221 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

221 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

sobota, 4 grudnia 2021 r., godz. 12:00

UWAGA. AUKCJA ODBĘDZIE SIĘ BEZ PUBLICZNOŚCI NA SALI.
W LICYTACJI MOŻNA BĘDZIE BRAĆ UDZIAŁ TYLKO TELEFONICZNIE LUB ON-LINE.

Sekwana w Paryżu sygn.p.d. Adlen / Paris

litografia barwna (e.a.), 22,3x27,8 cm

Estymacja: 300 - 400,-

2. Banachowski(XX w.)

Pejzaż z drogą sygn.p.d. Banachowski

olej, tektura, 49,5x71 cm

Estymacja:  2.000 - 3.000,-

3. Jacek Bigoszewski(1945-1997)

4/8 sygn.monogramem na kartonie poniżej kompozycji l.d.

tempera, tusz, papier, 10,6x8,7 cm

Estymacja:  600 - 900,-

4. Marc Chagall(1887-1985)

Malarz i jego sobowtór(„Derrière le Miroir” no 246, 1981, Mourlot #992) nsygn.

litografia barwna, 31,9x47,3 cm

Estymacja:  1.200 - 1.800,-

5. Albert Conrad(1837-1887)

Para zakochanych w lesie sygn.l.d. A. Conrad

olej, płótno/sklejka, 35,5x30 cm

Estymacja:  4.500 - 6.000,-

6. Johann Mengels Coulverhouse(1820-1894)

Nocna straż(1858) sygn.dat.p.d. J M Coulverhouse 58

olej, deska, 24x18,8 cm

Estymacja:  2.000 - 3.000,-

7. Florian Cynk(1838-1912)

Jan Kochanowski-studium sygn.p.d. Fl. Cynk

ołówek, papier, 35,6x22 cm

Estymacja:  2.500 - 3.500,-

8. Jan Kazimierz Dzieliński(1894-1955)

Kwiaty w wazonie sygn.p.d. K.Dzieliński

olej, tektura, 102x71 cm

Estymacja:  3.000 - 4.000,-

9. Andrzej Gieraga(ur.1934)

Progresywny VII(2010) sygn.dat.na odwrociu ANDRZEJ GIERAGA / .../ 2010

akryl, relief, tektura, płyta, 120x100 cm

Estymacja:  27.000 - 38.000,-

  10. Andrzej Gieraga(ur.1934)

Linearny I(2017) sygn.dat.na odwrociu ANDRZEJ GIERAGA / ... / 2017

akryl, relief, tektura, płyta, 25x25 cm

Estymacja:  4.500 - 7.000,-

11. Ryszard Gieryszewski(ur.1936)

Bez tytułu(2002, 2005, 2006) sygn.dat.p.d. R.Gieryszewski 2002, R.Gieryszewski 2005, R.Gieryszewski / 2006

