215 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

215 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

sobota, 23 stycznia 2021 r., godz. 12:00

1. Valerio Adami(ur.1935)

Taniec sygn.p.d. ADAMI

serigrafia (28/150), 65x47.2 cm

Estymacja: 900 - 1.300,-

2. Adolf Abraham Behrmann(1876-1942)

Mieszkaniec Marrakeszu sygn.p.d. Behrmann/Marakesz

olej, tektura, 23.5x18.5 cm

Estymacja:  8.000 - 10.000,-

3. Zdzisław Belina(ur.1925)

Głowa Mefistofelesa sygn. ZB 15 D

terakota, 17x11x10 cm

Estymacja:  1.000 - 2.000,-

4. Roman Biliński(1897-1981)

Popiersie Döken-Ficka(1936) sygn.dat. DÖKEN-FICEK R. Biliński/936

brąz, podstawa drewniana, 32x20x16 cm

Estymacja:  6.000 - 10.000,-

5. Krzysztof Brycki(ur.1965)

Akt(1994) sygn.p.d. Brycki, dat.na odwrociu 1994

olej, płótno, 50x41 cm

Estymacja:  1.000 - 1.500,-

6. Marc Chagall(1887-1985)

Marzenie(„Derriere le Miroir” no 182, 1969, Mourlot #605) nsygn.

litografia barwna, 30.5x41 cm

Estymacja:  1.200 - 2.000,-

Niebieska ryba(z Jacques Lassaigne, „CHAGALL”, 1957, Maeght Editeur, Mourlot #198) nsygn.

litografia barwna, 24x39.5 cm

Estymacja:  1.000 - 1.800,-

8. Marc Chagall(1887-1985)

Okładka „Chagall. Lithographe IV”(1974, Mourlot #729a) nsygn.

litografia barwna, 32.3x25.3 cm

Estymacja:  800 - 1.300,-

9. Marc Chagall(1887-1985)

Bukiet dla Fernanda(z „Souvenirs de Portraits d'Artistes”, 1972,
Mourlot #635) nsygn.

litografia barwna, 22.7x15.5 cm

Estymacja:  1.200 - 2.000,-

  10. Aleksander Chirkow(1865-1913)

Kobieta w cieniu drzewa(1905) sygn.l.d.dat.p.d. АЧирковь VI/1905

olej, tektura, 39x64 cm

Estymacja:  5.500 - 8.500,-

11. Stefania Daniel-Kossowska(1872-1952)

Malarze w plenerze sygn.p.d. SKDaniel

olej, tektura, 43x57 cm

Estymacja:  2.000 - 3.000,-

12. Stanisław Dawski(1905-1990)

Myślę o Tobie(1957) sygn.dat.p.d. Dawski, 57

linoryt, 50x30 cm

Estymacja:  1.000 - 1.600,-

13. Julian Fałat(1853-1929)

Kościół w śniegu(1909) sygn.dat.p.d. JFałat/909

gwasz, akwarela, papier/tektura, 70x86.5 cm

Estymacja: 55.000 - 75.000,-

14. Jean-Michel Folon(1934-2005)

Pejzaż sygn.p.d. FOLON

serigrafia (e.a.), 55.5x67.6 cm

Estymacja:  600 - 1.000,-

15. Anatolij Nikiforovicz Fomin(1925-2013)

Nokturn sygn.p.d. A.Фомин

olej, tektura, 50x35 cm

Estymacja:  2.000 - 3.000,-

16. Wiesław Garboliński(1927-2014)

Pejzaż miejski zimą sygn.l.d. GARBOLIŃSKI

olej, płótno, 81x61.5 cm

Estymacja:  11.000 - 16.000,-

Relief II(2018) sygn.dat.na odwrociu ANDRZEJ GIERAGA/2018

akryl, tektura, płyta, 80x80 cm

Estymacja:  12.000 - 18.000,-

18. Andrzej Gieraga(ur.1934)

Kompozycja wertykalna V(2008) sygn.dat.p.d. Andrzej Gieraga 2008

akryl, papier, relief   64.5x46.5 cm (w św.p-p)

