218 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

218 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

sobota, 12 czerwca 2021 r., godz. 12:00

1. Kryspin Adamczyk(1931-2014)

Spacer sygn.p.d. KAdamczyk

linoryt, 29,2x24,4 cm

Estymacja: 250 - 400,-

2. R. Bayer

Żniwa sygn.p.d. R. Bayer

olej, płótno, 60x80 cm

Estymacja:  2.500 - 4.000,-

3. Tamara Berdowska(ur.1962)

Rysunek przestrzenny F1(2021) sygn.dat.na odwrociu Tamara Berdowska / 2021

technika własna, 52x37x22,5 cm

Estymacja:  8.000 - 10.000,-

4. August Blunck(1858-1946)

Pejzaż górski sygn.l.d. A. Blunck

olej, tektura, 19,5x28,5 cm

Estymacja:  1.000 - 2.000,-

5. Zofia Błażko(ur.1986)

Zosia 3(2010) sygn.dat.na odwrociu ZOFIA BŁAŻKO / 2010

olej, płótno, 175x70 cm

Estymacja:  6.000 - 8.000,-

6. Jean Carzou(1907-2000)

Atrium(1982) sygn.dat.p.d. CARZOU 82

litografia (41/150), 20,2x31,2 cm

Estymacja:  400 - 600,-

Mistyczne Ukrzyżowanie(„Derrière le Miroir” no 27-28, 1950) sygn.dat.na kam.p.d. 1950 MARC CHAGALL

litografia barwna, 35,8x51,7 cm

Estymacja:  1.500 - 2.800,-

8. Piotr Ciesielski(ur.1956)

Big Nude I(2016) sygn.dat.na odwrociu Piotr Ciesielski 2016.

druk pigmentowy, papier (1/10), 70x92 cm

Estymacja:  1.500 - 2.500,-

9. Piotr Ciesielski(ur.1956)

Sen Kariny VII(2017) sygn.dat.na odwrociu Piotr Ciesielski 2017.

druk pigmentowy, papier (1/10), 66,8x100 cm

Estymacja:  1.500 - 2.500,-

  10. Włodzimierz Dmytryszyn(1905-1992)

Chałupy(1968) sygn.p.d.dat.na odwrociu, dedykacja autorska

olej, tektura, 24x35 cm

Estymacja:  1.800 - 2.700,-

11. Hugo Eichler(I poł.XX w.)

Gdańsk-Żuraw sygn.p.d. Hugo Eichler

akwaforta, sucha igła, 17x13,5 cm

Estymacja:  300 - 500,-

12. Andrzej Gieraga(ur.1934)

Żółty kwadrat(2018) sygn.dat.na odwrociu ANDRZEJ GIERAGA / 2018

akryl, tektura, płyta, 25x25 cm

Estymacja:  3.000 - 5.000,-

Wertykalny XI(2008) sygn.dat.na odwrociu ANDRZEJ GIERAGA / 2008

akryl, relief, płyta, 100x100 cm

Estymacja: 20.000 - 30.000,-

14. Jerzy Gnatowski(1929-2012)

Pejzaż(1968) sygn.dat.p.d. Jerzy Gnatowski 68

olej, tektura, 40x29,5 cm

Estymacja:  800 - 1.500,-

15. Katarzyna Gołębiowska(ur.1982)

09.36(2021) sygn.na odwrociu Katarzyna Gołębiowska / 2021

akryl, płótno, 120x120 cm

Estymacja:  7.000 - 11.000,-

16. Stanisław Górski(1887-1955)

Portret kobiety z różami sygn.p.g. St. Górski

pastel, papier/tektura, 62x46,5 cm

Estymacja:  7.000 - 11.000,-

17. Jerzy René Groszang(1929-2004)

Kaplica Scheiblerów sygn.p.d. Groszang

akwarela, gwasz, papier, 58x45 cm (w św.p-p)