3 wypukłodruki barwne (e.a.), 11x7,8, 11x7,8 i 10,9x7,8 cm

Estymacja:  900 - 1.800,-

12. Irena Hassenberg Réno(1884-1953)

Porte St Denis(z teki „Paris par Reno”) sygn.p.d. Reno

litografia barwna (1bis/100), 33,5x41 cm

Estymacja:  1.000 - 1.600,-

13. Irena Hassenberg Réno(1884-1953)

Madeleine(z teki „Paris par Reno”) sygn.p.d. Reno

litografia barwna (1bis/100), 32x39 cm

Estymacja: 1.000 - 1.600,-

14. Henryk Hayden(1883-1970)

Pejzaż(1965) sygn.dat.p.d. H. Hayden / 65

litografia barwna (30/75), 24,5x32,2 cm

Estymacja: 1.000 - 1.600,-

15. Adolf Edward Herstein(1869-1932)

Portret chłopca sygn.p.d. Herstein

olej, płótno/tektura, 34,2x25,5 cm

Estymacja:  1.800 - 2.500,-

16. Albert Hinrich Hussmann(1874-1946)

Walkiria sygn.- Albert = Hinrich -n Hussmann - / W. Nürnberg = Berlin S.42-

brąz, wys. 54 cm

Estymacja:  23.000 - 30.000,-

17. Stefan Just(1905-1977)

Samotna sosna(1946) sygn.dat.p.d. S.Just / 46

olej, tektura, 50x37,5 cm

Estymacja:  3.000 - 4.500,-

18. Morris Katz(1932-2010)

Pod Ścianą Płaczu(1986) sygn.p.d. Morris Katz ‘986

olej, płótno/tektura, 51x61 cm

Estymacja:  4.000 - 5.500,-

19. Maria Kawalerowicz(1916-1996)

Kwiaty w wazonie sygn.p.d. M.Kawalerowicz

olej, pilśnia, 38x31 cm

Estymacja:  1.300 - 2.500,-

20. Albert Klatt(1892-1970)

Łódki na brzegu sygn.p.d. Klatt

pastel, papier/tektura, 50x70 cm

Estymacja:  1.200 - 1.800,-

21. Wojciech Kostiuk(ur.1947)

Moje senne marzenie(2016) sygn.p.d. Wojciech Kostiuk, sygn.dat.na płycie l.d. KW/016

akwaforta, sucha igła (e.a.), 49,8x30 cm

Estymacja:  700 - 1.200,-

22. Włodzimierz Kotkowski(1942-2011)

Lustro(z teki „Małe Formy Grafiki. Polska-Łódź ’79-’85”, 1986) sygn.dat.p.d. WKotkowski /1986

mezzotinta (19/50), 11,2x9,3 cm

Estymacja:  400 - 500,-

23. Janina Kraupe-Świderska(1921-2016)

Znaki(1994) sygn.dat.p.d. J.Kraupe 1994

linoryt barwny (6/30), 7,5x12 cm

Estymacja: 300 - 600,-

24.  Zygmunt Król(1899-1983)

Pejzaż podgórski sygn.p.d. KRÓL Z

olej, sklejka, 22,5x40 cm

Estymacja:  800 - 1.300,-

25. Aleksander Laszenko(1883-1944)

W oazie Uargla(1937) sygn.dat.l.d. A.Laszenko / Uargla 37.

olej, płótno/sklejka, 37,3x51,4 cm

Estymacja:  4.000 - 5.500,-

26. Konstanty Mackiewicz(1894-1985)

Brzozy we mgle sygn.l.d. K. Mackiewicz

gwasz, akwarela, ołówek, papier/tektura, 62,3x86,5 cm

Estymacja:  9.000 - 12.000,-

27. Bogusław Marschall(1921-1995)

Z przeszłości Gdańska(1963) sygn.dat.p.d. BMarschal 63

drzeworyt (36/100), 23x11,5 cm

Estymacja:  300 - 500,-

28. Bogusław Marschall(1921-1995)

Gdynia-Port sygn.p.d. BMarschal

linoryt barwny (7/25), 24,5x36,5 cm

Estymacja:  500 - 900,-

29. Salomon Meisner[Maisner, Mejzner](1886-1942)

Wiejska dziewczyna z dzieckiem sygn.p.d. S. Maisner

olej, tektura, 23,8x19 cm

Estymacja:  1.300 - 2.200,-

30. Salomon Meisner[Maisner, Mejzner](1886-1942)

Portret młodego żołnierza z papierosem sygn.p.g. S. Maisner

olej, tektura, 18,8x15 cm

Estymacja:  600 - 1.200,-

31. Salomon Meisner[Maisner, Mejzner](1886-1942)

Bzy w wazonie sygn.l.g. S. Maisner

olej, tektura, 17,2x13,8 cm

Estymacja:  400 - 900,-

32. Salomon Meisner[Maisner, Mejzner](1886-1942)

Portret blondynki(1927) sygn.dat.l.g. S. Maisner / 1927.