Estymacja:  7.000 - 12.000,-

19. Jerzy Gnatowski(1929-2012)

Kot przed domem(1962) sygn.dat.l.d. Jerzy Gnatowski 1962 r

olej, papier/blacha, 48.5x39 cm

Estymacja:  3.000 - 4.500,-

20. Jerzy Gnatowski(1929-2012)

Na pastwisku(1967) sygn.dat.l.d. Jerzy Gnatowski 1967 r.

olej, sklejka, 43x50 cm

Estymacja:  2.000 - 3.000,-

21. Karl Goldschmidt(XX w.)

Akt sygn.l.d. KARL Goldschmidt

olej, płótno, 80x29.5 cm

Estymacja:  3.000 - 4.000,-

22. Jerzy René Groszang(1929-2004)

Kościół św. Teresy w Łodzi sygn.p.d. Groszang

akwarela, papier/tektura, 61.5x46 cm (w św.p-p)

Estymacja:  3.500 - 5.000,-

23. Jerzy René Groszang(1929-2004)

Kościół Podwyższenia Świętego Krzyża w Łodzi sygn.p.d. Groszang

akwarela, papier/tektura, 61.5x47 cm (w św.p-p)

Estymacja: 3.500 - 5.000,-

24. Jerzy Hulewicz(1886-1941)

Odalistka i Faun(1930) sygn.dat.l.d. JHulewicz 1930
(ekspertyza Janiny Ładnowskiej i Zenobii Karnickiej)

olej, płótno, 99x73.2 cm

Estymacja:  250.000 - 350.000,-

25. Bronisław Jamontt(1886-1957)

Widok miasteczka zimą sygn.l.d. BJamontt

akwarela, papier, 21x33 cm

Estymacja:  4.000 - 5.500,-

26. Jerzy Kossak(1886-1955)

Ułan pojący konia sygn.śr.d.

olej, sklejka, 30.5x40.3 cm

Estymacja:  14.000 - 18.000,-

27. Emil Krcha(1894-1972)

Kwitnące drzewa sygn.p.d. Krcha

tempera, olej, tektura, 25x30 cm

Estymacja:  2.300 - 3.600,-

28. Abraham Krol(1919-2005)

Łania z młodym nsygn.

miedzioryt, 28.5x22.3 cm

Estymacja:  500 - 700,-

29. Andrzej Krzysztofik(ur.1951)

Rynek w Grudziądzu(1977) sygn.dat.na odwrociu ANDRZEJ KRZYSZTOFIK/lipiec 1977

olej, płótno, 70x60 cm

Estymacja:  1.200 - 1.800,-

30. Lech Kunka(1920-1978)

Kompozycja(1964) sygn.dat.na odwrociu LECH KUNKA 1964

technika własna, pilśnia, 148x49 cm

Estymacja:  12.000 - 18.000,-

31. Lech Kunka(1920-1978)

Ulica w Paryżu(ok.1948) nsygn.

tempera, olej, werniks szelakowy, collage, papier, 126x90 cm

Estymacja:  9.000 - 14.000,-

32. Maciej Lewik(ur.1960)

Osty sygn.l.d. Maciej Lewik

olej, płótno, 24x33 cm

Estymacja: 1.000 - 1.500,-

33. Jerzy Maniewski(1909-1988)

Stare Miasto w Warszawie(1962) sygn.dat.p.d. 19 JMANIEWSKI 62

akwarela, papier, 17.5x20.5 cm

Estymacja:  800 - 1.300,-

34. Anastazja Markovych(ur.1979)

Pamięć absolutna sygn.l.d. AMarkovych

akryl, papier, 20x29 cm (w św.p-p)

Estymacja: 1.800 - 2.700,-

35. Joan Miró(1893-1983)

Sculptures(„Derriere le Miroir” no 186, 1970) nsygn.

