220 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

220 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

sobota, 23 października 2021 r., godz. 12:00

Ze względu na obowiązujące przepisy sanitarne liczba miejsc jest ograniczona.
Zgłoszenia przyjmujemy do piątku 22 października, do godz.17:00.

Montmartre sygn.p.d. Adlen / Paris

litografia, akwarela (e.a.), 30x24 cm

Estymacja: 300 - 400,-

cena wywoławcza:  200,-

2. Jacek Bigoszewski(1945-1997)

Z cyklu „Horyzont”(1984) sygn.nieczytelnie, dat.p.d.

linoryt (e.a.), 8,1x11,2 cm

Estymacja:  400 - 800,-

cena wywoławcza:  350,-

3. Władysław Borowicki(1909-1997)

Cowboy [Na prerii] sygn.p.d. W. Borowicki

olej, pilśnia, 30,5x40,5 cm

Estymacja:  3.000 - 4.000,-

cena wywoławcza:  2.500,-

4. Andrzej Borowski(ur.1969)

Kobieta na plaży(1994) sygn.dat.p.d. ABorowski 94

technika własna, płótno, 92x120 cm

Estymacja:  9.000 - 16.000,-

cena wywoławcza:  7.500,-

5. Andrzej Borowski(ur.1969)

Otricoli(2005) sygn.dat.l.d. Borowski / 2005

akryl, technika własna, płótno, 27x27 cm

Estymacja:  2.000 - 3.000,-

cena wywoławcza:  1.800,-

6. Marc Chagall(1887-1985)

Woltyżerka(„Derrière le Miroir” no 92-93, 1956, Mourlot #153) sygn.na kam.p.d. Marc / Chagall

litografia barwna, 37,5x53,2 cm

Estymacja:  2.000 - 3.000,-

cena wywoławcza:  1.800,-

Plafon Opery Paryskiej. Frontispice(1965, Mourlot #424) nsygn.

litografia barwna, 32,6x24,1 cm

Estymacja:  1.000 - 1.500,-

cena wywoławcza:  850,-

8. Bronisław Chromy(1925-2017)

Sowa sygn. B.CHROMY

brąz patynowany, wys. 34 cm

Estymacja:  7.000 - 10.000,-

cena wywoławcza:  6.000,-

9. Piotr Ciesielski(ur.1956)

Martwa natura II(1990) sygn.dat.na odwrociu PIOTR CIESIELSKI / ... / 1990

olej, akryl, guma, płótno, 90x120 cm

Estymacja:  22.000 - 28.000,-

cena wywoławcza:  20.000,-

  10. Czelli(XX w.)

Zimowy pejzaż miejski sygn.p.d. Czelli

akwarela, papier/tektura, 26,5x19 cm

Estymacja:  600 - 900,-

cena wywoławcza:  500,-

11. Adolf Herman Duszek(1872-1964)

Grająca na harfie(1903) sygn.dat.p.d. A. Duszek/1903

olej, płótno, 78x50,5 cm

Estymacja:  5.000 - 10.000,-

cena wywoławcza:  4.000,-

12. Wiesław Garboliński(1927-2014)

Dziewczyna w oknie nsygn. na odwrociu, na krośnie opisany GODŁO: MATYLDA

olej, płótno, 130x130 cm

Estymacja:  15.000 - 23.000,-

cena wywoławcza:  11.500,-

13. Eugeniusz Geppert(1890-1979)

Królowa sygn.p.d. Eugeniusz Geppert

olej, płótno, 102x81 cm

Estymacja: 14.000 - 18.000,-

cena wywoławcza:  12.000,-

14. Józef Gielniak(1932-1972)

Ex-libris Ignacego Witza(1965) sygn.p.d. J.Gielniak, dat.l.d. 65.

