219 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

219 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

sobota, 18 września 2021 r., godz. 12:00

Poissy – L’ancien Pont sygn.p.d. Adlen

litografia barwna (2/150), 22x41 cm

Estymacja: 500 - 800,-

2. Michel Adlen(1898-1980)

Peniches sur la Seine sygn.p.d. Adlen

litografia (2/150), 24,5x39 cm

Estymacja: 500 - 800,-

3. Ryszard Antonowicz(ur.1935)

Stary dom z werandą(1955) sygn.dat.p.d. R. Antonowicz / 55

olej, płótno, 55x46 cm

Estymacja: 600 - 1.000,-

4. Tamara Berdowska(ur.1962)

Z cyklu „Bezsenność”(2021) sygn.dat.na odwrociu Tamara / Berdowska / 2021

olej, płótno, 50x50 cm

Estymacja: 9.000 - 13.000,-

5. Jacek Bigoszewski(1945-1997)

4/8 z cyklu „Połączenie” sygn.monogramem na kartonie poniżej kompozycji p.d.

tempera, papier, 9,4x9,3 cm

Estymacja: 500 - 1.200,-

6. Zofia Błażko(ur.1986)

Zosia 1(2010) sygn.na krośnie ZOFIA BŁAŻKO / 2010

olej, płótno, 175x70 cm

Estymacja: 6.000 - 10.000,-

7. Piotr Ciesielski(ur.1956)

Martwa natura IV(1990) sygn.dat.na odwrociu PIOTR CIESIELSKI 1990

olej, akryl, guma, płótno, 90x120 cm

Estymacja: 23.000 - 28.000,-

8. Piotr Ciesielski(ur.1956)

Multipikantka I(2016) sygn.dat.na odwrociu Piotr Ciesielski 2016.

druk pigmentowy, papier/pianka (1/10), 69,8x99,8 cm

Estymacja: 1.500 - 2.500,-

9. Tadeusz Cybulski(1978-1954)

Martwa natura z gruszkami sygn.p.d. T. Cybulski

olej, tektura, 35x45,5 cm

Estymacja: 7.000 - 9.000,-

  10. Jacques Despierre(1912-1995)

Widok zamku sygn.p.d. Despierre

litografia barwna (e.a.), 37,5x49 cm

Estymacja: 450 - 650,-

11. Henryk Fajlhauer(1948-1999)

Krokodylowy zaułek II(z teki „Małe Formy Grafiki. Polska-Łódź ’79-’85”, 1984) sygn.p.d. H.FAJLHAUER

miedzioryt (19/50), 11,1x7,8 cm

Estymacja: 300 - 600,-

12. Stanisław Fijałkowski(1922-2021)

Anima(z teki „Styl i warsztat. Teka 10 łódzkich artystów grafików”, 1985) sygn.dat.p.d. S. Fijałkowski 85

linoryt (62/70), 29,5x24,5 cm

Estymacja: 1.000 - 2.000,-

13. Wojciech Fleck(1903-1972)

Pejzaż z wieżą kościoła(1950) sygn.dat.p.d. Woj. Fleck / 1950

olej, pilśnia, 51x44 cm

Estymacja: 4.500 - 6.500,-

14. Wiesław Fusek(1912-2011)

Willa prezydencka w Krynicy Górskiej(1938) sygn.dat.l.d. Fusek Wiesław 938

olej, tektura, 20,5x22 cm

Estymacja: 2.000 - 3.000,-

15. Józef Gielniak(1932-1972)

Do „Boskiej Komedii” nsygn. (sygn.l.g. Impressit H.PŁÓCIENNIK; odbitka wykonana przez Henryka Płóciennika)