litografia barwna, 38x55.9 cm

Estymacja: 1.000 - 1.500,-

36. Joan Miró(1893-1983)

litografia barwna, 38x55.9 cm

Estymacja: 1.000 - 1.500,-

37. Marcel Mouly(1918-2008)

Widok portu sygn.p.d. M.Mouly

litografia barwna (133/300), 29x37 cm

Estymacja:  600 - 900,-

38. Stefan Mrożewski(1894-1975)

W karczmie(1937) sygn.dat.p.d. StefMrożewski1937 i sygn.na klocku monogramem l.d. MS

drzeworyt, 13x8 cm

Estymacja:  500 - 900,-

39. Stefan Mrożewski(1894-1975)

Wesołych Świąt-Pokłon Trzech Króli i pasterzy(1948) sygn.p.d. StefMrożewski i sygn.dat.na klocku monogramem l.d. MS1948

drzeworyt, 16.1x11.2 cm

Estymacja:  500 - 700,-

Ilustracja do „Boskiej komedii“ Dantego. Czyściec. Pieśń I(1941) sygn.p.d. StefMrożewski 1941 i sygn.na klocku monogramem l.d. MS

drzeworyt, 32x25 cm

Estymacja: 1.500 - 2.500,-

Błogosławiony Wincenty Kadłubek Kronikarz(1940) sygn.p.d. StefMrożewski/Jędrzejów 40

drzeworyt, 30.5x25.5 cm

Estymacja:  1.600 - 2.500,-

42. Jan S. Nowak(1879-?)

Madonna z Dzieciątkiem i Aniołami(1911) sygn.dat.p.d. JanS Nowak 911

brąz, 9x7.7 cm

Estymacja:  2.200 - 2.800,-

43. Rafał Olbiński(ur.1943)

Listy do Europy sygn.p.d. Olbiński

litografia barwna (158/250), 44.1x34 cm

Estymacja:  2.000 - 3.000,-

44. Jan Opaliński(1956-2014)

Kobieta w dużym kapeluszu(2003) sygn.dat.p.d. J.Opaliński 2003

olej, pilśnia, 54x36 cm

Estymacja: 3.000 - 4.500,-

45. Jan Opaliński(1956-2014)

Gorzka wódka(2003) sygn.dat.p.d. J.Opaliński 2003

olej, pilśnia, 57.5x55 cm

Estymacja:  3.500 - 5.000,-

46. Napoleon Orda(1807-1883)

Kazimierz nad Wisłą[z „Albumu widoków Polski …” litografowanych przez Alojzego Misierowicza(1825-ok.1905) w Litografii Maksymiliana Fajansa(1827-1890)] sygn.na kam.l.d. Rys. z natury Napoleon Orda, p.d. Lit. w Lit. M.Fajansa w Warszawie

litografia, tinta, 19.3x28.8 cm

Estymacja:  600 - 800,-

47. Napoleon Orda(1807-1883)

Hruszówka[z „Albumu widoków Polski …” litografowanych przez Alojzego Misierowicza(1825-ok.1905) w Litografii Maksymiliana Fajansa(1827-1890)] sygn.na kam.l.d. Rys. z natury Napoleon Orda, p.d. Lit. w Lit. M.Fajansa w Warszawie

litografia, tinta, 19.7x28.6 cm

Estymacja:  600 - 800,-

48. Napoleon Orda(1807-1883)

Miechów[z „Albumu widoków Polski …” litografowanych przez Alojzego Misierowicza(1825-ok.1905) w Litografii Maksymiliana Fajansa(1827-1890)] sygn.na kam.l.d. Rys. z natury Napoleon Orda, p.d. Lit. w Lit. M.Fajansa w Warszawie

