214 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

214 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

sobota, 5 grudnia 2020 r., godz. 12:00

1. Jan Berdyszak(1934-2014)

APRÈS PASSE PAR TOUT(2003) sygn.dat.l.g.i na odwrociu

technika własna, akryl, papier, 77x56.5 cm

Estymacja: 10.000 - 16.000,-
odbiór osobisty

2. Wacław Borowski(1885-1954)

Baletnica w półakcie sygn.p.d.

pastel, papier, 69.5x49.5 cm (w św.p-p)

Estymacja:  23.000 - 32.000,-
odbiór osobisty

3. Georges Braque(1882-1963)

Błękitny rydwan sygn.p.d.?

collotypia, 22.3x34 cm

Estymacja:  1.400 - 1.900,-

4. Zenobiusz Cerkiewicz(1880-1940)

Portret mężczyzny(1907) sygn.dat.p.g.

olej, płótno, 56x42 cm

Estymacja:  2.500 - 3.500,-

5. Zenobiusz Cerkiewicz(1880-1940)

Portret kobiety(1907) sygn.dat.l.g.

olej, płótno, 56x41 cm

Estymacja:  2.500 - 3.500,-

6. Marc Chagall(1887-1985)

Wioska(„Derrière le Miroir” no 225, 1977, Mourlot #917) nsygn.

litografia barwna, 30.5x41 cm

Estymacja:  1.500 - 2.800,-

Pantomime(okładka „Derrière le Miroir” no 198, 1972, Mourlot #649) sygn.na kam.p.d.

litografia barwna, 37.9x27.5 cm

Estymacja:  800 - 1.600,-

8. Marc Chagall(1887-1985)

Malarz w wiosce(Okładka „Derrière le Miroir” no 182, 1969, Mourlot #603) sygn.na kam.p.d.

litografia barwna, 37.9x27 cm

Estymacja:  800 - 1.600,-

9. Józef Chlebus(1893-1945)

Pejzaż jesienny z drogą sygn.p.d.

olej, płótno, 68x99 cm

Estymacja:  6.000 - 10.000,-

  10. Piotr Ciesielski(ur.1956)

Rokoko-Autoportret z Justyną(2018) sygn.dat.na odwrociu

olej, akryl, płótno, 140x180 cm

Estymacja:  30.000 - 45.000,-

11. Tadeusz Cieślewski-ojciec(1870-1956)

Wąski Dunaj sygn.p.d.

akwarela, gwasz, tektura, 41x55.5 cm

Estymacja:  5.000 - 7.000,-

12. Cuyper(XX w.)

Róże w wazonie sygn.l.d.

olej, płótno, 46x38 cm

Estymacja:  1.200 - 1.600,-

13. Teodor Durski(ur.1976)

Ostatnie wtajemniczenie(2004) sygn.dat.p.d.

serigrafia (6/30), 100x70 cm

Estymacja: 800 - 1.000,-

14. Edward Dwurnik(1943-2018)

Narzeczona [Portret Doroty Gierzyńskiej](1977) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 81x65 cm

Estymacja:  20.000 - 35.000,-

15. Leonor Fini(1907-1996)

Dwie kobiety sygn.p.d.

litografia barwna (e.a.), 34.5x25 cm

Estymacja:  800 - 1.200,-

16. A. Garrat(XIX/XX w.)

Skalisty brzeg morza(1914) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 38x61 cm

Estymacja:  2.000 - 3.000,-

Wertykalny XXIX(2013) sygn.dat.na odwrociu

akryl, tektura, pilśnia, 50x50 cm

Estymacja:  8.000 - 11.000,-

18. Chaim Goldberg(1917-2004)

Taniec sygn.p.d.

litografia barwna (152/200), 59.5x78.5 cm

Estymacja:  900 - 1.700,-

19. Gladys Hack Goldstein(1918-2010)

Kompozycja abstrakcyjna(1958) sygn.dat.l.d.

tusz, papier, 35.5x14 cm

Estymacja:  400 - 600,-

20. Karol Heimroth(1860-1930)

Krakowiacy w zimowym pejzażu(1908) sygn.dat.l.d.

olej, tektura, 45x30 cm

Estymacja:  2.000 - 3.000,-

21. Jerzy Hulewicz(1886-1941)

Świtezianka(1924) sygn.dat.p.d.

