212 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

212 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

sobota, 19 września 2020 r., godz. 12:00

Sylwester Ambroziak (ur.1964) Taniec

1. Sylwester Ambroziak(ur.1964)

Taniec(2001) sygn.dat.na podstawie

brąz, 21x38x9.5 cm

Estymacja: 8.000 - 10.000,-

Sylwester Ambroziak (ur.1964) Para

2. Sylwester Ambroziak(ur.1964)

Para(2004) sygn.dat.na podstawie

brąz patynowany (1/1), 16x16x7 cm

Estymacja:  4.500 - 6.000,-

Szczepan Andrzejewski (1892-1950) Portret mężczyzny z profilu

3. Szczepan Andrzejewski(1892-1950)

Portret mężczyzny z profilu(1946) sygn.dat.l.d.

olej, tektura, 10x8.5 cm

Estymacja:  350 - 500,-

Antoni Bachur (ur.1948)  L'aqua gardien

4. Antoni Bachur(ur.1948)

L'aqua gardien sygn.p.d.

technika mieszana, płyta, 35x25 cm

Estymacja:  1.200 - 2.200,-

Jan Berdyszak (1934-2014) APRÈS PASSE PAR TOUT

5. Jan Berdyszak(1934-2014)

APRÈS PASSE PAR TOUT(2003) sygn.dat.l.g. i na odwrociu

technika własna, akryl, papier, 77x56.5 cm

Estymacja:  10.000 - 16.000,-

Maurice Blond (1899-1974) Moulin Rouge

6. Maurice Blond(1899-1974)

Moulin Rouge sygn.p.d.

olej, płótno, 40x50 cm

Estymacja:  5.500 - 7.500,-

Agnieszka Borkowska, Girls just wanna have fun

7. Agnieszka Borkowska(ur.1978)

Girls just wanna have fun(2016/2017) sygn.l.d.

olej, płótno, 100x120 cm

Estymacja:  6.500 - 8.500,-

 Marc Chagall (1887-1985) Frontispis. Para

8. Marc Chagall(1887-1985)

Frontispis. Para(„Chagall Lithographe III”, 1969, Mourlot #578) nsygn.

litografia barwna, 31.8x24 cm

Estymacja:  1.000 - 2.000,-

Marc Chagall (1887-1985) Hommage à Marc Chagall

9. Marc Chagall(1887-1985)

Hommage à Marc Chagall(„XXe Siècle”, 1969, Mourlot #572) nsygn.

litografia barwna, 31.1x24 cm

Estymacja:  850 - 1.500,-

Bronisław Chromy (1925-2017) Smok wawelski   10. Bronisław Chromy(1925-2017)

Smok wawelski nsygn.

brąz patynowany, wys. 25 cm

Estymacja:  4.500 - 6.000,-

Bronisław Chromy (1925-2017)  Paw

11. Bronisław Chromy(1925-2017)

Paw nsygn.

brąz patynowany, agat, wys. 20 cm

Estymacja:  2.200 - 3.300,-

Roman Cieślewicz (1930-1996) Mona Lisa

12. Roman Cieślewicz(1930-1996)

Mona Lisa(„Opus” Affiche, by Georges Fall, Paris 1968) sygn.na płycie l.d.

serigrafia, 54.8x82 cm

Estymacja:  3.000 - 4.000,-

Wanda Czaicka-Fidor (ur.1939) Matka z dzieckiem

13. Wanda Czaicka-Fidor(ur.1939)

Matka z dzieckiem(1968) sygn.p.d.dat.l.d.

mezzotinta, 12.5x10.2 cm

Estymacja: 200 - 400,-

Teodor Durski (ur.1976) Grey Płonie

14. Teodor Durski(ur.1976)

Grey Płonie(2007) sygn.dat.p.d.