Estymacja:  6.500 - 9.000,-

18. Kazimierz Grus(1886-1955)

Zając sygn.dat.l.d. Grus 1953

tusz, papier, 33,7x38 cm

Estymacja:  900 - 1.700,-

19. Kazimierz Grus(1886-1955)

Niedźwiedź sygn.dat.l.d. Grus 1953

tusz, papier, 30,5x37 cm

Estymacja:  600 - 1.000,-

20. William Heath[Paul Pry](1795-1840)

Karykatura Arcybiskupa Canterbury(z serii „Parish Characters in Ten Plates, pl.2, 1829) sygn.na płycie p.g. Paul Pry, dat.na płycie śr.d. 1829

akwaforta, akwarela, 34,8x25 cm

Estymacja:  400 - 600,-

21. Jan Hrynkowski(1891-1971)

Datura w ogrodzie(1960) sygn.dat.l.d. i p.d. j. hrynkowski / 960

olej, tektura, 58x79,5 cm

Estymacja:  3.000 - 4.500,-

22. Krystyna Jocz(ur.1936)

Goździki(1982) sygn.dat.p.d. Krystyna Jocz / 1982

olej, płótno, 61x46 cm

Estymacja:  800 - 1.300,-

23. Alojzy Roman Kawecki(1868-1938)

Wiosna sygn.l.d. A. R. Kawecki

olej, płótno, 32x44 cm

Estymacja: 1.400 - 2.000,-

24.  Ignacy Klukowski(1908-1978)

Łodzie na Helu(1957) sygn.dat.p.d. I. Klukowski 1957

olej, płótno, 45x54,5 cm

Estymacja:  2.800 - 4.200,-

25. Stanisław Kluska(ur.1940)

Akt sygn.p.d. SKluska

sucha igła, 20x12 cm

Estymacja:  400 - 600,-

26. Shoda Koho(1871-1946)

Most w deszczu nsygn.(odbitka późniejsza)

drzeworyt barwny, 22,6x36,5 cm

Estymacja:  1.000 - 1.600,-

27. Wacław Kondek(1917-1976)

Akt na 3/4 nsygn., opisany na odwrociu przez Marię Kondek

olej, tektura, 60x49 cm (w św.ramy)

Estymacja:  3.500 - 5.000,-

28. Krebs

Rzymianka z dzieckiem(I poł.XIX w.?) sygn.p.d. Krebs

pastel, papier, 51,5x39,5 cm

Estymacja:  800 - 1.500,-

29. R. Krotter

Łodzie sygn.l.d. R. Krotter

olej, płótno, 29,5x40 cm

Estymacja:  400 - 900,-

30. Ludwik Kwiatkowski(1880-1953)

Lew i Lwica-para rysunków(1901-1902) sygn.dat.p.d. L Kwiatkowski 1901 i 1902

ołówek, papier, 30x40, 30x40 cm

Estymacja:  700 - 1.200,-

31. Konstanty Mackiewicz(1894-1985)

W saloniku(l.30.XX w.) sygn.l.d. K.MACKIEWICZ

olej, tektura, 43x55 cm

Estymacja:  8.500 - 11.000,-

32. Konstanty Mackiewicz(1894-1985)

Pejzaż sygn.p.d. K MACKIEWICZ

olej, tektura, 57x49 cm

Estymacja: 5.000 - 7.000,-

33. K.Malota(XX w.)

Kwiaty w dzbanku sygn.p.d. K. Malota

olej, pilśnia, 46,7x32,5 cm

Estymacja:  700 - 1.200,-

34. Franciszek Maśluszczak(ur.1948)

Prośba o deszcz(2018) sygn.dat.p.d. 2018 Franciszek Maśluszczak

akwarela, gwasz, papier, 17,5x27 cm

Estymacja: 3.500 - 5.000,-

35. Nimrod Messeg(ur.1970)

Black Bull sygn.na plakiecie MESSEG

metal patynowany, 51x126x59 cm

Estymacja: 30.000 - 45.000,-

36. Monika Morysińska(ur.1934)

Portret dziewczyny sygn.p.d. Morysińska

linoryt, 17,5x13,5 cm

Estymacja: 250 -400,-

37. Marcel Mouly(1918-2008)

Łodzie na przystani sygn.p.d. M.Mouly

litografia barwna (261/300), 30,5x37 cm

Estymacja:  450 - 600,-

38. Stefan Mrożewski(1894-1975)

Halabardnicy(1930) sygn.dat.p.d. StefMrożewski / Paris 1930

drzeworyt, 8,8x5,8 cm

Estymacja:  400 - 600,-

39. Stefan Mrożewski(1894-1975)

Ex-libris T.Łobosa sygn.na klocku monogramem p.d. MS

drzeworyt, 7,5x4,9 cm

Estymacja:  300 - 500,-

Ilustracja do „Boskiej komedii” Dantego. Piekło, Pieśń XX
sygn.p.d. StefMrożewski i sygn.na klocku monogramem p.d. MS