(reprodukowany w katalogu wystawy „Bunt. Ekspresjonizm Poznański 1917-1925”, MN w Poznaniu 2003, poz.59, s.296)

olej, płótno, 70x100.5 cm

Estymacja:  280.000 - 330.000,-

22. Stefan Just(1905-1977)

Pejzaż nad Czarną(1957) sygn.dat.l.d.

olej, płótno, 80x100 cm

Estymacja:  5.000 - 7.000,-

23. J. Kamiński(XX w.)

Młody Tyrolczyk sygn.p.d.

olej, tektura, 49x37 cm

Estymacja: 1.800 - 2.800,-

24. Kilańy(XX w.)

Zaprzęg na węgierskiej puszcie sygn.p.d.

olej, płótno, 40x50 cm

Estymacja:  2.000 - 3.000,-

25. Ludwik Klimek(1912-1992)

Krajobraz p.d. pieczęć ATELIER KLIMEK 1998

tusz, akwarela, papier, 23.5x28 cm

Estymacja:  1.200 - 1.800,-

26. J. Kosiński(XIX/XX w.)

W drodze na targ sygn.p.d.

akwarela, papier/tektura, 17.6x32.2 cm

Estymacja:  3.200 - 4.500,-

27. Paul Ludwig Kowalczewski(1865-1910)

Akt sygn.Ludwig

brąz patynowany, marmur (drobny ubytek przy podstawie cokołu)    wys.17.5 cm

Estymacja:  800 - 1.400,-

28. Bogna Krasnodębska-Gardowska(1900-1986)

Dąb z cyklu „Drzewa polskie”(l.30.XX w.) sygn.p.d.

drzeworyt, 24.6x20 cm

Estymacja:  900 - 1.500,-

29. Bogna Krasnodębska-Gardowska(1900-1986)

Świerk z cyklu „Drzewa polskie”(l.30.XX w.) sygn.p.d.

drzeworyt, 24.8x20 cm

Estymacja:  900 - 1.500,-

30. Abraham Krol(1919-2005)

Gołębiarz sygn.na płycie monogramem p.d.

miedzioryt, akwatinta, 29.6x20.5 cm

Estymacja:  400 - 600,-

31. Utagawa Kunisada(1786-1865)

Rozmowa pod wisterią(Fuji-no-uraba. Rozdział 33 z serii „Ima Genji nishiki-e awase”) sygn.na klocku l.d.

drzeworyt barwny, 25x17.5 cm

Estymacja:  1.500 - 2.500,-

32. Lech Kunka(1920-1978)

Kompozycja(1968) sygn.p.d.dat.l.d.

technika własna, pilśnia, 122.5x61 cm

Estymacja: 20.000 - 30.000,-

33. Krystyna Liberska(1926-2010)

Zima(1991) sygn.dat.l.d.

olej, pilśnia, 61.5x47.5 cm

Estymacja:  1.800 - 2.700,-

34. Tadeusz Łapiński(1928-2016)

Kompozycja(1957) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 74x54.5 cm

Estymacja: 6.000 - 8.000,-

35. Konstanty Mackiewicz(1894-1985)

Morskie Oko sygn.p.d.

olej, płótno, 23.5x35.5 cm

Estymacja: 4.000 - 6.000,-

36. May(XIX w.)

Portret kobiety w kapeluszu(1888) sygn.dat.p.d.

akwarela, gwasz, papier, 36.5x22.5 cm (w św.p-p)

Estymacja: 1.000 - 1.500,-

37. Christo Stefanoff-Mendoly(1898-1966)

Pejzaż górski z kapliczką(1934) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 39x51 cm

Estymacja:  4.000 - 6.000,-

38. Luigi Mion(1843-1920)

Kobieta w niebieskiej sukni(1875) sygn.dat.l.d.

olej, deska, 56x33 cm

Estymacja:  10.000 - 14.000,-

39. Joan Miró(1893-1983)

Plakat do wystawy „Joan Miró”, Saint-Paul-de-Vence(Fondation Maeght, 1979) nsygn.

litografia barwna, 85.5x50 cm

Estymacja:  900 - 1.800,-

Karty świąteczne:

Adoracja Dzieciątka(1938) sygn.dat.p.d.i na klocku monogramem p.g.   drzeworyt, 11x8 cm