serigrafia [18/19 (1/1)], 55.8x50 cm

Estymacja:  700 - 900,-

Elliott Erwitt (ur.1928) Marilyn Monroe

15. Elliott Erwitt(ur.1928)

Marilyn Monroe(1960) opisany na odwrociu na nalepce:

'--MARILYN MONROE RENO NEVADA 1960 --- ELLIOTT ERWITT'

odbitka żelatynowo-srebrowa, papier fotograficzny, 28.5x19.3 cm
(na odwrociu nalepka: 'RECEIVED IN BOSTON | 16 SEP 1994')

Estymacja:  3.500 - 5.000,-

Samuel Finkelstein (1890-1942) Gdańsk

16. Samuel Finkelstein(1890-1942)

Gdańsk(1930) sygn.dat.l.d.

olej, płótno, 60.5x50 cm

Estymacja:  6.000 - 9.000,-

Samuel Finkelstein (1890-1942) Pejzaż górski

17. Samuel Finkelstein(1890-1942)

Pejzaż górski sygn.p.d.

akwarela, tektura, 28x35.5 cm

Estymacja:  3.500 - 5.000,-

Zofia Garbaczewska-Pawlikowska (1922-2017) Kościół Mariacki w Krakowie

18. Zofia Garbaczewska-Pawlikowska(1922-2017)

Kościół Mariacki w Krakowie sygn.p.d.

akwarela, papier, 30x24 cm

Estymacja:  400 - 700,-

Wiesław Garboliński (1927-2014) Dziewczyna z różą

19. Wiesław Garboliński(1927-2014)

Dziewczyna z różą(1986) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 60x87.5 cm

Estymacja:  10.000 - 14.000,-

Andrzej Gieraga (ur.1934) Relief I

20. Andrzej Gieraga(ur.1934)

Relief I(2018) sygn.dat.na odwrociu

technika własna, akryl, tektura, płyta, 80x80 cm

Estymacja:  15.000 - 22.000,-

Andrzej Gieraga (ur.1934) Italla I

21. Andrzej Gieraga(ur.1934)

Italla I(1986) sygn.śr.d.dat.p.d.

mezzotinta, relief (e.a.), 14.8x11.8 cm

Estymacja:  450 - 750,-

Andrzej Gieraga (ur.1934) K.św.

22. Andrzej Gieraga(ur.1934)

K.św.(1993) sygn.śr.d.dat.p.d.

mezzotinta, relief (e.a.), 14.8x11.7 cm

Estymacja:  450 - 750,-

Chaim Goldberg (1917-2004) Rabin i uczeń

23. Chaim Goldberg(1917-2004)

Rabin i uczeń sygn.p.d.

litografia barwna (8/300), 54x41 cm

Estymacja: 700 - 1.300,-

Władysław Grudziński (1875-1942) Gęsi nad wodą

24. Władysław Grudziński(1875-1942)

Gęsi nad wodą sygn.p.d.

akwarela, papier/tektura, 19.5x29 cm (w św.p-p)

Estymacja:  1.500 - 2.200,-

Władysław Grudziński (1875-1942) Grzybobranie

25. Władysław Grudziński(1875-1942)

Grzybobranie sygn.p.d.

akwarela, papier/tektura, 19x29.5 cm (w św.p-p)

Estymacja:  1.500 - 2.200,-

Irena Hassenberg Réno (1884-1953) Monaco

26. Irena Hassenberg Réno(1884-1953)

Monaco sygn.l.d.

akwarela, papier, 40.5x32.5 cm

Estymacja:  3.000 - 4.000,-

Irena Hassenberg Réno (1884-1953) Paris par Reno

27. Irena Hassenberg Réno(1884-1953)

Paris par Reno(teka dziesięciu grafik oraz wstęp i opis prac, nr 41) sygn.p.d.

litografia barwna (41/100), 45x63 cm (plansza)