akwaforta, 21,2x13,9 cm

Estymacja:  4.000 - 5.500,-

16. Andrzej Gieraga(ur.1934)

Progresja tonu(2009) sygn.dat.na odwrociu ANDRZEJ GIERAGA 2009

akryl, relief, płyta, 100x100 cm

Estymacja:  20.000 - 25.000,-

Wertykalny(2012) sygn.dat.p.d. Andrzej Gieraga 2012

gwasz, papier, 15x12 cm

Estymacja:  700 - 1.200,-

18. Nathan Gutman(1900-1990)

Gitarzysta sygn.l.d. N Gutman

olej, pilśnia, 41x33 cm

Estymacja: 2.300 - 3.500,-

19. Irena Hassenberg Réno(1884-1953)

Bourse(z teki „Paris par Reno”) sygn.p.d. Reno

litografia barwna (?/100), 33x41,4 cm

Estymacja:  1.000 - 1.700,-

20. Władysław Jahl(1886-1953)

Polonez fis-moll Op. 44(z teki „Chopin. 14 Eaux-fortes originales …”, Paryż 1949) sygn.p.d. Jahl

akwaforta (III/XV), 26,9x21,1 cm

Estymacja:  1.300 - 1.800,-

21. Alicja Jasiewicz-Walczak(1905-1964)

Martwa natura z kwiatami w wazonie sygn.l.d. A. Jasiewicz Walczak (na odwrociu Pejzaż z potokiem sygn.l.d. Walczak)

olej, tektura, 57x69,5 cm

Estymacja:  7.000 - 9.000,-

22. Alojzy Roman Kawecki(1868-1938)

Zimowy potok sygn.l.d. A.R.Kawecki

olej, tektura, 33,5x49,5 cm

Estymacja: 3.500 - 5.000,-

23. Mojżesz Kisling wg(1891-1953)

Album „L'épopée bohémienne, Aux dépens d'un amateur”, Héron de Villefosse, Paris, 1959, egz. nr 227) sygn.na płycie i na klocku p. i l.d.

148 stron, 12 barwnych światłodruków (le gravure en couleurs), 6 drzeworytów barwnych, litografia „Portret Kislinga” wg Amedeo Modiglianiego, płócienno-tekturowe etui, 38x28 cm (arkusz, 41,5x31x8 cm - etui)

Estymacja: 10.000 - 18.000,-

24. Ludwik Klimek(1912-1992)

Toaleta (na odwrociu szkic) sygn.p.d. KLIMEK

akwarela, pastel, papier, 30x24 cm

Estymacja: 2.800 - 4.200,-

25. Wacław Kondek(1917-1976)

Madonna z Dzieciątkiem i wróblem(1972) sygn.dat.p.d. WK 72

tusz, papier, 28,2x21,6 cm

Estymacja: 1.200 - 1.700,-

26. Helena Kotlicka(1919-1974)

Martwa natura z czerwienią sygn.l.d. H.KOTLICKA

olej, pilśnia, 66,5x70,5 cm

Estymacja: 2.000 - 3.000,-

27. Bogusław Kudelski(ur.1937)

Konie i Pegaz(1970) sygn.p.d. BKudelski, dat.l.d. 1970 r.

akwaforta (e.a.), 49,6x62,7 cm

Estymacja: 500 - 900,-

28. Utagawa Kunisada(1786-1865)

Kumagaya Jirō Naozane i Mukan no Tayū Atsumori - dyptyk sygn.na klocku l.i p.d. Toyokuni-ga

drzeworyt barwny, 35,8x24,7 i 35,8x24,7 cm

Estymacja: 2.800 - 4.000,-

29. Utagawa Kunisada(1786-1865)

Pieśń Kiyomoto Ochiudo z serii „Joruri hakkei” sygn.na klocku p.śr. Toyokuni-ga

drzeworyt barwny, 35,8x25 cm

Estymacja: 2.500 - 3.500,-

30. Utagawa Kunisada(1786-1865)

Pieśń Nagauta Yoshiwara Suzu z serii „Joruri hakkei” sygn.na klocku p.śr. Toyokuni-ga

drzeworyt barwny, 35,8x25 cm

Estymacja: 2.500 - 3.500,-

31. Zygmunt Kwiryński(ur.1949)

Kompozycja wyobraźni(2000) sygn.dat.l.d. Z. KWIRYŃSKI 2000 r

olej, płótno, 70x70 cm

Estymacja: 4.000 - 6.000,-

32. Oleh Lavrii(ur.1967)

Blues sygn.śr.d. Lavri

akwarela, ołówek, papier, 49x35,5 cm (w św.p-p)