Święta Rodzina(1936) sygn.dat.p.d.i na klocku monogramem p.g. (wewnątrz życzenia)    drzeworyt, 8.9x7 cm

Kolędnicy z gwiazdą. Jędrzejów(1940) sygn.na klocku monogramem p.d.  drzeworyt, 13.2x8.3 cm

Estymacja: 1.200 - 2.000,-

Piłsudski na łożu śmierci(1935) sygn.dat.wzdłuż lewego boku i na klocku monogramem l.d.

drzeworyt, 9x11.8 cm

Estymacja:  500, - 900-

XIX Ilustracja do „Boskiej komediiDantego. Piekło(1940) sygn.dat.p.d. i na klocku p.g.

drzeworyt, 31.5x24.8 cm

Estymacja:  1.500 - 2.500,-

43. Napoleon Orda(1807-1883)

Sandomierz dawniej Sędomirz nad Wisłą

[z „Albumu widoków Polski …” litografowanych przez Alojzego Misierowicza(1825-ok.1905) w Litografii Maksymiliana Fajansa(1827-1890)] sygn.na kam.p.l.d.
litografia, tinta, 19.3x28.8 cm

Estymacja:  600 - 800,-

44. Napoleon Orda(1807-1883)

Melsztyn nad rzeką Dunajcem

litografia, tinta, 19.7x28.9 cm

Estymacja: 600 - 800,-

45. Napoleon Orda(1807-1883)

Szczepanów

litografia, tinta, 19.5x28.5 cm

Estymacja:  600 - 800,-

46. Napoleon Orda(1807-1883)

Bohaterka

litografia, tinta, 19.5x28.6 cm

Estymacja:  600 - 800,-

47. Józef Osiński(1910-1979)

Kazimierz nad Wisłą sygn.p.d.

akwaforta, 12.3x18.3 cm

Estymacja:  400 - 700,-

48. Stanisław Ostoja-Chrostowski(1897-1947)

Śpiewający słowik sygn.p.d.i na klocku monogramem l.d.

drzeworyt, 7.8x6.9 cm

Estymacja: 300 - 450,-

49. Józef Panfil(ur.1958)

Martwa natura z czerwonym kubkiem sygn.p.d.

olej, płótno/tektura, 20x30 cm

Estymacja:  3.000 - 4.000,-

50. Józef Panfil(ur.1958)

Młyn z San Quirico d’Orcia(2020) sygn.p.d.

olej, płótno/tektura, 23x13 cm

Estymacja: 3.000 - 4.000,-

51. Jakub Pfeffenberg(1900-ok.1943)

Martwa natura z rzodkiewkami i porami(1932) sygn.dat.l.d.

olej, tektura, 35.5x49.5 cm

Estymacja:  2.300 - 3.800,-

52. Karol Piasecki(1907-1963)

Peryferie Łodzi sygn.p.d.

olej, płótno, 62x75 cm

Estymacja:  2.000 - 3.000,-

53. Roman Pietrzak(ur.1963)

Roman Polański-popiersie nsygn.

brąz, wys.84 cm

Estymacja:  7.000 - 12.000,-

54. Henryk Płóciennik(1933-2020)

Kompozycja nsygn.

olej, płótno, 92x73 cm

Estymacja:  6.000 - 9.000,-

55. Henryk Płóciennik(1933-2020)

Akt leżący sygn.na odwrociu

olej, płótno, 80x100 cm

Estymacja:  6.000 - 9.000,-

56. Henryk Płóciennik(1933-2020)

Końskie łby(1962) sygn.dat.p.d.

linoryt (e.a.), 23.7x18.2 cm

Estymacja:  1.300 - 2.200,-

57. Henryk Płóciennik(1933-2020)

Informacje I(1969) sygn.p.d.dat.śr.d.

autocynkografia (2/50), 50x65.2 cm

Estymacja:  1.700 - 2.800,-

58. Henryk Płóciennik(1933-2020)

Arcydzieło II(1979) sygn.p.d.dat.śr.d.

autocynkografia (e.a. I/VI), 64.8x50 cm

Estymacja:  1.500 - 2.500,-

59. Henryk Płóciennik(1933-2020)

Zamek szwedzki X(1979) sygn.p.d.dat.śr.d.