Estymacja:  5.500 - 8.500,-

Irena Hassenberg Réno (1884-1953) Paris par Reno Irena Hassenberg Réno (1884-1953) Paris par Reno Irena Hassenberg Réno (1884-1953) Paris par Reno Irena Hassenberg Réno (1884-1953) Paris par Reno Irena Hassenberg Réno (1884-1953) Paris par Reno Irena Hassenberg Réno (1884-1953) Paris par Reno Irena Hassenberg Réno (1884-1953) Paris par Reno Irena Hassenberg Réno (1884-1953) Paris par Reno Irena Hassenberg Réno (1884-1953) Paris par Reno Irena Hassenberg Réno (1884-1953) Paris par Reno

Edmund Homa (1927-2017) Róże w wazonie

28. Edmund Homa(1927-2017)

Róże w wazonie sygn.p.d.

olej, sklejka, 24.1x28.9 cm

Estymacja:  1.800 - 2.500,-

Ryszard Hunger (ur.1940) Widok na Grenobl

29. Ryszard Hunger(ur.1940)

Widok na Grenobl(1991) sygn.dat.l.d.

akryl, płótno, 73x65 cm

Estymacja:  2.000 - 3.500,-

Józef Kowner (1895-1967) Martwa natura z paletą i pudełkiem z farbami

30. Józef Kowner(1895-1967)

Martwa natura z paletą i pudełkiem z farbami(1949) sygn.dat.p.g.

olej, płótno, 38x47 cm

Estymacja:  7.000 - 12.000,-

Witold Krymarys (ur.1948) Maska

31. Witold Krymarys(ur.1948)

Maska(2006) sygn.dat.na p-p i na odwrociu

fotografia (4/15), 39.5x30 cm

Estymacja:  600 - 1.000,-

Utagawa Kunisada (1786-1864) Scena na tarasie

32. Utagawa Kunisada(1786-1864)

Scena na tarasie sygn.na klocku l.d.

drzeworyt barwny, 37x25.5 cm

Estymacja: 1.900 - 2.500,-

Lech Kunka (1920-1978) Posągi

33. Lech Kunka(1920-1978)

Posągi nsygn. (reprodukowany w katalogu: Zmysłowość i intelekt. Lech Kunka (1920-1978), Muzeum Miasta Łodzi 2014, s. 140, nr kat. II.83)

tusz (areograf), papier, 121x86.5 cm

Estymacja:  9.000 - 14.000,-

Tadeusz Kurek (1906-1974) Zima w Tatrach

34. Tadeusz Kurek(1906-1974)

Zima w Tatrach(1971) sygn.dat.l.d.

olej, płótno, 54.5x70 cm

Estymacja: 2.500 - 4.000,-

Tadeusz Kurek (1906-1974) Na Obidowej

35. Tadeusz Kurek(1906-1974)

Na Obidowej(1970) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 49.5x65 cm

Estymacja: 2.500 - 4.000,-

Tadeusz Kurek (1906-1974) Szałasy

36. Tadeusz Kurek(1906-1974)

Szałasy(1965?) sygn.dat.l.d.

olej, płótno, 54.5x70 cm

Estymacja: 2.500 - 4.000,-

Zygmunt Landau (1898-1962) Portret dziewczynki

37. Zygmunt Landau(1898-1962)

Portret dziewczynki(na odwrociu szkic przedstawiający kobietę z dziećmi) sygn.p.d.

akwarela, ołówek, papier, 63.3x40.5 cm

Estymacja:  3.500 - 5.000,-

Maciej Lewik (ur.1960) Wieczór

38. Maciej Lewik(ur.1960)

Wieczór sygn.l.d.

olej, płótno, 38x55 cm

Estymacja:  2.500 - 3.500,-

Ignacy Łopieński (1865-1941) Podwórko

39. Ignacy Łopieński(1865-1941)

Podwórko(1903) sygn.dat.p.d.

