.d.

akwarela, papier/tektura, 50x65 cm

Estymacja:  10.000 - 15.000,-

18. Krzysztof Kiwerski(ur.1948)

Okolice Whitney Museum of American Art(2018) sygn.dat.na odwrociu

akryl, płótno, 100x140 cm

Estymacja:  9.000 - 15.000,-

19. Wiktor Korecki(1890-1980)

Pejzaż sygn.l.d.

olej, tektura, 25x35 cm

Estymacja:  2.500 - 4.000,-

20. Juliusz Krajewski(1905-1992)

Powrót do domu sygn.p.d.

olej, tektura, 84.5x58 cm

Estymacja:  4.000 - 8.000,-

21. Jerzy Krawczyk(1921-1969)

Akt siedzący nsygn.

litografia, tinta, 31x26.3 cm

Estymacja:  900 - 1.500,-

22. Stefan Krygier(1923-1997)

Kompozycja(1952) sygn.dat.l.d.

olej, płótno, 42x29 cm

Estymacja:  5.000 - 7.000,-

23. Witold Krymarys(ur.1948)

W sieci(2005) sygn.dat.na odwrociu

fotografia (4/20), 40x30 cm (w św.p-p)

Estymacja: 400 - 600,-

24. Iwan Kulik(ur.1959)

Krawiec(2006) sygn.p.d.dat.na odwrociu

olej, płótno, 140x80 cm

Estymacja:  6.000 - 9.000,-

25. Iwan Kulik(ur.1959)

Góra obfitości(2007) sygn.dat.p.d.

gwasz, papier, 70x50 cm

Estymacja:  1.200 - 2.500,-

26. Tadeusz Kulisiewicz(1899-1988)

Dziewczyna w chuście(wkładka do czasopisma „Arkady”, R. 3, 1937, nr 2) nsygn.

drzeworyt, 24x13 cm

Estymacja:  600 - 900,-

27. Utagawa Kunisada(1786-1865)

Książę Genji i dzieci łapiące jętki(Kagerô. Rozdział 52 z opowieścii „Ima Genji
nishiki-e awase”) sygn.na klocku l.d.

drzeworyt barwny, 24.5x17.5 cm

Estymacja:  1.500 - 2.500,-

28. Lech Kunka(1920-1978)

technika własna, pilśnia, 122.5x61 cm

Estymacja:  18.000 - 25.000,-

29. Jan Lebenstein(1930-1999)

Affrontement(1973) sygn.dat.p.d.

litografia barwna (89/100), 49x70 cm

Estymacja:  1.500 - 2.500,-

30. Alfred Lenica(1899-1977)

Bez tytułu sygn.p.d.

gwasz, papier, 61.5x85.5 cm

Estymacja:  6.000 - 8.000,-

31. Maciej Lewik(ur.1960)

Żniwa sygn.l.d.

olej, płótno, 38x55 cm

Estymacja:  2.300 - 3.300,-

32. Krystyna Liberska(1926-2010)

Dziewczyna(1986) sygn.dat.l.d.

olej, płótno, 60.5x43 cm

Estymacja: 3.000 - 4.500,-

33. Tadeusz Łapiński(1928-2016)

Abstrakcja sygn.p.d.

technika własna, tektura, 62x48 cm

Estymacja:  8.000 - 14.000,-

34. Konstanty Mackiewicz(1894-1985)

Miasto(1958) nsygn. (reprodukowany w katalogu wystawy „Konstanty Mackiewicz. Malarstwo”, Łódź 1977)

olej, płótno, 113x145 cm

Estymacja: 28.000 - 35.000,-

36. Jan Matejko(1838-1893)

Drzewa w sadzie sygn.p.d.

ołówek, karton, 19x27.5 cm (w św.p-p)

Estymacja: 25.000 - 30.000,-

37. Lucjan Mianowski(1933-2009)

Pejzaż z księżycem(1964) sygn.dat.p.d., l.d.dedykacja dla Henryka Płóciennika

litografia barwna (e.a.), 45.8x63 cm

Estymacja:  3.000 - 4.000,-

38. Antoni Michalak(1899-1975)

Klasztor Franciszkanów w Kazimierzu Dolnym(1947) sygn.dat.l.d.