linoryt,  5x3,5 cm

Estymacja:  1.500 - 2.500,-

cena wywoławcza:  1.300,-

15. Ryszard Gieryszewski(ur.1936)

Bez tytułu(2001) sygn.dat.p.d. R.Gieryszewski 2001

wypukłodruk barwny (e.a.), 11x8 cm

Estymacja:  300 - 600,-

cena wywoławcza:  250,-

16. Ryszard Gieryszewski(ur.1936)

Bez tytułu(2013) sygn.dat.p.d. R.Gieryszewski 2013

drzeworyt barwny, 11,5x7,4 cm

Estymacja:  300 - 600,-

cena wywoławcza:  250,-

17. Chaim Goldberg(1917-2004)

Nauka w chederze sygn.p.d. Chaim Goldberg i sygn.na płycie p.d. ChaimGoldberg

miedzioryt (69/200), 42,5x29 cm

Estymacja:  1.000 - 1.500,-

cena wywoławcza:  800,-

18. Katarzyna Górecka(ur.1944)

Zamyślona sygn.p.d. K.Górecka

wklęsłodruk, 19,5x14,3 cm

Estymacja:  300- 500,-

cena wywoławcza:  200,-

19. Irena Hassenberg Réno(1884-1953)

Les Halles(z teki „Paris par Reno”) sygn.p.d. Reno

litografia barwna (57/100), 37x43,5 cm

Estymacja:  900,-

cena wywoławcza:  1.000 - 1.700,-

20. Andō [Utagawa] Hiroshige(1797-1858)

Yoshida. Most na rzece Toyokawa(pl. 35 z cyklu „53 Stacje na gościńcu Tokaido”, odbitka XX w.) sygn.na klocku l.g. Hiroshige ga

drzeworyt barwny, 23x35,6 cm

Estymacja:  1.200 - 2.000,-

cena wywoławcza:  1.000,-

21. Andō [Utagawa] Hiroshige(1797-1858)

Fujikawa. Scena na przedmieściach(pl. 38 z cyklu „53 Stacje na gościńcu Tokaido”, odbitka XX w.) sygn.na klocku l.śr. Hiroshige ga

drzeworyt barwny, 23x35,5 cm

Estymacja:  1.100 - 2.000,-

cena wywoławcza:  900,-

22. J. Jabłkiewicz(XX w.)

Fragment Starego Miasta sygn.p.d. J. Jabłkiewicz

tusz, akwarela, papier/tektura, 53,5x43 cm

Estymacja:  450 - 600,-

cena wywoławcza:  400,-

23. J. Jabłkiewicz(XX w.)

Kościół gotycki sygn.p.d. J. Jabłkiewicz

tusz, akwarela, papier/tektura, 52,5x42,5 cm

Estymacja:  450 - 600,-

cena wywoławcza:  400,-

24. Adam Jabłoński(1902-1973)

Święty Krzysztof(1931) sygn.dat.p.d. AJabłoński 31

drzeworyt, 34,7x24,6 cm

Estymacja:  400 - 600,-

cena wywoławcza:  300,-

25. Paweł Jocz(1943-2008)

Portret mężczyzny z brodą[Ludwik](1999) sygn.dat.p.d. Jocz / 999

tusz, papier, 44x31 cm

Estymacja:  900 - 1.500,-

cena wywoławcza:  750,-

26. Andrzej Bobola Kabała(1941-1998)

W rzeczy samej II(1994) sygn.dat.śr.d. Andrzej Bobola / Kabała / 94

akwatinta, relief (2/25), 14,4x12,5 cm

Estymacja:  200 - 400,-

cena wywoławcza:  150,-

27. Andrzej Kacperek(ur.1953)

Motyw z Bolesławca(2006) sygn.dat.p.d. Andrzej Kacperek 06

olej, płótno/pilśnia, 30x40 cm

Estymacja:  800 - 1.300,-

cena wywoławcza:  600,-

28. Jarosław Kawiorski(ur.1955)

Martwa natura i fotografie(2017) sygn.dat.na odwrociu KAWIORSKI 2017

olej, technika mieszana, płótno, 97x70 cm

Estymacja:  8.000 - 12.000,-

cena wywoławcza:  7.500,-

29. Tadeusz Kokietek(1920-1982)

Polowanie(1978) sygn.dat.l.d. Tadeusz Kokietek 78

olej, płótno, 73,5x101 cm

Estymacja:  12.000 - 17.000,-

cena wywoławcza:  11.000,-

30. Wojciech Kostiuk(ur.1947)

Ostatni Romantyk(2005) sygn.p.d. Wojciech Kostiuk, sygn.dat.na płycie p.d. KW/2005

akwaforta, sucha igła (e.a.), 56,5x33,7 cm

Estymacja:  800 - 1.200,-

cena wywoławcza:  600,-

31. Janina Kraupe-Świderska(1921-2016)

Flecista(2010) sygn.dat.p.d. J.Kraupe 2010

linoryt barwny (3/30), 11,6x7,5 cm

Estymacja:  300 - 500,-

cena wywoławcza:  250,-

32. Iwan Kulik(ur.1959)

Z cyklu „O winie”: Bractwo winne, Oczarowanie, Odpoczynek, Po winobraniu, Vino della Pace, Wino z Cormons, Za zdrowie(+ audiobook „Obudzone wspomnienia”, wyd. Adiart 2016) sygn.p.d. Iwan Kulik