akwaforta, 17.7x23.9 cm

Estymacja:  600 - 800,-

Anastazja Markovych (ur.1979) Narodziny Wenus

40. Anastazja Markovych(ur.1979)

Narodziny Wenus sygn.p.d. i na odwrociu

olej, płótno, 100x100 cm

Estymacja: 10.000 - 15.000,-

Jacek Maślankiewicz (ur.1955) Renowacja

41. Jacek Maślankiewicz(ur.1955)

Renowacja(1988) sygn.l.d.dat.na odwrociu

olej, pilśnia, 100x81 cm

Estymacja:  3.000 - 4.000,-

Oleksy Fedorowicz Matiuszenko (ur.1924) Pejzaż

42. Oleksy Fedorowicz Matiuszenko(ur.1924)

Pejzaż sygn.p.d.

olej, tektura, 35.5x46 cm

Estymacja:  1.500 - 2.500,-

Stefan Mrożewski (1894-1975) Madonna z Dzieciątkiem

Madonna z Dzieciątkiem(1929) sygn.dat.p.d.

drzeworyt, 8.7x5.8 cm

Estymacja:  400 - 700,-

Stefan Mrożewski (1894-1975) Opactwo Cystersów w Jędrzejowie

44. Stefan Mrożewski(1894-1975)

Opactwo Cystersów w Jędrzejowie-rekonstrukcja[Kapitularz](1941) sygn.dat.p.d.sygn.na klocku p.d.

drzeworyt, 24.8x29.8 cm

Estymacja: 1.000 - 1.500,-

Stefan Mrożewski (1894-1975) Portret Gilberta Keitha Chestertona

45. Stefan Mrożewski(1894-1975)

Portret Gilberta Keitha Chestertona(1936) sygn.dat.p.d.

drzeworyt, 27.5x17.7 cm

Estymacja:  1.500 - 2.500,-

Stefan Mrożewski (1894-1975) Akt siedzącej kobiety

46. Stefan Mrożewski(1894-1975)

Akt siedzącej kobiety sygn.śr.d.

tusz, papier, 43.8x35.3 cm

Estymacja:  900 - 1.500,-

Orłowski (pocz.XX w.) Akt siedzącej kobiety

47. Orłowski(pocz.XX w.)

Akt siedzącej kobiety sygn.p.d.

olej, płótno, 74x54 cm

Estymacja:  10.000 - 15.000,-

Orłowski (pocz.XX w.) Żołnierze w pałacu

48. Orłowski(pocz.XX w.)

Żołnierze w pałacu sygn.l.d.

olej, płótno, 100x72 cm

Estymacja: 18.000 - 25.000,-

Marek Paluch (ur.1954) Struktura przestrzenna VI

49. Marek Paluch(ur.1954)

Struktura przestrzenna VI(2017) sygn.dat.na odwrociu

technika mieszana, płyta, 100x100 cm

Estymacja:  5.500 - 7.000,-

Józef Panfil (ur.1958) Martwa natura

50. Józef Panfil(ur.1958)

Martwa natura sygn.p.d.

olej, płótno, 27x33 cm

Estymacja: 3.000 - 4.000,-

Adam Pełczyński (1865-1926) Pejzaż zimowy

51. Adam Pełczyński(1865-1926)

Pejzaż zimowy sygn.p.d.

olej, tektura, 65x93 cm

Estymacja:  11.000 - 16.000,-

Wojciech Piekarski (ur.1980) Martwa natura

52. Wojciech Piekarski(ur.1980)

Martwa natura(2018) sygn.dat.l.g.

olej, płótno, 54x41 cm

Estymacja:  3.500 - 5.000,-

Kazimierz Pochwalski (1855-1940) Dzieci w ogrodzie

53. Kazimierz Pochwalski(1855-1940)

Dzieci w ogrodzie sygn.p.d.

olej, płótno dublowane, 49.5x40 cm

Estymacja:  15.000 - 20.000,-

Józef Popczyk (1890-1971) Orkiestra jazzowa

54. Józef Popczyk(1890-1971)

Orkiestra jazzowa sygn.l.d.