olej, tektura, 52x32.8 cm

Estymacja:  10.000 - 14.000,-

39. Jan Młodożeniec(1929-2000)

Heuresis sygn.p.d.

tempera, akwarela, papier, 33x42.5 cm

Estymacja:  3.500 - 4.500,-

Dziewczyna w stroju ludowym sygn.monogramem p.d.

akwarela, gwasz, ołówek, papier, 37.2x25 cm

Estymacja: 800 - 1.200,-

Kobieta w stroju ludowym-Góry Świętokrzyskie(1932) sygn.dat.l.g.

akwarela, ołówek, papier, 37x25 cm

Estymacja:  800 - 1.200,-

Ilustracja do „Boskiej komedii” Dantego. Raj-Pieśń III sygn.p.d.sygn.na klocku p.d.

drzeworyt, 31.8x24.8 cm

Estymacja:  1.500 - 2.500,-

Wróżba Panny Wodnej(z cyklu „Legendy Warszawy”, 1938) sygn.na klocku l.d.

drzeworyt, 26.5x20.2 cm

Estymacja:  900 - 1.500,-

44. Gyorgy Nemeth(1890-1962)

Zaprzęg przed chatą sygn.p.d.

olej, deska, 18x25.5 cm

Estymacja: 3.000 - 4.500,-

45. Ireneusz Olszewski(1930-2011)

Z cyklu „Stare domy”(ok.1966) sygn.p.d.

technika własna, collage, sklejka, 64.5x48.5 cm

Estymacja:  2.000 - 3.000,-

46. Aleksander Orłowski(1777-1832)

Piwniczy odkorkowujący butelkę(z cyklu „Collection de A.Orlowski”) nsygn.

litografia, 55x41.5 cm

Estymacja:  3.000 - 4.000,-

47. Wilhelm (Wilk) Ossecki(1892-1958)

Kościół św. Marcina(z Teki „Stary Poznań”, 1929) sygn.p.d.

miedzioryt (20/24), 24.8x17.7 cm

Estymacja:  600 - 700,-

48. Józef Panfil(ur.1958)

Martwa natura z porem sygn.l.d.

olej, płótno/tektura, 18x33 cm

Estymacja: 3.000 - 4.000,-

49. Edyta Pilichowska(ur.1977)

Z pamiętnika panny Lulu(2002) sygn.dat.na p-p.p.d.

fotografia barwna (3/15), 42x26.5 cm (w św.p-p)

Estymacja:  400 - 600,-

50. Henryk Płóciennik(ur.1933)

Akt leżący(1998) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 65x81.5 cm

Estymacja: 6.000 - 9.000,-

51. Henryk Płóciennik(ur.1933)

Akt(1999) sygn.dat.l.d.

tempera, gwasz, papier, 35.7x53 cm

Estymacja:  2.000 - 4.000,-

52. Henryk Płóciennik(ur.1933)

Akt(1987) sygn.dat.p.d.

tusz, papier, 24.9x17.5 cm

Estymacja:  900 - 1.200,-

53. Henryk Płóciennik(ur.1933)

Akt(1987) sygn.dat.l.d.

tusz, papier, 24.8x17.6 cm

Estymacja:  900 - 1.200,-

54. Henryk Płóciennik(ur.1933)

Miodowy miesiąc I A(1980) sygn.p.d.dat.śr.d.

autocynkografia, 46x32.3 cm

Estymacja:  1.500 - 2.800,-

55. Henryk Płóciennik(ur.1933)

Zamek szwedzki V(1976) sygn.dat.p.d.

autocynkografia (e.a.), 49.7x31.9 cm

Estymacja:  1.500 -3.000,-

56. Wiktor Podoski(1901-1970)

Dziewczyny w polu sygn.p.d.

drzeworyt, 10.5x15.5 cm

Estymacja:  500 - 800,-

57. Bernhard Schwichtenberg(ur.1938)

„Ich hab' Dich lieb”(1996) sygn.dat.p.d.