7 linorytów (II 2/8, 3/8, 2/8, 3/8, 1/8, 2/8, 3/8), ok. 50x70 cm

Estymacja: 5.000 - 8.000,-

cena wywoławcza:  3.800,-

33. Ewa Kuryluk(ur.1946)

Morze, noc i list sygn.na odwrociu Kuryluk

akryl, pilśnia, 50x40,5 cm

Estymacja:  22.000 - 27.000,-

cena wywoławcza:  20.000,-

34. Oleh Lavrii(ur.1967)

White marble(2019) sygn.p.d. Lavpi i sygn.dat.na odwrociu Oleh Lavrii / .../ 2019

olej, płótno, 50x40 cm

Estymacja: 800 - 1.200,-

cena wywoławcza:  500,-

35. Katarzyna Librowicz(1912-1991)

Portret brunetki z perłami sygn.p.d. K Librowicz

olej, płótno, 73x54 cm

Estymacja: 1.700 - 2.500,-

cena wywoławcza:  1.500,-

36. E. Ludwigo(XX w.)

Na leśnej ścieżce(1937) sygn.dat.p.d. E. Ludwigo / 1937

olej, tektura, 37x45 cm

Estymacja: 600 - 900,-

cena wywoławcza:  550,-

37. Grażyna Mackiewicz(1892-1962)

Budowa Starego Miasta(1958) nsygn. na odwrociu dedykacja autorska oraz nalepki z wystawy CBWA Oddział w Łodzi z 1958 i autorska

akwarela, papier, 34,5x24,5 cm (w św.p-p)

Estymacja:  300 - 500,-

cena wywoławcza:  250,-

38. Konstanty Mackiewicz(1894-1985)

Martwa natura z kwiatami(1937) sygn.dat.p.d. K. Mackiewicz / 1937

olej, płótno, 85,5x69 cm

Estymacja:  11.000 - 16.000,-

cena wywoławcza:  10.000,-

39. Konstanty Mackiewicz(1894-1985)

Martwa natura z owocami sygn.l.d. K. Mackiewicz

olej, sklejka, 73x67 cm

Estymacja:  15.000 - 20.000,-

cena wywoławcza:  14.000,-

40. Franciszek Maśluszczak(ur.1948)

Rybak(2019) sygn.dat.p.g. 2019 Franciszek Maśluszczak

akwarela, papier, 27x36 cm

Estymacja: 5.000 - 7.000,-

cena wywoławcza:  4.000,-

41. Borys Michalik(1968-2018)

Martwa natura(1996) sygn.dat.p.d. B. Michalik 96

pastel, papier, 50x69 cm

Estymacja:  6.000 - 9.000,-

cena wywoławcza:  5.000,-

42. Joan Miró(1893-1983)

Litografia XI(z „Miró Lithographie”, Maeght Editeur, Paris, 1972-1992) nsygn.

litografia barwna, 31,8x24,5 cm

Estymacja:  700 - 900,-

cena wywoławcza:  650,-

43. Joan Miró(1893-1983)

Litografia II(z „Miró Lithographie”, Maeght Editeur, Paris, 1972-1992) nsygn.

Estymacja:  700 - 900,-

cena wywoławcza:  650,-

44. Joan Miró(1893-1983)

Sculptures(„Derrière le Miroir” no 186, 1970) nsygn.

litografia barwna, 38x27,9 cm

Estymacja: 600 - 1.000,-

cena wywoławcza:  500,-

45. Joan Miró(1893-1983)

litografia barwna, 38x27,8 cm

Estymacja: 600 - 1.000,-

cena wywoławcza:  500,-

46. J. Motyliński(XX w.)

Kuropatwy na śniegu sygn.l.d. J. Motyliński

gwasz, papier, 35,5x50,5 cm

Estymacja:  400 - 800,-

cena wywoławcza:  400,-

47. Stefan Mrożewski(1894-1975)

Ilustracja do „Boskiej komedii” Dantego. Czyściec, Pieśń XVI sygn.p.d. StefMrożewski i na klocku monogramem l.g. MS