olej, płótno, 54x61 cm

Estymacja:  14.000 - 18.000,-

Aleksiej Andrejewicz Prokopenko (ur.1926) Portret młodej kobiety

55. Aleksiej Andrejewicz Prokopenko(ur.1926)

Portret młodej kobiety sygn.l.d.

olej, tektura  28x21 cm (w św.p-p)

Estymacja:  2.500 - 3.500,-

Zofia Rydet (1911-1997) Bałtyk

56. Zofia Rydet(1911-1997)

Bałtyk na odwrociu pieczątka autorska

fotografia, 29.8x39.7 cm

Estymacja:  400 - 900,-

Zofia Rydet (1911-1997) Beskidy

57. Zofia Rydet(1911-1997)

Beskidy na odwrociu pieczątka autorska

fotografia, 29.5x39.3 cm

Estymacja:  400 - 900,-

Barbara Szajdzińska-Krawczyk (1925-2005) Relaks

58. Barbara Szajdzińska-Krawczyk(1925-2005)

Relaks(1980) sygn.dat.p.g.

olej, płótno, 115x73 cm

Estymacja:  3.000 - 4.500,-

Leon Tarasewicz (ur.1957) Bez tytułu

59. Leon Tarasewicz(ur.1957)

Bez tytułu(2020) sygn.dat.na odwrociu

akryl, płótno, 100x100 cm

Estymacja:  55.000 - 70.000,-

Maurycy Trębacz (1861-1941) Kwiaty na parapecie

60. Maurycy Trębacz(1861-1941)

Kwiaty na parapecie sygn.p.d.

olej, sklejka, 50.5x70.5 cm

Estymacja:  14.000 - 18.000,-

Antoni Trzeszczkowski (1902-1977) Czarniecki pod Warką

61. Antoni Trzeszczkowski(1902-1977)

Czarniecki pod Warką sygn.p.d.

olej, płótno, 68x122.5 cm

Estymacja:  14.000 - 20.000,-

Bolesław Utkin (1913-1993) Kompozycja

62. Bolesław Utkin(1913-1993)

Kompozycja sygn.p.d.

technika własna, pilśnia, 61x50 cm

Estymacja:  15.000 - 25.000,-

Józef Wasiołek (1921-2008) Kwiaty w wazonie

63. Józef Wasiołek(1921-2008)

Kwiaty w wazonie sygn.l.d.

olej, płótno, 55x38 cm

Estymacja:  3.500 - 5.000,-

64. Józef Wasiołek(1921-2008)

Kwiaty w wazonie sygn.l.d.

olej, płótno, 55x38 cm

Estymacja:  3.500 - 5.000,-

Józef Wasiołek (1921-2008) Pejzaż z kościołem

65. Józef Wasiołek(1921-2008)

Pejzaż z kościołem sygn.l.d.

olej, płótno, 46x61 cm

Estymacja:  4.500 - 6.500,-

Józef Wasiołek (1921-2008) Dworek zimą

66. Józef Wasiołek(1921-2008)

Dworek zimą sygn.p.d.

olej, płótno, 38x55 cm

Estymacja:  4.500 - 5.000,-

Józef Wasiołek (1921-2008) Ulica Partyzantów w Starym Sączu

67. Józef Wasiołek(1921-2008)

Ulica Partyzantów w Starym Sączu(1968) sygn.p.d.

olej, płótno, 59.5x72 cm

Estymacja:  4.000 - 6.000,-

Artur Wasner (1887-1939) Martwa natura z zającami

68. Artur Wasner(1887-1939)

Martwa natura z zającami sygn.p.d.

olej, płótno, 79x109 cm

Estymacja:  22.000 - 30.000,-

Jakub Zucker (1900-1981) Kwiaty w wazonie

69. Jakub Zucker(1900-1981)

Kwiaty w wazonie sygn.l.g.