olej, tektura, 50x35,5 cm

Estymacja: 2.800 - 3.800,-

33. Zygmunt Menkes(1896-1986)

Portret młodej kobiety sygn.p.d. Menkes

pastel, papier, 61x28,3 cm

Estymacja:  3.000 - 4.500,-

34. Adam Międzybłocki(1885-1956)

Gdańsk. Kaplica Królewska(1947) sygn.dat.p.d. A.Międzybłocki 1947

akwarela, gwasz, papier/tektura, 35x33,2 cm

Estymacja: 1.500 - 2.500,-

35. Joan Miró(1893-1983)

Sculptures(„Derrière le Miroir” no 186, 1970) nsygn.

litografia barwna, 37,9x28 cm

Estymacja: 600 - 1.000,-

36. Joan Miró(1893-1983)

litografia barwna, 37,9x27,9 cm

Estymacja: 600 - 1.000,-

37. Stefan Mrożewski(1894-1975)

Ilustracja do „Boskiej komedii” Dantego. Piekło, Pieśń XIV sygn.p.d. StefMrożewski i sygn.na klocku monogramem p.d. MS

drzeworyt, 31,5x24,5 cm

Estymacja:  1.500 - 2.500,-

38. Stefan Mrożewski(1894-1975)

Ilustracja do „Boskiej komedii” Dantego. Raj sygn.p.d. StefMrożewski
i sygn.na klocku monogramem l.d. MS

drzeworyt, 32x25 cm

Estymacja:  1.500 - 2.500,-

39. Stefan Mrożewski(1894-1975)

Adoracja Dzieciątka(1936) sygn.dat.p.d. StefMrożewski / London 1936

drzeworyt, 10,3x7,7 cm

Estymacja:  400 - 600,-

Quod felix, faustum fortunatumque sit MCMXXXVIII(1938) sygn.na dole Irena i StefMrożewski

drzeworyt, 8,3x3,6 cm

Estymacja: 300 - 500,-

Ex-libris Władysława Nagłowskiego sygn.na klocku monogramem p.d. MS

drzeworyt, 7,3x5,8 cm

Estymacja:  300 - 500,-

42. Zygmunt Nirnstein(1894-1969)

Kościół w Słomowie(1934) sygn.dat.p.d. Z.NIRNSTEIN-1934 (na odwrociu nalepka z wystawy „Ziemia Łódzka w Plastyce” i dedykacja autorska)

olej, tektura, 29,8x40 cm

Estymacja:  1.500 - 2.500,-

43. Napoleon Orda(1807-1883)

Czersk niedaleko Wisły[z „Albumu widoków Polski …” litografowanych
przez Alojzego Misierowicza(1825-ok.1905) w Litografii Maksymiliana Fajansa(1827-1890)] sygn.na kam.l.d. Rys. z natury Napoleon Orda, p.d. Lit. w Lit. M.Fajansa w Warszawie

litografia, tinta, 19,2x28,8 cm

Estymacja:  700 - 1.400,-

44. Napoleon Orda(1807-1883)

Dowspuda[z „Albumu widoków Polski …” litografowanych przez Alojzego Misierowicza(1825-ok.1905) w Litografii Maksymiliana Fajansa(1827-1890)] sygn.na kam.l.d. Rys. z natury Napoleon Orda, p.d. Lit. w Lit. M.Fajansa w Warszawie

litografia, tinta, 18,8x28,5 cm

Estymacja:  700 - 1.400,-

45. Józef Panfil(ur.1958)

Motyw z Kazimierza Dolnego(2021) sygn.l.d. PANFIL i sygn.dat.na odwrociu 2021 / J.Panfil