Estymacja: 800 - 1.200,-

33. Janusz Lewandowski(ur.1937)

Dwie postaci sygn.p.d. Lewandowski

olej, płótno, 70x55 cm

Estymacja:  4.000 - 6.000,-

34. Tadeusz Łapiński(1928-2016)

Kompozycja na odwrociu szkic ołówkiem i dedykacja autorska z 1962 r.

tusz, akwarela, papier, 29,5x36 cm

Estymacja: 5.500 - 7.000,-

35. Łódź Kaliska

Świat wg Łodzi Kaliskiej 2003(z cyklu NEW POP, 2006) na odwrociu pieczątka ŁÓDŹ KALISKA / Janiak Kwietniewski Rzepecki Świetlik Wielogórski

offset (53/60), 96x66 cm

Estymacja: 4.500 - 6.000,-

36. Konstanty Mackiewicz(1894-1985)

Hiszpania. Burgas sygn.l.d. K. Mackiewicz

olej, kolaż, pilśnia, 96,5x81 cm

Estymacja: 14.000 - 20.000,-

37. Konstanty Mackiewicz(1894-1985)

Paryski most sygn.l.d. K. Mackiewicz

olej, płótno, 46x55 cm

Estymacja:  7.000 - 10.000,-

38. Pierre-François Martenasie(1729-1789)
wg Jean-Baptiste Greuze(1725-1805)

Ojciec czytający Biblię(1759) sygn.dat.na płycie p.d. Martenasie 1759

miedzioryt, 41x45,2 cm (odbitka przycięta)

Estymacja:  700 - 1.200,-

39. Franciszek Maśluszczak(ur.1948)

Negocjacja(2014) sygn.dat.p.g. 2014 Franciszek / Maśluszczak

akwarela, gwasz, papier, 28,2x38 cm

Estymacja:  5.000 - 6.500,-

40. Borys Michalik(1969-2018)

Bez tytułu(2018) sygn.l.d. B.MICHALIK

olej, płótno, 40x50 cm

Estymacja: 3.500 - 4.800,-

41. Jerzy Miller(1921-1985)

Warszawa-Bazar Różyckiego na Pradze(1953) sygn.dat.p.d. Jerzy Miller /1953

akwaforta (7/50), 15x18,7 cm

Estymacja:  600 - 1.000,-

42. Jan Młodożeniec(1929-2000)

Kompozycja sygn.p.g. JAN MŁODOŻENIEC

tempera, papier, 45x35 cm

Estymacja:  7.000 - 10.000,-

Ilustracja do „Boskiej komedii” Dantego. Piekło, Pieśń XXXI sygn.p.d. StefMrożewski i sygn.na klocku monogramem p.g. MS

drzeworyt, 31,8x24,9 cm

Estymacja:  1.500 - 2.500,-

44. Stefan Mrożewski(1894-1975)

Ilustracja do „Boskiej komedii” Dantego. Piekło, Pieśń XXXIII sygn.p.d. StefMrożewski i sygn.na klocku monogramem l.d. MS

drzeworyt, 31,9x24,9 cm

Estymacja: 1.500 - 2.500,-

45. Stefan Mrożewski(1894-1975)

Ex-libris Edwarda Hr. Raczyńskiego(1935) sygn.dat.p.d. StefMrożewski / Londyn 16/9.35 i sygn.na klocku monogramem p.d. MS

drzeworyt (7/17), 7,5x4,9 cm

Estymacja:  300 - 500,-

46. Stefan Mrożewski(1894-1975)

Karta z życzeniami noworocznymi(Tadeusz Leszner Życzy pomyślności w Roku Nowym 1943) sygn. monogramem na klocku p.d. MS

drzeworyt, 9,6x6,9 cm

Estymacja:  400 - 600,-

47. Józef Mróz(1914-1990)

Śniadanie na trawie(1973) sygn.dat.l.d. Mróz Józef 1973

tempera, papier, 31x27 cm (w św.p-p)