litografia, tinta, 19.7x29 cm

Estymacja:  600 - 800,-

49. Napoleon Orda(1807-1883)

Odrzykoń niedaleko rzeki Wisłoki[z „Albumu widoków Polski …” litografowanych przez Alojzego Misierowicza(1825-ok.1905) w Litografii Maksymiliana Fajansa(1827-1890)] sygn.na kam.l.d. Rys. z natury Napoleon Orda, p.d. Lit. w Lit. M.Fajansa w Warszawie

litografia, tinta, 19.5x27 cm

Estymacja:  600 - 800,-

50. Józef Panfil(ur.1958)

Martwa natura z porem sygn.l.d. PANFIL

olej, płótno, 46x55 cm

Estymacja: 8.000 - 13.000,-

51. Józef Panfil(ur.1958)

Motyw z Pompejów sygn.p.d. PANFIL

olej, płótno, 24x33 cm

Estymacja:  4.000 - 6.000,-

52. Otto Pippel(1878-1960)

Minaret nsygn.

olej, płótno, 68x58 cm

Estymacja:  10.000 - 15.000,-

53. Henryk Płóciennik(1933-2020)

Kompozycja(2013) sygn.dat.l.d. H. PŁÓCIENNIK 2013

olej, płótno, 81x100 cm

Estymacja:  7.000 - 11.000,-

54. Henryk Płóciennik(1933-2020)

Miodowy miesiąc 0(1966) sygn.p.d. H.Płóciennik, dat.śr.d.1966

autocynkografia (1/50), 50x65 cm

Estymacja:  1.500 - 2.500,-

55. Henryk Płóciennik(1933-2020)

Miodowy miesiąc VII(1968) sygn.p.d. Henryk Płóciennik, dat.śr.d.1968

autocynkografia (8/50), 50.3x65.1 cm

Estymacja:  1.500 - 2.500,-

56. Henryk Płóciennik(1933-2020)

Połów IV(1967) sygn.p.d. Henryk Płóciennik, dat.śr.d.1967 r.

autocynkografia (I/VI), 49.8x64.5 cm

Estymacja:  1.500 - 2.500,-

57. Henryk Płóciennik(1933-2020)

Zaręczyny(1989) sygn.p.d. Henryk Płóciennik, dat.śr.d.1989

autocynkografia (e.a.), 50x64.8 cm

Estymacja:  1.500 - 2.500,-

58. Zenobiusz Poduszko(1887-1963)

Wędkarze sygn.p.d. Z.Poduszko

olej, tektura, 50x49 cm

Estymacja:  1.700 - 3.600,-

59. Zenobiusz Poduszko(1887-1963)

Weranda na tle brzeziny sygn.p.d. Z.Poduszko

olej, tektura, 35x25 cm

Estymacja:  800 - 1.400,-

60. Zenobiusz Poduszko(1887-1963)

Krzew sygn.l.d. Z.Poduszko

olej, tektura, 25.5x17 cm

Estymacja:  500 - 900,-

61. Józef Popczyk(1890-1971)

Kompozycja sygn.p.d. J.Popczyk

olej, płótno/tektura, 33x24 cm

Estymacja:  7.000 - 12.000,-

62. Jerzy Potrzebowski(1921-1974)

Pejzaż(1961) sygn.dat.p.d. Jerzy Potrzebowski/1961

olej, pilśnia, 49.5x69.5 cm

Estymacja:  4.000 - 6.000,-

63. Bencion Rabinowicz [Benn](1905-1989)

Pejzaż(z teki „BENN. 14 litographies originales en couleurs”, 1964) sygn.na kam.l.d. Benn

litografia barwna, 24.5x32 cm

Estymacja:  450 - 700,-

64. Leszek Rózga(1924-2015)

Pianie koguta(2005) sygn.dat.p.d. Rózga/27.I.2005

tusz, papier, 48.5x62.5 cm

Estymacja:  3.000 - 4.500,-

65. Eva Rubinstein(ur.1933)

Artur Rubinstein. Profil. Nowy Jork, 1970, Drake-Hotel sygn.na odwrociu Eva Rubinstein

