KOBIETY. MARTA KUNIKOWSKA-MIKULSKA. MALARSTWO

KOBIETY

Marta Kunikowska-Mikulska. Malarstwo

19 - 30 września 2011 r.

Marta Kunikowska-Mikulska urodziła się w 1981 roku w Łodzi.

W latach 2000-2005 studiowała w Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, na Wydziale Grafiki i Malarstwa. Dyplom w zakresie grafiki warsztatowej uzyskała w Pracowni Technik Litograficznych pod kierunkiem prof. Witolda Warzywody. Aneks przygotowała w Pracowni Malarstwa pod kierunkiem prof. Mariana Kępińskiego. Obecnie zajmuje się malarstwem i grafiką. Inspiracją jej prac dyplomowych jak i późniejszych stały się postacie z polskich podań i wierzeń ludowych.

Na wystawie artystka zaprezentuje prace malarskie oraz graficzne, których głównym bohaterem jest kobieta. Tak pisze o nich sama autorka:

„Kobieta stojąca z twarzą skierowaną do słońca, kobieta odpoczywająca na ławeczce w towarzystwie barwnych glinianych ptaków, kobieta wśród pól w wianku z polnych kwiatów, kobieta z tamburynem na głowie, kobieta grająca na okarynie wśród pól ... wiele kobiet w jednej kobiecie”.

Image  1. Zielarka(2007) sygn.p.d.

olej, płótno, 50x70 cm

cena: 2.700,-

Image 2. Dziwożona(2009) sygn.l.d.

olej, płótno, 65x54 cm

Image  3. Wśród pól(2010) sygn.l.d.

olej, płótno, 120x100 cm

cena: 4.500,-

Image  4. Wariatka(2009) sygn.p.d.

olej, płótno, 100x120 cm

cena: 3.000,-

Image  5. Nawoływanie(2011) sygn.p.d.

olej, płótno, 116x100 cm

Image  6. Przy drodze(2011) sygn.l.d.

olej, płótno, 73x81 cm

cena: 2.000,-

Image  7. Odpoczynek(2011) sygn.p.d.

olej, płótno, 130x92 cm

cena: 3.000,-

Image  8. W czerni(2011) sygn.p.d.

olej, płótno, 90x61 cm

cena: 2.700,-

Image  9. Z ptaszkami(2011) sygn.p.d.

olej, płótno, 50x70 cm

cena: 2.000,-

Image  10. Marta(2011) sygn.p.g.

olej, płótno, 61x46 cm

cena: 2.000,-

Image  11. Wśród łąk(2011) sygn.p.d.

olej, płótno, 90x130 cm

Wystawy i konkursy:
2011 - Wystawa indywidualna, Miejski Ośrodek Kultury Galeria Podlaska, Biała Podlaska,

2010 - Wyróżnienie w konkursie „W stronę dawnych mistrzów” Biblioteka Uniwersytecka
           w Warszawie
2009 - Wystawa pokonkursowa XIII Międzynarodowego Biennale Małej Formy Graficznej
           i Ekslibrisu, Ostrów Wielkopolski

2007 - Wystawa pokonkursowa IX Międzynarodowego  Biennale Grafiki „Josep de Ribera”,
          Xativa, Hiszpania
        - Wystawa pokonkursowa XII Międzynarodowego Biennale Małej Formy Graficznej
        - Po prostu - Wystawa artystów nieprzypadkowo ze sobą zaprzyjaźnionych, Galeria
          Promocji Młodych BOK Rondo, Łódź

2006 - Litografie i pastele, wystawa indywidualna, Galeria Rynek Sztuki , Łódź
         - Wystawa indywidualna w Galerii Wieża cd. w Bytowie  (litografia i malarstwo),
         - Wystawa indywidualna "Litografia i malarstwo" w Poleskim Ośrodku Sztuki w
           Łodzi (litografia i malarstwo),
         - Wystawa najlepszych dyplomów "Rocznik 2006" Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi
          w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi,

2005 - Wystawa prac studentów Katedry Grafiki Warsztatowej ASP w Łodzi, Ministerstwo
           Kultury, Warszawa,
2001 - Zbiorowa wystawa poplenerowa Wzdów, ASP w Łodzi,

2000 - Wystawa zbiorowa w ramach III Ogólnopolskiego Biennale Grafiki Uczniów Liceów
           Plastycznych, Szczecin,

1999 - Wystawa indywidualna w Galerii "Solidarność" w Łodzi,
            Udział w Ogólnopolskim Plenerze Malarskim w Jeżowie,

1998 - Wyróżnienie i udział w wystawie pokonkursowej w ramach II Ogólnopolskiego
            Biennale Grafiki Uczniów Liceów Plastycznych, Szczecin,
        - Wyróżnienie w konkursie "Łódzkie krajobrazy",
        - Wyróżnienie w konkursie na Plakat Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.