drzeworyt, 31,9x24,7 cm

Estymacja: 1.500 - 2.500,-

Ilustracja do „Boskiej komedii” Dantego. Czyściec, Pieśń XIX

drzeworyt, 31,4x24,5 cm

Estymacja:  1.500 - 2.500,-

Ilustracja do „Boskiej komedii” Dantego. Czyściec, Pieśń XXI
sygn.p.d. StefMrożewski i sygn.na klocku monogramem l.d. MS

drzeworyt, 31,8x24,5 cm

Estymacja:  1.500 - 2.500,-

43. Janusz Niedziałkowski(1847-1907)

Kamienny potok(1890) sygn.dat.l.d. J Niedziałkowski / 1890

akwarela, papier, 23,5x17 cm

Estymacja:  500 - 700,-

44. Janusz Orbitowski(1940-2017)

5/66 sygn.dat.p.d. Orbitowski 66

akwarela, papier, 14,5x31 cm

Estymacja: 4.500 - 6.000,-

45. Napoleon Orda(1807-1883)

Smoleń[z „Albumu widoków Polski …” litografowanych przez Alojzego Misierowicza (1825-ok.1905) w Litografii Maksymiliana Fajansa(1827-1890)] sygn.na kam.l.d. Rys. z natury Napoleon Orda, p.d. Lit. w Lit. M.Fajansa w Warszawie

litografia, tinta, 19,6x28,8 cm

Estymacja:  650 - 900,-

46. Marek Paluch(ur.1954)

Struktury przestrzeni XVIII(2021) sygn.dat.na odwrociu MAREK PALUCH / 2021

technika własna, płyta, 101x101 cm

Estymacja:  7.000 - 12.000,-

47. Jerzy Panek(1918-2001)

Koń sygn.na odwrociu Panek Jerzy

olej, tektura, 25,3x33,8 cm

Estymacja:  9.500 - 11.000,-

48. Józef Panfil(ur.1958)

Kapliczka w Nagórzycach(2021) sygn.l.d. PANFIL

akryl, płótno/tektura, 24x18 cm

Estymacja: 3.000 - 5.000,-

49. Józef Panfil(ur.1958)

Cerkiew w Nowym Brusznie(2021) sygn.l.d. PANFIL

Estymacja:  3.000 - 5.000,-

50. Ewa Pello(ur.1964)

Akt z rudym kotem sygn.śr.d. EWA PELLO

pastel, papier, 65x50 cm

Estymacja: 3.000 - 5.000,-

51. Henryk Płóciennik(1933-2020)

Bez tytułu[Rycerz](1962) sygn.dat.p.d. H.Płóciennik (62)

linoryt (e.a.), 24x19,5 cm

Estymacja:  800 - 1.200,-

52. Henryk Płóciennik(1933-2020)

Golfista(2007) sygn.p.d. Henryk Płóciennik, dat.śr.d. 2007

linoryt (e.a.), 32,1x44,2 cm

Estymacja:  800 - 1.300,-

53. Henryk Płóciennik(1933-2020)

Piłka nożna(2012) sygn.p.d. Henryk Płóciennik, dat.śr.d. 2012

linoryt ręcznie kolorowany (e.a., 1/1), 39,8x50,5 cm

Estymacja:  900 - 1.500,-

54. Władysław Popielarczyk(1925-1987)

Kompozycja nsygn.

olej, pilśnia, 122x46,5 cm

Estymacja:  3.000 - 5.000,-

55. Władysław Popielarczyk(1925-1987)

Vogel Fantastick A(1973) sygn.dat.p.d. W. Popielarczyk 73

akryl, tektura, 30,2x35,5 cm

Estymacja:  1.200 - 2.000,-

56. Władysław Popielarczyk(1925-1987)

Vogel Fantastick B(1973) sygn.dat.śr.d. W. Popielarczyk 73

akryl, tektura, 28x35 cm

Estymacja:  1.200 - 2.000,-

57. Władysław Popielarczyk(1925-1987)

Kobieta z gołębiem(1954) sygn.dat.śr.d. W. Popielarczyk / 28.7.54.