drzeworyt, 31,5x24,3 cm

Estymacja:  1.500 - 2.500,-

cena wywoławcza:  1.200,-

48. Stefan Mrożewski(1894-1975)

Ilustracja do „Boskiej komedii” Dantego. Czyściec, Pieśń XXIII sygn.p.d. StefMrożewski i na klocku monogramem p.d. MS

drzeworyt, 31,6x24,5 cm

Estymacja:  1.500 - 2.500,-

cena wywoławcza:  1.200,-

49. Stefan Mrożewski(1894-1975)

Ex-libris Jana Pomorskiego sygn.na klocku monogramem p.d. MS

drzeworyt, 8,9x6 cm

Estymacja:  300 - 500,-

cena wywoławcza:  250,-

50. Stefan Mrożewski(1894-1975)

Ex-libris Ludwik Hieronim Morstin Pławowice sygn.na klocku monogramem p.d. MS

drzeworyt, 6,4x5,2 cm

Estymacja:  300 - 500,-

cena wywoławcza:  250,-

51. Stefan Mrożewski(1894-1975)

Ex-libris. Stanisław Przybyszewski Dzieła z Biblioteki T.Lesznera sygn.p.d. StefMrożewski i na klocku monogramem p.śr. MS

drzeworyt, 6,4x3,8 cm

Estymacja:  300 - 500,-

cena wywoławcza:  250,-

52. Grażyna Muzyk(ur.1939)

Widok miasteczka sygn.p.d. Muzyk

miękki werniks, 23,5x29,2 cm

Estymacja:  300 - 500,-

cena wywoławcza:  200,-

53. Napoleon Orda(1807-1883)

Autoportret[z „Albumu widoków Polski …” litografowanych przez Alojzego Misierowicza(1825-ok.1905) w Litografii Maksymiliana Fajansa(1827-1890)] sygn.na kam.śr.d. Lit. M.Fajans w Warszawie / N.Orda

litografia, tinta, 23,3x18,5 cm

Estymacja:  700 - 1.100,-

cena wywoławcza:  650,-

54. Napoleon Orda(1807-1883)

Baranów nad Wisłoką[z „Albumu widoków Polski …” litografowanych przez Alojzego Misierowicza(1825-ok.1905) w Litografii Maksymiliana Fajansa(1827-1890)] sygn.na kam.l.d. Rys. z natury Napoleon Orda, p.d. Lit. w Lit. M.Fajansa w Warszawie

litografia, tinta, 19,6x28,8 cm

Estymacja:  700 - 1.100,-

cena wywoławcza:  650,-

55. Napoleon Orda(1807-1883)

Golup nad rzeką Drwencą[z „Albumu widoków Polski …” litografowanych przez Alojzego Misierowicza(1825-ok.1905) w Litografii Maksymiliana Fajansa(1827-1890)] sygn.na kam.l.d. Rys. z natury Napoleon Orda, p.d. Lit w Lit. M.Fajansa w Warszawie

litografia, tinta, 19,5x28,5 cm

Estymacja:  700 - 1.100,-

cena wywoławcza:  650,-

56. Napoleon Orda(1807-1883)

Janowice nad Wisłą[z „Albumu widoków Polski …” litografowanych przez Alojzego Misierowicza(1825-ok.1905) w Litografii Maksymiliana Fajansa(1827-1890)] sygn.na kam.l.d. Rys. z natury Napoleon Orda, p.d. Lit. w Lit. M.Fajansa w Warszawie

litografia, tinta, 18,7x28,5 cm

Estymacja:  700 - 1.100,-

cena wywoławcza:  650,-

57. Napoleon Orda(1807-1883)

Święty Krzyż (Łysa Góra)[z „Albumu widoków Polski …” litografowanych przez Alojzego Misierowicza(1825-ok.1905) w Litografii Maksymiliana Fajansa(1827-1890)] sygn.na kam.l.d. Rys. z natury Napoleon Orda, p.d. Lit. w Lit. M.Fajansa w Warszawie