autocynkografia (e.a.), 65x49.8 cm

Estymacja:  1.500 - 2.500,-

60. Kasper Pochwalski(1899-1971)

Modelka w pracowni[Esmeralda](1966) sygn.dat.śr.d.

olej, płótno, 49x34.5 cm

61. Józef Popczyk(1890-1971)

Tancerka sygn.l.d.i na odwrociu

olej, płótno, 33x24 cm

Estymacja:  8.000 - 15.000,-

62. Józef Popczyk(1890-1971)

Kompozycja sygn.l.d.

kredki, collage, papier, 28x32.7 cm

Estymacja:  6.000 - 10.000,-

63. Bencion Rabinowicz [Benn] (1905-1989)

Biały koń(z teki „BENN. 14 litographies originales en couleurs”, 1964) sygn.na kam.p.d.

litografia barwna, 24.2x32.3 cm

Estymacja:  600 - 900,-

64. Bencion Rabinowicz [Benn] (1905-1989)

Akt w słońcu(z teki „BENN. 14 litographies originales en couleurs”, 1964) sygn.na kam.l.d.

litografia barwna, 32x24.2 cm

Estymacja:  600 - 900,-

65. Stefan Rassalski(1910-1972)

Warszawa-Łazienki sygn.l.d.

drzeworyt, 26.5x19.8 cm

Estymacja:  400 - 800,-

66. Stefan Rassalski(1910-1972)

Warszawa-Pomnik Sobieskiego sygn.l.d.

drzeworyt, 28.2x20 cm

Estymacja:  400 - 800,-

67. Stefan Rassalski(1910-1972)

Warszawa-Pomnik „Nike” sygn.l.d.

drzeworyt, 28x20.2 cm

Estymacja:  500 - 800,-

68. Aleksander Roszkowski(ur.1961)

Czerwony kwadrat na szarym tle(2013) sygn.dat.p.d. i na odwrociu

technika własna, płótno, 70x70 cm

Estymacja:  5.500 - 8.000,-

69. E. Rudolphy(XX w.)

Pejzaż leśny z drogą sygn.l.d.

olej, płótno, 60x91 cm

Estymacja:  2.500 - 4.000,-

70. E. Rudolphy(XX w.)

Pejzaż leśny z jeziorkiem sygn.l.d.

olej, płótno, 61x81 cm

Estymacja:  2.500 - 4.000,-

71. Jolanta Rudzka-Habisiak(ur.1958)

9 możliwości reliefu i bordiura(1988) sygn.dat.na odwrociu

technika własna, skóra, len, 175x162 cm

Estymacja:  40.000 - 60.000,-

72. Władysław Skoczylas(1883-1934)

Profil Janosika nsygn.

drzeworyt, tinta (grafika naklejona na tekturę), 21.6x21.5 cm

Estymacja:  700 - 900,-

73. Judyta Sobel(1924-2012)

Wnętrze z bukietem kwiatów sygn.p.d.

olej, płótno, 61x51 cm

Estymacja:  5.000 - 6.500,-

74. Franciszek Starowieyski(1930-2009)

Studia aktów nsygn.na odwrociu pieczęć syna potwierdzająca autentyczność

ołówek, papier, 29.5x42 cm

Estymacja:  2.500 - 4.000,-

75. Bolesław Utkin(1913-1993)

Kompozycja przestrzenna sygn.p.d.

technika własna, sklejka, blacha, 70x70x12 cm

Estymacja: 40.000 - 60.000,-

76. Józef Wasiołek(1921-2008)

Potok w górach sygn.l.d.

olej, płótno, 50x61 cm

Estymacja:  4.500 - 7.000,-

77. Eugeniusz Tukan Wolski(1928-2014)

Kompozycja w szarościach sygn.p.d.

gwasz, papier, 37x31 cm

Estymacja:  2.000 - 3.000,-

78. Feliks Michał Wygrzywalski(1875-1944)

Modlitwa Arabów na pustyni sygn.p.d.

olej, płótno, 49.5x69.5 cm

Estymacja:  9.000 - 14.000,-

79. Jacques Yankel[Jacob Kikoine] (1920-2020)

Malarz i modelka sygn.p.d.

litografia barwna (130/175), 56x43 cm

Estymacja:  700 - 900,-

80. Jacques Yankel[Jacob Kikoine] (1920-2020)

Mistyczny pejzaż sygn.p.d.