fotografia, 34.5x26.6 cm

Estymacja:  2.500 - 4.000,-

66. Eva Rubinstein(ur.1933)

Artur Rubinstein. Profil. Nowy Jork, 1970, Drake-Hotel (solarized) sygn.na odwrociu Eva Rubinstein

fotografia, 34.6x26.6 cm

Estymacja:  2.500 - 4.000,-

67. Tadeusz Sprusiak(1907-1985)

Kutry w porcie sygn.p.d. T.SPRUSIAK

olej, płótno, 39.5x44 cm

Estymacja:  2.000 - 3.000,-

68. Antoni Starczewski(1924-2000)

gbh(1986) sygn.dat.p.d. Antoni Starczewski 1986

goffrage (e.a.), 31.2x20.9 cm

Estymacja:  900 - 1.500,-

69. Franciszek Starowieyski(1930-2009)

Taperreska(1971) sygn.śr.d. Fr.Starowieyski oraz na płycie sygn.l.d. Fr.B. Starowieyski pinx., l.d. Jan Byk.sc., dat.śr.d. A.1671.D

serigrafia (43/100), 92.5x45.5 cm

Estymacja:  3.000 - 4.000,-

70. Franciszek Starowieyski(1930-2009)

Fugere in aeternitas suprema lex esto(2008) sygn.śr.d. FStarowieyski, dat.na płycie p.śr. 17 FS 08

serigrafia (50/79), 72x44.5 cm

Estymacja:  2.500 - 4.000,-

71. Henryk Strumiłło(1934-2001)

Skrzydeł prawdziwe sprawy(1972) sygn.p.d. Hstrumiłło, dat.na odwrociu 1972 rok

olej, płótno, 120x130 cm

Estymacja:  10.000 - 15.000,-

72. Leon Tarasewicz(ur.1957)

Bez tytułu(2020) sygn.dat.na odwrociu L.Tarasewicz 2020

akryl, płótno, 100x100 cm

Estymacja:  55.000 - 80.000,-

73. Maurycy Trębacz(1861-1941)

Pejzaż z drogą do wsi(1926) sygn.dat.p.d. Maurycy Trębacz/1926

olej, płótno/sklejka, 58x69 cm

Estymacja:  13.000 - 20.000,-

74. Emil Ukleja(1902-1975)

Pejzaż leśny z wodą sygn.p.d. E.Ukleja

tempera, gwasz, tusz, papier/tektura, 13x21 cm (w św.p-p)

Estymacja:  400 - 700,-

75. Emil Ukleja(1902-1975)

Drzewa nad wodą sygn.p.d. E.Ukleja

tempera, gwasz, tusz, papier/tektura, 10.5x14 cm (w św.p-p)

Estymacja: 300 - 600,-

76. E. Urban(XIX/XX w.)

Nokturn z posągiem(1936) sygn.dat.l.d. E.Urban/1936 r.

olej, tektura, 36x51.5 cm

Estymacja:  1.700 - 2.800,-

77. Bolesław Utkin(1913-1993)

Kompozycja przestrzenna 9-elementowa sygn.p.d. B.UTKIN

technika własna, 100x100x10 cm

Estymacja:  180.000 - 250.000,-

78. Józef Wasiołek(1921-2008)

Pejzaż zimowy z zabudowaniami(1968) sygn.dat.l.d. J.WASIOŁEK 68

olej, płótno, 55x67 cm

Estymacja:  4.500 - 6.500,-

79. Józef Wasiołek(1921-2008)

Kwiaty w wazonie sygn.l.d. J.WASIOŁEK

olej, płótno, 63x48 cm

Estymacja:  4.000 - 6.000,-

80. Józef Wasiołek(1921-2008)

Kwiaty w niebieskim wazonie sygn.l.d. J.WASIOŁEK

olej, płótno, 53.5x39 cm

Estymacja:  3.000 - 4.500,-

81. Joanna Wiszniewska-Domańska(ur.1946)

Szczęśliwy rzut(2020) sygn.dat.p.d. J.W.D. 2020 r. i J.Wiszniewska-Domańska 2020 r.