relief, papier, 26x21.5 cm

Estymacja:  1.800 - 2.600,-

58. Eugenia Skwarczewska(1891-1981)

Roboty ziemne(1950) sygn.dat.l.d.

olej, płótno, 115x125.5 cm

Estymacja:  2.800 - 3.800,-

59. Antoni Starczewski(1924-2000)

CLGMFb(1998) sygn.dat.p.d.

serigrafia (6/10), 56.5x57 cm

Estymacja:  1.500 - 2.500,-

60. Franciszek Starowieyski(1930-2009)

Fugere in aeternitas suprema lex esto(2008) sygn.śr.d.

serigrafia (51/79), 72x44.5 cm

Estymacja:  2.000 - 4.000,-

61. Henryk Stażewski(1894-1988)

Okładka tomiku Andrzeja Partuma sygn.p.d.

litografia, 16x16 cm

Estymacja:  2.000 - 3.000,-

62. Konstanty Szewczenko(1910-1991)

Arab sygn.p.g.

olej, tektura, 21x15 cm

Estymacja:  1.200 - 1.800,-

63. Jan Tarasin(1926-2009)

Ognisko(1975) sygn.dat.p.d.

serigrafia, 36.8x49.2 cm

Estymacja:  900 - 1.700,-

64. Helena Tchórzewska(1939-1998)

Relacje końskie(1993) sygn.dat.p.d.

olej, tektura, 49x33.5 cm

Estymacja:  2.000 - 3.000,-

65. Włodzimierz Terlikowski(1873-1951)

Widok na Ile de la Cité w Paryżu(1929) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 81.5x100.5 cm

Estymacja:  40.000 - 50.000,-

66. Bolesław Utkin(1913-1993)

Kompozycja sygn.l.d.

technika własna, olej, pilśnia, 61x61 cm

Estymacja:  14.000 - 22.000,-

67. Czesław Wasilewski(1875-1946/47)

W drodze na targ sygn.p.d.

olej, płótno, 45x70 cm

Estymacja:  15.000 - 19.000,-

68. Józef Wasiołek(1921-2008)

Bukiet kwiatów w wazonie sygn.l.d.

olej, płótno, 53.5x38.5 cm

Estymacja:  4.000 - 6.000,-

69. Józef Wasiołek(1921-2008)

Kwiaty w wazonie sygn.l.d.

olej, pilśnia, 40.5x30 cm

Estymacja:  3.000 - 4.000,-

70. Artur Wasner(1887-1939)

Martwa natura sygn.p.d.

olej, płótno, 49x64.5 cm

Estymacja:  9.000 - 10.000,-

71. Wojciech Weiss(1875-1950)

Kwiaty w dzbanku sygn.p.d.

ołówek, akwarela, papier, 27.5x19.5 cm (w św.p-p)

Estymacja:  4.000 - 5.000,-

72. Feliks Kazimierz Wygrzywalski(1903-1966)

Strumyk w lesie sygn.l.d.

olej, pilśnia, 38.5x49 cm

Estymacja:  4.500 - 6.500,-

73. Krystyn Zieliński(1929-2007)

VIII-1989(1989) nsygn.

(na odwrociu nalepka autorska, reprodukowany w katalogu „Krystyn Zieliński.1929-2007.Sztuka bez granic”, Muzeum Miasta Łodzi, 2010, s. 63)

akryl, pilśnia/płyta, 72x72.5 cm

Estymacja:  9.000 - 16.000,-

74. Krystyn Zieliński(1929-2007)

Z cyklu „Nieobrazy”(1973-75) sygn.opisany na odwrociu

olej, pilśnia, 61x71 cm (sześciobok)

Estymacja:  4.000 - 6.000,-

75. Krystyn Zieliński(1929-2007)

Biały romb(ok.1975-80) sygn.opisany na odwrociu

tusze, tempera, papier/tektura, 70x80.5 cm (sześciobok)

Estymacja: 4.500 - 6.500,-

76. Krystyn Zieliński(1929-2007)

Przenikanie(l.80.XX w.) sygn.opisany na odwrociu

tusze, papier/tektura, 50.5x58.5 cm (sześciobok)