tusz, papier, 60x42,8 cm

Estymacja:  500 - 800,-

58. Robert Prevost(1893-1967)

Bazylika w Vezelay sygn.p.d. Robert Prevost

akwarela, papier, 30x22,5 cm (w św.p-p)

Estymacja:  700 - 1.300,-

59. Gustaw Rogalski jr.(1887-1939)

Karykatury Józefa Piłsudskiego i Wincentego Witosa-5 szt.
(z „Albumu karykatur Marszałka J.Piłsudskiego na pamiątkę X-lecia niepodległości Rz.Posp. Polskiej 1914-1928”, Kraków ok.1928)
sygn.dat.na płycie p.d. Gustaw Rogalski

litografia barwna, ok. 38x29 cm

Estymacja:  700 - 1.000,-

60. Ronnet

Pejzaż śródziemnomorski(pocz.XX w.) sygn.p.d. Ronnet

olej, deska, 31,5x18 cm

Estymacja:  800 - 1.500,-

61. Fernando i Vicente Roscubas(ur.1953)

Totem 1(2010) sygn.dat.na podstawie ROSCUBAS / SEPTIEMBRE 2010

drewno polichromowane, 129x30x34 cm

Estymacja:  3.500 - 5.000,-

62. Jolanta Rudzka-Habisiak(ur.1958)

Torrent(2018) sygn.p.d. JRudzHabisiak, dat.l.d. 2018

technika własna, nacinanka, papier (1/10), 106x78 cm

Estymacja:  6.000 - 8.000,-

63. Jolanta Rudzka-Habisiak(ur.1958)

Z cyklu „Monotony”-Blue(2021) sygn.dat.na odwrociu Jolanta Rudzka-Habisiak 2021

technika własna, skóra, 242x129 cm

Estymacja:  25.000 - 40.000,-

64. Mieczysław Saar(1925-2015)

Szczerców sygn.p.d. Saar

olej, pilśnia, 30x37 cm

Estymacja:  1.000 - 2.000,-

65. Adam Setkowicz(1876-1945)

Sanie przed chatami sygn.l.d. A. Setkowicz

akwarela, papier/tektura, 28x47,5 cm

Estymacja:  3.000 - 5.000,-

66. Henryk Siedlanowski(1906-1979)

Martwa natura z kwiatami w wazonie sygn.p.d. H. SIEDLAN

olej, płótno   54x49,5 cm

Estymacja:  800 - 1.500,-

67. Henryk Siedlanowski(1906-1979)

Pejzaż leśny z rzeczką sygn.p.d. H. SIEDLANOWSKI

olej, pilśnia, 65x92 cm

Estymacja:  1.500 - 2.800,-

68. Henryk Siedlanowski(1906-1979)

Pejzaż z rabatami sygn.p.d. H. SIEDLANOWSKI

olej, pilśnia, 60x68,5 cm

Estymacja:  1.000 - 2.000,-

69. Szczepan Skorupka(1903-1997)

Mostek w Wilanowie(1954) sygn.p.d. Sz. Skorupka, dat.na odwrociu

olej, tektura, 25x35 cm

Estymacja:  1.300 - 2.200,-

70. Edyta Sobieraj(ur.1966)

Martwa natura(2001) sygn.dat.na odwrociu EDYTA SOBIERAJ / 2001

olej, płótno, 85x105 cm

Estymacja:  3.000 - 4.500,-

71. Jacek Sroka(ur.1957)

Chorąży(1987) sygn.dat.l.d. SROKA 1987

tempera, papier, 71x52  cm

Estymacja:  4.800 - 6.500,-

72. Christo Stefanoff Mendoly(1898-1966)

Łódź na morzu(1934) sygn.dat.p.g. Stefanoff-Mendoly. / -1934-

olej, tektura, 50,5x35 cm

Estymacja:  4.000 - 6.000,-

73. K.Steger

Koncert rokokowy(I ćw.XX w.) sygn.l.d. K. Steger

olej, płótno, 53x42,5 cm

Estymacja:  4.500 - 6.000,-

74. Antoni Suchanek(1901-1982)

Dalie w wazonie sygn.l.d. Suchanek

olej, płótno, 60x50 cm

Estymacja:  4.500 - 7.000,-

75. Jan Svane(1904-?)

Kuźnia sygn.p.d. Jan Svane

akwaforta, akwatinta barwna, 22,8x30,8 cm

Estymacja: 300 - 500,-

76. Walter Tatrow(1886-?)

Orka sygn.p.d. W. TATROW

olej, tektura, 60x80 cm

Estymacja:  2.500 - 4.000,-

77. Antoni Uniechowski(1903-1976)

Zaułek na Starym Mieście sygn.p.d. monogramem AU

tusz, akwarela, papier, 18,5x26 cm (w św.p-p)