litografia, tinta, 19x28,5 cm

Estymacja:  700 - 1.100,-

cena wywoławcza:  650,-

58. Józef Panfil(ur.1958)

Motyw z Lubiatowa-tryptyk(2021) sygn.l. i p.d. PANFIL

akryl, płótno/tektura, 24x18, 24x33, 24x18 cm

Estymacja:  10.000 - 14.000,-

cena wywoławcza:  9.000,-

59. Józef Panfil(ur.1958)

Martwa natura(2021) sygn.p.d. PANFIL

olej, płótno, 41x61 cm

Estymacja:  7.000 - 11.000,-

cena wywoławcza:  6.000,-

60. F. Perrot(XIX w.)

Żołnierz napoleoński(1808) sygn.p.d. F. Perrot

tusz, akwarela, papier/tektura, 17,5x12,5 cm

Estymacja:  400 - 600,-

cena wywoławcza:  300,-

61. Jean Peské[Jan Mirosław Peszke](1870-1949)

Pomnik Karola Wielkiego w Paryżu sygn.p.d. Peské

akwarela, tusz, papier, 50x64,5 cm

Estymacja:  3.000 - 4.000,-

cena wywoławcza:  2.800,-

62. Otto Eduard Pippel(1878-1960)

Zbiór zboża przed burzą sygn.p.d. OTTO PIPPEL

olej, płótno, 48,8x60,5 cm

Estymacja:  17.000 - 23.000,-

cena wywoławcza:  15.000,-

63. Henryk Płóciennik(1933-2020)

Para(1960) sygn.dat.śr.d. H. Płóciennik 1960 rok

tusz, papier, 34,5x24 cm

Estymacja:  900 - 1.500,-

cena wywoławcza:  800,-

64. Henryk Płóciennik(1933-2020)

Portret dziewczyny(1960) sygn.dat.p.d. H. Płóciennik 1960 rok

tusz, papier, 34,5x24 cm

Estymacja:  900 - 1.500,-

cena wywoławcza:  800,-

65. Henryk Płóciennik(1933-2020)

Zamek Szwedzki 1(1974) sygn.dat.p.d. 1974. (AP.) Henryk Płóciennik

autocynkografia (e.a.), 40,2x32,3 cm

Estymacja:  1.500 - 2.500,-

cena wywoławcza:  1.400,-

66. Henryk Płóciennik(1933-2020)

Czarna dziura dla J.G.II(1990) sygn.p.d. (AP.) H. Płóciennik. dat.śr.d. 1990.

autocynkografia (e.a.), 44,8x32,5 cm

Estymacja:  1.400 - 2.500,-

cena wywoławcza:  1.300,-

67. Lech Polcyn(ur. 1964)

W drzwiach łazienki II(1999) sygn.dat.śr.d. L.Polcyn 1999

olej, sklejka, 60x30,5 cm

Estymacja:  2.500 - 3.500,-

cena wywoławcza:  2.200,-

68. Wacław Prusak(1891-1978)

Portret N.P.(1924) sygn.p.d. Wacław Prusak, dat.l.d.1924, na odwrociu nalepka autorska z podpisem

sangwina, papier/tektura, 42x31 cm

Estymacja:  600 - 1.200,-

cena wywoławcza:  500,-

69. Józef Rapacki(1871-1929)

Wieża Kościoła Mariackiego sygn.p.d. Józef Rapacki

litografia barwna, 49,8x34,8 cm

Estymacja:  2.000 - 3.000,-

cena wywoławcza:  1.800,-

70. Leszek Rózga(1924-2015)

Narada Krajowych Towarzystw Bibliofilskich Łódź 30-31.III.1974(1974) sygn.dat.p.d. LeszekRózga / 1974 i sygn.dat.na płycie monogramem p.d. LR/74

akwaforta, 16,3x12,3 cm

Estymacja:  800 - 1.400,-

cena wywoławcza:  650,-

71. Jan Lambert Rucki(1888-1967)

Medalik Madonna z Dzieciątkiem sygn. J.LAMBERT/ FRANCE/ RUCKI/ liść klonu w rombie

srebro pr.800, 1,9 g, 2,4x1,4 cm

Estymacja:  300 - 400,-

cena wywoławcza:  250,-

72. Hanna Rudzka-Cybisowa(1897-1988)

Dziewczyna z krową sygn.p.d. H.Rudzka C

olej, płótno, 53,5x73 cm

Estymacja:  30.000 - 35.000,-

cena wywoławcza:  27.000,-

73. Czesław Rzepiński(1905-1995)

Portret kobiety w fotelu sygn.l.g. Rzepiński

olej, płótno, 65x50 cm

Estymacja:  8.000 - 13.000,-

cena wywoławcza:  6.500,-

74. Mieczysław Saar(1925-2015)

Potok zimą(1975) sygn.dat.p.d. Saar M / 75

olej, płótno, 60x51 cm

Estymacja:  1.700 - 2.500,-

cena wywoławcza:  1.500,-

75. Adam Setkowicz(1876-1945)

Sanna sygn.l.d. A.Setkowicz

akwarela, papier/tektura, 16x32,2 cm

Estymacja: 2.500 - 3.500,-

cena wywoławcza:  2.000,-

76. Franciszek Starowieyski(1930-2009)

Szkic do Porwania Europy na odwrociu dwie pieczęcie „Z rysunków Franciszka Starowieyskiego” oraz podpis: potwierdzam autentyczność |T. Starowieyska |Warszawa 2.9.2013