Estymacja:  600 - 900,-

48. Maciej Nehring(1901-1977)

Moczary(1943) sygn.p.d. Maciej Nehring/43, nalepka autorska z dedykacją

akwarela, papier/tektura, 24,5x32 cm

Estymacja: 2.000 - 3.000,-

49. Zygmunt Nirnstein(1894-1969)

Prof. Roman Kaczmarek przy pracy(1964) sygn.dat.l.d. Z NIRNSTEIN 64,
na odwrociu dedykacja dla Romana Kaczmarka

olej, tektura, 30x24,5 cm

Estymacja:  1.500 - 2.500,-

50. Radosław Pacholczyk(ur.1978)

Toro(2008) sygn.na odwrociu R. Pacholczyk 08

akryl, płótno, 150x50,5 cm

Estymacja: 2.000 - 3.500,-

51. Józef Panfil(ur.1958)

Motyw z San Galgano(2015) sygn.p.d. PANFIL

akryl, płótno/tektura, 24x15 cm

Estymacja:  3.000 - 4.500,-

52. Józef Panfil(ur.1958)

Martwa natura z porem sygn.p.d. PANFIL

olej, płótno, 33x61 cm

Estymacja:  6.000 - 10.000,-

53. Gena Péchaubes(1923-2019)

Plac Zgody w Paryżu sygn.l.d. G.PECHAUBES

olej, pilśnia, 33x41 cm

Estymacja:  2.700 - 3.500,-

54. Otto Piltz(1846-1910)

Portret kobiety sygn.l.d. O.Piltz

olej, tektura, 74x58 cm (owal)

Estymacja:  6.000 - 10.000,-

55. Otto Piltz(1846-1910)

Portret mężczyzny sygn.l.d. O.Piltz

Estymacja:  6.000 - 10.000,-

56. Henryk Płóciennik(1933-2020)

Połów V. Ławica(1967) sygn.p.d. Henryk Płóciennik, dat.śr.d. 1967

autocynkografia (6/50), 65x50 cm

Estymacja:  1.500 - 2.500,-

57. Henryk Płóciennik(1933-2020)

W Galerii(2009) sygn.p.d. H Płóciennik, dat.śr.d. 2009

linoryt, monotypia (1/1), 44,3x32 cm

Estymacja:  1.300 - 2.500,-

58. Henryk Płóciennik(1933-2020)

W Galerii(2009) sygn.p.d. Henryk Płóciennik, dat.śr.d. 2009

linoryt, monotypia (1/1), 44x32,3 cm

Estymacja:  1.300 - 2.500,-

59. Henryk Płóciennik(1933-2020)

Arcydzieło X(z teki „Styl i warsztat. Teka 10 łódzkich artystów grafików”, 1985) sygn.p.d. Henryk Płóciennik, dat.śr.d. 1985

autocynkografia (62/70), 35,3x27,3 cm

Estymacja:  600 - 800,-

60. Zenobiusz Poduszko(1887-1963)

Przystań(1929) sygn.l.d. Kochanemu Koledze Tadeusz. / Krotkiemu w dzień imienin dnia 28.X.929r. / Z. Poduszko

olej, płótno, 80x100 cm

Estymacja:  5.500 - 8.000,-

61. Antoni Przesłański(1879-1965)

Kobziarz(1940) sygn.dat.l.d. A.Przesłański / 1940 R.

olej, płótno, 57x46 cm

Estymacja:  3.500 - 5.000,-

62. Eugeniusz Przybycień(1895-?)

Sosny w Jastarni na Helu sygn.l.d. E.PRZYBYCIEŃ

olej, płótno, 40x55 cm

Estymacja:  2.500 - 3.500,-

63. Leszek Rózga(1924-2015)

Jesienny bukiet(1986) sygn.dat.p.d. LeszekRózga XI/1986

akwaforta barwna (19/50), 7,8x9,9 cm

Estymacja:  500 -800,-

64. Tadeusz Sprusiak(1907-1985)

Martwa natura z polnymi kwiatami w wazonie sygn.p.d. T. Sprusiak

olej, płótno, 61,5x51,5 cm

Estymacja:  2.000 - 3.000,-

65. Tadeusz Sprusiak(1907-1985)

Pejzaż z Wysowej sygn.p.d. T. SPRUSIAK

olej, płótno, 60x100 cm

Estymacja:  4.000 - 6.000,-

66. Antoni Starczewski(1924-2000)

5 elementów do kompozycji „Ściana światła” w Teatrze
im. Stefana Jaracza nsygn.