Estymacja:  800 - 1.300,-

78. Antoni Uniechowski(1903-1976)

Plotki na Starym Mieście sygn.p.d. monogramem AU

tusz, akwarela, papier, 18,5x26,5 cm (w św.p-p)

Estymacja:  800 - 1.300,-

79. Bolesław Utkin(1913-1993)

Kompozycja z kołem sygn.p.d. B.UTKIN

technika własna, pilśnia, 90x73,5 cm

Estymacja:  28.000 - 36.000,-

80. Jolanta Wagner(ur.1950)

Z cyklu „Spis powszechny”- Inwentaryzacja przedmiotów,
Biurko zaprojektowane przez Władysława Strzemińskiego(2011)
sygn.śr.d. Jolanta Wagner 2011

technika własna, tusz, kalka techniczna, wosk, 54,2x23,5 cm

Estymacja:  3.000 - 5.000,-

81. Jolanta Wagner(ur.1950)

Z cyklu „Spis powszechny”- Inwentaryzacja miast, Plan miasta G.(2006) sygn.dat.p.d. Jolanta / Wagner 2006

technika własna, tusz, kalka techniczna, wosk    59,4x84 cm

Estymacja:  3.000 - 6.000,-

82. Marek Wagner(ur.1949)

Long Journey Between ... z cyklu „Spaces”(1990) sygn.dat.na odwrociu MAREK WAGNER / 1990

technika własna, płótno, 38,5x38,5 cm

Estymacja:  2.500 - 4.000,-

83. Józef Wasiołek(1921-2008)

Kwiaty sygn.p.d. J.WASIOŁEK

olej, płótno, 50,5x40,5 cm

Estymacja:  4.000 - 6.000,-

84. Karol Wawrosz wg(1860-?)

Portrety Stefana Batorego(z „Materyały do ikonografii królów, zbroi i wojska polskiego ułożone i rysowane przez Karola Wawrosza, zebrane i wydane staraniem i nakładem Władysława Bartynowskiego w Krakowie. Cz. 1, Wizerunki znakomitych osób historycznych, uzbrojenia i przybory wojenne z ubiegłych czasów,  Kraków, 1908, Plansze nr XXXI.f. i XXX.i.)
sygn.na płycie l.d. KWawrosz i sygn.dat.na płycie p.d. Karol Wawrosz 1887

fotolitografia, 29,5x18,3 i 26,5x21,3 cm

Estymacja:  300 - 500,-

85. Joanna Wiszniewska-Domańska(ur.1946)

Wiersz o miłości na bałuckim podwórku(2005/2018) sygn.dat. J.W.D 2005/18

obiekt artystyczny, collage, papier mâché, walizka, 37x37x44 cm

Estymacja:  5.000 - 8.000,-

86. Joanna Wiszniewska-Domańska(ur.1946)

Budzik(2020) sygn.dat. JWD 21

obiekt artystyczny, collage, papier mâché, wys.16,5 cm

Estymacja:  1.500 - 3.000,-

87. Wincenty Wodzinowski(1866-1940)

Plotki sygn.l.d. W. Wodzinowski

olej, tektura, 69x95 cm

Estymacja:  8.000 - 15.000,-

88. Feliks Michał Wygrzywalski(1875-1944)

Przypływ sygn.l.d. F.M.Wygrzywalski

olej, płótno, 77x90 cm

Estymacja:  20.000 - 25.000,-

89. Utagawa Yoshitora(czynny ok.1850-1880)

Powrót wojsk Ashikagawy Yorimitsu (część tryptyku) sygn.na klocku śr.d. Yoshitora ga

drzeworyt barwny, 35,5x25 cm

Estymacja:  1.800 - 2.600,-

90. Tsukioka Yoshitoshi(1839-1892)

Generał Rokusonō Tsunemoto zabijający jelenia(z serii „Dai nippon meisho kagami”) sygn.na klocku p.śr. oju Yoshitoshi hitsu oraz pieczęć Taiso

drzeworyt barwny, 35,2x23,8 cm

Estymacja:  1.900 - 2.800,-

91. Paulina Zalewska(ur.1981)

Nocne Buenos(2017/2021) sygn.dat.p.d. PZ 2021

akryl, płyta, 35,5x35 cm (63x62,5 z ramą)