akryl, płótno/tektura, 18x11 cm

Estymacja:  3.000 - 6.000,-

46. Józef Panfil(ur.1958)

Martwa natura(2021) sygn.l.d. PANFIL

olej, płótno, 41x50 cm

Estymacja:  7.000 - 12.000,-

47. Emile Pinedo(1840-1916)

Napoleon sygn. Pinedo / znak wytwórni: BRONZE GARANTI AU TITRE / order / PARIS

brąz, wys. 23,5 cm

Estymacja:  3.000 - 4.000,-

48. Otto Eduard Pippel(1878-1960)

Zima sygn.p.d. OTTO PIPPEL

olej, płótno, 60x80 cm

Estymacja: 12.000 - 15.000,-

49. Eugeniusz Pisarek(1910-1986)

Wiatraki sygn.l.d. E.Pisarek

olej, tektura, 32,5x50  cm

Estymacja:  3.000 - 4.500,-

50. Henryk Płóciennik(1933-2020)

Zamek Szwedzki VII(1977) sygn.p.d. (AP.) Henryk Płóciennik, dat.śr.d. 1977

autocynkografia (e.a. IV/VI), 50x32,5 cm

Estymacja: 1.500 - 2.500,-

51. Henryk Płóciennik(1933-2020)

Arcydzieło VII(1983) sygn.p.d. (AP.) H. Płóciennik. dat.śr.d. 1983.

autocynkografia (32/50), 44,8x32,5 cm

Estymacja: 1.500 - 2.500,-

52. Bazyli Poustochkine(1893-1973)

Dom w lesie sygn.p.d. B.P

olej, sklejka, 12x17,4 cm

Estymacja:  1.700 - 2.500,-

53. Eugeniusz Przybycień(1895-?)

Stara kapliczka(1970) sygn.p.d. E.Przybycień 1970

olej, tektura, 25x20 cm

Estymacja:  300 - 600,-

54. Leszek Rózga(1924-2015)

Madonna z Dzieciątkiem(2012) sygn.monogramem, datowany p.d. LR / XII 2012

tusz, papier, 21,3x15 cm

Estymacja:  500 - 900,-

55. Jan Rubczak(1884-1942)

Pejzaż z Beaucaire w Prowansji sygn.p.d. J Rubczak

akwarela, papier, 22,8x39,9 cm

Estymacja:  7.000 - 12.000,-

56. Jan Lambert-Rucki(1888-1967)

Medalik Madonna z Dzieciątkiem sygn. J.LAMBERT / FRANCE / RUCKI / liść klonu w rombie

srebro pr.800, 2 g, 2,7x1,4 cm

Estymacja:  300 - 400,-

57. Jolanta Rudzka-Habisiak(ur.1958)

Indian Rose z cyklu „Monotony”(2021) sygn.dat.na odwrociu Jolanta Rudzka-Habisiak 2021

technika własna, skóra, 242x129 cm

Estymacja:  23.000 - 30.000,-

58. Jolanta Rudzka-Habisiak(ur.1958)

No 1 z cyklu „Alfabety”(2021) sygn.dat.p.d. J.Rudzka-Habisiak.'21
i na odwrociu JOLANTA RUDZKA-HABISIAK / ... / 2021

technika własna, płótno, 60x60 cm

Estymacja:  6.000 - 9.000,-

59. Hasegawa Sadanobu I(1809-1879)

Świątynia Kôdai-ji jesienią z serii „Miyako meisho no uchi” [Słynne miejsca stolicy] sygn.na klocku l.g. Sadanobu hitsu

drzeworyt barwny, 15,5x22,7 cm

Estymacja:  1.000 - 1.400,-

60. Wilhelm Sander(ok.1766-1836)

Izba Sądowa w Ratuszu krakowskim zburzonym r.1820(z oryginału Józefa Brodowskiego rysował J.Wojnarowski, w: Karol Mecherzyński,
„O magistratach miast polskich a w szczególności miasta Krakowa”)
sygn.na kam.śr.d. Litogr. W. Instyt. W. Santera w Wrocławiu

litografia, 11,2x16,5 cm

Estymacja:  300 - 500,-

61. Maria Schayer-Gorska(1876-1944)

Maki w wazonie(1918) sygn.dat.l.d. Marya Schayer-Gorska 1918.