Estymacja:  2.500 - 4.000,-

77. A.N.(XIX w.)

Scena w karczmie sygn.nieczytelnie p.d.

olej, deska, 35x26 cm

Estymacja:  3.000 - 5.000,-

78. A.N.(XX w.)

Zaułek nsygn.

akwarela, papier/tektura, 33.5x44.5 cm (w św.p-p)

Estymacja:  1.800 - 2.500,-

79. A.N.(szkoła niemiecka, XVIII w.)

Dziewczyna z kogutem(1754) sygn.nieczytelnie, dat.l.d.

olej, płótno dublowane, 60x45 cm (duże wypełnienia konserwatorskie)

Estymacja:  5.500 - 7.000,-

80. A.N.(szkoła holenderska, XVII w.)

Młodzieniec z fletem nsygn.

olej, płótno dublowane, 94.5x82.5 cm

Estymacja:  26.000 - 38.000,-

81. A.N.(szkoła włoska, XVII/XVIII w.)

Pejzaż z antycznymi ruinami nsygn.

olej, płótno dublowane, 58x72.5 cm

Estymacja:  15.000 - 23.000,-

82. A.N.(XIX/XX w.)

O zachodzie słońca [Praca w polu] nsygn.

olej, płótno, 52.5x98.5 cm

Estymacja:  1.800 - 2.500,-

83. Amfora(Czechosłowacja, ok.1930)

sygn.92, wycisk: 100(?), wyblakła naklejka

ceramika wytłaczana, malowana, szkliwiona, wys.32 cm

Estymacja:  1.200 - 1.800,-

84. Cukiernica art déco(Niemcy, l.20-30.XX w.) sygn.W.M.F.

plater, 11x18.5x9.5 cm; brak kluczyka

Estymacja:  2.500 - 3.500,-

85. Figurka Harmonistka(Katowice, po 1955)

sygn.„STEATYT”/ZB/KATOWICE [Zygmunt Buksowicz]

porcelit malowany naszkliwnie, wys.21 cm

Estymacja:  800 - 1.500,-

86. Figurka Słoń(Niemcy, Rudolstadt-Volkstedt, pocz.XX w.)

sygn.N pod koroną [naśladownictwo Neapolu]

porcelana biała, malowana, złocenie, wys.19.5 cm

Estymacja:  1.000 - 1.600,-

87. Filiżanka do kawy(Niemcy, Nymphenburg, przed 1913)

sygn.pod koroną tarcza w romby

porcelana biała, wytłaczana, malowana, złocenie, wys. filiżanki 4, śr. spodka 11 cm; niewielki odprysk na brzegu spodka

Estymacja:  300 - 600,-

88. Karafka biedermeier(II poł.XIX w.) nsygn.

szkło rubinowe, szlifowane, złocenie, przetarcia, wys.32 cm

Estymacja:  1.200 - 1.800,-

89. Karafka secesyjna-kaczka(Francja, pocz.XX w.)

sygn.S' Clement/France

majolika, wys.32.5 cm

Estymacja:  500 - 800,-

90. Lampy nocne secesyjne-para(I ćw.XX w.) nsygn.

brąz, szkło, wys.40.5 cm

Estymacja:  3.500 - 4.800,-

91. Łyżeczki do kawy-6 szt. i szczypce w etui

(Anglia, Sheffield, I poł.XX w.) sygn.korona/lew/Z/H.W, [Henry Wigfull]

etui z nadrukiem: REID & SONS/ NEWCASTLE UPON TYNE/ Goldsmiths. Silversmiths. / BY APPOINTMENT TO THE LATE QUEEN VICTORIA

srebro pr.925, 90 g

Estymacja: 500 - 700,-

92. Łyżeczki do herbaty-6 szt. w etui(ZSRR, Kijów, II poł.XX w.)