fajans szkliwiony, 8,5x30,1x13,7 cm (każdy)

Estymacja:  9.000 - 15.000,-

67. Antoni Starczewski(1924-2000)

tr/e(z teki „Styl i warsztat. Teka 10 łódzkich artystów grafików”, 1977-1985) sygn.dat.p.d. Antoni Starczewski 77-85

druk wypukły (62/70), 20,3x21 cm

Estymacja:  1.000 - 2.000,-

68. Paweł Steller(1895-1974)

Hutnik(1935) sygn.dat.p.d. P. Steller 1935.

drzeworyt, 28,5x21,2 cm

Estymacja:  1.200 - 2.000,-

69. Esther Seymour Stevenson(XX w.)

Główka dziecka sygn.monogramem l.d. ESS

olej, tektura, 12,5x11 cm

Estymacja:  400- 700,-

70. Barbara Szajdzińska-Krawczyk(1925-2005)

Handel wymienny - czyli wota sycylijskie(1973) sygn.dat.l.śr. B. Szajdzińska /... / 1973

olej, płótno, 116x89 cm

Estymacja:  4.000 - 7.000,-

71. Mieczysław Tobiasz(XX w.)

Zaułek miejski we Lwowie sygn.p.d. Mieczysław Tobiasz

gwasz, tektura, 28,5x23 cm

Estymacja:  700 - 1.200,-

72. Bolesław Utkin(1913-1993)

Kompozycja sygn.p.d. B.UTKIN

technika własna, płyta, 81,5x77,5 cm

Estymacja:  25.000 - 40.000,-

73. Jolanta Wagner(ur.1950)

Z cyklu „Spis powszechny”- Inwentaryzacja budynków, Verldebahnhof Radegast im Getto Litzmannstadt 1(2010) sygn.dat.p.d. JOLANTA WAGNER / 2010 rok

technika własna, tusz, kalka techniczna, wosk, 55,5x154,5 cm

Estymacja:  5.000 - 10.000,-

74. Alicja Wahl(1932-2020)

Akt na fotelu(1994) sygn.dat.l.d. 1994 / A.Wahl

tusz, pastel, papier, 30x21 cm

Estymacja:  1.000 - 2.000,-

75. Alicja Wahl(1932-2020)

Dwie kobiety(1995) sygn.dat.p.d. 1995 / A. Wahl

tusz, akwarela, papier, 24x21 cm

Estymacja: 1.000 - 2.000,-

76. Józef Wasiołek(1921-2008)

Kwiaty w granatowym wazonie sygn.l.d. J.WASIOŁEK

olej, pilśnia, 50x35 cm

Estymacja:  3.000 - 5.000,-

77. Antoni Wippel(1882-1969)

Peonie w wazonie sygn.p.d. A Wippel

akwarela, papier, 70x84,5 cm

Estymacja:  1.500 - 2.500,-

78. Antoni Wirhanowicz(ur.1939)

Zabytkowe miasteczko(1964) sygn.dat.p.d. A.Wirhanowicz 1964

linoryt, 51,5x28,6 cm

Estymacja:  700 - 1.000,-

79. Joanna Wiszniewska-Domańska(ur.1946)

Przynoszę Ci duży bukiet kwiatów(2021) sygn.dat.na podstawie 2021 r / JOANNA / WISZNIEWSKA-DOMAŃSKA

obiekt, collage, papier, szkło, drewno, wys. 20 cm

Estymacja:  900 - 2.000,-

80. Bronisław Wiśniewski(1866-1939)

Kalina sygn.p.d. Br.Wiśniewski

olej, płótno, 50,5x61 cm

Estymacja:  5.000 - 9.000,-

81. Eugeniusz Zak(1884-1929)

Kąpiel(z „La porte Lourde. Poémes en prose de René Morand,
dessins hors-texte par Eugéne Zak”, Paris 1929) nsygn.