litografia barwna (144/175), 65.5x50 cm

Estymacja:  700 - 900,-

81. Władysław Zakrzewski(1903-1944)

Kraków. Rondel i Brama Floriańska sygn.p.d.

akwaforta, 7.5x11.7 cm

Estymacja:  400 - 600,-

82. A.N.(szkoła wenecka, poł.XVI w.)

Wenus z Amorem nsygn.

olej, płótno dublowane, 64.5x144 cm

Estymacja:  45.000 - 55.000,-

83. A.N.(Niemcy, poł.XIX w.)

Rodzeństwo sygn.nieczytelnie l.d.

olej, płótno, tondo śr.60 cm

Estymacja:  9.000 - 14.000,-

84. A.N.(pocz.XX w.)

Portret damy w tiulach sygn.nieczytelnie p.d.

pastel, papier, 72x53 cm (owal)

Estymacja:  3.700 - 5.000,-
odbiór osobisty

85. A.N.(XX w.)

Martwa natura z butelką sygn.nieczytelnie l.d.

olej, tektura, 53x61 cm

Estymacja:  2.500 - 3.500,-

86. A.N.(XX w.)

Madonna nsygn.

olej, tektura, 42.5x34 cm

Estymacja:  500 - 1.000,-

87. A.N.(XX w.)

Pejzaż mazowiecki nsygn.

olej, płótno, 30x40 cm

Estymacja:  1.200 1.800,-

88. Cukiernica-Jabłko

(Anglia, I poł.XX w.) sygn.EPNS

plater, szkło uranowe, wys.9 cm

Estymacja: 1.000 - 1.500,-

89. Cukiernica(Niemcy, Schwäbisch Gmünd, pocz.XX w.)

sygn.półksiężyc,korona,900/nieczytelny monogram/WTB   [Wilhelm Theodor Binder]

srebro pr.900, 95.1 g, szkło pasowane, wys.19 cm

Estymacja:  1.300 - 2.300,-

90. Dzbanek secesyjny „Petits dénicheurs et femme”

(Francja, ok.1900) sygn.P.Jean/Petir/Etain garanti pur Paris
[katalogowany w: Philippe Dahhan, „Étains 1900, Les Éditions de l’Amateur”, Paris 2000]
cyna, wys.19.5 cm

Estymacja:  1.700 - 2.400,-

91. Dzbanek na wino(II ćw.XX w.) sygn.0.800/2937

srebro pr.800, złocenie, szkło kryształowe, wys.37.5 cm

Estymacja: 3.700 - 4.500,-

92. Figurka-Akt(XX w.) sygn.EJM

ceramika patynowana, wys.30 cm

Estymacja: 600 - 1.000,-

93. Figurka-Arlekin i Kolombina(Polska, Pacyków, l.20.XX w.)

sygn.wycisk P w trójkącie/P pomiędzy rogami jelenia i bawołu ujęte w owal/884/118/2/herb Rogala

fajans malowany podszkliwnie, szkliwiony, wys.16.5 cm

Estymacja: 5.000 - 10.000,-

94. Figurka-Lis skradający się(Polska, Wałbrzych, l.60.XX w.)

sygn.W/WAŁBRZYCH/MADE IN POLAND/W-17-22325-W [proj. Lubomir Tomaszewski(1923-2018)]

porcelana biała, malowana, 5.5x19.5x7.5 cm

Estymacja: 1.000 - 1.600,-

95. Figurka-Józef Piłsudski karykatura(Polska, przed poł.XX w.)

sygn.MS [wg proj. Adama Siemiaszko dla Ćmielowa, 1931]

brąz, wys.14.5 cm

Estymacja:  800 - 1.200,-

96. Figurka-Szyjąca dziewczyna(Dania, Kopenhaga, III ćw.XX w.)

sygn.ROYAL COPENHAGEN/DENMARK/potrójna fala YR/13/7, wycisk: Benter 1911 [proj.1911, Lotte Benter(czynna 1911-14)]

porcelana biała, malowana, wys.23 cm

Estymacja:  1.300 - 1.800,-

97. Figurka-Chłopiec z cielakiem(Dania, Kopenhaga, III ćw.XX w.)

sygn.ROYAL COPENHAGEN/DENMARK/potrójna fala KLX/772/Chs Th.