olej, płótno, 51x40.5 cm

Estymacja:  10.000 - 15.000,-

A.N. (XIX w.) Powrót do domu

70. A.N.(XIX w.)

Powrót do domu nsygn.

olej, płótno, 52.5x42 cm

Estymacja:  1.500 - 2.500,-

A.N. (XIX/XX w.) Ewangelista

71. A.N.(XIX/XX w.)

Ewangelista nsygn.

olej, płótno, 63x27.5 cm  (bez krosna)

Estymacja:  1.000 - 2.000,-

Erik Dahlberg, Expeditio Gloriosa

(z „De Rebus a Carolo Gustavo Sueciae …” Samuela von Pufendorfa,

Willem Swidde(1660-1697) wg Erik Dahlberg(1625-1703) sygn.na płycie śr.d.

miedzioryt, 29.5x45.5 cm, arkusz 35.3x48.8 cm (odbitka na dwóch połączonych arkuszach papieru)

Estymacja:  700 - 900,-

Erik Dahlberg, Koronacja Karola Gustawa

Willem Swidde(1660-1697) wg Erik Dahlberg(1625-1703) sygn.na płycie l.d.

miedzioryt, 29.5x38.5 cm, arkusz 36.6x42.3 cm (odbitka na dwóch połączonych arkuszach papieru)

Estymacja:  600 - 900,-

Erik Dahlberg, Koronacja Hedwigi Eleonory

(z „De Rebus a Carolo Gustavo Sueciae” Samuela von Pufendorfa,

Jean Le Pautre(1618-1682) wg Erik Dahlberg(1625-1703) sygn.na płycie p.d.

miedzioryt, 30.2x39.3 cm, arkusz 35.3x43.2 cm (odbitka na dwóch połączonych arkuszach papieru)

Estymacja:  500 - 800,-

Erik Dahlberg,Malbork

wg Erik Dahlberg(1625-1703) nsygn.

miedzioryt, 25.7x32.2 cm, arkusz 35.3x41.6 cm (odbitka na dwóch połączonych arkuszach papieru)

Estymacja: 800 - 1.000,-

Erik Dahlberg, Nowe Miasto Lubawskie i Gollub

François de La Pointe(czynny 1666-1690) wg Erik Dahlberg(1625-1703) sygn.na płycie śr.d.

miedzioryt, 28.2x34.7 cm, arkusz 35.3x42.8 cm (odbitka na dwóch połączonych arkuszach papieru)

Estymacja:  600 - 900,-

Erik Dahlberg, Elbląg

François de La Pointe(czynny 1666-1690) wg Erik Dahlberg(1625-1703) sygn.na płycie p.d.

miedzioryt, 26x32.6 cm, arkusz 36.7x42.1 cm (odbitka na dwóch połączonych arkuszach papieru)

Estymacja:  800 - 1.000,-

Erik Dahlberg, Lisewo i Tczew

miedzioryt, 26x32 cm, arkusz 35.3x40.5 cm (odbitka na dwóch połączonych arkuszach papieru)

Estymacja:  700 - 900,-

Erik Dahlberg, Cypel Montowski

miedzioryt, 25.2x31.3 cm, arkusz 36.6x42.3 cm (odbitka na dwóch połączonych arkuszach papieru)

Estymacja:  800 - 1.000,-

Erik Dahlberg, Gniew i Brodnica

miedzioryt, 25.8 x32.2 cm, arkusz 36.7x42.3 cm (odbitka na dwóch połączonych arkuszach papieru)

Estymacja:  600 - 900,-

Erik Dahlberg, Nowy Dwór Mazowiecki

miedzioryt, 28.3 x34.7 cm, arkusz 36.6x42.2 cm (odbitka na dwóch połączonych arkuszach papieru)

Estymacja:  600 - 900,-

Erik Dahlberg, Gdański Hak

Willem Swidde(1660-1697) wg Erik Dahlberg(1625-1703) sygn.na płycie p.d.