pastel, papier, 42x29,7 cm

Estymacja:  6.000 - 8.000,-

cena wywoławcza:  5.500,-

77. Wiesław Szamocki(ur.1958)

p-a(z teki „Małe Formy Grafiki. Polska-Łódź ’79-’85”, 1985) sygn.dat.p.d. Wiesław Szamocki 85

linoryt (19/50), 9,9x10 cm

Estymacja:  300 - 400,-

cena wywoławcza:  200,-

78. Henryk Szczygliński(1881-1944)

Pejzaż jesienny z polami sygn.l.d. H. Szczygliński

olej, płótno/tektura, 24,5x32 cm

Estymacja:  7.000 - 10.000,-

cena wywoławcza:  6.000,-

79. Henryk Szczygliński(1881-1944)

Chata sygn.p.d. Henryk Szczygliński

olej, tektura, 25,5x35 cm

Estymacja:  6.000 - 8.000,-

cena wywoławcza:  5.000,-

80. Helena Tchórzewska(1939-1998)

Kompozycja kwiatowa(1988) sygn.dat.p.d. H.TCHÓRZEWSKA / 88

akwarela, tusz, papier/tektura, 61x23 cm

Estymacja:  1.500 - 2.500,-

cena wywoławcza:  1.200,-

81. Bolesław Utkin(1913-1993)

Kompozycja sygn.p.d. B.UTKIN

technika własna, pilśnia, 76x61 cm

Estymacja:  14.000 - 18.000,-

cena wywoławcza:  12.000,-

82. Józef Wasiołek(1921-2008)

Kwiaty w wazonie sygn.p.d. J.WASIOŁEK

olej, płótno, 73x57 cm

Estymacja:  4.000 - 6.000,-

cena wywoławcza:  3.500,-

83. Marian Wawrzeniecki(1863-1943)

Swantewid [Świętowid] sygn.p.d.monogramem MW

olej, płótno, 60x41 cm

Estymacja:  11.000 - 15.000,-

cena wywoławcza:  10.000,-

84. Wincenty Wodzinowski(1866-1940)

Portret Heleny Mond(1937) sygn.dat.l.g. W. Wodzinowski/1937

pastel, płyta, 100x70 cm

Estymacja:  9.000 - 13.000,-

cena wywoławcza:  8.500,-

85. Utagawa Yoshitsuya(1822-1866)

Rabusie spiskujący przeciw braciom Kaneuri. Historia Ushiwakamaru
i Kumasaka Chôhan-tryptyk
sygn.na klocku p.śr., p.d., l.śr. Ichieisai Yoshitsuya ga

drzeworyt barwny, 36,2x24,4, 36,1x24,3, 36,1x24,5 cm

Estymacja:  3.700 - 5.000,-

cena wywoławcza:  3.200,-

86. Izabela Zabierowska(ur.1953)

Muszle I(1980) sygn.dat.p.d. 1980 odb. 17. I.ZABIEROWSKA

technika mieszana (odb.17), 31,5x25 cm

Estymacja:  300 - 600,-

cena wywoławcza:  200,-

87. Eugeniusz Zak(1884-1929)

Włóczęga(z „La porte Lourde. Poémes en prose de René Morand, dessins hors-texte par Eugéne Zak”, Paris 1929) nsygn.

miękki werniks, 15,7x9 cm

Estymacja:  700 - 1.300,-

cena wywoławcza:  600,-

88. Włodzimierz Zakrzewski(1916-1992)

Pejzaż miejski z mostem(1967) sygn.dat.p.d. W.Zakrzewski / 1967

olej, płótno, 60x75 cm

Estymacja:  8.000 - 12.000,-

cena wywoławcza:  6.000,-

89. Jakub Zucker(1900-1981)

Kwiaty nsygn.

olej, płótno, 61x50 cm

Estymacja:  17.000 - 23.000,-

cena wywoławcza:  15.000,-

90. Julian Żebrowski(1915-2002)

Karykatury zawodników Łódzkiego Klubu Sportowego z 1958 r.-
13 szt.
sygn.każda J. Żebrowski

tusz, papier, 23x16 cm

Estymacja:  2.000 - 3.000,-

cena wywoławcza:  1.700,-

91. Marzena Żurkowska-Pełka(ur.1977)

Taniec(2011) sygn.dat.p.d. M. Żurkowska-Pełka 2011r.