miękki werniks, 11,3x13,2 cm

Estymacja:  800 - 1.300,-

82. Shuai Zhang(ur.1993)

Człowiek!(2020) sygn.na odwrociu Zhang

technika własna, akryl, instalacja, płótno, 100x100 cm

Estymacja:  4.000 - 5.500,-

83. Marzena Żurkowska-Pełka(ur.1977)

Dmuchawce, latawce(2010) sygn.dat.p.d. M. Żurkowska-Pełka 2010

akryl, pastel, płótno, 100x81 cm

Estymacja:  1.000 - 2.000,-

84. A.N.(XX w.)

Starość i młodość(l.20.XX w.) nsygn.

olej, płótno/sklejka, 84,5x59,5 cm

Estymacja:  3.000 - 4.500,-

85. A.N.(XIX/XX w.)

Młody Kościuszko wg Jana Styki nsygn.

pastel, tektura, 62x53 cm

Estymacja:  500 - 900,-

86. A.N.(XIX w.)

Portret kobiety w welonie nsygn.

pastel, papier, 41x34,5 cm

Estymacja:  3.000 - 6.000,-

87. A.N.(XIX w.)

Portret mężczyzny nsygn.

pastel, papier, 41x34,5 cm

Estymacja:  3.000 - 6.000,-

88. A.N.(XX w.)

Pejzaż o zachodzie słońca (Odlot ptaków) sygn.nieczytelnie p.d.

olej, płótno dublowane, 49,5x102,5 cm

Estymacja:  3.000 - 5.000,-

89. A.N.(XX w.)

Szkuner pod żaglami sygn.p.d. George Wolsztajn?

olej, płótno, 60x45 cm

Estymacja:  800 - 1.300,-

90. A.N.(Japonia, XIX w.)

Poselstwo nsygn.

drzeworyt barwny, 38,2x24,5 cm

Estymacja:  1.200 - 1.800,-

91. Cukiernica Regno di Sardegna

(Królestwo Sardynii, Turyn, 1798-1824) sygn. orzeł w koronie/głowa byka [Carlo Balbino czynny w Turynie 1798-1824]

srebro, 359,3 g, wys. 14 cm, ślady zagnieceń

Estymacja: 9.000 - 12.000,-

92. Cukiernica z amorami(Niemcy, XIX/XX w.)

sygn. 800 / półksiężyc, korona

srebro pr.800, 167 g, 6x10,5x9 cm

Estymacja: 800 - 1.300,-

93. Ekrytuar z suszką(Rosja, Moskwa, k.XIX w.)

sygn. cyrylicą ISH / 84, punca miejska moskiewska

srebro pr.84, kość, szkło kryształowe, 20,5x43x17 cm

Estymacja: 17.000 - 22.000,-

94. Figurka Drwal(Chiny, XX w.) nsygn.

kość rzeźbiona, grawerunek, wys. 6,5 cm

Estymacja: 1.300 - 2.000,-

95. Figurka Grzybiarka(Ćmielów, l.60.XX w.)

sygn. Ć w trójkącie / ĆMIELÓW / MADE/IN POLAND / C-506. 967-f, [proj. ok. 1957 Zbigniewa Śliwowska-Wawrzyniak (1931-2003)]