porcelana, wys.17 cm

Estymacja:  1.300 - 1.800,-

98. Figurka-Sowa na książkach(II poł.XX w.) nsygn.

brąz, wys.15.5 cm

Estymacja:  300 - 450,-

99. Figurka-Niedźwiedź z rybą(Polska, XX w.) nsygn.

drewno, bejca, wys.30.5 cm

Estymacja:  600 - 900,-

100. Figurka-Żyrafa(Polska, Wałbrzych, l.60.XX w.) nsygn.

[Wawel, proj.1958 Stanisław Możdżeń(ur.1938)]

porcelana biała, malowana, wys.23.5 cm

Estymacja:  600 - 900,-

101. Ikebana(Polska, Włocławek, l.60.XX w.)

sygn.ZAKŁADY FAJANSU/WŁOCŁAWEK/REWOLUCJI 1905/wycisk: 496
[proj. Wit Płażewski(1932-2004), wzór 496, 1962]

fajans malowany, 9.5x22x10 cm

Estymacja:  300 - 500,-

102. Ikona Chrystus tronujący w otoczeniu świętych

(Rosja, pocz.XX w.) nsygn.

tempera, deska, koszulka mosiądz srebrzony, aureole złocone, 36x31 cm

Estymacja:  2.000 - 3.500,-

103. Koszyk(Warszawa, po 1915)

sygn.gwiazda łabędź/NORBLIN & Co/GALW./WARSZAWA/2214

plater, wys.26 cm

Estymacja:  800 - 1.300,-

104. Łopatka do tortu(Francja, pocz.XX w.) sygn.Minerwa

srebro pr.950, grawerka, kość, dł.30 cm

Estymacja:  600 - 900,-

105. Plakiety secesyjne-para(I ćw.XX w.) sygn.279/279A

cyna srebrzona, 22.5x21.5 cm

Estymacja: 1.300 - 2.200,-

106. Przycisk do papieru(II poł.XX w.) nsygn.

szkło, wys.5.5, śr.8.5 cm

Estymacja: 600 - 900,-

107. Ryngraf z czasów konfederacji barskiej

(Polska, III ćw.XVIII w.) nsygn.

blacha miedziana, grawerowana, malowana, 23x16.5 cm
na awersie wizerunek Matki Boskiej Częstochowskiej, na rewersie św. Aleksy

Estymacja: 5.000 - 7.000,-

108. Serwis kawowy art déco

(Austria, Wiedeń, przed 1922) sygn.3 główka A/L&C

srebro pr.800, 3000 g, szkło, wymiary tacy: 50.5x39.5 cm

Estymacja:  20.000 - 30.000,-

109. Solniczka(Polska, Kraków, l.30.XX w.) sygn.3 główka K

srebro pr.3, 32.2 g, wys.9 cm

Estymacja:  600 - 900,-

110. Szczypce do cukru(Rosja, pocz.XX w.)

sygn.84 główka AR (cyrylicą)/PJS

srebro pr.84, 54.8 g, dł.12.8 cm

Estymacja: 600 - 900,-

111. Szkatułka podhalańska(Zakopane, 1964) nsygn.

drewno, snycerka, wnętrze wyłożone tkaniną, 23.7x15.8x6 cm

Estymacja:  400 - 600,-

112. Taca art déco(I poł.XX w.) sygn.WESAM

plater, 61x36 cm

Estymacja:  700 - 1.000,-

113. Talerz z motywami kwiatów i owadów

(Chiny, XIX/XX w.) nsygn.

porcelana biała, wytłaczana, malowana, śr.38 cm

Estymacja:  1.500 - 2.500,-

114. Wazonik secesyjny(pocz.XIX w.) nsygn.

szkło barwione zielone, cyna, ślady złocenia, wys.18 cm

Estymacja:  1.500 - 2.000,-

115. Zawieszka(II poł.XX w.) sygn.830.S

srebro pr.830, filigran, oczko szkło barwione w masie, śr.7 cm

Estymacja: 450 - 650,-

116. Zegarek podróżny w etui(Francja, ok.poł.XX w.)

sygn.Cartier/Paris/Quartz/MADE IN FRANCE/355108520

mosiądz, 5.3x6.2x0.7 cm

Estymacja: 2.500 - 4.000,-