Estymacja: 7.000 - 10.000,-

92. Andrzej Ziębliński(ur.1946)

Identyfikacja J/77 sygn.na odwrociu

akryl, płótno, 60x73 cm

Estymacja: 5.000 - 6.500,-

93. Charles Louis Philippe Zilcken(1857-1930)

Alger, ulica d'Héliopolis(z cyklu „Impressions d’Algerie, 1908)
sygn.p.d. PhZilcken, dat.l.d. 1908 i dat.na płycie l.d. 908

akwaforta, sucha igła, 35,8x23 cm

Estymacja: 300 - 500,-

94. Ignacy Zygmuntowicz(1875-1947)

Dorożka na placu sygn.p.d. I Zygmuntowicz

olej, tektura, 14x18,5 cm

Estymacja: 2.000 - 4.000,-

95. Ignacy Zygmuntowicz(1875-1947)

Myśliwi przy ognisku sygn.p.d. I Zygmuntowicz

olej, tektura, 18x24 cm

Estymacja:  3.000 - 5.500,-

96. Zestaw 6 karykatur - głowy nsygn.

tusz, ołówek, papier, 15x14 cm

Estymacja:  300 - 500,-

97. Zestaw 3 karykatur - głowy nsygn.

tusz, akwarela, papier, 17x13 (2 szt.) i 19,5x16,5 cm

Estymacja:  450 - 600,-

98. Zestaw 19 karykatur nsygn.

tusz, ołówek, papier, 14x9,5 cm

Estymacja:  800 - 1.700,-

99. A.N.(XX w.)

Pejzaż jesienny sygn.nieczytelnie p.d.

olej, płótno, 70x100 cm

Estymacja:  7.000 - 10.000,-

100. A.N.(pocz.XX w.)

Portret kobiety z herbacianymi różami sygn.nieczytelnie p.śr.

pastel, papier, 65x49 cm

Estymacja:  4.500 - 7.000,-

101. A.N.(XX w.)

Żydzi w synagodze sygn.nieczytelnie p.d.

olej, płótno dublowane, 65x82 cm

Estymacja:  8.000 - 12.000,-

102. A.N.

Widok Gniezna(1937) sygn.nieczytelnie p.d., dat.1937

olej, tektura, 26x19 cm

Estymacja:  900 - 1.600,-

103. A.N.

Szkic-Wnętrze pałacu(1945) sygn.nieczytelnie, dat.p.d. Cork 45

akwarela, papier, 22x30 cm (w św.p-p)

Estymacja:  700 - 1.300,-

104. A.N.

Pejzaż z mostem(1859) nsygn.dat.na odwrociu

ołówek, papier, 16x26 cm

Estymacja:  500 - 700,-

105. A.N.

Na barykadzie(1948) sygn.nieczytelnie p.d. dat. 48

tusz, papier, 25,3x32,7 cm

Estymacja: 300 - 500,-

106. Amfora chińska(II poł.XX w.) s

sygn. obrazkowa: kobieta w ogrodzie z domem oraz napis

porcelana biała, malowana, kalka, złocenie, wys.35 cm

Estymacja: 400 - 600,-

107. Cukiernica art déco(Polska, l.30.XX w.) nsygn. [Huta Hortensja]

szkło prasowane rozalinowe, wys.11,5, śr.12 cm

Estymacja: 350 - 500,-

108. Figurka Jelonek(Polska, Katowice, l.50-60.XX w.)

sygn. „STEATYT” / korpus wazonu flankowany gałązkami monogram ZB [Zbigniew Buksowicz] / KATOWICE [Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych „Steatyt” w Katowicach]