porcelana biała, malowana, wys. 17,5 cm

Estymacja:  1.200 - 1.800,-

96. Figurka Nosiwoda(Chiny, XIX/XX w.) nsygn.

kość rzeźbiona, grawerunek, 17x13,5x5,5 cm

Estymacja:  6.500 - 8.000,-

97. Figurka Ogrodnik(Chiny, XIX/XX w.) nsygn.

kość rzeźbiona, grawerunek, wys. 16,5 cm

Estymacja:  4.000 - 6.000,-

98. Figurka Stary ogrodnik z koszem granatów

(Chiny, XIX/XX w.) nsygn

kość rzeźbiona, grawerunek, wys.15,5 cm

Estymacja:  3.500 - 5.000,-

99. Flakon art déco na perfumy

(Kraków, l.20-30.XX w.) sygn. 3 główka K/B

srebro pr.3, 35,8 g, grawerka, 8,5x6x1,5 cm

Estymacja:  700 - 1.200,-

100. Herbatnica(Rosja, Moskwa, pocz.XX w.)

sygn. cyrylicą CZAJ / T-wa “KARAWAŃ” Moskwa

szkło barwione, plater, wys. 14,5 cm

Estymacja:  1.200 - 1.800,-

101. Ikebana(Polska, Włocławek, l.60.XX w.)

sygn. lilijka / WŁOCŁAWEK / FAJANS / MADE IN POLAND / 494 [proj. Wit Płażewski(1932-2004), 1962]

fajans malowany, 12x24x19,5 cm

Estymacja:  600 - 1.200,-

102. Imbryk z chińskim inskrypcjami(Chiny, XX w.)

żeliwo, wys. 12,5 cm

Estymacja:  600 - 800,-

103. Krater(Niemcy, Selb, po 1930)

sygn. korona nad skrzyżowanymi różami / Rosenthal / Germany / R pod koroną

porcelana kremowa, kalka, złocenie, wys. 20 cm

Estymacja:  300 - 500,-

104. Kubek z monogramem AMC(Anglia, I poł.XX w.)

sygn. STERLING / WC (monogram wiązany)

srebro pr. 925, 74,2 g, wys. 7 cm

Estymacja:  700 - 1.000,-

105. Kwietnik czteropiętrowy(NRD, III ćw.XX w.)

płyta paździerzowa, drewno, tworzywo sztuczne, metal, wys. 73,5 cm

Estymacja: 400 - 800,-

106. Lampa stołowa(l.60.XX w.)

szkło mleczne malowane, podstawa metalowa, wys. 31 cm

Estymacja: 600 - 1.000,-

107. Łyżki srebrne-6 szt.(Rosja, Petersburg, 1849)

sygn. alfabetem łacińskim: M.N. / cyrylicą D.T 1849/84 znak miejski Petersburg

srebro pr.84, 428,5 g, dł. 21,3 cm, grawerowany monogram wiązany łaciński WA

Estymacja: 2.200 - 3.000,-

108. Łyżki srebrne-6 szt.(Niemcy, pocz.XX w.)

sygn. mało czytelna/800/półksiężyc korona

srebro pr.800, 223,6 g, dł. 21,7 cm, monogram RB

Estymacja:  700 - 950,-

109. Dwie plakiety patriotyczne ze scenami:

Opłakiwanie poległych powstańców 1863 r. i Modlitwa do Matki Boskiej Częstochowskiej(Polska, po 1863) nsygn

odlew, metal, płaskorzeźba polichromowana, śr. 33, przetarcia polichromii

Estymacja:  3.000 - 5.000,-

110. Półmisek imari(Japonia, pocz.XX w.) nsygn.

porcelana biała, malowana, kobalt, 31,5x25 cm

Estymacja: 500 - 700,-

111. Serwis brydżowy: 4 filiżanki ze spodkami+4 popielniczki

(Ćmielów, l.70.XX w.) sygn. Ć w trójkącie / ĆMIELÓW / MADE / IN POLAND

porcelana biała, malowana, złocenie, wys. filiżanki 6, śr. spodka 13,1, popielniczki  9,2x9,2 cm