olej, płótno, 41,5x52 cm

Estymacja:  2.000 - 3.000,-

62. Adam Setkowicz(1876-1945)

Przed karczmą sygn.l.d. Setkowicz

olej, płótno, 47x68 cm

Estymacja:  12.000 - 16.000,-

63. Juliusz Słabiak(1917-1973)

Patrol ułański we wsi sygn.l.d. Juliusz Słabiak

olej, tektura (pęknięcie w górnej części), 34,3x74 cm

Estymacja:  7.000 - 9.000,-

64. Franciszek Starowieyski(1930-2009)

Górnicy(1952) sygn.na odwrociu Jan Byk i opis "Życie Literackie" nr 11/35 25.V.52 rys. Franciszek Starowiejski

tusz, papier, 4,7x17 cm

Estymacja:  3.500 -4.000,-

65. Józef Szczęsny(1885-1968)

Starość i młodość sygn.l.śr. Szczęsny

pastel, papier, 64x48 cm

Estymacja:  6.500 - 9.500,-

66. Helena Tchórzewska(1939-1998)

Kompozycja kwiatowa(1993) sygn.dat.p.d. H.TCHÓRZEWSKA / 93

akwarela, tusz, papier, 60,2x23,5 cm

Estymacja:  1.500 - 2.500,-

67. Emil Ukleja(1902-1975)

Kobieta sygn.p.d. E Ukle

gwasz, akwarela, papier, 28,3x15,4 cm

Estymacja:  400 - 700,-

68. Bolesław Utkin(1913-1993)

Kompozycja wieloelementowa sygn.śr.d.

technika własna, metal, pilśnia, 80x61 cm

Estymacja:  14.000 - 18.000,-

69. Józef Wasiołek(1921-2008)

Pejzaż z mostem sygn.l.d. J.WASIOŁEK

olej, pilśnia, 40x52 cm

Estymacja:  5.000 - 7.000,-

70. Ryszard Waśko(ur.1947)

Board “t” and “-“(1980/81) sygn.dat.l.d. RWasko No 4’ 1980/81

technika własna, ołówek, tektura, 32x32 cm

Estymacja:  5.000 - 7.000,-

71. Zofia Węgierkowa(1893-1975)

Zaułek w Kazimierzu sygn.p.d. Z. Węgierkowa

olej, tektura, 33x40 cm

Estymacja:  2.000 - 3.000,-

72. Zygmunt Wierciak(1881-1950)

Zula(przed 1927) sygn.dat.p.d. Zygmunt Wierciak / Kraków. 1927. (dedykacja)

tusz, papier, 65x49,5 cm

Estymacja:  1.500 - 2.500,-

73. Joanna Wiszniewska-Domańska(ur.1946)

Księgi marzeń(2014) sygn.dat.p.d. J.Wiszniewska-Domańska 2014 r.

tusz, kredka, papier, 31,2x46,7 cm

Estymacja:  3.500 - 4.700,-

74. Stefania Zarembska(1907-1982)

Mała gosposia sygn.l.d. St Zarembska

olej, tektura, 33,5x46,5 cm

Estymacja:  1.200 - 1.900,-

75. Jakub Zucker(1900-1981)

Kwiaty w wazonie sygn.l.g. J.ZUCKER.

olej, płótno, 51x40,5 cm

Estymacja: 8.000 - 13.000,-

76. A.N.(Ameryka Południowa, XVIII w.?)

Święty Józef z Dzieciątkiem nsygn.

olej, płótno/sklejka, 110x80,5 cm

Estymacja:  7.000 - 10.000,-

77. A.N.(XIX w.)

Merkury, Mars i Apollo nsygn.