miedzioryt, 25.2x31.7 cm, arkusz 34.8x45.3 cm (odbitka na dwóch połączonych arkuszach papieru)

Estymacja:  800 - 1.000,-

Erik Dahlberg, Modliborzyce

Jean Lepautre(1618-1682) wg Erik Dahlberg(1625-1703) sygn.na płycie p.d.

miedzioryt, 30x38.5 cm, arkusz 36.6x41.7 cm (odbitka na dwóch połączonych arkuszach papieru)

Estymacja:  800 - 1.000,-

Erik Dahlberg, Ćmielów

miedzioryt, 29.9x38.7 cm, arkusz 36.6x41.8 cm (odbitka na dwóch połączonych arkuszach papieru)

Estymacja:  800 - 1.000,-

Matthäus Merian, Elbląg

(z „Topographia Electorat, Brandenburgici et Ducatus Pomeraniae …”,

Matthäus Merian(1593-1650) sygn.na płycie p.d.

miedzioryt, 23.6x32.2 cm, arkusz 32.1x38.3 cm (odbitka na dwóch połączonych arkuszach papieru)

Estymacja:  1.500 - 1.800,-

Matthäus Merian, Szczecin

86. [Szczecin] Stetinum

(z „Topographia Electorat, Brandenburgici et Ducatus Pomeraniae …”, Matthäus Merian(1593-1650) nsygn.

miedzioryt, 21x33.3 cm, arkusz 33.5x39.2 cm (odbitka na dwóch połączonych arkuszach papieru)

Estymacja:  1.000 - 1.300,-

Matthäus Merian, Wrocław

87. [Wrocław] Wratislavia. Breßlaw

(z „Topographia Bohemiae, Moraviae et Silesiae …”, Matthäus Merian(1593-1650) nsygn.

miedzioryt, 29.5x36.6 cm, arkusz 33.7x40 cm (odbitka na dwóch połączonych arkuszach papieru)

Estymacja:  1.600 - 1.900,-

Matthäus Merian, Świnoujście

(z „Topographia Electoratus, Brandenburgici et Ducatus Pomeraniae …”, Matthäus Merian(1593-1650) nsygn.

miedzioryt, 25x34.3 cm, arkusz 33.5x38.5 cm (odbitka na dwóch połączonych arkuszach papieru)

Estymacja:  1.000 - 1.300,-

Matthäus Merian, Księstwo Pomorskie

89. [Księstwo Pomorskie] Pomeraniae Ducatus Tabula

(z „Topographia Electoratus Brandenburgici et Ducatus Pomeraniae …”, Matthäus Merian(1593-1650), Eilhard Lubinus wg(1565-1621) nsygn.

miedzioryt, 29x38 cm, arkusz 33.8x41.2 cm (odbitka na dwóch połączonych arkuszach papieru)

Estymacja:  1.300 - 1.600,-

Matthäus Merian, Prusy

90. [Prusy] Prussiae Nova Tabula

(z „Topographia Electoratus Brandenburgici et Ducatus Pomeraniae …”, Matthäus Merian(1593-1650) nsygn.

miedzioryt, 29.5x36.2 cm, arkusz 33.8x38.9 cm (odbitka na dwóch połączonych arkuszach papieru)

Estymacja:  800 - 1.000,-

Matthäus Merian, Szczecin

91. [Szczecin] Stetinum Abriss Der Vornehmen Fürstlichen Residens Stadt und Föstungh Stetin

miedzioryt, 28.5x36.5 cm, arkusz 33.8x39.2 cm (odbitka na dwóch połączonych arkuszach papieru)

Estymacja: 1.000 - 1.300,-

Matthäus Merian, Bitwa pod Legnicą

(z „Theatrum Europaeum …”, Matthäus Merian(1593-1650) nsygn.