Estymacja:  700 - 1.200,-

112. Stoliczek pomocniczy(NRD, III ćw.XX w.)

sklejka, drewno, tworzywo sztuczne, metal, wys. 32,

blat w kształcie nieregularnego trójkąta, 31x31 cm

Estymacja:  300 - 600,-

113. Talerz dekoracyjny(Polska, Pruszków, l.60.XX w.)

sygn. PRUSZKÓW / MADE IN POLAND

porcelit szkliwiony, szablon, natrysk, śr. 26,5 cm

Estymacja:  200 - 400,-

114. Talerz dekoracyjny „Kołomyjka” wg Zofii Stryjeńskiej

(Polska, Wałbrzych, III ćw.XX w.) sygn.WAŁBRZYCH / MADE IN POLAND / 2

porcelana biała, szkliwiona, szablon, kalkomania, złocenie, śr. 32 cm

Estymacja:  150 - 300,-

115. Talerz dekoracyjny kwadratowy(Polska, Włocławek, l.60.XX w.)

sygn. lilijka / WŁOCŁAWEK / FAJANS / MADE IN POLAND / 400 6583

fajans malowany, szkliwiony, 26,5x26,5 cm

Estymacja: 200 - 600,-

116. Talerz dekoracyjny „Madonna z Dzieciątkiem”

(Polska, Ćmielów, II poł.XX w.) sygn. Ć w trójkącie / ĆMIELÓW / MADE IN POLAND / 2

porcelana biała, malowana, szkliwiona, złocenie, śr. 26,5 cm

Estymacja: 200 - 400,-

117. Talerz dekoracyjny „Geai du perou”(Francja, Paryż, ok.1800)

sygn. przetarta, nieczytelna [Paris-Halley]

porcelana biała, malowana, złocenie, dekoracja - ptak: modrowronka zielona, śr. 23,5 cm

Estymacja: 800 - 1.400,-

118. Talerz ze sceną „Księżniczka i rycerz”

(Polska, Jaworzyna Śląska, XX w.) sygn.Karolina / MADE IN POLAND / 2 /12

porcelana biała, szablon, natrysk, złocenie, przetarcia, śr. 24 cm

Estymacja:  300 - 700,-

119. Wazon(Niemcy, III ćw.XX w.)

sygn. korona / Seltmann / Weiden / Bavaria / Germany / L|41|260 125

porcelana biała, wytłaczana, natrysk, druk, wys. 25,5 cm

Estymacja:  300 - 600,-

120. Wazon prostokątny art déco(l.30.XX w.?)

szkło miodowe, wys. 19,5 cm

Estymacja:  600 - 1.000,-

121. Wazon szklany w typie art déco(RFN, l.70.XX w.)

nsygn. na spodzie nalepka: MUNDGEBLASEN KRISTALLGLAS  HANDGESCHLIFEN

szkło barwione, lane i szlifowane, wys. 19,5 cm

Estymacja:  400 - 700,-

122. Wazon z motywem Feniksa(Chiny, XX w.)

znakowany chińskim alfabetem

brąz, wys. 20 cm

Estymacja:  1.200 - 2.500,-

123. Wazony stylizowane-para(II ćw.XX w.) nsygn.

szkło oliwkowe, zmatowione, malowane, kalka, złocenie, wys. 20,5 cm

Estymacja:  700 - 1.200,-

124. Wazon(Chińska Republika Ludowa, III ćw.XX w.)

sygn. filiżanka w trójkącie / napis chiński / MADE IN / CHINA

porcelana biała, malowana, złocenie, wys. 60,5 cm

Estymacja:  1.300 - 2.500,-

125. Wazon secesyjny Moser Karlsbad(Czechosłowacja, Karlsbad,
I ćw.XX w.)

sygn. Moser Karlsbad / LMK w kwadracie (monogram wiązany) / OT (monogram wiązany) [Ludwig Moser Karlsbad, proj. Otto Tauschek
1881-1971]

szkło warstwowe, barwione, wys. 33 cm

Estymacja: 7.000 - 10.000,-

126. Zapalniczka(l.20.XX w.)

okucie sygn. lew zwrócony w prawą stronę 2 / głowa z profilu / D

metal z okuciem srebrnym, płaskorzeźba z motywem myśliwskim, srebro pr.2, 9,5x7,5x 2,8 cm

Estymacja: 500 - 1.000,-

127. Żardiniera szklana(III ćw.XX w.)

szkło niebieskie, lane, mrożone, 9x28,5x15 cm

Estymacja: 400 - 700,-