olej, płótno (doklejone krajki), 40,8x30 cm

Estymacja:  9.000 - 12.000,-

78. A.N.(XIX w.)

Przy winie sygn.p.d. Botl

olej, płótno dublowane, 33,5x23 cm

Estymacja:  1.800 - 2.600,-

79. A.N.(XIX/XX w.)

Po bitwie sygn.nieczytelnie p.d. (sygnatura przycięta)

olej, płótno/tektura, 50x40,8 cm

Estymacja:  4.000 -6.000,-

80. A.N.(XIX/XX w.)

Studium głowy starca nsygn.

pastel, papier/sklejka, 28x28,2  cm

Estymacja:  1.400 - 2.000,-

81. A.N.(XX w.)

Dalie i gladiole w wazonie sygn.nieczytelnie l.g.

olej, tektura, 74x60 cm

Estymacja:  2.500 - 3.500,-

82. A.N. (Hiszpania, pocz.XX w.) wg Myrona

Dyskobol sygn. v. Miron / GRANTI BRONCE

brąz, marmur, wys. 24,5 cm

Estymacja:  2.000 - 2.500,-

83. A.N.(Włochy, Neapol, XIX/XX.w.)

Narcyz wg antycznego przedstawienia pompejańskiego nsygn.

brąz, wys. 28 cm

Estymacja:  1.000 - 1.500,-

84. Barometr, termometr i higrometr art déco

(Niemcy, Stuttgart, po 1932) sygn. Lufft

drewno, metal, szkło, 12x30x5 cm

Estymacja:  250 - 400,-

85. Bomboniera art déco(l.30.XX w.) nsygn.

szkło kryształowe, barwione, jasnoniebieskie, szlifowane, wys. 14 cm

Estymacja:  300 - 500,-

86. Cukiernica(Polska, Warszawa, przed 1965)

sygn. skrzyżowane młoty / FRAGET / N / PLAQUE / 28 5 / XIX 131

plater, 15,5x19x10 cm

Estymacja:  1.200 - 1.700,-

87. Cukiernica-koszyczek(Niemcy, ok. poł.XX w.)

sygn. półksiężyc korona 800 / eskulap

srebro pr.800, 83,7 g, szkło kryształowe, wys.z uchwytem 19,5 cm

Estymacja:  1.200 - 1.800,-

88. Dzban(Śląsk, Altwasser, przed 1900) sygn. orzeł / C.T. [Carl Tielsch]

porcelana biała, malowana, złocenie (przetarcia), wys. 24,5 cm

Estymacja:  600 - 900,-

89. Figura Akt(ok. poł.XX w.) nsygn. wycisk 5514

porcelana biała, szkliwiona, wys. 34,5 cm

Estymacja:  800 - 1.300,-

90. Figura Gejsza(Japonia, XX w.) sygn. Yamakawa

kość, grawerka, polichromia, wys. 30 cm

Estymacja:  4.000 - 5.500,-

91. Figura Huzar na koniu(Niemcy, Miśnia, pocz.XX w.)

sygn.skrzyżowane miecze, wycisk: 1132. / 44 (ubytek szkliwa pod sygnaturą)

porcelana biała, malowana, złocenie, wys. 25,5 cm

Estymacja: 7.000 - 10.000,-

92. Figurka Jelonek(Polska, Katowice, l.50-60.XX w.)

sygn. „STEATYT” / korpus wazonu flankowany gałązkami monogram ZB [Zbigniew Buksowicz] / KATOWICE [Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych „Steatyt” w Katowicach]

porcelana biała, malowana, natrysk, 12x15x10,5 cm

Estymacja: 300 - 500,-

93. Figurka Syrenka Warszawska-Nagroda miasta st. Warszawy (Polska, Warszawa, po 1995)

sygn. 77  tabliczka Nagroda miasta st. Warszawy / dla / Ryszarda Orzechowskiego / 2008, druga tabliczka statuetka została wykonana / na podstawie rzeźby / art.rzeźb. Ludwiki Nitschowej

brąz, wys. 14,5 cm

Estymacja: 900 - 1.300,-

94. Filiżanki ze spodkami-12 szt.(Wietnam, II poł.XX w.)

sygn. VIET NAM 0.900 V.H / P.L / główka Z

porcelana biała, malowana, złocenie (przetarcia), srebro pr.900, spodki srebrne, grawerowane, brzeg ażurowy (jedna filiżanka klejona), wys. filiżanki 4,8 cm, spodki oktogonalne 11,5x11,5 cm