tusz, ołówek, kredka, papier, 36x54 cm

Estymacja:  3.500 - 5.000,-

82. Joanna Wiszniewska-Domańska(ur.1946)

Łódzkie podwórko(2009) sygn.dat.p.d. J.W.D. 2009 r.

collage, tektura, 30x30 cm

Estymacja:  4.000 - 6.000,-

83. Włodzimierz Zakrzewski(1916-1992)

Skały w lesie(1967) sygn.dat.p.d. W.Zakrzewski

olej, tektura, 50x40 cm

Estymacja:  3.000 - 4.000,-

84. Włodzimierz Zakrzewski(1916-1992)

Zabudowania nad wodą(1972) sygn.dat.l.d. W.Zakrzewski 1972

olej, tektura, 27x32.5 cm

Estymacja:  2.000 - 3.000,-

85. Edmund Zobczyński(1879-1964)

Pejzaż zimowy ze strumieniem(1938) sygn.dat.p.d. E. Zobczyński/1938

olej, tektura, 67x76 cm

Estymacja:  7.000 - 10.000,-

86. A.N.(II poł.XIX w.)

Sceny alegoryczne z puttami-para obrazów nsygn.

olej, płótno, 90x90 cm (każdy)

Estymacja:  10.000 - 15.000,-

87. A.N.(Anglia, I poł.XX w.)

Łodzie przy skalistym wybrzeżu-para obrazów nsygn.

olej, tektura, 15x20.5 cm (każdy)

Estymacja:  1.000 - 1.500,-

88. Cukiernica neoklasycystyczna(Francja, XIX/XX w.)

sygn.Minerwa/A wieża Eiffla R w rombie

srebro pr.950, 491 g, wys.19.5 cm, wnętrze złocone, na brzuścu grawerowany monogram wiązany LV, niewielkie wgniecenie

Estymacja:  2.500 - 3.500,-

89. Cukiernica neoklasycystyczna(Francja, Paryż, XIX/XX w.)

sygn.Minerwa/Boulenger, sierp księżyca w rombie [Adolphe Boulenger]

srebro pr.950, 612.7 g, wys.16.5 cm

Estymacja:  2.500 - 3.500,-

90. Cukiernica neoklasycystyczna(Francja, Paryż, XIX/XX w.)

sygn.Minerwa/422/B/10/MOUTOT/PARIS

srebro pr.950, 542.5 g, wys.16 cm, wnętrze złocone, przetarcia, grawerowany monogram wiązany RP, na brzuścu ślady po wgnieceniach

Estymacja:  2.500 - 3.500,-

91. Figurka art déco Tancerka z piłką(l.30.XX w.) nsygn.

cynkal złocony, przetarcia, alabaster, wys.42.5 cm

Estymacja: 3.000 - 4.500,-

92. Figurka Chłopiec na koniku(Polska, Ćmielów, l.50/60.XX w.)

sygn.Ć w trójkącie/ĆMIELÓW/MADE/IN POLAND

porcelana biała, malowana, natrysk, złocenie, przetarcia, wys.12 cm

Estymacja: 600 - 1.200,-

93. Figura Kobieta z sarną(Polska, Katowice, l.60.XX w.)

sygn.STEATYT/ZB na wazonie/KATOWICE/Ręcznie/malowane

porcelana biała malowana, natrysk, wys.42 cm

Estymacja: 1.800 - 2.800,-

94. Figura Lis(Polska, Chodzież, l.60.XX w.)

sygn.P w wieńcu/CHODZIEŻ/MADE IN/POLAND

porcelit kremowy, 20.5x32x13 cm

Estymacja: 300 - 500,-

95. Figurka Pies myśliwski(II ćw.XX w.) nsygn.

cyna brązowiona, wys.8.5, podstawa 15.5x6.7 cm

Estymacja:  500 - 800,-

96. Figurka Sarna(Niemcy, Selb-Plößberg, ok.poł.XX w.)

sygn.korona między różami/Rosenthal/Bavaria, wycisk: T.KARNER [Theodor Karner (1884-1966)]