sygn.5/ZiD/sierp i młot w gwiazdce 875[Zakład Przyborów Stołowych im. Dzierżyńskiego w Kijowie]

srebro pr.875, 184 g

Estymacja: 700 - 1.000,-

93. Miniatura Dama z kwiatami we włosach

(pocz.XX w.) sygn.l.d.Jaisy

akwarela na porcelanie, 8x6.5 cm owal, ramka prostokątna drewniana

Estymacja: 1.000 - 1.800,-

94. Musztardniczka(Francja, pocz.XX w.) nsygn.punca: Minerwa 1

srebro pr.1 (925), szkło kobaltowe, wys.10.5 cm

Estymacja: 1.200 - 1.600,-

95. Papierośnica art déco(Warszawa, l.30.XX w.)

sygn.SEMIA/2 główka W [Wytwórnia wyrobów srebrnych Dawida Semiatycza - SEMIA]

srebro pr.2, 136.8 g, grawerka, monogram grawerowany WC, monogram-aplikacja złoty lub złocony JP, wnętrze złocone, 11x7.5x1 cm

Estymacja:  800 - 1.300,-

96. Para świeczników(Warszawa, pocz.XX w.)

sygn.NORBLIN i SKA/GALW./WARSZAWA/C/154

cyna srebrzona, wys.23 cm

Estymacja:  400 - 800,-

97. Patera art déco(I poł.XX w.)

sygn.9Gr/drugi znak obrazkowy mało czytelny

plater, wys.11.5, średnica 34.5 cm; znaczne przetarcia

Estymacja:  900 - 1.400,-

98. Patera trójkątna(Niemcy, pocz.XX w.)

sygn. 800/półksiężyc, korona/JH (JB?)

srebro pr.800, 597.7 g, 27x28 cm, grawerka: herb (odmiana herbu „Prus”)/B. C.

Estymacja:  2.000 - 2.500,-

99. Przycisk do papieru(Polska, l.20.XX w.) nsygn.

szkło barwione, szlifowane, wys.7, śr.10 cm

Estymacja:  700 - 1.000,-

100. Serwetniki art déco(Kraków, l.30.XX w.)

sygn.SS/3 główka K[Salomon Sturmwind]

srebro pr.3, 46 g, 2.6x3.9 i 2.9x3.9 cm

Estymacja:  600 - 900,-

101. Solniczka(poł.XX w.) sygn.OPPINI/800

srebro, pr.800, 58 g, 3x13x5.5 cm

Estymacja:  400 - 600,-

102. Solniczka z wkładem szklanym(Anglia, poł.XX w.)

sygn.lew/maska/HM/profil główki kobiecej

srebro pr.925, 36.4 g, grawerka, szkło kobaltowe, 3x5.5x5.5 cm

Estymacja:  350 - 500,-

103. Solniczki-2 szt.(Warszawa, przed 1896)

sygn.FRAGET W WARSZAWIE/GALW./N/skrzyżowane młotki/3223/SOLDE

plater, 3x5.2x5.2 cm

Estymacja:  800 - 1.200,-

104. Wazon na stopce(Śląsk, XIX/XX w.) nsygn.

szkło kryształowe, barwione biało-miodowe, wys.23.5 cm

Estymacja:  800 - 1.200,-

105. Wazon-Noga słonia(Pruszków, 1963) nsygn.

[proj.Wiesława Gołajewska (1929-2015)]

porcelit, szkliwo zbiegające, wys.38 cm

Estymacja: 700 - 1.200,-

106. Wazony secesyjne-para(XX w.) nsygn.

szkło barwione, malowane, wys.38 cm

Estymacja: 3.500 - 4.500,-

107. Zestaw majolikowy art déco-5 cz.(Francja, ok.1920)

sygn. SOCIETE DES FAIENCERIES/LONGWY/FRANCE/korona i tarcza z motywem roślinnym

majolika, wym. tacy 28x28, wys. największego pojemnika 14.5 cm

Estymacja: 2.300 - 3.800,-

108. Żardinera secesyjna(Niemcy, pocz.XX w.)

sygn.B/struś/WMF/I/0/as

cyna srebrzona, szkło, 16.5x48x16.5 cm

Estymacja:  2.200 - 2.600,-