porcelana biała, malowana, natrysk, 12x15x10,5 cm

Estymacja:  200 - 350,-

109. Karafka art déco(Polska, l.30.XX w.) nsygn. [Huta Hortensja]

szkło prasowane uranowe, korek pasowany, wys.20 cm

Estymacja:  250 - 400,-

110. Medalion z wizerunkiem Tadeusza Kościuszki wg portretu autorstwa Kazimierza Wojniakowskiego(Polska, pocz.XX w.)

nsygn. w otoku z liści lauru i dębu opisana: TADEUSZ KOŚCIUSZKO UR. 1746 †1817, wieniec spięty godłem państwowym, przepasany wstęgą z nazwami miejscowości: DUBIENKA / SZCZEKOCINY / RACŁAWICE / MACIEJÓW

cyna, 18,5x14 cm

Estymacja: 350 - 500,-

111. Patera art déco(Dania, l.20.XX w.)

sygn. wycisk: korona / HE / 131 / DENMARK / IV [Peter Ipsen Pottery, nr131]

ceramika malowana, szkliwiona, śr.28,3 cm

Estymacja:  600 - 900,-

112. Popielnica Leda z Łabędziem(I ćw.XX w.) nsygn.

szkło miodowe, trawione, 2,5x13x9 cm

Estymacja:  400 - 600,-

113. Zestaw-solniczka i pieprzniczka(USA, ok.poł.XX w.)

sygn. STERLING / dłoń  DUCHIN / CREATION / WEIGHTED

srebro pr.925, wkład szklany, wys.13,5 cm, niewielkie zagniecenia podstawy

Estymacja:  650 - 950,-

114. Świecznik trójramienny(Niemcy, Schwabisch Gmund, po 1895)

sygn. półksiężyc korona 835 G wpisane w gwiazdę [Jakob Grimminger, czynny od 1895]

tulejki z profitkami pasowane sygn. AN, S!84, srebro pr.835 / 84, 716,6 g, wys.29 cm

Estymacja:  3.000 - 4.500,-

115. Świecznik sześcioramienny(l.60.XX w.) nsygn.

plater, drewno, 9x19,5x19,5 cm

Estymacja: 300 - 500,-

116. Talerz dekoracyjny(Niemcy, Wallendorf, II poł.XX w.)

sygn. korona / SCHAU/ BACH/ KUNST, naklejka SCHAUBACH / KUNST

porcelana biała, kalka, srebrzenie, śr.32,5 cm

Estymacja: 350 -550,-

117. Talerz huculski(Polska, l.20/30.XX w.) nsygn.

ceramika rytowana, malowana, szkliwiona, śr.22 cm

Estymacja: 600 - 900,-

118. Wazon Mirostowice(Polska, l.60.XX w.)

sygn. W-132/ Mi [Mirostowickie Zakłady Ceramiczne]

ceramika malowana, szkliwiona, wys.17 cm

Estymacja:  200 - 350,-

119. Wazon Johansfors(Szwecja, II poł.XX w.)

nsygn. [proj. Ingegerd Raman (ur.1943)]

szkło, technika Graal, wys.22 cm

Estymacja:  600 - 900,-

120. Wazon z motywem słoni(Czechy, Karlsbad, Karlovy Vary, ok.1926)

sygn. monogram wiązany LMK w kwadracie [Ludwik Moser Karlsbad]

szkło dwuwarstwowe miodowe i rubinowe, trawione, złocone, wys.16 cm

Estymacja: 2.000 - 3.000,-

121. Zestaw pamiątek po zakładach przemysłowych Karola Scheiblera:

Serwetka pamiątkowa(Łódź, 1929) z napisem POWSZECHNA / WYSTAWA KRAJOWA/ W POZNANIU / 1929r. / znak fabryczny ZZW K.Scheiblera i L. Grohmana / ZJEDNOCZONE / ZAKŁADY PRZEMYSŁOWE/ K.SCHEIBLERA I L. GROHMANA/ W ŁODZI   tkanina, 21,5x23 cm

Serwetka z wzorem geometrycznym

Broszura reklamowa ZZW K.Scheiblera i L. Grohmana(l.30.XX w.)

Legitymacja Ligi Obrony Powietrznej i Przeciwgazowej członka popierającego nr 3874206(Łódź, 1939) na nazwisko Stanisław Garuczarek, koło L.O.P.P. przy Z.Z.W.K. Scheiblera i L. Grohmana S.A. w Łodzi

Estymacja:  800 - 1.500,-