porcelana biała, wys.8.5 cm

Estymacja:  300 - 500,-

97. Figurka Sarna(Polska, Chodzież, l.60.XX w.)

sygn.P w wieńcu/CHODZIEŻ/MADE IN/POLAND/156?7/Ręcznie/ malowane

porcelit kremowy, malowany, natrysk, wys.17 cm

Estymacja:  300 - 500,-

98. Figurka Sowa(Polska, Chodzież, l.60.XX w.)

sygn.15637/Ręcznie/malowane

porcelit kremowy malowany, wys.11.5 cm

Estymacja:  300 - 500,-

99. Figurka Szczenię(Polska, Katowice, ok.1970)

sygn.STEATYT/ZB na wazonie/KATOWICE/Ręcznie malowane

porcelana, wys.11.5 cm

Estymacja:  400 - 800,-

100. Karafka(XIX/XX w.) nsygn.

szkło białe, malowane, szlifowane, trawione, wys.39 cm

Estymacja:  1.000 - 1.700,-

101. Łyżeczki-5+1 szt.(Rosja, Moskwa, 1891)

sygn.cyrylicą: Ł.O/1891/84/św.Jerzy na koniu

srebro pr.84, 69.5 g, dł.13 cm, złocenie, grawerka, jedna łyżeczka pasowana zbliżona wyglądem do kompletu

Estymacja:  1.000 - 1.700,-

102. Medal – Na Pamiątkę Pięcio-Wiekowego Istnienia Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej na Jasnej Górze 1882
(Polska, 1882) nsygn.

awers: Monogram wiązany MARIA, ikona Matki Boskiej Częstochowskiej podtrzymywana przez dwa anioły, data 1882 ujęta w girlandę, napis w otoku: NA PAMIĄTKĘ PIĘCIO-WIEKOWEGO ISTNIENIA OBRAZU MATKI BOSKIEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ NA JASNEJ GÓRZE 1882;  rewers: TRZYSTA LAT W JERUZALEM/PIĘĆSET W CAROGRODZIE/BYŁAM WSZECH WŁADNĄ PANIĄ/NA ZIEMI I WODZIE/PIĘĆSET NA BEŁZKIM ZAMKU/BYŁAM STRAŻNIKOWĄ/PIĘĆ SET JASNA GÓRĄ/CZCI NIEBA KRÓLOWĄ

cyna, śr.7 cm

Estymacja:  600 - 900,-

103. Patera art déco z motywem goniących chartów

(Niemcy, ok.1937) sygn.H. JÄGER/Germany

szkło lane, miodowe, śr.26.5 cm

Estymacja:  1.000 - 1.600,-

104. Popielnica z parą wróbli(II ćw.XX w.) nsygn.

onyks, metal, drobne ubytki przy podstawie, 10x18x14 cm

Estymacja:  600 - 1.200,-

105. Ryngraf Matka Boska Częstochowska i orzeł w koronie

(Polska, Warszawa, przed 1950) sygn.M.Ł./3 główka W

srebro pr.3, 31.5 g, 8.7x7 cm, aplikacja, grawerka,
na rewersie grawerowana dedykacja: Jóźkowi/19.3.49 r.

Estymacja: 350 - 500,-

106. Taca neobarokowa(Francja, Paryż, XIX/XX w.)

sygn.Minerwa/A ptak D w rombie/główka męska [Alphonse Debain, czynny w l.1883-1911]

srebro pr.950, 2.400 g, 50x42x7.5 cm

Estymacja: 13.000 - 18.000,-

107. Wisior kamea(II poł.XX w.) sygn.l.d.GG

srebro, macica perłowa, 11.5x4, brak puncy srebra

Estymacja: 1.000 - 1.600,-