akryl, pastel, płótno, 100x80 cm

Estymacja: 1.500 - 2.000,-

cena wywoławcza:  1.000,-

92. A.N.(II poł.XVIII w.)

Wenus z Amorem nsygn.

olej, płótno, 95x75 cm

Estymacja: 25.000 - 30.000,-

cena wywoławcza:  23.000,-

93. A.N.(XX w.)

Kobieta we wnętrzu nsygn.

olej, płótno, 56x50 cm

Estymacja: 800 - 1.500,-

cena wywoławcza:  650,-

94. A.N.(XX w.)

Portret kobiety z filiżanką nsygn.

olej, płótno, 94x62 cm

Estymacja: 2.000 - 3.000,-

cena wywoławcza:  1.500,-

95. A.N.(XX w.)

Pejzaż miejski nsygn.

olej, tektura, 29x40 cm

Estymacja:  700 - 1.000,-

cena wywoławcza:  650,-

96. A.N.(XX w.)

Plac Zamkowy z dorożką sygn.nieczytelnie p.d.

olej, płótno, 54x73 cm

Estymacja:  2.000 - 3.000,-

cena wywoławcza:  1.800,-

97. A.N.(XIX/XX w.)

Studium aktu męskiego sygn.p.d. monogramem

olej, płótno, 92x70,5 cm

Estymacja:  6.000 - 10.000,-

cena wywoławcza:  5.000,-

98. Zestaw 3 pocztówek z obrazami Lazara Krestina
(okres międzywojenny) wydawnictwo B.K.W.I.

offset, 13,7x9,1 cm

Estymacja:  150 - 200,-

cena wywoławcza:  100,-

99. Cukiernica skrzynkowa(Warszawa, Polska, XIX/XX w.)
sygn. N w owalu / NORBLIN & CO / GALW: / WARSZAWA / 1665
Norblin i Ska (1819-1939]

plater, grawerka, wnętrze złocone, 14x14x12 cm

Estymacja:   900 - 1.500,-

cena wywoławcza:  750,-

100. Karafka do octu(Niemcy, ok.1930)
sygn. półksiężyc, korona, 800, nierozpoznany znak

szkło kryształowe, srebro pr.800, grawerka: Weihnachten 1930, zagniecenia przy nalewaku, wys. 26 cm

Estymacja:  400 - 800,-

cena wywoławcza:  300,-

101. Komplet uchwytów do szklanek-6 szt.
(Warszawa, Polska, XIX/XX w.) sygn. orzeł carski dwugłowy / w owalu NORBLIN&CO / GALW. / WARSZAWA / 1091 [Norblin i Ska (1819-1939]

plater, wys. 8 cm

Estymacja:  1.400 - 2.200,-

cena wywoławcza:  1.200,-

102. Koszyczek z uchwytem(Polska, l.30.XX w.) sygn. P.O. / główka / 3 [oznaczenie drugorzędnych części wyrobów z lat 1931-1963]

szkło kryształowe, okucie srebrne pr.3, 9x13x6 cm

Estymacja:  400 - 600,-

cena wywoławcza:  350,-

103. Misa szklana art déco(Polska, l.30.XX w.) nsygn. [Huta Hortensja]

szkło rozalinowe, prasowane, trawione, wys. 8, śr. 24,5 cm

Estymacja:  150 - 300,-

cena wywoławcza:  100,-

104. Nautilus z Posejdonem, Satyrem i zwierzętami wodnymi (XIX/XX w.) nsygn.

brąz, podstawa marmur, wys. 25,5 cm

Estymacja:  3.000 - 5.000,-

cena wywoławcza:  2.500,-

105. Nóż do przewracania stron(Japonia, ok.1890)

mosiądz, miedź, srebro, dł. 26,5 cm

Estymacja: 1.200 - 2.000,-

cena wywoławcza:  1.000,-

106. Patera szklana art déco(Polska, l.30.XX w.)
nsygn. [Huta Hortensja]

szkło łososiowe, prasowane, 3,5x28,5x27,5 cm

Estymacja: 300 - 600,-

cena wywoławcza:  250,-

107. Pojemnik na wykałaczki(Warszawa, Polska, l.20-30.XX w.) sygn. cyrkiel i skrzyżowane młotki / w owalu FRAGET / BM / PLAQUE / 5022