miedzioryt, 28x36 cm, arkusz 34.5x38.7 cm (odbitka na dwóch połączonych arkuszach papieru)

Estymacja: 800 - 1.000,-

Balsaminka

93. Balsaminka wieżyczkowa(Warszawa, 1899)

sygn.cyrylicą MCH / O. S. 1899 / 84 / orzeł carski dwugłowy

srebro pr.84, 105.8 g, wys. 22.5 cm

Estymacja: 3.500 - 4.500,-

Broszka

94. Broszka z rozetami diamentowymi

srebro, 6.8 g, 3x1.7 cm

Estymacja: 800 - 1.200,-

Głuszec
Głuszec

95. Figura Głuszec(Niemcy lub Czechy, l.30.XX w.) sygn.wycisk: 4976

majolika, szkliwo natryskowe, 28x27x17 cm

Estymacja:  900 - 1.600,-

Nosorożec
Nosorożec

96. Figurka Nosorożec(Rumunia, II poł.XX w.)

sygn.CLUJ-NAPOCA (sygnatura częściowo zatarta)

porcelana kremowa, malowana, 16.5x33x11 cm

Estymacja:  600 - 1.000,-

Paolo Grasso, Grający w karty

97. Paolo Grasso(1876-1957)

Grający w karty sygn.GRASSO PAOLO

terakota, 11.5x12.5x8 cm

Estymacja:  1.400 - 2.300,-

Kieliszki do wina art déco

98. Kieliszki do wina art déco-12 szt.(Polska, I ćw.XX w.) nsygn.

szkło bezbarwne i szmaragdowe, dmuchane, wys.17.5 cm

Estymacja:  700 - 1.200,-

Lornion w etui

99. Lornion w etui(pocz.XX w.) sygn.maska kota

złoto niskiej próby, dł.11.5, wym. etui 13.2x5x1.1 cm

Estymacja:  500 - 900,-

100. Medale-Wybitni wodzowie i dowódcy w historii oręża polskiego + inne-zestaw 35 szt.

(Warszawa, l.80-90.XX w.)

tombak srebrzony oksydowany i tombak patynowany + 2 katalogi medal

Estymacja:  2.000 - 4.000,-

Medale-Wybitni wodzowie i dowódcy Medale-Wybitni wodzowie i dowódcy Medale-Wybitni wodzowie i dowódcy

Pierścionek z brylantem

101. Pierścionek z brylantem

złoto 14 K, srebro, brylant 0.25 ct i 10 rozet 1.1 ct, 4.4 g

Estymacja:  4.000 - 5.000,-

Pierścionek z brylantem

102. Pierścionek z brylantem

złoto pr.585, brylant 0.2 ct, 2.3 g

Estymacja:  1.500 - 2.000,-

Pierścionek z 3 brylantami

103. Pierścionek z 3 brylantami

złoto 14 K, 3 brylanty, łącznie 0.5 ct, 12 rozet, łącznie 0.25 ct, 2.9 g

Estymacja:  3.500 - 5.000,-

Pucharek art déco

104. Pucharek art déco(l.30.XX w.) nsygn.

szkło kryształowe barwione niebieskie, szlifowane, malowane, wys.12.5 cm

Estymacja:  400 - 700,-

Świecznik chanukowy

105. Świecznik chanukowy(Kraków, l.30.XX w.)

sygn.RB/3 główka K/główka

srebro pr. 3, 1.150 g, grawerka, wys.67.5 cm

Estymacja: 10.000 - 13.000,-

Wazonik secesyjny

106. Wazonik secesyjny

sygn.W/3/143 [Wacław Bębnowski(1865-1945) przypisywany]

terakota patynowana, wys.15.5 cm

Estymacja: 1.200 - 2.300,-

Zegarek damski

107. Zegarek damski w złotej kopercie

złoto 14 K, koperta ok.5 g, bransoleta metalowa CLAIRMONT

Estymacja: 1.000 - 1.500,-