Estymacja: 2.000 - 3.500,-

95. Kaseta na cygaretki(Niemcy, Schwäbisch Gmünd, ok.1910)

sygn. lew / E [Erhard&Sohne, czynni od 1844]

drewno palisandrowe, mosiądz, inkrustacja, 4,5x12x10 cm

Estymacja:  1.200 - 1.800,-

96. Kufel z motywem łowieckim(Niemcy, II ćw.XX w.) nsygn.

szkło kryształowe, szlifowane, trawione, cyna, na wieku monogram pismem gotyckim JA., wys. 23,5 cm

Estymacja:  900 - 1.500,-

97. Łyżeczki do kawy z herbem Krakowa-6 szt. w etui

(Kraków, II poł.XX w.) sygn. sztaluga [Imago-Artis] / K główka 3

srebro pr.3, filigran, 59,2 g, dł.10 cm

Estymacja:  600 - 900,-

98. Misa na trójnogu(Polska, Dąbrowa Górnicza, l.70.XX w.)

nsygn. [Huta Ząbkowice, proj. Jan Sylwester Drost(ur.1934)]

szkło prasowane, barwione w masie, zielone, śr.misy 38, trójnóg pasowany

Estymacja:  800 - 1.300,-

99. Para kandelabrów pięcioświecowych

(Polska, Warszawa, II poł.XIX w.) sygn. NORBLIN / GALW: / WARSZAWA / N

plater (przetarcia srebrzenia), wys. 45 cm

Estymacja:  4.000 - 5.500,-

100. Para solniczek(I poł.XX w.) sygn. 800 imiennik nieczytelny

srebro pr.800, 86,9 g, 4,2x7,5x4,2 cm

Estymacja:  800 - 1.100,-

101. Patera(Czechy, Děčín, ok.1890)

sygn. G.&St / 2234 [Gerbing & Stephan, czynna 1861-1903]

majolika szkliwiona, wys. 25, śr. 33 cm

Estymacja:  800 - 1.400,-

102. Patera czterodzielna(Polska, Dąbrowa Górnicza, l.70.XX w.)

nsygn. [Huta Ząbkowice, proj. Jan Sylwester Drost (ur.1934)]

szkło prasowane, barwione w masie, oliwkowe, śr. 27,5 cm

Estymacja:  300 - 500,-

103. Popielniczka(Polska, Tarnowiec, IV ćw.XX w.)

nsygn. [Huta „Tarnowiec”, proj. Jerzy Słuczan Orkusz, 1924-2002]

szkło barwione, amarantowe, 5x8,5x8 cm

Estymacja:  200 - 400,-

104. Puchar kryształowy(ok. poł.XX w.) nsygn.

szkło dwuwarstwowe, kryształowe, szlifowane, barwione, biało-kobaltowe, wys. 20,3 cm

Estymacja:  1.500 - 2.500,-

105. Ryngraf z wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej
(Polska, 1769) nsygn.

awers: Matka Boska Częstochowska polichromowana w kartuszu owalnym pod koroną, wokół grawerowane panoplia, u dołu grawerowana tarcza herbowa (herb Lutomski), wokół tarczy napis: Fidelitas / Z P S C  /1769, rewers gładki

blacha miedziana, polichromowana, grawerowana, 19,5x18 cm

Estymacja: 5.000 - 9.000,-

106. Sepecik neobarokowy(Czechosłowacja, Karlsbad, ok.1920)

nsygn. nalepka firmowa FRANZ GLASSAUER / Gallanterie Tischler / CARLSBAD  odręcznie uSR/BER

drewno, mosiądz, kość, intarsja, inkrustacja, fornir, 17,5x26,5x15,5 cm (widoczne ubytki)