plater, grawerka Cafe Club, 3x9,5x2,5 cm

Estymacja: 200 - 300,-

cena wywoławcza:  150,-

108. Pulares secesyjny(Niemcy, I ćw.XX w.) sygn. półksiężyc, korona / 900 / tarcza z nierozpoznanym znakiem

srebro pr.900, 29,6 g, tkanina, 7x5,5x2 cm

Estymacja:  400 - 600,-

cena wywoławcza:  300,-

109. Puzderko z okuciem filigranowym(l.30.XX w.) nsygn.

mosiądz, szkło rubinowe, filigran, wys. 3,5, śr. 7 cm

Estymacja:  400 - 600,-

cena wywoławcza:  300,-

110. Salaterka(Niemcy, l.30.XX w.) sygn. półksiężyc, korona / 800 /
WB / 69

kryształ, srebro pr.800, wys. 8, śr. 18,5 cm

Estymacja: 300 - 500,-

cena wywoławcza:  250,-

111. Solniczka(Warszawa, Polska, przed poł.XIX w.) sygn. Malcz / 12 [Karol Filip Malcz(1797-1867), czynny 1833-1864]

szkło kryształowe, srebro pr.12, ażur, wys. 11,5 cm

Estymacja:  600 - 1.200,-

cena wywoławcza:  500,-

112. Solniczka(Lwów, Polska, l.30.XXw.) sygn. J. SOPYŁO w rombie

plater, wkład szklany, wys. 6 cm

Estymacja:  200 - 300,-

cena wywoławcza:  150,-

113. Solniczki-para(Warszawa, Polska, przed poł.XIX w.) sygn.Malcz / 12 [Karol Filip Malcz(1797-1867), czynny 1833-1864]

srebro pr.12, 503 g, złocenie, wys. 12,5 cm

Estymacja:  7.000 - 13.000,-

cena wywoławcza:  6.000,-

114. Stoliczek pomocniczy(NRD, III ćw.XX w.) na odwrocie blatu nieczytelna pieczątka i datownik: Okt. 1981

płyta paździerzowa, drewno, tworzywo sztuczne, metal, wys. 28,
blat 29,5x29,5
 cm

Estymacja:  300 - 600,-

cena wywoławcza:  200,-

115. Szczypce do cukru(Warszawa, Polska, przed 1885) sygn. w owalu RZODKIEWICZ ZABOROWSKI I SURZYCKI / w WARSZAWIE / GALW

plater, dł. 15,5 cm

Estymacja: 250 - 400,-

cena wywoławcza:  200,-

116. Talerz dekoracyjny(Polska, Pruszków, l.60.XX w.)
sygn. ZPS/ PRUSZKÓW/ MADE IN POLAND/ 71

porcelit szkliwiony, malowany, ubytki, 25,5x24,5 cm

Estymacja: 200 - 400,-

cena wywoławcza:  150,-

117. Talerz dekoracyjny z żeglarzem(Polska, l.60.XX w.)
sygn. ZPS / PRUSZKÓW / MADE IN POLAND

Estymacja: 200 - 400,-

cena wywoławcza:  150,-

118. Talerz dekoracyjny(Polska, Szczerców, II poł.XX w.) nsygn.
na odwrocie naklejka drukowana: Spółdz. Pracy im. T. Kościuszki /
w Szczercowie tel. 56 Zarząd 11

gips malowany, śr. 27 cm, liczne drobne ubytki

Estymacja: 200 - 400,-

cena wywoławcza:  150,-

119. Talerz ze sceną „Księżniczka i rycerz”(Polska, Jaworzyna Śląska, XX w.) sygn. Karolina / MADE IN POLAND / 2 / 478

porcelana biała, szablon, natrysk, złocenie, przetarcia, śr. 24 cm

Estymacja:  300 - 700,-

cena wywoławcza:  200,-

120. Talerz ze sceną „Sierotka Marysia”(Polska, Tułowice, l.60.XX w.) sygn. PT / TUŁOWICE / MADE IN POLAND

porcelana szkliwiona, szablon, natrysk, drobny ubytek dekoracji, śr. 32 cm

Estymacja: 200 - 400,-

cena wywoławcza:  150,-

121. Tortownica(Polska, II poł.XX w.)

szkło rozalinowe, śr. 30 cm

Estymacja: 200 - 400,-

cena wywoławcza:  150,-