Estymacja: 2.400 - 3.200,-

107. Stolik krawiecki w stylu Napoleona III
(Francja, Paryż, III ćw.XIX w.)

sygn.na zamku TAHAN EBENISTE DE SM L'EMPEREUR  [Jean-Pierre-Alexandre Tahan (1813-1892)]

drewno mahoniowe, boulle, okucia mosiądz złocony, szkło, 72x54x38,5 cm
(blat pęknięty, jedna noga klejona)

Estymacja: 3.500 - 4.500,-

108. Taca(Kraków, 1893-1900) sygn. JAKUBOWSKI&JARRA

plater (widoczne przetarcia srebrzenia), grawerka, 45x30,5 cm

Estymacja:  500 - 900,-

109. Taca z monogramem(Niemcy, Berlin, ok.1933)

sygn. półksiężyc korona 800 główka [H. Meyen & Co., czynny 1846-ok.1950] / K główka 3, główka w kole, monogram grawerowany S.P. / 1908-1933

srebro pr.800, 1140 g, 42,5x33 cm

Estymacja:  5.000 - 6.500,-

110. Talerz dekoracyjny(Polska, l.60.XX w.)

sygn. C w trójkącie / CHODZIEŻ  / MADE IN POLAND / 2

porcelana biała, natrysk, drapanie, śr. 31,3 cm

Estymacja: 1.300 - 1.800,-

111. Talerz dekoracyjny(Niemcy, Selb, II ćw.XX w.)

sygn. korona między pałkami berła / Rosenthal / SELB-BAVARIA

porcelana biała, kalka, śr. 35 cm

Estymacja:  300 - 500,-

112. Wazon(ok. poł.XX w.) nsygn.

szkło kryształowe, lane, barwione, jasnooliwkowe, wys. 20 cm

Estymacja:  250 - 400,-

113. Wazon(RFN, l.70.XX w.) nsygn. [Mundgeblasen Kristallglas]

szkło szlifowane, barwione, białe i pomarańczowe, wys. 23 cm

Estymacja:  250 - 500,-

114. Wazon(NRD, Ilmenau, IV ćw.XX w.) nsygn. [naklejka: Ilmkristall]

szkło białe, barwione, kobalt, wys. 20,5 cm

Estymacja:  500 - 700,-

115. Wazonik Kadyny blau-rot-gold(Prusy, Kadyny, l.30.XX w.)

sygn. wycisk: stylizowana korona / CADINEN, naszkliwne Handmalerei / org

ceramika, wys. 11,5 cm (mały ubytek szkliwienia na wylewie)

Estymacja: 1.200 - 2.500,-

116. Zegar art déco z figurą jaskółki i przystawkami

(Francja, l.30.XX w.) sygn. MARTI / 8JC&RS / MADE IN FRANCE

metal miedziowany, okładzina marmurowa, 32,5x60x12 cm (zegar), 22x14,5x6,5 cm (przystawki), jedna przystawka z ubytkiem

Estymacja: 2.500 - 3.800,-

117. Zestaw talerzy do ciasta Asteroid: duży talerz i 5 deserowych

(Polska, Dąbrowa Górnicza, l.70.XX w.) nsygn. [Huta Ząbkowice,
proj. Jan Sylwester Drost(ur. 1934)]

szkło prasowane, barwione w masie, rozalinowe, śr. 22,5 i 17,5 cm
(jeden talerzyk posiada drobne pęknięcie z wypału na krawędzi)

Estymacja: 500 - 900,-

118. Żardiniera neobarokowa z wkładem szklanym

(Francja, Paryż, k.XIX w.) sygn. minerwa, znak złotnika w rombie: kobieca głowa w hełmie / ed [Emile Delaire, czynny 1882-1920]

srebro pr.950, szkło, 38x26x15 cm
(wkład szklany z epoki pasowany, szlifowany, ślady użytkowania)

Estymacja:  8.000 - 10.000,-